Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-08-04, 10:08   #361
aeronauta
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam my zamawiamy wspolnie Ciekawe czy jeszcze jakies Szczecinianki do nas dołacza - trzeba je na naszym watku pomolestowac .
Moze kocankowy olej przyda sie tez na ciało? Jak to ktos keidys trafnie okreslil "neich odwłok też ma coś specjalnego" . Ja oleju bede uzywała z mama, ktora ma duze problemy naczynkowe.
A jak odczucia co do pudru z jedwabiem i perłowego? Na ktoryś z nich sie własnie czaje Diament rowniez sobie daruje
No mam nadzieję, że zamawiamy razem (ja bym chciała na początku września, ewentualnie teraz na dniach (ale wolę we wrześniu ), bo wyjeżdżam za 2 tyg i wracam 1 września. A Ty kiedy?).
No olej kocankowy wezmę na pewno, jak będzie mi schodził w tempie ślimaczym to część najwyżej na wymiankę dam, żeby się nie zmarnował.
A pudry fajne. Perłowy bardzo lubię, choć spektakularnych efektów mi nie daje, nakładanie też zbyt przyjemne nie jest (osypuje mi się strasznie), ale jakoś z nim twarz jakby ładniej wygląda (może to moje urojenia, ale serio mam takie odczucia ). A bambus z jedwabiem fajnie wygładza, ale średnio matuje . Skrobia bije go na głowę. Ostatnio mieszam go z dry-flo i jest okej, ale mam wrażenie że taka zwykła kartoflanka ze sklepu mniej mnie bieli i bardziej matuje .
Tak w ogóle, jakby jakieś spotkanie szczecińskie doszło niedługo do skutku mogę Ci wziąć próbki tych pudrów, wtedy łatwiej Ci się będzie zdecydować .

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Ja też jestem ze Szczecina
Chętnie dołączę do wspólnych zakupów.

pozdrowionka
O to super . A Tobie jaki termin zakupów by odpowiadał?

PS: dziewczyny odnośnie naszych zakupów odpowiedzcie mi na naszym szczecińskim wątku, żeby tu nie robić off-topa
aeronauta jest offline  
Stary 2009-08-04, 10:17   #362
ewi762
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

PS: dziewczyny odnośnie naszych zakupów odpowiedzcie mi na naszym szczecińskim wątku, żeby tu nie robić off-topa [/QUOTE]

Przepraszam a gdzie ten wątek?
ewi762 jest offline  
Stary 2009-08-04, 10:25   #363
aeronauta
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ewi762 Pokaż wiadomość
Przepraszam a gdzie ten wątek?
Tutaj : http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76533&page=33
Shee'naz już podała wcześniej linka
aeronauta jest offline  
Stary 2009-08-04, 10:56   #364
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Cytat:
Napisane przez matte21 Pokaż wiadomość
lecze sie na tradzik juz kilkanascie lat jestem po kuracji aknenorminem i nic mam 25 lat i wygladam jak nastolatka - w zlym tego slowa znaczeniu! jestem zdesperowana! jest lato a ja bez makijazu wstydze sie wyjsc! rano jak wstaje to peirwsza mysl czy te krosty z wczoraj sie zagoily, czy naszly ropa spowrotem i czy mam jakies nowe! Od tego zalezy moj humor w ciagu dnia i plany na nastepne dni! mam zniszczona skore wszelakimi antybiotykami, retinoidami i kwasami!!! pielegnacja z BU to moja nadzieja ale boje sie ze znowu zrobie sobie krzywde bo nie znam umiaru! Fajnie by bylo jakby na forum dolaczyla jakas dermatolog, farmaceutka ktora zna sie na robieniu kremow i innych substancji ktore sobie rpzygotowywujemy! pozdrawiam, ide spac! mam dola buzi dziewczyny
Nie no powinnaś zwolnić z tymi produktami po pierwsze, nie spodziewaj się spektakularnych efektów bo to jednak kosmetyki naturalne i nie mają supersilnego (no może poza kwasami) działania, zmiany przychodzą stopniowo. Po drugie- coś z używanych produktów może Ci nie służyć i nie będziesz wiedziała co to, używając wszystkiego na raz. Po trzecie- dobra pielęgnacja może pomóc, ale trądzik zwykle siedzi wewnątrz organizmu (hormony, toksyny itp) więc jak Ci wylezie gula to kosmetyki tego nie zatrzymają, ewentualnie poprawią procesy skórne, przyspieszą regenerację.
Ja od niedawna (nie wiem skąd mi się przyplątało, w końcu już 22 lata na liczniku) też się męczę ze sporym wysypem, i wiem jak to jest, wstawać rano z nadzieją, że coś już się zagoiło, a się okazuje, że owszem, zagoiło, ale doszły cztery nowe
życzę powodzenia i udanej pielęgnacji
Stary 2009-08-04, 11:41   #365
matte21
Raczkowanie

Question Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

no wlansie wiem tylko nie umiem sie opanowac no nic... zoabczymy co wyjdzie

mam pytanko jeszcze jedno! czym sie roznia oleje - rafinowany, naturalny, surowy, frakcjonowany, organiczny? ktory najlepszy? czy zazwyczaj najdrozszy to najlepiej dzialajacy?
matte21 jest offline  
Stary 2009-08-04, 11:48   #366
wiewiora1986
Raczkowanie

GG do wiewiora1986

A ja będę brutalna i dodam swoje trzy gorsze Z trądzikiem to jest tak, że strasznei ciężko go wyleczyć i taka kuracja trwa latami.....jak już się uda go pozbyć to nie ma 100% pewności, że za kilka lat on nie powróci!! Niektórzy będa mieli szczeście i ich to ominie, ale w większości przypadków to wraca....Sama pielęgnacja zewnętrzna może pomóc w złagodzeniu stanu skóry, lekko ją podleczyć zewnętrznie, ale to za mało, aby całkowicie się wyleczyć

matte21 Taki zmasowany "atak" wszystkim co wpadnie w rękę to nie jest najlepszy pomysł...Dziewczyny już opisały wcześniej, że możesz tylko zaszkodzić, a gdy coś wyjątkowi Ci nie posłuży to nie będziesz wiedziała co dokładnie. Umiar, umiar i jeszcze raz umiar!!! Słuchaj rad osób, które polecają środki, które im pomogły i sama jak masz ochotę to też je próbuj, ale stopniowo dodawaj je do codziennej pielęgnacji i daj czas skórze żeby mogła zareagować na dany kosmetyk
Stary 2009-08-04, 12:19   #367
karolamaria89
Raczkowanie

Cytat:
no wlansie wiem tylko nie umiem sie opanowac no nic... zoabczymy co wyjdzie

mam pytanko jeszcze jedno! czym sie roznia oleje - rafinowany, naturalny, surowy, frakcjonowany, organiczny? ktory najlepszy? czy zazwyczaj najdrozszy to najlepiej dzialajacy?
to czym się różnią oleje przeczytasz na pewno na stronie mazideł, BU, lub Zrób sobie krem. Najlepsze są organiczne a potem naturalne, z resztą to widać po cenie.
karolamaria89 jest offline  
Stary 2009-08-04, 12:20   #368
aliś
Zadomowienie

Zdam relacje ze swoich (anty zapychaniowych też) testow produktów z BU. Podczas stosowania emulsji Avene i Biodermy Sensibio, które - myślę mnie nie zapychają, bo od +- miesiąca nie mam nowych krost, poza 1 na nosie, ale sama przyczyniłam sie do jej powstania bo koło niej dłubałam. Stopniowo wprowadzłam serum z wit C, tak co 4-5 dni i nie widze zapachania? Czy to jest pewność że nie zapycha, czy raczej nikła szansa na zapchanie przy takiej częstotliwości? Hydrolat Oczarowy polubiłam, ale efektów działania nie widzę, jednak zamówię inne Hydrolty z ciekawości Toniku z 2%BHA użyłam 2 razy na noc pod rząd, by pozbyć się ciemnych skórek po samoopalaniu. Pory na nosie zwęził, ale chyba tylko regularne stosowanie, na co liczę jesienią pomoże. Nadzieja na pozbycie sie tych krop jednak jest Lemona nadal boję się stosować, by tego co jest - choć w cale nie jest rewelacyjnie bo mam sporo przebarwień - nie zepsuć. Olej z Kocanki - używam jako nawilżacza...nie wiem na ile koi itd, bo zbytnio sie nie przyglądam, ale zamówię jakis olej do stosowania na noc po kwaszeniu. Do tej pory po peelingu migdałem, takim 15% z Mazideł stosowałam lanolinę albo maść z Wit A, czy wobec tego jakiś olej będzie w stanie posłużyć jako taka 4-5 dniowa nocna kuracja natłuszczająca po kwasach? Czy to jednak za lekki będzie?

aliś jest offline  
Stary 2009-08-04, 12:59   #369
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

A ja się pochwalę (mam nadzieję że nie opatrznie), że pielęgnacja biochemiczna mi służy, bo aktualnie na twarzy nie mam żadnego pryszcza :-O co mi się od daaawna nie zdarzało. Mam jeszcze kilka przebarwień po trądziku, takich czerwonych, ale już zaschniętych plam i jeszcze trochę tej kaszki na polikach pod skórą, której nie widać ale czuć pod palcami. Ale widzę poprawę i wierzę że wszystko idzie w dobrym kierunku Powodzenia w walce wszystkim wojującym!
lalaith jest offline  
Stary 2009-08-04, 13:46   #370
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Jak długo? To zależy od częstotliwości robienia peelingu Lepiej zapytać na ile peelingów
Ja mam za sobą 5, a ubyło mi zaledwie 1/5 proszku. Tak na oko
Dzieki - widze w takim razie, ze wystarczy na dlugo Robie peeling twarzy raz w tygodniu.
aeronauta - to odpowiadam Ci na watku Szczecina .

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-08-04 o 13:54
Shee'naz jest offline  
Stary 2009-08-04, 14:05   #371
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Pierwsze wrażenie z użycia diamentowego nie bardzo. Zrolował się w połączeniu z bambusowym, położony na filtr. Ale dam mu szansę, może solo będzie lepszy? A może za krótko odczekałam po nałożeniu filtra? (10 min )

Kocanka kocanka... hmm Zapach mi nie przeszkadza - ale zaznaczam, że użyłam dopiero raz. W końcu paczkę wczoraj odebrałam a nie tydz temu Na działanie muszę poczekać, ale póki co nie pozbywam się Odstąpię jeśli po jakimś czasie nie zauważę pozytywnych efektów. Póki co, zostawiam sobie
To ja sobie daruję diamnetowy w takim razie. Nie będę ryzykować.

Co do hydrolatu z kocanki: mam go na liscie do kupienia, więc nic strasznego się nie stanie jeśli ją polubisz Pomyslałam po prostu, że moze którejś Dziewczynie nie podchodzi i wtedy bym się wymieniła za coś innego

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Moze kocankowy olej przyda sie tez na ciało? Jak to ktos keidys trafnie okreslil "neich odwłok też ma coś specjalnego" . Ja oleju bede uzywała z mama, ktora ma duze problemy naczynkowe.
Mi oleje nakładane na ciało nie służą Czy to same, czy z hialuronem, czy z balsamem. Wysuszają mi skórę

Czy na BU z kwasami jest tylko serum Lemon?? Wydawało mi się, że było coś jeszcze (nie chodzi mi o toniki)

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 848 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2009-08-04, 14:09   #372
lalaith
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Mi oleje nakładane na ciało nie służą Czy to same, czy z hialuronem, czy z balsamem. Wysuszają mi skórę
To spróbuj nakładać na wilgotną skórę, wtedy nie będą wysuszać. To samo z kwasem hialuronowym.
lalaith jest offline  
Stary 2009-08-04, 14:11   #373
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
To spróbuj nakładać na wilgotną skórę, wtedy nie będą wysuszać. To samo z kwasem hialuronowym.
Tak po jednym czy 2 użyciach jest ok, ale po kolejnych - skóra sucha, szorstka, swędzi Na twarzy nic takiego mi się nie dzieje

10.12 - Kosmetyczne nowości listopada
mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 848 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline  
Stary 2009-08-04, 15:10   #374
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
Zdam relacje ze swoich (anty zapychaniowych też) testow produktów z BU. Podczas stosowania emulsji Avene i Biodermy Sensibio, które - myślę mnie nie zapychają, bo od +- miesiąca nie mam nowych krost, poza 1 na nosie, ale sama przyczyniłam sie do jej powstania bo koło niej dłubałam. Stopniowo wprowadzłam serum z wit C, tak co 4-5 dni i nie widze zapachania? Czy to jest pewność że nie zapycha, czy raczej nikła szansa na zapchanie przy takiej częstotliwości? Hydrolat Oczarowy polubiłam, ale efektów działania nie widzę, jednak zamówię inne Hydrolty z ciekawości Toniku z 2%BHA użyłam 2 razy na noc pod rząd, by pozbyć się ciemnych skórek po samoopalaniu. Pory na nosie zwęził, ale chyba tylko regularne stosowanie, na co liczę jesienią pomoże. Nadzieja na pozbycie sie tych krop jednak jest Lemona nadal boję się stosować, by tego co jest - choć w cale nie jest rewelacyjnie bo mam sporo przebarwień - nie zepsuć. Olej z Kocanki - używam jako nawilżacza...nie wiem na ile koi itd, bo zbytnio sie nie przyglądam, ale zamówię jakis olej do stosowania na noc po kwaszeniu. Do tej pory po peelingu migdałem, takim 15% z Mazideł stosowałam lanolinę albo maść z Wit A, czy wobec tego jakiś olej będzie w stanie posłużyć jako taka 4-5 dniowa nocna kuracja natłuszczająca po kwasach? Czy to jednak za lekki będzie?
a jakie serum C masz?? amla czy flawo??
bosti jest offline  
Stary 2009-08-04, 18:05   #375
aliś
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
a jakie serum C masz?? amla czy flawo??
Flawo i oprócz tego Lemona z Tamanu. Kiedyś miałam (w zeszłym roku) Lemona bez tamanu ale jakos nie miałam cierpliwości do jego stsowania i potem musiałam wyrzucić, a tego boję się użyć, że zapcha. I tak sie chwaliłam po południu ze nie mam wyprysków, a teraz patrzę i na buzi pojawiło się parę taki wodnych kropek, jak nie rozdrapię to znikną. Nie wiem może to po porannym Flavo? Idę zrobić sobie pellin z bromelainą Kurcze na jesień chciałabym wrócić do mocniejszcyh kwasów, mam migdała na 2-3 użycia, ale chciałabym coś z salicylem. Na BU chyba nie ma takich mocniejszych kalibrów jak na Mazidłach? No chyba, że tonik 10%AHA/BHA, z tym, że mnie zależeć będzie głównie na pozbyciu się zaskórników

aliś jest offline  
Stary 2009-08-04, 19:06   #376
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Flawo i oprócz tego Lemona z Tamanu. Kiedyś miałam (w zeszłym roku) Lemona bez tamanu ale jakos nie miałam cierpliwości do jego stsowania i potem musiałam wyrzucić, a tego boję się użyć, że zapcha. I tak sie chwaliłam po południu ze nie mam wyprysków, a teraz patrzę i na buzi pojawiło się parę taki wodnych kropek, jak nie rozdrapię to znikną. Nie wiem może to po porannym Flavo? Idę zrobić sobie pellin z bromelainą Kurcze na jesień chciałabym wrócić do mocniejszcyh kwasów, mam migdała na 2-3 użycia, ale chciałabym coś z salicylem. Na BU chyba nie ma takich mocniejszych kalibrów jak na Mazidłach? No chyba, że tonik 10%AHA/BHA, z tym, że mnie zależeć będzie głównie na pozbyciu się zaskórników
ja mam amla, jak na razie nie zaobserwałam zapychania czy podrażnienia, ładnie się wchłania mimo dziwnej śluzowatej konsystencji. za to peeling z bromelainą bardzo mi nie służy, wyskakują mi po nim okropne krosty zaniechałam używania. teraz latem używam toniku PHA 6% (fajny), jesienią planuję BHA. moje ulubione rzeczy z BU to hydrolat miętowy i żel hialuronowy
bosti jest offline  
Stary 2009-08-04, 19:27   #377
aliś
Zadomowienie

Cytat:
ja mam amla, jak na razie nie zaobserwałam zapychania czy podrażnienia, ładnie się wchłania mimo dziwnej śluzowatej konsystencji. za to peeling z bromelainą bardzo mi nie służy, wyskakują mi po nim okropne krosty zaniechałam używania. teraz latem używam toniku PHA 6% (fajny), jesienią planuję BHA. moje ulubione rzeczy z BU to hydrolat miętowy i żel hialuronowy
Żel hialuronowy planuję kupić. Miałam tylko próbkę gotowego z mazideł i był fajny szczególnie na syche skórki Mieszacie kosmetyki z tym żelem na bierz,ąco, to znaczy na dłoni/palcach? Kurde...ja dopiero 4 razy użyłam tego peelingu, ale wcale po nim nie mam fajnej skóry. Jes gładka owszem taka jedwabista, ale wszelkie wypryski sa jakby zaczerienione. Myślałam ze to lekkie podrażnienie, ale może faktycznie on zapycha? Nie pomyślałam o tym, zobaczę co będzie jutro, profilaktycznie, po zmyciu tego peelingu zaaplikowałam sobie Tonik z BHA, może zasuszy mi te wodniaki

aliś jest offline  
Stary 2009-08-04, 20:02   #378
inc0rrect
Zakorzenienie

Co by było lepsze ?

Serum lemon z tamanu czy olejek na blizny??

Muszę powiedzieć, że bardzo fajnie doradzają, napisałam do nich maila i nie spodziewałam się takiej sensownej i konkretnej odpowiedzi

Tylko teraz nie wiem co z tych dwóch wybrać. Chcę coś na dzien, bo na noc już mam co nakładac,w obu jest napisane, że polecane na noc, ale myślę, że jak siedze w domu to mogę i na dzien.
zawsze codziennie przynajmniej te 4 godziny, czy rano, czy wieczorem jestem w domu, a bywa że i cały dzien

a no i chcialabym żeby się też nadawalo na dekold (tam nie stosuje filtrow) bo zaczynam miec problemy z dekoldem;/
najgorsze że jeszcze niedawno mialam idealny gladki dekold, dopiero od kiedy zaczelam go przecierac hydrolatami i klasc na niego olej HA 1% plus olejek z rozy/kwiatu kocanki to zaczely mi jakies zaskorniaki wychodzic;/ tak samo na ramionach (tam tez to stosowalam)

Któryś z tych olejów może zapychac? jak tak to ktory? Dziwne bo na twarzy ogolnie tego nie zaopserwowalam tylko w okolicach nosa (tez wczesniej nie mialam tam zaskorniakow) może reszte twarzy też mi zapycha tylko o tym nie wiem, bo sosuje maśc na tradzik i ona niweluje to zapychanie..?

ale poki co musze teraz to uratowac, sama nie wiem co z tym dekoldem robic. Czy peelingi moge stosowac, czy jakas masc na tradzik? Ale to nie tradzik tylko taka kaszka bardzo drobna, coś podobnego do skazy białkowej tylko że żadsze i mniej tego

przepraszam za tą chaotyczność, ale problem mi sprawia dziś sklejenie jednego zdania.
to może podsumuje: który z tych powyzszych serum byłby lepszy? (głownie żeby nie zapchal)
i co moglo mi tak zepsuć dekold? no i co mogę stosować na ten dekold w takiej sytuacji

ogolnie to tylko chumor sobie popsułam patrząć dzisiaj w lustro

---------- Dopisano o 20:02 ---------- Poprzedni post napisano o 19:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Patryka Pokaż wiadomość
ja stosuję retinoidy i nadtlenek benzoilu, a w zamiarze mam jeszcze kwasy (ponownie) włączyć do pielęgnacji
Za dużo? Moze, ale tak jak napisałaś, to siedzi w człowieku :/ Każda najmniejsza kropeczka na mojej twarzy nie daje mi spokoju

Myślałaś o serum lemon? (czy pisząc tamanu miałaś na myśli tamanu z salicylem?) Ja chyba sobie zrobię serum z kwasem salicylowym na oleju z pachnotki (akurat nie z BU, a ZSK, ale podobno ma właściwości przeciwtrądzikowe - ten olej - jakaś Wizażanka gdzieś polecała)

o Patryka, przepraszam nie zauważyłam wcześniej że napisałaś

Właśnie pisałam w tej sprawie do BU (odnosnie tego co stosowac na tradzik) i napisali że można stosować te mascie na tradzik razem z kwasami, więc dobrze robisz sama wiesz co Twoja skóra zniesie a co nie
Tylko napisali że nie wolno stosować razem, tylko w różne dni, ale pewnie tak zrobisz
moja skora by chyba tego nie zniosla raczej, nie jest podrazniona, ale nawilzenia jej brakuje, może na jesien...

No i doradzili mi właśnie te dwa sera co wyzej napisalam.

z tym że serum Lemon mozna nakladać na tonik z kwasami
a na ZSK coś sie gubie bo wogole nie znalazlam oleju z pachnotki

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-08-04 o 19:52
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-08-04, 20:16   #379
marchewkowe pole
Zakorzenienie

GG do marchewkowe pole

Mi tam oleje na ciało nie służą- tzn. nie wysuszają ale też i nie pielęgnują. Najlepszy jest dla mnie babydream fur mama- mieszanka o. migdałowego, macadamia, jojoba, słonecznikowego, sojowego i witaminy e z delikatnym zapaszkiem. gdybym miała zrobić to sama z olejków to wydałabym majątek i jeszcze by to pewnie nie za ładnie pachniało gdybym nie dodała eterycznych, a eteryczne mnie lekko uczulają na skórę. a tak to mam gotowca
Stary 2009-08-04, 20:43   #380
wiewiora1986
Raczkowanie

GG do wiewiora1986

A ja mam podejrzenia, że olej z kwiatu kocanki mnie zapycha;( Dziś drugi dzień pod rząd nałożyłam go na noc z żelem hialuronowym i mam pełno małych czerwonych kropek;/ Dopiero po aplikacji je zauważyłam
Stary 2009-08-04, 21:09   #381
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Żel hialuronowy planuję kupić. Miałam tylko próbkę gotowego z mazideł i był fajny szczególnie na syche skórki Mieszacie kosmetyki z tym żelem na bierz,ąco, to znaczy na dłoni/palcach? Kurde...ja dopiero 4 razy użyłam tego peelingu, ale wcale po nim nie mam fajnej skóry. Jes gładka owszem taka jedwabista, ale wszelkie wypryski sa jakby zaczerienione. Myślałam ze to lekkie podrażnienie, ale może faktycznie on zapycha? Nie pomyślałam o tym, zobaczę co będzie jutro, profilaktycznie, po zmyciu tego peelingu zaaplikowałam sobie Tonik z BHA, może zasuszy mi te wodniaki
nie biosz się BHA stosować latem?? co do żelu hial. to stosuję go solo po wcześniejszym nałożeniu serum jak już mam wchłonięte (nakładam serum, myję zęby-w tym czasie serum się wchłania i potem żel hial.) podobno żel hial. zastosowany w ten sposób wzmaga działanie serum. skóra jest superfajna po takiej kombinacji. obecnie mam żel 1% ale jak się skończy to planuję ten 2%, który ma dodatkowo działanie pzeciwzmarszczkowe-latka lecą

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez wiewiora1986 Pokaż wiadomość
A ja mam podejrzenia, że olej z kwiatu kocanki mnie zapycha;( Dziś drugi dzień pod rząd nałożyłam go na noc z żelem hialuronowym i mam pełno małych czerwonych kropek;/ Dopiero po aplikacji je zauważyłam
ja mam podejrzenia, że wszystkie oleje mnie zapychają dlatego wybieram to co bezolejowe

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2009-08-05 o 08:46
bosti jest offline  
Stary 2009-08-04, 21:43   #382
matte21
Raczkowanie

Cytat:
co do żelu hial. to stosuję go solo po wcześniejszym nałożeniu serum jak już mam wchłonięte (nakładam serum, myję zęby-w tym czasie serum się wchłania i potem żel hial.) podobno żel hial. zastosowany w ten sposób wzmaga działanie serum. skóra jest superfajna po takiej kombinacji. obecnie mam żel 1% ale jak się skończy to planuję ten 2%, który ma dodatkowo działanie pzeciwzmarszczkowe-latka lecą
hmmmm ja kurcze stosuje najpeirw hydrolat jak skora jest taka jeszcze mokra to na to hialuronowy i dopiero lemon, jakos mi sie wydaje dziwnie najpierw tluste nalozyc a potem nawilzajace, no ale jak mowisz ze tak trzeba to chyba zmienie kolejnosc! Gdzie to wyczytalas? pozdrawiam
matte21 jest offline  
Stary 2009-08-04, 21:52   #383
bosti
Zadomowienie

Cytat:
hmmmm ja kurcze stosuje najpeirw hydrolat jak skora jest taka jeszcze mokra to na to hialuronowy i dopiero lemon, jakos mi sie wydaje dziwnie najpierw tluste nalozyc a potem nawilzajace, no ale jak mowisz ze tak trzeba to chyba zmienie kolejnosc! Gdzie to wyczytalas? pozdrawiam
są dwie możliwości - albo PRZED serum na wilgotną skórę ( tak jak Ty to robisz) i wtedy trochę zabezpiecza skórę przed zbyt silnym działaniem serum, taka forma jest polecana dla cer wrażliwych. druga możliwość to PO serum (tak jak ja robię) , wtedy wzmaga działanie serum i niweluje tłustość. wyczytałam to na BU w opisie żelu hial.
bosti jest offline  
Stary 2009-08-04, 23:17   #384
matte21
Raczkowanie

Talking Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
są dwie możliwości - albo PRZED serum na wilgotną skórę ( tak jak Ty to robisz) i wtedy trochę zabezpiecza skórę przed zbyt silnym działaniem serum, taka forma jest polecana dla cer wrażliwych. druga możliwość to PO serum (tak jak ja robię) , wtedy wzmaga działanie serum i niweluje tłustość. wyczytałam to na BU w opisie żelu hial.
a no to bosko! dziekuje za odp juz wszystko wiem będe robic tak jak ty! buzi
matte21 jest offline  
Stary 2009-08-05, 00:14   #385
bosti
Zadomowienie

Cytat:
a no to bosko! dziekuje za odp juz wszystko wiem będe robic tak jak ty! buzi
proszę bardzo mam nadzieję, że będzie Ci służyć taka kombinacja. żel hial. zastsowany na wchłonięte serum delikatnie napina skórę więc jeśli masz suchą/odwodnioną skórę to może Ci się to nie spodobać ale w przypadku tłustej (jak moja) raczej nie powinno przeszkadzać to napinanie. jest słabsze niż przy zastosowaniu żelu solo na wigotną skórę
bosti jest offline  
Stary 2009-08-05, 00:34   #386
filolozyca
Przyczajenie

Wielkimi krokami następuje dzień, w którym zrobię kolejne zakupy na BU i w związku z tym pojawiło mi się kilka pytań:

1. Polecacie którąkolwiek z maseczek z BU? Mam perłową, nie zachwyciła mnie… Ostatnio w ogóle coraz bardziej wątpię w sens robienia maseczek, no może poza psychologicznym... Aspirynowej pozostanę wierna, ale reszta? Eee…

2. czym się rózni puder bambusowy od bambusowego z jedwabiem? Który lepiej matowi?

3. taki szatański pomys… rumianek i cytryna dobrze robią blond włosom, więc zastanawiam się, czy hydrolaty można zmieszać i trzymać w butelce z atomizerem? Czy hydrolaty w ogóle się nadają?

z góry dziękuję za pomoc
filolozyca jest offline  
Stary 2009-08-05, 00:58   #387
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez filolozyca Pokaż wiadomość
Wielkimi krokami następuje dzień, w którym zrobię kolejne zakupy na BU i w związku z tym pojawiło mi się kilka pytań:

1. Polecacie którąkolwiek z maseczek z BU? Mam perłową, nie zachwyciła mnie… Ostatnio w ogóle coraz bardziej wątpię w sens robienia maseczek, no może poza psychologicznym... Aspirynowej pozostanę wierna, ale reszta? Eee…

2. czym się rózni puder bambusowy od bambusowego z jedwabiem? Który lepiej matowi?

3. taki szatański pomys… rumianek i cytryna dobrze robią blond włosom, więc zastanawiam się, czy hydrolaty można zmieszać i trzymać w butelce z atomizerem? Czy hydrolaty w ogóle się nadają?

z góry dziękuję za pomoc
odp. na pyt. nr 3: mieszałam już hydrolaty i było jak najbardziej ok, od początku (czyli od pierwszego zamówienia na BU) przelewam hydrolaty do atomizera i w ten sposób aplikuję, że rozpylam całkiem sporo na twarz i dekolt. ostatnio zaczęłam także wzbogacać hydrolaty dodając wyciąg z aloesu i witaminy (z ZSK) i wychodzi super
bosti jest offline  
Stary 2009-08-05, 01:02   #388
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:

z góry dziękuję za pomoc
Do czego te hydrolaty mają się nadawać ? domyślam się , że chcesz rozjaśnić włosy ale hydrolat za słaby , a mieszać możesz różne hydrolaty i pryskać się z atomizera -ale wcześniej na to zerknij

http://www.biochemiaurody.com/wademe...omparison.html

maseczki z BU możesz sobie darować , a bambus kup z jedwabiem
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-08-05, 01:04   #389
wiewiora1986
Raczkowanie

GG do wiewiora1986

Cytat:
odp. na pyt. nr 3: mieszałam już hydrolaty i było jak najbardziej ok, od początku (czyli od pierwszego zamówienia na BU) przelewam hydrolaty do atomizera i w ten sposób aplikuję, że rozpylam całkiem sporo na twarz i dekolt. ostatnio zaczęłam także wzbogacać hydrolaty dodając wyciąg z aloesu i witaminy (z ZSK) i wychodzi super
można mieszać hydrolaty to fakt, ale ja bym jeszcze sprawdziła tutaj klik czy akurat te dwa "dobrze mieszają się ze sobą

EDIT: ech spóźniłam się

Edytowane przez wiewiora1986
Czas edycji: 2009-08-05 o 01:05
wiewiora1986 jest offline  
Stary 2009-08-05, 01:13   #390
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Z BU nie moge nic polecic bo nie testowałam. Zgadzam sie, ze wiekszosc maseczek daje tylko efekt placebo. Polecam jedynie glinki- zwłaszcza zielona. Gotowe masekczi firmy Dermalgin mozna za grosze kupic w rossmannie
Shee'naz jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości