Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-07, 12:57   #1201
jumaatt
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
Tak, kokosowy jest do włosów.

Z tymi filtrami to nie mam pojęcia...jeślio zamierzam stosować tonik z kwasami, to podobno koniecznie filtr, w końcu sama nie wiem, ech.
A żel hialuronowy jak się stosuje i po co?
Jeśli będziesz stosować kwasy, to filtry są rzeczywiście obowiązkowe ( w przeciwnym razie możesz nabawić się przebarwień).
O innych zaletach stosowania filtrów poczytaj tutaj, szczególnie pod hasłem fotostarzenie się skóry:
http://mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=905
Tutaj masz krótko i na temat o zasadach stosowania filtrów:
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...39&postcount=6
A tutaj poczytaj koniecznie (od strony 5) małą dyskusję na temat szkodliwości stosowania filtrów, szczególnie posty Kosmetolog1:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=101392&page=5
Decyzja należy do Ciebie

Jeśli chodzi o żel hialuronowy, to jest on świetnym nawilżaczem i w tym też celu się go stosuje (dodatkowo jest promotorem przejścia substancji aktywnych). Ogólnie nie poleca się jednak stosować go solo (chyba że na mokrą skórę), może bowiem za bardzo ściągać skórę i wysuszać. Najlepszy jest z dodatkową okluzją (czyli olejem)
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-07, 13:14   #1202
Julianka_7oo7
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Jeśli chodzi o żel hialuronowy, to jest on świetnym nawilżaczem i w tym też celu się go stosuje
Jestem nim zachwycona... mam wersję z pantenolem i alantoiną. Swietny na dzień, jako baza pod makijaż.. troche kiepsko fluid sie rosmarowuje ale daję radę. A wieczorem z serum olejkowym.. świetnie radzą sobie z moimi przebarwieniami i bliznami. Te kosmetyki to naprawdę niebo w porównaniu z czymkolwiek innym!
Julianka_7oo7 jest offline  
Stary 2009-11-07, 14:02   #1203
Malla
Nie depcze krokusów

jumaatt - dzięki za odpowiedź
Stary 2009-11-07, 14:36   #1204
Falabella
Zakorzenienie

Dziękuję za odpowiedź

Falabella jest offline  
Stary 2009-11-07, 19:47   #1205
Narc
Wtajemniczenie

Witam, zamówiłam w piątek tonik z kwasem 10 % i mam zamiar stosować go co drugi dzień. Czy w pozostałe dni mogę stosować zwykłe toniki np ziaja aloesowy ?
I czy jak nałożę kwas na noc to mam jeszcze coś nakładać ( krem ) czy już nic?
nie mam innych produktów z Bu, narazie zamówiłam tylko tonik.
Hydrolat i lemona dopiero za jakiś miesiąc może mi się uda.
Narc jest offline  
Stary 2009-11-07, 20:11   #1206
jennifer2006
Raczkowanie

Red face Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Stosuję już od 2 tygodni kwas 10%, ostatnio nawet codziennie i nic mi skóra nie złazi. Nawet nie drgnie. Czy to znaczy, że działa bardzo łagodnie?
jennifer2006 jest offline  
Stary 2009-11-07, 20:50   #1207
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Stosuję już od 2 tygodni kwas 10%, ostatnio nawet codziennie i nic mi skóra nie złazi. Nawet nie drgnie. Czy to znaczy, że działa bardzo łagodnie?

Można kwasów używać codziennie?
A używasz filtru?

Falabella jest offline  
Stary 2009-11-08, 13:02   #1208
jennifer2006
Raczkowanie

Używam kremu z filtrem, ale nie za wysokim. Poza tym niewiele czasu spędzam na zewnątrz.
Stary 2009-11-08, 15:14   #1209
LouLou25
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Nie czujesz, zeby Ci sie cos "rolowalo" podczas mycia twarzy, albo oczyszczania np innym tonikiem?
Moze po prostu sie dobrze nawilzasz, a skora do tego reaguje obronnie na kwas wytwarzajac wiecej sebum?
Ja sie po nim tez nie zluszczam, tylko ze troche rozcienczam z hydrolatem ze wzgledu na wrazliwe naczynka.

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2009-11-08, 17:25   #1210
Misiata
Raczkowanie

kupiłam tonik oczarowy - strasznie śmierdzi :/ bardzo gorąco jest mi po nim w twarz miałyście takie odczucie?
Misiata jest offline  
Stary 2009-11-08, 19:48   #1211
jennifer2006
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez LouLou25 Pokaż wiadomość
Nie czujesz, zeby Ci sie cos "rolowalo" podczas mycia twarzy, albo oczyszczania np innym tonikiem?
Moze po prostu sie dobrze nawilzasz, a skora do tego reaguje obronnie na kwas wytwarzajac wiecej sebum?
Ja sie po nim tez nie zluszczam, tylko ze troche rozcienczam z hydrolatem ze wzgledu na wrazliwe naczynka.
No właśnie nie czuję, żeby mi się coś rolowało. I właśnie tak, ostatnio zauważyłam, że więcej sebum mi się wydziela, zwłaszcza, że już doprowadziłam skórę do stanu,, że była matowa prawie cały dzień. Teraz znowu mi się strasznie świeci od rana do nocy.
Stary 2009-11-08, 20:26   #1212
Malla
Nie depcze krokusów

Cytat:
Napisane przez Misiata Pokaż wiadomość
kupiłam tonik oczarowy - strasznie śmierdzi :/ bardzo gorąco jest mi po nim w twarz miałyście takie odczucie?
W jakim sensie śmierdzi? On ma taki zapach nieziołowy, coś jak oliwka pielęgnacyjna. Podobny do serii Hamamelis z Yves Rocher, tylko mniej słodki.
Nie mam po nim gorącej twarzy. Czy masz po nim czerwoną?
Stary 2009-11-08, 21:24   #1213
Zeina
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Misiata Pokaż wiadomość
Hydrolat oczarowy z BU zawiera konserwanty, które mogą podrażniać wrażliwą skórę (niby malutkie stężenia, ale zawsze). Uczucie gorąca może być właśnie Twoją reakcją na te substancje.
Zeina jest offline  
Stary 2009-11-08, 21:45   #1214
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
W jakim sensie śmierdzi? On ma taki zapach nieziołowy, coś jak oliwka pielęgnacyjna. Podobny do serii Hamamelis z Yves Rocher, tylko mniej słodki.

zapach to naprawde wzgledne pojecie
dla mnie oczarowy także śmierdzi, a wiem że dla innych nie

za to wąchając kocankę nie rozumiem skąd ta niechęć, bo jest dla mnie całkiem neutralna

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline  
Stary 2009-11-08, 22:50   #1215
Malla
Nie depcze krokusów

A, myślałam, że chodzi o brzydki zapach typu coś zepsutego. Jak dla mnie, kocanka nie śmierdzi, jest taka trawiasta.
Stary 2009-11-09, 11:53   #1216
Liiii
Zakorzenienie

ile tak mniej więcej idzie paczka z BU ? Kurczę kasa wpłyneła juz 3 listopada a dalej nie wysyłaja...

Liiii jest offline  
Stary 2009-11-09, 12:03   #1217
deneb3
Zadomowienie

hmm w miarę szybko

ja zamawiałam ostatnią paczkę w czwartek, wpłaciłam kase w czwartek, w piątek miałam potwierdzenie,ze doszła

a wysyłali w poniedziałek paczkę do mnie już (popołudniu)
tak, że w środe u mnie na poczcie była

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Mariola13
Ja go przesypałam do pudełeczka po pudrze z sitkiem, bo w tego opakowania co w nim jest to trudno nabierać
też tak uczynię aczkolwiek nie wiem czy trochę nie dosypię do mojego sypkiego pudru i razem będę nakładała
deneb3 jest offline  
Stary 2009-11-09, 12:39   #1218
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez deneb3 Pokaż wiadomość
hmm w miarę szybko

ja zamawiałam ostatnią paczkę w czwartek, wpłaciłam kase w czwartek, w piątek miałam potwierdzenie,ze doszła

a wysyłali w poniedziałek paczkę do mnie już (popołudniu)
tak, że w środe u mnie na poczcie była

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

też tak uczynię aczkolwiek nie wiem czy trochę nie dosypię do mojego sypkiego pudru i razem będę nakładała
Można smiało dosypać do innego też
Do mnie paczuszki też w ciągu 1 tygodnia dochodzą

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-11-09, 13:27   #1219
Lavanda
Rozeznanie

przyłączę się do innych fanek BU

co prawda z tego typu produktami zaczęłam przygodę od mazideł, ale na BU zamawiam więcej

moje ulubione to zestawy z kwasami, 10proc i serum regulujące lemon stosowałam w zeszłym roku, teraz od niedawna pha 6proc..
poza tym próbuję na sobie serum flavo z C..

hydrolaty..
co do zapachów - to ja akurat lubię oczarowy, a kocankowy mnie odrzuca wręcz hihi
poza tym pomarańczowy, baardzo lubię

generalnie, lubię testować ichnie cuda.. raczej w obrębie twarzy, ciała, do włosów jeszcze niczego nie probowałam, może błąd i powinnam właśnie spróbować

przesyłki też dochodzą do mnie generalnie około tygodnia
Lavanda jest offline  
Stary 2009-11-09, 19:56   #1220
Misiata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość

mam trochę czerwoną twarz i czuje że muszę posmarować kremem jak posmaruje to wtedy przechodzi. czy to możliwe aby był tam jakiś konserwant?
Misiata jest offline  
Stary 2009-11-09, 20:50   #1221
Jagoda90
Zadomowienie

Dziewczyny, który tonik będzie skuteczniejszy, jeśli chodzi o walkę z zaskórnikami:
Tonik z kwasem BHA 2%

czy

Tonik z kwasami AHA/BHA 10%

Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-11-09, 21:27   #1222
Malla
Nie depcze krokusów

Misiata - tak jak pisała Zeina, oczarowy ma konserwant. Bez konserwantów jest choćby różany, na stronie jest napisane co i jak.
Stary 2009-11-10, 14:48   #1223
peorth
Zadomowienie

Zamówiłam, zamówiłam, hahhaa!

Wreszcie się zdecydowałam na pierwsze biochemiczne zamówienie. Wszystko z BU, jeszcze się nie czuję na siłach odmierzać wszystko z mazideł

Zamówiłam:

Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% - 50ml
Butelka 50 ml z atomizerem
Maseczka czereśniowa - 50 ml
Olej z pestek malin - surowy - 15 ml
Masło shea - 50 g
Puder bambusowy z jedwabiem - 55 ml
Serum-olejek regulujący LEMON + tamanu - 30 ml
Hydrolat oczarowy - 130 ml
Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT ECO - 30 ml
Pudełko na puder sypki - 7 g
Olejek myjący - egzotyczny ECO - 120 ml
Hydrolat z róży damascena EKOLOGICZNY - 150 ml

Oby szybciutko doszło

Edytowane przez peorth
Czas edycji: 2009-11-10 o 14:50
peorth jest offline  
Stary 2009-11-10, 15:20   #1224
deneb3
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość

Masło shea - 50 g
Serum-olejek antyoksydacyjny GRANAT ECO - 30 ml
Hydrolat z róży damascena EKOLOGICZNY - 150 ml
używałam
hydrolat pięknie pachnie, serum też sobie chwalę

masło shea gości u mnie na stałe od lat

oleju z malin jeszcze nie użyłam - świeży zakup
deneb3 jest offline  
Stary 2009-11-10, 17:54   #1225
aniany
Rozeznanie

GG do aniany

Dziewczyny, mam pytanie odnosnie zakupow na BU.
Przeczytalam na ich stronie, ze nie robia wysylek zagranice. Czy znacie jakies angielskie odpowiedniki stronki BU na ktorych moglabym zrobic zakupy?
Stary 2009-11-10, 18:14   #1226
Malla
Nie depcze krokusów

Mazidła wysyłają.
Stary 2009-11-10, 18:31   #1227
alkaxy
biegam dla Zabawy

zrobsobiekrem.pl też
alkaxy jest offline  
Stary 2009-11-11, 12:58   #1228
Lavanda
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
Zamówiłam:

Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5% - 50ml
Butelka 50 ml z atomizerem

Masło shea - 50 g

Serum-olejek regulujący LEMON + tamanu - 30 ml
Hydrolat oczarowy - 130 ml

Pudełko na puder sypki - 7 g
Olejek myjący - egzotyczny ECO - 120 ml
miałam te produkty - z wyjątkiem serum lemon wszystko bardzo lubię (serum nie mogę znieść z powodu zapachu)
aj, buteleczka z atomizerem nie do końca bywa szczelna zawsze ale lubię

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, który tonik będzie skuteczniejszy, jeśli chodzi o walkę z zaskórnikami:
Tonik z kwasem BHA 2%

czy

Tonik z kwasami AHA/BHA 10%

na mnie te słabsze w ogóle na przykład nie działają, ten 10proc ogólnie uważam za najlepszy
i stopień i tempo wyłuszczania, i efekty po tym - bardzo, bardzo dobre
Lavanda jest offline  
Stary 2009-11-11, 21:43   #1229
asix86
Wtajemniczenie

Cześć dziewczyny, złożyłam zamówienie na bu, ale proszę o rady czy powinnam zamówić coś jeszcze, albo czy z czymś "nie trafiłam"

Może pierw troszkę historii:
W maju 2008 roku zainteresowałam się biochemią, natrafiłam na stronę mazideł i zrobiłam spore zakupy. Porwałam się jednak na zbyt głęboką wodę.. postanowiłam robić skomplikowane kremy (ogólnie czas zrobienia jednej porcji kremu zajmowało mi ok 1 godz.), ponadto nie używałam konserwantów.. no cóż.. robienie kremów co 2 tygodnie po prostu ZNUDZIłO MI SIę.

Ogólnie byłam zadowolona z kremów, robiłam też sera ( które o dziwo w ogóle mnie nie zapychały, pomimo dużej zawartości olejów). Robiłam również balsam, odżywkę do włosów. Wszystko bez konserwantów.
Moja przygoda trwała tylko ok. 2 miesiące .

Cerę miałam wówczas właściwie ładną, bezproblemową, miałam tylko lekkie blizny na skroniach, które postanowiłam wygładzić kwasami AHA u kosmetyczki w październiku 2008 roku. W grudniu z moją cerą zaczęly dziać się niestworzone rzeczy. TRąDZIK - diagnoza dermatologa. Odstawić kwasy i brać się za leczenie. Najpierw tabletki anty + skinoren. Pogarszało się. Wielkie bolące gule przybywały. W marcu rozpoczęłam leczenie IZOTEKIEM. Było po prostu tragicznie .

Kuracja przebiegała pomyślnie. Początkowo ciut większy wysyp, od maja 2009 nie powstał już mi ani jeden pryszcz. Kuracja zakończyła się na początku sierpnia 2009. Podczas kuracji miałam bardzo wysuszoną skórę, włosy. Ale właśnie o to chodziło.

Od marca 2009 stosowałam podkład EDM, moje zbawienie!!

Od zakończenia kuracji trądzik nie powrócił. Chwała Bogu!!
Dla mojego dramatyzmu dodam, że w sierpniu brałam ślub.
Byłam załamana, gdyż planując go dużo wcześniej nie pomyślałabym, że w między czasie przyjdzie mi walczyć z trądzikiem.
Ale na szczęście izotek wyleczył mnie, a moje liczne blizny zakryłam podkładami revlon + edm na wierzch. Może któraś z Was pamięta mnie z wątku http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcou nt=532

Ale tu nie o tym . Mam liczne blizny i przebarwienia po mojej tragedii,
dermatolog przepisał mi atrederm. Przecieram tym roztworem twarz raz w tygodniu, ale szczerze mówiąc nie wiem czy to w czymś pomoże. 5 dni po każdym przetarciu twarzy schodzi mi skóra. Po ponownym przetarciu jest OK i znów po 5ciu dniach.. .
W ciągu dnia na makijaż nakładam krem nawilżający.. może dziwne, ale skórki znikają.

Teraz przejdę do sedna sprawy:
CHCę POWRóCIć DO KOSMETYKóW NATURALNYCH
Nie zrobię już na pewno takiego samego błędu i nie będę porywać się na niewiadomo jakie receptury.

Tym razem wybieram biochemię urody.
Mam wysuszoną, zmęczoną leczeniem skórę (mieszaną). Liczne przebarwienia i blizny. Mam 23 lata .

Do koszyka (BU)włożyłam
- hydrolaty (migdałowy, różany, z kocanki)
- olej tamanu
- olejek myjący pomarańczowy
- serum - olejek LEMON
- żel hialurynowy 1%

Będę bardzo ostrożnie dodawać kolejne kosmetyki do pielęgnacji.
Najpierw chcę spróbować dodąć tylko żel do kremu (na spryskaną wcześniej skórę hydrolatem np z kocanki),
później ha+tamanu jako serum.
Jak żadnych szkód mi ta mieszkanka nie wyrządzi to przejdę na serum lemon,
a później zastąpię mój cetaphil olejkiem myjącym.

Mam jednak wątpliwości co do serum LEMON. Jest tam kwas BHA, a ja używam atrederm, który jest retinoidem.

Uff, koniec. Mam nadzieje, że komuś z Was zechce się przeczytać moje wypociny. Z Góry dziękuję .
Stary 2009-11-12, 12:20   #1230
Liiii
Zakorzenienie

dziewczyny a jak wy nakładacie żel hialuronowy tzn. czym ? Tym dołączonym patyczkiem do mieszania ?

Liiii jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości