Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-10-24, 13:51   #1111
bosti
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Misiata Pokaż wiadomość
kochane mam do was pytanie w sprawie toniku " Tonik z kwasem PHA 6%" na mnie narazie działa bardzo dobrze. stosuje codziennie na noc, i chciałabym go stosować dalej ale mam pytanie czy przy dluzszym czasie w stosowaniu nie zaszkodzi mi? to w koncu kwas? badrdzo prosze o odpowiedz...
nie codziennie!! jest wyraźnie napisane na BU, że to nie jest typowy tonik do stosowania codziennie!! co 2-3 dni, a nawet raz w tyg. przy wrażliwej skórze

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline  
Stary 2009-10-24, 19:33   #1112
Misiata
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
nie codziennie!! jest wyraźnie napisane na BU, że to nie jest typowy tonik do stosowania codziennie!! co 2-3 dni, a nawet raz w tyg. przy wrażliwej skórze

tak wiem, ale przy takim stosowaniu co 2-3 dni nie widzialam rezultatów, dopiero przy codziennym stosowaniu zaczal dzialac na skóre. chcialabym go stoswac przez dluzszy czas teraz juz co 2-3dni. czy moge? czy powinnam zrobic przerwe np. mieseczna?
Misiata jest offline  
Stary 2009-10-24, 19:37   #1113
bosti
Zadomowienie

Cytat:
tak wiem, ale przy takim stosowaniu co 2-3 dni nie widzialam rezultatów, dopiero przy codziennym stosowaniu zaczal dzialac na skóre. chcialabym go stoswac przez dluzszy czas teraz juz co 2-3dni. czy moge? czy powinnam zrobic przerwe np. mieseczna?
co 2-3 dni można stosować przez dłuższy czas, np. kilka miesięcy

bosti jest offline  
Stary 2009-10-25, 03:53   #1114
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
Ja teraz codziennie stosuje 5% tonik z kwasem mlekowym i mocznikiem i cera wygląda bosko .Stęzenie toniku z BU , było dla mnie za mocne , nawet 2-3 razy w tygodniu . Znam dużo osób z wizazu , stosujących codziennie tonik z kwasami , i sobie chwalą taką pielęgnacje .Informacje na BU są bardzo ogólne , czyli takie żeby nie zrobić sobie krzywdy , a pielęgnacje trzeba dopasować do własnych potrzeb , czyli skóry

Nie musisz robić przerwy przy stosowaniu kwasów PHA .Przerwe robimy przy kwasach AHA , bo po pól roku działanie ich się osłabia
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-25, 06:34   #1115
Misiata
Raczkowanie

dziekuje za odpowiedz czy powinnam stosowac przy tym toniku jakis dodatkowy nawilżacz? tonik ma w składzie co prawda mocznik, ale nie chcialabym sobie na dluzsza mete zrobic nim krzywde i jakis wczeniejszych zmarszczek wysuszeniowych zastanawiam sie nad kombinacja :
w jeden wieczór Tonik z kwasem PHA 6% w drugi np, tonik oczarowy lub jakis inny hydrolant.
jak myslicie? mam cere z zaskórnikami i podatną na wyprski tradzikowe zwlaszcza w strefire T, ale rówież wrażliwą lubiącą rekacje alergiczne dlatego chce sie przekireowac na kosmetyki z jak najlepszym naturalnym skladem.
Misiata jest offline  
Stary 2009-10-25, 13:23   #1116
Mariola13
Zakorzenienie

A ja tonik kwasowy 10% mgłabym uzywać nawet co drugi dzień, to mogę go przez pół roku nawet stosować ? Chodzi mi czy taki tonik uzywany przez długi czas może mieć jakiś zły wpływ (niewidoczny gołym okeim ) na organizm ? Czy on nie ma wpływu na organizm, a tylko na skórę czyli miejsce bezpośrednio nim traktowane ?

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-25, 15:13   #1117
Natalia 1
Zakorzenienie

Cytat:
dziekuje za odpowiedz czy powinnam stosowac przy tym toniku jakis dodatkowy nawilżacz? tonik ma w składzie co prawda mocznik, ale nie chcialabym sobie na dluzsza mete zrobic nim krzywde i jakis wczeniejszych zmarszczek wysuszeniowych zastanawiam sie nad kombinacja :
w jeden wieczór Tonik z kwasem PHA 6% w drugi np, tonik oczarowy lub jakis inny hydrolant.
jak myslicie? mam cere z zaskórnikami i podatną na wyprski tradzikowe zwlaszcza w strefire T, ale rówież wrażliwą lubiącą rekacje alergiczne dlatego chce sie przekireowac na kosmetyki z jak najlepszym naturalnym skladem.

Tonik z PHA z BU - to jeden wielki nawilżacz . Kwasy PHA nawilżają , mocznik , mleczan sodu , gliceryna . Obserwuj skore i patrz co jej najlepiej pasuje - tu nie ma uniwersalnyh rad

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
A ja tonik kwasowy 10% mgłabym uzywać nawet co drugi dzień, to mogę go przez pół roku nawet stosować ? Chodzi mi czy taki tonik uzywany przez długi czas może mieć jakiś zły wpływ (niewidoczny gołym okeim ) na organizm ? Czy on nie ma wpływu na organizm, a tylko na skórę czyli miejsce bezpośrednio nim traktowane ?
Dla mnie to był mocny tonik , zobaczysz czy dasz rade co drugi dzień stosować . Salicylany są zabronione w ciąży , jak wszystko prawie .
W toniku masz tylko 2% kwasu salicylowego , stosujesz na małą powierzchnie , nie powinno być szkodliwe . Mało tego wszędzie podają że kwas salicylowy , czyli BHA można stosować bez rzadnych przerw , jeśli tylko taka pielęgnacja odpowiada
Natalia 1 jest offline  
Stary 2009-10-25, 19:57   #1118
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Tonik z PHA z BU - to jeden wielki nawilżacz . Kwasy PHA nawilżają , mocznik , mleczan sodu , gliceryna . Obserwuj skore i patrz co jej najlepiej pasuje - tu nie ma uniwersalnyh rad

Dla mnie to był mocny tonik , zobaczysz czy dasz rade co drugi dzień stosować . Salicylany są zabronione w ciąży , jak wszystko prawie .
W toniku masz tylko 2% kwasu salicylowego , stosujesz na małą powierzchnie , nie powinno być szkodliwe . Mało tego wszędzie podają że kwas salicylowy , czyli BHA można stosować bez rzadnych przerw , jeśli tylko taka pielęgnacja odpowiada
No to z rzeczy niedozwolonych jesty tylko mąż

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-25, 21:02   #1119
My Life
Rozeznanie

Witam
Stosuję (tzn raz zastosowałam) tonik z kwasami AHA BHA 10% i mam pytanie. Chcę jutro kupić jakiś krem z filtrami i teraz pytanie : czy wystarczy żebym stosowała codziennie krem na dzień RoC, Hydra+ Bio-active SPF15? czy ta 15-stka będzie za słaba na jesień/zimę, kiedy słońce aż tak nie "świeci"? czy lepiej kupić Avene +50
My Life jest offline  
Stary 2009-10-25, 21:56   #1120
bosti
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Witam
Stosuję (tzn raz zastosowałam) tonik z kwasami AHA BHA 10% i mam pytanie. Chcę jutro kupić jakiś krem z filtrami i teraz pytanie : czy wystarczy żebym stosowała codziennie krem na dzień RoC, Hydra+ Bio-active SPF15? czy ta 15-stka będzie za słaba na jesień/zimę, kiedy słońce aż tak nie "świeci"? czy lepiej kupić Avene +50
stanowczo lepiej Avene 50+
piętnastka za słaba na kwasy

bosti jest offline  
Stary 2009-10-25, 22:14   #1121
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez My Life Pokaż wiadomość
Witam
Ja polecam Avene emulsję. U mnie wchłania się błysacz jak krem nawilżający Nigdy nie miałąm lepszego filtra

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-10-26, 21:18   #1122
Lenkapuma
Zakorzenienie

Kolejne nowości na BU:
Szaleje Biochemia

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-10-26, 23:21   #1123
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Kolejne nowości na BU:
Szaleje Biochemia
jak tylko skoncze moje serum - wyprobuje to nowe jednak jestem uzalezniona
Stary 2009-10-27, 19:03   #1124
paspartu
Wtajemniczenie

Jeszcze nic nie zamawiałam na BU, ale zamierzam
Mam zamiar kupić hydrolat rozmarynowy oraz meseczkę wulkaniczną z ogórkiem albo tą z limonką.
Używałyście, polecacie?

Przepraszam, jeżeli już były opinie na temat tych prodóktów, ale przyznam szczerze, że nie chce mi się brnąć przez cały wątek...
Stary 2009-10-28, 10:10   #1125
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Mam zamiar kupić hydrolat rozmarynowy oraz meseczkę wulkaniczną z ogórkiem albo tą z limonką.
Używałyście, polecacie?
.
Na wcześniejszych stronach dziewczyny pozytywnie wypowiadały się o działaniu hydrolatu rozmarynowego na włosy.

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-10-28, 12:45   #1126
oleniolek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Jeszcze nic nie zamawiałam na BU, ale zamierzam
Używałyście, polecacie?

Przepraszam, jeżeli już były opinie na temat tych prodóktów, ale przyznam szczerze, że nie chce mi się brnąć przez cały wątek...
opinie na temat konkretnych produktów BU znajdziesz w Biochemicznym KWC
a to link
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109

oleniolek jest offline  
Stary 2009-10-28, 14:54   #1127
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
opinie na temat konkretnych produktów BU znajdziesz w Biochemicznym KWC
a to link
http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=109
dziękuję bardzo
Stary 2009-10-28, 17:22   #1128
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hmm jak skończe ta 30-tkę to moze kupię wyższy faktor choć nie zauwazyłam żeby coś złego sie działo (przebarwienia itp.). Natomiast co to kremu to chciałam używać coś na mierwsze zmarszczki, takiego profilaktycznego. Nie mam czasu rano odczekiwać 30 minut... w tym czasie musze się umyć, ubrac, pomalowac i dostac do pracy
Spróbuj dawać serum pod filtr. Ono samo przecież nie musi się długo wchłaniać.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016
morelle jest teraz online  
Stary 2009-10-28, 21:14   #1129
Liiii
Zakorzenienie

hej,
Postanowiłam zmienić swoją pielęgnację przechodząc całkowicie na naturalne składniki w kosmetykach pielęgnacyjnych. Jestem lekko w szoku i nie wiem za bardzo od czego zacząć ale zdecydowałam się na zakupy w BU. Dodam , że mam cere naczynkowa - niestety przez bardzo widoczne naczynka musze codziennie nakladac podklad puder zeby nie wygladac jak straszydlo...efektem tego jest skora mieszana z jeszcze wiekszym problemem naczynek, niestety na razie nie widze inej alternatywy, jesli nie zastosuje podlkadu + pudru to ciezko mi sie wogole komus pokazac. pomyslalam sobie ze zaczne pielegnacje wlasnie z BU i zakupie takie oto produkty :
- Olejek myjący do twarzy ( pomarańczowy ? )
- Hydrolat z kwiatu kocanki
-maseczke morska z perlami
- olej kokosowy

Co jeszcze moge do tego dodac abo czego nie zamawiac, co warto zamowic za pierwszym razem ?
Mam nadzieje ze poprawie wyglad mojej skory i bede mogla stopniowo odchodzic od grubej warstwy tapety na buzce mam nadzieje ze pomozecie poczatkujacej calkiem zielonej

Liiii jest offline  
Stary 2009-10-29, 10:10   #1130
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Liiii Pokaż wiadomość
Mam nadzieje ze poprawie wyglad mojej skory i bede mogla stopniowo odchodzic od grubej warstwy tapety na buzce mam nadzieje ze pomozecie poczatkujacej calkiem zielonej
Powiem Ci, co ja stosuję na swoją cerę naczynkową i co ogólny efekt daje zadowalający
- hydrolat z kocanki - bo był pierwszym produktem szeroko chwalonym na naczynka, na jaki się natknęłam
- serum z wit. C - bo pięknie rozjaśnia cienie pod oczami i nadaje cerze ładny, zdrowy koloryt (wcześniej miałam ziemistą)
- diroseal - i to jest "gwóźdź programu". Na wizażu jest mnóstwo informacji na jego temat, użyj wyszukiwarki. Od siebie dodam tylko, że róznicę widzę znaczną. Szalejąc wczoraj na fitnesie czułam, jakby mi gorąco buchało z twarzy, ale w lustrze widziałam normalną, nawet nie zaróżowioną twarz. Diroseal fantastycznie ujarzmił mojego buraka na twarzy i skłonność do zaczerwienień. Jest o niebo lepiej, dlatego szczerze bym Ci poleciła jego stosowanie.
- stosuję również Iwostin na naczynka z filtrem 20, w sytuacji gdy nie chce mi się nakładać filtra 50tki na twarz

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-10-29, 10:11   #1131
pikwa
Raczkowanie

sama niedawno pisalam takiego posta teraz jestem wielka zwolenniczka pielegnacji z bu.
bierz kocanke koniecznie, olejek do mycia tez.
ja zamowilam olej z kocanki- dodaje do balsamu do ciala.
co do maseczki- u mnie sie nie sprawdza- duzo paciania, efekt jest, ale malo spektakularny.
cera jest tak ladna, ze nie potrzeba masek. ja juz nie zamowie.
olejek kokosowy mam i jest mi neutralny, moglabym go nie miec, rzadko uzywany.
zastanow sie nad jakimis kwasami i czyms do pielegnacji typu serum- to jest imho najwazniejsze, no i kwas hialuronowy.
pikwa jest offline  
Stary 2009-10-29, 11:05   #1132
Liiii
Zakorzenienie

zastanawiam sie wlasnie nad serum i tym kwasem hialuronowym, tylko w jakims stezeniu najlepiej ten kwas ? z innymi kwasami narazie sie boje ekseprymentowac nie majac wystarczajacej wiedzy o nich

Liiii jest offline  
Stary 2009-10-29, 12:25   #1133
jennifer2006
Raczkowanie

Red face Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja mam pytanie. Właśnie dotarł do mnie kwas aha/bha 10%. Nigdy nie miałam do czynienia z kwasami, mam go stosować codziennie czy co drugi dzień? Dodam, ze moja cera nie jest szczególnie wrażliwa i zależy mi na porządnym złuszczeniu.
jennifer2006 jest offline  
Stary 2009-10-29, 12:27   #1134
Parsifal
Zadomowienie

na początek na pewno co drugi dzień albo nawet rzadziej...potem zobaczysz jak skóra będzie reagować

Odwyk od zakupów kosmetycznych!
Parsifal jest offline  
Stary 2009-10-29, 13:35   #1135
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

właśnie przyszedł mi zestaw z BU serum RENEW i tonik z kwasem PHA i przeczytałam ze na początku serum powinno sie stosować 1 raz w tygodniu ale jak sobie nałożyłam wczoraj wieczorem to nic mnie nie piekło, skóra ma normalny kolor w skrócie nic mi nie jest ,żadnego podrażnienia wiec zastanawiam sie czy może nie zacząć stosować je co drugi dzień i zobaczyć co bedzie ? a po tygodniu dołączyć do pielęgnacji tonik w te dni w które nie stosuje serum?

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline  
Stary 2009-10-29, 15:07   #1136
paspartu
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
właśnie przyszedł mi zestaw z BU serum RENEW i tonik z kwasem PHA i przeczytałam ze na początku serum powinno sie stosować 1 raz w tygodniu ale jak sobie nałożyłam wczoraj wieczorem to nic mnie nie piekło, skóra ma normalny kolor w skrócie nic mi nie jest ,żadnego podrażnienia wiec zastanawiam sie czy może nie zacząć stosować je co drugi dzień i zobaczyć co bedzie ? a po tygodniu dołączyć do pielęgnacji tonik w te dni w które nie stosuje serum?
wolałabym nie eksperymentować i stosować tak jak jest zalecone.

I moje pytanie: Jakie prodkuty z BU są najbardzie polecane i cenione do cery trądzikowej, z nadmiernym wydzielaniem sebum?
Stary 2009-10-29, 15:30   #1137
behemotkot
Rozeznanie

Witajcie
No i ja się skusiłam na zakupy w BU...
oczywiście po przeczytaniu wielu stron na wizażu...i po opinii wizażanek , które okazują się bardzo pomocne
lecą do mnie:
hydrolat oczarowy oraz różany (różany dla mamy)
puder bambusowy
żel hialuronowy
olej tamanu

Mam nadzieje że coś pomogą mojej twarzy...bo pod minerałami święcę się niemiłosiernie
P.S. W ogóle mam mieszaną skórę twarzy...i pomimo przeminięcia wieku nastoletniego ciągle coś mi się na niej pojawia :/
jedni wołają ją szczęście niepojęte
inni pani na K."

Początki bloga
http://okiembehemotkota.blogspot.com

Moje amatorskie fotki:
http://kasita.flog.pl/

Edytowane przez behemotkot
Czas edycji: 2009-10-29 o 15:34
behemotkot jest offline  
Stary 2009-10-29, 19:32   #1138
45ulka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
Ja stosuję co drugi dzień już 2 miesiące i wszystko w porządku. Używam też toniku z AHA Dermiki. Czasami zastanawiam się, czy to serum rzeczywiście zawiera retinol 1%?
45ulka jest offline  
Stary 2009-10-29, 20:27   #1139
krycha?
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
Ja stosuję co drugi dzień już 2 miesiące i wszystko w porządku. Używam też toniku z AHA Dermiki. Czasami zastanawiam się, czy to serum rzeczywiście zawiera retinol 1%?
Ja używam od początku sierpnia serum 2xRenew. Na początku po 5 dniach stosowania dzień po dniu (a właściwie noc po nocy ) przesuszało mi trochę twarz, tak więc myślę, że zawarty w nim retinol faktycznie działa. Obawiam się jednak, że z czasem (mimo trzymania w lodówce) może być go mniej.
Obecnie stosuję go codziennie i mnie ani nie wysusza ani nie podrażnia. Z jednej strony cieszy mnie to, ale z drugiej zaczynam węszyć podstęp, że się "odretinolował"

A tak dla zainteresowanych, to serum 2xRenew już nie będzie dostępne. Odpowiedź z Biochemii na mojego maila w tej sprawie:
Cytat:
Napisane przez Biochemia Urody
Uprzejmie informujemy, że Serum 2xRENEW było od początku wersją
limitowaną i uległo już wykończeniu.

W zamian polecamy Serum-olejek RENEW dostępne w dwóch wersjach.

Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za zainteresowanie
Zespół 'Biochemia Urody'
Obecnie szykuję się do złożenia 3 zamówienia i mam dylemat czy nie kupić jakiejś lodówki turystycznej na 230V, żeby trzymać wszystkie specyfiki w sypialni, a nie latać codziennie do lodówki
Stary 2009-10-29, 23:25   #1140
pikwa
Raczkowanie

czyzbym czytala bez zrozumienie, bo tylko zapas serum w lodowce trzymam...
pikwa jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości