Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-19, 18:25   #1291
Jagoda90
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Ale to są dwa zupełnie różne rodzaje kwasów i nie można tak porównywać ich stężeń. W przypadku AHA 2% to rzeczywiście by było mało, ale dla kwasu BHA to absolutnie wystarczające stężenie, aby skutecznie zadziałać.
Oczywiście tonik 10% AHA na pewno też przyczyni się do oczyszczenia porów, no ale to BHA jest ze względu na swoje właściwości przenikania przez warstwę sebum klasykiem w tej materii
dziękuję za wyjaśnienie
przekonałaś mnie

Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-11-19, 22:25   #1292
jumaatt
Rozeznanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nie ma za co, życzę powodzenia!
Choć uprzedzam, że walka z zaskórnikami jest długa i ciężka - mówię z autopsji
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-19, 22:33   #1293
gabs
Zadomowienie

Wyślij wiadomość przez MSN do gabs

Cytat:
Napisane przez dorotka z krainy ozz Pokaż wiadomość
Dwie buteleczki air-less dorzuciłam do zamówienia, które złożyłam na początku tygodnia, więc gdy tylko paczka do mnie dotrze zdam relację
Będę wdzięczna Akurat na żel HA

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline  
Stary 2009-11-20, 07:59   #1294
Jagoda90
Zadomowienie

Cytat:
Nie ma za co, życzę powodzenia!
Choć uprzedzam, że walka z zaskórnikami jest długa i ciężka - mówię z autopsji

tak, wiem, sama z nimi walczę od kilku lat...i póki co nic niestety
mam nadzieję, że ten tonik z BU je ruszy

Jagoda90 jest offline  
Stary 2009-11-21, 08:56   #1295
Narc
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Jagoda90 Pokaż wiadomość
tak, wiem, sama z nimi walczę od kilku lat...i póki co nic niestety
mam nadzieję, że ten tonik z BU je ruszy
mój po tygodniu jeszcze nie ruszył..
Narc jest offline  
Stary 2009-11-21, 19:58   #1296
agatka_k
Raczkowanie

Szukałam na biochemii gotowego kremu (szukam czegoś do cery mieszanej, obkurczającego pory, nawilżającego suche partie, matującego strefę T no i nie zapychającego) ale wśród gotowych kremów znalazłam tylko dwa... (krem łagodzący z lukrecją i regenerujący z kwasem liponowym)

Czy macie jakiś sprawdzony przepis, który przede wszystkim zmniejszy pory, zmatowi strefę T i nie wysuszy policzków? Może to być krem/serum/tonik

mam 23 lata

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez agatka_k
Czas edycji: 2009-11-21 o 20:27
agatka_k jest offline  
Stary 2009-11-22, 18:27   #1297
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez agatka_k Pokaż wiadomość
Szukałam na biochemii gotowego kremu (szukam czegoś do cery mieszanej, obkurczającego pory, nawilżającego suche partie, matującego strefę T no i nie zapychającego) ale wśród gotowych kremów znalazłam tylko dwa... (krem łagodzący z lukrecją i regenerujący z kwasem liponowym)

Czy macie jakiś sprawdzony przepis, który przede wszystkim zmniejszy pory, zmatowi strefę T i nie wysuszy policzków? Może to być krem/serum/tonik

mam 23 lata

Z góry dziękuję za pomoc
Może serum Lemon?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
Na BKWC ma dobre oceny.
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-22, 18:44   #1298
agatka_k
Raczkowanie

Cytat:
Może serum Lemon?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumoil-regul.html
Na BKWC ma dobre oceny.

No, wygląda ciekawie, zastanawiam się jeszcze nad serum z zielona herbata
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-greentea.html

Czy stosujac te sera z kwasami będę musiała zacząć się zabezpieczać przed promieniowaniem słonecznym?
Stary 2009-11-22, 19:35   #1299
Himka
Raczkowanie

Dziewczyny bardzo proszę o poradę...a raczej polecenie czegoś sprawdzonego z BU do cery naczynkowej (reagującej na zmiany temperatury rumieniem:/)
Dodam że to moje drugie zamówienie, po pierwszym zakochałam się w serum lemon teraz bym chciała powalczyc z zaczerwieniami
pozdrawiam
Himka jest offline  
Stary 2009-11-23, 11:43   #1300
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
No, wygląda ciekawie, zastanawiam się jeszcze nad serum z zielona herbata
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-greentea.html

Czy stosujac te sera z kwasami będę musiała zacząć się zabezpieczać przed promieniowaniem słonecznym?
Ty znasz najlepiej potrzeby swojej skóry Ale Serum z zieloną herbatą ma działanie głównie antyoksydacyjne i łagodzące, nie widzę tam składnika, który miałby pomóc np. w obkurczeniu porów.
Jeśli chodzi o filtry, to zależy, jakie jest Twoje podejście.
1. Teoretycznie jest późna jesień, mało słońca, a kwas salicylowy w olejku działa bardzo łagodnie i nie powinien powodować łuszczenia skóry ani uwrażliwiać jej na słońce = nie trzeba używać filtrów.
2. Z drugiej strony kwas to kwas, może zrobić krzywdę, szczególnie jeśli nigdy do tej pory się w żaden sposób nie kwasiłaś, nie wiesz, jak skóra zareaguje = lepiej dmuchać na zimne i chronić skórę filtrami.
Decyzja należy do Ciebie.

Cytat:
Napisane przez Himka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o poradę...a raczej polecenie czegoś sprawdzonego z BU do cery naczynkowej (reagującej na zmiany temperatury rumieniem:/)
Dodam że to moje drugie zamówienie, po pierwszym zakochałam się w serum lemon teraz bym chciała powalczyc z zaczerwieniami
pozdrawiam
Kocanka Tylko poczytaj najpierw o jej "walorach" zapachowych
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-23, 12:12   #1301
jennifer2006
Raczkowanie

Angry Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Już chyba z miesiąc używam tonik 10% z Bu i moja skóra ani nie drgnie, żadnego łuszczenia. Chyba będę musiała sięgnąć po coś mocniejszego, bo chciałabym pozbyć się zaskórników.
jennifer2006 jest offline  
Stary 2009-11-23, 12:13   #1302
Lenkapuma
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Himka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o poradę...a raczej polecenie czegoś sprawdzonego z BU do cery naczynkowej (reagującej na zmiany temperatury rumieniem:/) teraz bym chciała powalczyc z zaczerwieniami
pozdrawiam
Pytasz o coś sprawdzonego z BU.. kocanka, jak napisała poprzedniczka. Aczkolwiek po okresie zachwytu wszystkim, co pochodzi z BU, patrzę już bardziej racjonalnie. Więcej dobrego zaznałam od Dirosealu niż kocanki A teraz znalazłam coś takiego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-84...erm-XO-Gel.htm i już zamówiłam sobie na allegro. Opinie są zachęcające. Mimo, że to nie BU może spróbujesz

Lenkapuma jest offline  
Stary 2009-11-23, 15:09   #1303
agatka_k
Raczkowanie

Cytat:
Ty znasz najlepiej potrzeby swojej skóry Ale Serum z zieloną herbatą ma działanie głównie antyoksydacyjne i łagodzące, nie widzę tam składnika, który miałby pomóc np. w obkurczeniu porów.
Jeśli chodzi o filtry, to zależy, jakie jest Twoje podejście.
1. Teoretycznie jest późna jesień, mało słońca, a kwas salicylowy w olejku działa bardzo łagodnie i nie powinien powodować łuszczenia skóry ani uwrażliwiać jej na słońce = nie trzeba używać filtrów.
2. Z drugiej strony kwas to kwas, może zrobić krzywdę, szczególnie jeśli nigdy do tej pory się w żaden sposób nie kwasiłaś, nie wiesz, jak skóra zareaguje = lepiej dmuchać na zimne i chronić skórę filtrami.
Decyzja należy do Ciebie.

Dziękuję Ci bardzo za pomoc
Wobec tego wezmę ten polecany przez Ciebie, zamiast zielonej herbaty
Lepsza jest wersja z olejem dyniowym, czy z olejem tamanu ECO ?
I czy mogłabyś doradzić do tego jakiś tonik?
Stary 2009-11-23, 17:19   #1304
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez jennifer2006 Pokaż wiadomość
Już chyba z miesiąc używam tonik 10% z Bu i moja skóra ani nie drgnie, żadnego łuszczenia. Chyba będę musiała sięgnąć po coś mocniejszego, bo chciałabym pozbyć się zaskórników.
Moja koleżanka ma tak samo.
Ineso jest offline  
Stary 2009-11-23, 17:22   #1305
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Pytasz o coś sprawdzonego z BU.. kocanka, jak napisała poprzedniczka. Aczkolwiek po okresie zachwytu wszystkim, co pochodzi z BU, patrzę już bardziej racjonalnie. Więcej dobrego zaznałam od Dirosealu niż kocanki A teraz znalazłam coś takiego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-84...erm-XO-Gel.htm i już zamówiłam sobie na allegro. Opinie są zachęcające. Mimo, że to nie BU może spróbujesz
Wybacz,że się wtrącę.Ten żel zawiera na drugim miejscu denat,który wielu naczynkowcom szodzi.Dalej jest jeszcze propylen glycol,który też nie wszystkim odpowiada i trigliceryde,który potrafi co poniektórych zapchać.

Co do produktów z BU dla naczynkowców to kocanka,choć ja akurat preferuje macerat z kasztanowca z mazideł. Ale kocankę dla odmiany pewnie też jeszcze kupię kiedyś.
Poza tym mi fajnie rozjaśniał cerę(przynajmniej na początku) olej z pestek malin.
Sama nie stosowałam,ale warto jeszcze wspomnieć o serach z witaminą C. Sama przybieram się do tego z olejową witaminą C.
Witamina C w postaci kwasu askorbinowego potrafi podrażnić,ale jeśli Ci służy to jest jeszcze flavo C.

katty86 jest offline  
Stary 2009-11-23, 19:41   #1306
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Dziękuję Ci bardzo za pomoc
Wobec tego wezmę ten polecany przez Ciebie, zamiast zielonej herbaty
Lepsza jest wersja z olejem dyniowym, czy z olejem tamanu ECO ?
I czy mogłabyś doradzić do tego jakiś tonik?
Ja wolę tamanu, ale dynia ma zdecydowanie więcej zwolenników. Najlepiej poczytaj jeszcze w BKWC

Jeśli chodzi o tonik, to zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na walce z zaskórnikami, najlepszy będzie z BHA. Ale on może ewentualnie trochę podsuszać.
Alternatywą może być ten:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html
Na pewno również przyczyni się do wygładzenia skóry i zamknięcia porów, a jednocześnie ma sporo składników nawilżających, co jest bardzo ważne przy regulacji cery
Jeśli zdecydujesz się dodatkowo na tonik z kwasem, to już na pewno musisz pomyśleć o filtrach!
Zastanawiałaś się nad żelem hialuronowym?
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-23, 20:14   #1307
Himka
Raczkowanie

Dziękuję za zinteresowanie
Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość

mówiąc kocanka macie na myśli hydrolat? jeśli tak to go posiadam i niestety jakichś spektakularnych efektów nie widzę:/ (chociaż może dlatego że nie stosuję go regularnie,? tzn stosuję wymiennie z hydrolatem oczarowym )
co do żelu auriderm to tak się składa że stosuje go już od jakichś 2 lat oczywiście nie codziennie i tylko w okresie zimowym (bo tylko wtedy wychodzi mi rumień na twarzy:/) i powiem tak... działa naprawdę spektakularnie, z tym że jednak nie pozostawia długotrwałego efektu... (przynajmniej u mnie) działa tylko trakcie stosowania... i jak wspomniała katty86 skład nie jest zbyt ciekawy (szczególnie jak chce się długotrwale stosować) no i oczywiście cena też trochę zaporowa...
W każdym razie polecam jeżeli masz duży problem z rumieniem(ja przynajmnie wolę sobie nałożyć alc.denat na twarz niż jak kiedyś co chwile łatać do łazienki i nakłada kolejne porcje kolektora )
Aha i widocznych naczynek niestety mi nie zlikwidował;/

Ja teraz poszukuję czegoś innego, delikatniejszego... ale jeżeli nie znajde pewnie będę znowu zmuszona zakupic auriderm:/
Zastanawiam się nad kremem łagodzącym z lukrecją lub serum z zielona herbatą? używał ktoś może kto boryka się z podobnymi problemam
Himka jest offline  
Stary 2009-11-23, 21:58   #1308
agatka_k
Raczkowanie

Cytat:
Ja wolę tamanu, ale dynia ma zdecydowanie więcej zwolenników. Najlepiej poczytaj jeszcze w BKWC

Jeśli chodzi o tonik, to zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeśli zależy Ci na walce z zaskórnikami, najlepszy będzie z BHA. Ale on może ewentualnie trochę podsuszać.
Alternatywą może być ten:
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha8.html
Na pewno również przyczyni się do wygładzenia skóry i zamknięcia porów, a jednocześnie ma sporo składników nawilżających, co jest bardzo ważne przy regulacji cery
Jeśli zdecydujesz się dodatkowo na tonik z kwasem, to już na pewno musisz pomyśleć o filtrach!
Zastanawiałaś się nad żelem hialuronowym?
no to do listy toników dopisuje ten AHA
żelu hialuronowego się trochę boję :P mam dopiero 23 lata, nie wiem, czy już powinnam stosować takie rzeczy...
Stary 2009-11-23, 22:25   #1309
Shazney
Zakorzenienie

Czy ktoś się może skusił na peeling bursztynowy?

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2009-11-23, 22:31   #1310
pikwa
Raczkowanie

dziewczyny, co powiecie o pudrze diamentowym?
da sie go do czegos porownac?
mozna stosowac z ziemia egipska?
mam dosc ciemna karnacje i nie uzywam zwyklych pudrow, bo uwazam, ze podkreslaja zmarszczki, a o probke juz nawet nie prosze bo to beznadziejne, tylko kupony na znizki dostaje, niestety niezbyt mi potrzebne.
drugie pytanie- czy znacie internetowy sklep z filtrami, a przy okazji jaki sprawdzony mozecie polecic.
pikwa jest offline  
Stary 2009-11-23, 22:50   #1311
katty86
Rozeznanie

Cytat:
no to do listy toników dopisuje ten AHA
żelu hialuronowego się trochę boję :P mam dopiero 23 lata, nie wiem, czy już powinnam stosować takie rzeczy...
Jestem w podobnym wieku i też się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy
używanie żelu ha teraz nie w płynie jakoś negatywnie na skórę w przyszłości.Może ktoś się na ten temat wypowie.

katty86 jest offline  
Stary 2009-11-23, 23:13   #1312
LouLou25
Zakorzenienie

Czy ktos juz ma HA z kompleksem liposomowym?

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Stary 2009-11-23, 23:26   #1313
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnym wieku i też się ostatnio zaczęłam zastanawiać czy
używanie żelu ha teraz nie w płynie jakoś negatywnie na skórę w przyszłości.Może ktoś się na ten temat wypowie.
Wszystko zależy od tego, o jakim żelu HA mówimy. Bo żel żelowi nie równy
Żel hialuronowy taki "zwykły" to znaczy ten o dużej masie cząsteczkowej nie jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową skóry. W związku z czym działa tylko na naskórek, jest po prostu bardzo dobrym nawilżaczem tworzącym film na skórze i nie ma szans jakoś bardziej wpłynąć na procesy zachodzące w skórze.
Inna sprawa to kwas hialuronowy małocząsteczkowy. Ten jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową i wpłynąć na fizjologię skóry. Czyli tutaj zdecydowanie trzeba uważać, bo raczej w młodym wieku stymulacja pracy skóry jest zbędna, a nawet szkodliwa.
No i jeszcze zostają żele z dodatkami. Tutaj trzeba uważnie czytać skład takiego żelu. Np. żel wielkocząsteczkowy z pantenolem jest dla młodej cery ok, bowiem sam pantenol również jest zupełnie neutralnym składnikiem świetnym dla skóry w każdym wieku i takim typowo prewencyjnym, ale już żel z peptydami należy stosować tylko na skórę dojrzałą i ze zmarszczkami.
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-23, 23:58   #1314
katty86
Rozeznanie

Cytat:
Żel hialuronowy taki "zwykły" to znaczy ten o dużej masie cząsteczkowej nie jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową skóry. W związku z czym działa tylko na naskórek, jest po prostu bardzo dobrym nawilżaczem tworzącym film na skórze i nie ma szans jakoś bardziej wpłynąć na procesy zachodzące w skórze.
Inna sprawa to kwas hialuronowy małocząsteczkowy. Ten jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową i wpłynąć na fizjologię skóry. Czyli tutaj zdecydowanie trzeba uważać, bo raczej w młodym wieku stymulacja pracy skóry jest zbędna, a nawet szkodliwa.
No i jeszcze zostają żele z dodatkami. Tutaj trzeba uważnie czytać skład takiego żelu. Np. żel wielkocząsteczkowy z pantenolem jest dla młodej cery ok, bowiem sam pantenol również jest zupełnie neutralnym składnikiem świetnym dla skóry w każdym wieku i takim typowo prewencyjnym, ale już żel z peptydami należy stosować tylko na skórę dojrzałą i ze zmarszczkami.
Miałam na myśli zwykły żel ha wielocząsteczkowy.Dzięki za odpowiedź.

katty86 jest offline  
Stary 2009-11-24, 10:50   #1315
gda
Zakorzenienie

Cytat:

o nie, teraz mnie przestraszyłaś, bo stosuję podwójny żel ha 2%, a mam dopiero 21 lat....
gda jest offline  
Stary 2009-11-24, 13:24   #1316
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
o nie, teraz mnie przestraszyłaś, bo stosuję podwójny żel ha 2%, a mam dopiero 21 lat....
dziewczyny, nie siejcie paniki
nie wiem, w jaki sposób stosowanie małocząsteczkowego HA może zaszkodzić młodej skórze - przekarmić ją? rozleniwić? ja mam 22 lata i używam małocząsteczkowego z wielkocząsteczkowym, bo ma dużo większą moc wymiatania wolnych rodników niż wielkocząsteczkowy, a więc działa prewencyjnie.
wg mnie np stosowanie w tym wieku peptydów nie zaszkodzi skórze, bo ona i tak bierze z kremów/mazideł itp tylko to, czego jej akurat na tym etapie brakuje, a pozostała reszta (np peptydy, które i tak nie są wówczas w stanie 'przyspieszyć' produkcji białek bo w tak młodym wieku ta produkcja postępuje w szybkim tempie) jest niewykorzystana. tak więc jest to wówczas przepłacanie za żel, który i tak będzie działał jak zwykły HA.
oczywiście na samym początku warto wspomnieć, że wszystkie 'mikstury' dobiera się pod kątem stanu skóry a nie metryki
Stary 2009-11-24, 14:47   #1317
Shpilcia
Zakorzenienie

Cytat:
Dlaczego? mozesz to uzasadnić? Lub skąd posiadasz taką wiedzę ?
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
nie wiem, w jaki sposób stosowanie małocząsteczkowego HA może zaszkodzić młodej skórze - przekarmić ją? rozleniwić? ja mam 22 lata i używam małocząsteczkowego z wielkocząsteczkowym, bo ma dużo większą moc wymiatania wolnych rodników niż wielkocząsteczkowy, a więc działa prewencyjnie.
wg mnie np stosowanie w tym wieku peptydów nie zaszkodzi skórze, bo ona i tak bierze z kremów/mazideł itp tylko to, czego jej akurat na tym etapie brakuje, a pozostała reszta (np peptydy, które i tak nie są wówczas w stanie 'przyspieszyć' produkcji białek bo w tak młodym wieku ta produkcja postępuje w szybkim tempie) jest niewykorzystana. tak więc jest to wówczas przepłacanie za żel, który i tak będzie działał jak zwykły HA.
oczywiście na samym początku warto wspomnieć, że wszystkie 'mikstury' dobiera się pod kątem stanu skóry a nie metryki
Też tak sądzę, ja używam HA aby substancje lepiej wnikały w głąb skóry.
Shpilcia jest offline  
Stary 2009-11-24, 16:33   #1318
lagarta
Przyczajenie

pomyłka

Edytowane przez lagarta
Czas edycji: 2009-11-24 o 16:34 Powód: pomyłka
lagarta jest offline  
Stary 2009-11-24, 16:39   #1319
jumaatt
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gda Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez Shpilcia Pokaż wiadomość
Dlaczego? mozesz to uzasadnić? Lub skąd posiadasz taką wiedzę ?

Też tak sądzę, ja używam HA aby substancje lepiej wnikały w głąb skóry.
Dziewczyny, nie mam zamiaru nikogo straszyć
Decyzja o intensywności pielęgnacji należy do każdego z osobna. Zdań na ten temat jest dużo, opinia pani Basi na temat nierozleniwienia skóry krążąca po wizażu nie jest jedyną wiążącą I nie wiem, czy znalazłyby się gdzieś poważne badania na ten temat, także chyba każdy musi tutaj polegać na własnej ocenie.
Ja swoje informacje opieram na opracowaniach poszczególnych składników + konsultacjach z kompetentnymi w moim mniemaniu osobami prowadzącymi sklepy z półproduktami.
Jeśli czytam, że jakiś składnik wpływa na fizjologię fibroblastów i działa silnie odmładzająco, to wydaje mi się, że warto po prostu zastanowić się, czy aby na pewno jest do coś odpowiedniego dla mnie.
Chyba to zdrowe podejście???
Żeby nie było, ja osobiście też tuninguje swój żel HA żelem małocząsteczkowy (dobijam powoli do 30-tki), ale na konkretny problem i świadomie.
Dla mnie osobiście czym innym jest "dopieszczanie" skóry odpowiednim nawilżaniem, antyoksydantami, olejami, czyli takimi składnikami, które wspierają jej naturalne funkcje, a dużo uważniej staram się stosować składniki, które w skórę ingerują.
Ale to oczywiście tylko moje zdanie, nie trzeba się z nim zgadzać
jumaatt jest offline  
Stary 2009-11-24, 17:45   #1320
LouLou25
Zakorzenienie

Dziewczyny nie wiem o co sie sprzeczacie HA jest calkowicie bezpieczny, niezaleznie od wieku, bo jest naturalnym skladnikiem ludzkiej skory. Jesli nawet nie przenika w glab (wielkoczasteczkowy), to regeneruje naskorek. Hialuronian sodu jest obecny w wielu preparatach aptecznych, m in zelach ulatwiajacych gojenie skory po operacjach.
Nie widac zadnych przeciwwskazac. A wiadomo, ze lepiej zapobiegac niz leczyc. Powstalych zmarszczek nie da sie usunac, mozna co najwyzej splycic.

sure. fine. whatever.

LouLou25 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości