Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-03-10, 10:30   #1861
ktsw
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez tymena Pokaż wiadomość
Mnie też to bełtanie na zagłębieniu dłoni nie idzie za dobrze więc nakładam na twarz najpierw żel a potem serum albo krem.
mnie bełtanie wychodzi znakomicie
ktsw jest offline  
Stary 2010-03-10, 10:37   #1862
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
mnie bełtanie wychodzi znakomicie
Ja bełtam od niedawna, może w tym problem

Zrobiłas już eliksir?

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Muszę Wam jeszcze napisać, że wzięłam buteleczkę do żelu i jest znakomita Wcześniej wylewało mi się za dużo z tej szerokiej a teraz wychodza z pompki malutkie kleksiki
tymena jest offline  
Stary 2010-03-10, 10:42   #1863
ktsw
Zakorzenienie

eliksir na razie czeka, troche mam obawy, bo kupilam go zeby stosowac na dzien, a ty piszesz ze niebardzo
za to wczoraj miałam pierwszy raz z serum 3xrose (to wlasnie zakupilam na noc) ale pachnieee no i straszne tłuste jest, nastepnym razem wybełtam z żelem HA
ktsw jest offline  
Stary 2010-03-10, 10:55   #1864
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

Ja byłam bardzo zadowolona z 3xrose, tylko oczy mi po nim puchły
tymena jest offline  
Stary 2010-03-10, 14:08   #1865
matte21
Raczkowanie

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-...ory,index.html

dziewczyny widzialyscie ten artykul?
wg niego kolagen, kwas hialuronowy i witaminka C nie przenika.... czyzbysmy uzywaly ich bezskutecznie?
matte21 jest offline  
Stary 2010-03-10, 15:44   #1866
carolinascotties
Zakorzenienie

jest napisane, ze witamina C przenika - pod warunkiem, ze jej towarzystwem jest tłuszcz. Poza tym artykul dotyczy gotowcow

w kilku sklepach z półproduktami jest witamina C w postaci, ktora szybko przenika wgłąb skóry -wykazując wysokie powinowactwo do jej bariery lipidowej.

Inna sprawa, ze takie onetowe rewelacje traktuję z rezerwą - gdzie są źródła potwierdzające owe rewelacyjne doniesienia ? wypowiada się jeden profesor i wsio...
Stary 2010-03-10, 17:53   #1867
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

ja wlasnie zastanawiam sie dlaczego żel HA 2% ściąga mi skóre nawet jak go nałoże na krem, przecież ma nawilżać?
chyba ze powinnam go nakładać przed kremem już sama nie wiem coraz mniej mi sie on podoba

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline  
Stary 2010-03-10, 20:38   #1868
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
ja wlasnie zastanawiam sie dlaczego żel HA 2% ściąga mi skóre nawet jak go nałoże na krem, przecież ma nawilżać?
chyba ze powinnam go nakładać przed kremem już sama nie wiem coraz mniej mi sie on podoba
jak to NA krem?

musisz wymieszac zel - jesli chcesz go polaczyc z kremem

czy Twoja cera jest tłusta, czy sucha? ma to znaczenie - przeczytaj poniżej -

kopiuję ze strony BU -
"# Jako lekki żel nawilżający - stosowany jako samodzielny nawilżacz sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków, gdyż żel jest zupełnie niekomedogenny. W przypadku cery suchej może być traktowany jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).
UWAGA! - Jeśli stosujesz żel hialuronowy samodzielnie, aplikuj zawsze na WILGOTNĄ skórę. "
Stary 2010-03-11, 09:00   #1869
chmurka80
Zadomowienie

GG do chmurka80

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
jak to NA krem?

musisz wymieszac zel - jesli chcesz go polaczyc z kremem

czy Twoja cera jest tłusta, czy sucha? ma to znaczenie - przeczytaj poniżej -

kopiuję ze strony BU -
"# Jako lekki żel nawilżający - stosowany jako samodzielny nawilżacz sprawdza się zwłaszcza w przypadku cery tłustej i skłonnej do wyprysków, gdyż żel jest zupełnie niekomedogenny. W przypadku cery suchej może być traktowany jako dodatkowy preparat nawilżający [patrz - poniższe metody] - (przetrzyj skórę wybranym Hydrolatem i aplikuj na lekko wilgotną skórę twarzy, szyi, dekoltu oraz okolice oczu, delikatnie wklepując).
UWAGA! - Jeśli stosujesz żel hialuronowy samodzielnie, aplikuj zawsze na WILGOTNĄ skórę. "
próbowałam mieszac ale mi nie wychodzi tz. krem nie chece się zmieszać z żelem na jednolitą mase tylko sie ścina no chyba ze tak ma być?

mam suchą skóre i nie nakładałam samego żelu na suchą twarz bo doczytałam ze nie wolno ale że mieszanie go z kremem mi nie wychodzi to spróbowałam nałożyć na twarz krem a na to żel ale też mi przesusza skóre

Może spróbuje nałożyć żel samodzielnie na wilgotną skóre a po jakimś czasie posmaruje sobie twarz kremem . Ile kombiacji

non permettere al passato di "rubarti il futuro "

Edytowane przez chmurka80
Czas edycji: 2010-03-11 o 09:04
chmurka80 jest offline  
Stary 2010-03-11, 09:31   #1870
rawita
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chmurka80 Pokaż wiadomość
próbowałam mieszac ale mi nie wychodzi tz. krem nie chece się zmieszać z żelem na jednolitą mase tylko sie ścina no chyba ze tak ma być?

mam suchą skóre i nie nakładałam samego żelu na suchą twarz bo doczytałam ze nie wolno ale że mieszanie go z kremem mi nie wychodzi to spróbowałam nałożyć na twarz krem a na to żel ale też mi przesusza skóre

Może spróbuje nałożyć żel samodzielnie na wilgotną skóre a po jakimś czasie posmaruje sobie twarz kremem . Ile kombiacji
To chyba zależy od kremu. Nie z każdym żel hialuronowy się dobrze miesza. Ja najbardziej lubię zmieszać żel z kroplą oleju, nałożyć na twarz i na to dopiero krem.
rawita jest offline  
Stary 2010-03-12, 09:31   #1871
ktsw
Zakorzenienie

powiem wam ze z serum 3 x rose żel HA miesza sie wysmienicie fajnie, serum nie jest wtedy takie tłuste, tylko w sam raz i coraz bardziej mi sie podoba
ktsw jest offline  
Stary 2010-03-12, 21:15   #1872
durka
Raczkowanie

Coś mi sie stało z olejem tamanu Kupiłam go 25 stycznia i jest jeszcze długo ważny, przechowuję w chłodnym miejscu do 15 stopni.
Zrobiły się w nim dziwne grudki Niewiem co mam z nim zrobić.. ostatnio zużyłam cały i nic się nie działo
Czy któraś z Wizażanek miała podobny problem?
durka jest offline  
Stary 2010-03-13, 00:42   #1873
eiko
Raczkowanie

Olej tamanu w niższej temperaturze zmienia konsystencję na bardziej stałą, może stąd te grudki? Mój po wyjęciu z lodówki musi chwilę postać w temp. pokojowej żeby w ogóle można było go wylać z butelki
eiko jest offline  
Stary 2010-03-13, 11:01   #1874
durka
Raczkowanie

Zapomniałam dopisać, że olej stał w temp. pokojowej z dwa dni, potrząsałam buteleczką, ale grudki nadal są Może się zepsuł
durka jest offline  
Stary 2010-03-13, 11:08   #1875
aaaania1989
Zakorzenienie

Mam do oddania w wątu wymiankowym prawie pełny 50ml olej z kocanki,moze ktoś chętny? Zapraszam do linka w podpisie
Stary 2010-03-14, 07:59   #1876
201704210903
Konto usunięte

Moja koleżanka pracująca w laboratorium firmie kosmtycznej powiedziała, że skóra ma właściwości ochronne i właściwie to nie pzrepuszcza żadnych skłądników typu wit C (w bardoz małym stopniu), wnikanie tych składników może zwiększyć użycie np. alkoholu w formulacji; generalnie większość kosmtyków działa na naskórek....
201704210903 jest offline  
Stary 2010-03-14, 13:37   #1877
Migdał
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Zapomniałam dopisać, że olej stał w temp. pokojowej z dwa dni, potrząsałam buteleczką, ale grudki nadal są Może się zepsuł
ja mam tamanu z ZSK i od początku są w nim takie ostrzejsze cząstki, generalnie ma gęstszą "brudniejszą" konsystencję niż inne oleje- ale na pewno nie wygląda na zepsuty czy zjełczały
Migdał jest offline  
Stary 2010-03-14, 17:27   #1878
durka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
ja mam tamanu z ZSK i od początku są w nim takie ostrzejsze cząstki, generalnie ma gęstszą "brudniejszą" konsystencję niż inne oleje- ale na pewno nie wygląda na zepsuty czy zjełczały
Olej z ZSK jest naturalny a z BU ekologiczny, stąd może różnica.
Ja mam drugi raz olej z BU i był on "czysty" bez grudek, dlatego się niepokoję

A miałaś może też ten z BU? ..dla porównania
durka jest offline  
Stary 2010-03-14, 19:24   #1879
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
Moja koleżanka pracująca w laboratorium firmie kosmtycznej powiedziała, że skóra ma właściwości ochronne i właściwie to nie pzrepuszcza żadnych skłądników typu wit C (w bardoz małym stopniu), wnikanie tych składników może zwiększyć użycie np. alkoholu w formulacji; generalnie większość kosmtyków działa na naskórek....
ahh, jaki ja mam piekny naskórek po tych wszystkich specyfikach z BU
ktsw jest offline  
Stary 2010-03-14, 20:48   #1880
Xtase
Rozeznanie

Witam Złożyłam dzisiaj swoje pierwsze zamówienie na biochemii urody Mam 18 lat, mieszaną cerę, zaskórniki, czasem pojawiają się krostki.
Kupiłam :
- puder bambusowy z jedwabiem (zamierzam w jednym pudełeczku mieć sam puder bambusowy, a w drugim wymieszać bambusowy+jedwab i zobaczyć, który będzie mi lepiej pasował)
-hydrolat oczarowy
-żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%
Kusił mnie jeszcze olej kokosowy, ale że chciałabym go używać jako maski do włosów nie opłaca się kupować 50 ml
Mam nadzieję że naturalna pielęgnacją będzie pasować mojej skórze
Stary 2010-03-15, 12:57   #1881
7of9
Raczkowanie

czy któraś z Pań stosowała już eliksir winogronowy? Jestem ciekawa opinii.
Stary 2010-03-15, 13:06   #1882
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 7of9 Pokaż wiadomość
czy któraś z Pań stosowała już eliksir winogronowy? Jestem ciekawa opinii.
Tymena stosowała, jej wrazenia są strone wczesniej. Ja dzis bede krecic
ktsw jest offline  
Stary 2010-03-15, 14:44   #1883
lenoczka
Raczkowanie

ja tez juz uzuwam. od srody. dla mnie zbyt lepki; nie nadaje sie pod makijaz. co do efektow... to nie wiem prawde mowiac; wydaje mi sie ze sciaga nieco moja skore a na pewno wymaga dodatkowego nawilzania. bede uzywac tylko na noc.
niespodziewanie zachwycil mnie za to hydrolat geraniowy
lenoczka jest offline  
Stary 2010-03-15, 14:47   #1884
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena

A jednak nie tylko ja mam wrażenie lepkości. Też nakładam krem na eliksir

Ja w ciągu tygodnia drugi raz napełniałam szklaną buteleczkę Szybko schodzi, chyba przez to, że jest taki wodnisty
tymena jest offline  
Stary 2010-03-15, 20:43   #1885
ada ada
Raczkowanie

ogłoszenie ze strony BU
» UWAGA! Marzec 2010 - Uprzejmie informujemy, że aktualnie zamówienia realizowane są w terminie od 5 do 7 dnia roboczego po otrzymaniu wpłaty na konto (liczone od następnego dnia roboczego).
Z powodu zwiększonego zainteresowania, nie jesteśmy w stanie realizować zamówień w przyśpieszonym terminie! Przepraszamy za niedogodności i dłuższy czas oczekiwania.

i co dziewczyny narobiłyście, zachwalacie i zachwalacie a teraz jeszcze dłużej na przesyłki trzeba będzie czekać, coby im się w głowie nie poprzewracało i cen nie podnieśli
ada ada jest offline  
Stary 2010-03-15, 22:33   #1886
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
jest napisane, ze witamina C przenika - pod warunkiem, ze jej towarzystwem jest tłuszcz. Poza tym artykul dotyczy gotowcow

w kilku sklepach z półproduktami jest witamina C w postaci, ktora szybko przenika wgłąb skóry -wykazując wysokie powinowactwo do jej bariery lipidowej.

Inna sprawa, ze takie onetowe rewelacje traktuję z rezerwą - gdzie są źródła potwierdzające owe rewelacyjne doniesienia ? wypowiada się jeden profesor i wsio...
No właśnie, ja też podchodzę krytycznie do takich naukowych ustaleń. No bo jeśli to zawsze prawda, to czemu po uzyciu choćby gotowego serum Flavo C, nie wspominając nawet o biochemicznym, tak ślicznie skóra się rozjaśnia i roświetla? Czy opinie konsumentek nie mają żadnego znaczenia?

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016
morelle jest offline  
Stary 2010-03-15, 23:58   #1887
krycha?
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
ahh, jaki ja mam piekny naskórek po tych wszystkich specyfikach z BU
Stary 2010-03-17, 11:33   #1888
lalaith
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Olejek myjący egzotyczny niestety ma zupełnie inny zapach od uwielbianego przeze mnie wanilia-ylang który został wycofany I to na niekorzyść tego pierwszego niestety :/

Natomiast zamówiłam po raz pierwszy wersję pomarańczową olejku i jestem zachwycona! Pachnie jak świeżutka, żywa pomarańczka Mniam!
Stary 2010-03-17, 14:43   #1889
elunka88
Zakorzenienie

GG do elunka88

Złożyłam dzisiaj pierwsze zamówienie i mam nadzieję że będę zachwycona tak jak Wy już się nie mogę doczekać aż przesyłka dojdzie

Obudził mnie trzepot skrzydeł
Wyjrzałam przez okno
Na parapecie zostało
Białe piórko -
Pamiątka po Tobie
Mój Aniołku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline  
Stary 2010-03-20, 13:29   #1890
ktsw
Zakorzenienie

strasznie ten eliksir ma wodnista konsystencję, nie dziwie sie ze idzie jak woda...
ktsw jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości