Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do fryzjerki > Pielęgnacja włosów

Notka

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-11, 23:55   #1
Clina
Przyczajenie

Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów

Cześć

Od dłuższego czasu czytam Wasze Forum, ale dopiero teraz zdecydowałam się na rejestrację. Zmusił mnie do tego mój problem z włosami.

Mam średnio długie, ale bardzo, bardzo gęste włosy. Wszystkie moje koleżanki mi ich zazdroszczą, wsadzają dłonie w moje włosy niczym grabie i krzyczą "ale ja bym chciała mieć takie gęste włosy, nie to co u mnie" xD
To pewnie zasługa tego, że ich nie niszczę tj. nie używam suszarki, lokówki ani prostownicy, często je odżywkuję, nie farbuję ich itp.
Brzmi jakbym o nie nie dbała, ale wystarcza mi dobre strzyżenie i jestem zadowolona

Mój "problem" polega na tym, że przez to, że są grube nie działa na nie żadna odżywka, są więc twarde i sztywne, nieprzyjemne w dotyku.
Co zrobić?

Zawsze chciałoby się mieć coś innego, niż się ma. Koleżanki zazdroszczą mi burzy włosów, a ja marzę o jedwabistych kosmykach...

Może znacie jakieś kosmetyki, które zmiękczą moje włosy?
Używałam już kilku odżywek, ale efekt był średniowyczuwalny i bardzo nietrwały. Spray na noc Pantene Restoratives działał powodował, że włosy były miękkie, ale przy długotrwałym stosowaniu włosy zaczęły się tłuścić i pokazał się łupież

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję
Pozdrawiam

Celina
Clina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 12:42   #2
Kallla
Rozeznanie

GG do Kallla
Dot.: Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów

Ja mam podobnie, gęste i sztywne włosy. Bez prostownicy nie żyję Mi pomógł jedwab Biosilku. Super nawilża, włoski są miękkie, gładkie i dobrze się układają, a i ślicznie pachną. Używam od lat, spróbuj może Tobie też pomoże

WYMIANA :

Kallla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 16:48   #3
jusik
Raczkowanie

Dot.: Zmiękczanie sztywnych, bardzo gęstych włosów

Biosilk może wysuszyć bo ma alkohol. Też byłam przkonana, że to dobra odżywka, a to dobre, ale do zabezpieczania końcówek.

Może poczytajcie o olejach:kokosowym np.(dużo będzie)
Ja mam super miękkie po oleju lnianym. Tj mi osobiście kompresy z tych dwóch olejów zmiękczają włosy - tez lubię jak są mięciutkie jak u dziecka.
No i maska kallosa latte też fajnie działa zmiękczająco na moje-droga nie jest 24 zł za 1l dałam. Oleje tez taniutkie.
Poczytajcie wątek "walka o zdrowe i piękne włosy" - dużo tam fajnych i pożytecznych info(tyle, że są trzy wątki i mozna oślepnąć) no i wątek o składach kosmetyków do włosów - też fajny.
jusik jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości