jak użyć rozjaśniacza, pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-22, 13:59   #1
addie16
Przyczajenie

Question

jak użyć rozjaśniacza, pomocy!

Witam. Mam w planach zafarbować całe włosy na kolor różowy. Zamówiłam farbę (La Riche) i rozjaśniacz. Jeśli chodzi o ten rozjaśniacz to przyszły mi dwie takie saszetki. Jedna z proszkiem, druga z płynnym aktywatorem. Na odwrocie pierwszej saszetki jest sposób użycia i pisze tak:
Wymieszać jedną miarkę Rozjaśniacza CONTRA z jedną miarką AKTYWATORA CONTRA. Używać miarek dostarczonych wraz z produktami. Produkty należy wymieszać szerokim pędzlem. ( i tak dalej)

Tylko w tym problem, że nie mam żadnych miarek i nie wiem ile mam tego odmieżyć... jest jakiś inny sposób zastępujący te miarki?
Proszę o pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg rozjasniacz-d.jpg (63,4 KB, 65 załadowań)
addie16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 14:37   #2
rewela07
Przyczajenie

Dot.: jak użyć rozjaśniacza, pomocy!

Cytat:
Napisane przez addie16 Pokaż wiadomość
Witam. Mam w planach zafarbować całe włosy na kolor różowy. Zamówiłam farbę (La Riche) i rozjaśniacz. Jeśli chodzi o ten rozjaśniacz to przyszły mi dwie takie saszetki. Jedna z proszkiem, druga z płynnym aktywatorem. Na odwrocie pierwszej saszetki jest sposób użycia i pisze tak:
Wymieszać jedną miarkę Rozjaśniacza CONTRA z jedną miarką AKTYWATORA CONTRA. Używać miarek dostarczonych wraz z produktami. Produkty należy wymieszać szerokim pędzlem. ( i tak dalej)

Tylko w tym problem, że nie mam żadnych miarek i nie wiem ile mam tego odmieżyć... jest jakiś inny sposób zastępujący te miarki?
Proszę o pomoc.
no to tak -. juz zaraz ci wszystko napisze odnosnie rozjasniania. mianowiecie -nie radze podejmowac sie rozjasnianiu wlosow samodzioelnie poniewaz jest to wielkie ryzyko, ... nie wiem w jakim stanie sa twoje wlosy i wogole jakie sa ale taki zabieg proponowala bym zrobic pod okiem fryzjera. powaznieeeeee!!!!!! nie wiem tez jaki masz rozjasniacz!!! zeby najprosciej wytlumaczyc ci na czym polega rozjasnianie, uzyje prostych termino-rozjasnianie jest to wybijanie pigmentu z wlosa. dluzsze przetrzymanie go na wlosach ,badz zle wykonane proporcje rozrobienia rozjasniacza moga doprowadzic do wytrawienbia wlosa. nie bedzie on ladnie wygladal,bedzie si lamal, puszyl i nie bedzie mial polysku. zastanow s ie czy chcesz to zrobic sama. pamietaj tez ze jesli je zle rozjasnisz to ten kolor rozowy bedziesz sie bardzo szybko wyplukiwal i juz nawet po kilku myciach nie bedziesz go miala, a wlos nadal zostanie zniszcony ..... pozdrawiam . fryzjerka
rewela07 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 15:03   #3
kingusss69
Przyczajenie

ja nie jestem fryzjerką ale szczerze nie polecam tak jak koleżanka u góry rozjaśniać włosów samemu .
Najlepiej weź te produkty i idz do fryzjera Fryzjerka powinna doradzić Ci czy to dobry rozjaśniacz i czy twoje włosy są na tyle mocne żeby sobie na niego pozwolić .
zapłacisz 20 zł i masz pewność że nic Ci się nie stanie .
kingusss69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 17:33   #4
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Skoro pisało, żę miarki są dołączone do produktu, dziwne, że ich nie dostalaś...

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 13:45   #5
KATona
Raczkowanie

Przede wszystkim napisz w jakiej kondycji są woje włosy tzn. czy były juz farbowane i na jaki kolor, jaki masz naturalny kolor oraz jakiej długości są -to ważne jesli juz ktoś ma Ci tu pomóc.
Jesli nie masz miarek to zobacz gramaturę na opakowaniu proszku i wody utlenionej, jesli w obu opakowaniach jest taka sama to wymieszaj wszystko razem, natomiast jeśli nie to spróbuj po prostu odmierzać jakąś łyżką, ale z pewnością sama nie dasz sobie rady, ponieważ musisz najpier pomalować odrosty i ściągnąc reszte farby na końcówki, aby wszsytko było równomiernie rozjaśnione.
Zgadzam sie z przedmówczyniami, że jest to baaardzo niebezpieczne, gwarantuję Ci, że Twoje włosy będą się ciągnąć jak guma, łamać, wypadać, będą matowe, trudne do rozczesania, bedą się puszyć, a nawet jeśli przegniesz przypominać watę...ale to dopiero początek bo będziesz musiaa nałożyć różowy pigment, który moze Ci farbować ręce oraz bedzie się bardzo szybko wypłukiwał z wybarwionego(martwego) włosa, także uwierz, że to co chcesz uzyskać to droga przez mękę i poważnie się zastanów, bo uprzedzam, że możliwie iż musiałabyś po tym wszystkim obciąć się na jeżyka bo woda 10,5% jest naprawdę silna. Więc teraz zastanów się czy chcesz mieć różowe włosy, które nie ukrywam w moim przekonaniu sa maksymalnie kiczowate, ludzie będą się na Ciebie parzeć jak na kogoś o zachwianej psychice i światopoglądzie, mam nadzieje że to chamsko nie zabrzmiało, po prostu staram się Ci uswiadomić, że SZKODA WŁOSÓW !!!
KATona jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
farbowanie, rozjaśniacz, rozjaśnianie

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości