Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-04-28, 00:22   #4141
SubRosa1985
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Niedługo dostanę Tonik z kwasem PHA 6% zestaw(BU) I mam kilka wątpliwości, dot. jego stosowania, proszę o pomoc doświadczone w bojach kwasowych koleżanki

1) Mam krem
L'Oreal Pure Zone Krem nawilżający przeciw zaskórnikom+kwas salicylowy

- zawsze na mnie dobrze działał, świetnie nawilżał i oczyszczał moją skórę (naczynkowa, z trądzikiem, przebarwieniami, popękanymi i rozszerzonymi naczynkami, wielkimi porami i zaskórnikami) - czy MOGĘ go używać PO aplikacji toniku z BU? Bo w toniku jest kwas PHA, a w kremie kwas salicylowy.... miałoby to sens? Czego najlepiej używać po aplikacji tego toniku z BU?

2) Czy mogę skorzystać z solarium (nie systematycznie, tylko kilka razy - mam dwa wesela w czerwcu :/) podczas stosowania tego toniku?

3) Planuję stosować go przez około 2 tygodnie raz dziennie, na noc, a potem dwa razy dziennie - czy przy mojej cerze lepiej używać 1 dziennie? I czy wyjście na słońce z filtrem ok. 6 będzie wtedy bezpieczne (przy stosowaniu na dzień również)?

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2011-04-28 o 14:45
SubRosa1985 jest offline  
Stary 2011-04-28, 01:52   #4142
kawa.
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez dziolcha86 Pokaż wiadomość
[...]

Który ze wszystkich pudrów z BU jest najbardziej rozświetlający, nie matujący i nawilżający? Ważne, aby nie wysuszał.
Puder perłowy nie wysusza (przynajmniej mnie w czasach sucharkowych) i daje półmat, na pewno nie tępy mat. Dobrze goi podrażnienia Dla rozświetlenia warto zmieszać go z diamentowym.
Cytat:
Napisane przez mgielka321 Pokaż wiadomość
[...]
-> olej z malin lub róży rdzawej (powiedzcie który olej bardziej polecacie?)
Ja używałam obu olejów - z róży rdzawej z BU, z nasion maliny z mazideł. Jednak bardziej mojej skórze służył z róży rdzawej - pozostawiał skórę mięciutką i aksamitną, wchłaniał się prawie całkowicie. Olej malinowy jest gęstszy, u mnie zostawia lekko klejącą warstwę (czego nie znoszę), nie mam nigdy czasu, żeby czekać, aż się wchłonie. Nie wiem, czy nie ma wpływu na to pora roku - ale malinowy zaczęłam stosować jesienią i jakoś nie zakochałam się w nim, nie widzę szczególnych efektów. Stosuję zawsze z jakimś żelem HA.
Dla mnie obydwa nie mają szczególnie zachęcającego zapachu
Używam obecnie oleju z awokado (jest zielony ) i też śmierdzi z lekka. Ale dobrze działa
kawa. jest offline  
Stary 2011-04-28, 11:16   #4143
mgielka321
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość

Ja używałam obu olejów - z róży rdzawej z BU, z nasion maliny z mazideł. Jednak bardziej mojej skórze służył z róży rdzawej - pozostawiał skórę mięciutką i aksamitną, wchłaniał się prawie całkowicie. Olej malinowy jest gęstszy, u mnie zostawia lekko klejącą warstwę (czego nie znoszę), nie mam nigdy czasu, żeby czekać, aż się wchłonie. Nie wiem, czy nie ma wpływu na to pora roku - ale malinowy zaczęłam stosować jesienią i jakoś nie zakochałam się w nim, nie widzę szczególnych efektów. Stosuję zawsze z jakimś żelem HA.
Używam obecnie oleju z awokado (jest zielony ) i też śmierdzi z lekka. Ale dobrze działa
Kawa. - dziękuję Myślę, że poprostu wypróbuję obydwa, po kolei Tak czy siak na każdej skórze może zachowywać się inaczej i nie ma rady - trzeba przetestować na sobie. To na pierwszy rzut pójdzie malinowy a jak się skończy z róży rdzawej.

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline  
Stary 2011-04-28, 12:06   #4144
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Niedługo dostanę Tonik z kwasem PHA 6% zestaw(BU) I mam kilka wątpliwości, dot. jego stosowania, proszę o pomoc doświadczone w bojach kwasowych koleżanki

1) Mam krem

- zawsze na mnie dobrze działał, świetnie nawilżał i oczyszczał moją skórę (naczynkowa, z trądzikiem, przebarwieniami, popękanymi i rozszerzonymi naczynkami, wielkimi porami i zaskórnikami) - czy MOGĘ go używać na PO aplikacji toniku z BU? Bo w toniku jest kwas PHA, a w kremie kwas salicylowy.... miałoby to sens? Czego najlepiej używać po aplikacji tego toniku z BU?

2) Czy mogę skorzystać z solarium (nie systematycznie, tylko kilka razy - mam dwa wesela w czerwcu :/) podczas stosowania tego toniku?

3) Planuję stosować go przez około 2 tygodnie raz dziennie, na noc, a potem dwa razy dziennie - czy przy mojej cerze lepiej używać 1 dziennie? I czy wyjście na słońce z filtrem ok. 6 będzie wtedy bezpieczne (przy stosowaniu na dzień również)?
nie jestem specem ale na 3) mogę odpowiedzieć. na BU nie zaleca się stosowania tego toniku codziennie, także druga opcja (stosowanie 2 razy dziennie) zdecydowanie odpada, lepiej zrób sobie jakąś przerwę i stosuj np co drugi dzień. Mimo, że ten tonik jest łagodny, nie każą go stosować jak "zwykłego toniku", trochę to dziwne, ale nie wnikam w to
mnie osobiście chyba ten tonik nie podpasował, aktualnie mam przerwę w jego stosowaniu.

---------- Dopisano o 12:06 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:

a ja kupiłam ostatnio z malin a miałam właśnie z róży piżmowej, ale w końcu złożyłam zamówienie na naturalisie, a tam mają mało olejów;p olej z malin jest polecany właśnie na lato, wiec go wzięłam. Zresztą piszą, że jest w miarę lekki ;p ale z tego co piszesz mniemam, że stosowałaś go solo? ja mam zamiar z żelem hialuronowym, którego też właśnie zamówiłam.
anka1892 jest offline  
Stary 2011-04-28, 13:03   #4145
ddiamentowaaaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sunsister Pokaż wiadomość
Te krostki mogą byc efektem oczyszczania, zwłaszcza jesli nie stosowalas wczesniej nic zluszczającego. Ja po miesiącu uzywania serum mam zdecydowanie lepszy stan skóry jesli chodzi wypryski. Co do mieszania tamanu, to polecałabym mieszankę tamanu z jojoba i konopnym, bo z tego co kojarzę migdałowy i śliwkowy mogą zapychać (zwłaszcza śliwka, bo ma aż 70% kwasu oleinowego). A co do stosowania hydrolatu przed serum, to wydaje mi sie, że po prostu mija sie to z celem, bo kwas wypali to co ew. zostanie na skórze po umyciu.

I naprawdę radzę dać szansę serum migdałowemu, ja jestem bardzo zadowolona z efektów.

Sunsister,znalazlam Twoja wypowiedz na temat serum migdałowego i mam pytanie, czy miałaś moze przebarwienia?bo ja kupilam sobie to serum ale jeszcze nie uzywalam, czy to działa pozytywnie na przebarwienia czy tylko krostki?Bo krostek to ja mam kilka na krzyz a walcze z przebarwieniami i w tym serum pokladam wielkie nadzieje.

staram się jeść tak by nie utyć
ddiamentowaaaa jest offline  
Stary 2011-04-28, 14:44   #4146
SubRosa1985
Raczkowanie

anka1892 dzięki za odpowiedź Więc na początku lepiej byłoby stosować go co 2 a nawet 3 dzień i z czasem dojść do MAXIMUM (??) raz dziennie???

A mogę zapytać jaką masz cerę i w jakim sensie Ci nie podpasował ?

A Was dziewczyny proszę o odpowiedź na moje dwa pytanka pozostałe

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2011-04-28 o 14:46
SubRosa1985 jest offline  
Stary 2011-04-28, 15:38   #4147
Maqua
Zakorzenienie

do Dziewczyn, które kupowały olejek myjący na BU: ile z tych 120ml to glyceryl cocoate? mam go trochę w domu i mogłabym sobie zrobić olejek sama, jednak nie wiem na jaką ilość oleju go używać (na stronie jest napisane, że w stężeniu 1-10%, ale wolałabym dokładną ilość z tego 'oryginalnego' olejku)
Maqua jest offline  
Stary 2011-04-28, 15:39   #4148
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:

1) Mam krem

- zawsze na mnie dobrze działał, świetnie nawilżał i oczyszczał moją skórę (naczynkowa, z trądzikiem, przebarwieniami, popękanymi i rozszerzonymi naczynkami, wielkimi porami i zaskórnikami) - czy MOGĘ go używać PO aplikacji toniku z BU? Bo w toniku jest kwas PHA, a w kremie kwas salicylowy.... miałoby to sens? Czego najlepiej używać po aplikacji tego toniku z BU?

Z kwasami nie ma co przesadzac. W ich przypadku "wiecej" nie oznacza "lepiej" ," szybszy efekt", wrecz przeciwnie. Jak za bardzo zaszalejesz z nimi to w najgorszym wypadku efekt koncowy moze byc taki,ze wyjdziesz z poparzona twarza kwasami albo strasznie podrazniona. Poza tym musisz wziac pod uwage to,ze jak stosujesz kwasy to wszelkie skutki ich stosowania moga wyjsc pozniej, sa jak taka bomba z opoznionym zaplonem.

Niby kwasy PHA sa lagodne w swoim dzialaniu i mozna je bezpieczenie uzywac nawet latem,ale nie do tego stopnia ze uzywajac ich idziesz na solarium czy stosujesz krem z niskim filtrem. Musisz pamietac ze to mimo wszystko kwas, ktory delikatnie ale jednak zluszcza ten naskorek wiec ta "nowa skora" potrzebuje ochrony, inaczej za jakis czas moga wyjsc Ci jakies przebarwienia albo i inne rewelacje. Poza tym jak juz sie decydujesz na taka pielegnacje kwasami to serio odpusc sobie solarium i niska ochrone albo przesun te pielegnacje jak nadejdzie jesien. A takie zbyt intensywne stosowanie kosmetyku moze przyniesc wiecej szkod niz pozytku.

Powiem Ci dla przykladu,ze ja stosowalam serum Lemon ,tez zawiera kwas salicylowy,uzywalam go zaledwie dwie krople do zelu hialuronowego na noc. Na dzien sie nim w ogole nie smarowalam i tez jak lekko swiecilo slonce(w marcu,pod koniec marca) i nie uzylam kremu z filtrem to czulam jak mnie szczypie twarz,takie lekkie podraznienie mialam.wyskakiwalo wiecej krostek,stany zapalne sie zaostrzaly.,mialam lekki rumien na tearzy cos na ksztalt uderzen goraca. A na stronie BU tez bylo napisane ,ze mozna go stosowac nawet w okresie letnim,bo ma lagodne dzialanie . Ale to nie oznacza,ze zaraz mam go traktowac jak zwykly krem po ktorego posmarowaniu moge sobie latac w upalne dni bez zadnej ochrony. Po prostu chodzi o to,ze nie dziala tak intensywnie jak kwasy AHA czy BHA,ale mimo wszystko jakies DZIALANIE wykazuje i chociazby z tego wzgledu nie ma co sobie folgowac i przestrzegac zasad podczas stosowania kwasow. Takie jest moje zdanie. A jak chcesz isc na solarium itd.to juz na swoje wlasne ryzyko.
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-04-28, 15:55   #4149
urodzona3maja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
do Dziewczyn, które kupowały olejek myjący na BU: ile z tych 120ml to glyceryl cocoate? mam go trochę w domu i mogłabym sobie zrobić olejek sama, jednak nie wiem na jaką ilość oleju go używać (na stronie jest napisane, że w stężeniu 1-10%, ale wolałabym dokładną ilość z tego 'oryginalnego' olejku)
Hej,ja raz sama robie raz zamawiam na BU :P
zeby wykonac 60ml olejku to potrzeba 2ml-2,4ml g.cocoate
to juz proporcjonalnie zmiejsz/zwieksz w zaleznosci ile chcesz uzyskac olejku
Stary 2011-04-28, 16:30   #4150
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
Puder perłowy nie wysusza (przynajmniej mnie w czasach sucharkowych) i daje półmat, na pewno nie tępy mat. Dobrze goi podrażnienia Dla rozświetlenia warto zmieszać go z diamentowym.
dzięki za radę. Właśnie tak myślałam o tym perłowym i diamentowym
Mam suchą skórę i nie wyobrażam sobie zmatowić na maxa twarzy.
A czy pod filtry ten perłowy i diamentowy będzie dobry? Chodzi o to, żeby nie destabilizował filtrów.
Stary 2011-04-28, 16:43   #4151
urodzona3maja
Rozeznanie

Cytat:
dzięki za radę. Właśnie tak myślałam o tym perłowym i diamentowym
Mam suchą skórę i nie wyobrażam sobie zmatowić na maxa twarzy.
A czy pod filtry ten perłowy i diamentowy będzie dobry? Chodzi o to, żeby nie destabilizował filtrów.
to juz zalezy od Twojego filtru ktorego uzywasz..jaki ma sklad,co go destabilizuje
Stary 2011-04-28, 17:36   #4152
LeeLena
Raczkowanie

Dużo czytałam o naturalnych kosmetykach itp. Na wizażu oczywiście
I jako, że większość drogeryjnych kosmetyków nie działała na moją skórę zbyt dobrze, to zdecydowałam się spróbować takiej "naturalnej pielęgnacji" Ktoś mi polecił na pierwszy raz BU, ponieważ posiada wiele gotowych produktów. I tak przeglądając stronkę i za radą przemiłej osoby myślę nad zakupem kilku rzeczy. Moja cera jest nastoletnia, mieszana (suche poliki, tłusta strefa T), często "niespodzianki" i zaskórniaki. Niby nie jest tego jakoś dużo, ale zależy mi na prawidłowej pielęgnacji mojej cery i dlatego mam ciche nadzieje, że tego typu kosmetyki coś mi pomogą.
Myślałam nad zakupem:
Olejku myjącego drzewko różane
Hydrolatu - np. oczarowy
Żelu hialuronowego 1%
Jakiejś maseczki i oleju
Tonik, serum, tylko nie wiem czy poradzę sobie z ich złożeniem ale lubię próbować nowych rzeczy. I mnie ciągnie do takich eksperymentów
Czy mogłybyście polecić mi jakąś z tych rzeczy lub co na początek najlepiej powinnam zakupić dla mojej cery? I martwi mnie jedna rzecz - to prawda, że przesyłki z BU idą bardzo długo?
LeeLena jest offline  
Stary 2011-04-28, 17:43   #4153
magne
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Przyszło dzisiaj moje pierwsze zamówienie z BU(olejek myjący, puder bambusowy z jedwabiem i próbkę oleju z malin mi dali) i mam do Was kilka pytań. Czy przechowujecie olejek myjący w lodówce ,czy w szafce? Na stronie nie ma nic o konieczności przechowywania w lodówce ale wolę się upewnić.
Jakie są Wasze najlepsze metody na mycie twarzy tym olejkiem? Używacie płatków kosmetycznych, dajecie go na suchą czy mokrą twarz?
A co do pudru to jak radzicie sobie z jego osypywaniem ?
I odnośnie oleju z malin, mam zamiar nałożyć go solo na twarz i się zastanawiam jaką ilość. Kilka kropelek, masować długo ,krótko ,wklepać?
Przepraszam za moje dociekliwe pytania, ale wolę się wszystkiego upewnić.
magne jest offline  
Stary 2011-04-28, 18:37   #4154
Linka_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez LeeLena Pokaż wiadomość
Tonik, serum, tylko nie wiem czy poradzę sobie z ich złożeniem ale lubię próbować nowych rzeczy. I mnie ciągnie do takich eksperymentów
Czy mogłybyście polecić mi jakąś z tych rzeczy lub co na początek najlepiej powinnam zakupić dla mojej cery? I martwi mnie jedna rzecz - to prawda, że przesyłki z BU idą bardzo długo?
"Składaniem" się nie martw - też miałam takie obawy, zwłaszcza, ze jestem noga nie tylko z chemii, ale nawet z gotowania. Na BU masz dokładne instrukcje, co jak wykonać, a wszystkie składniki sa w oddzielnych pojemniczkach i odpowiednich proporcjach, więc cała "magia" polega na dodaniu ich do siebie w odpowiedniej kolejności (a to masz w instrukcji) i zmieszaniu. Więc zestaw małego chemika nie będzie ci potrzebny

Termin dotarcia przesyłki do ciebie to do 10 dni roboczych od momentu zapłacenia - więc z weekendami wychodzi maksymalnie dwa tygodnie - można więc wytrzymać (chociaż fakt, że trudno, bo by się chciało od razu)
Linka_ jest offline  
Stary 2011-04-28, 18:41   #4155
White Demon
Raczkowanie

Magne - kiedy składałaś zamówienie na BU? Czekam i czekam i cały czas mam info, ze jest w trakcie realizacji Już zaczynbam wątpić, że paczka kiedyś dojdzie (w tym samym czasie złożyłam dwa zamówienia na Mazidłach i obie paczki już mam).

Co do Twoich pytań - oto info ze strony BU:
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/storage.html
Olejek myjący: W szczelnie zamkniętym opakowaniu; w temperaturze pokojowej nie wyższej niż 25°C; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i wody oraz nasłonecznionych miejsc; może być przechowywany pod ręką w łazience.

http://www.biochemiaurody.com/vademe...%20myjacy.html :
Przed każdorazowym użyciem należy wstrząsnąć butelką z olejkiem oraz szczelnie zakręcać butelkę po każdym użyciu!
# Zmocz dłonie wodą, nalej na zagłębienie dłoni odrobinę olejku, rozprowadź olejek w dłoniach i wmasuj kolistymi ruchami w SUCHĄ skórę twarzy tak, jak tradycyjny żel myjący, następnie spłukaj dokładnie wodą. (Olejek można również nakładać na mokrą skórę twarzy, tak zastosowany również dobrze oczyści skórę, wybór metody zależy od upodobań i indywidualnych preferencji).
# Olejkiem można zmywać także okolice oczu, jest on łagodny i nie powoduje szczypania, a dodatkowo zmywa makijaż.
# Z własnego doświadczenia polecamy stosować olejek do zmywania makijażu, środków pielęgnacyjnych i zanieczyszczeń z całego dnia - podczas wieczornej toalety, najwygodniej w trakcie kąpieli.
# Olejek można także potraktować jako płyn do zmywania makijażu (również wodoodpornego). Za pomocą płatka kosmetycznego nasączonego olejkiem delikatnie zmyć makijaż oczu (bez mocnego pocierania i naciągania skóry wokół oczu), a na koniec spłukać twarz wodą.

Wszystko jest na stronie BU - trzeba tylko poczytać
White Demon jest offline  
Stary 2011-04-28, 19:12   #4156
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez urodzona3maja Pokaż wiadomość
Hej,ja raz sama robie raz zamawiam na BU :P
zeby wykonac 60ml olejku to potrzeba 2ml-2,4ml g.cocoate
to juz proporcjonalnie zmiejsz/zwieksz w zaleznosci ile chcesz uzyskac olejku
dziękuję! to idę miksować
Maqua jest offline  
Stary 2011-04-28, 19:16   #4157
urodzona3maja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
dziękuję! to idę miksować
proszedaj znac jak poszlo dodaj jak masz jakiegos zapaszku olejku dwie kropelki
Stary 2011-04-28, 19:20   #4158
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
a ja kupiłam ostatnio z malin a miałam właśnie z róży piżmowej, ale w końcu złożyłam zamówienie na naturalisie, a tam mają mało olejów;p olej z malin jest polecany właśnie na lato, wiec go wzięłam. Zresztą piszą, że jest w miarę lekki ;p ale z tego co piszesz mniemam, że stosowałaś go solo? ja mam zamiar z żelem hialuronowym, którego też właśnie zamówiłam.
Pisałam, że olej zawsze stosuję z żelem hialuronowym, zawsze używam podwójny, często z dodatkami.
Olej z malin mam z mazideł - jest to wersja z czarnej maliny, właśnie ma niby być lżejsza od czerwonej maliny i lepiej się wchłaniać...
kawa. jest offline  
Stary 2011-04-28, 19:28   #4159
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
anka1892 dzięki za odpowiedź Więc na początku lepiej byłoby stosować go co 2 a nawet 3 dzień i z czasem dojść do MAXIMUM (??) raz dziennie???

A mogę zapytać jaką masz cerę i w jakim sensie Ci nie podpasował ?

A Was dziewczyny proszę o odpowiedź na moje dwa pytanka pozostałe
cera mieszana, miejscami nieźle przesuszona, zanieczyszczona, skłonna do zapychania, mnóstwo zaskórników, ogólnie trudna. i właśnie coś mnie zapchało.... a zaczęłam używać równocześnie masła jojoba i toniku PHA, więc nie wiem czyja to zasługa, obecnie odstawiłam i to i to, i jeszcze dodatkowo krem Babydream(trójglicerydy) i jest lepiej chyba za to zaostrzyła mi się ostatnimi czasy moja zmiana spowodowana ŁZS, no ale czyja to wina to nie wiem.
kawa, sorki, ja źle przeczytałam, miałam to zedytować, ale net mi szwankował i przez kilka godzin go nie miałam. chwilę po dodaniu wiadomości zauważyłam, że napisałaś, że stosujesz z kwasem HA

Edytowane przez anka1892
Czas edycji: 2011-04-28 o 19:32
anka1892 jest offline  
Stary 2011-04-28, 21:11   #4160
Arrasando
Rozeznanie

Czy któraś już używała tego nowego kremu Azelo/BHA?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/cream-acne.html
..`
Arrasando jest offline  
Stary 2011-04-28, 21:44   #4161
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Chemiczno-medycznych powodów to nie znam, kieruję się po prostu tym, co jest napisane na stronie BU (skopiuję ze strony):

# Tonik należy traktować jako kurację, a nie typowy tonik stosowany codziennie, po umyciu twarzy. Polecamy stosować tonik na noc.

# Tonik można stosować stale, co 2 dni lub 1-2 razy w tygodniu lub według uznania. Nie polecamy stosowania toniku codziennie.
Kurcze gdzie Ty to czytasz, bo ja za Chiny nie potrafię tego znaleźć, Szukam w dokładnym opisie toniku PHA i inne i nie mogę znaleźć.
Podasz linka?

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

I left my heart in Greece
Burza_1994 jest offline  
Stary 2011-04-28, 21:56   #4162
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Sunsister,znalazlam Twoja wypowiedz na temat serum migdałowego i mam pytanie, czy miałaś moze przebarwienia?bo ja kupilam sobie to serum ale jeszcze nie uzywalam, czy to działa pozytywnie na przebarwienia czy tylko krostki?Bo krostek to ja mam kilka na krzyz a walcze z przebarwieniami i w tym serum pokladam wielkie nadzieje.
Jeśli masz na myśli przebarwienia posłoneczne, to nei wiem, nie mam, ale na nie to chyba mało co działa.. Natomiast na przebarwienia po trądziku jak najbardziej. Z tym, że kwas migdałowy u mnie sprawdził się właściwie tylko na początku stosowania, wtedy efekty były naprawdę niesamowite. Potem skóra się jakby przyzwyczaiła i bez rewelacji. Przeszłam na peelingi i znowu - pierwszy super, drugi zupełnie nijak Zniechęciłam się i przechodzę na tonik oczyszczający z ZSK z kwasem mlekowym. Ale oczywiście każdy reaguje inaczej, są dziewczyny na wątku o peelingu, które są zachwycone kolejnymi peelingami z serii. Zazdroszczę..

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-04-28, 21:57   #4163
anka1892
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Kurcze gdzie Ty to czytasz, bo ja za Chiny nie potrafię tego znaleźć, Szukam w dokładnym opisie toniku PHA i inne i nie mogę znaleźć.
Podasz linka?
http://www.biochemiaurody.com/vademe...ik%20PHA6.html
na samym dole. Ostatnie zdanie. Pogrubione nawet :P
anka1892 jest offline  
Stary 2011-04-28, 22:21   #4164
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
to juz zalezy od Twojego filtru ktorego uzywasz..jaki ma sklad,co go destabilizuje
hehe no tak
narazie używam zwykłemu kremu dax cosmetics perfecta nawilżanie z filtrem 12 spf i iwostin lipidowy na zimę 15 uvb/8 uva

Ale niedługo planuję zakupić filtr soraya 45 bloker, czy można na niego nałożyć puder perłowy lub diamentowy i zachowają się właściwości filtra?
Stary 2011-04-28, 22:21   #4165
ddiamentowaaaa
Raczkowanie

Cytat:
Jeśli masz na myśli przebarwienia posłoneczne, to nei wiem, nie mam, ale na nie to chyba mało co działa.. Natomiast na przebarwienia po trądziku jak najbardziej. Z tym, że kwas migdałowy u mnie sprawdził się właściwie tylko na początku stosowania, wtedy efekty były naprawdę niesamowite. Potem skóra się jakby przyzwyczaiła i bez rewelacji. Przeszłam na peelingi i znowu - pierwszy super, drugi zupełnie nijak Zniechęciłam się i przechodzę na tonik oczyszczający z ZSK z kwasem mlekowym. Ale oczywiście każdy reaguje inaczej, są dziewczyny na wątku o peelingu, które są zachwycone kolejnymi peelingami z serii. Zazdroszczę..
Przebarwienia,blizny po trądziku- z tym sie zmagam . Najbardziej sie boje tego zluszczania ostrego, bo pracuje w takim miejscu ze nie moge do tego dopuscic Bede poprostu uzywala na maxa nawilzaczy i zobaczymy, mam nadzieje ze w taki sposob tez zadziała. Dziekuje za odpowiedz Jesli masz jeszcze ciekawe informacje, przezycia dotyczace serum migdalowego to chetnie poczytam

Stary 2011-04-28, 22:50   #4166
sunsister
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ddiamentowaaaa Pokaż wiadomość
Przebarwienia,blizny po trądziku- z tym sie zmagam . Najbardziej sie boje tego zluszczania ostrego, bo pracuje w takim miejscu ze nie moge do tego dopuscic Bede poprostu uzywala na maxa nawilzaczy i zobaczymy, mam nadzieje ze w taki sposob tez zadziała. Dziekuje za odpowiedz Jesli masz jeszcze ciekawe informacje, przezycia dotyczace serum migdalowego to chetnie poczytam
Przy serum migdałowym nie ma intensywnego złuszczania, zresztą możesz to regulować sama częstotliwościa używania. Przy stosowaniu co 2 dzień skóra po ok. 3-4 dniach będzie się widocznie złuszczać. Przy rzadszym - mniej. Ja sama zauważyłam u siebie, że najbardziej łuszczenie widać spod podkładu - próbowałam normalnego i mineralnego. Jeśli nałożysz na twarz sam krem + puder sypki, to praktycznie skórek nie widac wcale
Powodzenia! I koniecznie pamiętaj o filtrach
Aha, stosowanie nawilżaczy na pewno nie osłabi działania, tylko podstawowa zasada - nakładać je min. godzinę po aplikacji serum. Na BU zdaje się podają krotszy czas, ale im dłużej kwas podziała sam na skórę tym lepiej

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

Edytowane przez sunsister
Czas edycji: 2011-04-28 o 22:54
sunsister jest offline  
Stary 2011-04-28, 23:36   #4167
ddiamentowaaaa
Raczkowanie

Cytat:
Przy serum migdałowym nie ma intensywnego złuszczania, zresztą możesz to regulować sama częstotliwościa używania. Przy stosowaniu co 2 dzień skóra po ok. 3-4 dniach będzie się widocznie złuszczać. Przy rzadszym - mniej. Ja sama zauważyłam u siebie, że najbardziej łuszczenie widać spod podkładu - próbowałam normalnego i mineralnego. Jeśli nałożysz na twarz sam krem + puder sypki, to praktycznie skórek nie widac wcale
Aha, stosowanie nawilżaczy na pewno nie osłabi działania, tylko podstawowa zasada - nakładać je min. godzinę po aplikacji serum. Na BU zdaje się podają krotszy czas, ale im dłużej kwas podziała sam na skórę tym lepiej

No właśnie skręciłam serum zaraz sobie nałożę 1 raz, juz sie nie moge doczekac efektow hehe Najpierw bede żadko używac, poprostu będę obserwować skórę jak będzie reagowała

Stary 2011-04-28, 23:50   #4168
urodzona3maja
Rozeznanie

Cytat:
hehe no tak
narazie używam zwykłemu kremu dax cosmetics perfecta nawilżanie z filtrem 12 spf i iwostin lipidowy na zimę 15 uvb/8 uva

Ale niedługo planuję zakupić filtr soraya 45 bloker, czy można na niego nałożyć puder perłowy lub diamentowy i zachowają się właściwości filtra?

sama wielokrotnie polecałam ten filtr po 1 cena po 2 lekka formuła,nie tłuści,mnie nie zapycha(wiekszosc wizazanek tez nie)nadaje sie do ciala i twarzy,stabilnosc nic go niezestabilizujei po nim mam wrazenie ukojenia cery..co przy innych 50+ bylo marzniem i czulam tylko smalec na twarzy

---------- Dopisano o 23:50 ---------- Poprzedni post napisano o 23:46 ----------

Cytat:
zabobon kwasy obojetnie jakie maja swoj okreslony czas dzialania i np dziala 10min,wchlania sie w warstwy naskorka i tyle to ze bedziesz go trzymac na twarzy 40min nie pomoze w glebszej penetracji skladnikow w naskorku,ani nie zrobi nic dobrego,sciagnie skore,uwrazliwi.
Zabiegi u kosmetyczk/kosmetologow/drmatologow na kwasach nie przez przypadek trwaja dosyc krotko
Stary 2011-04-29, 00:04   #4169
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
zabobon kwasy obojetnie jakie maja swoj okreslony czas dzialania i np dziala 10min,wchlania sie w warstwy naskorka i tyle to ze bedziesz go trzymac na twarzy 40min nie pomoze w glebszej penetracji skladnikow w naskorku,ani nie zrobi nic dobrego,sciagnie skore,uwrazliwi.
Zabiegi u kosmetyczk/kosmetologow/drmatologow na kwasach nie przez przypadek trwaja dosyc krotko
masz może jakieś źródło w internecie tych informacji? z chęcią bym poczytała o tym, jak kwasy działa na skórę z tej bardziej biochemicznej strony
blue_apple jest offline  
Stary 2011-04-29, 00:10   #4170
dziolcha86
Zadomowienie

Cytat:
sama wielokrotnie polecałam ten filtr po 1 cena po 2 lekka formuła,nie tłuści,mnie nie zapycha(wiekszosc wizazanek tez nie)nadaje sie do ciala i twarzy,stabilnosc nic go niezestabilizujei po nim mam wrazenie ukojenia cery..co przy innych 50+ bylo marzniem i czulam tylko smalec na twarzy
Dzięki za odpowiedź
Widzę, że jesteś majowym byczkiem
masz urodziny dzień przede mną, ja 4 maja

A czy filtr ten nie wysusza? Super byłoby żeby nawilżał
Jeszcze zastanawiam się nad tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...na.html&next=1 Soraya spf 30 dla dzieci.
Używałaś może? Ogółem to które twoim zdaniem lepiej od razu sobie darować? Jakich używałaś?
Wkurzę się jak wydam 100 zł za filtr a do tego będę wyglądać jakbym wysmarowała się smalcem i ciężko będzie to zakryć. Z natury mam bardzo suchą skórę. "Smalec" byłby dla mnie szokiem

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-04-29 o 00:13
dziolcha86 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości