Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-04, 22:32   #2521
skarpetta
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Zgadzam się z loss_lauri, nie warto przepłacać za markę, tym bardziej, że sklepy o produktami naturalnymi mają odpowiednie certyfikaty i możemy się dowiedzieć skąd pochodzą, jak zostały wyprodukowane.
skarpetta jest offline  
Stary 2010-09-05, 12:28   #2522
Kinaa1
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lmanua Pokaż wiadomość
Hej, jestem bardzo zadowolona z Olejku Bio Arganic ELEN, zaczerwienienia na twarzy zniknęły i nieszczęsne cienie pod oczami są wyraźnie jaśniejsze.Moja koleżanka dzięki olejkowi wyleczyła się z egzemy na twarzy. A co do BU to normalny olejek bez rewelacji.
hehehe reklama dzwignią handlu

Autorka zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny
Kinaa1 jest offline  
Stary 2010-09-05, 19:50   #2523
rudo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Zgadzam się z loss_lauri, nie warto przepłacać za markę, tym bardziej, że sklepy o produktami naturalnymi mają odpowiednie certyfikaty i możemy się dowiedzieć skąd pochodzą, jak zostały wyprodukowane.
Ciekawi mnie kwestia certyfikatów. Jak można to sprawdzić? Jaką mam gwarancje, że produkty kupione w BU faktycznie je posiadają?

rudo jest offline  
Stary 2010-09-06, 10:09   #2524
fluxus9
A cobra on my left...

Czy na serum winogronowe mogę stosować jakiś krem albo kwas hialuronowy z olejem? Czy myslicie, że osłabi to jego działanie?

Właściwie to jestem trochę w kropce z tą naturalną pielęgnacją, bo wersja olej + kwas przestaje mi wystarczać, a w wieku 26 lat nie powinnam chyba jeszcze stosować mocniejszych dodatków...
Chociaż mam sporo przebarwień posłonecznych, ale na to pomoże chyba tylko witamina C?
fluxus9 jest offline  
Stary 2010-09-06, 10:50   #2525
Kinaa1
Wtajemniczenie

na przebarwienia stosuje kwas migdałowy

Kinaa1 jest offline  
Stary 2010-09-06, 10:55   #2526
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
na przebarwienia stosuje kwas migdałowy
a migdał nie jest lepszy na przebarwienia potrądzikowe?
On jednak trochę ściąga skórę, a ja potrzebuje jakiegoś serum, które jednocześnie nawilży
fluxus9 jest offline  
Stary 2010-09-06, 13:47   #2527
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fluxus9 Pokaż wiadomość
Czy na serum winogronowe mogę stosować jakiś krem albo kwas hialuronowy z olejem? Czy myslicie, że osłabi to jego działanie?

Właściwie to jestem trochę w kropce z tą naturalną pielęgnacją, bo wersja olej + kwas przestaje mi wystarczać, a w wieku 26 lat nie powinnam chyba jeszcze stosować mocniejszych dodatków...
Chociaż mam sporo przebarwień posłonecznych, ale na to pomoże chyba tylko witamina C?
oczywiście odczekaj tylko tak z 15 min, żeby serum się wchłonęło (nie ma to nic wspólnego z 'osłabieniem' jego działania). ja stosuję serum z zieloną herbatą w celach antyoksydacyjnych i niestety od razu po zastosowaniu mam ściągniętą skórę, więc muszę posmarować się jeszcze jakimś olejem
kosmetyki czy mazidła dobiera się do stanu skóry a nie do wieku. jeśli uważasz, że potrzebujesz 'mocniejszego kalibru' typu np retinol albo peptydy to śmiało stosuj. takie tezy że niby 'rozleniwia' się czy ;przekarmia' w ten sposób skórę to kompletne bzdury, w które nie warto wierzyć polecam artykuł z BU:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...kosmetyki.html

na przebarwienia słoneczne pomagają kwasy hydroksylowe, retinol, wit c czy np azeloglicyna z tego nowego, BU-mowego serum. ja mam zamiar na przebarwienia (pozostałości po bliznach) kupić to właśnie AZELO-serum

a to odnośnie certyfikatów oferowanych w BU produktów (w razie szczegółów najlepiej jest chyba zapytać mailem)
http://www.biochemiaurody.com/regulamin.html#safety

dodam od siebie, że kupuję produkty z BU już ponad 2 lata i jeszcze się na nich nie zawiodłam. maja ciekawą ofertę, zwłaszcza dla osób początkujących w 'alchemii' a kontakt z klientem jest rewelacyjny - odpowiadają na każde pytanie, przychylają się do uwag odnośnie zamówienia (zamawiam zmodyfikowany tonik PHA i to bez żadnego problemu a kiedyś nawet dostałam przesyłkę w ekspresowym tempie gdy o to poprosiłam).
Stary 2010-09-06, 13:54   #2528
Kinaa1
Wtajemniczenie

Cytat:
a migdał nie jest lepszy na przebarwienia potrądzikowe?
On jednak trochę ściąga skórę, a ja potrzebuje jakiegoś serum, które jednocześnie nawilży
ja po zastosowaniu nakładam silnie nawilżająca maske i jest ok.
i równiez słoneczne przebarwnienia mi rozjasnia

Kinaa1 jest offline  
Stary 2010-09-06, 15:37   #2529
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez rudo Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie kwestia certyfikatów. Jak można to sprawdzić? Jaką mam gwarancje, że produkty kupione w BU faktycznie je posiadają?
W regulaminie je dział "gwarancja jakości i dostępności", gdzie są podane instytuty i organizacje. Ale masz racje, to nam nie daje pewności Możesz to nich napisać, dlaczego masz zaufać im produktom i jakie mają dowody na to, że mają certyfikaty
skarpetta jest offline  
Stary 2010-09-06, 16:10   #2530
rudo
Raczkowanie

Cytat:
W regulaminie je dział "gwarancja jakości i dostępności", gdzie są podane instytuty i organizacje. Ale masz racje, to nam nie daje pewności Możesz to nich napisać, dlaczego masz zaufać im produktom i jakie mają dowody na to, że mają certyfikaty
Napisałam już do nich z tym pytaniem jakie posiadają certyfikaty i atesty i dostałam bardzo wyczerpująca odpowiedź, która rozwiała wiele z moich wątpliwości.

Z jednej strony wszystko ładnie wygląda, ale z drugiej... nie jestem do końca przekonana. I absolutnie nie mam tutaj na myśli by kogokolwiek straszyć, po prostu miałam za dużo problemu z różnego rodzaju alergiami na kosmetyki, więc wole chuchać na zimne i mieć wszystkie konkretne informacje.

Edytowane przez rudo
Czas edycji: 2010-09-06 o 19:36
rudo jest offline  
Stary 2010-09-06, 16:19   #2531
Kinaa1
Wtajemniczenie

rudo
ileś dziesiąt stron wstecz - miałam takie same wątpliwości jak Ty
ponieważ kosmetyki mi służą, uciszyłam niepokój, może pochopnie.

Kinaa1 jest offline  
Stary 2010-09-06, 16:37   #2532
rudo
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kinaa1 Pokaż wiadomość
rudo
ileś dziesiąt stron wstecz - miałam takie same wątpliwości jak Ty
ponieważ kosmetyki mi służą, uciszyłam niepokój, może pochopnie.
Absolutnie nie miałam na celu siania tu jakiegoś niepokoju i podważania tych certyfikatów. Po prostu chciałam zagłębić się w ten temat. Wiele dziewczyn pisze, że te produkty im służą, również ja chciałabym się o tym przekonać, ale chciałabym mieć 100% pewność, że wszystko jest w porządku.

rudo jest offline  
Stary 2010-09-06, 16:39   #2533
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
miałam za dużo problemu z różnego rodzaju alergiami na kosmetyki, więc wole chuchać na zimne i mieć wszystkie konkretne informacje.
Ależ właśnie takie sklepy jak BU pomagają walczyć z alergiami - możesz używać naprawdę tego, co Cię nie uczuli, a nie tego, co uzna za stosowne dodać do kosmetyku producent.
I przy okazji - kolejny raz brawa dla Biochemii Urody - tym razem za obszerną odpowiedź
Stary 2010-09-06, 17:33   #2534
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:

Z jednej strony wszystko ładnie wygląda, ale z drugiej... nie jestem do końca przekonana. I absolutnie nie mam tutaj na myśli by kogokolwiek straszyć, po prostu miałam za dużo problemu z różnego rodzaju alergiami na kosmetyki, więc wole chuchać na zimne i mieć wszystkie konkretne informacje.
Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Ależ właśnie takie sklepy jak BU pomagają walczyć z alergiami - możesz używać naprawdę tego, co Cię nie uczuli, a nie tego, co uzna za stosowne dodać do kosmetyku producent.
I przy okazji - kolejny raz brawa dla Biochemii Urody - tym razem za obszerną odpowiedź
ja - dzięki częściowemu przestawieniu się na samorobione kosmetyki i naturalne oleje zamiast sklepowych kremów (zwłaszcza olej arganowy który dosłownie goił mi skórę)- 'wyciszyłam' atopowe zapalenie skóry wiem, czego używam i po prostu unikam substancji, na które mam alergie
Stary 2010-09-06, 18:01   #2535
grazkako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
ja - dzięki częściowemu przestawieniu się na samorobione kosmetyki i naturalne oleje zamiast sklepowych kremów (zwłaszcza olej arganowy który dosłownie goił mi skórę)- 'wyciszyłam' atopowe zapalenie skóry wiem, czego używam i po prostu unikam substancji, na które mam alergie
Dołączam do hymnow pochwalnych ( w dobrym słowa tego znaczeniu) . Naturalne kosmetyki wyciagnęły mnie z okrutnego podrażnienia . I tutaj trafiam na kosmetyki , ktore mnie podrażniają czy uczulają ale w takiej sytuacji wiem co mi nie sluży , co wyeliminować lub po prostu wykonać mniejsze stężenia. Na początku ta zabawa zajmuje sporo czasu ale z czasem zaczyna się nabierać wprawy i troche sobie pielęgnację ułatwić . Zawsze też mozna liczyć na pomoc milych koleżanek wizażanek . No i przyjemnie patrzy się w lustro .
Stary 2010-09-06, 18:52   #2536
Kinaa1
Wtajemniczenie

Cytat:
Absolutnie nie miałam na celu siania tu jakiegoś niepokoju i podważania tych certyfikatów. Po prostu chciałam zagłębić się w ten temat. Wiele dziewczyn pisze, że te produkty im służą, również ja chciałabym się o tym przekonać, ale chciałabym mieć 100% pewność, że wszystko jest w porządku.

spokojnie - ponieważ te kosmetyki mi służą - nie niepokoję się (czasami mam jakieś przebłyski - ale szybko je zagłuszam

Kinaa1 jest offline  
Stary 2010-09-06, 20:06   #2537
aguska74
Przyczajenie

Dziewczyny czy mozna jeszcze gdzies dostac Retin a?
moze ktoras wie czy we wroclawiu?
prosze o odp
aguska74 jest offline  
Stary 2010-09-07, 15:33   #2538
Aliiiicja
Przyczajenie

Witam . Ja mam problem z tonikiem z kwasami aha/bha 10% .
Używam go od nie całego tygodnia i mój stan cery straszniee się pogorszył . Stosuje bo mam problemy z trądzikiem ,a jak na razie to on tylko je pogorszył.Wyskoczył mi wysyp takich małych pryszczów ( duużo) i dwa takie bolące .I teraz nie wiem czy kontynuować to czy nie ? pomóżcie .
A i dodam ,że skóra troszkę zaczęła mi schodzić.
Aliiiicja jest offline  
Stary 2010-09-07, 16:25   #2539
Charlotte95
Wtajemniczenie

Skóra może na początku reagowac oczyszczeniem na kwasy
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-09-07, 16:50   #2540
Aliiiicja
Przyczajenie

Ufff...to dobrze . Mam nadzieje ,że to pozytywne działanie tego toniku a nie jakieś uczulenie .
Aliiiicja jest offline  
Stary 2010-09-07, 23:34   #2541
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Aliiiicja Pokaż wiadomość
Ufff...to dobrze . Mam nadzieje ,że to pozytywne działanie tego toniku a nie jakieś uczulenie .
Też tak miałam, ale z czasem przejdzie, pamiętaj o nawilżaniu
skarpetta jest offline  
Stary 2010-09-08, 05:52   #2542
201704210903
Konto usunięte

Cytat:
nie przesadzajmy z tymi brawami - w końcu to był ich obowiązek
201704210903 jest offline  
Stary 2010-09-08, 09:22   #2543
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
nie przesadzajmy z tymi brawami - w końcu to był ich obowiązek
Ale mogli to odwalić albo nawet zignorować pytanie, a zachowali się bardzo ładnie.
Stary 2010-09-08, 09:23   #2544
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
oczywiście odczekaj tylko tak z 15 min, żeby serum się wchłonęło (nie ma to nic wspólnego z 'osłabieniem' jego działania). ja stosuję serum z zieloną herbatą w celach antyoksydacyjnych i niestety od razu po zastosowaniu mam ściągniętą skórę, więc muszę posmarować się jeszcze jakimś olejem
kosmetyki czy mazidła dobiera się do stanu skóry a nie do wieku. jeśli uważasz, że potrzebujesz 'mocniejszego kalibru' typu np retinol albo peptydy to śmiało stosuj. takie tezy że niby 'rozleniwia' się czy ;przekarmia' w ten sposób skórę to kompletne bzdury, w które nie warto wierzyć polecam artykuł z BU:
http://www.biochemiaurody.com/vademe...kosmetyki.html

na przebarwienia słoneczne pomagają kwasy hydroksylowe, retinol, wit c czy np azeloglicyna z tego nowego, BU-mowego serum. ja mam zamiar na przebarwienia (pozostałości po bliznach) kupić to właśnie AZELO-serum

a to odnośnie certyfikatów oferowanych w BU produktów (w razie szczegółów najlepiej jest chyba zapytać mailem)
http://www.biochemiaurody.com/regulamin.html#safety

dodam od siebie, że kupuję produkty z BU już ponad 2 lata i jeszcze się na nich nie zawiodłam. maja ciekawą ofertę, zwłaszcza dla osób początkujących w 'alchemii' a kontakt z klientem jest rewelacyjny - odpowiadają na każde pytanie, przychylają się do uwag odnośnie zamówienia (zamawiam zmodyfikowany tonik PHA i to bez żadnego problemu a kiedyś nawet dostałam przesyłkę w ekspresowym tempie gdy o to poprosiłam).

Pięknie dziękuję za tak obszerną odpowiedź!

Też myślałam nad zakupem serum AZELO, ale zastanawiam się, czy może serum rozjaśniające, które niedawno pojawiło się w ich ofercie nie będzie czasem skuteczniejsze?
Borykam sie już od dłuższego czasu z plamami posłonecznymi, ale np. serum flavo C, z którego byłam bardzo zadowolona, jeśli chodzi o gojenie ranek czy świetlistośc skóry, niestety specjalnie ich nie rozjasnił...

Edytowane przez fluxus9
Czas edycji: 2010-09-08 o 09:26
fluxus9 jest offline  
Stary 2010-09-08, 15:16   #2545
Aliiiicja
Przyczajenie

Cytat:
Też tak miałam, ale z czasem przejdzie, pamiętaj o nawilżaniu
Pamiętam ,pamiętam
Aliiiicja jest offline  
Stary 2010-09-08, 17:31   #2546
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Pięknie dziękuję za tak obszerną odpowiedź!

Też myślałam nad zakupem serum AZELO, ale zastanawiam się, czy może serum rozjaśniające, które niedawno pojawiło się w ich ofercie nie będzie czasem skuteczniejsze?
Borykam sie już od dłuższego czasu z plamami posłonecznymi, ale np. serum flavo C, z którego byłam bardzo zadowolona, jeśli chodzi o gojenie ranek czy świetlistośc skóry, niestety specjalnie ich nie rozjasnił...
nie ma za co
mnie w AZELO zaintrygowała informacja jakoby ta azeloglicyna była skuteczniejszym rozjaśniaczem niż np arbutyna i dipalmitynian kojowy. dlatego chcę spróbować tego serum ale oczywiście wybór należy do ciebie, ja absolutnie nie namawiam, bo sama nigdy nie używałam żadnego z tych specyfików
Stary 2010-09-09, 05:58   #2547
201704210903
Konto usunięte

Cytat:
Ale mogli to odwalić albo nawet zignorować pytanie, a zachowali się bardzo ładnie.
rozumiem, że mogli odpisać na odwal, ale to w końcu nie jest sklep charytatywny - zarabiają na nas i jako klienci mamy prawo wiedzieć skąd pochodzą produkty; jest tyle szajsu z Chin, że bardzo często się obawiam gdzie zaopatrują się sklepy biochemiczne, zwłaszcza, że każdy Chińczyk ma taki certyfikat i to jeszcze taki o jakim zamarzysz, więc wg mnie obszerne odpisywanie na temat certyfikatów jest elementem dbania o klientów i o swój zarobek
201704210903 jest offline  
Stary 2010-09-10, 13:37   #2548
grazkako
Zadomowienie

No to będę się chwalić :
dostałam z BU dwie próbki , o które poprosiłam w mailu
ukreciłam swój pierwszy w życiu krem (sojowy) - wszystko poszło dobrze choć ręce trzęsły mi się z przejęcia . Kremik jednolity, gładziutki do wieczora będzie dojrzewał . Sporo go wyszło chyba nie dam rady wysmarować przez cztery miesiące. Jesli ktoś chce na wypróbowanie mogę się podzielić .

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-09-10 o 13:38
grazkako jest offline  
Stary 2010-09-10, 14:35   #2549
gabi188
Raczkowanie

grazkako widze że z dolnego sląska jestes, a skąd? Chętnie wypróbuję ten kremik ) W zamian moge dac kilka próbke z Yves rocher

A takie pytanko, które serum polecacie najbardziej na zmarszczki (dla mamci) a które dla cery mieszanej, naczynkowej z tendencja do zapychania>?
gabi188 jest offline  
Stary 2010-09-10, 14:54   #2550
ktsw
Zakorzenienie

na zmarchy to serum renev, dla mieszanych to nie wiem - nie moj rejon

moja paczka (jeszcze nie rozpakowana) juz u mnie w poniedziałek zdam relacje jak super-olejek z opuncji sie spawuje
ktsw jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości