Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-11-12, 15:03   #2821
ktsw
Zakorzenienie

Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Nie ma przymusu nakładnia filtrów, filtry zasadniczo jest to wybór każdej osoby.
no tak, ale np na preparaty z kwasami filtry są jak najbardziej wskazane. Flavo c może być bez fitra
ktsw jest offline  
Stary 2010-11-12, 15:11   #2822
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ktsw Pokaż wiadomość
no tak, ale np na preparaty z kwasami filtry są jak najbardziej wskazane. Flavo c może być bez fitra
Oczywiście, ale zakładam, że ktos kto używa kwasów to wie z czym sie je i po co i jak trzeba się chronic itd. a nie używa, bo np. wyczytał, że inni tak robią

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2010-11-12, 17:36   #2823
Lenka1000
Rozeznanie

Cytat:
Na razie nie uzywam kwasów bo karmię małego. Zapytałam o ten physiogel na serum z wit C bo physiogel to zawsze mój krem na zimę. Nie wiem czy kremy z filtrami tak dobrze chronią przed mrozem. Kupiłam przed chwilą w rossmannie babydreama dla dzieci z filtrem 50. Jesli uwazacie, że bedzie lepszy to jego bede kładła na wit C z BU. Czytałam tez na biochemii, że filtry i wit C to dobry duet.
Lenka1000 jest offline  
Stary 2010-11-12, 23:47   #2824
skarpetta
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lenka1000 Pokaż wiadomość
Zamówiłam na BU Serum antyoksydacyjne flavo-C15EF - czy na dzien koniecznie muszę na nie nakładać filtry czy moze byc phisiogel?
serum nie jest fotouczulające
skarpetta jest offline  
Stary 2010-11-13, 11:59   #2825
Lenka1000
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
serum nie jest fotouczulające
dzięki czyli mogę zostać przy ulubionym physiogelku
Lenka1000 jest offline  
Stary 2010-11-13, 13:23   #2826
Shazney
Zakorzenienie

Mam pytanko do dziewczyn, które stale używają peelingu z bromelainą. Zużyłam już "setki" opakowań tego produktu, bo byłam zadowolona z efektów, jakimi uraczał moją cerę, potem w ramach małych eksperymentów z innymi kosmetykami, zrobiłam sobie przerwę od BU. Ostatnio powróciłam na "stare śmieci" i uwzględniłam go w zamówieniu. I co zauważyłam? Peeling strasznie podrażnia moją skórę, po zmyciu długo jeszcze piecze i swędzi. Wiem, że bromelaina może powodować takie reakcje, ale mnie się nigdy to nie przydarzało. Czy ktoś ma podobnie?

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline  
Stary 2010-11-14, 11:42   #2827
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
Na razie nie uzywam kwasów bo karmię małego. Zapytałam o ten physiogel na serum z wit C bo physiogel to zawsze mój krem na zimę. Nie wiem czy kremy z filtrami tak dobrze chronią przed mrozem. Kupiłam przed chwilą w rossmannie babydreama dla dzieci z filtrem 50. Jesli uwazacie, że bedzie lepszy to jego bede kładła na wit C z BU. Czytałam tez na biochemii, że filtry i wit C to dobry duet.
hmm, gdzies mi sie obiło o oczy, ze filtry chemiczne przenikają do krwiobiegu (oczywiscie stosowane w duzych dawkach) i przy karmieniu i ciąży to niebardzo. No ale to nie moj temat na razie wiec radze poczytac gdzies kiedys na biochemii byl wątek dla mam
ktsw jest offline  
Stary 2010-11-14, 12:02   #2828
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Mam pytanko do dziewczyn, które stale używają peelingu z bromelainą. Zużyłam już "setki" opakowań tego produktu, bo byłam zadowolona z efektów, jakimi uraczał moją cerę, potem w ramach małych eksperymentów z innymi kosmetykami, zrobiłam sobie przerwę od BU. Ostatnio powróciłam na "stare śmieci" i uwzględniłam go w zamówieniu. I co zauważyłam? Peeling strasznie podrażnia moją skórę, po zmyciu długo jeszcze piecze i swędzi. Wiem, że bromelaina może powodować takie reakcje, ale mnie się nigdy to nie przydarzało. Czy ktoś ma podobnie?
mnie ten piling zawsze podrażniał, ale ja mam bardzo wrażliwą skórę
być może twoja skóra teraz się na niego uwrażliwiła
Stary 2010-11-14, 19:02   #2829
Lenka1000
Rozeznanie

Cytat:
hmm, gdzies mi sie obiło o oczy, ze filtry chemiczne przenikają do krwiobiegu (oczywiscie stosowane w duzych dawkach) i przy karmieniu i ciąży to niebardzo. No ale to nie moj temat na razie wiec radze poczytac gdzies kiedys na biochemii byl wątek dla mam
tym bardziej zostane przy physiogelu dzięki
Lenka1000 jest offline  
Stary 2010-11-14, 19:42   #2830
metice
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 2

szybkie pytanie od zupełnie zielonej w temacie BU:

Co lepsze dla skóry mieszanej w kierunku suchej, wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień z roszerzonymi porami i drobnymi plamkami po trądziku, w trakcie kuracji triacnelem (słabe kwasy) - hydrolat oczarowy czy z kocanki?
metice jest offline  
Stary 2010-11-14, 20:05   #2831
klatka
Zakorzenienie

Czy używała któraś z Was dziewczyny hydrolat z dzikiej malwy? Jakie macie opinie?

Metice- To chyba trzeba sprawdzić na własnej skórze. Ja mam cerę też w kierunku suchej, z zaczerwieniami, naczynkową i mnie kocanka podrażniła a oczar uspokoił i załagodził. Ale każdy może zareagować inaczej.
Stary 2010-11-14, 21:46   #2832
evenstar
Zakorzenienie

poszło moje pierwsze zamówienie serum antyoksydacyjne, olejek pomarańczowy oraz hydrolat oczarowy. w planach tonik z PHA, ale to jak skończę tubkę effaclaru
Stary 2010-11-14, 21:46   #2833
jugr-a
Raczkowanie

Mnie również kocanka podrażniła, ale z tego co czytam to nie jest to wbrew pozorom nagminne Oczar za to jest niezły - chociaż nie ukrywam, że to również nie mój ideał i dalej będę szukała czegoś lepszego dla przysuchej skóry.
Musisz próbować bo każdemu służy coś innego
Stary 2010-11-14, 22:30   #2834
klatka
Zakorzenienie

Właśnie w ramach tych dalszych poszukiwań zamówiłam hydrolat z dzikiej malwy. Jak piszą na stronie-

• nawilża, zmiękcza i wygładza skórę
• emoliencyjne - chroni skórę przed utratą wilgoci przez tworzenie
przylegającej warstwy ochronnej
• przeciwzapalne
• łagodzi podrażnienia i zmniejsza nadwrażliwość
• wykazuje lekkie działanie liftingujące

W ciemno wzięłam jeszcze kompleks do cery naczynkowej, no i oczar który już na stałe zagościł na mojej liście zakupów, tak jak keratyna, macerat z marchwi i naturalny czynnik nawilżający.
Stary 2010-11-14, 22:42   #2835
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Czy używała któraś z Was dziewczyny hydrolat z dzikiej malwy? Jakie macie opinie?

Metice- To chyba trzeba sprawdzić na własnej skórze. Ja mam cerę też w kierunku suchej, z zaczerwieniami, naczynkową i mnie kocanka podrażniła a oczar uspokoił i załagodził. Ale każdy może zareagować inaczej.
Ja właśnie używam dziką malwę ,jest dość fajny delikatny zapach jakby łąki czy trawy,nawilża i łagodzi ale jednak wolę oczarowy silniej działa mam przetłuszczającą cere i wieeelkie pory .
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-11-16, 12:22   #2836
Lenka1000
Rozeznanie

czy Peeling cukrowy do ciala korzenno-cytrusowy z BU został wycofany z oferty? A może on jest dostepny w innym sklepie?
Lenka1000 jest offline  
Stary 2010-11-16, 16:01   #2837
shamrok
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

witam,

nigdy nie mialam zadnych problemow skornych ale 30stka stuknela i cera zrobila sie szara i odwodniona, liczne zmarszczki mimiczne i zwiekszona wroazliwosc na wiekszosc kosmetykow.
Dlatego postanowilam zaopatrzyc sie w cos na BU:

na rano: hydroltat rozany + serum olejek z wit C + krem z filtrami
wieczorem: olejek do zmywania rozany + hydrolat rozany + serum 3x rose

plus 2 razy w miesiacu : peeling enzymatyczny + maska z algami

mam nadzieje ze taki zestawik rozpromieni moja buzie , ujedrni i zlagodzi troche te wsretne zmarszczki.

jak przesylka dojdzie i wyprubuje to zdam relacje.
shamrok jest offline  
Stary 2010-11-16, 18:07   #2838
akisia
Zakorzenienie

Dziewczyny, czy którejś z Was czerwieniła się skóra po serum z zieloną herbatą? Bo mam wrażenie, że moja naczynkowa cera go nie lubi... a na flavo c wcale tak nie reagowała
akisia jest offline  
Stary 2010-11-16, 19:03   #2839
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy którejś z Was czerwieniła się skóra po serum z zieloną herbatą? Bo mam wrażenie, że moja naczynkowa cera go nie lubi... a na flavo c wcale tak nie reagowała
Tak to już jest z naczynkowcami, podrażni byle co, nawet sama natura.
Mnie np. podrażnia hydrolat z kocanki, tak jak dziewczyny pisały wyżej, że je też. Muszę uspokajać skórę oczarowym. Chyba nie będę go więcej używać.
Stary 2010-11-16, 20:23   #2840
ktsw
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez shamrok Pokaż wiadomość
witam,
...
mam nadzieje ze taki zestawik rozpromieni moja buzie , ujedrni i zlagodzi troche te wsretne zmarszczki.

jak przesylka dojdzie i wyprubuje to zdam relacje.
witam w gronie 30stek

zestaw wyglada ok, sama stosuje podobne preparaty. Po wit C cera pieknie rozswietlona a po nocy z serum 3x rose naprawde ładnie wygladzona i odżywiona. Choc ja juz mysle o czyms mocniejszym na zmarchy
ktsw jest offline  
Stary 2010-11-16, 22:49   #2841
sylazbarc
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
jak dla mnie z róży damascena eko(mam cerę suchą)

ale najbardziej nawilżający z przetestowanych przeze mnie hydrolatów(a miałam ich sporo) jest lipa eko z mazideł

Ja kupiłam niedawno hydrolat z róży damascena i totalnie spalił mi twarz (mam skórę mieszaną alergiczną). Juz po drugim użyciu wydawało mi się coś nie tak, ale na 3-4 dzień masakra, wysuszona skóra, wiór i burak... szok
skorupa jak u żółwia mi się zrobiła
Dobry tydzień próbowałam coś robić by wyjść do ludzi, płakać mi się chciało jak widziałam siebie w lustrze.....

Boję się znów kupic jakiś hydrolat.......

Mam też olej arganowy, śmierdzi stęchlizną, mieszam go z kremem ciclafate z Avene na noc i skóra jest OK, choć wg mnie ciężko się wchłania.

Natomiast pudełeczka typu air-less rewelacja szczególnie do podkładu Estee Lauder Doubel Wear Juz mi się nic nie wylewa i nie marnuje
sylazbarc jest offline  
Stary 2010-11-17, 09:16   #2842
Lenka1000
Rozeznanie

Naprawdę nikt nie wie, czy Peeling cukrowy do ciala korzenno-cytrusowy z BU został wycofany z oferty? A może on jest dostepny w innym sklepie?
Lenka1000 jest offline  
Stary 2010-11-17, 10:20   #2843
shamrok
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Naprawdę nikt nie wie, czy Peeling cukrowy do ciala korzenno-cytrusowy z BU został wycofany z oferty? A może on jest dostepny w innym sklepie?

napisz maila do BU, odpisza max na nastepny dzien. Z nimi nie ma problemu.
shamrok jest offline  
Stary 2010-11-17, 10:30   #2844
martiryb
Wtajemniczenie

dziewczyny, czy używała / używa któraś z Was Zestaw Serum na okolice oczu i naczynka? warto? pomaga coś?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-eye.html

mój blog

www.beautyness.pl

martiryb jest offline  
Stary 2010-11-17, 10:34   #2845
dudkaaa
Raczkowanie

sylazbarc
Pewnie Ci po prostu nie sluzy roza, lepiej jej unikaj, ale przeciez inne hydrolaty wcale nie musza Cie uczulac

Edytowane przez dudkaaa
Czas edycji: 2010-11-17 o 11:10
dudkaaa jest offline  
Stary 2010-11-17, 12:31   #2846
alunialunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sylazbarc Pokaż wiadomość
Ja kupiłam niedawno hydrolat z róży damascena i totalnie spalił mi twarz (mam skórę mieszaną alergiczną). Juz po drugim użyciu wydawało mi się coś nie tak, ale na 3-4 dzień masakra, wysuszona skóra, wiór i burak... szok
skorupa jak u żółwia mi się zrobiła
Dobry tydzień próbowałam coś robić by wyjść do ludzi, płakać mi się chciało jak widziałam siebie w lustrze.....

Boję się znów kupic jakiś hydrolat.......

Mam też olej arganowy, śmierdzi stęchlizną, mieszam go z kremem ciclafate z Avene na noc i skóra jest OK, choć wg mnie ciężko się wchłania.

Natomiast pudełeczka typu air-less rewelacja szczególnie do podkładu Estee Lauder Doubel Wear Juz mi się nic nie wylewa i nie marnuje
to rzeczywiście miałaś przejścia z tym hydrolatem,jeżeli miałabym polecić jakiś hydrolat dla wrażliwej skóry to chyba tylko z lipy eko, ale on dostepny tylko na mazidłach, naprawdę świetnie koi i nawilża skórę, niektórym może przeszkadzać słodki zapach, ale ja go uwielbiam
zawsze można kupić małą pojemność i spróbować na części twarzy jaka jest reakcja skóry
już czytałam tu na forum ,że hydrolat z damasceńskiej komuś zaszkodził, nie ma co się zrażać tylko próbować inne, mnie też większość hydrolatów ściąga skórę,tak zachwalany tu oczarowy wysusza mnie i do tego ma nieprzyjemny zapch jak dla mnie, szkoda,że na BU nie ma mniejszych pojemności do testów

alunialunia jest offline  
Stary 2010-11-17, 13:19   #2847
ktsw
Zakorzenienie

ale sie wysilili na noworoczny prezent - kalndarzyk na 2011 rok za to ceny wesoło wędrują w górę
ktsw jest offline  
Stary 2010-11-17, 18:10   #2848
natalalala
Zakorzenienie

ja z czystym sercem moge polecic serum z wit C
Mam cere mieszana w kierunku suchej i wrazliwa.
Serum nie podraznia i dosc fajnie nawilza.
Choc sobie nie zaluje, to raczej powoli sie zuzywa.
jestem zadowolona
Stary 2010-11-17, 19:01   #2849
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p

witam

mam pytanko
zamawiam sobie ten tonik z kwasem PHA
http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikpha6.html
i tam trzeba dac konserwant zeby dluzej "zyl"

a ja mam w domu taki konserwant:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?290,feog

moge uzyc jego do tego toniku? czy musi byc konkretnie ten, ktory jest podany na biochemii?
Svinecka jest offline  
Stary 2010-11-17, 19:05   #2850
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
dziewczyny, czy używała / używa któraś z Was Zestaw Serum na okolice oczu i naczynka? warto? pomaga coś?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serum-eye.html
Używam od 2 miesięcy. Nie podrażnia oczu, dość przyjemny w użytkowaniu. Nie wiem czy pomaga, bo raczej nie mam zmarszczek, nie wiem czy kupię ponownie, zużyłam póki co ok 1/3.

Tagi
aha, bambus, bambusowy, bha, gliceryna, jedwab, owies, puder, tonik, tonik aha/bha

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości