fioletowakasia - pomoc przy doborze makijażu, ew. fryzury :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-14, 19:16   #1
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

fioletowakasia - pomoc przy doborze makijażu, ew. fryzury :)

Cześć wizażanki

Jestem kolejną osobą, która pod wpływem chęci przestania bycia szarą myszką (a po części będąc pod wrażeniem niektórych metamorfoz zobaczonych na tym forum ) postanowiła poprosić was o radę Ze mną jest o tyle ciężko, że w ogóle nie umiem się malować Mój jedyny makijaż to pomalowanie oczu tuszem :P Bo cieniem nawet jak malowałam to nic nie było widać Dlatego jakby któraś zechciała mi pomóc doradzić odpowiedni makijaż byłabym bardzo wdzięczna za równie cenne wskazówki jak go odpowiednio wykonać. Oprócz tego przyjmę wszelkie inne rady np. co do fryzury albo koloru włosów (choć pofarbować będzie ciężko, bo komplementy na temat koloru włosów są jednymi z niewielu które słyszę ale czego nie robi się dla zmian ).

A teraz co do mnie i mojego stylu (a raczej jego braku :P):

1. Jak się opalasz - Bardzo ciężko na czerwono. Opalenizna raczej mi nie zostaje, bo zazwyczaj schodzi mi skóra (obojętnie jakiego olejku bym nie użyła ), ale jeśli coś tam przetrwa schodzenie skóry to skóra jest w kolorze jasno brzoskwinkowym.

2. Kolor oczu (nie cierpię tego pytania!) - nie mam pojęcia. Ostatnio przy wypełnianiu formularza na dowód osobisty zadałam to pytanie chyba z 20-stu osobom i żadna nie potrafiła powiedzieć jaki mam kolor oczu W końcu stanęło na tym, że są zielone, ale to jest raczej zieleń pomieszana z brązem i odcieniem piwnym (w zależności od pory dnia odcień oczu jest inny). Co do oprawy (zdecydowanie łatwiejsze pytanie :P) to brwi są jasńiutkie, a rzęsy są jasne na końcówkach.

3. Piegi - występują zawsze po spotkaniu ze słońcem i są raczej jasne i ciepłe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Nie mam pojęcia. Raczej jasny i chłodny (zresztą same oceńcie po zdjęciach, bo ja jestem beztalenciem w tej dziedzinie :P). Jeżeli się rumienisz(ja praktycznie ciągle jestem zarumieniona ) to na jaki kolor-czerwony czy różowy? Jeśli mam rumieńce mniej intensywne to są różowe, ale łatwo zmieniają kolor na czerwień, a czasami nawet na purpurę.

5. Naturalny kolor włosów - jasny. Jaki odcień? Wydaję mi się, że raczej złotawe przebłyski (jak byłam młodsza twierdziłam, że jestem złotowłosa )

6. Kolor ust - jasny różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się we wszelkich odcieniach niebieskiego i fioletowego. W odpowiednim odcieniu zielonego też nie jest źle. Natomiast okropnie jest mi w czerwonym i różowym (ze względu na to, że sama zawsze jestem czerwona ).

Mam nadzieję, że to wam coś pomoże i że wy zechcecie pomóc mi A na koniec zdjęcia:
1, 2 - pomalowane rzęsy i pokręcone włosy (nie zawsze chce mi się je tak układać :P)
3 - pomalowane rzęsy i włosy wyprostowane (i ułożone przez fryzjerkę)
4,5 - tak wyglądam na co dzień jak nie pokręcę włosów... (przepraszam za jakość, ale robione komórką)
6 - moje oczy (do określenia koloru )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 82409d071d.jpg (48,6 KB, 208 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (65,6 KB, 179 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kasia 102.jpg (107,1 KB, 207 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie029[1].jpg (135,1 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie031[1].jpg (135,7 KB, 158 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie033[1].jpg (96,2 KB, 70 załadowań)

fioletowakasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 22:40   #2
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek
Dot.: fioletowakasia - pomoc przy doborze makijażu, ew. fryzury :)

No to od początku Ja bym radziła delikatną grzywkę na bok , przedziałek też i wycieniować włosy. Wg mnie lepiej Ci w ciemniejszym kolorze ( bo na tych w lokach jest jakiś ciemniejszy chyba), ale loki bym odradzała ze względu na okrągły kształt twarzy. Grzyweczka i cieniowanie pomogą ją optycznie wyszczuplić. Jeżeli chodzi o makijaż, to proponuję lekki podkład lub krem tonujący z wysokim filtrem + puder, jakiś fajny błyszczyk no i tusz do rzęs. Brwi możesz przejechać kredką (jednak niewiele ciemniejszą do ich naturalnego koloru), aby były trochę wyraźniejsze. To chyba tyle ode mnie, może potem jeszcze coś sklecę w kwestii ubrań i dodatków
Stary 2009-07-15, 00:06   #3
LauraDi
Raczkowanie

z tymi liczkami slodko wygladasz
kolorek a pierwszej fotce bardzo mi sie podoba dodalabym jeszcze jakies jasniejsze refleksy
i maluj sie delikatnie uzywaj rozu do policzkow

mój blog http://pazurkowapokusa.blog.onet.pl/

mój salon www.bonita-salon-urody.pl

Zapraszam
LauraDi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 12:46   #4
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Basiulek dziękuję bardzo za wszystkie rady

Kolor włosów na wszystkich zdjęciach jest ten sam Po prostu w zależności od światła wygląda inaczej Co do fryzury to w sumie masz rację, chociaż grzywki nie mam już od ponad 10 lat Ale będę musiała iść do fryzjera i zobaczyć czy da się coś zrobić, bo ja mam strasznie gęste, puszące się włosy i jak ich nie ułożę w loki albo nie wyprostuję to jest tragedia i z rozpuszczonymi włosami się chodzić nie da

Co do makijażu - ja naprawdę jestem zielona i gdybyś mogła podać jakieś nazwy tych produktów (odcień jeszcze zdołam dopasować ale nic więcej :P) to byłabym bardzo wdzięczna Z tuszem do rzęs zawsze mam ten problem, ze strasznie mi się rzęsy sklejają Nie mam pojęcia dlaczego, ale nie mogę ich nawet rozczesać grzebykiem. Kredka rozumiem, że w kolorze jakimś brązowym? Niedługo trzeba będzie się wybrać na zakupy

LauraDi co masz na myśli poprzez jaśniejsze refleksy? Póki co nie maluję się w ogóle, ale co do delikatności nie ma obawy nie chcę wyglądać jakoś sztucznie, ani też mieć jakiejś ogromnej tapety chcę po porostu zatuszować te wszystkie niedoskonałości :P Róż na policzki? Znaczy ja się nie znam, ale nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo ja i bez niego jestem zawsze różowa W każdym razie dziękuję za rady

A co zrobić, żeby oczy wydawały się większe (siostra nazywa mnie krecikiem przez to, ze mam takie małe oczy :P). Wiem, że można malować od wewnątrz białą kredką, ale w ogóle mi to nie wychodziło. Od zewnątrz jeszcze bym umiała, ale od wewnątrz nie da rady... No i wiem, że nie mogę obrysowywac oka czarną kredką ani też jej zbyt czesto używać, bo jeszcze bardziej pomniejszy oko... Jakieś rady?

Stary 2009-07-15, 13:08   #5
Basiulek
Zakorzenienie

GG do Basiulek

Jeśli chodzi o oczy, to mogłabyś robić cienką kreskę eyelinerem na górnej powiece. Sprawdzi się taki w pisaku, bo jest ,,łatwiejszy w obsłudze" niż ten w płynie. Również uważam, że róż nie jest dobrym pomysłem przy skórze która sama bardzo mocno się rumieni. Mam podobny problem, dlatego nakładam podkład w pudrze Everyday minerals w kolorze ivory (też mam bardzo jasną cerę). A najpierw krem tonujący z filtrem +50 (używam biodermy, najjaśnieijszy odcień). Jakich kosmetyków używasz do włosów? Jak je kręcisz lub prostujesz to nakładasz krem lub inny specyfik, który chroni przed ciepłem? Bo jeśli nie, to stąd może brać się puszenie- włosy są zniszczone, suche i przemęczone tymi zabiegami. Podetnij końcówki, wycieniuj, zrób ew tą grzywkę i zaopatrz się w dobrą maskę regenerującą + coś ochronnego właśnie.
Stary 2009-07-15, 14:10   #6
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Witaj
Pierwsze co zwrocilo moja uwage to Twoje sliczne loki i rumien na twarzy.
Ładnie wygladasz w ciemnieszych wlosach(zdjecie 2) myslalas o farbowaniu?
Wycieniuj je,bedą sie ladniej ukladac,skręt bedzie uwidoczniony
Widac ze prostujesz wlosy.Zafunduj sobie cos z termoochrona i dobra maskę nawilzająco-regenerująca,mogę Ci polecic
kallos mleczny litr 25 zl allegro lub salon fryzjerski
maska sleek line 30 zl litr jw
maska avon do wlosow farbowanych 10-13 zl
serum zielone na rozdwajająće sie koncowki avon 13-15 zl
jedwab joanna lub biosilk (sprawdz sklad,sa 2 rozne,jeden jest z alkoholem,a alkohol wysusza wlosy)
oraz maske domowej roboty,sama wychwalam pod niebiosa
potrzebna Ci oliwa z oliwek,nafta,olej rycynowy(te 2 w aptekach ok 5 zl) i zołtko,a jesli masz plynna witamine A+E to tez nie zawadzi.Mieszasz sobie jak wolisz,nakladasz na godzine przed myciem,najlepiej jeszcze owinąc folią i recznikiem(cieplo dobrze wpywa na wnikanie skladnikow) i zmyc szamponem.
Osobiscie polecam rowniez suplementy diety,wzmacniaja paznokcie,skorę i wlosy capivit,humavit a ostatnio belissa (ona naprawde ma wszystko!jestem z niej bardzo zadowolona)

Co do rumieniu to poszukaj w KWC czegos do cery naczynkowej,wychwalana byla seria bodajze flos leku ale pewna nie jestem.Bierz rutinoscorbin,uszczelnia naczynka krwionosne.

Co do makijazu,widze ze masz sliczne zielone oczy skoro cieniami nie bardzo,wyprobuj kredkę do oczu.Sama jestem posiadaczka oczu w tym kolorze i naprawde polecami Ci kredki w odcieniach:sliwkowy(prakt ycznie wszystkie odcienie fioletow,ale nalezy uwazac jesli ma sie podkrązone oczy),brązowy,szary (tutaj to niby nic a oczy wygladaja naprawde ładnie) brzoskwiniowy.Czarnej nie polecam,bo pomniejsza oczy,za to biała pomalowana "od srodka" oka powieksza oczy i odswieza spojrzenie.Biały cien tez by sie przydał,w wewnetrzym kąciku delikatnie pomalowac,daje efekt wypoczetego spojrzenia Nie bardzo moge dojrzec na zdjeciu ale jesli masz lekkie zasinienie pod oczami,kup dermacol,swietnie kryje takie niespodzianki,na allegro ok 15 zl z przesylka albo w sklepach,ale ciezko dostac.Tylko uwaga,to kosmetyk starej generacji i moze zapychac,wiec tylko pod oczy.
I bron Boze roz! tylko podkresla rumien!
jak cos mi sie przypomni to napisze
pozdrawiam
Stary 2009-07-15, 14:22   #7
dottta
Zakorzenienie

Koniecznie przyciemniaj brwi, wygląda jakby ich nie było więc to zniekształca trochę twarz Regulacja też by sie przydała, otworzy oko i zwiększy przestrzeń nad powieką. Jeżeli włosy Ci sie puszą nie polecam grzywki. Masz niskie czoło i pucołowatą buzie - grzywka może pogłębić ten efekt ale dużo zależy tez od ciecia i miejsca zebrania włosów na grzywkę Ale na bok mogła by całkiem ładnie wyglądać.
Makijaż raczej w kolorach ziemi, nie za ciemny bo tylko przygasi oczy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P0e7fea58518faa1d041ec20865d5cbb4_66914786.jpg (89,3 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P0e7fea58518faa1d041ec20865d5cbb4_66914876.jpg (83,0 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P0e7fea58518faa1d041ec20865d5cbb4_66915083.jpg (76,9 KB, 77 załadowań)
dottta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 14:31   #8
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

co do brwi to zgadzam sie z Dotta
koniecznie musisz je delikatnie przyciemnic,a jesli pomalujesz wlosy na ciemniejszy to juz koniecznosc.
Chwalona jest paletka do brwi essence ok 10 zl w naturze albo henna,z tym ze to juz u kosmetyczki.
Blyszczyk do ust w delikatnym kolorze tez by nie zrobil krzywdy.Aby tylko nie byl w rozach,zeby nie podkreslał rumieniu.
Malowac biała kredka nauczysz sie mi sie wydawalo ze wydlubie sobie oko,ale naprawde to nie jest takie trudne.
p.s. w kwietniu tez przechodzilam metamorfoze z wizazem
Stary 2009-07-15, 18:20   #9
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Wow! Ile odpowiedzi Dziękuję bardzo wam wszytskim za tą pomocą

Basiulek spróbuje potem pomalować oko eyelinerem (siostra chyba ma, aczkolwiek nie jestem pewna :P) tylko nie jestem pewna czy to nie zmniejszy oka. Co do podkładów to właśnie wróciłam do domu (gorąc straszny) i naszła mnie taka konkluzja, że ja właściwie nie używam żadnych tego typu kosmetyków, bo to wszystko ze mnie spływa Pocę się strasznie, używam antidrolu to chociaż na paszki trochę pomaga, niestety na twarz nic takiego i normalnie leje się ze mnie okropnie Dlatego nie wiem czy to wszystko ze mnie spłynie (na dzień nigdy nie smaruję się żadnymi kremami, bo spływają. Smaruję się jedynie kremami na noc :/). A ten krem tonujący to dlaczego z filtrem? W sensie w czym ten filtr pomaga (lubię być doinformowana ) tylko w tym, żeby się nie spalić czy daje coś jeszcze? Do włosów używam odżywki do suchych włosów, a jak kręcę to pianki. Prostuję bardzo rzadko (może wyjdzie raz na 3 miesiące), a włosy od zawsze tak wyglądały One są bardzo gęste i nawet jak nie robiłam z nimi nic tylko używałam szamponu i odżywki do suchych włosów + serum to dalej tak wyglądały... Ale bardzo możliwe, że teraz przez to kręcenie jest gorzej. Niedługo wybieram się do fryzjera to oczywiście końcówki podetnę, a co do grzywki to się zastanawiam jeszcze

Czarna Orchidea no właśnie jakoś tak ostatnio zastanawiam się czy farbować czy nie. Tylko jeśli farbować to na jaki kolor? I chyba na początek spróbowałam bym z szamponetką, w razie gdyby mi się nie spodobało to dość szybko zejdzie, a jak będzie ok to mogłabym normalnie pofarbować. I zastanawiałam się nad kolorem kasztanowym (tylko czy nie za ciemny?). Właśnie zawsze jak idę do fryzjera to mam ścinane i cieniowane tak, żeby jak najlepiej się kręciły, ale grzywki nigdy mi fryzjerka nie zaproponowała, a że jej ufam to muszę spytać ją co o tym sądzi Maskę sobie kupię, bo faktycznie coś takiego by mi się przydało (teraz tylko muszę się zastanowić którą wybrać, więc zaraz sobie o nich poczytam ). A co do tej maski domowej roboty to w jakich ilościach się to miesza - dowolnych czy są jakieś ścisłe zasady? Bo skoro tak ją wychwalasz to chętnie bym spróbowała (szkoda, że wcześniej nie wiedziałam kupiłabym w realu oliwę, bo pewnie taniej niż u mnie na osiedlu :P). Co do suplementów diety to one wszystkie zawierają chyba to samo. Ja ostatnio brałam falvit (chciałam oddać krew i się okazało, że mam anemię, więc najpierw brałam żelazo, a potem falvit gdzie były wszystkie witaminy i różne pierwiastki) i właśnie kilka dni temu mi się skończył, dlatego jak już to będę brała to albo kupię belissa, bo już któraś z kolei osoba mówi mi, że belissa jest bardzo dobra Co do rumieniu to już tysiące razy szukałam jakichś sposobów, żeby się tego pozbyć Bez skutku. Łykałam rutinoscrobim codziennie przez jakieś 2 miesiące - żadnych efektów. Kupiłam krem na dzień i na noc na popękane naczynka i na łagodzenie rumienia - żadnych efektów Poszukam jeszcze na KWC, bo przyznam szczerze, że ostatnio szperałam tam jakieś 2 miesiące temu, więc może w tym czasie dziewczyny wynalazły coś lepszego co naprawdę by zadziałało

I miałabym tych kredek tak jak cienia używać, że rozmazuję na powiecie czy po prostu tak jakbym kredką malowała? A co do tej białej to chyba będę musiała popróbować choć pierwsze próby nie były zbyt miłe :P Ale jak mówią: ćwiczenie czyni mistrza Z tym białym cieniem nie słyszałam, ale wydaję się być przydatne - trzeba będzie wypróbować Zasinienia mam rzadko kiedy tak więc dermacol na razie sobie podaruję, bo tak na raz to wszystko kupić to pewnie kasy mi nie starczy Błyszczyk do ust w takim razie w jakim kolorze? W jakimś typu kawa z mlekiem (kiedyś miałam coś takiego :P) czy czerownym czy może jeszcze innym?

Dotta mam zamiar zobaczyć co to za paletka do brwi polecana przez Czarną Orchideę, a jak nie to pójdę na hennę i tak wybierałam się do kosmetyczki wyregulować brwi (sama nie potrafię :/ pewnie to kwestia wprawy, ale u kosmetyczki przynajmniej zrobią ładniej ) No i teraz nie wiem co z tą grzywką Czarna Orchidea dzięki za te przeróbki, ale nie wiem dlaczego jakoś nie widze się w takich włosów To chyba kwestia przyzwyczajenia. Ale jakbym miała wybierać to najbardziej podoba mi się fryzurka nr 3

A co do twojej metamarfozy to jak efekty? Jesteś zadowolona Bo przyznam szczerze, że nie zauważyłam zdjęć po metamorfozie w twoim wątku

Jeszcze raz wam dziękuję za wszytskie porady, a teraz sobie popatrzę na allegro te maski do włosów

Stary 2009-07-15, 22:02   #10
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

farbuj,ale szamponetkąkasztano wy bedzie dobry,w razie czego sie zmyje i bedziesz mogla praktycznie zobaczyc jak wygladasz w jasniejszych odcieniach
Maska domowej roboty to jak wolisz,jak nie masz nafty np to dajesz to co masz.W malej miseczce,ale pamietaj ze tylko zołtko,no chyba ze lubisz jajecznice we włosach.
Ale te produkty do domowej maski naprawde sie przydaja i dzialaja.Dodatkowo olejek rycynowy mozesz stosowac na rzęsy by je wzmocnic i przyciemnic (nie przestrasz sie ze na poczatku moga wypadac).
Ja uwazam ze jednak nie zawieraja tego samegoDla poprawy stanu wlosow wazny jest skrzyp i pokrzywa.Tak mi sie wydaje
Belissa ma (specjalnie chodzilam na dol po ulotke)

Witamina A - 470 mg - 59% zalecanego dziennego spożycia
Witamina B1 - 0,8 mg - 57% zalecanego dziennego spożycia
Witamina B2 - 1 mg - 63% zalecanego dziennego spożycia
Witamina B6 - 1,1 mg - 55% zalecanego dziennego spożycia
Witamina B12 - 0,6 mg - 60% zalecanego dziennego spożycia
Witamina C - 30 mg - 50% zalecanego dziennego spożycia
Witamina E - 5 mg - 50% zalecanego dziennego spożycia
Witamina PP - 8,9 mg - 49% zalecanego dziennego spożycia
Witamina H - 77 mg - 51% zalecanego dziennego spożycia
Pantotenian wapnia - 5,1 mg - 85% zalecanego dziennego spożycia
Kwas foliowy - 200 mg - 100% zalecanego dziennego spożycia
Cynk (siarczan cynku) - 7,3 mg - 49% zalecanego dziennego spożycia
Jod (jodek potasu) - 73 mg - 49% zalecanego dziennego spożycia
Żelazo (mleczan żelaza) - 6,9 mg 49% zalecanego dziennego spożycia
Beta Karoten - 0,9 mg - 19% zalecanego dziennego spożycia
L-Cysteina - 30 mg
Wyciąg ze skrzypu polnego - 110 mg
Ziele skrzypu polnego - 110 mg
Jedna tabletka dziennie.Za opakowanie 50 tabl zaplacilam 14 zl,po wybraniu 15 widze poprawe w stanie cery (eeh ten gupi wiek)i paznokci.
Co do makijazu to mozesz tak normalnie,obrysowac oko,albo rozetrzec zeby linie nie byly takie "ostre"
Wiem,ze na poczatku malowanie wewnatrz jest nieprzyjemne,ale pozniej sie przyzwyczaisz: tak jak do wyrywania brwi np.
A,powiekszają oczy takze perłowie cienie (ruby rose paletka jakos 6 zl a jest 12 cieni) dla niewprawionych w sam raz sama uzywam.
Błyszczyk radzilabym perłowy...nic z czerwieni i rozy,bo to podkresli rumien tak jak powiedzmy czerwona bluzka,prawda?

Przerobki nie moje,dotta chyba je wstawila.
Moja metamorfoza...dziewczyny napisaly ze jestem taka ladna () ze nie bardzo jest co ze mna zrobic.Moge tylko wlosy przyciemnic i to fakt.Mam zdjecia w albumie na profilu,terazniejsze.
Jak skoncze robote to sie za siebie wezme,ide do nowej szkoly i trzeba jakos wygladac.
Jak mi sie przypomni cos jeszcze to napisze
Stary 2009-07-16, 10:45   #11
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

to znowu ja
wieczorem dostalam olsnienia.
Probowalas arniki? Mam żel arnikowy flos leku,stosuje go na since ale pisze
"Przeznaczony do pielęgnacji skóry z zaburzeniami krążenia, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, skłonnej do zaczerwienienia i puchnięcia. Stosowany pod oczy zapobiega sińcom, podpuchnięciom i workom. Działa łagodząco, przyspiesza gojenie mikrourazów, wspomaga krążenie"
moze warto sprobowac?poza tym on kosztuje 8 zl około,a bedziesz go mogla stosowac rowniez pod oczy
link do KWC
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,21...brzmienia.html
w internecie jest sporo artykułów na temat arniki.
Jak cos mi sie znowu przypomni to napisze
Stary 2009-07-16, 14:37   #12
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Faktycznie przeróbki zrobiła dottta - ależ gapa ze mnie dottta dziękuję

W piątek wybieram się do sklepu na zakupy między innymi po szamponetkę i kilka przyborów do malowania Poszłabym już dzisiaj, ale muszę zrobić tort i sałatkę, bo siostra ma urodziny Wtedy też kupię rzeczy do maski (na razie spróbuję z tą domowej roboty, bo za taką z allegro razem z przesyłką zapłaciłabym ok.35zł, a lipiec to dla mnie zawsze miesiąc urodzin, więc muszę oszczędzać kase na prezenty )

Dzięki za sprawdzenie i napisanie składu Belissy. Różni się jednak sporo, bo falvit miał w tabletce 100% zapotrzebowanie każdej witaminy, za to nie miał nic ze skrzypu polnego, a to na włosy najważniejsze Więc jednak trzeba będzie zmienić tabletki Dzięki za te wszystkie rady dotyczące makijażu Nad tym żelem muszę się zastanowić, bo nie chcę kupować kokejhnego prosuktu który będzie nie skuteczny, bo szkoda wyrzucać pieniądze w błoto

A co do twojej metamorfozy to ty naprawdę jesteś ładna (jak tysiąc osób ci to mówi to uwierz, że to prawda ) i dałabym bym się zabić za takie wymiary (choć wtedy nie byłyby mi już do niczego potrzebne ).

tiktaktiktak ten kolor który poleczasz jest śliczny Tylko, że na razie wolę spróbować z szamponetką (w razie gdyby mi się nie podobało), a szamponetki chyba nie mają aż takiej różnorodności w kolorach. No i na tym zdjęciu to dziewczyna chyba ma pasemka. No cóż jak zobaczę jak wyglądam w ciemniejszych włosach to może się zdecyduję A co do rozjaśnienia włosów to wolę nie próbować, bo nie chcę być taką jaśniutką blondyną - a fuj Co do opalania to ja używam balsamu brązującego do jasnej karnacji, ale efektów nie widać. No cóż... Podkładu trochę się obawiam, bo nie wiem czy ze mnie nie spłynie (jak wszytsko inne...). A co do kosmetyków to tak jak już wspominałam jutro (albo w sobotę :P) wybieram się na zakupy, więc wtedy sobie kupię jakieś cienie, kredkę i inne potrzebne rzeczy, a jak mi starczy kasy to wybiorę się też do kosmetyczki

A właśnie mam pytanie: czy kosmetyczka może zrobić w hennę w różnych kolorach? Czy do wyboru jest tylko czarny? Bo czarny to dla mnie za ciemny I na ile taka henna starcza?

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie porady

Ehh... czemu człowiek nie może się od razu rodzic pięknym i zgrabnym? No cóż trzeba będzie nad sobą duuużo popracować.

Stary 2009-07-16, 22:02   #13
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Ehh dziewczyny boję się tego wszystkiego Jutro wybieram się na te zakupy, ale boję się, że po przefarbowaniu włosów będę śmiesznie wyglądać I w ogóle... mam chyba jakiś kryzys. Pociesza mnie myśl, że jak pofarbuję to po kilku myciach zejdzie no, ale nie wiem. Chyba odzywa się szara myszka, która we mnie siedzi Tak więc trzymajcie mocno kciuki!

Co do balsamu to mam balsam Lirene o zapachu cafe latte - jest świetny pod tym względem, ale efekty niewielkie. Może muszę cierpliwie skończyć opakowanie

No i teraz nie wiem co robić z ta kosmetyczką. Chyba na razie pójdę tylko wyregulować jutro brwi i zaopatrzę się w brązową kredkę, bo dość mam wyglądania jak straszydło (w końcu mam to na co dzień ). Może ta kredka coś pomoże Oprócz kupię sobie jutro paletkę zielonych cieni, białą kredkę i jakiś dobry tusz do rzęs (każdy który nie będzie ich tak sklejał będzie cudowny ) i sobie potrenuję Zobaczymy czy wyjdzie mi to na dobre buziaki

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Kurcze szkoda, że nie da się edytować postów, bo chciałam coś dopisać

Przypomniało mi się, że miałam was spytać o to jakie okularki będą najlepiej pasowały do mojej twarzy. Kupowanie okularów przeciwsłonecznych to dla mnie koszmar, a moje obecne (niezbyt stylowe :P) zaczęły się rozwalać Na domiar złego moje oczy nie cierpią kontaktu ze słońcem, bo od razu łzawię i jeszcze bardziej je mrużę i w rzeczywistości naprawdę wyglądam kret Choć mój krecik to akurat ma duże oczy - pozazdrościć

Stary 2009-07-16, 22:45   #14
WhiteCherry
Zakorzenienie

nie bój się henny u kosmetyczki ;]
mam jasne włosy i sama miałam obawy, że pewnie wyjdzie za ciemna, jak ja się tak pokażę itp.
o ile wybierzesz kosmetyczkę znającą się na rzeczy, która nie wyreguluje Ci brwi na wzór cieniutkich niteczek które wyglądają niezbyt dobrze, dobierze właściwy odcień henny (czyli pewnie brąz), to nie masz się czego bać ;] poza tym zawsze możesz poprosić o mocniejsze starcie henny, jeśli efekt będzie wg Ciebie za mocny.
Stary 2009-07-16, 22:53   #15
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez fioletowakasia Pokaż wiadomość
Ehh dziewczyny boję się tego wszystkiego Jutro wybieram się na te zakupy, ale boję się, że po przefarbowaniu włosów będę śmiesznie wyglądać I w ogóle... mam chyba jakiś kryzys. Pociesza mnie myśl, że jak pofarbuję to po kilku myciach zejdzie no, ale nie wiem. Chyba odzywa się szara myszka, która we mnie siedzi Tak więc trzymajcie mocno kciuki!

Co do balsamu to mam balsam Lirene o zapachu cafe latte - jest świetny pod tym względem, ale efekty niewielkie. Może muszę cierpliwie skończyć opakowanie

No i teraz nie wiem co robić z ta kosmetyczką. Chyba na razie pójdę tylko wyregulować jutro brwi i zaopatrzę się w brązową kredkę, bo dość mam wyglądania jak straszydło (w końcu mam to na co dzień ). Może ta kredka coś pomoże Oprócz kupię sobie jutro paletkę zielonych cieni, białą kredkę i jakiś dobry tusz do rzęs (każdy który nie będzie ich tak sklejał będzie cudowny ) i sobie potrenuję Zobaczymy czy wyjdzie mi to na dobre buziaki

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 21:47 ----------

Kurcze szkoda, że nie da się edytować postów, bo chciałam coś dopisać

Przypomniało mi się, że miałam was spytać o to jakie okularki będą najlepiej pasowały do mojej twarzy. Kupowanie okularów przeciwsłonecznych to dla mnie koszmar, a moje obecne (niezbyt stylowe :P) zaczęły się rozwalać Na domiar złego moje oczy nie cierpią kontaktu ze słońcem, bo od razu łzawię i jeszcze bardziej je mrużę i w rzeczywistości naprawdę wyglądam kret Choć mój krecik to akurat ma duże oczy - pozazdrościć
aj..czemu akurat zielone? radzilabym jakies delikatne brązy,brzoskwinie,perły.S licznie podkresli zielone oczy.Zafunduj sobie palete ruby rose,7 zl za 12 kolorowOne sa perłowe,co dodatkowo powiekszy oczy
Niesklejajacy tusz moge Ci polecic zielony (czyli wydluzajacy)define a lash maybellinu.Około 25 zl w rossmannie,ale bylam bardzo zadowolona,nie sklejał (a moje rzesy maja dendencje do motania sie) ladnie je podkręcal i wydluzal.
Dobry pomysl z brązową i biała kredka,nabierzesz wprawy.
Co do okularow to niestety sie nie znam,sama mam wiecznie problem
Bede mocno trzymac kciuki i nie boj sie
Oj..nie chcialabys miec takich wymiarow,wygladam jak dziecko jakies bo waze 45 kg przy wzroscie 164.A jak wkoncu doprowadze sie do ladu to wstawie zdjecia na metamorfoze.
A zauwazylas jakas roznice porownujac zdjecie z watku i z mojego albumu?
Stary 2009-07-17, 14:53   #16
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Już jestem po farbowaniu i... mam rudawe refleksy :P poza tym kolorek ładny tylko jeszcze za bardzo nie widać, bo mam ułożone w loki (wychodzę dzisiaj ze znajomymi to chciałam ładnie wyglądać - o ile w moim wypadku to możliwe ) i nie są jeszcze suche, a przez to, że były układane pianką to też jest inaczej, bo po niej zawsze mam trochę ciemniejsze jakby mokre włosy Co do koloru to kupiłam czekoladowy brąz (kasztanowy był tylko jakiejś firmy "krzak" )

tiktaktiktak - ja pocę się ciągle, niezależnie od pory roku podkładu nie kupiłam, bo na razie mało kasy mam, ale kupię następnym razem A od mamy czy siostry nie wezmę, bo one nie używają No mam nadzieję, że zmiany poprawią moje poczucie własnej wartości, bo ja jestem strasznie zakompleksiona A co do gwiazd to np. Natalie Portman była śliczna już na początku, więc zmiany tylko p0odkreśliły jej piękno, a ze mną jest niestety inaczej.

WhiteCherry za jakąś godzinkę idę do kosmetyczki na regulację, więc poradzę się jej co z henną (choć już zakupiłam brązową kredką :P). No, ale zobaczę

Czarna Orchidea byłam w rossmanie i nie było tych cieni Tak więc na razie cieni nie kupiłam - ale siostra ma jakieś fioletowe, a kupiłam sobie śliczną fioletową kredkę (i białą też ) Tylko niestety jestem kosmetyczną ciamajdą i nie umiem nią zrobić sobie ładnej kreski... Jak na dłoni próbuję to wszytsko fajnie dobrze maluję, a ilekroć próbuję na powiece to nic nie chce malować :/ Ale ze mnie gamoń ;(

A co do figury to jasne, że chciałabym mieć Ja lubię jeść, więc szybko bym się zaokrągliła tu i ówdzie :P A przy moim obecnym wyglądzie i lubości jedzenia wyglądam jak piłka A co do twoich metamrfoz to teraz masz czarno białe zdjęcia w albumie, więc ciężko ocenić - daj jakieś kolorowe I dziewczyno... jakie ty masz śliczne oczy Ja chcę takie duże piekne oczy!!

I ponawiam prośbę związaną z okularami Chodzi mi o jakieś ogólne wskazówki dotyczące kształtu, a wtedy już powinnam sobie poradzić

i dzięki za wszytskie rady

Stary 2009-07-17, 21:17   #17
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

wiesz,tych cieni to szukaj bardziej w malych sklepach,drogeriach
skoro Ci nie wychodzi,to naciągnij delikatnie powiekę,bedzie latwiej zrobic prosta kreske i mozna ja lekko przypudrowac czyms to bedzie lepiej sie rysowac.
Nie martw sie,My Cię tu tez pozmieniamy i bedzie pieknie

Co do mnie,to zdjecia wstawie i na metamorfoze i do albumu jak pomaluje wlosy,kupie wałki do wlosow,zrobie paznokcie i takie tam a jeszcze tydzien mam robote...uroki zycia na wsi plecy juz mam czekoladowe praktycznie.Nie pamietam kiedy bylam taka opalona.No,ale tydzien na polu robi swoje.
Figura mnie nie zachwyca ...kolezanki sie zachwycaja,ze wąska talia i szerokie biodra ale to wcale nie jest takie fajne...Mam wieczny problem z kupnem ubran,tzn w udach dobre a w brzuchu za duzo miejsca.Bluzki mi odstaja,zwlaszcza boskerki,tak w rzebrach,w tych miejscach jestem az nazbyt szczupla
Co do oczu to dziekuje bardzo.Chlopak to sie w nich zakochal niby,a inni tez sie zachwycaja (jak by bylo czym...)
Stary 2009-07-18, 13:08   #18
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

No cieni na pewno jeszcze poszukam Wczoraj wymalowałam się siostry :P Ciemnym fioletem Do tego oko białą kredką i pomalowane rzęsy O błyszczyku w końcu zapomniałam, bo się na tramwaj spieszyłam

Dzięki za rady dotyczące malowania kredką, ale ja chyba naprawdę jest zbyt głupia na to Gdybym tylko miała skądś 120zł poszłabym do takiego studia urody w szczecinie - dobierają makijaż kolory i jeszcze uczą cię malować :P Ale mi brak kasy... Zwłaszcza że wczoraj dużo wydałam na kosmetyki, kosmetyczką, drinki i taksówkę Ale było warto, bo się wybawiłam (choć nie natańczyłam, bo do klubu nas nie wpuścili że niby od 20 lat... grrr :P)

I czekam na twoje zdjęcia No ja roboty nie mam, poza tym, że robię w domu za gosposię - sprzątam, gotuję itp. Już mam dość zmywania! Niech rodzice zainwestują w zmywarkę Ty przynajmniej z tej swojej pracy masz korzyści w postaci opalenizny, a ja jedyne co mam to odciski na palcach od odbierania ziemniaków
Uwierz w końcu koleżankom to poczujesz się piękniejsza Bo skoro wszyscy tak mówią to znaczy, że naprawdę jest nieźle, a człowiek sam w stosunku do siebie bywa strasznie krytyczny I w oczach jest się czym zachwycać Są naprawdę śliczne

A tak na koniec dodaję kilka zdjęć w nowym kolorze (którego nie widać :P) i ze zrobionymi brwiami (dzisiaj już się przyzwyczaiłam do nich, ale wczoraj czułam się jak klaun ). A ostatnie zdjęcie w makijażu, choć jak zwykle nic nie widać (zwłaszcza, że już ciemno było, bo za oknem burza szalała w najlepsze :P)

Wczoraj jak wracałam do domu taksówkarz nie wierzył mi, że mam 18 lat, że wyglądam na starszą :P Miła odmiana po tym, jak ostatnio wszyscy twierdzili, że wyglądam na jakieś 15
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie035[1].jpg (141,9 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie033[1].jpg (144,3 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie039[1].jpg (135,5 KB, 67 załadowań)

Stary 2009-07-18, 14:57   #19
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

ladnie wyszlo na 2 zdjeciu widac ze pracowalas nad brwiami,a skoro pomalowalas to tym bardziej trzeba je podkreslac
A na 3 widac ten fiolet na oczach.Jak sie czulas z pełniejszym makijazem?Musisz popracowac,nie od razu Krakow zbudowano przeciez Dziewczyny na MM tez od czegos zaczynaly a jakie piękne makijaze teraz tworzą!
A tego ze wyglądasz młodziej kazdy bedzie Ci zazdroscil za kilka lat Zwłaszcza dziewczyny

Ja mam 16,wydaje mi sie ze wygladam na 12,ale niby kazdy mi daje więcej niz mam w rzeczywistosci
Eh..oprocz opalenizny mam polamane paznokcie,podrapane nogi,odciski i pęcherze na dloniach,uczulenie i pogryzienia komarow,wiec opalenizna nie bardzo mi to rekompensuje
Stary 2009-07-18, 16:36   #20
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Nie ja pracowałam nad brwiami, a kosmetyczka Ja w domu próbowałam malować je kredką, ale czułam, że wtedy są strasznie nienaturalne i tylko przyciągają wzrok swoją śmiesznością, więc się wybrałam na regulację i hennę

Jak się czułam? Tak jak zawsze kiedy się pomaluję - nieco ładniej Jakoś jak sobie rzęsy pomalowałam to już oko ładniej wyglądało Wiem, że muszę pracować, ale ja jestem taka, że chciałabym już! O!

No MM to świetny zbiór makijaży Właśnie zaczęłam je przeglądać i znalazłam nawet fajny step dotyczący rysowania idealnej kreski - trzeba będzie spróbować swoich sił

Za kilka może też będę się cieszyła, że wyglądam młodziej, ale teraz mnie do klubu nie wpuścili i byłam zła!

O! Biedaczko Mam nadzieję, że rany szybko się zagają i wtedy będziesz wszystkich olśniewać swoją pięknością

A właśnie! Zrobiłam kilka fotomontaży, żeby zobaczyć jak będę w takich fryzurkach wyglądać (szukałam bocznych grzywek ale jakoś mało ich było ). I oto efekty Co o tym sądzicie? Z tym, że kolor włosów miałabym taki jak teraz pewnie Chociaż może...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pa670f5094777e3f4e3e28bacb3e5bd79_66979010(2).jpg (99,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pa670f5094777e3f4e3e28bacb3e5bd79_66979010(3).jpg (98,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pa670f5094777e3f4e3e28bacb3e5bd79_66979010(4).jpg (104,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pa670f5094777e3f4e3e28bacb3e5bd79_66979010.jpg (107,9 KB, 8 załadowań)

Stary 2009-07-18, 16:37   #21
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

A i jeszcze jedno Co do wieku to patrząc na twój avatar na początku dawałam ci jakieś 20 lat Ale ja nie umiem oceniać ludzi po wieku

Stary 2009-07-19, 12:57   #22
Czarna Orchidea
Zakorzenienie

haha ja to nigdy nie olsniewam swoja "pięknoscia" uwierz
Na innych zdjeciach wyglądam raczej na swoj wiek juz
kurcze we wszystkich kolorach i grzywkach mi sie podobasz,nie doradze
teraz masz pomalowane,ja jednak widzialabym Cie w troszke ciemniejszym,bardziej brązowym
Stary 2009-07-19, 13:46   #23
mg78
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 2

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...1&d=1247915244
bardzo ładnie włosy super

mg78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:48   #24
lady3m3r4ld
Raczkowanie

GG do lady3m3r4ld

moim zdaniem jasne wlosy, z jasnymi złocistymi pasemkami, grzywka na bok wycieniowane wlosy u gory, proste krem tonujacy badz dobry podklad w kolorze jasnym nigdy ciemniejszym bo Cie postarzy :P oczy maluj tylko u gory w sensie rzesy :P yym.. kreski eyelinerem tez u na gornej powiece i na dolnej perłowa badz biala kredka co powiekrzy Ci oko odrobina bronzera na skronie a policzki zostaw bo masz piekny rumieniec i moze pomadka z nivea różana nadaje delikatny rozowy odcien i mysle ze jak znalazl
Stary 2009-07-20, 22:55   #25
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

Czarna Orchidea uwierz w końcu w siebie
A co fryzur to mnie najbardziej podoba się 3 Niedługo wybiorę się do fryzjera to zobaczę jaka zmiana A nad włosami się muszę zastanowić Ale chyba jak zmyje mi się kolor to pofarbuję - zresztą zobaczymy

mg78 dziękuję

lady3m3r4ld nad grzywka się zastanawiam - zobaczę co doradzi fryzjerka ale prostowanie odpada, bo nie chcę niszczyć włosów które i tak wyglądają na zniszczone Rzęsy to tak różnie maluję w sumie Raz tylko na górze, a raz i na górze i na dole, ale ok będę malowała na górze tylko Białą kredką staram się malować, ale dopiero się uczę malować tak, żeby było ładnie dzięki za rady

I jeszcze raz spytam, bo bardzo mi na tym zależy Co z okularami? Jaki kształt? Okrągły, owalny? No nie wiem Poradżcie, proszę

Stary 2009-07-25, 22:53   #26
fioletowakasia
Raczkowanie

GG do fioletowakasia

hej dziewczyny
macie może jeszcze jakieś rady?
i co myślicie o tych fryzurkach kilka postów wyżej? w której najlepiej, bo ja wobec siebie nie jestem obiektywna
buziaki

Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości