Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-02-17, 11:03   #1741
Andzia1971
Raczkowanie

Question Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.
Czy z BU jakiś olejek albo inny produkt nadaje się dla dziecka 5-cio letniego z atopowym zapaleniem skóry. Czy jest jakiś produkt, który leczy ?
Andzia1971 jest offline  
Stary 2010-02-17, 13:21   #1742
carolinascotties
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Andzia1971 Pokaż wiadomość
Czy z BU jakiś olejek albo inny produkt nadaje się dla dziecka 5-cio letniego z atopowym zapaleniem skóry. Czy jest jakiś produkt, który leczy ?
Andzia - a na co dziciaczek jest uczulony? watek zbiorczy o AZS - http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=222530

Loss lauri pisala o tym, ze pomaga jej żel hialuronowym B5 - zmieszany z lipobazą
- http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2547

dla dzieciaków wszelkie oleje i masła - im prostszy skład tym lepiej - unikac trzeba wszystkiego, co ma wosk pszczeli - szczegolnie, kiedy wystepuje uczulenie na pyłki.
Stary 2010-02-17, 13:58   #1743
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
na 20letnią sensu nie ma, ale na 29letnią ? to juz jest powazny dylemat
No ja bym na 29 letnią używała Na 27 letnią od czasu do czasu ładuję serum Renew

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2010-02-17, 14:04   #1744
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
No ja bym na 29 letnią używała Na 27 letnią od czasu do czasu ładuję serum Renew
dylemat jest głębszy,bo 29letnia skóra jest w bardzo dobrej kondycji na razie zakupie serum 3x rose, rezweratrol bedzie następny. Byle do wypłaty ...
ktsw jest offline  
Stary 2010-02-17, 14:06   #1745
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Justy dala kiedys namiary na forum , na ktorym mozna zapytac o kosmetyki dzieciece wlasnie go znalazlam

http://forum.gazeta.pl/forum/f,503,K...dzieciece.html

edit - nie wiem, czy jest aktywne nie widze opcji zakladania nowych watkow...

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-02-17 o 14:07
carolinascotties jest offline  
Stary 2010-02-17, 14:07   #1746
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
wg mnie w takim wypadku jest sens a poza tym te granice wiekowe są umowne, orientacyjne, wszystko zależy przecież od tego w jakim stanie jest skóra, a stosowanie np w wieku 25 lat jakiegoś specyfiku do skóry 30+ to też nie jest błędem - skóra 'weźmie' po prostu to, czego potrzebuje
Cytat:
Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Andzia - a na co dziciaczek jest uczulony? watek zbiorczy o AZS - http://pretty.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=222530

Loss lauri pisala o tym, ze pomaga jej żel hialuronowym B5 - zmieszany z lipobazą
- http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2547

dla dzieciaków wszelkie oleje i masła - im prostszy skład tym lepiej - unikac trzeba wszystkiego, co ma wosk pszczeli - szczegolnie, kiedy wystepuje uczulenie na pyłki.
dla mnie pomaga właśnie HA z lipobazą i olejem arganowym (ale ja nie mam alergii na orzechy) oraz masło shea - świetnie natłuszcza skórę, lepiej niż sama parafina (->lipobaza), wszelkie zmiany szybciej się goją, skóra też jakby mniej swędzi, tak więc wspomaga leczenie azs
Stary 2010-02-17, 14:13   #1747
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
ja myślę ,że nie zaszkodzi prewencja przede wszystkim ja bym sobie sama sprawiła...no ale też te 20latek mam tak jeszcze 5 poczekam moze

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
wg mnie w takim wypadku jest sens a poza tym te granice wiekowe są umowne, orientacyjne, wszystko zależy przecież od tego w jakim stanie jest skóra, a stosowanie np w wieku 25 lat jakiegoś specyfiku do skóry 30+ to też nie jest błędem - skóra 'weźmie' po prostu to, czego potrzebuje
dokładnie bardzo dobrze to wytłumaczyłaś
Stary 2010-02-17, 15:22   #1748
skarpetta
Wtajemniczenie

Dziewczyny, czy spirytus ma jakąś datę ważności? Mam w domu taki dużo, litrowy, ale trochę stoi w domu. Potrzebuję go do wykonania toniku aha/bha i płynu rozmarynowego.
skarpetta jest offline  
Stary 2010-02-17, 15:52   #1749
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
wg mnie w takim wypadku jest sens a poza tym te granice wiekowe są umowne ...
Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ja myślę ,że nie zaszkodzi prewencja przede wszystkim ja bym sobie sama sprawiła...no ale też te 20latek mam tak jeszcze 5 poczekam moze
no dobra dziewczyny, poczułam sie własnie jak stara, pomarszczona babcia

---------- Dopisano o 15:52 ---------- Poprzedni post napisano o 15:50 ----------

dodam jeszcze ze cenowo BU przestaje mi sie podobac, na poczatku piałam z zachwytu gdy widziałam cene, teraz juz tego nie robie ww nowość - 43 złote!
ktsw jest offline  
Stary 2010-02-17, 16:36   #1750
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
dodam jeszcze ze cenowo BU przestaje mi sie podobac, na poczatku piałam z zachwytu gdy widziałam cene, teraz juz tego nie robie ww nowość - 43 złote!
Zgadzam sie... BU znacznie zawyża ceny od pewnego czasu. Działaja tylko na własna szkode, bo zniechecone klientki przerzuca sie na konkurencyujne strony z polproduktami...
Shee'naz jest offline  
Stary 2010-02-17, 16:47   #1751
opelka
Raczkowanie

Dziś po raz pierwszy wieczorem użyję toniku aha bha 10%, obawiam się strasznego złuszczania podczas stosowania. Jak to z tym jest, dlugo bedzie to trwac, strasznie to bedzie to wygladac, jakas 'skorupa' na twarzy może się wręcz pojawić? nie wiem dlaczego, ale boję się tego toniku haha
opelka jest offline  
Stary 2010-02-17, 19:26   #1752
ewzz
Raczkowanie

Ja dostalam tonik w poniedzialek i uzylam go 3 dni z rzedu i tylko troszke na brodzie mi sie łuszczy i szczypie chwile po nalozeniu, ale tak ogolnie to buzka coraz gladsza, zaskorniki jakby splycone
ewzz jest offline  
Stary 2010-02-17, 19:40   #1753
MidnightGothique
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez opelka Pokaż wiadomość
Dziś po raz pierwszy wieczorem użyję toniku aha bha 10%, obawiam się strasznego złuszczania podczas stosowania. Jak to z tym jest, dlugo bedzie to trwac, strasznie to bedzie to wygladac, jakas 'skorupa' na twarzy może się wręcz pojawić? nie wiem dlaczego, ale boję się tego toniku haha
własnie ja tez sie troche boje, a wlasnie go zamowilam podobno prawdziwy hardcore
w ogole dziewczyny, nienawidze Was po prostu najpierw mineraly, filtry, cuda teraz znowu te kosmetyki, aaaa zbankrutuje! Wczoraj wydałam 110zł na minerały (poprzednio było prawie 200zł ) dzis znowu moje pierwsze zakupy na BU.. i znowu 110zł Mam nadzieje ze chociaz było warto... teraz z niecierpliwościa czekam na przesylke a oto co kupiłam:
Olejek myjący - bezzapachowy, Żel hialuronowy, Tonik z kwasami AHA/BHA 10%, Maseczka czereśniowa, Maseczka morska z perłami, Puder bambusowy z jedwabiem, Olej z kocanki, Hydrolat oczarowy.

i najgorsze jest to że już sobie upatrzyłam kilka następnych sklepów...
MidnightGothique jest offline  
Stary 2010-02-17, 19:54   #1754
skarpetta
Wtajemniczenie

Dziewczyny, właśnie robię tonik aha/bha 10%, i kwas salicylowy zostawił mi mały osad w alokholu. Spokojnie mogę wlewać już to rozmarynu z resztą?
skarpetta jest offline  
Stary 2010-02-17, 20:19   #1755
opelka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewzz Pokaż wiadomość
Ja dostalam tonik w poniedzialek i uzylam go 3 dni z rzedu i tylko troszke na brodzie mi sie łuszczy i szczypie chwile po nalozeniu, ale tak ogolnie to buzka coraz gladsza, zaskorniki jakby splycone
Czyli żadnego wysypu nie miałaś?
opelka jest offline  
Stary 2010-02-17, 20:51   #1756
Callitus
Zakorzenienie

A czy można zrobić tonik 2% Bha bez alkoholu?
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-02-17, 21:32   #1757
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, właśnie robię tonik aha/bha 10%, i kwas salicylowy zostawił mi mały osad w alokholu. Spokojnie mogę wlewać już to rozmarynu z resztą?
wydaje mi się, że tak - kwas salicylowy często nie rozpuszcza się do końca
Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
raczej nie, bo alkohol jest rozpuszczalnikiem kwasu, ale jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi
Stary 2010-02-17, 21:35   #1758
ada ada
Raczkowanie

a ja dziś dostałam moją 2 paczkę a w niej między innymi bambus z owsem i jedwabiem, domówiłam sobie z kolorówki mikę Oriental Beige (piękna) i pigment tlenek pastelowy, pudełeczka na puder - to małe jest boskie a duże no cóż niezbyt szczelne(z własnej woli dorzucili mi próbkę pudru ryżowego) i jutro będę testować puderek z BU na twarzy, ale bambusa nie dałam całego bo obawiam się wysuszenia gdyby co dosypię. Wymieszałam też serum-olejek z wit.C, żel h z alantoiną i pantenolem. Zamówiłam również olej monoi (fajny) i olejek myjący pomarańczowy czeka w kolejce a i jeszcze hydrolat geraniowy (przyjemniaczek) drugie zamówienie za ponad 100zł i żadnej próbki. Na kolorówce wydałam całe 20zł wraz z przesyłką i gratis dostałam

ada ada jest offline  
Stary 2010-02-17, 21:54   #1759
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Cytat:
dylemat jest głębszy,bo 29letnia skóra jest w bardzo dobrej kondycji na razie zakupie serum 3x rose, rezweratrol bedzie następny. Byle do wypłaty ...
Świete slowa ehhh....

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline  
Stary 2010-02-17, 22:19   #1760
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ada ada Pokaż wiadomość
a ja dziś dostałam moją 2 paczkę a w niej między innymi bambus z owsem i jedwabiem, domówiłam sobie z kolorówki mikę Oriental Beige (piękna) i pigment tlenek pastelowy, pudełeczka na puder - to małe jest boskie a duże no cóż niezbyt szczelne(z własnej woli dorzucili mi próbkę pudru ryżowego) i jutro będę testować puderek z BU na twarzy, ale bambusa nie dałam całego bo obawiam się wysuszenia gdyby co dosypię. Wymieszałam też serum-olejek z wit.C, żel h z alantoiną i pantenolem. Zamówiłam również olej monoi (fajny) i olejek myjący pomarańczowy czeka w kolejce a i jeszcze hydrolat geraniowy (przyjemniaczek) drugie zamówienie za ponad 100zł i żadnej próbki. Na kolorówce wydałam całe 20zł wraz z przesyłką i gratis dostałam

ja z Bu skłądałam już 3 zamówienie-140zł ,poprzednie były równie duże,prosiłam za każdym razem o próbki ale nic z tego
Stary 2010-02-17, 22:35   #1761
Kathja
Zadomowienie

Cytat:
Cytat:
raczej nie, bo alkohol jest rozpuszczalnikiem kwasu, ale jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi

Podczytuję czasami temat, mimo że BU porzuciłam już jaaaaakiś czas temu
I tu pokuszę się o sprostowanie, oczywiście, że można bez alkoholu. Tylko wtedy będziemy potrzebować wodorowęglanu sodu.
Przepisy znalezione i wypróbowane ze strony konkurencji: KLIK i KLIK
Wg mnie najlepsza receptura na BHA jaką próbowałam (gotowy zestaw BU, mazidła i właśnie w/w ZSK)

Edytowane przez Kathja
Czas edycji: 2010-02-17 o 22:37
Kathja jest offline  
Stary 2010-02-17, 22:41   #1762
skarpetta
Wtajemniczenie

Dziewczyny, już zrobiłam sobie miksturki, zamówiłam hydrolat z kocanki, płyn rozmarynowy do włosów, puder bambusowy z jedwabiem i owsem oraz tonik aha/bha. Ta kocanka naprawdę mocno daje
skarpetta jest offline  
Stary 2010-02-18, 07:43   #1763
ewzz
Raczkowanie

Cytat:
Czyli żadnego wysypu nie miałaś?
Wręcz przeciwnie, wszystko sie goi i znika!!!
ewzz jest offline  
Stary 2010-02-18, 11:03   #1764
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
można - na bazie PEGu

w wątku o salicylu poczytacie o SALIPEGu - http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=323502&page=33 to kwas salicylowy z PEGiem - glikolem polietylenowym

kwas rozpuszczony w PEGu nie dziala tak agresywnie - ale dziala
PEG kupic mozna tutaj -
http://naturaliskosmetyki.pl/peg400-...owy-p-168.html

kopiuję ze strony Naturalis-
"Działanie PEG-400: • ma właściwości nawilżające i konserwujące

jest łagodną alternatywą dla etanolu przy domowym wyrobie toników
i peelingów na bazie kwasu salicylowego*
który w połączeniu z PEG-400
nie powoduje łuszczenia i podrażnień skóry nawet w wysokich stężeniach

• stosowany regularnie razem z kwasem salicylowym w formie peelingu
oczyszcza skórę, zmniejsza rozszerzone pory, likwiduje zaskórniki i zmiany
trądzikowe, wygładza drobne zmarszczki, rozjaśnia posłoneczne
przebarwienia; poleruje naskórek, niweluje nadmierną keratynizację i stany
zapalne mieszków włosowych

• jest bardzo skutecznym promotorem przejścia dla wielu substancji czynnych

• znosi kleistość gliceryny, mocznika, pantenolu i innych surowców"
Stary 2010-02-18, 17:21   #1765
guniaaa
Wtajemniczenie

Mam prośbę,bo nie znalazłam odpowiedzi na to,co mn ie nurtuje,a mianowicie czy puder diamentowy mogę użyć jako primera? Czy niezbyt sie nadaje do tej roli??? Jak podkład na nim się zachowa? Czytalam,że bieli dosyc troche szkoda,ale mysle,by sie skusic
Stary 2010-02-18, 17:25   #1766
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Mam prośbę,bo nie znalazłam odpowiedzi na to,co mn ie nurtuje,a mianowicie czy puder diamentowy mogę użyć jako primera? Czy niezbyt sie nadaje do tej roli??? Jak podkład na nim się zachowa? Czytalam,że bieli dosyc troche szkoda,ale mysle,by sie skusic
hej, ja puder diamentowy stosuję jako wykończeniówkę. Mnie nie bieli. Jako primer chyba lepszy bambus ( u mnie sprawdza się rewelacyjnie), nie wiem jak będzie się diamencik spisywał

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2010-02-18, 23:48   #1767
mmajkaa3
Raczkowanie

Cytat:
ja używam juz drugi miesiąc tego toniku i oto moje odczucia.
Po pierwsze tez myslałąm, ze to hardcorowiec,ale nie jest tak żle
czekałam na złuszczenie i się nie mogłam doczekać
żadne strupy mi się nie robią, poprostu delikatnie mi się łuszczy w pewnych miejsach na brodzie czy koło nosa, albo cos w rodzajumnóstwa pozadzieranych skórek, których zupełnie nie widać po nałożeniu kremu.
Kiedy dochodzi u mnie do takiego wysuszenia to robie na drugi dzień piling i po sprawie.
Napewno skóra nie schodzi płatami,no chyba że u kogoś innego
mmajkaa3 jest offline  
Stary 2010-02-21, 19:37   #1768
goldika
Zakorzenienie

ale jestem wściekła!! Zakupiłam dwie maseczki: czereśniową i morską. Dziś chciałam przetestowac czereśniową i? Ledwo ją nałóżyłam to poczułam palący ból, jakby ktoś mnie rozgrzanym żelazem przypalał. Szybko zmyłam to świństwo... i nie poznałam swojej twarzy! Jestem czerwona jak burak! Nie taki zwykły rumień ale taka niemalże krwista czerwień i ten ból... nałożyłam teraz grubą warstwę kremu, może złagodzi to wszystko. Jestem zawiedziona i to bardzo. A zapach ma tak niewinnie przyjemny ta maseczka.
Ciekawe na który składnik jestem uczulona. Aż boję się spróbowac tej morskiej

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2010-02-21, 21:08   #1769
Callitus
Zakorzenienie

Zrobiłam sobie dzisiaj tonik 2%Bha (jednak z alkoholem )
Użylam, nic mnie nie piekło, oby tak dalej

Kupiłam sobie także puder bambusowy z jedwabiem. Piękny mat Przez cały dzień zero świecenie, mimo że nałożyłam filtr 50 z Babydream To chyba nie byly moje ostatnie zakupy na BU

Kupiłam także olejek kokosowy, jednak jeszcze go nie próbowałam
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline  
Stary 2010-02-21, 21:22   #1770
Nati_kk
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość

ale jestem wściekła!! Zakupiłam dwie maseczki: czereśniową i morską. Dziś chciałam przetestowac czereśniową i? Ledwo ją nałóżyłam to poczułam palący ból, jakby ktoś mnie rozgrzanym żelazem przypalał. Szybko zmyłam to świństwo... i nie poznałam swojej twarzy! Jestem czerwona jak burak! Nie taki zwykły rumień ale taka niemalże krwista czerwień i ten ból... nałożyłam teraz grubą warstwę kremu, może złagodzi to wszystko. Jestem zawiedziona i to bardzo. A zapach ma tak niewinnie przyjemny ta maseczka.
Ciekawe na który składnik jestem uczulona. Aż boję się spróbowac tej morskiej
Podejrzewam, że mogą to być kwasy owocowe...Ale do końca się moją wypowiedzią nie sugeruj,bo ekspertką nie jestem Mnie też przy nałożeniu maseczka czereśniowa leciutko piecze, ale potem przestaje i jest już cacy, zaczerwieniona też bynajmniej nie jestem...W morskiej nie widzę niczego co mogłoby taką reakcję wywołać (mam nadzieję) więc zachęcam, to moja ulubiona maseczka

Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości