Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2011-07-22, 12:01   #4981
gatilla
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja czekam na zamówienie złożone w poniedziałek: serum Lemon Eko i Azelo. I jeszcze musze się wykazać cierlipwością .
gatilla jest offline  
Stary 2011-07-22, 12:08   #4982
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

wiem, że to nie ten wątek ale nie chce wyrzucać. Mam do oddania serum z vit c 10 % z BU. Ubytek niewielki. Do cery suchej. Zrobione niedawno. Niestety mnie uczuliło. Może ktoś będzie zainteresowany.

Zrobiłam ostatnio zamówienie na BU (skromne: krem sojowy, buteleczki i tonik z kwasem) i niestety musiałam odczekać co swoje. Robiłabym zakupy tam częściej ale ten czas oczekiwania.....
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-07-22, 12:14   #4983
_Ewelka___
Zakorzenienie

GG do _Ewelka___

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
mam to samo, nie mogę nałożyć na dzień żadnego kremu nawilżającego, ani nawet lekkiego olejku, bo po kilku godzinach skóra się strasznie świeci i już czuję że coś się tworzy pod nią;/
ja uzywam humektanu od kilku tygodni i juz go nie zamienie nan zadem inny krem! jest tak neutralny, nawilza wystarczajaco, nie czuje dyskomfortu w ciagu dnia. Bo niestety mam wysuszona skore ciagle mecze ja kwasami
Stary 2011-07-22, 12:35   #4984
mlodziudka85
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
A co powiecie o serum-olejki z witaminą C??

Ja stosuję od 10 dni dwa razy dziennie i zachwytów brak. Myślałam, że po takiej dawce witaminy C rozjaśnienie cery będzie widoczne niemal od razu, a tu nic z tych rzeczy......Nawilżenie też kiepskie (kupiłam wersję mieszaną i tłustą zgodnie z moim typem cery) . Może następnym razem kupię dla cery suchej?? Jedyny plus jaki zauważyłam to taki, że bardzo ładnie ściąga pory. Dotąd nigdy nie przejmowałam się tym faktem, ale jak zobaczyłam jak może wyglądać cera to mi się spodobało . Zobaczymy jak się będzie sytuacja dalej rozwijać, ale serum ma szanse na ponowny zakup zwłaszcza dlatego, że zupełnie mnie nie podrażnia.
Wydaje mi się, że nie ma sensu tak często stosować. Witaminka c kumuluje się w skórze. Ja używam ok 3 razy na tydzień rano.
mlodziudka85 jest offline  
Stary 2011-07-22, 13:18   #4985
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
wiem, że to nie ten wątek ale nie chce wyrzucać. Mam do oddania serum z vit c 10 % z BU. Ubytek niewielki. Do cery suchej. Zrobione niedawno. Niestety mnie uczuliło. Może ktoś będzie zainteresowany.

Zrobiłam ostatnio zamówienie na BU (skromne: krem sojowy, buteleczki i tonik z kwasem) i niestety musiałam odczekać co swoje. Robiłabym zakupy tam częściej ale ten czas oczekiwania.....
z kremu sojowego byłam zadowolona. Świetny na noc. Zapach soi troche intensywny ale da sie wytrzymać. Czy serum wit C masz olejowe ?
Stary 2011-07-22, 14:13   #4986
zai
Organizatorka

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
z kremu sojowego byłam zadowolona. Świetny na noc. Zapach soi troche intensywny ale da sie wytrzymać. Czy serum wit C masz olejowe ?
ja ten krem kupiłam dla mamy. Jest nim zachwycona. Ja na twarz stosuje oleje ale jak mi się skończą to chyba kupię krem również dla siebie.
http://www,biochemiaurody,com/sklep/serumoil-C.html (zmień przecinki na kroki )
moje allegro - Meow munchkin Sphynx, Mau, Manx

Ta reklama pokazywana jest pod 2 217 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
zai jest offline  
Stary 2011-07-22, 16:02   #4987
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
ja uzywam humektanu od kilku tygodni i juz go nie zamienie nan zadem inny krem! jest tak neutralny, nawilza wystarczajaco, nie czuje dyskomfortu w ciagu dnia. Bo niestety mam wysuszona skore ciagle mecze ja kwasami
nie zrobił na mnie dobrego wrażenia

stosował ktoś już olejek myjący z drzewa herbacianego? baaardzo mnie on kusi i serum na naczynka?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline  
Stary 2011-07-22, 17:11   #4988
Terha
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie ma sensu tak często stosować. Witaminka c kumuluje się w skórze. Ja używam ok 3 razy na tydzień rano.
To o czym piszesz czytałam już w wątku, ale nigdzie w internecie nie znalazłam na to potwierdzenia. A wiadomo, że generalnie nadmiar witaminy C jest wydalany z moczem.....

A jak wrażenia z używania?? Widzisz jakieś efekty?? Ja nie widzę specjalnych mimo częstego stosowania. A Ty??

Terha jest offline  
Stary 2011-07-22, 17:56   #4989
Iclosemyeyes
Zakorzenienie

Cytat:

stosował ktoś już olejek myjący z drzewa herbacianego? baaardzo mnie on kusi i serum na naczynka?
ja stosuję ten olejek myjący i jestem baaardzo zadowolona wystarcza niewielka ilość do zmycia makijażu twarzy i oczu, po umyciu skóra bardzo fajna-miękka i gładka
Stary 2011-07-22, 18:11   #4990
SubRosa1985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Trądzik różowaty powstaje na podłożu łojotoku. W fazie grudkowo-krostkowej (nie wiem, czy takową już miałaś, wygląda jak zwykły trądzik) różni się tym od trądziku pospolitego, że NIE MA zaskórników. Nie widzę twojej twarzy, więc nie określę, ale jak dla mnie nie ma trądziku różowatego w wieku 12 lat, to raczej choroba dorosłych.
Mi kiedyś dermatolog (bardzo dobry i drogi...) po wykonaniu posiewu z paznokcia stwierdził, że jest wszystko ok (bo mu nic nie wyrosło), a grzybica paznokcia była jak ta lala gołym okiem widoczna. Cóż, dermatologia jest takim trochę wróżeniem z fusów
Ja doskonale rozumiem, że ilu dermatologów tyle opinii - a każdy z nich uważa się za specjalistę Dlatego napisałam, że za mojej dermatolożki "rozpoznanie" nie ręczę. Ale na pewno trądzik zaczął się u mnie baaardzo wcześnie i szybko jego nasilenie było bardzo duże - wszystko to w porównaniu z rówieśnikami. Po drugie w wieku kilkunastu lat miał cechy charakterystyczne dla różowatego (tzw. 'motylek' czerwony na twarzy - trwały rumień nosa i części 'przyległych' policzków i tam masa ropnych i podskórnych krost, nie ttylko 'zwykłych' pryszczy jak w tr. pospolitym). Nie było to może najgorsze stadium tr. różowatego, ale nie wyglądało jak u innych ani na 'zwykły' mocny trądzik - stąd moje 'rozpoznanie', ale może się myliłam - miałam kilkanaście lat i lichą wiedzę
Teraz zostały szczątki tr. pospolitego+o wiele mniejszy i mniej reaktywny rumień na policzkach i nosie - czyli cera trądzikowa + naczynkowa - tak ją określam, też nie wiem czy prawidłowo Wydaje mi się, że - jeśli w ogóle miałam - to JUŻ tr. różowatego nie mam (odpukać), ew. jest 'zaleczony', uśpiony itd. Ale z całą pewnością nie powiem i chciałabym jakiegoś dobrego dermatologa, który by mnie wyprowadził z błędu lub utwierdził w przekonaniach oraz dermatologa ze specjalnością magik coby znalazł coś skutecznego zamiast tabsów anty na moje i nie tylko dolegliwości.

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2011-07-22 o 18:17
SubRosa1985 jest offline  
Stary 2011-07-22, 18:35   #4991
Lukrecja_Borgia
Killing me softly

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
mam tez tonik z kwasami 10% takze wzielam sie ostro ale zawiodlam sie pudrem bambusowym.. myslalam ze bedzie bardziej "satynowy" przez dodatek jedwabiu.
Mówisz o toniku AHA/BHA, czy o serum migdałowym? Zdaj relację z używania Jakich filtrów używasz?
Ja na jesieni planuję sięgnąć po serum migdałowe, póki co od paru dni używam toniku BHA 2%. Jestem też niezmiennie zakochana w serum antyoksydacyjnym, wczoraj zrobiłam je po raz drugi, absolutnie magiczny kosmetyk .
Stary 2011-07-22, 19:56   #4992
mgielka321
Zadomowienie

Cytat:

Ja kończę właśnie pierwsze opakowanie tego serum na naczynka. Szleńczo wydajne nie jest, a szkoda - nakładam na noc na całą twarz mieszając z olejem z malin od 9 czerwca i już została mi resztka, przypuszczam, że jeszcze z tydzień i skończę je. Jeśli dobrze pamiętam na stronie BU jest informacja, że serum powinno się stosować minimum 8 tygodni (czyli wychodzi, że używam 6 tyg.) Napewno serum przyjemnie nawilża, dobrze się wchłania (aczkolwiek mieszam z olejem żeby było tak bardziej "na bogato" na noc ) Czy działa? Do końca nie jestem w stanie powiedzieć. Wydaje mi się, że naczynka się uspokoiły, jakby minimalnie zjaśniały i minimalnie rozjaśniły się miejsca pod oczami. Ale to też zależy od dnia, bo jednego skóra wygląda ładniej innego gorzej. Napewno rano wydaje się bardziej wypoczęta (prócz moich worów pod oczami, na nie już chyba nic nie zadziała). Natomiast to dopiero 6 tygodni, także z pewnością trzeba by poużywać dłużej. Aczkolwiek raczej nie zakupię (przynajmniej narazie) kolejnego opakowania.
Na wątku o ZSK dziewczyna poleciłą mi mieszkankę hydrolatu cytrynowego+ekstrakt na rozszerzone naczynka i zamierzam go w następnej kolejności wypróbować.

poszukuję choćby na niucha : Cartier Must, Rochas Absolu, Donna Karan Black Cashmere, Demeter Dirt
mgielka321 jest offline  
Stary 2011-07-22, 20:47   #4993
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez mgielka321 Pokaż wiadomość
Ja kończę właśnie pierwsze opakowanie tego serum na naczynka. Szleńczo wydajne nie jest, a szkoda - nakładam na noc na całą twarz mieszając z olejem z malin od 9 czerwca i już została mi resztka, przypuszczam, że jeszcze z tydzień i skończę je. Jeśli dobrze pamiętam na stronie BU jest informacja, że serum powinno się stosować minimum 8 tygodni (czyli wychodzi, że używam 6 tyg.) Napewno serum przyjemnie nawilża, dobrze się wchłania (aczkolwiek mieszam z olejem żeby było tak bardziej "na bogato" na noc ) Czy działa? Do końca nie jestem w stanie powiedzieć. Wydaje mi się, że naczynka się uspokoiły, jakby minimalnie zjaśniały i minimalnie rozjaśniły się miejsca pod oczami. Ale to też zależy od dnia, bo jednego skóra wygląda ładniej innego gorzej. Napewno rano wydaje się bardziej wypoczęta (prócz moich worów pod oczami, na nie już chyba nic nie zadziała). Natomiast to dopiero 6 tygodni, także z pewnością trzeba by poużywać dłużej. Aczkolwiek raczej nie zakupię (przynajmniej narazie) kolejnego opakowania.
Na wątku o ZSK dziewczyna poleciłą mi mieszkankę hydrolatu cytrynowego+ekstrakt na rozszerzone naczynka i zamierzam go w następnej kolejności wypróbować.
.....
próbowałyście eliksir winogronowy? mi obłędnie pomaga poskromic naczynkową cerę.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2011-07-22, 23:04   #4994
Rybka1
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość
.
Czy twoja oferta nadal jest aktualna? Co chcesz w zamian?
Mój cel-mieć dłuższe i bardziej skręcone loki.
Rybka1 jest offline  
Stary 2011-07-22, 23:25   #4995
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
.....
próbowałyście eliksir winogronowy? mi obłędnie pomaga poskromic naczynkową cerę.
spróbuję

fabregasowa jest offline  
Stary 2011-07-22, 23:30   #4996
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
spróbuję
....
polecam..jedyny minus dosyć szybko się kończy...opakowanie wystarcza mi na miesiąc.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2011-07-22, 23:58   #4997
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Trądzik różowaty powstaje na podłożu łojotoku. W fazie grudkowo-krostkowej (nie wiem, czy takową już miałaś, wygląda jak zwykły trądzik) różni się tym od trądziku pospolitego, że NIE MA zaskórników. Nie widzę twojej twarzy, więc nie określę, ale jak dla mnie nie ma trądziku różowatego w wieku 12 lat, to raczej choroba dorosłych.
Mi kiedyś dermatolog (bardzo dobry i drogi...) po wykonaniu posiewu z paznokcia stwierdził, że jest wszystko ok (bo mu nic nie wyrosło), a grzybica paznokcia była jak ta lala gołym okiem widoczna. Cóż, dermatologia jest takim trochę wróżeniem z fusów

Żeby nie było OT: zamówiłam 2 sera z wit. C (te wodniste) i puder perłowy (dla mnie 100 razy lepszy od bambusowego). Myślicie, że bedę czekać 3 tygodnie na przesyłkę, czy uda im się wcześniej skompletować?
Ja chyba tez musialabym wrzucic fotki mojej cery,bo od kilku lat borykam sie z takimi czerwonymi krostkami kolo brody. Raz sie uspakajaja a raz nasilaja w kazdym razie mimo zmiany pielegnacji nadal sa i nie wiem juz co z nimi robic i jako co je zakwalifikowac.

Odnosnie czasu realizacji powiem CI,ze ku mojemu zaskoczeniu moje zamowienie dosc szybko do mnie doszlo, a zamowilam sporo rzeczy. Realizacja byla 4 a paczka doszla 18. Wiec nie jest zle i jest szansa,ze i u Ciebie beda troszke wczesniej.

Widzialam kilka watkow wstecz,ze byl poruszany temat swiecenia sie twarzy.W ostatnim czasie poczynilam pewne obserwacje w tej materii.Niestety w lato u mnie ten stan sie nasila. Zaczne od tego,ze moja cera sama w sobie nie jest tlusta, ewentualnie lekko mieszana. Jakis czas temu glownie z racji posiechu przed pojsciem do pracy jedynie przemylam twarz micelem i hydrolatem oczarowym. Nalozylam podklad. Ku mojemu zaskoczeniu moja cera bez kremu nie reagowala juz takim swieceniem. Owszem minimalne bylo ,ale to takie do przejscia.

Do idealu w tym zakresie doszlam jak zaczelam uzywac od kilku dni pudru perlowego.Twarz swieci sie minimalnie. Wiec moze warto przyjrzec sie swoim kremom i albo szukac odpowiedniego albo sobie odpuscic. I dbac o solidne nawilzenie po poludniu albo wieczorem.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-07-23, 02:01   #4998
mlodziudka85
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Terha Pokaż wiadomość
To o czym piszesz czytałam już w wątku, ale nigdzie w internecie nie znalazłam na to potwierdzenia. A wiadomo, że generalnie nadmiar witaminy C jest wydalany z moczem.....

A jak wrażenia z używania?? Widzisz jakieś efekty?? Ja nie widzę specjalnych mimo częstego stosowania. A Ty??
Coś mi się wydaję, że to było w artykule P. Barbary Kwiatkowskiej, ale nie jestem pewna. Serum stosuje już ok. 4 miesięcy. Ważne jest dla mnie, że nie mam nowych pękniętych naczynek na twarzy, na nogach za to wyskoczyło mi wiele w tym czasie, gdyż jestem w ciąży. Zasługę przypisuje witamince. Nic innego na naczynka, profilaktykę nie stosuję. Mogę stwierdzić, że cera ma zdrowszy koloryt, a przebarwienia po niespodziankach szybciej znikają.
mlodziudka85 jest offline  
Stary 2011-07-23, 10:01   #4999
fabregasowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
....
polecam..jedyny minus dosyć szybko się kończy...opakowanie wystarcza mi na miesiąc.
to faktycznie mało wydajny, serum lemon stosuję już 7 miesięcy, a nadal zostało sporo

fabregasowa jest offline  
Stary 2011-07-23, 13:10   #5000
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
[...]
Widzialam kilka watkow wstecz,ze byl poruszany temat swiecenia sie twarzy.W ostatnim czasie poczynilam pewne obserwacje w tej materii.Niestety w lato u mnie ten stan sie nasila. Zaczne od tego,ze moja cera sama w sobie nie jest tlusta, ewentualnie lekko mieszana. Jakis czas temu glownie z racji posiechu przed pojsciem do pracy jedynie przemylam twarz micelem i hydrolatem oczarowym. Nalozylam podklad. Ku mojemu zaskoczeniu moja cera bez kremu nie reagowala juz takim swieceniem. Owszem minimalne bylo ,ale to takie do przejscia.

Do idealu w tym zakresie doszlam jak zaczelam uzywac od kilku dni pudru perlowego.Twarz swieci sie minimalnie. Wiec moze warto przyjrzec sie swoim kremom i albo szukac odpowiedniego albo sobie odpuscic. I dbac o solidne nawilzenie po poludniu albo wieczorem.
Początkowo bez kremu na dzień (czy czegokolwiek nawilżającego) jest pięknie, bo skóra jeszcze nie wie co robić, ale po 2 tygodniach takiego traktowania to dopiero będzie świecenie ;P
Puder perłowy kocham
kawa. jest offline  
Stary 2011-07-23, 15:03   #5001
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
to faktycznie mało wydajny, serum lemon stosuję już 7 miesięcy, a nadal zostało sporo
Tak się zastanawiam czy nie zamówić po raz drugi serum lemon... Za pierwszym razem, zwłaszcza na początku stosowania działało świetnie i tęsknię za tym efektem

Cytat:
Puder perłowy kocham
Powiedz mi coś o tym pudrze
Jaką masz cerę?
Ja od 8 miesięcy używam pudru bambusowego, jest wydajny jak mało który
A czy któraś z Was stosowała bambusa z jedwabiem i owsem?
Stary 2011-07-23, 15:05   #5002
Terha
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Coś mi się wydaję, że to było w artykule P. Barbary Kwiatkowskiej, ale nie jestem pewna. Serum stosuje już ok. 4 miesięcy. Ważne jest dla mnie, że nie mam nowych pękniętych naczynek na twarzy, na nogach za to wyskoczyło mi wiele w tym czasie, gdyż jestem w ciąży. Zasługę przypisuje witamince. Nic innego na naczynka, profilaktykę nie stosuję. Mogę stwierdzić, że cera ma zdrowszy koloryt, a przebarwienia po niespodziankach szybciej znikają.
Stosujesz od 4 miesięcy i pewnie masz go jeszcze spoooooooro. To jest chamstwo, żeby sprzedawać produkty, których nie można zużyć przed upływem terminu ważności, bo nadzwyczajniej w świecie jest ich za dużo. No ale cóż;/.

Dziękuję za wiadomość

Terha jest offline  
Stary 2011-07-23, 16:10   #5003
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Początkowo bez kremu na dzień (czy czegokolwiek nawilżającego) jest pięknie, bo skóra jeszcze nie wie co robić, ale po 2 tygodniach takiego traktowania to dopiero będzie świecenie ;P

Puder perłowy kocham
Kurde to mnie troszke zmartwilas,bo juz myslalam,ze znalazlam swoj autorski pomysl na swiecenie sie twarzy;d Ale poczekam ,zobacze;d Jezeli bedzie tak jak mowisz to bede musiala wymyslic cos nowego. Poza tym to nie jest tak,ze nie uzywam niczego nawilzajacego. Micel ma wysoko w skladzie gliceryne ,podklad tez ma substancje nawilzajace.

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Jaką masz cerę?
Ja rowniez mam ten puder,wiec pozwol ze wtrace swoje 5 groszy;d hehe

Mam puder bambusowy z jedwabiem i perlowy.
Wzielam dwa ze wzgledu na to,iz myslalam,ze perlowy bedzie troche mniej wydajny,ale naprawde wystarcza jego mala ilosc by zmatowic cere. Efekt w przypadku perlowego jest jak najbardziej zadowalajacy,poniewaz nie jest "tepy". Daje aksamitne wykonczenie,cera jest matowa i gladka. Ale nie jest to taki tepy mat, lecz zlamany. Daje naprawde naturalne wykonczenie. Poza tym jest przezroczysty, chociaz przesadzajac z iloscia moze troche bielic. Ale dla mnie to nie ma znaczenia, poniewaz i tak mam bardzo jasna karnacje.

Natomiast bambusowy z jedwabiem tez jest dobry,ale jednak daje troche inne wykonczenie. Perlowy w mojej ocenie jest lepszy.

Zanim zamowilam pudery czytalam recenzje o bmbusowym z jedwabiem i owsem to czesto pojawial sie zarzut ze wlasnie daje tepy mat i ze ciasto sie robilo na buzi. Wiec ta ocena rzutowala na to,ze zdecydowalam sie na perlowy i ten z jedwabiem.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline  
Stary 2011-07-23, 20:04   #5004
kawa.
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jaką masz cerę?
Mam cerę mieszaną, wrażliwą, naczynkową Sam bambusowy (ani z owsem ani z jedwabiem nie miałam) jest dla zbyt wysuszający i tępy, mat jest płaski i lubi bielić. Potrzebuję puder do używania jako primer pod podkład mineralny, na wierzch rzadko kiedy coś nakładam. Perłowy jest taki, jak opisała pseudofeministka - daje ładny mat, nie jest tępy, wygląda naturalnie, a ja dodam, że goi wszelkie zmiany, w moim przypadku egzemę. No i lepiej się sprawuje jako primer
Dla eksperymentu zmieszałam bambusowy z perłowym, ale taka mieszanka ma właściwości bambusowego i mi nie odpowiada.
Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Kurde to mnie troszke zmartwilas,bo juz myslalam,ze znalazlam swoj autorski pomysl na swiecenie sie twarzy;d Ale poczekam ,zobacze;d Jezeli bedzie tak jak mowisz to bede musiala wymyslic cos nowego. Poza tym to nie jest tak,ze nie uzywam niczego nawilzajacego. Micel ma wysoko w skladzie gliceryne ,podklad tez ma substancje nawilzajace.
Jak moja skóra słyszy, że ktoś nakłada podkład na gołą twarz, to mi słabo Jak masz bardzo tłustą skórę, to może wytwarza ona tyle sebum, że woda z naskórka nie odparowuje i poziom nawilżenia się utrzymuje. Ale jak nie, to przez kilka dni będzie ładnie matowa, a potem zrobi rzut na produkcję sebum, żeby się uchronić przed utratą wody.
Może spróbuj używać podkładu tonującego oil-free - dodatkowo nawilża. (Jakiego podkładu używasz?)
kawa. jest offline  
Stary 2011-07-23, 21:47   #5005
crawik15
Raczkowanie

Cytat:
a powiedz mi jak się spisuje u Ciebie? po jakim czasie widziałaś efekty? i jaki masz typ cery? bo ja stosuję już parę tygodni i jakoś się do niego przekonać nie mogę i nie wiem czy dawać mu jakieś szanse
crawik15 jest offline  
Stary 2011-07-23, 22:16   #5006
fabregasowa
Zakorzenienie

crawik15: na początku widziałam rezultaty, skóra miała bardziej wyrównany koloryt, i chyba faktycznie krostki się szybciej goiły. Używałam 2-3 razy w tygodniu, potem już codziennie, i chyba się skóra przyzwyczaiła od jakiegoś czasu wróciłam do używania co 2-3 dzień, na zmianę z zwykłymi olejami. Szkód raczej mi nie wyrządził, ale na kolana też nie powalił Myślę że możesz nadal stosować, z mniejszą lub większą częstotliwością.

Moja cera jest tłusta, ale często przesuszona, z skłonnościami do rumienia i zapychania porów :|

fabregasowa jest offline  
Stary 2011-07-23, 22:28   #5007
Aimee_J
Zakorzenienie

Dziewczyny, mamy 5000 postów. Może nowy wątek?
Aimee_J jest offline  
Stary 2011-07-24, 10:26   #5008
Terha
Zakorzenienie

A po co?? Przynajmniej jest wszystko w jednym miejscu.

Terha jest offline  
Stary 2011-07-24, 11:40   #5009
Aimee_J
Zakorzenienie

Bo zazwyczaj po 5000 postów zakłada się nowy wątek? Żeby było bardziej przejrzyście i na czasie?
Aimee_J jest offline  
Stary 2011-07-24, 11:47   #5010
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Zapraszam do części III:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...2#post28318562

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości