Początkująca stylistka paznokci żelowych. - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-25, 14:12   #301
La Monica
La Moderatoiure

Dot.: żelowe Paznokcie POMOCY !

Na forum nie uczymy przedłużania paznokci.
Zapoznaj się z regulaminem.
Przenoszę wątek

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 16:36   #302
asikczek
Zadomowienie

GG do asikczek

uważam że takie wątki powinny byc od razu usuwane
asikczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 22:45   #303
awa2001
Zakorzenienie

GG do awa2001

najlepiej na 1 warstwie, ale jesli nie potrafisz robić pazurków, to ta informacja niewiele Ci pomoże.
awa2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 04:55   #304
cakuz
Raczkowanie

przepraszam że ciągnę wątek ale mam wątpliwości co do tego czy na pewno na pierwszej warstwie - raczej polecałabym co najmniej drugą

Edytowane przez cakuz
Czas edycji: 2008-11-26 o 04:57
cakuz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 12:26   #305
wiol19
Przyczajenie

Dot.: TIPSY ŻELOWE-pytanko?

Widze ze zainteresowanie tym watkiem nie jest zbyt duze, no ale coz... zrobilam akryle, na basen chodze caly czas i ...juz 3 tyg trzymaja sie bez zarzutu. zadnych zapowietrzen ,po prostu super moze to tylko moj przypadek,ale od kiedy zaczelam chodzic na basen, zele mi odpadaja. przynajmniej narazie pozostane przy akrylach
wiol19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 22:55   #306
Eliza77
Przyczajenie

Gdyby notorycznie odpadał żel można by winić Twoją płytkę

Paula,
A co jeżeli żel z boku, przy samej krawędzi paznokcia, przy skórce, jest matowy (po zmyciu kolorowego lakieru - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie) i mam wrażenie, że podchodzi tam powietrze, bo wyląda jakby lekko odstawał . Mam żel na tipsie od tygodnia, pierwszy raz w życiu. Do dzisiaj miałam pomalowane kolorowym lakierem i było super, jak zmyłam jestem trochę mniej zachwycona ... I czy żel powinien być nałożony do samego dolnego końca płytki czy też powinien być tam zostawiony fragment naturalnej płytki? Chyba że mi tak od tego żelu ekspresowo paznokcie zaczęły rosnąć ;-). Może to głupie pytania, ale jestem kompletnym laikiem... Ale coś czuję, że chyba nie do końca te pazurki tak wyglądają jak powinny . I jeszcze jedno: czy możesz mi polecić jakąś dobrą oliwkę do skórek? Teraz mam taką odżywkę z oliwką Sally Hansen (fioletową), ale i tak skórki są ostre jak nie wiem co . Zawsze miałam problemy ze skórkami, ale myślałam, że SH to dobra firma. Nakładam raz dziennie (może za rzadko???) i wmasowuję lekko. Czy coś robię źle? Długo się zastanawiałam, czy robić tipsy i jak się w końcu zdecydowałam, to jakoś mam wrażenie, że to nie do końca wygląda tak jak powinno . A czy to normalne, że niektóre paznokcie "ciągną" (nie umiem inaczej opisac tego uczucia, tak jakby były przyklejone do czegoś), a inne nie? Po prostu np. kciuk odczuwam jako "obce ciało", a pozostałe paznokcie tak jakbym miała naturalne. Przepraszam za chaotyczne i niezbyt precyzyjne określenia, ale nie umiem inaczej opisać co mi się dzieje, a profesjonalistka na pewno zrozumie o co mi chodzi . Pozdrawiam
Eliza77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 12:22   #307
Kathrinesss
Raczkowanie

Pod wpływem kwasu azotowego też nic się nie dzieje.
Ani z akrylem ani żelem Piszę tak jakby kogoś to interesowało.
Z racji swoich graficznych zainteresowań miałam okazje sprawdzić;-)
Kathrinesss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 13:24   #308
Albertyna
Zakorzenienie

Eliza77, ja co prawda nie Paula, ale mogę Ci pomoc.
Jeżeli na boczkach żel jest matowy, to pewnie nie został tam nałozony żel wybłyszczający (gloss), albo w trakcie utwardzania sie "zbiegł" i brakuje go tam. W kazdym razie- błąd stylistki.
Jezeli czujesz, ze z boczku żel zaczyna odłazić najlepiej skontaktuj sie ze swoją stylistka- nie przestanie odłazić, a wrecz przeciwnie- zacznie bardziej
To że ciągnie może byc spowodowane dwoma przyczynami- pierwsza- nasze paznokcie nie sa identyczne, czasem jeden, drugi, trzeci sa słabsze, czy ciensze z natury. W takim przypadku owe ciągnięcie bedziesz odczuwałą tylko na nich...
Drugą przyczyna może być zbytnie spiłowanie płytki na niektórych paznokviach przy matowieniu. To juz wina stylistki.
Która przyczynyna- tego niestey, nikt Ci nie powie.
Stary 2008-12-15, 13:48   #309
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Napisane przez Eliza77 Pokaż wiadomość

Paula,
Albertynka już w znacznej mierze odpowiedziała, ja dodam tylko,że uczucie "ciągnięcia" może być spowodowane tym,że na niektóre tipsy stylistka wlała za dużo kleju, który się rozpłynął i jeszcze gdzieś tkwi w zakamarkach
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 21:38   #310
Eliza77
Przyczajenie

Do Albertyny i Pauli:
posłużę się cytatem z klasyka: "Ot mądrego po szkołach przyjemnie posłuchać!". Bardzo Wam dziękuję, zwłaszcza, że potwierdziłyście moje przypuszczenia, że stylistka nie do końca taka profesjonalistka jakby na pierwszy rzut oka się wydawało i za jaką by chciała uchodzić... Może i 5 lat praktykuje, ale jak się okazuje, nie wszystko perfekt opanowała . Widzę, że jednak trzeba było poświęcić sobotę i przyjechać do Warszawy do Albertyny ;-). Nauczka na przyszłość . A co do "nierówności" moich paznokci, to ponoć mam cienką i elastyczną płytkę, co by się nawet zgadzało, bo na niektórych paznokciach, jeszcze naturalnych, lakier potrafił mi odprysnąć po 2-3 godzinach , a do tego jeszcze na serdecznych palcach i kciukach mam takie "wypukłe rowki", wiem, że to sprzeczność sama w sobie, że rowek nie może być wypukły, ale nie mogę chwilowo znaleźć lepszego określenia, a na pewno wiecie o co mi chodzi . Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzięki

Edytowane przez Eliza77
Czas edycji: 2008-12-15 o 21:39
Stary 2008-12-15, 21:56   #311
jagódeczka
Zadomowienie

że się tak wtrącę...
uczucie ciągnięcia pojawia się równiez przy zalanych skórkach. masa może być wypiłowana z wierzchu a czasem jej odrobina pozostaje niewidoczna pomiędzy fałdem skóry a płytką. Można to łatwo sprawdzić.
po namoczeniu pazurów w wodzie delikatnie kopytkiem poodsuwać skórki jakby probując odkleić je od płytki i wówczas wygrzebać to czego pilnik nie dosięgnął a stylistka zaniedbała.

wypukłe rowki mówisz....
muszę to zapamiętać
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:31   #312
Eliza77
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez jagódeczka Pokaż wiadomość
że się tak wtrącę...
uczucie ciągnięcia pojawia się równiez przy zalanych skórkach. masa może być wypiłowana z wierzchu a czasem jej odrobina pozostaje niewidoczna pomiędzy fałdem skóry a płytką. Można to łatwo sprawdzić.
po namoczeniu pazurów w wodzie delikatnie kopytkiem poodsuwać skórki jakby probując odkleić je od płytki i wówczas wygrzebać to czego pilnik nie dosięgnął a stylistka zaniedbała.

wypukłe rowki mówisz....
muszę to zapamiętać
"Wypukłe rowki" to mój własny patent i proszę o tym pamiętać i powoływac w formie cytatu z podaniem źródła w przypisach ;-). A co do skórek to rzeczywiście muszę sprawdzić. A co to jest "kopytko" (bo mi się tylko z reklamą Plusa kojarzy, a to pewnie nie o to chodzi ;-)), bo ja laik zupełny i nie wiem ... A to uczucie "ciągnięcia" powoli ustępuje (żel położony był chyba 5 grudnia).

Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie wyjaśnienia, teraz to ja będę postrach stylistek, tak mnie wyedukujecie ;-)
Stary 2008-12-16, 21:49   #313
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Cytat:
Do Albertyny i Pauli:
posłużę się cytatem z klasyka: "Ot mądrego po szkołach przyjemnie posłuchać!".
Oj tak, przyjemnie się Ciebie kontempluje

Cytat:
, a do tego jeszcze na serdecznych palcach i kciukach mam takie "wypukłe rowki",
Ojej...mój światły umysł tego nie ogarnia.. może bruzdowanie?

Cytat:
A co to jest "kopytko" (bo mi się tylko z reklamą Plusa kojarzy, a to pewnie nie o to chodzi ;-))
Uwielbiałam tamtą reklamę ale tym razem nie chodzi o nią
Kopytko to taki metalowy patyczek do odsuwania skórek, zakończony łopatką, haczykiem, ostrzem etc.
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-17, 10:21   #314
Eliza77
Przyczajenie

Ojej...mój światły umysł tego nie ogarnia.. może bruzdowanie?

Oooo TAK! BRUZDKI , tego wyrazu mi właśnie brakowało , najwyraźniej urlop wychowawczy zaczyna mi się odbijać czkawką ;-). Jeszcze raz dzięki, idę szukać kopytka .

Pozdrawiam

Edytowane przez Eliza77
Czas edycji: 2008-12-17 o 10:22
Stary 2009-01-23, 22:36   #315
bumbum
Przyczajenie

Talking Paznokcie żelowe .. problem ;/

witam, wiec jestem początkująca i nie wiem co i jak dokładnie się zakłada paznokcie żelowe. Jedyne co to podpatrzyłam u kosmetyczek oraz koleżanek. Wiec nie wiem co dokładnie jest potrzebne ,aby zrobić samemu paznokcie żelowe..
Mam żele ''Nali'' pędzelek , formy oraz Primer więc co mam jeszcze dokupić ?.. Słyszałam że nie potrzebna jest wcale lampa UV czy to prawda mhm? ...
Chciałabym abyście mi pomogli i objaśnili kilka spraw )
Z góry bardzo Dziękuje i Pozdrawiam
bumbum jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 22:40   #316
Patka75
Raczkowanie

Dot.: Paznokcie żelowe .. problem ;/

A jakis kurs skonczylas??

(Zgrzytam zebami i noz mi sie w kieszeni otwiera)
Patka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 22:47   #317
bumbum
Przyczajenie

niestety żaden ..
Stary 2009-01-23, 22:49   #318
Patka75
Raczkowanie

proponuje zaczac od kursu.
mozna takowy zrobic z urzedu pracy.
Patka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 22:52   #319
bumbum
Przyczajenie

POmyśle ) Mhm a moze wiesz czy jest potzrebbna koniecznie lampa uv ?
Stary 2009-01-23, 22:54   #320
byliczka
Zakorzenienie

A na wizażu był niedawno wątek w którym któraś wizażanka poświęciła sporo czasu wypisując wszystko co potrzebne aby zacząć.
No ale oczywiście SIĘ NIE CHCE.
Lepiej założyć wątek i czekać aż napiszą dziewczyny, jasne.

A skoro zadajesz najgłupsze z możliwych pytań, o lampę, na które odpowiedź znajdziesz w kilkudziesięciu wątkach, to faktycznie lepiej idź na kurs. Bo bez podstaw ani rusz.
A bez takich podstaw to już w ogóle zbrodnia się brać za paznokcie.

To ja Ci odpowiem.
Nie Lampa nie jest konieczna.
Pochuchać kilka razy na żel i sam się utwardzi.
Stary 2009-01-23, 23:48   #321
Mangdzia23
Rozeznanie

GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
A na wizażu był niedawno wątek w którym któraś wizażanka poświęciła sporo czasu wypisując wszystko co potrzebne aby zacząć.
No ale oczywiście SIĘ NIE CHCE.
Lepiej założyć wątek i czekać aż napiszą dziewczyny, jasne.

A skoro zadajesz najgłupsze z możliwych pytań, o lampę, na które odpowiedź znajdziesz w kilkudziesięciu wątkach, to faktycznie lepiej idź na kurs. Bo bez podstaw ani rusz.
A bez takich podstaw to już w ogóle zbrodnia się brać za paznokcie.

To ja Ci odpowiem.
Nie Lampa nie jest konieczna.
Pochuchać kilka razy na żel i sam się utwardzi.
hi hi to do lata bedzie chuchać padne zarazpozdrawiam Byliczko
Mangdzia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 23:53   #322
anick88
Wtajemniczenie

1. taaaa... w przyplywie dobroci to ja bylam ta wizazanka, ktora wypisala "przybornik stylistki" ..
2. mowilam... ferie sie zaczely, zaczna sie pojawiac znow takie watki...
3. a gdzie ty slonce slyszalas, ze do utwardzenia zelu uv nie trzeba lampy uv??moze na fizyce?
4. mysle, ze pani sprzedajaca na allegro doradzi ci lepiej niz my.. w koncu ona zna sie najlepiej na swoich prduktach

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 00:01   #323
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

ja głupia gupiłam lampe Jet 5000 a wystarczy pochuchać. Czemu ja na to nie wpadłam?

Tak na marginesie to takie wątki powinny być od razu zamykane i generalnie jestem za tym, żeby nowe osoby nie mogły zakładać nowych wątków, ponieważ notorycznie dublują tematy. Gdy ktoś napisze ok 50-100 postów już ma jakieś rozeznanie w temacie. Od razu na forum byłby mniejszy bałagan.

Edytowane przez ...:::oblabobla:::...
Czas edycji: 2009-01-24 o 00:04
...:::oblabobla:::... jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 00:03   #324
byliczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mangdzia23 Pokaż wiadomość
hi hi to do lata bedzie chuchać padne zarazpozdrawiam Byliczko
A niech chucha nawet i do jesieni!
No ale jak się sztuki przedłużania paznokci uczy od KOSMETYCZEK I KOLEŻANEK to może nie wymagajmy.

Droga autorko wątku, nie myśl że chcemy zrobić Ci na złość, ale biorąc się za wykonywanie paznokci żelowych bez nawet najmniejszych podstaw jak to zrobić, możesz zrobić swoim paznokciom ogromną krzywdę. Nie mówiąc że robiła byś je komuś. To nie tylko kupienie odpowiedniego oprzyrządowania. To także zasady higieny, dezynfekcji sprzętu itd.

Jest bardzo wiele dziewczyn które wykonywały i wykonują paznokcie bez kursu.W tym i ja. Ale zanim zaczęłam cokolwiek myśleć o zakupie sprzętu przewertowałam chyba praktycznie każdy założony wątek na paznokciowym. Zajęło mi to prawie pół roku, bo dokładnie rok temu w styczniu zaczęłam się tym interesować już konkretniej bo zbliżał się koniec liceum. Dopiero po uprzednim przygotowaniu się na wizażu w maju kupiłam sprzęt. I nie było to takie hop siup na allegro. Zrobiłam rozeznanie NIE ZAKŁADAJĄC SWOJEGO WĄTKU w oczekiwaniu aż mi wszyscy z pomocą przybiegną tylko sama na to poświęciłam czas i sama skompletowałam sobie cały sprzęt.

Mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodziło.

Uff... Miłosierna się robie przez tą grypinkę
Stary 2009-01-24, 00:52   #325
anick88
Wtajemniczenie

Cytat:
Droga autorko wątku, nie myśl że chcemy zrobić Ci na złość,

nie mam polskich znakow. nie bede miec. trzeba z tym jakos zyc.
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 14:16   #326
19martusia86
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
A niech chucha nawet i do jesieni!
No ale jak się sztuki przedłużania paznokci uczy od KOSMETYCZEK I KOLEŻANEK to może nie wymagajmy.

Droga autorko wątku, nie myśl że chcemy zrobić Ci na złość, ale biorąc się za wykonywanie paznokci żelowych bez nawet najmniejszych podstaw jak to zrobić, możesz zrobić swoim paznokciom ogromną krzywdę. Nie mówiąc że robiła byś je komuś. To nie tylko kupienie odpowiedniego oprzyrządowania. To także zasady higieny, dezynfekcji sprzętu itd.

Jest bardzo wiele dziewczyn które wykonywały i wykonują paznokcie bez kursu.W tym i ja. Ale zanim zaczęłam cokolwiek myśleć o zakupie sprzętu przewertowałam chyba praktycznie każdy założony wątek na paznokciowym. Zajęło mi to prawie pół roku, bo dokładnie rok temu w styczniu zaczęłam się tym interesować już konkretniej bo zbliżał się koniec liceum. Dopiero po uprzednim przygotowaniu się na wizażu w maju kupiłam sprzęt. I nie było to takie hop siup na allegro. Zrobiłam rozeznanie NIE ZAKŁADAJĄC SWOJEGO WĄTKU w oczekiwaniu aż mi wszyscy z pomocą przybiegną tylko sama na to poświęciłam czas i sama skompletowałam sobie cały sprzęt.

Mam nadzieję że zrozumiesz o co mi chodziło.

Uff... Miłosierna się robie przez tą grypinkę
Właśnie fora tego typu są kopalnią wiedzy... Ja podobnie jak ty kursu nie ukończyłam i przyznaję że raczej nie skończę, nie jest to zajęcie którym chciała bym zajmować na co dzień i czerpać z tego korzyści-takie rzeczy pozostawiam profesjonalnym stylistkom. Pazurki robię tylko i wyłącznie sobie trwa to od 3 lat. Ja jestem takim nieszczęsnym przypadkiem który unika fryzjerów i innych istot tego typu (bez obrazy). Jak już chcecie się dowiedzieć czegokolwiek to CZYTAJCIE!!!
19martusia86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 14:25   #327
byliczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez 19martusia86 Pokaż wiadomość
Właśnie fora tego typu są kopalnią wiedzy... Ja podobnie jak ty kursu nie ukończyłam i przyznaję że raczej nie skończę, nie jest to zajęcie którym chciała bym zajmować na co dzień i czerpać z tego korzyści-takie rzeczy pozostawiam profesjonalnym stylistkom. Pazurki robię tylko i wyłącznie sobie trwa to od 3 lat. Ja jestem takim nieszczęsnym przypadkiem który unika fryzjerów i innych istot tego typu (bez obrazy). Jak już chcecie się dowiedzieć czegokolwiek to CZYTAJCIE!!!

DOKŁADNIE. To forum jest kopalnią wiedzy.
A co najlepsze nie znajdzie się tutaj bzdurnych porad jak na kafeterii.
Piszą tutaj dziewczyny z latami praktyki i wieloma osiągnięciami które na prawde reprezentują paznokciową klasę i głupot nie piszą.
Dlatego tak wkurza dziewczyny kolejny wątek tego typu.

BTW. Pierwszy kurs już ukończyłam, ale bawić w przedłużanie zaczęłam się pół roku wcześniej, a jeszcze wcześniej wizażować.
Stary 2009-01-24, 17:27   #328
proana005
Raczkowanie

GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005

no to byliczko tak jak ja. właściwie na początku tez się napaliłam i chciałam od razu się za to wziąć. ale odkryłam te forum. i teraz już wiem ze zrobiłabym głupotę. jak narazie wzięłam na wstrzymanie z robieniem paznokci. no czytając tematy na tym forum już dużo się naczytałam ale codziennie dowiaduje się czegoś nowego. mimo znam jakieś tam podstawy teoretyczne wiem ze za paznokcie nie wezmę się jeszcze długo, póki nie dowiem się wystarczająco dużo żeby na sobie poćwiczyć. wole być pewna ze sobie krzywdy nie zrobię. a co tu mówić innym. kiedyś myślałam ze wiem co i jak bo widziałam jak inni robią ale teraz sobie myślę ze za przeproszeniem gówno wiedziałam na ten temat. narazie zbieram kasę na potrzebny sprzęt lub kurs. akurat z tym się jeszcze zastanawiam. w każdym razie nie bierz się za pazurki nie znając się na tym choć trochę. bo przybędzie nam fotek do wklejania w temacie o pseudo stylistkach

proana005 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 17:34   #329
byliczka
Zakorzenienie

Proano jak bym miała teraz doradzić to radzę kurs
Bo będziesz później odwlekać tak jak ja.
A jak uzbierasz na kurs to później możesz sobie pojedyncze rzeczy kompletować
Ja bym tak teraz zrobiła. Zdecydowanie.
Stary 2009-01-24, 17:40   #330
proana005
Raczkowanie

GG do proana005 Send a message via Skype™ to proana005
Talking Dot.: Paznokcie żelowe .. problem ;/

dzięki za rade chyba z tego skorzystam. bo jednak to jest inwestycja na przyszłość. ale kiedy ja uzbieram hehe ciągle mam wydatki jakieś to muszę iść kupić coś do domu to coś dla córci hehe nie no uzbieram na bank. tylko kiedy w tym czasie będę uczyc sie od was teoretycznie hehe

proana005 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ozdoby, paznokcie, paznokcie tipsy żelowe, pomoc, stylistka paznokci, tipsy żelowe, żele

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości