Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-01, 23:11   #2671
ZuOla
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nic strasznego w robieniu takiego kremiku, tylko żeby się przyjął.
Zafundowałam sobie kiedyś krem z lukrecją i strasznie mnie zapchał...
Widzę, że teraz jest jakaś nowa formuła - być może poptrawili coś w składzie...
A czy humektan stosujecie zimą? Muszę coś zakupić do olejów i żelu HA.
A widzę, że posiada 80% wody.
ZuOla jest offline  
Stary 2010-10-02, 12:56   #2672
Charlotte95
Wtajemniczenie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dziewczyny, chcę sobie zamówić tonik PHA z BU i czytam sobie właśnie opisy na ich stronie. Interesuje mnie ten pełnowymiarowy (100 ml). Czy do niego tez jest dodawany ten potrzebny konserwant, Rokonsal ND, bo wyglada tak, jakby dodawali go tylko do próbki 5 ml?
http://biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-10-02, 13:41   #2673
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Mówisz o tej lipobazie: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-12...s-Lipobase.htm ?

Widzę, że polecasz na KWC. Skład jest w porządku?
dokładnie o tej
no właśnie ten metylparaben(jest w składzie jej nowej wersji:
petrolatum,aqua,paraffinu m liquidum,cetearyl alkohol,ceteth-25,methylparaben,citric acid,sodium citrate)... wiem, że nie ma rewelacyjnego składu (parafina, wazelina czyli pochodne ropy jako emolienty i w dodatku konserwowana parabenem), ale ja jestem do niej strasznie przyzwyczajona, odkąd mam AZS pomaga mi zregenerować skórę.
dla ciebie chyba taki skład nie byłby do zaakceptowania
ale- tak jak pisałam - u mnie to kwestia przyzwyczajenia podobnie jak nanobaza dla mnie fajnie łączy się z olejami i HA i dobrze natłuszcza skórę.
mam jeszcze taki mały off-top do ciebie (przepraszam, że piszę o tym w wątku BU, ale nigdzie nie dostałam odpowiedzi na swoje pytanie a tu dorwałam Sicillę).
otóż, zastanawiam się nad kremem pod oczy eucerin aquaporin, ale te składniki (czerwone)mnie niepokoją:

Aqua, Glycerin, glicerin glucoside, dicaprylyl carbonate,Caprylic/Capric Trigliceride, Hydrogenated Coco-Glycerides, Panthenol, Polyglyceryl- 3 Methylglucose Distearate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Panax Ginseng, Aluminum Starch Octenylsuccinate,acrylates C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, Sodium Carbomer, PEG-40 Hydrogenated Cstor Oil, Trideceth-9, 1,2-Hexanediol, Propylene Glycol, Methylisothiazolinone, Ethylparaben, Methylparaben, Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate

wg ciebie są bardzo szkodliwe?
Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcę sobie zamówić tonik PHA z BU i czytam sobie właśnie opisy na ich stronie. Interesuje mnie ten pełnowymiarowy (100 ml). Czy do niego tez jest dodawany ten potrzebny konserwant, Rokonsal ND, bo wyglada tak, jakby dodawali go tylko do próbki 5 ml?
http://biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
charlotte - to nie próbka tylko waga tego konserwantu, nie ma w BU próbek toników po prostu 100ml toniku kosztuje 17,50, a opcjonalny konserwant (5g - mi wystarcza na kilkanaście toników) - 4,25. czyli wersja toniku z konserwantem kosztuje 21,75

Edytowane przez loss_lauri
Czas edycji: 2010-10-02 o 13:42
loss_lauri jest offline  
Stary 2010-10-02, 14:24   #2674
Sicilia
Zadomowienie

loss_lauri no własnie z tymi składami to tak jest: czasami lepiej przymknąć oko i używać coś, co Ci służy niż eksperymaentować i szukać wiatru w polu - to na temat lipobazy.
Nie podobał mi się propylen glycol w serum z wit.C i postanowiłam je zmienić (choć byłam bardzo zadowolona). Kupiłam krople z wit.C dla dzieci cebion i jak mnie wysypało to dostałam nauczkę
Nie widziałam nigdzie tego pytania, ale już piszę: Aluminum Starch Octenylsuccinate niestety słusznie zaznaczyłaś na czerwono, bo w moim słowniku (to nie ja jestem taka mądra, tylko mam mądry słowniczek w iphonie) ma czerwoną kropkę, czyli poważne skutki dla zdrowia, unikać, jeśli to możliwe. Czytam dalej (lekko niezgrabne tłumaczenie z angielskiego, żeby było szybciej): istnieją słabe dowody na toksyczność, średni dowód na możliwośc uszkodzenia ludzkiego systemu nerwowego, silny dowód na neurotoksyczność (uszkodzenie układu nerwowego) człowieka, dopuszczony do używania w kosmetykach pod warunkiem ograniczonej ilości. Linki do fachowej literatury i wyników badań sobie daruję.
Methylisothiazolinone - kropka żółto-czerwona, czyli potencjalne szkodliwe skutki, używać sporadycznie. I dalej: w testach in vitro komórki ssaków wykazały neurotoksyczność, w kosmetykach dopuszczalne w ograniczonej ilości, w Japonii - ograniczenia w produkcji i łączeniu z innymi składnikami kosmetyków, znana toksyczność dla układu immunologicznego, silny dowód na toksyczność dla skóry.
Więc generalnie kiepsko, widzisz zresztą pozostałe składniki, których sama też nie lubisz. Ten eucerin to mi podpadł, podobnie jak vichy - udaje antyalergiczny krem, a tu proszę jakie kwiatki

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-10-02 o 14:26
Sicilia jest offline  
Stary 2010-10-02, 15:14   #2675
evenstar
Zakorzenienie

dziewczyny, a ja z takim pytaniem, za które możecie mnie swobodnie linczować rozważam zakup serum antyoksydacyjnego. skusił mnie ten opis:

Serum polecane jest jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako Serum pod kremy z filtrami.

ja nie używam filtrów, bo nie lubię konsystencji tych kremów, próbowałam różnych firm i żadna mi nie podeszła. taka alternatywa brzmi dość ciekawie. mam 20 lat, zaraz 21 i szukam czegoś dającego małego kopa skórze 1-2 w tygodniu chciałabym to serum dawać pod makijaż, a na noc serum z zielonej herbaty. moja cera: typowa tłusta.

warto inwestować w taki zestaw?
Stary 2010-10-02, 15:44   #2676
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez Yasinisi Pokaż wiadomość
Kochane zamówiłam na próbę:

- tonik z kwasami AHA/BHA
- skwalan
- żel hialuronowy 1%
- olej kokosowy

Mam cerę generalnie przetłuszczającą się ale miejscami mocno przesuszoną, z dużymi porami, skłonną do zaczerwienień i drobnych wyprysków.. Do tego mam trochę mniejszych i większych blizn po trądziku..

Jestem nowa w temacie więc chciałam się poradzić jak waszym zdaniem powinnam używać tych kosmetyków żeby było najlepiej..
Wiem, że każda skóra jest inna i wszystko będę musiała zweryfikować ale napiszcie proszę chociaż od czego zacząć..

Ps. Wszędzie piszecie o filtrach UV.. Które są najlepsze i gdzie można takowe nabyć (najchętniej w sklepach stacjonarnych)

Z góry dziękuję za pomoc..
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83748 poczytaj
Stary 2010-10-02, 16:00   #2677
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
dziewczyny, a ja z takim pytaniem, za które możecie mnie swobodnie linczować rozważam zakup serum antyoksydacyjnego. skusił mnie ten opis:
Serum polecane jest jako samodzielny produkt wzmacniający ochronę przeciwsłoneczną w przypadku osób nie używających produktów z filtrami anty-UV lub jako Serum pod kremy z filtrami.
ja nie używam filtrów, bo nie lubię konsystencji tych kremów, próbowałam różnych firm i żadna mi nie podeszła. taka alternatywa brzmi dość ciekawie. mam 20 lat, zaraz 21 i szukam czegoś dającego małego kopa skórze 1-2 w tygodniu chciałabym to serum dawać pod makijaż, a na noc serum z zielonej herbaty. moja cera: typowa tłusta.
warto inwestować w taki zestaw?
Tu nie ma za co linczować, raczej trzeba chwalić. Moim zdaniem bardzo dobry zestaw. Jesli kremy Ci nie pasują, to nie używaj. Serum na pewno nie zaszkodzi.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-10-02, 16:30   #2678
Yasinisi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dziękuję..
Yasinisi jest offline  
Stary 2010-10-02, 17:03   #2679
evenstar
Zakorzenienie

Cytat:
Tu nie ma za co linczować, raczej trzeba chwalić. Moim zdaniem bardzo dobry zestaw. Jesli kremy Ci nie pasują, to nie używaj. Serum na pewno nie zaszkodzi.
dzięki niestety kremy z filtrami nie każdemu pasują, choć bardzo chciałam uch używać jestem bardzo ciekawa tego serum już widzę minę rodziców, jak zobaczą mnie z zestawem małego chemika
Stary 2010-10-02, 17:06   #2680
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
loss_lauri no własnie z tymi składami to tak jest: czasami lepiej przymknąć oko i używać coś, co Ci służy niż eksperymaentować i szukać wiatru w polu - to na temat lipobazy.
Nie podobał mi się propylen glycol w serum z wit.C i postanowiłam je zmienić (choć byłam bardzo zadowolona). Kupiłam krople z wit.C dla dzieci cebion i jak mnie wysypało to dostałam nauczkę
Nie widziałam nigdzie tego pytania, ale już piszę: Aluminum Starch Octenylsuccinate niestety słusznie zaznaczyłaś na czerwono, bo w moim słowniku (to nie ja jestem taka mądra, tylko mam mądry słowniczek w iphonie) ma czerwoną kropkę, czyli poważne skutki dla zdrowia, unikać, jeśli to możliwe. Czytam dalej (lekko niezgrabne tłumaczenie z angielskiego, żeby było szybciej): istnieją słabe dowody na toksyczność, średni dowód na możliwośc uszkodzenia ludzkiego systemu nerwowego, silny dowód na neurotoksyczność (uszkodzenie układu nerwowego) człowieka, dopuszczony do używania w kosmetykach pod warunkiem ograniczonej ilości. Linki do fachowej literatury i wyników badań sobie daruję.
Methylisothiazolinone - kropka żółto-czerwona, czyli potencjalne szkodliwe skutki, używać sporadycznie. I dalej: w testach in vitro komórki ssaków wykazały neurotoksyczność, w kosmetykach dopuszczalne w ograniczonej ilości, w Japonii - ograniczenia w produkcji i łączeniu z innymi składnikami kosmetyków, znana toksyczność dla układu immunologicznego, silny dowód na toksyczność dla skóry.
Więc generalnie kiepsko, widzisz zresztą pozostałe składniki, których sama też nie lubisz. Ten eucerin to mi podpadł, podobnie jak vichy - udaje antyalergiczny krem, a tu proszę jakie kwiatki
no właśnie - kupujesz krem aptecznej marki sądząc, że - skoro to dermokosmetyk - to przy jego produkcji utrzymuje się wyższe standardy a tu taka niespodzianka... a w reklamie chwalą się, że zainspirowała ich nagroda Nobla za akwaporyny
i co z tego skoro walą do kremu takie substancje???
chyba zostanę jednak przy oleju z zielonej herbaty pod oczy - przynajmniej wiem, czego się po nim spodziewać
dzięki za odpowiedź chciałam usłyszeć opinie kogoś też już uświadomionego
Stary 2010-10-02, 18:52   #2681
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ZuOla Pokaż wiadomość
Nic strasznego w robieniu takiego kremiku, tylko żeby się przyjął.
Zafundowałam sobie kiedyś krem z lukrecją i strasznie mnie zapchał...
Widzę, że teraz jest jakaś nowa formuła - być może poptrawili coś w składzie...
A czy humektan stosujecie zimą? Muszę coś zakupić do olejów i żelu HA.
A widzę, że posiada 80% wody.
Ja humektan stosowałam nawet w poprzednią siarczystą zimę
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2010-10-02, 20:31   #2682
fabregasowa
Zakorzenienie

dziewczyny czy serum LEMON wysusza skórę? i na ile wystarcza przy codziennym stosowaniu (na noc) ?

Edytowane przez fabregasowa
Czas edycji: 2010-10-02 o 20:32
fabregasowa jest offline  
Stary 2010-10-03, 08:28   #2683
Charlotte95
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
charlotte - to nie próbka tylko waga tego konserwantu, nie ma w BU próbek toników po prostu 100ml toniku kosztuje 17,50, a opcjonalny konserwant (5g - mi wystarcza na kilkanaście toników) - 4,25. czyli wersja toniku z konserwantem kosztuje 21,75
Ach tak...dziękuje
Charlotte95 jest offline  
Stary 2010-10-03, 11:42   #2684
fuksjaa
Zakorzenienie

Dziewczyny, na ile wystarcza Wam żel hialuronowy, serum Lemon, olejek myjący i puder bambusowy?

fuksjaa jest offline  
Stary 2010-10-03, 12:56   #2685
Ineso
Matka Smoka

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na ile wystarcza Wam żel hialuronowy, serum Lemon, olejek myjący i puder bambusowy?
Puder jest bardzo wydajny. Ja używam codziennie a i tak kupuję go zazwyczaj z kimś na współkę, bo połowa wystarcza na kilka miesięcy, a wolę świeży stosować.
Żel hialuronowy to zależy do czego masz zamiar stosować. Też jest dość wydajny i do jednorazowej aplikacji na twarz wystarcza kropla.
Ineso jest offline  
Stary 2010-10-03, 13:31   #2686
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez fuksjaa Pokaż wiadomość
Żel w zależności od aplikacji - jak mieszam jeszcze z balsamem do ciała to znika znacznie szybciej niż stosowany tylko na twarz.
Olejek myjący starcza mi na ok. 2 miesiące (stosuję 2 razy dziennie).
Puder bambusowy - wciąż używam pierwsze opakowanie (od ponad pół roku) i końca nie widać

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-10-03 o 13:36
Sicilia jest offline  
Stary 2010-10-03, 13:42   #2687
Desigual
Raczkowanie

Dziewczyny trochę się pogubiłam...czy hydrolat można zastosować przed serum? Np hydrolat z róży stulistnej a potem serum azelo-oliwkowe lub antyoksydacyjne?
Chodzi mi o to, czy nie będzie jakiejś niepożądanej reakcji?
Desigual jest offline  
Stary 2010-10-03, 13:55   #2688
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Dziewczyny trochę się pogubiłam...czy hydrolat można zastosować przed serum? Np hydrolat z róży stulistnej a potem serum azelo-oliwkowe lub antyoksydacyjne?
Chodzi mi o to, czy nie będzie jakiejś niepożądanej reakcji?
Jakiś czas temu zadałam to samo pytanie na wątku o olejach, hydrolatach
Przed serum antyoksydacyjnym nie każdy hydrolat się nadaje, ale akurat różany jest OK.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-10-03, 14:20   #2689
Desigual
Raczkowanie

Dzięki też tak mi świtało że gdzieś o tym czytałam, dlatego zdecydowałam się między innymi na różany ale po czasie nie pamiętałam a dopiero teraz będę zamawiała pierwszy raz

Zastanawiam się jednak między serum antyoksydacyjnym a azelo - oliwkowym.
Desigual jest offline  
Stary 2010-10-03, 14:32   #2690
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Dzięki też tak mi świtało że gdzieś o tym czytałam, dlatego zdecydowałam się między innymi na różany ale po czasie nie pamiętałam a dopiero teraz będę zamawiała pierwszy raz
Zastanawiam się jednak między serum antyoksydacyjnym a azelo - oliwkowym.
Nie stosowałam serum azelo-oliwkowego, więc nic nie powiem.
Antyoksydacyjne jest świetne - mogę polecić
Różany (mam hydrolat różany EKO z BU) pachnie bosko - kończę pierwszą buteleczkę i na pewno kupię następną.

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-10-03, 19:21   #2691
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ach tak...dziękuje
nie ma za co
Stary 2010-10-03, 20:35   #2692
Magda_M_1973
Wtajemniczenie

Witam
Edytuję Biochemia wyjaśnila mi wyczerpująco mo problem.
Także zbyt szybko napisałam co mysle a faktycznie mieli rację co do pojemności hydrolatów.

Wszystko się zgadza

Edytowane przez Magda_M_1973
Czas edycji: 2010-10-04 o 07:42
Magda_M_1973 jest offline  
Stary 2010-10-03, 20:53   #2693
*moonlight eyes*
Raczkowanie

Cytat:
loss_lauri
no nie, właśnie kupiłam ten Eucerin pod oczy, skusiły mnie świetne recenzje na kwc. To nie wiem co teraz zrobić? Wyrzucić?

włoski, rośnijcie...
*moonlight eyes* jest offline  
Stary 2010-10-04, 17:10   #2694
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Nie wiem jak maseczka, ale olej neem strasznie śmierdzi, więc się zastanów czy na pewno wytrzymasz ten zapaszek
Ta maseczka w żadnym wypadku nie ma zapachu oleju neem, więc spokojnie

Dzięki dziewczyny za odzew w sprawie serum azelo-oliwkowego. W końcu sama się zdecydowałam na jego zakup

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-10-04, 19:36   #2695
durka
Raczkowanie

Ja również od kilku dni stosuję serum azelo-oliwkowe Ma bardzo fajną konsystencję, taką półpłynną,
dość fajnie się wchłania no i zapach ma delikatny
Co do efektów rozjaśnienia przebarwień, wypowiem się po miesiącu stosowania
durka jest offline  
Stary 2010-10-04, 21:15   #2696
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
no nie, właśnie kupiłam ten Eucerin pod oczy, skusiły mnie świetne recenzje na kwc. To nie wiem co teraz zrobić? Wyrzucić?
Ja też miałam takie dylematy Od jednego opakowania raczej nic nie będzie, ale następnym razem będziesz czytać składy, a tego samego kremu już pewnie nie kupisz

naturalnie proste
Sicilia jest offline  
Stary 2010-10-04, 21:56   #2697
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka

Od jakiegoś czasu a dokładnie po samodzielnym stosowaniu kwasów i innych metod złuszczania moja skóra jest jakas taka szorstka zaróżowiona i jak nałożę jakikolwiek krem nawet oilamut soft to robi się momentalnie różowa i gorąca... po dłuższej chwili to ustępuje, jednak zastanawiam sie dlaczego moja skóra tak reaguje na nawet łagodny krem czy tak jest wysuszona czy sama nie wiem a ten krem z Lukrecją pomógłby mi polecacie?? Czy może masełko jojoba było by lepsze do smarowania tak na codzień?? Tylko żeby mi porów nie pozatykało bo znowu bedę wysuszać krosty i takie błędne koło się robi

Edytowane przez Oldzinka
Czas edycji: 2010-10-04 o 22:09
Oldzinka jest offline  
Stary 2010-10-05, 15:16   #2698
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez *moonlight eyes* Pokaż wiadomość
ja się recenzjami raczej nie sugeruję bo wiem że większość ludzi nie ma zielonego pojęcia o chemii i zależy im by krem ładnie się rozprowadzał, dobrze wchłaniał i miał ładny zapach. zainteresowałam się tym eucerinem ze względu na aquaporyny zawarte w składzie (Nobel z chemii) i świetne działanie nawilżające jakie zaobserwowałam po próbce z apteki. ale aquaporyny aquaporynami - w składzie ma ze 3 składniki szkodliwe dla zdrowia a ja nie chcę tego kłaść na skórę a ja i tak nie jestem jakoś bardzo ortodoksyjna, bo np parabeny jakoś toleruję
Cytat:
Ja też miałam takie dylematy Od jednego opakowania raczej nic nie będzie, ale następnym razem będziesz czytać składy, a tego samego kremu już pewnie nie kupisz
zgadzam się - jedno opakowanie nie zrobi krzywdy
Stary 2010-10-05, 19:56   #2699
beliczek
Zakorzenienie

Dziewczyny - doradźcie, proszę.
Kupić czy nie kupić olej monoi w BU?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-monoi.html

Chciałabym go kupić z myślą o ukręceniu masełka a'la bodyshop'owe. Czy wkręcałyście ten olej do jakiejś formulacji? Tak sobie myślę, że skoro to kokos+ekstrakt kwiatowy, to możnaby ukręcic mus do ciała wg receptury z EcoSpa. Ale czy wtedy nie straci zapachu?

Jak zachowuje się sam na skórze?
beliczek jest offline  
Stary 2010-10-05, 20:02   #2700
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Dziewczyny - doradźcie, proszę.
Kupić czy nie kupić olej monoi w BU?

http://www.biochemiaurody.com/sklep/oil-monoi.html

Chciałabym go kupić z myślą o ukręceniu masełka a'la bodyshop'owe. Czy wkręcałyście ten olej do jakiejś formulacji? Tak sobie myślę, że skoro to kokos+ekstrakt kwiatowy, to możnaby ukręcic mus do ciała wg receptury z EcoSpa. Ale czy wtedy nie straci zapachu?

Jak zachowuje się sam na skórze?
ja mam olej monoi frangipani - ma obłędnie piękny zapach, świetnie się wchłania i nie uczula (stosuję go na dłonie).

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości