Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-26, 14:48   #4111
blue_apple
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mam ogromną ochotę zrobić ogromne zamówienie w BU

ale na razie mam pytanie, czy któraś z Was zauważyła po pudrze bambusowym (czystym, bez jedwabiu), żeby skóra reagowała odwrotnie, niż powinna, czyli jakby bardziej przetłuszczając się?
w moim wypadku pod koniec dnia w miejscach, które pudrowałam nie było praktycznie śladu podkładu, wszystko spływało. gdy bambus się skończył problem tez jakby się skończył, aczkolwiek nie wiem, czy to nie kwestia zmiany toniku... hmmm...
blue_apple jest offline  
Stary 2011-04-26, 15:16   #4112
dziolcha86
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Czytałam na tym forum, że sam żel hialuronowy wysusza.

Czy można stosować ten 2 % żel hialuronowy razem z masłem shea lub jojoba ?

Który ze wszystkich pudrów z BU jest najbardziej rozświetlający, nie matujący i nawilżający? Ważne, aby nie wysuszał.

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-04-26 o 15:35
dziolcha86 jest offline  
Stary 2011-04-26, 15:32   #4113
Izane
Raczkowanie

Unhappy Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Drogie Wizażanki, przymierzam się do przeczytania tego wątku, ale ponieważ ma on sporo stron, a potrzebuję dość szybko Waszej porady, pozwalam sobie na zapytanie:
zakupiłam na BU: serum regulujące LEMON, serum z kwasem migdałowym i tonik PHA 6%.
Moja cera: mieszana, odwodniona, z licznymi zaskórnikami, przebarwienia i na dodatek od jakiegoś czasu wzdłuż linii włosów na czole wyskakują mi okropnie bolące gule (ale to chyba efekt łykania Cerinu - przestałam).
Od około 2 tygodni przecieram rano twarz tonikiem, a na noc zdążyłam położyć 3 razy serum migdałowe, na przemian z serum LEMON - to akurat położyłam więcej razy (może z 6 razy). Efekt? Skóra łuszczy się niemiłosiernie. Nie jestem w stanie rano położyć na nią filtra, bo jestem cała w białych "farfoclach". I teraz nie wiem: czy tak ma być, czy przeczekać, bo to minie, czy może przesadziłam stosując łącznie aż 3 preparaty oparte na kwasach?

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi...a teraz zabieram się za lekturę.
Izane jest offline  
Stary 2011-04-26, 15:38   #4114
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość
mam ogromną ochotę zrobić ogromne zamówienie w BU

ale na razie mam pytanie, czy któraś z Was zauważyła po pudrze bambusowym (czystym, bez jedwabiu), żeby skóra reagowała odwrotnie, niż powinna, czyli jakby bardziej przetłuszczając się?
w moim wypadku pod koniec dnia w miejscach, które pudrowałam nie było praktycznie śladu podkładu, wszystko spływało. gdy bambus się skończył problem tez jakby się skończył, aczkolwiek nie wiem, czy to nie kwestia zmiany toniku... hmmm...
Być może czysty bambus przesuszył Ci buzie do tego stopnia,że szybciej zaczęła się przetłuszczać i produkować więcej sebum.
U mnie bez żadnych dodatków sie też nie sprawdzal,skóra wyglądała mega sucho i tak tez się czuła,w dodatku podkreślał niesamowicie mocno suche skórki.

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-04-26, 15:39   #4115
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Izane Pokaż wiadomość
Nie jestem w stanie rano położyć na nią filtra, bo jestem cała w białych "farfoclach". I teraz nie wiem: czy tak ma być, czy przeczekać, bo to minie, czy może przesadziłam stosując łącznie aż 3 preparaty oparte na kwasach?
.
Zdecydowanie przesadziłaś, dobrze, że skończyło się tylko na łuszczeniu. Zostaw tylko tonik PHA, zrób peeling enzymatyczny albo jakiś mechaniczny ale łagodny, może byc też masaż twarzy mikrofibrą. I nawilżaj, nawilżaj.... Filtr na dzień to mus teraz. Trzeba przeczekać.
Ineso jest offline  
Stary 2011-04-26, 15:52   #4116
Linka_
Raczkowanie

Cytat:
Drogie Wizażanki, przymierzam się do przeczytania tego wątku, ale ponieważ ma on sporo stron, a potrzebuję dość szybko Waszej porady, pozwalam sobie na zapytanie:
zakupiłam na BU: serum regulujące LEMON, serum z kwasem migdałowym i tonik PHA 6%.
Moja cera: mieszana, odwodniona, z licznymi zaskórnikami, przebarwienia i na dodatek od jakiegoś czasu wzdłuż linii włosów na czole wyskakują mi okropnie bolące gule (ale to chyba efekt łykania Cerinu - przestałam).
Od około 2 tygodni przecieram rano twarz tonikiem, a na noc zdążyłam położyć 3 razy serum migdałowe, na przemian z serum LEMON - to akurat położyłam więcej razy (może z 6 razy). Efekt? Skóra łuszczy się niemiłosiernie. Nie jestem w stanie rano położyć na nią filtra, bo jestem cała w białych "farfoclach". I teraz nie wiem: czy tak ma być, czy przeczekać, bo to minie, czy może przesadziłam stosując łącznie aż 3 preparaty oparte na kwasach?

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi...a teraz zabieram się za lekturę.
Łuszczenie po kwasach jest normalną reakcją, a nawet przez większość pożądaną
Ale ja na Twoim miejscu nie stosowałabym aż trzech preparatów z różnymi kwasami i to w takiej częstotliwości. Nawet samego toniku PHA nie zaleca się stosować codziennie jak zwykłego toniku, chociaż jest dosyć łagodny. A Ty dwa razy dziennie aplikujesz na twarz jakiś kwas - rano tonik, wieczorem serum - faktycznie może być za dużo...

PS. Jeśli łuszczy ci się skóra to broń boże nie odstawiaj filtrów, bo ta "nowa skóra" wyjątkowo potrzebuje ochrony przed słoneczkiem. Na farfocle można spróbować jakiegoś delikatnego (!) peelingu, tylko najpierw lepiej sprawdzić na małym kawałeczku skóry, czy nie będzie podrażniać.
Linka_ jest offline  
Stary 2011-04-26, 16:09   #4117
ddiamentowaaaa
Raczkowanie

HEj dziewczyny a ja mam takze odnosnie serum migdałowego pytanie Czy jak zaczne sie luszczyc moge tą wylinke ta sciereczka z mikrofibry niwelowac,oczywiscie delikatnie? Czy jakis peeling konkretny polecacie do takich'stworkow'na twarzy

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline  
Stary 2011-04-26, 17:21   #4118
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mgielka321 Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki

Podczytywałam Was na bieżąco i zdecydowałam się (prawie, bo wszystko absolutnie kusi) na zakup takiego zestawu (cera naczynkowa, z zaskórnikami, rozszerzonymi porami):

serum flavo C - na dzień pod krem
serum na naczynka - na noc i potem ->
-> olej z malin lub róży rdzawej (powiedzcie który olej bardziej polecacie?)
hydrolat oczarowy (z kocanki zostało mi jeszcze pół opakowania)
puder bambusowy z jedwabiem

Brakuje mi tylko jakiegoś kremu na dzień z filtrem - tu się za chińskiego boga nie mogę zdecydować co z tym fantem zrobić? Narazie wykańczam emulsję rozświetlającą z Olay z SPF 15, ale nie jestem z niej zadowolona...
Polecam Ci z calego serca olej z pestek malin. Jest naprawde swietny. Poza tym ma wlasciwosci, ktore dzialaja podobnie jak krem z wysokim filtrem przeciwslonecznym, ale nie wiadomo ile taki olej dokladnie ma ,poniewaz to zalezy od innych czynnikow. Ale w kazdym razie ma takie wlasciwosci,wiec to zawsze kolejny krok w kierunku ochrony cery. Minusem moze to byc to ze ma troszke ciezkawa konstystencje i przez to dluzej sie wchlania,ale jak juz sie wchlonie to nie ma uczucia tlustosci. Z tego co zaobserwowalam u siebie to dzialanie ma przede wszystkim lagodzace i ujednolicajace koloryt. Nakladalam go na noc rozcienczajac zaledwie 2 krople z kremem albo zelem hialuronowym, a rano mam napieta,jedrna buzie o jasnym jednolitym kolorycie. Odnosze tez wrazenie,ze likwiduje cienie i worki pod oczami,ale nie mam 100% przekonania,bo aktualnie testuje wiele produktow.

Jezeli chodzi o krem z filtrem to polecam Ci z Pharmaceris z serii sunprotect 30 spf dostepna jest tez 50,ale to juz zalezy jakiej ochrony potrzebujesz. Generalnie krem ten mial swietna konstystencje, ani mnie nie bielil ani nie zostawila uczucia tlustosci, tez nie zapychal. Generalnie to moja cera bardzo dobrze go znosila, a zaznaczam,ze jest dosc wrazliwa, mieszana i z tendencja do zapychania. Ladnie ja nawilzal i lagodzil wszelkie podraznienia. Natomiast 15 spf to jest za niska ochrona. I musisz tez zwrocic uage na to przed jakimi promieniami chroni Cie ten krem,bo nie kazdy chroni przed UVA i UVB.
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-04-26, 17:52   #4119
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Napisane przez motacilla Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie - który z pudrów z BU będzie najlepszy do matowienia przetłuszczającej się skóry? Z tego co czytałam to czysty bambusowy może trochę wysuszać, któraś z Was próbowała bambusowy z jedwabiem i owsem?
Ja używam bambusowego, nie daję go za dużo ani za mało, tak w sam raz i nie wysusza mnie, ale mam wrażenie że nie do końca matuje... Po 2h moje czoło się świeci(cera mieszana)
Cytat:
Napisane przez blue_apple Pokaż wiadomość

Hmm ja używam czystego bambusowego, ale nie mam tak żeby mi się bardziej przetłuszczała. Za to mam wrażenie niedostatecznego matowienia.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
U mnie bez żadnych dodatków sie też nie sprawdzal,skóra wyglądała mega sucho i tak tez się czuła,w dodatku podkreślał niesamowicie mocno suche skórki.
Faktycznie, podkreśla suche skórki

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Nawet samego toniku PHA nie zaleca się stosować codziennie jak zwykłego toniku, chociaż jest dosyć łagodny.
A ja chciałam stosować go codziennie Czemu niby się go niby nie powinno stosować?

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

I left my heart in Greece
Burza_1994 jest offline  
Stary 2011-04-26, 18:31   #4120
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Najdroższe, pozwolę sobie tu wklepać wybrane przeze mnie produkty.
Nie jestem pewna czy na BU czy na mazidłach jeszcze [bo nie ma maceraciku na BU.. na mazidłach można wybrać (dodatkowy plus!) ilość zamawianych produktów. Tymczasem .... to mam w koszyku:

-- kwas hialur, [drogi, a nie wiem czy moge z oliwka babydream np. lub kremem winogronowym oriflame stosowac. boje sie zeby sie nie zmarnowal... ale on ma tyle pochlebnych opini, ze zal zrezygnowac...]
-- macerat marchwiowy (chce czyms bladą buzię potraktować..),
-- hydrolat z kocanki / oczarowy [ktory lepszy jesli testowalyscie? jakas szara moja twarz jest]
-- olej lanolinowy, jojoba [głównie na włoski chyba..]
-- alantoina/wit b3/wit e [takie dodatki, "ulepszacze" najbardziej mnie kuszą!... co by było najważniejsze na początek...!? ]

Zweryfikujcie to zamowienie, proszę. moze niepotrzebne niektore produkty, a warto wziac cos innego zamiast nich? Moja wdzięczność nie będzie miała granic. POWAŻNIE!
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-04-26, 20:20   #4121
mgielka321
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Polecam Ci z calego serca olej z pestek malin. Jest naprawde swietny. Poza tym ma wlasciwosci, ktore dzialaja podobnie jak krem z wysokim filtrem przeciwslonecznym, ale nie wiadomo ile taki olej dokladnie ma ,poniewaz to zalezy od innych czynnikow. Ale w kazdym razie ma takie wlasciwosci,wiec to zawsze kolejny krok w kierunku ochrony cery. Minusem moze to byc to ze ma troszke ciezkawa konstystencje i przez to dluzej sie wchlania,ale jak juz sie wchlonie to nie ma uczucia tlustosci. Z tego co zaobserwowalam u siebie to dzialanie ma przede wszystkim lagodzace i ujednolicajace koloryt. Nakladalam go na noc rozcienczajac zaledwie 2 krople z kremem albo zelem hialuronowym, a rano mam napieta,jedrna buzie o jasnym jednolitym kolorycie. Odnosze tez wrazenie,ze likwiduje cienie i worki pod oczami,ale nie mam 100% przekonania,bo aktualnie testuje wiele produktow.

Jezeli chodzi o krem z filtrem to polecam Ci z Pharmaceris z serii sunprotect 30 spf dostepna jest tez 50,ale to juz zalezy jakiej ochrony potrzebujesz. Generalnie krem ten mial swietna konstystencje, ani mnie nie bielil ani nie zostawila uczucia tlustosci, tez nie zapychal. Generalnie to moja cera bardzo dobrze go znosila, a zaznaczam,ze jest dosc wrazliwa, mieszana i z tendencja do zapychania. Ladnie ja nawilzal i lagodzil wszelkie podraznienia. Natomiast 15 spf to jest za niska ochrona. I musisz tez zwrocic uage na to przed jakimi promieniami chroni Cie ten krem,bo nie kazdy chroni przed UVA i UVB.
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź To w takim razie biorę olej z pestek malin - zwłaszcza, że cienie i worki pod oczami to moja zmora (na dodatek pod jednym okiem większe niż pod drugim) na ujednoliceniu kolorytu też mi zależy, bo powiem że po tym hydrolacie z kocanki dużo już się poprawiło. Zwłaszcza po jednej stronie twarzy - nie wiem jak to jest ale na prawym policzku mam pęknięte 2 małe naczynka i takie mega przebarwienie pod okiem, a lewy policzek jest ok. Głupio to wygląda - jakbym ten prawy zrównała do lewego to już by było super
Wiem, że ten filtr 15 jest za słaby, ale kupiłam ten krem w ubiegłym roku pod wpływem super recenzji na Youtube i najpierw sprawdzał się fajnie, ale teraz po zmianie pielęgnacji to fatalnie - mam wrażenie że w ogóle się nie wchłania, wszystko się na nim roluje bez sensu jest, ale chcę go jak najwięcej zużyć dopóki nie wynajdę nic nowego.
Tutaj też dziewczyny polecały Soraye spf 45 widziałam dziś ją w Rossmannie i w składzie nie zauważyłam pochodnych ropy (mnie zapychają). Ten Pharmaceris widzę że ma paraffinum liquidum wprawdzie dalej w składzie, ale moze skuszę się najpierw na tą Soraye (też cena 22zł za 100ml i ma i UVA i UVB) i zobaczę czy będzie OK.
Ale bardzo Ci jeszcze raz dziękuję za info
Mam nadzieję, że jak przetestuję mój zestaw z BU też będę mogła Wam coś doradzić i przekazać wrażenia

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline  
Stary 2011-04-26, 20:38   #4122
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź To w takim razie biorę olej z pestek malin - zwłaszcza, że cienie i worki pod oczami to moja zmora (na dodatek pod jednym okiem większe niż pod drugim) na ujednoliceniu kolorytu też mi zależy, bo powiem że po tym hydrolacie z kocanki dużo już się poprawiło. Zwłaszcza po jednej stronie twarzy - nie wiem jak to jest ale na prawym policzku mam pęknięte 2 małe naczynka i takie mega przebarwienie pod okiem, a lewy policzek jest ok. Głupio to wygląda - jakbym ten prawy zrównała do lewego to już by było super
Wiem, że ten filtr 15 jest za słaby, ale kupiłam ten krem w ubiegłym roku pod wpływem super recenzji na Youtube i najpierw sprawdzał się fajnie, ale teraz po zmianie pielęgnacji to fatalnie - mam wrażenie że w ogóle się nie wchłania, wszystko się na nim roluje bez sensu jest, ale chcę go jak najwięcej zużyć dopóki nie wynajdę nic nowego.
Tutaj też dziewczyny polecały Soraye spf 45 widziałam dziś ją w Rossmannie i w składzie nie zauważyłam pochodnych ropy (mnie zapychają). Ten Pharmaceris widzę że ma paraffinum liquidum wprawdzie dalej w składzie, ale moze skuszę się najpierw na tą Soraye (też cena 22zł za 100ml i ma i UVA i UVB) i zobaczę czy będzie OK.
mm czyzbym natknela sie przez przypadek na idealny produkt ?!
tez mam takie malutkie 'limka' pod oczętami, a najbardziej mnie denerwuje bladość buzi.. a czy dodatkowo to będzie jaakas ochrona przed uv?
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-04-26, 21:48   #4123
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Ale bardzo Ci jeszcze raz dziękuję za info
Mam nadzieję, że jak przetestuję mój zestaw z BU też będę mogła Wam coś doradzić i przekazać wrażenia
Nie ma problemu Jezeli chodzi o pestek z malin to zapomnialam zaznaczyc,ze nie porownuje go z olejem z rozy rdzawej, poniewaz go nie uzywalam,wiec moze poczekaj az ktos sie wypowie na temat tego oleju i wtedy podejmij decyzje,jak bedziesz miala porownanie.

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
tez mam takie malutkie 'limka' pod oczętami, a najbardziej mnie denerwuje bladość buzi.. a czy dodatkowo to będzie jaakas ochrona przed uv?
Powiem Ci,ze mnie olej z pestek malin po prostu zachwycil,bo ladnie ujednolicil mi koloryt cery,nie zapycha, redukuje stany zapalne chociaz pod tym wzgledem troszke lepszy wydaje mi sie olej tamanu. Jezeli nie lubis zswojej bladosci to nie wiem czy ten olej bedzie taki mega odpowiedni dla Ciebie,poniewaz ma wlasciwosci rozjasniajace.

Odnosnie ochrony antyUV wkleje Ci kilka zdan na ten temat ze strony Biochemii Urody:

"Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez kanadyjskich naukowców, olej z pestek malin pełni funkcję naturalnego filtra przeciwsłonecznego, absorbującego promieniowanie w zakresie głównie UVB i UVA. Wszystko to dzięki odpowiedniemu kompleksowi antyoksydantów oraz kwasów tłuszczowych. Własności ochronne oleju porównywane są z filtrami mineralnymi, jednak w praktyce olej ten nie ma dokładnie określonego faktora SPF i nie może być traktowany jako samodzielny olej ochronny podczas opalania lub intensywnego kontaktu ze słońcem. Natomiast produkty z dodatkiem oleju malinowego (Dwufazowy nawilżacz, czyli olej wymieszany z żelem hialuronowym lub Serum z dodatkiem tego oleju), mogą być stosowane na co dzień, jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako Serum pod kremy z filtrami."

Na moje oko w jakims zakresie chroni,ale nie wiadomo w jakim. Wiec zawsze warto sie nim smarnac w celu wspomagania tej ochrony,ale samodzielnie przed opalaniem juz raczej nie. Wiec i tak czy siak warto siegac;d Ja tez nie przepadam za kremami z filtrem i dla mnie to bardzo wygodne rozwiazanie.
Stary 2011-04-26, 21:58   #4124
2sweet
Rozeznanie

Cytat:
ja tez mam blada skore i cienie pod oczami ale naczytalam sie ze tz duzo innych kosmetykow to poprawia np. serum flavo C
Stary 2011-04-26, 22:10   #4125
Izane
Raczkowanie

Wink Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ineso, Linka - dziękuję za Wasze uwagi.
Zdaję sobie sprawę, że złuszczanie jest pożądanym efektem przy kuracjach kwasowych, bo nie jest to moja pierwsza przygoda z kwasami. Niemniej pierwszy raz używam produktów naturalnych i pierwszy raz faza łuszczenia wystąpiła tak szybko i w tak silnej formie (skóra wygląda miejscami jak poparzona). Ale chyba faktycznie przesadziłam. Na razie postanowiłam odstawić wszystko na minimum tydzień, a potem wprowadzić raz jeszcze te preparaty, tylko tym razem z dużo mniejszą częstotliwością. Wolałabym ich nie odstawiać całkowicie, bo w walce z zaskórnikami i przebarwieniami oraz pojedynczymi zmianami trądzikowymi wypróbowałam już chyba wszystko co tylko jest dostępne na apteczno-drogeryjnych półkach. A znana mi bardzo dobra kosmetolog stwierdziła kiedyś, że na oczyszczanie, odnawianie i odmładzanie skóry twarzy nie ma lepszego sposobu niż kwasy. Trzeba ich tylko używać z rozsądkiem, czyli bez przesady i bez pośpiechu...o czym najwyraźniej zapomniałam, chcąc jak najszybciej mieć piękną cerę.
Izane jest offline  
Stary 2011-04-26, 22:43   #4126
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Ja używam bambusowego, nie daję go za dużo ani za mało, tak w sam raz i nie wysusza mnie, ale mam wrażenie że nie do końca matuje... Po 2h moje czoło się świeci(cera mieszana)

Hmm ja używam czystego bambusowego, ale nie mam tak żeby mi się bardziej przetłuszczała. Za to mam wrażenie niedostatecznego matowienia.
u mnie jakby się to łączyło ze sobą. niedostatecznie matował, aż w końcu doszłam do wniosku, że skóra tłuści się chyba jeszcze mocniej, choć na początku myślałam, że po prostu za słabo na mnie działa.

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Być może czysty bambus przesuszył Ci buzie do tego stopnia,że szybciej zaczęła się przetłuszczać i produkować więcej sebum.
o tym samym myślałam, szczególnie, że nie od początku stosowania taki efekt miał miejsce... chyba dam mu jeszcze szansę tylko z jedwabiem.
suche skórki tez bardzo podkreślał, ale nie jest to dla mnie taki duży problem...
blue_apple jest offline  
Stary 2011-04-26, 22:48   #4127
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Ineso, Linka - dziękuję za Wasze uwagi.
Zdaję sobie sprawę, że złuszczanie jest pożądanym efektem przy kuracjach kwasowych, bo nie jest to moja pierwsza przygoda z kwasami. Niemniej pierwszy raz używam produktów naturalnych i pierwszy raz faza łuszczenia wystąpiła tak szybko i w tak silnej formie (skóra wygląda miejscami jak poparzona). Ale chyba faktycznie przesadziłam. Na razie postanowiłam odstawić wszystko na minimum tydzień, a potem wprowadzić raz jeszcze te preparaty, tylko tym razem z dużo mniejszą częstotliwością. Wolałabym ich nie odstawiać całkowicie, bo w walce z zaskórnikami i przebarwieniami oraz pojedynczymi zmianami trądzikowymi wypróbowałam już chyba wszystko co tylko jest dostępne na apteczno-drogeryjnych półkach. A znana mi bardzo dobra kosmetolog stwierdziła kiedyś, że na oczyszczanie, odnawianie i odmładzanie skóry twarzy nie ma lepszego sposobu niż kwasy. Trzeba ich tylko używać z rozsądkiem, czyli bez przesady i bez pośpiechu...o czym najwyraźniej zapomniałam, chcąc jak najszybciej mieć piękną cerę.
Produkty z kwasami najlepiej odstaw na czas az skora Ci sie calkowicie zregeneruje i nie bedziesz juz miala podraznien.Wyzej ktos polecal Ci peeling enzymatyczny,ale ja nie mam przekonania czy w Twoim wypadku to dobry pomysl.Skora juz jest mocno podrazniona, a taki peeling ma wlasciwosci lekko zluszczajace,wiec na moje oko i tak czy siak nawet jak nie podraznia to i tak z istoty jego wlasciwosci (delikatne zluszczanie) moze podraznic te podraznione juz miejsca.Dlatego nie kombinuj juz w tym kierunku.Zaopatrz sie najlepiej w jakis lagodzacy podraznienia olej ,koniecznie krem z wysokim filtrem i dzialaj z nimi. Generalnie z kwasami nie ma co przesadzac,bo mozna sobie spowodowac wiele nieodwracalnych zmian. Ja jak kiedys przesadzilam(smarowanie sie zbyt grubymi warstwami w celu uzyskania szybkiego efektu) z Triacnealem bo Pani konsultantka z drogerii mnie nie uswiadomila, a ja nie mialam dostatecznej wiedzy w tym zakresie to popekalo mi kilka naczynek, chodzilam przez dobry tydzien z czerwona buzia, malo ktorym kremem moglam sie smarowac bo czulam straszne pieczenie. Dlatego najlepiej poczytaj o tych kwasach,co i jak stosowac, w jakich czestotliwosciach.Bo kolejny raz moze skonczyc sie nie tylko na ostrym zluszczaniu.
Stary 2011-04-26, 23:55   #4128
Linka_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
A ja chciałam stosować go codziennie Czemu niby się go niby nie powinno stosować?
Chemiczno-medycznych powodów to nie znam, kieruję się po prostu tym, co jest napisane na stronie BU (skopiuję ze strony):

# Tonik należy traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Polecamy stosować tonik na noc.

# Tonik można stosować stale, co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu lub według uznania. Nie polecamy stosowania toniku codziennie.

Może jeśli komuś służy codziennie to nie ma ku takiemu stosowaniu żadnych przeciwwskazań, ale ja jestem "wrażliwcem", więc wolę dmuchać na zimne

A co do pudru bambusowego z jedwabiem i owsem to ja np. nie jestem z niego zbyt zadowolona, po pierwsze okropnie pyli i troszkę bieli, po drugie nie zachwycił mnie wcale długością matu (porównywalnie ze zwykłymi drogeryjnymi pudrami), a po trzecie po jakimś czasie robiło mi się na twarzy takie ciasto - właził w każdą zmarszczkę i por (o skórkach nie wspominając). Za to jest mega wydajny, teraz dosypuję go ociupinkę do pudru Manhatanu i mam wrażenie, ze nigdy mi się on nie skończy [tak na marginesie to gdzieś na wątku filtrowym kiedyś mi się rzuciło w oczy, że dziewczyny zachwalały puder ryżowy - ktoś kiedyś spotkał takie cudo, czy to ja coś pomyliłam?]

@Izane - jeśli piszesz, że miejscami skóra jest jakby poparzona to zdecydowanie odłożyć wszystkie "agresywne" kosmetyki, koniecznie filtry (a może nawet dermatolog - nie wiem jaki jest stopień tych ranek, bo może to nic wielkiego, to już ty wiesz najlepiej) - bo to nie tyle "wygląda" jak poparzenie tylko prawdopodobnie właśnie jest poparzeniem od kwasów

Edytowane przez Linka_
Czas edycji: 2011-04-27 o 00:02
Linka_ jest offline  
Stary 2011-04-27, 00:10   #4129
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Chemiczno-medycznych powodów to nie znam, kieruję się po prostu tym, co jest napisane na stronie BU (skopiuję ze strony):

# Tonik należy traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Polecamy stosować tonik na noc.

# Tonik można stosować stale, co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu lub według uznania. Nie polecamy stosowania toniku codziennie.

Może jeśli komuś służy codziennie to nie ma ku takiemu stosowaniu żadnych przeciwwskazań, ale ja jestem "wrażliwcem", więc wolę dmuchać na zimne

A co do pudru bambusowego z jedwabiem i owsem to ja np. nie jestem z niego zbyt zadowolona, po pierwsze okropnie pyli i troszkę bieli, po drugie nie zachwycił mnie wcale długością matu (porównywalnie ze zwykłymi drogeryjnymi pudrami), a po trzecie po jakimś czasie robiło mi się na twarzy takie ciasto - właził w każdą zmarszczkę i por (o skórkach nie wspominając). Za to jest mega wydajny, teraz dosypuję go ociupinkę do pudru Manhatanu i mam wrażenie, ze nigdy mi się on nie skończy [tak na marginesie to gdzieś na wątku filtrowym kiedyś mi się rzuciło w oczy, że dziewczyny zachwalały puder ryżowy - ktoś kiedyś spotkał takie cudo, czy to ja coś pomyliłam?]

@Izane - jeśli piszesz, że miejscami skóra jest jakby poparzona to zdecydowanie odłożyć wszystkie "agresywne" kosmetyki, koniecznie filtry (a może nawet dermatolog - nie wiem jaki jest stopień tych ranek, bo może to nic wielkiego, to już ty wiesz najlepiej) - bo to nie tyle "wygląda" jak poparzenie tylko prawdopodobnie właśnie jest poparzeniem od kwasów
Ja posiadam ryżowy z Coastal Scents.
Wygładza,jest świetnie zmielony i matuje o wiele lepiej od bambusa,czy bambusa z jedwabiem ale przy mojej mocno przesuszonej cerze już się niestety nie nadaje i muszę używać czegoś bardziej "zmiękczającego".
Gdyby ktoś chciał to mam 30 g na zbyciu.

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-04-27, 14:07   #4130
Alassiel
Raczkowanie

Cytat:
Zdecydowałam się w końcu - za waszymi radami - na serum azelo zamiast LEMON, faktycznie chyba lepiej nie mieszać PHA i BHA, nawet w takich stężeniach.
A ja właśnie używam jednocześnie toniku PHA 6% i serum lemon i muszę przyznać, że moja skóra dawno nie wyglądała tak pięknie jak teraz. Najbardziej mnie cieszy fakt, że prawie całkowicie pozbyłam się zaskórników zamkniętych i wygrywam walkę z przebarwieniami. W tej chwili wystarcza mi jedna cieniutka warstwa podkładu (lekkiego, niekryjącego) i odrobina korektora by je zamaskować. Sama nigdy bym nie uwierzyła w to, że moja cera wygląda tak ładnie, ale usłyszałam już kilka komplementów i to nie tylko do bliskich mi osób

Tylko pewnie zostanę zakrzyczana, bo nie używam na razie żadnego filtru Ale przymierzam się do sorayi, przymierzam...
Alassiel jest offline  
Stary 2011-04-27, 14:30   #4131
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
A ja właśnie używam jednocześnie toniku PHA 6% i serum lemon i muszę przyznać, że moja skóra dawno nie wyglądała tak pięknie jak teraz. Najbardziej mnie cieszy fakt, że prawie całkowicie pozbyłam się zaskórników zamkniętych i wygrywam walkę z przebarwieniami. W tej chwili wystarcza mi jedna cieniutka warstwa podkładu (lekkiego, niekryjącego) i odrobina korektora by je zamaskować. Sama nigdy bym nie uwierzyła w to, że moja cera wygląda tak ładnie, ale usłyszałam już kilka komplementów i to nie tylko do bliskich mi osób

Tylko pewnie zostanę zakrzyczana, bo nie używam na razie żadnego filtru Ale przymierzam się do sorayi, przymierzam...
również jestem bez filtru
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-04-27, 15:45   #4132
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość

Kurcze, czyli jest nadzieja na moje policzki zapełnione zamkniętymi zaskórnikami

Cytat:
również jestem bez filtru

ej nic nie mówcie.... ja też nie używam filtrów, a używam retinoidów(adapalen) na moje policzki i czółko a już mocno słonko grzeje. Mam jeden Soltan do twarzy 50+ który mi IDEALNIE pasuje, ale jest na wykończeniu i mogę go zdobyć jedynie w wakacje(w lipcu) wię nie wiem czy oszczędzać go na potem(czerwiec) czy zacząć stosować i potem do lipca zostać bez. Niestety na droższe filtry mnie nie stać, a te tańsze zapychają.
A jeszcze do tego dochodzi kwas migdałowy(PHA 5%) który sobie zrobię. Dobrze, że można go używać bezpieznie w latio

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

I left my heart in Greece
Burza_1994 jest offline  
Stary 2011-04-27, 19:54   #4133
bossy162
Raczkowanie

Alassiel , a powiedz mi używasz codziennie toniku PHA i czy pod serum lemon-czy nie mieszasz? Niedługo zamawiam i te dwie pozycje zdecydowanie znajdują się na mojej liście
bossy162 jest offline  
Stary 2011-04-27, 20:11   #4134
urodzona3maja
Rozeznanie

oj dziewczyny skopie Wam tyłki
przez Was mam ochote teraz zamowic olejek z malin z tym,ze przesylka bedzie tyle samo kosztowac co olejek wiec co..no cotrzeba zamowic,domowic cos jeszcze,nie?
Stary 2011-04-27, 20:13   #4135
White Demon
Raczkowanie

Witajcie

Również postanowiłam dołączyć do początkujących biochemiczek choć chemia nigdy nie była moją mocną stroną, ale może to kwestia tego, że w szkole tematyka zajęć nie była tak interesująca

Dwa tygodnie temu złożyłam pierwsze zamówienie na BU i czekam...

Oto lista moich skromnych zakupów:
- Hydrolat oczarowy,
- Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY,ł
- Maseczka morska z perłami,
- Maseczka wulkaniczna z limonką,
- Olej tamanu EKOLOGICZNY,
- Olejek myjący - bezzapachowy,
- Peeling enzymatyczny,
- Puder bambusowy,
- Serum na okolice oczu i naczynka,
- Serum-olejek na blizny,
- Serum-olejek regulujący LEMON EKO,
- Żel hialuronowy 1%,
- Zestaw - serum migdałowe AHA 10%.

Cerę mam bardzo skłonną do zanieczyszczeń i mimo moich 32 lat ciągle coś wyskakuje - choć od kiedy przerzuciłam się na podkład mineralny różnica jest olbrzymia! Mam nadzieję, że kosmetyki z BU dodatkowo mi pomogą i już nie mogę się doczekać jak dostanę paczuszkę
White Demon jest offline  
Stary 2011-04-27, 20:40   #4136
Alassiel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bossy162 Pokaż wiadomość
Alassiel , a powiedz mi używasz codziennie toniku PHA i czy pod serum lemon-czy nie mieszasz? Niedługo zamawiam i te dwie pozycje zdecydowanie znajdują się na mojej liście
Toniku używam co drugi dzień, za to serum lemon codziennie. W dniu, w którym wypada użycie toniku, po umyciu twarzy płynem micelarnym i wysuszeniu jej (papierowym ręczniczkiem - od kiedy zaczęłam ich używać także zauważyłam poprawę stanu cery ), delikatnie przecieram całą twarz, łącznie z okolicami oczu, wacikiem nasączonym tonikiem. Czekam 5-10min, aż się całkowicie wchłonie i nakładam kilka kropel serum zmieszanych z żelem hialuronowym z alantoiną i pantenolem. To właściwie wszystko W dni bez toniku przed nałożeniem serum (także zmieszanego z żelem HA) zwilżam twarz hydrolatem. I chociaż mam wrażliwą cerę, łączenie tych kwasów nie spowodowało u mnie żadnego podrażnienia, łuszczenia, przesuszenia... Nie daję gwarancji, że u ciebie też tak będzie, ale taka opcja jest jak najbardziej możliwa
Alassiel jest offline  
Stary 2011-04-27, 21:15   #4137
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
oj dziewczyny skopie Wam tyłki
przez Was mam ochote teraz zamowic olejek z malin z tym,ze przesylka bedzie tyle samo kosztowac co olejek wiec co..no cotrzeba zamowic,domowic cos jeszcze,nie?
Ja przez te nasze dziewczyny też nabrałam ochoty na ten olej z pestek malin

Kachnaaaa jest offline  
Stary 2011-04-27, 21:16   #4138
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez White Demon Pokaż wiadomość
Witajcie

Również postanowiłam dołączyć do początkujących biochemiczek choć chemia nigdy nie była moją mocną stroną, ale może to kwestia tego, że w szkole tematyka zajęć nie była tak interesująca

Dwa tygodnie temu złożyłam pierwsze zamówienie na BU i czekam...

Oto lista moich skromnych zakupów:
- Hydrolat oczarowy,
- Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY,ł
- Maseczka morska z perłami,
- Maseczka wulkaniczna z limonką,
- Olej tamanu EKOLOGICZNY,
- Olejek myjący - bezzapachowy,
- Peeling enzymatyczny,
- Puder bambusowy,
- Serum na okolice oczu i naczynka,
- Serum-olejek na blizny,
- Serum-olejek regulujący LEMON EKO,
- Żel hialuronowy 1%,
- Zestaw - serum migdałowe AHA 10%.

Cerę mam bardzo skłonną do zanieczyszczeń i mimo moich 32 lat ciągle coś wyskakuje - choć od kiedy przerzuciłam się na podkład mineralny różnica jest olbrzymia! Mam nadzieję, że kosmetyki z BU dodatkowo mi pomogą i już nie mogę się doczekać jak dostanę paczuszkę
Skarbie, zazdroszczę zdecydowania się na serum LEMON i peelingu. A najbardziej jestem łakoma - PUDRU BAMBUSOWEGO Z JEDWABIEM ORAZ MASECZKI Z MORSKIMI PERŁAMI ..
Ah, bylabym wdzieczna gdybys podzielila sie jak najszybciej wrazeniami
sylvia_doll jest offline  
Stary 2011-04-27, 22:36   #4139
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
Czytałam na tym forum, że sam żel hialuronowy wysusza.

Czy można stosować ten 2 % żel hialuronowy razem z masłem shea lub jojoba ?

Który ze wszystkich pudrów z BU jest najbardziej rozświetlający, nie matujący i nawilżający? Ważne, aby nie wysuszał.

Podbijam, bo widzę, że nikt nie odpowiedział
Stary 2011-04-27, 22:52   #4140
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość

Podbijam, bo widzę, że nikt nie odpowiedział
jestem pewna ze z olejkiem mozna, mozna tez z hydrolatem - ja tak bede go uzywac. w malutkiej ilosci tez nie zaszkodzi do kremu. tyle wiem.
sylvia_doll jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości