Początkująca stylistka paznokci żelowych. - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-08, 18:01   #361
MiciaKicia
Zakorzenienie

Dot.: Paznokcie żelowe

ojoj..... Wyszukiwarka naprawde nie gryzie! Te zestawy z Allegro już były wałkowane w większości tematach ... Ale jeśli juz pytasz to Ci powiem... NIE WARTO !! Nawet nie kupuj ;] bo sie ostro przejedziesz

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

P.S śmierdzi mi to pytanie delikatnie prowokacją ..
MiciaKicia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:25   #362
MARTKA86
Raczkowanie

Z allegro możesz kupować u sprawdzonych sprzedawców.
Jeśli jakikolwiek zestaw to np taki http://www.allegro.pl/item676667649_...i_uv_fvat.html

albo taki http://www.allegro.pl/item678496874_...ek_gratis.html

A tanie zestawy z allegro są do d... i nie jedna z nas się o tym przekonała.
MARTKA86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 20:32   #363
Veela1
Raczkowanie

Od siebie dodam tylko, że Em Nail Design to były najgorsze "żele" na jakich misłam okazję pracować (a miałam styczność z wszelkimi Reni Nailami i innymi x-Nailami made for allegro)
Naprawde warto zainwestować w dobre produkty, nawet do ćwiczeń. Na takim gie pracuje się inaczej niż na dobrych, markowych, sprawdzonych żelikach i akrylach.
Veela1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 21:34   #364
PinUp
Raczkowanie

Sa osoby ktore bez kursu ( bo doomyslam sie, ze " z czyms takim" nie mialas stycznosci) robia piekne paznokcie... ale TY choc do takich osob mogla bys nalezec z tymi zelami podstawowym pytaniem jakie bedziesz sobie zadawac bedzie " co ja znow zle zrobilam, ze ..."
Do cwiczen polecam przede wszystkim sprawdzone zele i cenowo z np. sredniej polki ( Ja lubie SF i sa dosc tanie) a jesli nie usmiecha Ci sie placic wiecej niz te 30 zl to moze sobie daruj ? ... Albo kup sobie hmm... zel 7g.. czesto kosztuja mniej niz 30 zl :
PinUp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 23:12   #365
beatka89
Raczkowanie

tez polecam SF niedrogie, markowe i dobre polecam również 1-fazowy rendezvous b. gęsty ćwicze na nim odpowiada mi choć wiem, że jak juz wyćwicze się to pewnie do niego nie wrócę, bo chcę spróbować SPN, Christrio, Ez Flow, IBD, bo właśnie na takich produktach zamierzam pracować a co do zestawu z allegro to... przyznaje kupiłam kiedyś nauczka na całe życie i uraz zostaje . żele do tej pory siedzą pewnie zgniły jedyne co używam z zestawu to pilniki, bloczek, oliwka, lampa (nie mam zastrzerzeń jest ok), a i wyobraźcie sobie, że cleaner zmywał lepiacą warstwe wraz z żelem!!! masakra ogólnie nie polecam wszem i wobec
beatka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 23:34   #366
PinUp
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez beatka89 Pokaż wiadomość
a co do zestawu z allegro to... przyznaje kupiłam kiedyś nauczka na całe życie i uraz zostaje . żele do tej pory siedzą pewnie zgniły jedyne co używam z zestawu to pilniki, bloczek, oliwka, lampa (nie mam zastrzerzeń jest ok), a i wyobraźcie sobie, że cleaner zmywał lepiacą warstwe wraz z żelem!!! masakra ogólnie nie polecam wszem i wobec
Tez kupilam.. przyznaje... ale nie zaluje bo nie postawilam na zestaw no name, sredniej jakosci niektore produkty no ale nie bylo zle... lampe do dzisiaj mam)

Cleaner zmywal lepiaca sie warstwe wraz z zelem???? Nie bardzo rozumiem... jak cleaner mogl zmyc utwardzony zel:P gdyby takie cudo bylo zamiast pilowania sciagalo by sie zel w podobny sposob jak akryl ... pierwsze slysze... no chyba, ze jestem jakas niedoinformowana
Stary 2009-07-09, 01:55   #367
Veela1
Raczkowanie

Jeszcze tańsze od SF i też niezłe są RaNails. Do ćwiczeń idealne.
Dzisiaj w hurtowni babka stojąca przede mną w kolejce je kupowała do salonu (na fakture, to pewnie do salonu ;P) - "poproszę żel przezroczysty, ten z oczkiem. Nie, nie ten, ten z oczkiem!" ;D
Stary 2009-07-09, 11:17   #368
beatka89
Raczkowanie

takie cudo było cleaner zmywał lepiącą warstwe i żel (pozostawały smugi) nie dokonca zmywał, pozostawiał jakby to nazwać ,,dziury" także nie wiem co to było a kupiłam normalny cleaner basic i zmywałam ten sam żel i takich cyrków nie było cleaner noname okropne dziadostwo! za 3-4zł 100ml na allegro...
Stary 2009-07-09, 13:32   #369
PinUp
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez beatka89 Pokaż wiadomość
takie cudo było cleaner zmywał lepiącą warstwe i żel (pozostawały smugi) nie dokonca zmywał, pozostawiał jakby to nazwać ,,dziury" także nie wiem co to było a kupiłam normalny cleaner basic i zmywałam ten sam żel i takich cyrków nie było cleaner noname okropne dziadostwo! za 3-4zł 100ml na allegro...
To nie wina cleanera tylko ... Twoja...jesli zekomo zostawial dziury to nie on a po prostu zel... Zbyt cienko nalozylas zel a z racji tego ze lubia sie one kurczyc w lampie zostaly Ci "dziury"... A takiego cuda ja wyzeranie zelu przez cleaner nie ma

a cleanera z basic nie polecam bo po nim po pekaly mi tipsy ...:/

Edytowane przez PinUp
Czas edycji: 2009-07-09 o 13:34
Stary 2009-07-09, 20:19   #370
beatka89
Raczkowanie

nie bo żelu dawałam gruba warstwe i wtedy tak jakby cleaner rozpływał żel, na końcówce french testowałam nawet specjalnie i też tak było, a mi z basica pasuje cleaner, nic mi sie nie dzieje tylko denerwuje mnie ten spryskiwacz bo trzeba się namęczyć żeby na waciku tego cleanera choc troche było...
Stary 2009-07-09, 20:45   #371
dobrarada
Zadomowienie

GG do dobrarada

Cytat:
Napisane przez PinUp Pokaż wiadomość
To nie wina cleanera tylko ... Twoja...jesli zekomo zostawial dziury to nie on a po prostu zel... Zbyt cienko nalozylas zel a z racji tego ze lubia sie one kurczyc w lampie zostaly Ci "dziury"... A takiego cuda ja wyzeranie zelu przez cleaner nie ma

a cleanera z basic nie polecam bo po nim po pekaly mi tipsy ...:/
cleaner z basica to - taki sam cleaner jak kazdy inny, to klasyczny roztwór wody i alkoholu isopropylowego (izopropanol to składnik wszystkich płynów do dezynfekcji - typu hydrosept, skinsept i inne, również jest składnikiem wiekszości cleanerów ze względu na silne działanie bakteriobójcze, bardzo mocno odtłuszcza). nie widzę za bardzo mozliwości aby uszkodził plastik. Znakomita wiekszość cleanerów jest własnie na bazie izopropanolu. Min. Rendezvous, NSI Cleanser i inne. Izopropanol to alkohol otrzymywany syntetycznie, ropopochodny.

Niektóre cleanery są na bazie alkoholu spozywczego - takiego jak sprzedawany jest w sklepach monopolowych. Jest łagodniejszy dla skóry ale jego właściwości odtłuszczające i bakteriobójcze są mniejsze niż izopropanolu, dlatego występuje w wiekszych stężeniach niż izopropylowe cleanery. takie cleanery to np. produkty SAME.

Mozliwe, ze miałaś ten cleaner basic pro-vita (z dodatkiem olejków), to już bardziej możliwe, ze taki cleaner by mógł ewentualnie uszkodzić tipsy - bo niektóre tworzywa sztuczne są wrażliwe na tłuszcze. Ale ten cleaner pro-vita jest tylko do stosowania na samym końcu - do przemycia ostatniej warstwy dyspersyjnej - nie do odtłuszczania płytki paznokcia przed żelowaniem. Jest przez to niezbyt praktyczny wg mnie.
dobrarada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 21:27   #372
PinUp
Raczkowanie

Jak bym mogla filmik bym nakrecila, zebys zobaczyla,ze powazniemowie
Wzielam sobie do serca to co powiedzialas i... zrobilam eksperyment jeszcze raz dla upewnienia.
1. Tips przecierany cleaner'em z basic
2. Tips przecierany acetonem
Porownywalam te pekniecia z peknieciami przy przecieraniu acetonem ale ten basic okazal sie gorszy Paznokiec caly po pekal zrobilo sie pelno "pajaczkow" i odziwo az zlamal sie w niektorych miejscach, a przetarty acetonem owszem "dostal pajaczkow" ale ledwo widocznych. Dla mnie tez jest to dziwne zjawisko... ale niestety... zastanawiam sie czy nie trafilam na jakas przelewanke...
I zastanowilo mnie jeszcze jedno.
Porownalam sklady cleanerow jakie mam/mialam
- Star Nail- Anhydro Isopropyl, Alcohol, Mek, Distilled Water, Fragrance, D&C Yellow.
- Jakis gratis no name z allegro - Ethanol, Aqua.
-Basic - Izopropanol

PS> postaram sie jutro wrzucic fotki bo dzisiaj nie mam czym zrobic...

Edytowane przez PinUp
Czas edycji: 2009-07-09 o 21:28
Stary 2009-07-10, 16:35   #373
Monikamiko
Przyczajenie

dzięki za odp.
......................... ..
Jednak zainwestuję w zalecane przez was żele
Do PinUp ___ nie martw się .... jestem samoukiem i będę ćwiczyła tyle , aż dojdę do perfekcji i założę swój nowy wątek ze swoimi paznokciami ;P
Mam jeszcze jedno pyt.
Ostatnio zobaczyłam w książce , że przy metodzie żelowej tipsa przykleja się na 1/3 paznocia , potem obcina i resztę uzupełnia żelem .
Czy zawsze się tak robi ???
I czy to jest poprawna metoda??
Bo ja wcześniej myślałam że nakładamy klej na kieszonkę i przyklejamy na całej płytce ???
Monikamiko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 16:55   #374
Veela1
Raczkowanie

Monika, to o co pytasz, to są absolutne podstawy podstaw, a my ich z założenia na forum nie uczymy.
Poza tym, polecam formy, nie tipsy
Stary 2009-07-10, 17:33   #375
Albertyna
Zakorzenienie

DobraRado, a pomyslałaś, że częsc odtłuszczaczy może poza alkoholem isopropylowym zawierać w składzie też inne składniki, które moga powodowac pękanie tipsów? Najprostszy przykład- aceton W zalezności od stężenia może spowodowac pekanie tipsa (trzeba też wziąśc pod uwage tworzywo tipsa- wiadomo- nie sa zawsze z tego samego rodzaju ) Podejrzewam, ze znalazloby sie pare innych czynników, które moga w odłuszczaczu spowodowac pękanie tipsa. Zatem po prostu trzeba wiedzieć co do czego i ewentualnie pytac sie producenta, czy dany odtłuszczacz/cleaner mozna stosowac na tipsy, czy też nie...
Swoją droga nie rozumiem po co odłuszczać tipsy? Matowimy je, to styknie Tipsy grzecznie czekają w pudełeczku na swoja kolej i nie sa natłuszczane tak jak paznokci ze skóry... No, ale to już inna bajka
Stary 2009-07-10, 18:07   #376
josiee
Przyczajenie

Question Dot.: Paznokcie żelowe

Hej forumowiczki-ekspetki
mam pytanko...
przy robieniu końcówki french mój żelik mi spływa
jestem ciekawa czy to wina
a. żelu, że jest za rzadki
b. spływa bo nie usunięto warstwy dyspersyjnej
żelik nakładam albo pędzelkiem albo sondą.
Dzięki za odpowiedź.
josiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 18:13   #377
Albertyna
Zakorzenienie

Gęstośc żelu, raczej nie powinna mieć wpływu na jakośc pracy. To rzecz gustu- jedni pracuja na gęstych żelach (to ja aktualnie, bo mi sie zmienia ), inni, na średniogęstych inny na rzadkich.

Jezeli żel Ci spływa to najlepsza metoda jest "przymrazanie" każdego paluszka z frenchem przez ok 15 sekund w lampie
Stary 2009-07-10, 18:14   #378
Veela1
Raczkowanie

Josiee, warstwa dyspersyjna "utrzymuje" żelik na swoim miejscu, gdybyś ją usuneła, to wtedy spływałby jeszcze bardziej. Spróbuj nakładać dwie cieńkie warstwy, jak lakier, powinno pomóc. Albo zmień żel na gęstszy. A jakiej firmy jest?
Stary 2009-07-10, 19:34   #379
PinUp
Raczkowanie

Od jakiegos czasu sobie je przymrazam i jest ok)
Stary 2009-07-11, 11:19   #380
beatka89
Raczkowanie

ja również miałam ten sam problem ale jak dla mnie jest za rzadki mój french na szczęście się kończy i też przymrażam każdego pazurka z osobna i jest ok
Stary 2009-07-11, 13:13   #381
josiee
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Veela1 Pokaż wiadomość
Josiee, warstwa dyspersyjna "utrzymuje" żelik na swoim miejscu, gdybyś ją usuneła, to wtedy spływałby jeszcze bardziej. Spróbuj nakładać dwie cieńkie warstwy, jak lakier, powinno pomóc. Albo zmień żel na gęstszy. A jakiej firmy jest?
Żelik jest z firmy emmi nails. wiem że to nie jest żel najlepszej jakości.
josiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 15:09   #382
byliczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Veela1 Pokaż wiadomość
Nie wiem jak jest z innymi żelami, ale na tych na których ja pracuje warstwa dyspersyjna raczej rozmywa żel niż go trzyma.. Przykładem niech będzie base żel pod covera czy nawet IBD Xtreme white na covera, jeśli odstanie sobie troszke dłużej pazur, dla przykładu robie końcówke frencz na 4 pazurach za jednym zamachem bez przymrażania to jak dochodze do 4 to ten który był robiony pierwszy jest taki rozmyty na smajlu...
Stary 2009-07-11, 15:44   #383
Albertyna
Zakorzenienie

Z tego co pamietam base gel z IBD trzeba było musnąc wacikiem przed, albo po (nie pamietam kiedy) włożeniem do lampy. Wtedy nic sie nie rozpływało. Taka specyfika tej marki akurat
Stary 2009-07-11, 17:13   #384
byliczka
Zakorzenienie

Ja mówię o żelu Base z PB
Stary 2009-07-11, 18:00   #385
Albertyna
Zakorzenienie

A no widzisz coś zamieszałam, bo pisałaś o białym z IBD....
Stary 2009-07-11, 18:02   #386
byliczka
Zakorzenienie

Hie hie, albo ja piszę niezrozumiale, właśnie jestem w trakcie intensywnego, dzięki Bogu już ostatniego przed wakacjami, zjazdu na uczelni i mam delikatną korbkę w głowie
Stary 2009-07-12, 12:07   #387
Albertyna
Zakorzenienie

Byli, trzymaj sie, ja już ostatni zjadz szkolny mam za soba- przede mna wakacje!
Stary 2009-07-12, 15:17   #388
byliczka
Zakorzenienie

Ja też już mam wakacje
nie robie już offa
Stary 2009-07-12, 17:39   #389
anick88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam base gel z IBD trzeba było musnąc wacikiem przed, albo po (nie pamietam kiedy) włożeniem do lampy. Wtedy nic sie nie rozpływało. Taka specyfika tej marki akurat
albertynko... jak to PRZED wlozeniem do lampy
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 18:43   #390
Albertyna
Zakorzenienie

No własnie nie pamiętam, czy przed, czy po. Baze przecież nakłdamy cienko, zatem muśnięcie jej wacikiem nawet przed włożeniem do lampy nie powinno Ci sprawic problemu Chodzi o to by warstwa bazy była jak najcieńsza.
Co Cię w tym tak zszokowało?
Nie pisze o przywaniu masy, a o muśnięciu wacikiem, suchym.

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-07-12 o 18:44
Albertyna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
ozdoby, paznokcie, paznokcie tipsy żelowe, pomoc, stylistka paznokci, tipsy żelowe, żele

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości