Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-05-12, 21:16   #4321
Shazney
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
u mnie pod tym względem wszystko ok, ale nigdy nie zamawiałam dwa razy tego samego produktu. no, może poza olejkiem wg mnie powinnaś napisać do nich jeśli masz takie uwagi. ja też zdążyłam zrobić zamówienie i nawet je przerobiłam dzisiaj :P robię tam zakupy raz na dwa miesiące więc aż tak bardzo mi to nie przeszkadza, tylko trzeba niestety dużo wcześniej planować sobie to.
Oj, pisałam kiedyś. To było w związku z maseczką truskawkową, pierwsze opakowanie było fenomenalne, następne już nie... To samo z peelingiem enzymatycznym. Ale nie otrzymałam w związku z tym żadnej odpowiedzi, więc zaniechałam. Mam nadzieję, że takiej niespodzianki nie będę mieć przy Azelo .

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2011-05-12, 21:50   #4322
sunsister
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nie wiem jak Was, ale mnie jak najbardziej przekonuje wyjaśnienie BU. Sama zresztą to podejrzewałam porównując numery zamówień - oni mają nieprawdopodobną ilość klientów! I jak dla mnie zaletą jest to, że zestawy pakowane są od ręki, składniki są świeże i przez caly czas jak u nich zamawiam (ponad rok) nie zdarzyła się żadna pomyłka! Myślę, że nie jest łatwo zatrudnić kompetentną osobę do takiej pracy, ja wolę jednak poczekać dłużej a mieć gwarancję, że produkt jest w 100% ok . W końcu można zamówienia planowac z góry, a rzadziej - ja tak robię od jakiegoś czasu, a ewenualne braki pojedynczych składników, ktore niespodziewanie się skończą kupuję na mazidłach lub ZSK.
Mam nadzieję, że BU się nie zniechęci i nadal będzie działać z taką pasją

"Jeśli płaczesz, bo zaszło słońce, łzy przesłonią ci gwiazdy."

sunsister jest offline  
Stary 2011-05-12, 22:02   #4323
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

ja czekam z niecierpliwoscia zeby zlozyc zamowienie na BU obawiam sie, ze tego dnia bedzie szal, i byc moze znow zrobia przerwe
Stary 2011-05-12, 22:04   #4324
biała_czekolada
Rozeznanie

Ja ze swojej strony moge podziekowac BU za zajecie stanowiska, jednak mnie nie do konca to niestety przekonuje...biorac pod uwage, ze jest to jedyny sklep, ktory ma tego typu problemy. Jesli komus odpowiada poczekac, to jak najbardziej, sklep godny polecenia. Ja jednak skusze się na zakupy w innych sklepach...

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-05-12, 22:10   #4325
Loouisse
Rozeznanie

Widzę, że z BU mnie ubiegli

Pracowałam o niedawna w sklepie internetowym i nie raz mieliśmy sytuację, której nie byliśmy w stanie sprostać. Zdarzało się że zamówień było za dużo jak na nasze możliwości. Nie raz prosiłam zarzadzających o chociażby krótką notkę na stronie albo zatrzymanie przyjmowania zamówień, ale uważano to za niedopszczalne. Przyjmowaliśmy zamówienia chociaż wiedzieliśmy, że przynajmniej połowa nie będzie zrealizowana. Byłam tym zszokowana ale teraz jak czytam niektóre komentarze to nawet troszke rozumiem mojego szefa. Może zamknięcie sklepu zadziałałoby na klientów jak płachta na byka. Niby na logike lepiej uczciwie powiedzieć, że się czegoś nie zrobi, dając klientowi możliwość zakupu usługi u kogos innego, ale widocznie ludzie tego nie lubią.

Ja tam wolę, jak ktoś jest wobec mnie uczciwy i nie zamraża moich pieniędzy Dopieo bym się wkurzyła, jakbym zapłaciła, czekała na kosmetyki, a dostałabym maila że są opóźnienia. A tak to sobie mogę poczekać na otwarcie, albo kupić coś innego. Mój wybór. Jeżeli chodzi o szybkość dostawy to tez bym nie przesadzała. Nie wszystko musi być tak "hop siup", pare dni czekania dłużej tylko zaostrzy wasz apetyt, a i radośc będzie w efekcie większa ;-)
Loouisse jest offline  
Stary 2011-05-12, 22:19   #4326
Shazney
Zakorzenienie

Ja też wszystko rozumiem, ale te przerwy są zbyt częste. Jedna - OK, ale po 4 dniach kolejna?

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2011-05-12, 22:24   #4327
White Demon
Raczkowanie

Również się cieszę, że BU zajęła oficjalne stanowisko i naświetliła nam problem.

Gdy składałam pierwsze zamówienie na BU byłam trochę zła, że muszę 'tyle' czekać - ten czas ciągnął mi się w nieskończoność - kilka razy dziennie sprawdzałam status zamówienia Wiadomo - chciałam mieć te wszystkie opisywane tutaj cudeńka jak najszybciej - najlepiej już zaraz żeby wypróbować na własnej skórze te wszystkie 'ochy i achy' nt. produktów z BU. Gdy w końcu przyszła paczka i gdy zobaczyłam jak misternie jest wszystko poporcjowane , popakowane, opisane i przygotowane to szczęka mi opadła!!! Szczególnie gdy doczytałam, że wszystko jest przygotowywane na świeżo, a nie, że gotowe zestawy leżą sobie na półkach i ktoś je tylko wrzuca do pudełek
Teraz już wiem, ze przerwy w sklepie się zdarzają i kompletuję zamówienie tak żeby mieć zapas i być przygotowanym. Poza tym przerwa nie trwa miesiąc tylko najczęściej kilka dni więc da się wytrzymać Szczególnie, że produkty BU ma rewelacyjne

Punkt g u kobiety znajduje się na końcu wyrazu shopping.
White Demon jest offline  
Stary 2011-05-13, 00:10   #4328
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Znowu zamkniete To juz jest naprawde zenujace. W takim razie rezygnuje z zakupow na BU, zloze dzis zamowienie na Mazidlach. A co do ich pewnosci, ze nie straca Klientow, to ja bylaby ostrozna. Mamy gospodarke rynkowa, jest zbyt duza konkurencja, aby traktowac Klientow tak niepowaznie. Ja ostatnio robiac zakupy w jednym ze sklepow,. zasugerowalam, ze takie gotowe zestawy to fajne rozwiazanie, i otrzymalam odpowiedz, ze rozwaza wprowadzenie takich produktow. Mam nadzieje, ze pojawi sie wkrotce alternatywa, gdyz BU wykazuje calkowity brak profesjonalizmu
A ja bylabym ostrozna z powolywaniem sie na wolny rynek, a przynajmniej do momentu az ktos stworzy alternatywe dla BU,bo jak narazie to on na tym polu nie ma zbyt duzej konkurencji. Tymbardziej,ze ich produkty sa naprawde skuteczne i jak na taka skutecznosc tanie. Po drugie nawet jak ta alternatywa sie pojawi to nie wiadomo czy produkty beda jakosciowo i cenowo zblizone. Ponad to zanim ta "Alternatywa" zaistnieje na rynku to tez musi minac troche czasu. A BU ma juz marke wyrobiona.

I absolutnie nie bronie BU. Juz jakis czas temu krytykowalam brak elastycznosci i dlugi czas realizacji zamowienia.

Ale i tak moim zdaniem podejscia nie zmienia, bo wiedza ze klient wroci. Dlatego dla mnie takie apele,pisanie kilku maili iupominanie ich nie ma sensu. Nawet to widac po starszych wpisach w ksiedze gosci na BU, juz od dawna problem realizacji zamowienia jest sygnalizowany.I co cos sie zmienilo?Nie.Taki maja styl pracy i beda mu wierni dopoki nie straca "widocznej" czesci klientow.I tak jest czy nam sie to podoba czy nie.

Naprawde sadzicie,ze jak kilka osob zrezygnuje z zakupow to BU jakos bardzo straci? Oczywiscie klient wazna sprawa;dAle nie do przesady.
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-05-13, 09:06   #4329
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Mnie wyjaśnienie BU nie przekonało, bo praktycznie wszystko załatwiłoby zatrudnienie dodatkowej osoby lub nawet dwóch. I nie mówcie, że to nie takie proste, chemika lub kogoś w podobnym profilu z pewnością nietrudno znaleźć. Zwłaszcza, jak obroty się zwiększają, księgowości nie oszukasz, teraz to jest zagrywka na zysk.

Na szczęście nie jestem uzależniona na tyle, by mnie te zamknięcia dotknęły tak bardzo, gdyż z gotowych zestawów przeszłam na własne przepisy i eksperymenty, przez co jestem regularną klientką innych sklepów, ale jakby taka sytuacja nastąpiła 2 lata temu, gdy zaczynałam, to z pewnością bym się zraziła. Jednak chętnie bym wróciła, żeby potestować jakieś gotowe zestawy, ale jak widzę, że w momencie, gdy mam ochotę na takie zakupy jest zamknięte lub czas oczekiwania to 3 tygodnie z przesyłką - dziękuję, pójdę gdzie indziej.

Idea BU jest cudowna, ale mam jednak wrażenie, zwłaszcza po histerycznym tonie wypowiedzi w wątku, że jednak tak naprawdę teraz chodzi głównie o kasę. Gdyby było inaczej, to zatrudniliby kogoś, choćby do przesypywania proszków z jednego pojemnika do drugiego, i w ten sposób problem byłby rozwiązany.

No, ale to tylko moje dywagacje.

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2011-05-13, 09:10   #4330
2sweet
Rozeznanie

ja tez sie bardzo ciesze ze BU nam odpisalo, po czesci rozumiem wyjasnienie i szanuje to ale uwazam ze firma musi sie rozwijac
jesli biznes sie tak swietnie kreci a sie nie wyrabiaja z zamowieniami to powinni pomyslec o zatrudnieniu dodatkowego personelu
malo jest osob ktore szuka pracy, albo studentow kosmetologii ktorzy z checia by sobie zdobyli praktyke? takie zatrudnienie duzo nie kosztuje bo sa ulgi dla pracodawcow a dodatkowe rece do pracy zawsze pomoga ... i napewno znajda kogos z ogromna pasja kto sie przylozy starannie do pracy
chociazby pomoze w tym starannym pakowaniu zeby wlascicielka mogla zajac sie pomoca w przygotowywaniu kosmetykow
a jesli na zamowienie jakis produktow czeka sie na 2 miesiace to mozna zlozyc ciut wieksze zamowienie .. skoro i tak taki nawal klinetow wiec raz dwa sie rozejdzie

mam nadzieje ze nasz maly apel troche pomoze
Stary 2011-05-13, 09:44   #4331
vea7
Zakorzenienie

Mnie wyjaśnienie również cieszy, ale nie przekonuje.
Tym bardziej, że kiedy zamykają sklep, to po jego otwarciu poza "normalnymi" zamówieniami, dostają też zamówienia od wszystkich osób, które nie składały ich podczas zamknięcia. Efekt więc jest taki, ze owszem, wyrobią się z zaległymi zamówieniami, ale nowych przyjdzie znacznie więcej, stąd znowu są zmuszeni do zamknięcia i nadgonienie... błędne koło!!!
Jeżeli problem jest rzeczywiście jedynie z nienadążaniu z przygotowywaniem przesyłek, to zatrudnienie dodatkowych pracowników powinno go rozwiązać - szczególnie, ze wraz z liczbą klientów rosną tez obroty (więc powinny się znaleźć pieniądze na kolejny etat).

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline  
Stary 2011-05-13, 10:49   #4332
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Mnie wyjaśnienie BU nie przekonało, bo praktycznie wszystko załatwiłoby zatrudnienie dodatkowej osoby lub nawet dwóch. I nie mówcie, że to nie takie proste, chemika lub kogoś w podobnym profilu z pewnością nietrudno znaleźć. Zwłaszcza, jak obroty się zwiększają, księgowości nie oszukasz, teraz to jest zagrywka na zysk.

Na szczęście nie jestem uzależniona na tyle, by mnie te zamknięcia dotknęły tak bardzo, gdyż z gotowych zestawów przeszłam na własne przepisy i eksperymenty, przez co jestem regularną klientką innych sklepów, ale jakby taka sytuacja nastąpiła 2 lata temu, gdy zaczynałam, to z pewnością bym się zraziła. Jednak chętnie bym wróciła, żeby potestować jakieś gotowe zestawy, ale jak widzę, że w momencie, gdy mam ochotę na takie zakupy jest zamknięte lub czas oczekiwania to 3 tygodnie z przesyłką - dziękuję, pójdę gdzie indziej.

Idea BU jest cudowna, ale mam jednak wrażenie, zwłaszcza po histerycznym tonie wypowiedzi w wątku, że jednak tak naprawdę teraz chodzi głównie o kasę. Gdyby było inaczej, to zatrudniliby kogoś, choćby do przesypywania proszków z jednego pojemnika do drugiego, i w ten sposób problem byłby rozwiązany.

No, ale to tylko moje dywagacje.
Dopiero pozniej przeczytalam wiadomosc o stanowisku BU.Zgadzam sie z Toba w pelni. Kazdy z nas wie,ze zatrudnienie dodatkowej osoby znacznie bardziej przyspieszyloby realizacje zamowienia. I to oczywiscte ,ze chodzi o kase, bo wtedy jest mniej osob do rozdzielenia zysku. I powiem Wam szczerze,ze juz wolalabym aby kosmetyki byly drozsze,ale zby to wszystko sprawniej sie odbywalo. I tak na drogeryjne kosmetyki wydawalam znacznie wiecej.

I moim zdaniem dla checi zysku BU mydli nam oczy wzgledami ideologicznymi.
Stary 2011-05-13, 11:38   #4333
mgielka321
Zadomowienie

Ja też zamierzam się ze złożeniem zamówienia na BU i z jednej strony rozumiem i doceniam wyjaśnienie zespołu BU,a z drugiej rozumiem rozdrażnienie klientów.

Z jednej strony kilka czy kilkanaście dni oczekiwania na przesyłkę to nie tragedia - mając świadomość, że nasze zamówienie będzie przygotowane na świeżo i starannie. To tak jakby iść do restauracji i zamówić obiad - kiedy czekamy dłużej niż 15 min. możemy sądzić, że nasze danie będzie świeże, a nie z mrożonki czy odgrzane w mikrofali... Z drugiej jednak strony zbytnia gorliwość też nie koniecznie musi być dobra - BU pisze, że każda przesyłka jest osobiście troskliwie pakowana przez właścicielkę - czy to jest potrzebne? Wydaje mi się że nie koniecznie. Jeśli już - to niech właścicielka jedynie np. kontroluje paczki przed wysłaniem, a pakuje niech kilka osób napewno przyśpieszyłoby to działanie sklepu.
Rozumiem i doceniam wkład i pasję w pracy BU, ale przesada w żadną stronę nie jest dobra. Może faktycznie wartałoby np.w czasie największego ruchu zatrudnić kilka dodatkowych osób, może nie koniecznie do jakiś wyjątkowo odpowiedzialnych czy specjalistycznych czynności, ale do takich których szybsze wykonanie usprawniłoby działanie sklepu (nie wiem...drukowanie naklejek, naklejanie na produkty, pakowanie kartonów itp.)

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline  
Stary 2011-05-13, 11:48   #4334
gidran
Zadomowienie

Dokładnie, BU strzela sobie w kolano. Sama dość regularnie się tam zaopatruję, ale co chcę składać zamówienie to zamknięte. Zaczęłam rozważać inne możliwości, choć gotowe zestawy to duży plus (jedyny?). W półprodukty zaopatrzę się na pewno gdzie indziej, a jeżeli gotowce pojawią się w ofercie innych firm do BU już nie wrócę. Idea ideą, ale zatrudnienie kogoś lub wcześniejsze przygotowanie zestawów, choćby tych najpopularniejszych nie przeszkodzi w jej realizacji. Cieszę się, że BU wypowiedziało się tutaj (czekałam na to), ale wolałabym żeby oświadczyli, że to przejściowe problemy i jak najszybciej je wyeliminują. Tymczasem wnioskuję, że według nich jest ok i nie mają zamiaru usprawniać. Zawiodłam się.
A ten wtręt o "troskliwym pakowaniu przez samą właścicielkę" to nie wiem czy na poważnie, czy kpina. No chyba, że jej błogosławieństwo ma poważny wpływ na dobroczynne działanie produktów...
(Może wyszło trochę złośliwie, ale wciąż jeszcze bardzo lubię BU. Czekanie na przesyłkę nie przeszkadza mi, ale brak możliwości zrobienia zakupów "na zaś" to przegięcie)

Edytowane przez gidran
Czas edycji: 2011-05-13 o 11:56
gidran jest offline  
Stary 2011-05-13, 11:58   #4335
hihi
Zakorzenienie

Gotowce ma w ofercie również zsk, nie tylko BU. Mają kilka kremów, kilka serum, można sprawdzić, czy nie znajdzie się coś odpowiadającego potrzebom. Ja zamawiałam i byłam całkiem zadowolona, choć nie było w ofercie wszystkiego co bym chciała, a co było w ofercie zamkniętego BU.
Stary 2011-05-13, 11:59   #4336
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Dokładnie, BU strzela sobie w kolano. Sama dość regularnie się tam zaopatruję, ale co chcę składać zamówienie to zamknięte. Zaczęłam rozważać inne możliwości, choć gotowe zestawy to duży plus (jedyny?). W półprodukty zaopatrzę się na pewno gdzie indziej, a jeżeli gotowce pojawią się w ofercie innych firm do BU już nie wrócę. Idea ideą, ale zatrudnienie kogoś lub wcześniejsze przygotowanie zestawów, choćby tych najpopularniejszych nie przeszkodzi w jej realizacji. Cieszę się, że BU wypowiedziało się tutaj (czekałam na to), ale wolałabym żeby oświadczyli, że to przejściowe problemy i jak najszybciej je wyeliminują. Tymczasem wnioskuję, że według nich jest ok i nie mają zamiaru usprawniać. Zawiodłam się.
A ten wtręt o "troskliwym pakowaniu przez samą właścicielkę" to nie wiem czy na poważnie, czy kpina. No chyba, że jej błogosławieństwo ma poważny wpływ na dobroczynne działanie produktów...
(Może wyszło trochę złośliwie, ale wciąż jeszcze bardzo lubię BU. Czekanie na przesyłkę nie przeszkadza mi, ale brak możliwości zrobienia zakupów "na zaś" to przegięcie)
to ja rozumuję, że np. kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy z mazideł i oleje dostępne na tej stronie czy ZSK, można stosować tak samo jak preparaty z BU? w sensie dwufazowego nawilżacza

mnie też w BU najbardziej podobają się gotowe zestawy, nie mam czasu na odmierzanie/gotowanie/etc.
Stary 2011-05-13, 12:08   #4337
chabrowykocyk
Raczkowanie

Ja również uważam, że firma powinna postarać się o dodatkowych pracowników, szczególnie mając na uwadze to, jak wiele BU ma klientów, a co za tym idzie - zamówień. Nie zamierzam rezygnować z kolejnych zamówień, ponieważ decydując się na zakup, wypełniam swój koszyk po brzegi, od najpotrzebniejszych kosmetyków do tych mniej potrzebnych (dla przetestowania). Dzięki temu nie muszę często składać zamówień, przyznam jednak, że dopiero raz zdarzyło mi się długo czekać na paczuszkę (w zamówieniu do którego się dołączyłam). W wypowiedzi BU nie zaznaczono, że zamierzają poprawić i usprawnić wysyłkę, a szkoda, bo choć mnie nie dotyka to tak bardzo, to wcale nie dziwię się, że od firmy odwracają się klientki...
chabrowykocyk jest offline  
Stary 2011-05-13, 12:18   #4338
Apsik13
Zakorzenienie

Mnie osobiście wytłumaczenie zespołu BU jak najbardziej satysfakcjonuje

A my.... żyjąc w dobie internetu jesteśmy nastawieni na błyskawiczny przepływ informacji, towarów i wszystko musi być na już, na teraz bo "ja chcę".
Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko można szybko załatwić, dostać, zakupić i dlatego nie umiemy i nie chcemy na coś czekać, jeśli sytuacja tego wymaga.
Jesteśmy niecierpliwi i tyle.
Mnie osobiście nie dotyka fakt, że muszę poczekać parę dni dłużej na otrzymanie paczki, czy złożenie zamówienia.

Produkty BU to nie są leki ratujące komuś życie, więc nic się nie stanie, jeśli nie dostaniemy ich teraz, a np. za tydzień.

Być może nie każdy pamięta czasy, kiedy to za podstawowymi środkami czystości stało się godzinami w kolejkach.
I nikt z tego powodu nie umarł... bo nie miał toniku albo kremu
To, co mamy teraz, to jest bajka, więc nie rozumiem tej burzy wokół BU.
Chyba czasami przesadzamy....
Jak się czegoś nie zamówi dzisiaj, to zrobi się to jutro, czy pojutrze, więc w czym problem....

Pracowałam raz w firmie, w której mimo szalonej pracy, nakładu sił, starań i chęci, nie można było z przyczyn niezależnych od nas zrobić czegoś dla klienta. Wiem jak to wygląda w środku. Wiem jakie są reakcje klientów. Dlatego nie będę negować BU za przerwy w pracy.

Zaraz polecą na mnie gromy......
Ale każdy patrzy na ten sam problem ze swojej strony, a moje spojrzenie na to jest właśnie takie

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-05-13 o 12:20
Apsik13 jest offline  
Stary 2011-05-13, 12:36   #4339
gidran
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

A my.... żyjąc w dobie internetu jesteśmy nastawieni na błyskawiczny przepływ informacji, towarów i wszystko musi być na już, na teraz bo "ja chcę".
Przyzwyczailiśmy się do tego, że wszystko można szybko załatwić, dostać, zakupić i dlatego nie umiemy i nie chcemy na coś czekać, jeśli sytuacja tego wymaga.
Mnie osobiście nie dotyka fakt, że muszę poczekać parę dni dłużej na otrzymanie paczki, czy złożenie zamówienia.

Produkty BU to nie są leki ratujące komuś życie, więc nic się nie stanie, jeśli nie dostaniemy ich teraz, a np. za tydzień.

Być może nie każdy pamięta czasy, kiedy to za podstawowymi środkami czystości stało się godzinami w kolejkach.
Jak się czegoś nie zamówi dzisiaj, to zrobi się to jutro, czy pojutrze, więc w czym problem....

Pracowałam raz w firmie, w której mimo szalonej pracy, nakładu sił, starań i chęci, nie można było z przyczyn niezależnych od nas zrobić czegoś dla klienta. Wiem jak to wygląda w środku. Wiem jakie są reakcje klientów. Dlatego nie będę negować BU za przerwy w pracy.

Ale każdy patrzy na ten sam problem ze swojej strony, a moje spojrzenie na to jest właśnie takie
Chyba nie doczytałaś, że większość tutaj nie ma nic przeciwko czekaniu na przesyłkę. A porównywania do komuny to wybacz, ale mnie nie przekonują... Najlepiej tłumaczyć czyjąś nierzetelność tym, że kiedyś było gorzej, a w Afryce to w ogóle dzieci umierają z głodu i pragnienia (wysoki sądzie, może i zabiłem, ale przecież taki Berkowitz był gorszy ode mnie ). Dla mnie nie do przyjęcia zamykanie sklepu, bo nie mam zamiaru czatować ani zaznaczać w kalendarzu daty "dziś otwierają sklep". To logiczne jest, że jak firma się rozwija zyskuje klientów i usprawnia działalność by ich usatysfakcjonować, albo chociaż obsłużyć. Z jakiegoś powodu BU to nie dotyczy. Fakt, to nie są leki, ale jak ktoś ma ustawioną pielęgnację problemowej cery, to raczej chce mieć pewność, że ma stały dostęp do tych produktów. Zdrowa cera życia nie ratuje, ale jak je uprzyjemnia

Edytowane przez gidran
Czas edycji: 2011-05-13 o 12:39
gidran jest offline  
Stary 2011-05-13, 13:08   #4340
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Chyba nie doczytałaś, że większość tutaj nie ma nic przeciwko czekaniu na przesyłkę. A porównywania do komuny to wybacz, ale mnie nie przekonują... Najlepiej tłumaczyć czyjąś nierzetelność tym, że kiedyś było gorzej, a w Afryce to w ogóle dzieci umierają z głodu i pragnienia (wysoki sądzie, może i zabiłem, ale przecież taki Berkowitz był gorszy ode mnie ). Dla mnie nie do przyjęcia zamykanie sklepu, bo nie mam zamiaru czatować ani zaznaczać w kalendarzu daty "dziś otwierają sklep". To logiczne jest, że jak firma się rozwija zyskuje klientów i usprawnia działalność by ich usatysfakcjonować, albo chociaż obsłużyć. Z jakiegoś powodu BU to nie dotyczy. Fakt, to nie są leki, ale jak ktoś ma ustawioną pielęgnację problemowej cery, to raczej chce mieć pewność, że ma stały dostęp do tych produktów. Zdrowa cera życia nie ratuje, ale jak je uprzyjemnia
Mówiłam, że polecą na mnie gromy....
Przepraszam, ale nie negowałam cudzych wypowiedzi, pisałam ogólnie nie odnosząc się do konkretnego postu.

Fakt, zdrowa cera uprzyjemnia życie, ale jeśli jest z nią gorzej przez jakiś czas, to nie jest koniec świata.
Wiem co mówię bo właśnie jestem na etapie "odśmiecania" cery
Jest nieciekawie, ale żyję.
Obecnie czekam na przesyłkę pewnego żelu, który na bank mi pomoże, ale jeszcze go nie mam.
Myślę, że przerwa w stosowaniu czegokolwiek mnie nie zabije, trudno, czekam dalej

Ja mam inne zdanie, Ty inne, ktoś tam jeszcze inne, każdy je wypowiedział lub jeszcze wypowie, ale ja mówię tylko za siebie, więc chyba mogę sobie stosować porównania i pisać to, co myślę.
Zwłaszcza, że nie obraziłam przy tym nikogo.
I nie miałam zamiaru przekonywać innych do czegoś, to było moje subiektywne zdanie

A teraz z innej beczki:
Dziewczynki jakie efekty daje tonik PHA 6%?
Chyba kiedyś o to pytałam, nastawiłam się i chciałam go zakupić, ale podczas zamawiania mega paczki zapomniałam o nim
Stosowała go któraś w porze wiosna/lato?

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-05-13 o 13:12
Apsik13 jest offline  
Stary 2011-05-13, 14:25   #4341
blue_apple
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

ogólnie zgadzam się z:

Cytat:

porównywać można do czego się chce, tylko bez względu na wszystko, niektóre porównania nie powinny mieć miejsca, bo mamy XXI w. nie każdy w ogóle doświadczył komuny i nie ma potrzeby porównywać do czegoś, czego już nie ma i nie będzie, miejmy nadzieję. było gorzej? ale nie jest i nie widzę sensu cofać się w rozwoju i zamykać sklep, gdy nie nadąża się z pracą. podczas gdy inne firmy nie mają takiego problemu. z różnych powodów bliżej nam nie znanych, ale nie mają, czyli da się to rozwiązać?

nie umiemy na coś czekać, jeśli sytuacja tego wymaga? myślę, że nie wymaga. od BU nie usłyszeliśmy, ani jednego zdania, które mogłoby sugerować, że chcieliby usprawnić wysyłanie paczek. czy zamykanie sklepu to rozwiązanie? niezbyt, na co już któraś wizażanka zwróciła uwagę.

i to nie jest żaden grom na Ciebie, tylko po prostu dyskusja. tak, jak Ty rozumiesz stanowisko BU i czujesz się usatysfakcjonowana, tak inne osoby się nie czują i uważają, że jeśli jest problem, to się go rozwiązuje i to w taki sposób, aby nie tracic klienta... pojawia się pytanie, czy skoro firma się rozwija... to nie powinno się zatrudnić więcej pracowników?
czemu się tak nie dzieje?

BU pisze, że wszystkie produkty są świeże i pakowane w zestawy tuż przed wysyłką. a czy w innych firmach produkty są nieświeże... ?

nie naskakuję na nikogo, raczej tak tylko głośno się zastanawiam jak to jest, z tym funkcjonowaniem firmy....
blue_apple jest offline  
Stary 2011-05-13, 14:33   #4342
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
to ja rozumuję, że np. kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy z mazideł i oleje dostępne na tej stronie czy ZSK, można stosować tak samo jak preparaty z BU? w sensie dwufazowego nawilżacza

mnie też w BU najbardziej podobają się gotowe zestawy, nie mam czasu na odmierzanie/gotowanie/etc.
No oczywiscie,ze mozna. Ja w sumie tak robie. Z tym, ze zel hialuronowy zostal mi po BU i go uzywalam. Natomiast jak zamawialam tylko same oleje to zdecydowalam sie wlasnie na ZSK, poniewaz jest ich tam duzy wybor,sa tanie no i szybka dostawa.
Stary 2011-05-13, 16:27   #4343
Loouisse
Rozeznanie

O rany, czy naprawdę fakt, że nie możecie czegoś zamówić przez 24 h na dobę jest dla was aż takim problemem? Towary z BU są specyficzne. A czy tak samo reagujecie jak w Merlinie jakaś książka jest niedostępna? Albo w sklepie nie ma waszego rozmiaru bluzki? Zatrudnienie nowego pracownika nie zawsze jest takie proste. Trzeba oszacować czy to się opłaca, a nie wiecie jak to jest z przychodami BU i kosztami. A może uzależnieni są od jakiegoś pośrednika? Naprawdę dziewczyny nie rozumiem waszego oburzenia. Można być niezadowolonym, ale wasza reakcja w moim odczuciu jest przesadna. Ja nie zamierzam przejść do konkurencji, bo takowej nie ma. Inne sklepy nie oferują gotowych zestawów. I naprawdę wolę poczekać niż dostać towar kiepskiej jakości.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-05-13, 17:04   #4344
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
O rany, czy naprawdę fakt, że nie możecie czegoś zamówić przez 24 h na dobę jest dla was aż takim problemem? Towary z BU są specyficzne. A czy tak samo reagujecie jak w Merlinie jakaś książka jest niedostępna? Albo w sklepie nie ma waszego rozmiaru bluzki? Zatrudnienie nowego pracownika nie zawsze jest takie proste. Trzeba oszacować czy to się opłaca, a nie wiecie jak to jest z przychodami BU i kosztami. A może uzależnieni są od jakiegoś pośrednika? Naprawdę dziewczyny nie rozumiem waszego oburzenia. Można być niezadowolonym, ale wasza reakcja w moim odczuciu jest przesadna. Ja nie zamierzam przejść do konkurencji, bo takowej nie ma. Inne sklepy nie oferują gotowych zestawów. I naprawdę wolę poczekać niż dostać towar kiepskiej jakości.
Jeśli firma chwali sie 50% większą ilością zamówień, to z pewnością na nowego pracownika stać.

Sklepy internetowe są właśnie po to, by zamawiać 24h na dobę. Jak któryś się ociąga z wysyłką, to zazwyczaj jest gorzej oceniany w porównaniach - to nie sklep stacjonarny, gdzie wybieram, płacę i biorę, tu muszę przeczekać okres przesyłki, nie chcę jeszcze czekać 2 tyg. na zapakowanie.

Jeśli są ograniczeni dostawami, to wprowadza się limit zamówień PRODUKTU - rzecz z powodzeniem realizowana w innych sklepach, wysprzeda się z magazynu, nie zamówisz. Przyjedzie - możesz zamówić.

I proszę, nie pisz w tonie sugerującym, że inne sklepy mają towar złej jakości, bo to już jest naprawdę cios niesmaczny.

I nie, to nie jest post krytykujący BU tylko twoje rozumowanie.

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2011-05-13, 17:17   #4345
justysd
Zadomowienie

GG do justysd

Ja osobiście bardzo dziękuję BU za wyjaśnienia i żadnych zastrzeżeń nie mam. Jako ich stała klientka nie przestanę robić tam zakupów choćby nie wiem co
I cieszę się, że ich zestawy zdobyły taką popularność Sama "rozchwaliłam" je gdzie tylko mogłam.
Niecierpliwi może odejdą. Ale Ci, którzy kochają ich produkty - zostaną. A tych jest coraz więcej.
Nie negowałabym aż tak mocno tych przerw i nie umoralniała innych. Firma istnieje nie od dziś, jest wierna swoim ideom i stara się sprostać wszelkim wymaganiom. Wierzę, że wszystko się uda, "usprawni" i wróci do normy.
justysd jest offline  
Stary 2011-05-13, 18:08   #4346
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość

I proszę, nie pisz w tonie sugerującym, że inne sklepy mają towar złej jakości, bo to już jest naprawdę cios niesmaczny.
A gdzie coś takiego zasugerowałam?
Kupuję w BU bo tylko oni mają gotowe zestawy tego co mnie interesuje. A moja wypowiedź o złej jakości odnosi się do produktów z BU. Wolę poczekać niż dostać towar przygotowany w pospiechu, z małą starannością.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-05-14, 18:39   #4347
bursztynka007
Raczkowanie

Dziewczyny chyba skopałam tonik z kwasem BHA 2%, bo pomyliłam pojemniczki i najpierw dodałam ekstrakt z lukrecji zamiast wlać pierwszy emulgator
Myślicie, że tonik do wyrzucenia
bursztynka007 jest offline  
Stary 2011-05-14, 21:02   #4348
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Zdesperowana koleją przerwą w BU sama zrobiłam olejek myjący. Miałam emulgator i oliwę z oliwek + trochę wit E jako konserwant. Wyszło całkiem fajnie. Zaraz będę mieszała peeling z bromelainą. Jak tak dalej pójdzie te częste przerwy w BU przestaną mnie irytować, ponieważ bardzo sporadycznie będę robiła tam zakupy
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-05-14, 21:28   #4349
sylazbarc
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
Zdesperowana koleją przerwą w BU sama zrobiłam olejek myjący. Miałam emulgator i oliwę z oliwek + trochę wit E jako konserwant. Wyszło całkiem fajnie. Zaraz będę mieszała peeling z bromelainą. Jak tak dalej pójdzie te częste przerwy w BU przestaną mnie irytować, ponieważ bardzo sporadycznie będę robiła tam zakupy
hahah nio proszę... jeszcze trochę i ja przyłącze się do ciebie
Stary 2011-05-15, 09:59   #4350
gidran
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bursztynka007 Pokaż wiadomość
Dziewczyny chyba skopałam tonik z kwasem BHA 2%, bo pomyliłam pojemniczki i najpierw dodałam ekstrakt z lukrecji zamiast wlać pierwszy emulgator
Myślicie, że tonik do wyrzucenia
A po co zaraz wyrzucać? Ja bym napisała do BU, albo robiła dalej ten tonik jakby nic się nie stało, sprawdziwszy przedtem na małym kawałku ciała, czy aby nie ma niszczycielskiej mocy

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości