Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 155 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-06-05, 17:55   #4621
kawa.
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez mgielka321 Pokaż wiadomość
Już wiem gdzie to czytałam: książka zielarska mojego TZta cytuję:
"Uwaga! Nie należy stosować aloesu w czasie ciąży, przy nadciśnieniu i kruchości naczyń. Długotrwałe stosowanie tego leku może spowodować zaburzenia w ogólnej godpodarce sodu i potasu w organizmie, a wyższe dawki uszkadzają wątrobę. - Zioła w polskim domu wyd.1987"
To drugie zdanie dotyczy raczej picia soku aloesowego.
Wydaje mi się, że chodzi o to, że aloes ma właściwości silnego pobudzania krążenia, więc jeśli ktoś ma skłonność do pękania naczynek, to takie wzmorzone krążenie może powodować ich pękanie.
Wszędzie w necie jak czytam aloes jest polecany do cery naczynkowej, więc trochę to dla mnie nie zrozumiałe.
Hymm... Ja szukałam jedynie działania aloesu zewnętrznie i rzeczywiście było napisane, że uelastycznia naczynka, ale nie, że wzmacnia. Dziwne to, będę szukać, jak na coś trafię, to się podzielę wiedzą
Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
No to ja chyba jestem koneserem, bo mnie zapach hydrolatu z kocany całkiem się podobał i nie rozumiem tych wszystkich womitów na samo jego wspomnienie (w przeciwieństwie do geraniowego, który wali niemiłosiernie balkonowymi/klatkoschodowymi pelargoniami). Macerat zaś prawie w ogóle nie pachnie. To co wonieje jak się mocno wwąchać to takie zioła. Zresztą jest on na bazie oleju ze słonczenika, który jest na pierwszym miejscu składu.
Bardzo dziękuję za opinię, skuszę się na macerat z kocanki, chociaż mam obawy węchowe ;P
Z węchem jest jak ze smakiem (zresztą są to bardzo powiązane zmysły) - każdy odczuwa inaczej
kawa. jest offline  
Stary 2011-06-05, 19:35   #4622
Ineso
Matka Smoka

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
No to ja chyba jestem koneserem, bo mnie zapach hydrolatu z kocany całkiem się podobał i nie rozumiem tych wszystkich womitów na samo jego wspomnienie (w przeciwieństwie do geraniowego, który wali niemiłosiernie balkonowymi/klatkoschodowymi pelargoniami)..
O, bratnia mi dusza!
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-05, 20:17   #4623
gidran
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
O, bratnia mi dusza!
O, to super bo już się zastanawiałam czy wszystko ze mną w porządku
Stary 2011-06-05, 21:08   #4624
Paris167
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
No to dokonalas bardzo dobrego wyboru. W zasadzie wiekszosc (przynajmniej z tego co ja zdarzylam sie naczytac i tez wiem po sobie) to hity pielegnacyjne szczegolnie jezeli chodzi o tamanu czy zel z pantenolem i alantoina. Z serum lemon z bolem w sercu pozegnalam sie,bo wiazalam spore nadzieje z kwasem BHA No,ale niestety nie sprawdzil sie wiec poszedl w swiat.
Dzięki - najgorsze jest to czekanie - 3 tygodnie!
Paris167 jest offline  
Stary 2011-06-05, 21:28   #4625
Aventia
Raczkowanie

Zostało mi niewiele żelu hialuronowego, więc niejako zostałam zmuszona do kolejnego zamówienia. Tym razem na zapas biorę 2 zestawy żelu z pantenolem i alantoliną, służy mi fantastycznie. Do tego również 2x tonik 6% PHA, bardzo mi podpasował, ale zużywam w bardzo szybkim tempie (zwłaszcza, że TŻ zaryzykował, spróbował i czasem mi podbiera). Do tego po raz pierwszy puder bambusowy z jedwabiem i owsem, mam nadzieję, że uratuje mnie na wakacjach, na których wolałabym się nie malować, jedynie ładnie zmatowić filtr.
Chciałam zamówić do tego oleje (malinę i monoi), ale jak mam tyle czekać to wolę złożyć dwa zamówienia - niezbędniki na BU,oleje, hydrolaty i drobiazgi na Mazidłach.
Aventia jest offline  
Stary 2011-06-05, 22:03   #4626
asix86
Wtajemniczenie

Nie boicie się, że przesyłka będzie "szła" w takie upały ???
Stary 2011-06-05, 22:12   #4627
Aventia
Raczkowanie

Ja jestem twarda - uważam, że przesyłka idzie krótko, w zasadzie dzień od nadania. Gdyby coś miało się stać składnikom, to by nie nadawano przesyłek. W domu też nie wszystko trzymam w lodówce, czasem jakieś serum zostawiam na dzień lud dwa i nic się nie dzieje. Może tak to sobie tłumacze, ale jestem spokojna
Aventia jest offline  
Stary 2011-06-06, 10:07   #4628
Indicolite
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez asix86 Pokaż wiadomość
Nie boicie się, że przesyłka będzie "szła" w takie upały ???
też się nad tym zastanawiam ale mam nadzieję że to nic, zresztą jeszcze nie mam meila o wysyłce więc może akurat trafię na mniej upalną pogodę

dużego zamówienia nie mam - eliksir winogronowy i masłe shea, muszę sobie sprawdzić kiedy ja to zapłaciłam bo już zapomniałam
Indicolite jest offline  
Stary 2011-06-06, 12:33   #4629
toagusia
Raczkowanie

A ja lubię zapach kocanki i geranium Zupełnie mi nie przeszkadzają, chociaż są bardzo intensywne.
toagusia jest offline  
Stary 2011-06-06, 18:25   #4630
AliMa5
Rozeznanie

jest nowy olejek myjacy- drzewko herbaciane . co prawda zrezygnowalam z olejkow myjacych ale jak zobaczylam to mnie teraz kusi bo dla tradzikowych buziek rewelka
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-06, 19:43   #4631
biała_czekolada
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez toagusia Pokaż wiadomość
A ja lubię zapach kocanki i geranium Zupełnie mi nie przeszkadzają, chociaż są bardzo intensywne.

Ja tez Nie rozumiem, skad takie negatywne opinie na temat kocanki, mnie ten zapach kojarzy sie z... syropkiem a czasem z sosem sojowym

S.J.Lec

http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline  
Stary 2011-06-07, 09:47   #4632
ktsw
Zakorzenienie

dla mnie kocanka to po prosu maga (przyprawa do zup )
ktsw jest offline  
Stary 2011-06-07, 11:01   #4633
Loouisse
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
dla mnie kocanka to po prosu maga (przyprawa do zup )
Nie wąchałam nigdy kocanki, ale jeżeli pachnie jak magi, to nie tak źle. Zapach tamanu tez jest dziwny, ale można się przyzwyczaić.
Loouisse jest offline  
Stary 2011-06-07, 11:34   #4634
eyelash69
Raczkowanie

a ja stosuje żel hialuronowy z witB5 i olejek tamanu i wychodzą mi suche skórki ,a nawilżenia nie ma
eyelash69 jest offline  
Stary 2011-06-07, 12:23   #4635
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez eyelash69 Pokaż wiadomość
a ja stosuje żel hialuronowy z witB5 i olejek tamanu i wychodzą mi suche skórki ,a nawilżenia nie ma
ja olejek tamanu z HA stosuje na stopy(rewela) bo tez nie zauwazylam jakiegos nawilzenia na buzce. za to polecam arbuzowy(to akurat z zsk) w polaczeniu z HA
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-07, 21:28   #4636
mgielka321
Zadomowienie

Przybyła moja paczka z BU Idę testować peeling enzymatyczny!

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline  
Stary 2011-06-07, 22:19   #4637
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
jest nowy olejek myjacy- drzewko herbaciane . co prawda zrezygnowalam z olejkow myjacych ale jak zobaczylam to mnie teraz kusi bo dla tradzikowych buziek rewelka
Nic innowacyjnego . Olejek z drzewa harbacianego można kupić osobno i dodawać parę kropel do swojego preparatu do mycia twarzy.

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2011-06-07, 22:54   #4638
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Nic innowacyjnego . Olejek z drzewa harbacianego można kupić osobno i dodawać parę kropel do swojego preparatu do mycia twarzy.
tak wiem,wpadlam juz na to. zamowilam olejek z drzewa herbacianego na zsk a przy okazji 15 innych rzeczy
a zajrzalam tam tylko po jeden malenki olejek
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-07, 23:28   #4639
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja olejek tamanu z HA stosuje na stopy(rewela) bo tez nie zauwazylam jakiegos nawilzenia na buzce. za to polecam arbuzowy(to akurat z zsk) w polaczeniu z HA
Ja też polecam olej z pestek arbuza! Jest bardzo lekki.
Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Kupiłam ten olejek i z nieszczęściem odkryłam, że jest baaardzo aromatyczny. Dosłownie kropla w 50g kremu pachnie aż za mocno. Działanie za to na piątke

Jeśli chodzi o zapach kocanki, to dla mnie jest jak mocno skisły rosół dobrze zaprawiony maggi... Naprawdę chciałabym, żeby mój nos znajdował w tym inne nuty niż zgniły wyciąg mięsny. Cóż, taki mój los
kawa. jest offline  
Stary 2011-06-07, 23:42   #4640
Shazney
Zakorzenienie

O, właśnie! Przypomniałyście mi o olejku z pestek arbuza. Jest rewelacyjny, szczególnie dla mieszanych cer. Muszę się w niego zaopatrzeć .

Kocanka to prawdziwy hardcore (jak skwitowała to moja mamuśka). Ale z działania była chyba zadowolona, bo dzielnie zużyła całą butlę .

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2011-06-08, 07:22   #4641
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez Loouisse Pokaż wiadomość
Nie wąchałam nigdy kocanki, ale jeżeli pachnie jak magi, to nie tak źle. Zapach tamanu tez jest dziwny, ale można się przyzwyczaić.
Ja używam zazwyczaj duetu kocanka+ tamanu i maggi jak nic

A jak pachnie pestkowy arbuz? bo mam uraz po pestkowej malinie i porzeczce.
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-08, 07:30   #4642
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
dosyc delikatnie,lekko slodkawo, troche pestkowo, mnie bardzo odpowiada. no w porownaniu z tamanu to naprawde nie jest intensywny
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-08, 15:19   #4643
simone2010
Zakorzenienie

Cytat:
Ja używam zazwyczaj duetu kocanka+ tamanu i maggi jak nic

Ineso, dlaczego masz uraz po malinie Ma dziwny zapach czy po prostu zbyt intensywny

Bo ja się właśnie do tego oleju przymierzam i teraz nie wiem co myśleć

Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline  
Stary 2011-06-08, 15:44   #4644
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość
Ineso, dlaczego masz uraz po malinie Ma dziwny zapach czy po prostu zbyt intensywny

wlasnie tez mnie to zastanawia. mialam kiedys maline, ladnie pachniala. znowu sie do niej przymierzam bo skora az promieniala
zreszta korci mnei wszystko co wspomaga ochrone przed UV
AliMa5 jest offline  
Stary 2011-06-08, 19:00   #4645
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez simone2010 Pokaż wiadomość

Przeciez olej z pestek malin pachnie mega subtelnie i nie ma po nim jakichs odruchow wymiotnych,wiec nie wiem skad tego typu opinie.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-06-08, 19:28   #4646
Ineso
Matka Smoka

I malina i porzeczka mają dla mnie dość intensywny zapach mokrej ziemi. To mnie zaskoczyłyście tym zachwytem maliną, bo dostałam ją od innej wizażanki i ona też znieść nie mogła
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-08, 19:37   #4647
klatka
Zakorzenienie

Może to kwestia gdzie go kupiłyśmy? Ja miałam pestki malin z naturaliskosmetyki i pachniał ładnie, bardzo delikatnie.
Stary 2011-06-08, 19:41   #4648
Ineso
Matka Smoka

A fakt, malinę miałam chyba z ZSK, porzeczkę z Mazideł.
Ineso jest offline  
Stary 2011-06-08, 21:31   #4649
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
A fakt, malinę miałam chyba z ZSK, porzeczkę z Mazideł.
JA tez mam maline z ZSK i naprawde nie mam wiekszych zastrzezen jezeli chodzi o jej walory zapachowe.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-06-09, 01:37   #4650
simone2010
Zakorzenienie

Cytat:
I malina i porzeczka mają dla mnie dość intensywny zapach mokrej ziemi. To mnie zaskoczyłyście tym zachwytem maliną, bo dostałam ją od innej wizażanki i ona też znieść nie mogła
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
JA tez mam maline z ZSK i naprawde nie mam wiekszych zastrzezen jezeli chodzi o jej walory zapachowe.
Może macie inne wersje olejów? ZSK ma w ofercie olej surowy i olej naturalny z pestek malin

Tylko czy to możliwe, że pachną inaczej

Ćwiczę od czasu do czasu

Spełniam swoje małe marzenia
simone2010 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości