Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-10, 10:11   #2731
agat888
Raczkowanie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Dla mnie eliksir winogronowy był kompletną porażką. Zero efektu nawet po zużyciu całego opakowania. Mało wydajny, starczył mi tylko na miesiąc. Natomiast 3 rose bardzo fajny i bardzo wydajny.
agat888 jest offline  
Stary 2010-10-10, 22:40   #2732
strawberka
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

czy macie jakieś sposoby, żeby peeling z bromelainą nie zasychał? może dodać do niego HA? nie podoba mi się ta skorupa, którą robi na skórze a poza tym robię, go już drugi raz i szczypie mnie... zastanawiam się czy podchodzić do niego trzeci raz przez takie akcje
Stary 2010-10-11, 16:20   #2733
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
czy macie jakieś sposoby, żeby peeling z bromelainą nie zasychał? może dodać do niego HA? nie podoba mi się ta skorupa, którą robi na skórze a poza tym robię, go już drugi raz i szczypie mnie... zastanawiam się czy podchodzić do niego trzeci raz przez takie akcje
Nie należy doprowadzać bromelainy do zaschnięcia, ponieważ działa ona w środowisku wodnym. Ja nakładam peeling przed kąpielą lub prysznicem. Więcej na stronie BU: http://www.biochemiaurody.com/faq.html#peelbromelain

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-10-12, 09:31   #2734
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Nie należy doprowadzać bromelainy do zaschnięcia, ponieważ działa ona w środowisku wodnym. Ja nakładam peeling przed kąpielą lub prysznicem. Więcej na stronie BU: http://www.biochemiaurody.com/faq.html#peelbromelain
można też co jakiś czas psikać twarz wodą - ja tak robię i wtedy piling nie zasycha
Stary 2010-10-12, 10:14   #2735
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez agat888 Pokaż wiadomość
Dla mnie eliksir winogronowy był kompletną porażką. Zero efektu nawet po zużyciu całego opakowania. Mało wydajny, starczył mi tylko na miesiąc. Natomiast 3 rose bardzo fajny i bardzo wydajny.
Dla mnie eliksir to też totalna porażka
Stary 2010-10-12, 10:17   #2736
ktsw
Zakorzenienie

mi tez sie wydawalo, ze eliksir to porazka. Wodniste, za mało nawilżające itd. No ale po jakims czasie zauwazyłam, ze cera przepieknie rozswietlona, napięta, taka ujednolicona wiec obecnie mam 2 opakowanie
ktsw jest offline  
Stary 2010-10-12, 16:27   #2737
fossa
Zadomowienie

czesc,
ile wazny jest tonik aha plus bha 10% ? tzn. jeszcze nie zrobiony, zadne z polproduktow nie bylo otwierane...
fossa jest offline  
Stary 2010-10-12, 16:42   #2738
Yasinisi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fossa Pokaż wiadomość
czesc,
ile wazny jest tonik aha plus bha 10% ? tzn. jeszcze nie zrobiony, zadne z polproduktow nie bylo otwierane...

Tutaj masz tabelę dat ważności wszystkich produktów z BU (gotowych jak i półproduktów):
http://www.biochemiaurody.com/vademekum/storage.html

NIE PRZESYŁAM TŁUMACZEŃ KSIĄŻEK!!!
Yasinisi jest offline  
Stary 2010-10-12, 17:22   #2739
Shazney
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
można też co jakiś czas psikać twarz wodą - ja tak robię i wtedy piling nie zasycha
No właśnie . Do tego celu polecam butelkę z atomizerem (dostępną na BU).

Przy okazji chciałabym pochwalić serum AZELO-oliwkowe. Co prawda używam go dopiero od kilku dni, ale już wyczuwam fajne wygładzenie skóry. Rewelacyjnie się nadaje dla mieszańców z niedoskonałościami

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-10-14, 14:29   #2740
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Czy przy stosowaniu tego toniku PHA 6% mogę pójść na solarium?
Nie są to kwasy takie jak AHA,czy BHA więc filtry nie są 'wymagane'.
Wolę spytać jeszcze was dziewczyny o większej wiedzy
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2010-10-14, 14:36   #2741
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
biochemiczek pytasz czy możesz isc na solarium??
ktsw jest offline  
Stary 2010-10-14, 15:17   #2742
magrat16
Zakorzenienie

Doszła dziś moja paczucha- równo 7 dni od zamówienia Od razu dałam na twarz kocankę, a potem odżywczy żel hialuronowy z olejkiem tamanu i 3 kroplami oleju kocankowego.
Powiem szczerze, że może jestem dziwna, ale mi kocanka nie śmierdzi. To taki ziołowy zapaszek, ale nie odrzucający.
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)

03.10.2015
magrat16 jest offline  
Stary 2010-10-14, 15:57   #2743
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
skoro chodzisz na solarium- po co stosujesz kwasy ?

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-10-14 o 15:58
carolinascotties jest offline  
Stary 2010-10-14, 18:54   #2744
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Identyczne pytanie zadałaś w wątku o maseczce aspirynowej. Zadaj sama sobie pytanie po co stosujesz te kosmetyki? One mają działac przeciwzmarszczkowo, a solarium ma działanie zmarszczkowe, nie widzisz sprzeczności?

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2010-10-14, 20:11   #2745
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Filtra nie wymagają ale to nie znaczy że mozna po nich smazyć sie w solarium,lepiej nie ryzykuj bo narobisz sobie wiecej szkody niż pożytku
Swoja droga jezeli lubisz być opalona to potestuj samoopalacze ,polecam Thalgo,Diora w zelu i Shiseido wydasz tyle samo co karnecik w solarium ,skóra zdrowsza i wogóle,no i polecam wszelkie bronzerki zwłaszcza mineralne
Co do nakładania samoopalacza najpierw peeling i wsmaruj dokładnie wcierając cieniutką warstwę do pełnego wchłonięcia ,możesz dla lepszego efektu wsmarowac 2 warstwę, na koniec wez ręcznik i wytrzyj kolana,łokcie ,brwi ,przejście miedzy skórą a włosami i okolice ust ,brzmi skomplikowanie ale jak dojdziesz do wprawy to efekt cie powali i zmarchy pózniej przyjda
A i koniecznie dokładnie umyj ręce
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-10-14, 21:12   #2746
AliMa5
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Filtra nie wymagają ale to nie znaczy że mozna po nich smazyć sie w solarium,lepiej nie ryzykuj bo narobisz sobie wiecej szkody niż pożytku
Swoja droga jezeli lubisz być opalona to potestuj samoopalacze ,polecam Thalgo,Diora w zelu i Shiseido wydasz tyle samo co karnecik w solarium ,skóra zdrowsza i wogóle,no i polecam wszelkie bronzerki zwłaszcza mineralne
Co do nakładania samoopalacza najpierw peeling i wsmaruj dokładnie wcierając cieniutką warstwę do pełnego wchłonięcia ,możesz dla lepszego efektu wsmarowac 2 warstwę, na koniec wez ręcznik i wytrzyj kolana,łokcie ,brwi ,przejście miedzy skórą a włosami i okolice ust ,brzmi skomplikowanie ale jak dojdziesz do wprawy to efekt cie powali i zmarchy pózniej przyjda
A i koniecznie dokładnie umyj ręce
Zachecilas mnie tym samoopalaczem
bez mineralow jestem juz blada jak sciana, a dzis testowalam blusche i z przerazeniem zobaczylam ze vanilla latte ladnie sie wtopil
a sa jakies tansze a dobre?

zeby nie bylo offa to na mnie produkty BU nie robia wiekszego wrazenia, nie wiem czemu. tylko hydrolat oczarowy bardzo lubie
ach i mleczko jedwabne do wlosow, no dobra to juz 2 sztuki
AliMa5 jest offline  
Stary 2010-10-15, 15:46   #2747
natalalala
Zakorzenienie

a ja liczylam, ze dzis dojda moje kosmetyki-wyslane w srode i przez weekend sobie potestuje, a tymczasem listonosz sie nie pojawil

czytam sobie opinie na stronie BU i tam jedna kobietka pisze, ze super, ze hit i ze kosmetyk wszech czasow
od razu wiadomo ze wizazanka
Stary 2010-10-15, 20:18   #2748
elianka
Zakorzenienie

ja się zachwycam serum migdałowym. Dla mnie to strzał w 10, zostanę wierna na wieki

Znaczy zostałabym, gdyby nie było limitowane

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2010-10-15 o 20:22
elianka jest offline  
Stary 2010-10-16, 10:01   #2749
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
biochemiczek pytasz czy możesz isc na solarium??
Nie pytam o opinie,tylko ewentualne skutki powiązane z tym właśnie produktem,czy to nie przeszkodzi..

---------- Dopisano o 09:58 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
skoro chodzisz na solarium- po co stosujesz kwasy ?
Na solarium nie chodzę,pytam wybiegając w przyszłość bo właśnie chciałabym pójść tak z 3 razy.

---------- Dopisano o 10:01 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Identyczne pytanie zadałaś w wątku o maseczce aspirynowej. Zadaj sama sobie pytanie po co stosujesz te kosmetyki? One mają działac przeciwzmarszczkowo, a solarium ma działanie zmarszczkowe, nie widzisz sprzeczności?
Owe kosmetyki stosuję,aby usunąć zaskórniki zamknięte ponieważ działanie przeciwzmarszczkowe nie jest w tej chwili u mnie potrzebne.
Zadałam tylko pytanie,nie pytam o skutki.
Dziękuję i wystarczy.
Kachnaaaa jest offline  
Stary 2010-10-16, 13:03   #2750
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Nie pytam o opinie,tylko ewentualne skutki powiązane z tym właśnie produktem,czy to nie przeszkodzi..

Na solarium nie chodzę,pytam wybiegając w przyszłość bo właśnie chciałabym pójść tak z 3 razy.

Owe kosmetyki stosuję,aby usunąć zaskórniki zamknięte ponieważ działanie przeciwzmarszczkowe nie jest w tej chwili u mnie potrzebne.
Zadałam tylko pytanie,nie pytam o skutki.
Dziękuję i wystarczy.
Skoro stosujesz jakis preparat to oprócz działania powinnaś chyba znać ewentualne skutki jego działania samego, jak i w połączeniu z czymś, w tym wypadku z solarium, słońcem.
Kosmetyki przeciwzmarszczkowe, jak sama nazwa wskazuje stosujemy aby zadziałały najlepiej, gdy zmarszczek jeszcze nie mamy - patrz ich nazwa, na zmarszczki bardziej inwazyjne metody sa polecane, więc w tym wypadku nie rozumiem Twojego stwierdzenia, że nie musisz tego stosowac na zmarszczki odczuwanie skutków tego typu preparatów jest długofalowe. Tak samo może być z solarium, od razu możesz nie mieć zmarszczek, plam, ale za czas jakis i owszem i wtedy będziesz się rozglądała za wątkiem, jak to zlikwidować.
Jeśli o mnie chodzi możesz przed zastosowaniem produktu, ale tez i zaraz po, iść na solarium. Twoja buzia, Twoja skóra

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2010-10-16, 14:29   #2751
carolinascotties
Zakorzenienie

Wczoraj odebralam przesylke z BU. Na moja prosbe dodano probke oleju arganowego .
Dzis wielkie mieszanie; Kilka minut temu nalozylam serum rozjasniajace - pierwsze wrazenie - odrobine lepkie na twarzy;
Ciekawe jak dlugo bedzie sie wchlaniac
Stary 2010-10-16, 15:47   #2752
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Wczoraj odebralam przesylke z BU. Na moja prosbe dodano probke oleju arganowego .
Prosiłam o próbkę tego samego oleju i nie dostałam a to było miesiąc temu.
Przykro, że dają je tak wybiórczo..
A za ile zamawiałaś? Bo ja za ok 200zł..
Stary 2010-10-16, 16:27   #2753
carolinascotties
Zakorzenienie

Kwota mojego zamowienia to okolo 150zl.

Mineraly Lucy trzymaja sie na serum rozjasniajacym fantastycznie - bez potrzeby nakladania kremu
Stary 2010-10-16, 16:42   #2754
natalalala
Zakorzenienie

do mnie doszla wczoraj przesylka jednak.
Nie moge sie odkleic od oleju kokosowego
Bede na pewno kupować jakies duze opakowanie w innej firmie.
Super natluszcza skore, na opaleniznie wogole tak wyglada bo ma taki perlowy polysk
Dzialania na wlosy jeszcze nie znam, bo dopiero wczoraj wsmarowalam i dzis bede zmywac.

Zapach jest bardzo intensywny i baaardzo apetyczny.
Na skorze znika dosc szybko, na wlosach utrzymuje sie dluzej.

Edytowane przez natalalala
Czas edycji: 2010-10-16 o 16:43
natalalala jest offline  
Stary 2010-10-16, 19:01   #2755
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka

Witam.
Dziewczyny proszę powiedzcie jak stosować ten dwufazowy nawilżacz?? Czy mogę do jednej buteleczki wlać i zmieszać podwójny kwas hialuronowy 2% wraz z olejkiem z rdzawej róży?? Bo pisze na stronie żeby to zrobić na dłoni przed nałożeniem, a dlaczego nie mogę składników zmieszać w jednej buteleczce z pompką, czy to nie wygodniej?? Chciałabym np do tego dodać koenzym Q10 1% i Witaminę E 2-3% zakupione z mazideł. Jak to upaćkać, któro najpierw do którego dodać, co z czym mieszać i w jakich proporcjach? może ktoś mi pomóc? Dziękuję ślicznie
Oldzinka jest offline  
Stary 2010-10-16, 21:40   #2756
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Witam.
Dziewczyny proszę powiedzcie jak stosować ten dwufazowy nawilżacz?? Czy mogę do jednej buteleczki wlać i zmieszać podwójny kwas hialuronowy 2% wraz z olejkiem z rdzawej róży?? Bo pisze na stronie żeby to zrobić na dłoni przed nałożeniem, a dlaczego nie mogę składników zmieszać w jednej buteleczce z pompką, czy to nie wygodniej?? Chciałabym np do tego dodać koenzym Q10 1% i Witaminę E 2-3% zakupione z mazideł. Jak to upaćkać, któro najpierw do którego dodać, co z czym mieszać i w jakich proporcjach? może ktoś mi pomóc? Dziękuję ślicznie
dlatego że nie wymieszasz 2 różnych faz (olejowej - oleju i wodnej - żelu HA) bez emulgatora no i dochodzi jeszcze kwestia konserwantu - oleje są konserwowane mieszanina tokoferoli a żele HA pewnie jakimś phenoxyethanolem - taka mieszanka mogłaby się szybko popsuć.
jeśli zależy ci na jakimś bardziej kompleksowym preparacie to zrób serum - tam możesz dodać i HA i witaminy i jakieś substancje aktywne oraz konserwant
ale o szczegóły zapytaj już p. Lidię
Stary 2010-10-16, 21:56   #2757
Oldzinka
Raczkowanie

GG do Oldzinka

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
dlatego że nie wymieszasz 2 różnych faz (olejowej - oleju i wodnej - żelu HA) bez emulgatora no i dochodzi jeszcze kwestia konserwantu - oleje są konserwowane mieszanina tokoferoli a żele HA pewnie jakimś phenoxyethanolem - taka mieszanka mogłaby się szybko popsuć.
jeśli zależy ci na jakimś bardziej kompleksowym preparacie to zrób serum - tam możesz dodać i HA i witaminy i jakieś substancje aktywne oraz konserwant
ale o szczegóły zapytaj już p. Lidię
Dziękuję Ci. Zielona jestem w tym temacie także wybacz moją niewiedzę, szukam właśnie dobrego nawilżacza na co dzień z koenzymem Q10 i witaminą E + podwójny żel hialuronowy 2%. Nie wiem jak zabrać się za ukręcanie takiego sera od czego zacząć za czym się rozglądać, nie mam nawet żadnych sprzętów do odmierzania i ważnienia, te wszystkie przeliczniki gramy i ml przerasta mnie
Oldzinka jest offline  
Stary 2010-10-16, 23:29   #2758
natalalala
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Ci. Zielona jestem w tym temacie także wybacz moją niewiedzę, szukam właśnie dobrego nawilżacza na co dzień z koenzymem Q10 i witaminą E + podwójny żel hialuronowy 2%. Nie wiem jak zabrać się za ukręcanie takiego sera od czego zacząć za czym się rozglądać, nie mam nawet żadnych sprzętów do odmierzania i ważnienia, te wszystkie przeliczniki gramy i ml przerasta mnie
moze to Ci podpasuje?
ostatnio znalazlam

nie ma zelu w skladzie, ale mozesz go nalozyc przed
mnie osobiscie przekonalo to serum i chyba sobie zrobie

Edytowane przez natalalala
Czas edycji: 2010-10-16 o 23:31
natalalala jest offline  
Stary 2010-10-17, 11:49   #2759
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
ma za co o ile pamiętam to w receptariuszu Mazideł było chyba serum z koenzymem q10; zawsze też możesz poprosić p. Lidię o modyfikację formuły
jeśli chodzi o sprzęt, to niestety na początku będziesz musiała zaopatrzyć się w podstawowe zlewki, miarki (jeśli nie masz wagi laboratoryjnej), bagietkę borokrzemową itd. ale to jeśli sama chcesz mieszać.
jeśli kupujesz w BU to sprzęt nie jest potrzebny
Stary 2010-10-17, 12:30   #2760
rocki
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
ja się zachwycam serum migdałowym. Dla mnie to strzał w 10, zostanę wierna na wieki

Znaczy zostałabym, gdyby nie było limitowane
Serum jest swietne, na razie z kwasow z BU zdecydowanie najbardziej mi podpasowalo Moze jak ich zasypiemy wszystkie prosbami, to sie zmiluja i je przywroca?

A jeszcze zeby tak zrobili peelingi migdalowe, np. 20 i 30%...

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2011-08-09 o 10:15
rocki jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości