Puder perłowy 100% - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Biochemiczne KWC

Notka

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 2 14,29%
*** 1 7,14%
**** 3 21,43%
***** 8 57,14%
Głosujący: 14. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-19, 22:47   #1
Anjouka
Rozeznanie

Puder perłowy 100%

Tu kupisz http://www.biochemiaurody.com/sklep/powder-pearl.html

15 ml (5 g) / Cena: 12.50 zł

Puder perłowy 100%

Nazwa wg. INCI: Pearl Powder
Pochodzenie: naturalne - autentyczne perły Freshwater
Metoda otrzymywania: mikronizacja, czyli odpowiednie rozdrobnienie czystych pereł
Postać: bardzo drobny, biały, bezzapachowy proszek
Trwałość: 2 lata; wg. japońskich tradycjonalistów puder z czystych pereł przechowywany prawidłowo, nie traci na jakości nawet po wielu latach
Warunki przechowywania: w temperaturze pokojowej, w ciemnym i suchym miejscu; unikać bezpośredniego dostępu wilgoci i nasłonecznionych miejsc.
Właściwości i działanie produktu:

Puder perłowy otrzymywany jest z autentycznych pereł, które po selekcji i dezynfekcji, są następnie rozdrabniane i mikronizowane do delikatnego, drobnego proszku. Jest to to składnik o bogatych tradycjach w medycynie i pielęgnacji skóry, stosowany od wieków w krajach azjatyckich, głównie Chinach i Japonii. Azjatyckie kobiety wykorzystywały proszek perłowy do pielęgnacji zarówno zewnętrznie na skórę, jak i przyjmowany wewnętrznie w formie suplementu. Przypisywano mu własności przeciwzmarszczkowe, gojące, poprawiające koloryt skóry i chroniące przed słońcem. Sproszkowana masa perłowa oraz czyste perły do dziś są wymieniane w chińskiej Farmakopei leków.

Puder perłowy jest bogaty w unikalną proteinę zwaną conchiolin, która odpowiada ludzkiej keratynie i stanowi ponad 50% masy pereł. Proteina perłowa zbudowana jest z ponad 20 różnych aminokwasów, odpowiadających za proces gojenia oraz prawidłowy metabolizm i stopień nawodnienia komórek skóry. Dzięki zawartości wapnia, w postaci krystalicznej (aragonit - 31%), puder perłowy posiada również działanie matujące, antyseptyczne i przeciwzapalne, korzystne w przypadku cery skłonnej do wyprysków.

Prof. E. Lopez z Instytutu naukowego we Francji, od 10 lat zajmuje się badaniami nad masą perłową i jej wpływem na skórę oraz w zastosowaniu wewnętrznym na stawy i kości. Zgodnie z jej badaniami proteiny obecne w masie perłowej wykazują duże powinowactwo do ludzkich białek skóry, dzięki temu zmikronizowana masa perłowa ma zdolność wnikania do warstw naskórka, wpływając na ujędrnienie i elastyczność skóry oraz działając regeneracyjnie i gojąco. Pudrowi perłowemu przypisuje się również działanie rozjaśniające przebarwienia oraz poprawiające koloryt skóry.

Produkty oparte na perłach stosowane w kosmetyce dzieli się na 3 podstawowe rodzaje:

1 - Masa perłowa (Mother of Pearl) - będąca sproszkowaną macierzą perłową, z której powstają charakterystyczne, czyste kuliste perły. Jest to proszek wykorzystywany jako eksfoliant i substancja nawilżająca w peelingach i maseczkach np. w Maseczce morskiej z perłami

2 - Zhydrolizowany proszek perłowy (Hydrolyzed pearl powder) - rozpuszczalny w wodzie, stosowany w produktach do pielęgnacji skóry i włosów (np. w szamponach, tonikach, kremach, maseczkach).

3 - Puder perłowy (Pearl Powder) - najbardziej ekskluzywna i najdroższa forma, otrzymywana w wyniku odpowiedniego rozdrobnienia czystych, autentycznych pereł, mająca postać drobnego pyłku stosowanego w kosmetykach do makijażu oraz w pielęgnacji.

Oferowany naturalny Puder perłowy ma postać bardzo dobnego, białego, matowego proszku o wielkości cząsteczek do 3 mikronów. Wbrew oczekiwaniom nie jest to - kojarzony z perłami - mieniący się proszek z perłowymi drobinami. Perłowy efekt wykorzystywany w kosmetykach kolorowych jest osiągany dzięki błyszczącym skalnym minerałom. Puder perłowy jest natomiast głównie ceniony za właściwości pielęgnacyjne.

Puder perłowy:

- poprawia metabolizm skóry, działa przeciwzmarszczkowo,

- regeneruje, wzmacnia elastyczność i napięcie skóry,

- działa gojąco i antyseptycznie na drobne uszkodzenia skóry i wypryski,

- łagodzi,

- absorbuje nadmiar sebum, matowiąc skórę,

- zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek i porów skóry,

- wygładza, rozjaśnia i ożywia koloryt,

- jest niekomedogenny (nie powoduje zatykania porów).

» Jest to puder biały, o transparentnym (bezbarwnym) wykończeniu, nadający się do każdego typu karnacji.

» Jako składnik neutralny, może być bez obaw stosowany do matowienia kremów z filtrami przeciwsłonecznymi.
Zastosowanie produktu:

» Puder perłowy polecany jest jako dodatek do pudrów do twarzy i innych kosmetyków kolorowych w proszku.

» Puder można traktować jako bazę matująco-wygładzającą, stosowaną pod inne pudry lub podkłady mineralne koloryzowane.

» Puder można mieszać w dowolnie dobranych proporcjach z Pudrem bambusowym lub innymi tradycyjnymi pudrami sypkimi w celu rozjaśnienia koloru lub zwiększenia ich właściwości matująco-pielęgnujących.

» Może być aplikowany miejscowo, bezpośrednio na skórę w przypadku drobnych ran, wyprysków, ze względu na działanie odkażające i gojące.

» Odpowiedni dla każdego typu skóry.

» Pakowany i sprzedawany w Słoiku kosmetycznym 20 ml.
Skład produktu:

Pearl Powder (100%)

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 22:01   #2
filolozyca
Przyczajenie

Dot.: Puder perłowy 100%

jest idealny!

mnie nie bieli (ale moją mamę tak), super sie wchłania, nie widac, ze cokolwiek mam na twarzy - daje efekt idealnej, takiej lalkowatej cery , jak dla mnie to po prostu photoshop.

co do własciwosci pielegnacyjnych na razie sie nie wypowiem, ale miejmy nadzieje, bo nie zamierzam sie z nim rozstawac juz nigdy

Edytowane przez filolozyca
Czas edycji: 2009-07-21 o 22:02 Powód: literówka
filolozyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 23:09   #3
mysha25xx
Rozeznanie

Dostępny również w sklepie Naturalne Piękno. Niczym się nie różnią, miałam oba.Jako primer oceniam na 4+ - wygładza i matuje, rozjaśnia ale nie bieli, nie zapycha, pielęgnuje, przedłuża trwałość makijażu mineralnego. W kat. naturalnych primerów pod makijaż mineralny jeden z najlepszych dla mnie, nie daję 5, bo Diva z CS to mój Nr 1- szkoda,że mało "naturalny".
mysha25xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 23:05   #4
Shazney
Zakorzenienie

Testowałam puder perłowy z BU i Naturalnego Piękna - nie widzę pomiędzy nimi żadnej różnicy. Na początku wklepywałam go palcami, teraz pomagam sobie pędzlem i właśnie tę drugą opcję gorąco polecam. Puder niesamowicie wygładza skórę, w dotyku jest taka mięciutka i aksamitna . Poza tym lekko matuje i rozjaśnia. Fajna rzecz.

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:10   #5
aeronauta
Zakorzenienie

4*
Mam puder z BU.
Zalety:
+ ładnie wygładza cerę
+ trochę matuje
+ sprawia, że pory są mniej widoczne, ogólnie cera ładniej wygląda i sprawia wrażenie gładszej
+ nie bieli
+ nie zapycha
Wady:
- aplikacja . Pędzlem ani puszkiem mi nie wychodzi i przy tym bardzo dużo go się marnuje. Pozostaje tylko aplikacja palcami i tu daje radę, ale do komfortowych nie należy
- po pewnym czasie puder zbija się w kulki. Przy aplikacji palcami nie utrudnia to niczego, ale przy pędzlu już tak.
aeronauta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 23:06   #6
magrat16
Zakorzenienie

Dla mnie taki sobie.
Wygładzać- owszem widać lekkie wygładzenie, ale moja skóra jest po nim nieco napięta.
W opakowaniu zbija się w kulki, które ciężko rozprowadzić.
Aplikacja...grrr próbowałam palcami, próbowałam pędzlem i tak wszędzie ucieka.
Efekt na twarzy naturalny, pory mniej widoczne. Jednak w tej cenie można kupić puder bambusowy z jedwabiem o dużo większej pojemności i wydajności. Za to duży komfort używania
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)

03.10.2015
magrat16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 12:03   #7
lafigue
Zadomowienie

U mnie się nie sprawdził... skóra była po nim napięta, jakby wysuszona, a po dwóch godzinach zaczęłam się strasznie świecić (a wszystkie niedoskonałości, rozszerzone pory zostały podkreślone). Dodatkowo aplikacja - nakładałam go palcami, bo inaczej ciężko było nie upudrować wszystkiego dokoła.

lafigue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-30, 13:51   #8
mila24
Raczkowanie

jest fantastyczny- nie bieli, świetnie matuje na klka godzin ( lepiej niz puder bambusowy z BU), pielęgnuje buzie i goi drobne niespodzianki, narazie moj faworyt
mila24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 11:29   #9
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

swietny jako primer uzywam na noc czasem zmieszany z jedwabnym na rozdrapane wypryski ladnie goi i ujednolica cere
Stary 2011-05-11, 22:31   #10
jowinia
Raczkowanie

zdecydowanie wolę go od pudru bambusowego, który wiadomo - w większości krzemionka, wysusza. Ten z kolei minimalnie sciąga, ale tylko przez chwilę. Buzia jest gładziutka, taka satynowa. Niestety pyli się przy nakładaniu i trzeba uważać, bo dużo może zostać na sprzętach w okół, a nie na twarzy...
jowinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 13:12   #11
AliMa5
Rozeznanie

Wygladza, rozszerzone pory mniej widoczne, natomiast wysypalo mnie po nim.. mozliwe iz dalam za duzo ale ciezko sie go naklada(wiecej jest na spodniach i dywanie niz buzi..). Kupilam skuszona jego zachwalanymi wlasciwosciami gojacymi(moze po prostu tluste cery sie z nim nie lubia).
zdecydowanie wole bambusowy.
AliMa5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 12:50   #12
siwa anka
Rozeznanie

Thumbs up Dot.: Puder perłowy 100%

Jestem z niego bardzo zadowolona. Używałam kilkakrotnie pudru bambusowego, ale pomimo cery tłustej pojawiały się tzw. skórki, i jak dla mnie wybiela bardziej niż puder perłowy.
Ten ostatni wygładza, skórek nie widać i lekko matuje. Mały problem - jak u poprzednich Wizażanek: czym go nakładać ;-)?
siwa anka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 20:00   #13
aanneett
rroozzddwwoojjoonnaa

Cytat:
Napisane przez lafigue Pokaż wiadomość
U mnie się nie sprawdził... skóra była po nim napięta, jakby wysuszona, a po dwóch godzinach zaczęłam się strasznie świecić (a wszystkie niedoskonałości, rozszerzone pory zostały podkreślone). Dodatkowo aplikacja - nakładałam go palcami, bo inaczej ciężko było nie upudrować wszystkiego dokoła.
u mnie odczucia były podobne
is back

Jeśli Ci nie odpisuje, to najwidoczniej nie chce mi się strzępić klawiatury. Szanuje swój czas.
aanneett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:01   #14
Silwena
Wtajemniczenie

4,5 gwiazdki

nie podrażnia, nie uczula
ostro matuje (cera mieszana z tendencja do normanej)
wygładza skórę, aż do trzeszczącej gładkości
wydajny, przez co cena mi nie przeszkadza za ta mała ilość
wydaje mi się, że zapycha(?) lub wyrzuca zanieczyszczenia dzieki niemu - po tygodniowym uzywaniu dzień w dzień mam krosteczki z bialym czubem
nie bieli, ale ja mam skorki to bieli w tych miejscach (suchych) i podkresla skórki nawet jak przed nakładaniem zniwelowałam je do niewidoczości za pomoca kremu

czasem dodaje cynamonu dla zapachu, koloru i podniesienia jego właściwości, wówczas przesusza, robią mi się szybko frędzlowate skórki

świetne wykończenie filtrów bez wprowadzania zakłoceń w ich działaniu

sypie se wszedzie na wszystkie strony, jak i bambus, nakladam pędzlem do różu Bobbi Brown, uprzednio go obtrzepujac i mniej mam uswiniane dookoła, za to dłużej mi schodzi nakladanie
ogólnie jestem zadowolona,
tylko, że ledwo wizę róznicę między nim, a bambusowym z jedwabiem

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2012-02-16 o 18:26
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 07:49   #15
prettysimple
Zadomowienie

Przyspiesza gojenie krostek (pozostawiony na noc). Lekko bieli skórę, ale za to twarz nabiera takiej miękkości. Zmarszczki i rozszerzone pory są mniej widoczne. Trzeba uważać z ilością, bo może przy nadmiarze stworzyć efekt "cake face". Trochę matuje (ale minimalnie).
Ogólnie jestem zadowolona.

Tagi
puder, puder perłowy, puder sypki

Nowe wątki na forum Biochemiczne KWC

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości