co to moze byc ?dziwny pryszcz? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-15, 17:16   #1
nikusia2007
BAN stały

Wpisy w blogu: 2

co to moze byc ?dziwny pryszcz?

ok 5 dni temu zrobil mi sie pryszcz taka bolaca czerowna gulajka na brodzie oczywiscie wyciskam a tam sama woda wiec odpuscilam na drugi dzien wyzszlo troche ropy z woda i tak mi sie rozpapralo ze skora jakby sie zdarla ...ciezko mi wyjasnic na drugi dzien powstal strup po ktorym widniala ropa... ja oczywiscie zdrpapalm i znowu sie robi strup wim ze juz go nie bede ruszac ..ale czy to pryszcz,wrzód?? co to moze byc??

---------- Dopisano o 17:16 ---------- Poprzedni post napisano o 17:15 ----------

i czym to smarowac?zeby szybciej sie zagoilo?
nikusia2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 19:31   #2
gogela
Raczkowanie

Dot.: co to moze byc ?dziwny pryszcz?

hej wiem co to znaczy ja tez niedawno mialam podobny jak do twojego opisu najpier mialam spuchniete a potem cos zaczelo rosnac ja tez chcialam sie go pozbyc i tu byl strup tu ropa moj to byl gigant serio nie wiedizlaam co mam z nim zrobic i zaczelam smarowac mascia ichtiolowa chyba tak sie nazywa i zaczela wszytsko wyciagac z niego ale nie oszukujmy sie troche posiedzial na tej brodzie i bylam taka zdolowana a kolezanka mi powiedziala ze go wogole nie zauwazyla heh wiec to tak na male pocieszenie zniknie zobaczysz
gogela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:48   #3
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

teraz dostalam okres i takim czyms mnie wysypalo.. masakra, tez właśnie coś takiego bolącego, czerwonego i nie idzie wycisnac tego czegos okropnie to wyglada, taka buła czerwona i to chyba 3 mi takie wyszly
evak1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 21:57   #4
gogela
Raczkowanie

wiem ze teraz myslicie tylko zeby sie tego pozbyc z wlasnego doswiadczenia wiem ze lepiej to ,, wyciagnac na zewnatrz'' do tego jest ta masc ichtiolowa( chyba nie przekrecilam nazwy) lepiej nie zasuszac bo to bedzie chcialo i tak wyjsc i sie powiekszy mi sie tak zrobilo naprawde bardzo chcialbym wam pomoc bo ja tez sie z tym mecze co jakis czas zniknie napewno!!! pocieszajcie sie tym ze wiekszosc osob tego nie widzi serio
gogela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 22:18   #5
kashia666
Zadomowienie

GG do kashia666

w sobote dostalam okres i zrobilo mi sie kilka takich bombli (a juz mialam taka ladna cere) o jakich mówisz. powyciskalam,posmarowalam spirytusem salicylowym i na wieczor mocno kremem nasmarowałam i jak krem sie wchlonął to znowu kremem zeby natłuścić. Dzisiaj mam strupa ale mniej juz go widać. Mam nadzieję, że niedlugo zejdzie bo jak narazie stan mojej cery to istna tragedia...
kashia666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 11:22   #6
zielona1311
Raczkowanie

ja na takie wielkieeeeee syfy nakładam punktowo maseczke z glinki, ona wysysza i trochę się zmniejszają

nakładam na wielkiego pryszczola i chodze tak po domu nawet godzinke lub dłużej,
a jak musze wyjść to zmywam glinke smaruje pryszczola naftą pichtową lub spirytusem a potem korektorem antybakteryjnym
zielona1311 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 20:25   #7
Martyska011
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zielona1311 Pokaż wiadomość
ja na takie wielkieeeeee syfy nakładam punktowo maseczke z glinki, ona wysysza i trochę się zmniejszają

nakładam na wielkiego pryszczola i chodze tak po domu nawet godzinke lub dłużej,
a jak musze wyjść to zmywam glinke smaruje pryszczola naftą pichtową lub spirytusem a potem korektorem antybakteryjnym

Dziewczyny mnie tez takie pryszcze wyskakują zawsze przed okresem i wcale ich nie ruszam bo po co paprać
Martyska011 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 09:21   #8
nataliii1425
Rozeznanie

Jak takie coś mi wyskakuje to aż mnie kręci żeby podrapać, powyciskać i pomolestować je..
Ale już z doświadczenia wiem że nie warto. Przecieram je tylko spirytusem salicylowym i one znikają po krótkim czasie
Stary 2009-07-17, 10:38   #9
Effervescing Elephant
Zadomowienie

no.. ja rozumiem, mnie też korci aby coś tam skubnąć. Ostatnio pokusa była silniejsza i rozdrapałam. Paksudny strup! Co z tego, że zszedł szybko skoro później tygodniami miałam ślad? Nie było warto
Lepiej nie ruszać.. One zazwyczaj znikają po paru dniach. Chamskie są, nie ma co
Effervescing Elephant jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 16:32   #10
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

ja miałam na nosie dwa razy takiego masakra wyglądałam jakbym jakiegos guza czerwonego na nosie miala i to jeszcze miałam go przez nie cale 2 tyg
mowicie zeby takiego czegos nie ruszac?
ten spirytus salicylowy to gdzie w aptece sie kupuje? ile kosztuje?

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2009-07-19 o 16:33
evak1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 17:40   #11
kasiagora23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

jak mi cos takiego wychodzi to smaruje tribotykiem (ok1,5 zł) i jest ok
Stary 2009-07-19, 23:20   #12
dulcynea01
Raczkowanie

GG do dulcynea01

Kilka miesięcy też mi się takie zaczęły pojawiać, głównie na czole i policzkach. Męczyłam się strasznie, aż któregoś dnia wpadłam na to że może to przez mój krem. Używałam rozświetlającej emulsji Olay, naładowanej silikonami - zastąpiłam ją kremem dla dzieci Lilliputz i wszystko wróciło do normy
Faktycznie najlepiej jest zostawić je w spokoju, chociaż strasznie korci żeby powyciskać
4. Noszę druty

...I dam radę!
Albo nie...
dulcynea01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 00:45   #13
OnlyHope
Przyczajenie

Najgorzej jak na brodzie takie cos ruszysz... ja juz takich rzeczy nie tykam bo jak strup się zrobi to ciężko zapudrowac itp... Teraz tylko czekac az strup sam odpadnie, nie drapać;-/

"Nie ma nic trudniejszego od czekania. Musze się z tym oswoić, poczuć, ze jesteś ze mną, nawet jeśli nie ma cie w pobliżu."

21.07.2012 r.
08.03. 2014 -dzieciątko <3
OnlyHope jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 19:49   #14
Effervescing Elephant
Zadomowienie

pokusa drapania i skubania jest ogromna..
Effervescing Elephant jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 15:40   #15
akinom8004
Raczkowanie

Myśle że to pryszcz. Czasmi jak wyciśniesz za bardzo to pojawi sie krew to siłą rzeczy musi pojawić sie strupek. Osobiście nie radziłabym wyciskać nawet pewnych pryszczy bo moga zostać po nich ślady a tego raczej nie chcesz. Kup sobie może jakiś suplemet diety taki który reguluje metabolizm skóry np. Cerabit nie bede ci wyskakiwać nie spodzianki.
akinom8004 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości