Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-15, 13:46   #2341
Kinaa1
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez misterybusiness Pokaż wiadomość
Dzisiaj przyszła do mnie paczka:
-serum granat
-hydrolat rozmarynowy
-maseczka truskawkowa
-maseczka wulkaniczna z neem
-olejek do mycia różany

Znów chcę zacząć typowo biochemiczną pielęgnację, ale mam krem z L'Oreala, żel Rossman do wrażliwej i tonik Ziaja nagietkowy, z niecierpliwością używam, aż do wykończenia :/...
ja tam używam mieszanej pielęgnacji....

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline  
Stary 2010-07-15, 15:06   #2342
viera
Zadomowienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Ok on w sklepie stacjonarnym kosztuje tyle samo jakby co służe pomocą
U mnie jest tylko Ewa

Czy ktos używał czegoś z BU na naczynka/rumień i może mi polecić? jesli tak to jakie efekty uzyskał Myślałam o jakims może? toniku?
uzywalam przez ok. pol roku codziennie na noc hydrolatu z kocanki i oleju z kocanki+zel HA i efekty byly - w wakacje, w mega upaly w ogole nie bylam czerwona na twarzy (bo moim celem byla walka z rumiencami, nie z widocznymi naczynkami, mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi ). Wczesniej zawsze mialam rumience :/ A po stosowaniu tych rzeczy nawet moj tata stwierdzil, ze jakos rzadziej mam rumience... :P. Potem niestety mi sie przestalo chciec i przerwalam pielegnacje, czego zaluje. Teraz znow zamawiam olej i hydrolat i zel HA i bede uzywac tego juz zawsze hehee ;-))

Edytowane przez viera
Czas edycji: 2010-07-15 o 15:06 Powód: literowki
viera jest offline  
Stary 2010-07-15, 18:40   #2343
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez viera Pokaż wiadomość
uzywalam przez ok. pol roku codziennie na noc hydrolatu z kocanki i oleju z kocanki+zel HA i efekty byly - w wakacje, w mega upaly w ogole nie bylam czerwona na twarzy (bo moim celem byla walka z rumiencami, nie z widocznymi naczynkami, mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi ). Wczesniej zawsze mialam rumience :/ A po stosowaniu tych rzeczy nawet moj tata stwierdzil, ze jakos rzadziej mam rumience... :P. Potem niestety mi sie przestalo chciec i przerwalam pielegnacje, czego zaluje. Teraz znow zamawiam olej i hydrolat i zel HA i bede uzywac tego juz zawsze hehee ;-))
Dziekuję za odpowiedzi, ale akurat nie znoszę żelu HA nad reszta pomyślę

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2010-07-24, 22:56   #2344
AliMa5
Rozeznanie

Dziewczyny mozliwe zeby olejek myjacy (najprostsza wersja) mnie zapychal??? odstawilam go w koncu(prawie cala buteleczke zuzylam), powracajac do bioderma sebium gel i gule pod policzkami zniknely. zmywalam bardzo dokladnie letnia woda. moze olejki myjace jednak nie sa odpowiednie dla tlustej, tradzikowej cery?

drugie pytanko uzywajac peelingu enzymatycznego z bromelaina nie widze zadnej roznicy po zmyciu, ale na drugi dzien skora jest gladsza. szkoda tylko ze pojawiaja sie tez krostki echh. to normalne? czy buzia powinna byc od razu speelingowana? jakiego innego peelingu uzywac zeby bylo bezpiecznie? :P

z gory dziekuje za odpowiedzi

zrobilam sobie tez wlasnie serum LEMON i dojrzewa w ciemnosciach moge przy nim uzywac biodermy dla tradzikowcow 30? czy musi byc 50? chcialam 50 ale nie ma..
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-07-25, 08:33   #2345
Charlotte95
Wtajemniczenie

Ja mam tłustą, trądzikową cerę i u mnie olejek do mycia spisuje sie świetnie
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-07-25, 09:17   #2346
alunialunia
Zadomowienie

AliMa, ja co prawda nie mam tłustej i trądzikowej cery,ale jest skłonna do zapychania i u mnie olejek sprawuję się bardzo dobrze.
A jak mieszasz na dłoni olejek z wodą?,aż wytworzy się taka pianka?bo ona wtedy nie jest w ogóle tłusta i ładnie się zmywa ze skóry.

Edytowane przez alunialunia
Czas edycji: 2010-07-25 o 09:19
alunialunia jest offline  
Stary 2010-07-25, 11:52   #2347
AliMa5
Rozeznanie

piana? raczej taki bialy plyn. mocze dlonie, nalewam odrobine(tak jak pisza na stronce) i masuje na sucha twarz, potem dokladnie zmywam i dluugo.moze jeszcze sprobuje do niego wrocic, moze nie on jest przyczyna.

a wczoraj robilam peeling z bromelaina i dzis jest gorzej, gyla pod policzkiem i wiecej zaskornikow. odstawiam ten peeling. mam nadzieje ze LEMON pomoze na zaskorniki.
dziekuje za dopowiedzi

acha i jeszcze tak pomyslalam ze to ten olejek bo dermatolog mi powiedzial, ze olejki nie sa dla mnie.. bo za tluste. i mowila zeby z nawilzaniem tez nie przesadzac za bardzo

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-07-25 o 11:54
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-07-25, 12:12   #2348
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
piana? raczej taki bialy plyn. mocze dlonie, nalewam odrobine(tak jak pisza na stronce) i masuje na sucha twarz, potem dokladnie zmywam i dluugo.moze jeszcze sprobuje do niego wrocic, moze nie on jest przyczyna.

a wczoraj robilam peeling z bromelaina i dzis jest gorzej, gyla pod policzkiem i wiecej zaskornikow. odstawiam ten peeling. mam nadzieje ze LEMON pomoze na zaskorniki.
dziekuje za dopowiedzi

acha i jeszcze tak pomyslalam ze to ten olejek bo dermatolog mi powiedzial, ze olejki nie sa dla mnie.. bo za tluste. i mowila zeby z nawilzaniem tez nie przesadzac za bardzo
Możliwe że dermatolog myślał iż mówisz o olejkach dostępnych na rynku z których więksozść jest na parafinie (a ona może zapychać), ja mam cerę miesznaą tłustą/normalną a stosuję sera olejowe i nie tylko mnie nie zapychają ale nawet ograniczają przetłuszczanie
A może te pojawiające się krotki to efekt sławnego "oczyszczania" skóry ?
Stary 2010-07-25, 12:32   #2349
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Możliwe że dermatolog myślał iż mówisz o olejkach dostępnych na rynku z których więksozść jest na parafinie (a ona może zapychać), ja mam cerę miesznaą tłustą/normalną a stosuję sera olejowe i nie tylko mnie nie zapychają ale nawet ograniczają przetłuszczanie
A może te pojawiające się krotki to efekt sławnego "oczyszczania" skóry ?
mozliwe, co prawda wypisalam jej na kartce co uzywam i sklad, ale widocznie przeczytala tylko nazwy.
praktycznie z jednego dnia przerzucilam sie od razu na pielegnacje z biochemii oraz mineralna kolorowke(o ja glupia), to bylo jakies 2 miesiace temu.
moja mama jest zachwycona olejkiem a tez ja wiekszosc rzeczy zapycha. odstawilam tez maslo jojoba(z ciezkim sercem bo uwielbiam jego zapach i zmniejszalo mi wydzielanie sebum). moze ono zapychalo.
z tradzikiem walcze 10 lat i troche mnie ten wysyp zalamal, bo juz mialam calkiem ladna buzke. ale trzeba walczyc dalej..

dodam jeszcze ze jakies dwa tygodnie temu odstawilam retinoid i od razu bylo lepiej. mozliwe ze akurat tretynoina mi nie pasuje, albo slonce nie pasuje mojej buzi przy tretynoinie(filtry zaczelam stosowac dopiero jak mnie wizazanki opierniczyly). do tego to oczyszczenie i zwariowac mozna

Edytowane przez AliMa5
Czas edycji: 2010-07-25 o 12:36
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-07-25, 12:44   #2350
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
mozliwe, co prawda wypisalam jej na kartce co uzywam i sklad, ale widocznie przeczytala tylko nazwy.
praktycznie z jednego dnia przerzucilam sie od razu na pielegnacje z biochemii oraz mineralna kolorowke(o ja glupia), to bylo jakies 2 miesiace temu.
moja mama jest zachwycona olejkiem a tez ja wiekszosc rzeczy zapycha. odstawilam tez maslo jojoba(z ciezkim sercem bo uwielbiam jego zapach i zmniejszalo mi wydzielanie sebum). moze ono zapychalo.
z tradzikiem walcze 10 lat i troche mnie ten wysyp zalamal, bo juz mialam calkiem ladna buzke. ale trzeba walczyc dalej..

dodam jeszcze ze jakies dwa tygodnie temu odstawilam retinoid i od razu bylo lepiej. mozliwe ze akurat tretynoina mi nie pasuje, albo slonce nie pasuje mojej buzi przy tretynoinie(filtry zaczelam stosowac dopiero jak mnie wizazanki opierniczyly). do tego to oczyszczenie i zwariowac mozna
no możliwe że to masło jojoba bo chyba pisały niektóre wizażanki ze je pozapychało, bo to jednak dość "ciężki" olej... no ale serum Lemon powinno pomóc bo ma BHA a co do filtra to jeśli nie masz skłonności do przebarwień to możesz spróbować spf 30, ale jeśli masz to lepiej się zaopatrzyć w jakąś 50 -tke...
Stary 2010-07-25, 12:58   #2351
AliMa5
Rozeznanie

Dziekuje viki , mysle ze juz powoli skora sie uspokoi, przebarwienia to tylko mam po syfkach i szybko znikaja. jak wykoncze bioderme to wroce do olejku myjacego, a maslo jojoba jako krem do rak tez bedzie swietny
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-07-29, 00:10   #2352
Rebelious
Zakorzenienie

Leci do mnie paczuszka

peeling enzymatyczny
olej z kocanki
hydrolat oczarowy
olej kokosowy

Jak dojdzie, zdam relację.

I od razu mam pytanie - z czym mogę mieszać olej? Bo jeszcze nie mam żelu HA.

Edytowane przez Rebelious
Czas edycji: 2010-07-29 o 00:11
Rebelious jest offline  
Stary 2010-07-29, 13:10   #2353
karolamaria89
Raczkowanie

Dziewczyny czaję na bromelainę i tonik PHA, mam pytanie czy rzeczywiście nie trzeba się przy PHA filtrować ? Bo jak trzeba to ja już wolę zamówić AHA/BHA który mnie porządnie złuszcza.
karolamaria89 jest offline  
Stary 2010-07-29, 13:18   #2354
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czaję na bromelainę i tonik PHA, mam pytanie czy rzeczywiście nie trzeba się przy PHA filtrować ? Bo jak trzeba to ja już wolę zamówić AHA/BHA który mnie porządnie złuszcza.
Nie trzeba
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-07-29, 19:39   #2355
karolamaria89
Raczkowanie

Dziękuję
karolamaria89 jest offline  
Stary 2010-07-29, 23:33   #2356
kawa.
Raczkowanie

Zużyłam grzecznie całe opakowanie toniku PHA i muszę mu przyznać, że jest łagodny i naprawdę dobrze nawilża. Ale ładnie złuszczał tylko przy pierwszych 2-3 stosowaniach, a później już tak sobie.
Miałam nadzieję pożegnać zaskórniki, ale się przeliczyłam, niestety.
kawa. jest offline  
Stary 2010-07-31, 01:16   #2357
effulla
Zakorzenienie

Witam Wizażanki : )
Nie sposób prezczytać wszystkich stron więc "pójdę na skróty" . Wybrałam sobie produkty.

Czy Tonik z kwasami AHA/BHA 10% jest dobry ? (http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html)

Walczę też z przebarwieniami i zastanawiam się nad:

Serum migdałowym AHA 10 %

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

a, Serum rozjaśniającym

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html

Co wybrać ? a może zamówić oba ? Które jest lepsze ?
Stary 2010-07-31, 01:27   #2358
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez effulla Pokaż wiadomość
Witam Wizażanki : )
Nie sposób prezczytać wszystkich stron więc "pójdę na skróty" . Wybrałam sobie produkty.

Czy Tonik z kwasami AHA/BHA 10% jest dobry ? (http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html)

Walczę też z przebarwieniami i zastanawiam się nad:

Serum migdałowym AHA 10 %

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-mandelic.html

a, Serum rozjaśniającym

http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-bright.html

Co wybrać ? a może zamówić oba ? Które jest lepsze ?
Rzeczywiście skróty. Kwas BHA to inny kwas niż AHA. Które lepsze? każdemu co innego pasuje. Napisałas tylko z czym walczysz, a nie napisałaś jaką masz cere, jak dbasz o nia i jak masz zamiar dbać, bo przy kwasach trzeba sie filtrować. Robisz to?

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2010-07-31, 11:24   #2359
effulla
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Rzeczywiście skróty. Kwas BHA to inny kwas niż AHA. Które lepsze? każdemu co innego pasuje. Napisałas tylko z czym walczysz, a nie napisałaś jaką masz cere, jak dbasz o nia i jak masz zamiar dbać, bo przy kwasach trzeba sie filtrować. Robisz to?
Hmmm, moja cera jest mieszana. Sporadycznie wyskoczy mi jakiś pryszcz. Mam czasami "gorsze dni" i trochę zaskórników. Walczyłam z trądzikiem sporo lat i się go pozbyłam. Ostatnio miałam wykonany 6 razy kwas migdałowy połączonych z pillingami kawitacyjnymi, który szalenie dobrze zadziałał na moją skórę. Filtruję się -30- ochrona przede wszystkim! Nie opalam się, unikam słońca jak ognia- nie lubię tego. Ciało czasami potraktuję samoopalaczem rozcieńczonym z kremem Jestem wrogiem smażenia się na słońcu :[ a szczególnie jestem wrogiem solarium

Dokładnie czego używam... hmmm... demakijaż L'oreal em, żel do mycia under-twenty (do cery z problemami), tonik Lirene (matująco /oczyszczający) + krem. Ciągle szukam odpowiedniego Póki co używam kilku. Nie maluję się "ciężko" , trochę podkładu Bourjois, Healthy Mix i koniec.

Edytowane przez effulla
Czas edycji: 2010-07-31 o 11:31
effulla jest offline  
Stary 2010-07-31, 17:58   #2360
Rebelious
Zakorzenienie

Dotarła paczka.
Olejek kokosowy pachnie obłędnie!
Hydrolat oczarowy już trochę gorzej, ale da się przeżyć.
Peeling z bromelainą zalatuje zbożem, ale buzia jest po nim gładziutka. Na inne rezultaty będę musiała poczekać dłużej, na razie stosowałam tylko raz. Wykonanie dziecinnie proste.
Jeszcze nie próbowałam oleju z kocanki, bo testuje krem rozjaśniający L'Oreal i w razie gdyby coś mnie zapychało chcę wiedzieć co.

Na pewno wypróbuję jeszcze inne hydrolaty, póki co chcę zamówić ze strony Naturalisa witaminę C i żel HA, żeby sporządzić sobie serum.
Rebelious jest offline  
Stary 2010-07-31, 22:57   #2361
sarhara17
Zadomowienie

Hej dziewczyny mam pytanko.

Chce złożyć moje pierwsze zamówienie z BU, ale mam dylemat czy dotrze do mnie przesyłka. Ponieważ wyjeżdżam na wakacje 15.08 i obawiam się że jak złoże jutro zamówienie to przesyłka do mnie nie dotrze przed wyjazdem.

Jakie są wasze doświadczenia z czasem oczekiwania na przesyłkę??
sarhara17 jest offline  
Stary 2010-07-31, 23:39   #2362
AppleGirl
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sarhara17 Pokaż wiadomość

Chce złożyć moje pierwsze zamówienie z BU, ale mam dylemat czy dotrze do mnie przesyłka. Ponieważ wyjeżdżam na wakacje 15.08 i obawiam się że jak złoże jutro zamówienie to przesyłka do mnie nie dotrze przed wyjazdem.

Ja ostatnio od złożenia zamówienia do otrzymania paczki czekałam ok. 2 tygodnie.
AppleGirl jest offline  
Stary 2010-08-01, 00:14   #2363
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
ja polecam 1% roślinny z Naturalis - jest idealny . Choćby nie wiem jak dużo go nałożyć , źle wetrzeć nic się nie roluje . Kupuje jedynke i dokladam do niego maly HA w proszku .
2% HA z Naturalis , źle rozprowadzony - bo nie da sie lepiej u mnie się roluje na krawędziach twarzy , ale i tak jest lepszy od HA z BU , czy mazideł

Ja bym wzięła jeden rodzaj HA z Naturalis , a o drugi HA poprosilabym probke .
Ten HA w proszku dodajesz małocząsteczkowy? Bo on nie tworzy żelu z tego co czytałam, więc nie zagęści dodatkowo roztworu.
Zastanawiałam się nad kupieniem na mazidłach żelu 1% wielkocząteczkowego i dodaniu do niego porcji sproszkowanego małocząteczkowego, żeby wyszedł żel 2% o lepszym działaniu. Widziałam, że na BU jest taki .
Ale z drugiej strony intensywnie szukam czegoś co poprawi stan skóry wokół oczu i zainteresował mnie żel HA + peptydy. Stosowałyście go? Jakie daje efekty?
Elfia4 jest offline  
Stary 2010-08-01, 09:40   #2364
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sarhara17 Pokaż wiadomość

u mnie za to wysłali 4 dni od otrzymania przelewu, z tym,że po drodze był weekend,po 6-u paczka była u mnie,także reguły nie ma; też zamawiałam niedawno

alunialunia jest offline  
Stary 2010-08-01, 11:37   #2365
Rebelious
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AppleGirl Pokaż wiadomość
Ja ostatnio od złożenia zamówienia do otrzymania paczki czekałam ok. 2 tygodnie.
Ja ostatnio złożyłam chyba 25 lipca, zapłaciłam 27, a już w piątek 29 lipca była u mnie paczka.
Rebelious jest offline  
Stary 2010-08-01, 12:39   #2366
sikoreczka111
Zakorzenienie

GG do sikoreczka111

myslę, że jak napiszesz maila , że ci zalezy na czasie, to wezną to pod uwagę bo z tego co czytałam to komus mail pomógl i paczka przyszla bardzo szybko

iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline  
Stary 2010-08-01, 13:55   #2367
aliś
Zadomowienie

Znowu weszłam na ten (i pochodne - olejowe, kwasowe, itp) wątek i mnie wzięło. A właśnie wyrzuciłam przeterminowane (niezużyte) produkty z Mazideł i BU.
Po 2 latach konserwtywnego filtrowania i kombinowania w walce z przebarwieniami i wypryskami z naturalna pielęgnacją (czego to ja nie używałam: Acne Derm, Lysanel, migdał i salicyl, Brevoxyl, toniki z BU, hydrolaty, sera z BU, olejki, hialuron,peeling z bromelainą, smarowania lanolina i tak wkółko itp) dałam sobie spokój bo efekty były marne - krostki wyskakiwały, ja byłam blada, ale nadal z plamkami i ciągle łuszczyła mi się skóra. Głównym moim błędem były akcje typu "zmasowany atak" albo tygodnie gdy nie używałam niczego prócz filtra. Nadeszło więc ZWĄTPIENIE
Teraz jedyne czego używam od 2 miesięcy to Humectan, do demakijażu oliwkowy żel Ziaji a rano micel Perfecty zamiast wody). Buzia lekko opalona, wygląda lepiej niż kiedykolwiek i nie ma niespodzianek. Ale wiem, że jak mi ta opalenizna zejdzie to będę żałować swojej decyzji, bo spod niej wyjdą piękne plamy
Dlatego postanawiam odnowić przyjaźń z BU itp i złożyć kolejne zamówienie. W swoich zbiorach mam resztkę oleju z pestek czarnej maliny (z Mazideł), kwas migdałowy i salicylowy (z gwarancją do lutego 2011 więc myślę, że zużyję jesienią), olej z kocanki (ale nie jestem w stanie go używać, bo śmierdzi), i tym samym postanawiam dokupić:
- hydrolaty do przecierania buzi rano (oczarowy i geraniowy lub rumiankowy)
- jakiś olejek do mycia buzi (pewnie pomarańczowy) - zrezygnowałabym z niego, ale będę sie olejować na noc to pewnie przetarcie hydrolatem zamiast mycia nie wystarczy
- oleje (myślę o malinie i tamanu - malinę (bo chyba jest lżejsza) chciałabym stosować rano zmieszaną z humektanem i hialuronem (którego wczoraj 3/4 wywaliłam bo upłynął termin ważności), a tamanu na noc
- jakiś tonik kwasowy - i tu mam problem bo nie wiem czy zużywać ten Brevoxyl, czy kupić PHA (obawiam się że dla mnie to za słaby kaliber) czy AHA/BHA 10% i stosować 2x w tygodniu i filtrować się SPF50 wychodząc na słońce (tylko gdzie tu wcisnąć filtr, ja na twarzy będę mieć mix olejowo-hialuronowy)?
Ale się rozpisałam Myślę, że to dobry wybór, nie chciałaby jednak przedobrzyć, bo za każdym razem jest tak, że nakupuję, potem używam wszystkiego i efekt jest opłakany więc odstawiam. Jedno wiem - nie kupię już serum flavo z witaminą c ani Lemona, bo nabywałąm je już 2 razi zawsze coś mi nie pasowało, coś zapychało po czym lądowały w koszu.
Wiem, że to pytanie na wątek o ocenę pielęgnacji, ale zamówienie będę składać na BU, więc pytam tutaj, czy myślicie, że to dobry spis produktów? Mam cerę zaprawioną w kwasach, raczej mało wrażliwą, z tendencja do przesuszania (odstające skórki), masą zaskórników w postaci czarnych kropek, i pojawiającymi się od czasu do czasu gulami i krostkami które namiętnie wyciskam. Do tego drobne przebarwienia po wyciskaniu i słońcu oraz zmarszczka na czole Nie wiem czy coś jeszcze warto domówić?

aliś jest offline  
Stary 2010-08-02, 09:58   #2368
braworka
Zakorzenienie

hydrolat jak tonik, nie służy do mycia, demakijażu, tylko tonizuje skórę.

oleje możesz mieszać ze swoim zwykłym kremem,.

braworka jest offline  
Stary 2010-08-02, 11:16   #2369
aliś
Zadomowienie

No właśnie więc chyba zamówię też ten olejek myjący, i zamiast oleju z maliny - skwalan - bo jest chyba lżejszy. Dalej zatsanwiam się nad wyborem kwasu. Chyba latem nie ma co szaleć z tonikiem 10% AHA/BHA, bo latem nie wskazanie jest używanie BHA, więc będzie albo 2% tonik migdałowy AHA, albo ten mlekowy. Nie mogę się zdecydować, bo zależy mi głównie na oczyszczeniu porów i ujednoliceniu kolorytu.
Z drugiej strony nie wiem jaki jest sens kupowania toniku 2% AHA, jak mam całe opakowanie czystego kwasu i mogłabym coś sama ukręcić? Nie wiem
Acha dokupuje oczywiście hialuron.

aliś jest offline  
Stary 2010-08-02, 11:50   #2370
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aliś Pokaż wiadomość
No właśnie więc chyba zamówię też ten olejek myjący, i zamiast oleju z maliny - skwalan - bo jest chyba lżejszy. Dalej zatsanwiam się nad wyborem kwasu. Chyba latem nie ma co szaleć z tonikiem 10% AHA/BHA, bo latem nie wskazanie jest używanie BHA, więc będzie albo 2% tonik migdałowy AHA, albo ten mlekowy. Nie mogę się zdecydować, bo zależy mi głównie na oczyszczeniu porów i ujednoliceniu kolorytu.
Z drugiej strony nie wiem jaki jest sens kupowania toniku 2% AHA, jak mam całe opakowanie czystego kwasu i mogłabym coś sama ukręcić? Nie wiem
Acha dokupuje oczywiście hialuron.
Moim zdaniem - skoro masz czysty kwas, to kupowanie "gotowego" toniku jest bez sensu zwłąszcza że samodzielne zrobienie takiego toniku jest banalnie proste
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości