Dezodoranty / antyperspiranty bez aluminium - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-10-31, 14:16   #121
Falabella
Zakorzenienie

Dot.: Sole aluminium w antyperspirantach - bać się czy nie?

Jestem całkiem zadowolona z Garnier Bio różanego. Przy przychylnych wiatrach spokój mam cały dzień. Czasami trzeba ponowić aplikację raz lub dwa, ale to dla mnie nie jest problem.
Stosuję Ziaja Bloker raz w miesiącu lub rzadziej i dzięki temu Garnier Bio na razie mi wystarcza.

Jak przybędzie gotówki to się rozejrzę za czymś innym.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 15:20   #122
Falabella
Zakorzenienie

I jak tam dziewczyny? Testujecie?

Garnier BIO różany jednak u mnie odpada. Wkurza mnie i czuję się bardzo niekomfortowo, bo pojawia się nieładny zapach. Do tego Garnier testuje...

Czy ktoś używał Eco Cosmetics z aloesem? Czaję się na niego.

Albo Queen Helene?

Stary 2012-11-19, 10:21   #123
201608040942
Konto usunięte

A uzywasz Gariera w kulce? jesli tak to dodaj do niego natron albo jak nie masz to proszku do pieczenia to to samo. Wtedy niemily zapach nie powinien sie wydzielac.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 14:53   #124
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
A uzywasz Gariera w kulce? jesli tak to dodaj do niego natron albo jak nie masz to proszku do pieczenia to to samo. Wtedy niemily zapach nie powinien sie wydzielac.

Nie da się wyjąć kulki, więc nie mogę dodać sody. Próbowałam, za chiny nie wyjdzie.

Stary 2012-11-19, 17:26   #125
201608040942
Konto usunięte

ja kiedys do dea Alterra dodalam, udalo mi sie podazyc cala ta plastikowa nastadke w ktorej siedzi kulka.
Stary 2012-11-20, 20:55   #126
Falabella
Zakorzenienie

Cytat:
ja kiedys do dea Alterra dodalam, udalo mi sie podazyc cala ta plastikowa nastadke w ktorej siedzi kulka.
No właśnie próbowałam to zrobić, ale to tak solidne, że nidyrydy

Stary 2013-03-04, 20:07   #127
brzozka88
Zadomowienie

byłam dzis w SP z zamiarem kupna blekitnego vichy i babka powiedziala, ze nie ma i juz nie bedzie dostaw tego produktu
no i wzielam znowu saniflore, chociaz mialam o nim taka sobie opinie... no ale bije o glowe (albo o kilka glow) garniera
brzozka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 21:59   #128
bura suka
Przyczajenie

Cześć,
jestem nowa na wątku i dość nowa w temacie. od paru miesięcy robię rewolucję w swoich kosmetykach i chemii domowej. Na temat aluminium w antyperspirantach natknęłam się parę tygodni temu. chodził za mną ten ałun (jestem totalna noga z chemii, więc nie zczaiłam od razu, że to 'rodzina'), cieszę się, że jak zwykle zwlekałam z decyzją
Generalnie nie mam problemu z poceniem się i odkąd się naczytałam, ograniczam używanie antyperspirantu do min.,zdarzają się dni gdy w ogóle go sobie daruję i jest ok.
czy ktoś próbował coś z asortymentu helfy? http://www.helfy.pl/cialo/dezodoranty Mnie np. zainteresował ten pierwszy od dołu z wiesiołkiem i jojoba, jest eco, z dala od testów na zwierzętach (dla mnie to też wyznacznik, stąd garnier jest spalony na starcie) i z certyfikatem eco cert. tylko ta cena.... no i nie wiem. skład (dostępny na stronie) wydaje się ok (jestem początkująca, więc jak coś-wyprowadźcie mnie z błedu), pozostaje tylko kwestia skuteczności...

Nie uważam bym poddała się histerii aluminiowej, jednak myślę, że mimo iż dawki stosowane w kosmetykach są teoretycznie nieszkodliwe (w tych dawkach w jakich są aplikowane w danym kosmetyku) to jednak czas ekspozycji na takie substancje ( używam antyperspirantu od wczesnych nastu lat) + inne źródła dawkowania i tak ziarnko do ziarnka..,a nasz organizm musi sobie z tym wszystkim radzić. więc jeśli istnieje najmniejsza szansa zminimalizowania podejrzanych 'wrogów' i odciążenia organizmu z toksycznych i potencjalnie szkodliwych substancji-uważam, że należy z niej skorzystać. amen
bura suka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 18:08   #129
brzozka88
Zadomowienie

Bura Suka nawet nie wiedziałam, ze helfy weszły w dezodoranty. Dawno nie odwiedzałam ich strony (z zamiarem oszczedzenia kasy hehe). Ale mam chrapke na lawendowy.... kocham wszystko co lawendowe. masz szczescie, ze sie malo pocisz... bo na mnie to nie ma mocnych....

---------- Dopisano o 18:08 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

po niektórych dezodorantach czuje jakbym posmarowala sie wodą
Stary 2013-03-08, 12:09   #130
bura suka
Przyczajenie

Kiedyś pociłam się bardziej (jako nastolatka) więc zaczęłam stosować etiaxil.po paru latach problem się 'rozmył' (choć,to nie była żadna nadpotliwość, raczej w normie podczas upałów, w dusznych pomieszczeniach itp.).blokerów od tego czas unikałam z lenistwa (to zasypianie z rękami za głową ).

dziś kupiłam alterrę bez alu, tę szałwia z melisą i właśnie czytam recenzje na kwc ale pamiętam,że chyba nawet w tym wątku nie zebrała pochlebnych głosów... cóż, jak sama nie sprawdzę, to się nie dowiem.
Stary 2013-03-09, 18:58   #131
bura suka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez bura suka Pokaż wiadomość
Kiedyś pociłam się bardziej (jako nastolatka) więc zaczęłam stosować etiaxil.po paru latach problem się 'rozmył' (choć,to nie była żadna nadpotliwość, raczej w normie podczas upałów, w dusznych pomieszczeniach itp.).blokerów od tego czas unikałam z lenistwa (to zasypianie z rękami za głową ).

dziś kupiłam alterrę bez alu, tę szałwia z melisą i właśnie czytam recenzje na kwc ale pamiętam,że chyba nawet w tym wątku nie zebrała pochlebnych głosów... cóż, jak sama nie sprawdzę, to się nie dowiem.
i faktycznie. użyłam wczoraj tego deo z alterry (na czyste ciało oczywiście) i po godzinie?dwóch? chodząc po domu i nie mając najmniejszego powodu do pocenia się -pod moją pachą powstał wilgotny, lepki i odpychająco woniący mikroklimat niewiarygodne. i niewiarygodny bubel
Stary 2013-03-10, 11:59   #132
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bura suka Pokaż wiadomość
i faktycznie. użyłam wczoraj tego deo z alterry (na czyste ciało oczywiście) i po godzinie?dwóch? chodząc po domu i nie mając najmniejszego powodu do pocenia się -pod moją pachą powstał wilgotny, lepki i odpychająco woniący mikroklimat niewiarygodne. i niewiarygodny bubel
Ja tam dwa lata temu byłam z niego zadowolona, po całym dniu nie było bigosu jakiegoś strasznego
Aktualnie nie używam nic, bo póki jest pogoda jaka jest, to nie śmierdzę w ciągu dnia.

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 13:30   #133
brzozka88
Zadomowienie

mnie ciagle jeszcze korci zwykly olejek z drzewa herbacianego
Stary 2013-03-10, 19:36   #134
Falabella
Zakorzenienie

A ja dałam spokój. Po latach eksperymentów z naturalnymi dezodorantami, olejkami i takimi tam, z kulkami Nivea, z blokerami....

Wróciłam do najlepszych dezodorantów w sztyfcie: Rexona i Lady Speed Stick. Może i mają złe składy, ale czuję się komfortowo i jestem pewna siebie. Pachy są suchutkie, nawilżone, niepodrażnione, nie pocę się i delikatnie, przyjemnie pachnę. Całą pielęgnację mam naturalną, a chemiczny antyperspirant dokładnie zmywam co wieczór, by nocą skóra trochę odetchnęła.

Z całym szacunkiem: jeżeli komuś pomagają naturalne dezodoranty, to zazdroszczę. Ale jeśli nie pomagają i pojawiają się plamy i smrodek potu - to niestety kwestią higieny jest to zmienić (nie dajmy się oszukać... nie zawsze jest czas i miejsce na umycie pach i wielokrotną aplikację naturalnego specyfiku, nie mówiąc już o tym, że prześmierdłe ubranie pozostanie już brzydko pachnące mimo umytej i na nowo posmarowanej pachy).

Bać się czy nie? Cóż. Zabija nas nawet oddychanie. U mnie wygrała higiena. Gdyby eko dezodoranty mi pomagały, byłabym zachwycona, ale u mnie zawodzą.

Stary 2013-03-12, 10:31   #135
kaledonia
Zakorzenienie

A co powiecie na te skład?

Cytat:
Skład: Alcohol Denat., Aqua, Parfum, Polyaminopropyl Biguanide, Hydroxypropylcellulose, Citric Acid, Nymphaea Alba Extract, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Linalool.
na początku alkohol...

Zastanawiam się czy nie wrócić do tego dezodorantu, nie wiem czy jest coś czego powinnam się w nim bać?
To CD, Deo Roll-on (Dezodorant w kulce).
Stary 2013-03-12, 10:44   #136
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Falabella Pokaż wiadomość
A ja dałam spokój. Po latach eksperymentów z naturalnymi dezodorantami, olejkami i takimi tam, z kulkami Nivea, z blokerami....

Wróciłam do najlepszych dezodorantów w sztyfcie: Rexona i Lady Speed Stick. Może i mają złe składy, ale czuję się komfortowo i jestem pewna siebie. Pachy są suchutkie, nawilżone, niepodrażnione, nie pocę się i delikatnie, przyjemnie pachnę. Całą pielęgnację mam naturalną, a chemiczny antyperspirant dokładnie zmywam co wieczór, by nocą skóra trochę odetchnęła.

Z całym szacunkiem: jeżeli komuś pomagają naturalne dezodoranty, to zazdroszczę. Ale jeśli nie pomagają i pojawiają się plamy i smrodek potu - to niestety kwestią higieny jest to zmienić (nie dajmy się oszukać... nie zawsze jest czas i miejsce na umycie pach i wielokrotną aplikację naturalnego specyfiku, nie mówiąc już o tym, że prześmierdłe ubranie pozostanie już brzydko pachnące mimo umytej i na nowo posmarowanej pachy).

Bać się czy nie? Cóż. Zabija nas nawet oddychanie. U mnie wygrała higiena. Gdyby eko dezodoranty mi pomagały, byłabym zachwycona, ale u mnie zawodzą.
a ja chcialam ci linka podeslac do kremowego naturalnego deo. pamietasz gadalalysmy o takim dezodorancie, ze ja kupilam gotowy, a nie robilam sama. Jakis czas na wizazu byl podany przepis jak takie deo zrobic. Oczyiwscie soda nie dziala na pocenie, wiec pocic sie mozemy dalej, ale nie bedzie brzydkiego zapachu. Jednak jak komus zalezy na suchych pachach, to niestety ale tylko klasyczne antyperspiranty z solami aluminium pomoga
Stary 2013-03-21, 13:46   #137
kaledonia
Zakorzenienie

Czy któraś z Was ma doświadczenia i/lub widziała w sklepie deo z Dax seria MAMA ?

Cytat:
DAX PERFECTA MAMA Bezalkoholowy roll- on dezodorant w kulce 50 mlSpecjalistyczny, w pełni bezpieczny dezodorant w kulce polecany dla kobiet ciężarnych oraz matek karmiących. Działa wyłącznie na powierzchni skóry i nie zatyka gruczołów potowych.
Produkt bez alkoholu, parabenów i Aluminium Chlorohydrate.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dax-cosmetics-perfecta-mama-dezodorand-roll-on.jpg (10,3 KB, 11 załadowań)
Stary 2013-04-13, 00:05   #138
dem
Przyczajenie

Widzę że żadna z Was nie pisała o tym http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,54...z-aloesem.html
Kupiłam go chyba w grudniu albo i styczniu, nie pamiętam dokładnie. Nie wiem jak jest teraz, bo dawno nie byłam w sklepie YR ale dziewczyna przy zakupie tej sztuki mówiła, że firma ma wprowadzić jeszcze jakieś bez soli aluminium, parabenów i alkoholu. Mam ten i mam mieszane uczucia troszkę, nie jest to antyperspirant. Zdarzyło się że pojawiał się 'zapaszek' jak doznałam stresowego pocenia itp. ale nie jest tak źle. Po wieczornym prysznicu trza użyć no i potem rano w moim przypadku, tylko że tak było zimą. Szczerze mówiąc jestem troszkę w kropce, bo chciałabym używać tych naturalnych ale ja się pocę a idzie wiosna i lato i niezbyt mi się widzi mieć plamy wielkości Morza Bałtyckiego na bluzkach Dostałam w kwietniowym Glossyboxie antyperspirant nie dość że z solami aluminium to jeszcze z parabenami w połowie składu!!!!! Zużyję dziadostwo ale myślę sobie, że raz w tygodniu będę używać ale to ma 75 ml pojemności, więc będzie trwało wieki
Myślę, że poszukam tego deo DAX'a i może uda mi się go kupić, poza tym poużywam tego dziadostwa z GB, chyba odwiedzę też sklep YR i zobaczę co tam mają nowego pod tym względem i poszukam czegoś 'niezdrowego' na lato
Mam nadzieję, że zbliżające się lato pomoże nam przyspieszyć znalezienie czegoś skutecznego
Pozdrowionka!

Edytowane przez dem
Czas edycji: 2013-04-13 o 00:06
dem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 18:34   #139
201608040942
Konto usunięte

dem, ja mam ten sam problem. Jak sie okaze ze w tym roku tez plamiska robia sie na pol bluzki to wroce na czas wkacji do antyperspirantu z aluminium.
Z 5-6 lat temu jak przezucilam sie na krysztal to niestety ale owszem zapachu nie bylo, ale plamy z pod pachy na pol cycka wylazily i byly bardzo widoczne mimo ze rece wisialy w zdluz ciala. Ludzie patrzyli na mnie jak na ufo.
Teraz postanowilam przestawic sie na te dobre dea bez aluminium i owszem znalazlam takie i nawet sama zrobilam, ale ono dziala na zasadzie ze nie ma przykrego zapachu. Nie ma soli aluminium to i nie ma hamowania pocenia, wiec wroce na ten czas do mojego Dove w kremie( typowe blokery mnie bardzo podrazniaja, wiec bloker Ziaji itp odpadaja). mam jeszcze polowe opakowania z zeszlego roku jak uzywalam zwyklych rzeczy i sie aluminium nie przejmowalam. Skonczy sie lato, przyjdzie wrzesnien i zacznie robic sie chlodniej, a ja zaczne normalnie sie pocic, czyli tak ze odrazu nie widac, to wroce do moich kremowych dezodorantow na bazie sody.
Stary 2013-04-14, 11:13   #140
Gaabbi
Wtajemniczenie

a widziałyście to (od 22 minuty) http://www.youtube.com/watch?v=W4Pg-cKn-bo
Co Wy na to?
Gaabbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 16:04   #141
201608040942
Konto usunięte

No co wy na to?
Z jedzeniem zgadzam sie calkowicie, ale z dezodorantami to sa nie do konca doinformowani.
Parabeny niestety nie sa takie nieszkodliwe. najnowsze badania wykazuja ze coraz wiecej osob one uczulaja. Poza tym skora wystawiona na dzialanie promieni UV stazeje sie szybciej gdy wysmarowano ja wczesniej kosmetykiem z parabenami, wiec nie ma sensu konserwowac filtrow tymi konserwantami. MIja sie to z celem. Przoduje w tym methylparaben i od paru lat obserwujemy, ze firmy produkujace kremy z filtrami zmieniaja foruly i wywalaja ze skladow owe parabeny. Poza tym maja one lekkie dzialanie hormonalne, a dokladnie zenskich hormonow i moga zaburzac gospodarke hormonalna w organizmie.

Najnowsze badania dowodza ze aluminium jest trucizna i moze jednak powodowac raka piersi , alzheimera itp
http://videos.arte.tv/de/videos/die-...--7367250.html

niestety film jest teraz niedostepny, tutaj znalazlam jeszcze krotkie wprwadzanie do tego reportazu
http://www.arte.tv/de/7342282.html
http://videos.arte.tv/de/videos/die-...--7375654.html

krysztal wcale nie jest antyperspirantem. Alun wcale nie blokuje wydzialenia potu. Pocimy sie po nim tak samo jak bez niego, jedynie dzieki niemu pot nie jest rozkladany przez bakterie i nie ma brzydkiego zapachu. osoby ktore bardzo malutko sie poca moze moga zauwazyc ze przestaly sie pocic, ale dzialanie to jest bardzo malutkie. Normalnie pocaca sie osoba bedzie pocic sie dalej, jedynie nie bedzie brzydko pachniec.

Jedno jest pewne, jak chcemy kupowac zdrowsze produkty musimy patrzec na etykiety i czytac sklady.
Stary 2013-04-15, 09:47   #142
Gaabbi
Wtajemniczenie

Cytat:
No co wy na to?
Z jedzeniem zgadzam sie calkowicie, ale z dezodorantami to sa nie do konca doinformowani.
Parabeny niestety nie sa takie nieszkodliwe. najnowsze badania wykazuja ze coraz wiecej osob one uczulaja. Poza tym skora wystawiona na dzialanie promieni UV stazeje sie szybciej gdy wysmarowano ja wczesniej kosmetykiem z parabenami, wiec nie ma sensu konserwowac filtrow tymi konserwantami. MIja sie to z celem. Przoduje w tym methylparaben i od paru lat obserwujemy, ze firmy produkujace kremy z filtrami zmieniaja foruly i wywalaja ze skladow owe parabeny. Poza tym maja one lekkie dzialanie hormonalne, a dokladnie zenskich hormonow i moga zaburzac gospodarke hormonalna w organizmie.

Najnowsze badania dowodza ze aluminium jest trucizna i moze jednak powodowac raka piersi , alzheimera itp
http://videos.arte.tv/de/videos/die-...--7367250.html

niestety film jest teraz niedostepny, tutaj znalazlam jeszcze krotkie wprwadzanie do tego reportazu
http://www.arte.tv/de/7342282.html
http://videos.arte.tv/de/videos/die-...--7375654.html

krysztal wcale nie jest antyperspirantem. Alun wcale nie blokuje wydzialenia potu. Pocimy sie po nim tak samo jak bez niego, jedynie dzieki niemu pot nie jest rozkladany przez bakterie i nie ma brzydkiego zapachu. osoby ktore bardzo malutko sie poca moze moga zauwazyc ze przestaly sie pocic, ale dzialanie to jest bardzo malutkie. Normalnie pocaca sie osoba bedzie pocic sie dalej, jedynie nie bedzie brzydko pachniec.

Jedno jest pewne, jak chcemy kupowac zdrowsze produkty musimy patrzec na etykiety i czytac sklady.
Żeby nie było, ja czytam składy kosmetyków i nie kupuję produktów z parabenami.
Ale z tego co napisałaś wynika, że jeśli ktoś nie ma uczulenia na parabeny i stosuje np. antyperspirant z nimi, czyli nie wystawia tego kawałka skóry na działanie promieni słonecznych, to dlaczego nie?
Dobra, nie o to chodzi.
Mnie chodzi przede wszystkim o aluminium.
Wg tego, co mówi Bosacka, to komórki nowotworowe po prostu chłoną złe związki chemiczne i dlatego np. w guzach piersi znaleziono związki aluminium. Do mnie to w jakiś sposób przemawia. Żadne badania, jak dotychczas, nie są na tyle wiarygodne, żeby powiedzieć NA PEWNO, że aluminium powoduje raka piersi
A ałun, to też aluminium...
Stary 2013-04-17, 02:37   #143
motylanoga
Raczkowanie

Bardzo ciekawy wątek. Czy macie może dostęp do jakiś badań, publikacji na temat szkodliwości naturalnego ałunu? Jestem ciekawa jaka jest różnica między nim a przemysłowymi solami aluminium. Czy ktoś ma wiedzę chemiczną na ten temat? Chętnie dowiem się czy warto rzeczywiście używać zamienników w postaci produktów takich jak Crystal itp.
motylanoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 06:28   #144
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez motylanoga Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy wątek. Czy macie może dostęp do jakiś badań, publikacji na temat szkodliwości naturalnego ałunu? Jestem ciekawa jaka jest różnica między nim a przemysłowymi solami aluminium. Czy ktoś ma wiedzę chemiczną na ten temat? Chętnie dowiem się czy warto rzeczywiście używać zamienników w postaci produktów takich jak Crystal itp.
Nie mam wiedzy na ten temat, nie będę więc krytykować czegoś, czego nie rozumiem...

Ten artykuł zwrócił moją uwagę ponieważ opublikowany został na portalu branżowym, a jest dość krytyczny; ALE chociaż mowa w nim o "najnowszych" badaniach, to w nader ubożuchnej bibliografii pojawiają się jednak publikacje sprzed ładnych paru lat. Na tym samym portalu znaleźć można też kilka artykułów wskazujących na bezpieczeństwo stosowania antyperspirantów, a poziom tekstów jest bardzo (!) zróżnicowany.

Dziś w Internecie pisać i podawać się za eksperta może każdy, a fora są tego najlepszym przykładem

Cytat:
Coraz modniejszą alternatywą tradycyjnych antyperspiratów stały się kryształy. Produkty z kryształami spotkamy w formie minerału (kamień) lub w formie rozdrobnionej w postaci żelu aplikowanego za pomocą kulki. Najczęściej są tosiarczan magnezu i ałun. Opisana alternatywa jest zdrowszą tylko pozoru, gdyż ałun to nic innego jak siarczan glinu. Producenci tego typu kosmetyków (często opatrzonych różową wstążeczką na opakowaniach) tłumaczą, że siarczan glinu ma o wiele wyższy ciężar cząsteczkowy niż popularny chlorowodorotlenek glinu, dlatego nie jest on wchłaniany przez naszą skórę. Niestety, powinniśmy wiedzieć, że siarczany są silnie rozpuszczalnymi w wodzie (a także w pocie) solami. Ałun pod wpływem potu szybciej rozpada się na swoje składniki, dzięki czemu glin w czystej postaci zostaje wchłonięty przez skórę. Dodatkowymi substancjami wspomagającymi proces wchłaniania, są składniki zmiękczające , które stanowią obowiązkowy ingredient większości receptur kosmetyków.

Do najczęściej spotykanych substancji zmiękczających należą:
Związki jonowe (środki powierzchniowo czynne jonowe), do których należą laurylosiarczan sodu, karboksylan sodu, hialuronian sodu i askorbinian sodu
Rozpuszczalniki, takie jak aceton (propanon), etanol, trichloroetanol, limonen, glikol polietylenu (PEG), glikol propylenu (PPG), ksylen czy acetamid
Substancje wiążące, takie jak liposomy, naftalen, nonoksynol, środki powierzchniowo czynne klasyczne i niejonowe
Kwasy tłuszczowe, takie jak kwas kaprynowy, kwas mlekowy, kwas linolowy, kwas linolenowy, kwas oleinowy, kwas palmitynowy
Estry kwasów tłuszczowych, takie jak metyl, związki sorbitanu, octan butylu, octan etylu i izopropyl
PS Opatrywanie ałunów logotypem różowej wstążeczki w moim odczuciu jest niestosowne.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2013-04-17 o 06:48 Powód: Dopisek
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 14:34   #145
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Żeby nie było, ja czytam składy kosmetyków i nie kupuję produktów z parabenami.
Ale z tego co napisałaś wynika, że jeśli ktoś nie ma uczulenia na parabeny i stosuje np. antyperspirant z nimi, czyli nie wystawia tego kawałka skóry na działanie promieni słonecznych, to dlaczego nie?
Dobra, nie o to chodzi.
Mnie chodzi przede wszystkim o aluminium.
Wg tego, co mówi Bosacka, to komórki nowotworowe po prostu chłoną złe związki chemiczne i dlatego np. w guzach piersi znaleziono związki aluminium. Do mnie to w jakiś sposób przemawia. Żadne badania, jak dotychczas, nie są na tyle wiarygodne, żeby powiedzieć NA PEWNO, że aluminium powoduje raka piersi
A ałun, to też aluminium...

a jak ktos ma alzhaimera i nie ma nie goza w mozgu to skad to aluminium w komorkach mozgowych? Wedlug tej tezy aluminium nie powinno sie w mozgu odkladac skoro nie ma guza.
Stary 2013-04-17, 23:37   #146
dem
Przyczajenie

Widzę że wątek "żyje" i dobrze
Nie wpadłam do YR póki co jak zapowiadałam ale będąc dziś w centrum handlowym wpadłam do takiej apteki samoobsługowej, bo u mnie nie ma superpharmu. Tam przerzuciłam wszystkie kulki i znalazłam dezodorant w kulce Nuxe, zapłaciłam 26 zł z groszami. Powyższe posty mi krzyżują tu humor, bo już się ucieszyłam że znalazłam coś fajnego a tu masz, że ałun też do jest Echhh...zaczynam myśleć, że nie da się nie pocić naturalnie chyba
No ale to tylko dygresja, na KWC nie ma tego produktu chyba że nie umiem szukać, bo czasem i tak się zdarza A tutaj link do strony producenta http://pl.nuxe.com/dezodorant-o-dugo...dy#composition
Może któraś z przedmówczyń stosowała tą kulkę??
PS. To mój pierwszy kosmetyk Nuxe, pachnie jak dla mnie fajnie, zapach kojarzy mi się z elegancką kobietą A w ogóle stałam w tej aptece i się zastanawiałam czy nie wziąc wersji dla mężczyzn
dem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 09:05   #147
Gaabbi
Wtajemniczenie

Cytat:
a jak ktos ma alzhaimera i nie ma nie goza w mozgu to skad to aluminium w komorkach mozgowych? Wedlug tej tezy aluminium nie powinno sie w mozgu odkladac skoro nie ma guza.
Ja nie słyszałam o takich "znaleziskach" Czytałam tylko kiedyś o aluminium w guzach piersi. Swoją drogą, ciekawe, jak zostało zbadane to, że w komórkach mózgowych jest aluminium Bo guz zostaje wycięty i przebadany, a komórki mózgowe? hmmm.

Ja od dłuższego czasu jestem na NIE, jeśli chodzi o używanie antyperspirantów, ale teraz zaczęłam się zastanawiać, jaki to ma sens. Wszystko, co się mówi złego o antyperspirantach jest na zasadzie PODOBNO Dla mnie to nie jest wystarczające argumentowanie z prostego powodu, mam problem z poceniem się i żadne inne naturalne dezodoranty, w sytuacjach stresowych, nie dają rady
Stary 2013-04-18, 11:00   #148
201608040942
Konto usunięte

Wyzej dawalam linkt do reportazu, ktorego juz w sieci w calosci obejrzec nie mozna ;o(
A jak zbadac mozg? A po smierci pacjenta robi sie sekcje zwlok. U osob z alzhaimerem w komorkach mozgowych ilosc aluminium przekraczala kiladziesiat krotnie dopuszczalna norme. Wogole trzeba zaznaczyc ze zadne zwierze na ziemi, zaden zywy organizm nie wykorzystuje do zycia aluminium. Zelazo, krzem itp tak, ale nie aluminium. Idealna wartosc tego pierwiastka to jego zerowa ilosc w organizmie. Aluminium jest trujacaym skladnikiem jak rzekomo cudowny fluor.
Ma on oczywiscie swietne dla nas wlasciwosci, jak wlasnie oblurczanie kanalow potowych i dzieki niemu mamy suche pachy w upaly, neutralizuje zgage dlatego dodaje sie go do preparatow na neutralizowanie nadkwasoty, zgagi i wlasnie te osoby ktore przez lata regularnie braly srodki na zgage sa bardziej zagrozone ze w dosc mloodym wieku moga zachorowac na demencje starcza. Tutaj nie ma watpliwosci, ze lykanie lekow z aluminium wchlaniane sa w calosci i wedruja sobie po calym organiznie az dotra tam gdzie najlepiej im sie odlozyc, w tym przypadku w mozgu. Kiedys ludzie tak nie chorowali na demencje, teraz jest to dosc czesta choroba, wywiad srodowiskowy potwierdza ze czesto te osoby lykaly leki na nadkwasote, a komorki mozgu potwierdzaja wysokie stezenie tego pierwiastka. Oczyiwscie ze koncerny farmakologiczne nie potwierdzaja tego, tak samo jak producencji dezodorantow tez nie. a niestety przydakow zachorowan na alzhaimera i na okreslony rodzaj raka piersi rosna, od kiedy dezodoranty i leki z aluminium sa na rynku coraz powszechniejsze i my ich z wieksza checia uzywany, przypadki zachorowan rosna. Jest coraz wiecej badan, ktore wsakuja zaleznosc miedzy aluminium a zachorowaniem na poszczegolne choroby. PO ktorej stronie barykady jestesmy to juz zalezy od nas.
Im wiecej wiem, tym przechodze na druga strone,. czyli odrzucam aluminium. Staram sie nie siac paniki i jesli nadal pocic sie bede jak wczesniej, to mysle ze wroce na upaly do tradycyjnego antyperspirantu ktory zapewni mi suche pachy, albo przynejmniej male plamki ktorych nie widac gdy ja nie podniose do gory rak, ale na reszte roku uzywam kremowe dezodoranty. mam dwa kupne i jeden sama zrobilam na bazie sody.
Jak mnie zgaga zacznie piec nie bede leciala do apteki, tylko wyporbuje sposoby naturalne jak heilerde itp. Skoro za czasow naszych pradziadkow to skutkowaly to i teraz powinno.
Stary 2013-04-18, 23:50   #149
motylanoga
Raczkowanie

Dzięki za informacje dziewczyny. Wykończę Crystal, który mam i szukam dalej. Zastanawiam się teraz nad dezodorantem w kulce Sanoflore, wąchałam go dziś nawet przyjemny o takim składzie:

SKŁADNIKI MELISSA OFFICINALIS WATER - MELISSA OFFICINALIS FLOWER/LEAF/STEM WATER* LIPPIA CITRIODORA WATER / LIPPIA CITRIODORA LEAF WATER* MENTHA PIPERITA LEAF WATER / PEPPERMINT LEAF WATER* PROPANEDIOL GLYCERYL STEARATE CITRATE PERLITE HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL* DICAPRYLYL CARBONATE GLYCERYL CAPRYLATE CAPRYLOYL GLYCINE OCTYLDODECANOL ARGININE POLYGLYCERYL-3 STEARATE XANTHAN GUM PARFUM / FRAGRANCE HYDROGENATED LECITHIN POTASSIUM SORBATE SODIUM BENZOATE AQUA / WATER LINALOOL LIMONENE CITRAL LAVANDULA HYBRIDA OIL* SODIUM PHYTATE ARGININE PCA CYMBOPOGON FLEXUOSUS OIL* TOCOPHEROL CITRONELLOL GERANIOL ROSMARINUS OFFICINALIS EXTRACT / ROSEMARY LEAF EXTRACT* NEPETA CATARIA OIL* EUGENOL EUGENIA CARYOPHYLLUS FLOWER OIL / CLOVE FLOWER OIL* SATUREIA MONTANA OIL* BENZYL ALCOHOL FARNESOL CITRIC ACID HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL / SUNFLOWER SEED OIL * Składnik pochodzi z upraw ekologicznych

albo Born to Bio:
Aqua (Water), Pseudotsuga menziesii (Balsam oregon) water*, Salvia officinalis (Sage) leaf water*, Glycerin, Parfum (Fragrance), Xanthan gum, Benzyl alcohol and Dehydroacetic acid, Lauroyl lysine, Bambusa arundinacea stem extract, Aniba rosaeodora (Rosewood) wood oil*, Cymbopogon martinii (Palmarosa) oil*, Cupressus sempervirens (Cypress) oil*, Melaleuca alternifolia (Tea tree) leaf oil*, Limonene, Linalool, Geraniol, Citral, Benzyl benzoate, Farnesol.

Co o nich myślicie?

Ostatnio pokusiłam się też o Nivea, ale czytałam nie najlepsze opinie:

Aqua, Propylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Steareth-2, Steareth-21, Parfum, Butyloctanoic Acid, Ethylhexylglycerin, Octenidine HCl, Persea Gratissima Oil, Trisodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Eugenol, Geraniol.
motylanoga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-19, 09:15   #150
Gaabbi
Wtajemniczenie

Cytat:
Wyzej dawalam linkt do reportazu, ktorego juz w sieci w calosci obejrzec nie mozna ;o(
A jak zbadac mozg? A po smierci pacjenta robi sie sekcje zwlok. U osob z alzhaimerem w komorkach mozgowych ilosc aluminium przekraczala kiladziesiat krotnie dopuszczalna norme. Wogole trzeba zaznaczyc ze zadne zwierze na ziemi, zaden zywy organizm nie wykorzystuje do zycia aluminium. Zelazo, krzem itp tak, ale nie aluminium. Idealna wartosc tego pierwiastka to jego zerowa ilosc w organizmie. Aluminium jest trujacaym skladnikiem jak rzekomo cudowny fluor.
Ma on oczywiscie swietne dla nas wlasciwosci, jak wlasnie oblurczanie kanalow potowych i dzieki niemu mamy suche pachy w upaly, neutralizuje zgage dlatego dodaje sie go do preparatow na neutralizowanie nadkwasoty, zgagi i wlasnie te osoby ktore przez lata regularnie braly srodki na zgage sa bardziej zagrozone ze w dosc mloodym wieku moga zachorowac na demencje starcza. Tutaj nie ma watpliwosci, ze lykanie lekow z aluminium wchlaniane sa w calosci i wedruja sobie po calym organiznie az dotra tam gdzie najlepiej im sie odlozyc, w tym przypadku w mozgu. Kiedys ludzie tak nie chorowali na demencje, teraz jest to dosc czesta choroba, wywiad srodowiskowy potwierdza ze czesto te osoby lykaly leki na nadkwasote, a komorki mozgu potwierdzaja wysokie stezenie tego pierwiastka. Oczyiwscie ze koncerny farmakologiczne nie potwierdzaja tego, tak samo jak producencji dezodorantow tez nie. a niestety przydakow zachorowan na alzhaimera i na okreslony rodzaj raka piersi rosna, od kiedy dezodoranty i leki z aluminium sa na rynku coraz powszechniejsze i my ich z wieksza checia uzywany, przypadki zachorowan rosna. Jest coraz wiecej badan, ktore wsakuja zaleznosc miedzy aluminium a zachorowaniem na poszczegolne choroby. PO ktorej stronie barykady jestesmy to juz zalezy od nas.
Im wiecej wiem, tym przechodze na druga strone,. czyli odrzucam aluminium. Staram sie nie siac paniki i jesli nadal pocic sie bede jak wczesniej, to mysle ze wroce na upaly do tradycyjnego antyperspirantu ktory zapewni mi suche pachy, albo przynejmniej male plamki ktorych nie widac gdy ja nie podniose do gory rak, ale na reszte roku uzywam kremowe dezodoranty. mam dwa kupne i jeden sama zrobilam na bazie sody.
Jak mnie zgaga zacznie piec nie bede leciala do apteki, tylko wyporbuje sposoby naturalne jak heilerde itp. Skoro za czasow naszych pradziadkow to skutkowaly to i teraz powinno.
Kurcze, sama nie wiem
Jeszcze miesiąc temu wzięłabym sobie to w 100% do serca i nadal kierowała się zasadą "aluminium stop" Teraz mam wieeeele wątpliwości.
Myślę, że aluminium nie odkłada się w organizmie tylko za sprawą antyperspirantów (o ile w ogóle). Ciekawe, jak procentowo wygląda ich wpływ na całość znalezionego aluminium w człowieku Ogromne ilości metali ciężkich odkłada się w organizmie człowieka od lat najmłodszych, o ile nie od urodzenia, z jedzenia. Organizm tego nigdy nie wydala. Radzi sobie z tym lepiej, lub gorzej.

Co do leków na zgagę, nie używam, bo zgagi nie miewam. Ale jest taki preparat, jak Rennie, który można zażywać np. w ciąży. W składzie widnieje tylko węglan wapnia i węglan magnezu

A wszelakie porównania do życia zwierząt, czy tego, jak żyli kiedyś nasi dziadkowie, nie trafiają do mnie w ogóle.

Ja z nadzieją oczekuję na jakiś preparat, który skutecznie będzie zabezpieczał przed poceniem się i nie będzie zawierał aluminium Może w końcu "cud" się zdarzy
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości