Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Mama z klasą

Notka

Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-19, 14:06   #1
Impersona
Zakorzenienie

GG do Impersona
Od jakiego wzrostu fotelik- podstawka?

Mam pytanie takie jak w tytule wątku- od jakiego wzrostu dziecka fotelik-podstawka (tzw. poddupnik) jest bezpieczny? Wozimy syna w foteliku z oparcie do 36 kg, jednak planuję wyprawę wakacyjną z synem i w jedną stronę wieźć mnie będzie ktoś swoim autem, wracać natomiast muszę pociągiem. W związku z tym nie chciałabym taszczyć ze sobą naszego fotelika i myślałam o takiej tylko podstawce, która jest lekka, a w razie czego na tyle też niedroga, że można ją gdzieś zostawić.
Czy dla dziecka, które ma ok.118 cm i 4,5 roku jest to bezpieczne? Na jakiej wysokości wtedy dziecko ma pasy (nieregulowana wysokość w samochodzie)?
Impersona jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 16:31   #2
kasiagora23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Od jakiego wzrostu fotelik- podstawka?

Najbezpieczniej w tej sytuacji jest podjechać pod sklep samochodem (o ile masz taka możliwość) i posadzić dziecko na takiej podkładce dlatego, że zarówno pasy w samochodach nieznacznie różnią się wysokością jak i grubość podkładki też jest różna. Może nie są to znaczne różnice ale mogą okazać się kluczowe. Pas ma przechodzić normalnie jak dorosłemu człowiekowi tzn. nie opierać się o głowę/szyję tylko ramię.
Podkładkę możesz kupić od 10 zł do nawet ponad stówki. Nie ma możliwości, żeby ktoś ten fotelik odwiózł (nawet tydzień czy dwa później), albo nawet odesłał bo w sumie to nawet jak kupisz podkładkę (może kosztować tyle samo co przesyłka fotela) to dziecko o wiele mniej bezpiecznie podróżuje na czymś takim. Do tego dochodzi fakt że będzie "obcy kierowca" czyli mniejsze zaufanie. W dłuższej trasie dziecko pewnie będzie chciało się zdrzemnąć a wtedy na podkładce będzie miało tylko pupkę (cała reszta jak się ułoży). No i podkładkę będziesz musiała zabrać z powrotem no chyba, że ją zostawisz gdzie popadnie.
Stary 2009-07-19, 21:43   #3
kasiagora23
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

mam jeszcze jedno pytanie (umknęło mi wcześniej) skoro masz fotelik do 36kg to czy przypadkiem się nie demontuje na sama podkładkę? bo ja sie nie spotkałam, żeby fotelik do takiej wagi sie nie demontował
Stary 2009-07-19, 22:03   #4
Impersona
Zakorzenienie

GG do Impersona

Cytat:
Napisane przez kasiagora23 Pokaż wiadomość
mam jeszcze jedno pytanie (umknęło mi wcześniej) skoro masz fotelik do 36kg to czy przypadkiem się nie demontuje na sama podkładkę? bo ja sie nie spotkałam, żeby fotelik do takiej wagi sie nie demontował
Dziękuję za odpowiedź
Demontuje się oczywiście, ale chodzi mi właśnie o to, że potrzebuję drugi fotelik, tani, gdyż nie wezmę go z powrotem, bo wracam pociągiem z dzieckiem i bagażem, a nie mogę potem czekać, aż mi go ktoś np. odeśle, bo po swoim mieście jeździmy swoim samochodem. Myślałam więc o takiej tylko podkładce, ale nie wiem jak to jest z pasami (gdzie one sięgają normalnie dziecku, które ma 118cm) i pod względem technicznym od jakiego są wzrostu (bo wszędzie jest napisane od ilu kilo, zamiast wzrostu, co uważam za nieco nielogiczne).
Impersona jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Mama z klasą

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości