Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Intymne myśli, chwile prywatności, spotkania...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-22, 18:18   #1
madzia90rk
Przyczajenie

Opóźnienie miesiączki- Pilne!

Cześć. Dzisiaj dostałam okres. Cykl mam regularny. Kolejna miesiączka wypadnie mi w drodze powrotnej z wczasów... Sprawa jest na tyle skomplikowana, że będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny Boleśnie miesiączkuje i czuje że nie dam rady wysiedzieć w pociągu 12h... Chciałabym jakoś opóźnić miesiączkę. Co możecie mi polecić? Może tabletki antykoncepcyjne? Czy jeśli pójdę jutro po receptę to jak zrobić aby uniknąć menstruacji? Z góry dziękuje za rady
madzia90rk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:23   #2
Madaleinee
Zadomowienie

Dot.: Opóźnienie miesiączki- Pilne!

lekarz przepisze Ci tabletki na opóźnienie miesiączki bez problemu.

Madaleinee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:25   #3
Kaluch
Rozeznanie

jeśli zaczniesz brac tabletki, to po prostu nie zrobisz przerwy po pierwszym opakowaniu i zaczniesz brac kolejne, tym samym nie bedziesz miała miesiaczki, moga pojawic sie niewielkie krwawienia. Ale zastanów sie czy chcesz zaczac brac tabletki tylko po to zeby przesunąć @ i pozniej przestac czy brac juz pozniej przez kolejne miesiace. Tabsy pomagają na bolesne @

-z czystym sumieniem stwierdzam, że jestem szczęśliwa.

sty-love.blogspot.com

Kaluch jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 18:28   #4
srubka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzia90rk Pokaż wiadomość
Cześć. Dzisiaj dostałam okres. Cykl mam regularny. Kolejna miesiączka wypadnie mi w drodze powrotnej z wczasów... Sprawa jest na tyle skomplikowana, że będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny Boleśnie miesiączkuje i czuje że nie dam rady wysiedzieć w pociągu 12h... Chciałabym jakoś opóźnić miesiączkę. Co możecie mi polecić? Może tabletki antykoncepcyjne? Czy jeśli pójdę jutro po receptę to jak zrobić aby uniknąć menstruacji? Z góry dziękuje za rady
ok, idz po tabletki, tylko sie zastanow czy skonczysz na tych dwoch opakowaniach czy bedziesz je dalej brala, bo tabletki to nie cukierki i przy braniu kiedy ma sie ochote, mozna sobie narobic wiecej szkody niz pozytku.
Stary 2009-07-22, 18:32   #5
madzia90rk
Przyczajenie

Brałam wcześniej już tabletki ale tylko jedno opakowanie, bo ciągle miałam plamienia i źle się czułam... Są jakieś inne tabletki oprócz antykoncepcyjnych które opóźnią mi okres?
Stary 2009-07-22, 19:00   #6
MdM
Zakorzenienie

A nie byloby duzo latwiej po prostu uzyc tamponow podczas podrozy a na bole brzucha wziac tabletke??

Wole przyjsc spozniona
niz niezadbana
MdM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:02   #7
Marwari
Moderator

GG do Marwari

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
A nie byloby duzo latwiej po prostu uzyc tamponow podczas podrozy a na bole brzucha wziac tabletke??
+ ewentualnie tabletki zmniejszajace krwawienie,
jak sie zle czulas i mialas plamienia to teraz tak moze byc.

Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:02   #8
srubka
Zakorzenienie

Cytat:
Brałam wcześniej już tabletki ale tylko jedno opakowanie, bo ciągle miałam plamienia i źle się czułam... Są jakieś inne tabletki oprócz antykoncepcyjnych które opóźnią mi okres?
organizm podczas brania tabletek stabilizuje sie dopiero po jakims czasie, nie dziwie sie, ze pierwsze opakowanie i takie rzeczy mialas. Jak masz tak brac tableki na widzi mi sie, to daj sobie z nimi spokoj.
Stary 2009-07-22, 19:36   #9
madzia90rk
Przyczajenie

Cytat:
Tabletki mi nie pomagają, a tampony zawsze używam. Gdy mam okres jestem taka osłabiona że czasami nie mam siły wstać łóżka
Stary 2009-07-22, 19:45   #10
panierrka
Zadomowienie

Słyszałam, że kilka rutinoscorbinów może opóźnic miesiączkę, jednak nie znam konsekwencji zdrowotnych, a także nie stosowałam tego sposobu.

Tampon na podróż bez warunków to zły pomysł, nie można "przetrzymywać" tamponu....
panierrka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 19:52   #11
MdM
Zakorzenienie

Ale tamponu wcale nie trzeba przetrzymywac. Po tych 4 h sie go wymienia na nowy. Przeciez jak jest sie w szkole/pracy/na uczelni przez caly dzien to nie chodzi sie w tamponie przez 10 h tylko sie go wymienia.

Jesli zwykle tabletki bez recepty nie pomagaja to mozna dostac od lekarza tabletki przeciwbolowe na recepte. Ja kiedys takie dostalam. I pomagaja. Tylko maja jedna wade (przynajmniej u mnie taka wystapila), ze mialam nudnosci (ale nie wymiotowalam).

A o sposobie z rutinoscorbinem tez slyszalam, ze ponoc sprawia, iz sie krwawienie zmniejsza. Ale rowniez tego nie stosowalam, wiec nie moge sie dokladnie wypowiedziec.

Wole przyjsc spozniona
niz niezadbana
Stary 2009-07-22, 19:56   #12
panierrka
Zadomowienie

Cytat:
Ale tamponu wcale nie trzeba przetrzymywac. Po tych 4 h sie go wymienia na nowy. Przeciez jak jest sie w szkole/pracy/na uczelni przez caly dzien to nie chodzi sie w tamponie przez 10 h tylko sie go wymienia.
No oczywiście, tylko autorka napisała:

Cytat:
będę wracać pociągiem bez możliwości utrzymania higieny
a aplikacja tamponu wymaga wyjątkowej higieny.
Stary 2009-07-22, 20:09   #13
MdM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez panierrka Pokaż wiadomość

No tak, ale w kazdym pociagu jest lazienka z umywalka, wiec wystarczy umyc rece.

Wole przyjsc spozniona
niz niezadbana
Stary 2009-07-22, 20:14   #14
srubka
Zakorzenienie

Cytat:
Słyszałam, że kilka rutinoscorbinów może opóźnic miesiączkę, jednak nie znam konsekwencji zdrowotnych, a także nie stosowałam tego sposobu.

Tampon na podróż bez warunków to zły pomysł, nie można "przetrzymywać" tamponu....
nie mozna go przetrzymac, wiec sie go zmienia. Nawet w pociagu. To nie jest zadna sztuka.

Cytat:

Jesli zwykle tabletki bez recepty nie pomagaja to mozna dostac od lekarza tabletki przeciwbolowe na recepte. Ja kiedys takie dostalam. I pomagaja. Tylko maja jedna wade (przynajmniej u mnie taka wystapila), ze mialam nudnosci (ale nie wymiotowalam).

A o sposobie z rutinoscorbinem tez slyszalam, ze ponoc sprawia, iz sie krwawienie zmniejsza. Ale rowniez tego nie stosowalam, wiec nie moge sie dokladnie wypowiedziec.
racja.

Cytat:

w lazience jest umywalka, rece mozna wymyc. Dodatkowo bierze sie specjalne chusteczki do higieny intymnej, rece mozna potraktowac rowniez sanitizerem i po sprawie. Higiena utrzymana i tampon zmieniony.

Cytat:
No tak, ale w kazdym pociagu jest lazienka z umywalka, wiec wystarczy umyc rece.
Stary 2009-07-22, 20:43   #15
panierrka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
nie mozna go przetrzymac, wiec sie go zmienia. Nawet w pociagu. To nie jest zadna sztuka.
racja.
w lazience jest umywalka, rece mozna wymyc. Dodatkowo bierze sie specjalne chusteczki do higieny intymnej, rece mozna potraktowac rowniez sanitizerem i po sprawie. Higiena utrzymana i tampon zmieniony.
Ok, jak bardzo się chce, to można
Stary 2009-07-22, 20:47   #16
arrabbiata
Zadomowienie

Cytat:

Rozumiem, że w pociągu nie ma toalet i nie istnieje coś takiego, jak chusteczki do higieny intymnej oraz tampony z aplikatorem?
arrabbiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 22:37   #17
madzia90rk
Przyczajenie

Wszystkie uparłyście się na aplikowanie tamponów.. To jest pół biedy, wiadomo że pociąg to nie dom, ale o to się aż tak nie boje. Chodzi mi głównie o to że będę się źle czuła, bede osłabiona, no i ten ból nie do wytrzymania... Nie każda przechodzi okres tak samo... Dlatego wolałabym go opóźnić, bo wiem że nie dam rady usiedzieć w nim :/ W domu zawsze na chwile do wanny wejdę do ciepłej wody czy coś... A tam? Bede siedzieć skulona i płakać w bólu :/ O ile nie wystapia nudności które często miewam podczas menstruacji...
Stary 2009-07-22, 23:22   #18
whoaboa
Zadomowienie

Cytat:
Wszystkie uparłyście się na aplikowanie tamponów.. To jest pół biedy, wiadomo że pociąg to nie dom, ale o to się aż tak nie boje. Chodzi mi głównie o to że będę się źle czuła, bede osłabiona, no i ten ból nie do wytrzymania... Nie każda przechodzi okres tak samo... Dlatego wolałabym go opóźnić, bo wiem że nie dam rady usiedzieć w nim :/ W domu zawsze na chwile do wanny wejdę do ciepłej wody czy coś... A tam? Bede siedzieć skulona i płakać w bólu :/ O ile nie wystapia nudności które często miewam podczas menstruacji...
jeja, to idz sie swoimi obawami podziel z lekarzem, skonsultuj, a on Ci ewentualnie powie jakie sa opcje, i tyle, zamiast krecic glowa na rady dziewczyn, ot co
whoaboa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:26   #19
KamiCukierasek
Raczkowanie

a ja polecam SOLPADEINE.. rozpuszcza się to w szklance wody działa bardzo szybko, NIC KOMPLETNIE nic mi wcześniej na bóle miesiączkowe nie pomagało tylko bardziej muliło i powodowało wymioty... a te są świetne, 10 min i po bólu
Stary 2009-07-22, 23:33   #20
_Emi_
Zakorzenienie

Cytat:
No tak. Może by tak się najpierw dowiedziec czegokolwiek o tabletkach?
Bo do 3 pierwszych opakowan mozesz sie kiepsko czuc i miec plamienia a branie 1 opakowania to najzwyczajniejsza głupota.
Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
jeja, to idz sie swoimi obawami podziel z lekarzem, skonsultuj, a on Ci ewentualnie powie jakie sa opcje, i tyle, zamiast krecic glowa na rady dziewczyn, ot co

Skoro masz tak bolsne miesiączki to idz do lekarza. Skoro brałas juz tabletki antykoncepcyjne to poczytaj o nich i teraz już będziesz wiedziala ze organizm musi się przyzwyczaic.
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:34   #21
Kira87
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez whoaboa Pokaż wiadomość
Na to raczej nie ma sposobu.
Każdy ginekolog z którym miałam okazję rozmawiać mówił to samo: taka Pani "uroda". USG, badania hormonalne w normie.
Na ból pomaga mi wyłącznie ketonal. Wymioty i utrata przytomności również nie są mi obce.
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan

Edytowane przez Kira87
Czas edycji: 2009-07-22 o 23:35
Kira87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:36   #22
anka_85
Zakorzenienie

Smaczny profil anka_85
Smaczne przepisy1

najlepiej tampony większe rozmiarem i koniecznie z aplikatorem !
bo wiadomo, że w pociągowej toalecie to raczej mimo wszystko jest syf, i lepiej miec aplikator.
a nóż się jakaś zaraza przypałęta
dodatkowo, na wszelki wypadek podpaska.
nic więcej nie trzeba.
no, może poza nawilżającymi chusteczkami do higieny intymnej.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 23:36   #23
whoaboa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Na to raczej nie ma sposobu.
Każdy ginekolog z którym miałam okazję rozmawiać mówił to samo: taka Pani "uroda". USG, badania hormonalne w normie.
Na ból pomaga mi wyłącznie ketonal. Wymioty i utrata przytomności również nie są mi obce.
wiem, ale mialam na mysli ewentualne przesuniecie okresu
whoaboa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 13:50   #24
MdM
Zakorzenienie

Cytat:
Autorko, my takze jestesmy kobietami i uwierz, ze wiemy jak to jest, gdy sie cierpi podczas miesiaczki. Ale uwazam, ze przesadzasz. Sama nie wiesz czego chcesz, a gdy proponujemy ci jakies wyjscia, zadne ci nie odpowiada. To i tak w koncu ty zdecydujesz, bo to ty jedziesz pociagiem i musisz sie zajac problemem, ale opcja tabletek moim zdaniem jest beznadziejna. Tabletki sie bierze w okreslonym celu, bo tylko wtedy jesli sa brane w celu pomocy twojemu organizmowi, sa dla ciebie bezpieczne. Nie ma sensu brac tabletek tylko po to, zeby sobie przesuwac miesiaczke w te czy w tamta. To jest jednak silna dawka hormonow, ktora nie wplynie pozytywnie na twoj organizm. A jesli masz zamiar brac tylko 1 opakowanie to juz w ogole, tylko sobie zaszkodzisz.
Nie rozumiem dlaczego wymiana tamponu w pociagu to dla ciebie taki problem. Nie jest to ani nic trudnego, ani strasznego. Jest na rynku tyle rodzajow tamponow (rowniez te z aplikatorem) oraz chusteczek higienicznych, ze bez problemu mozna to zrobic po prostu wszedzie! Wez ze soba mydlo (na wypadek gdyby w pociagu nie bylo) i bedziesz mogla spokojnie umyc rece. Zmiana tamponu to kwestia 1 minuty.
A na bole brzucha powinien ci pomoc lekarz. Idz do ginekologa, na pewno da ci silne leki przeciwbolowe, ktore ci pomoga. Ja rowniez bardzo czesto prawie umieralam z bolu podczas okresu i takie tabletki mi pomogly. Z reszta to lekarz ci przepisze albo doradzi cos innego.
Moim zdaniem nie ma co robic paniki, bo to tylko okres i jedyny twoj problem to moim zdaniem kwestia bolow brzucha. Wymiana tamponu nie jest moim zdaniem problemem. Wiec zamiast odrzucac nasze propozycje i czekac na nowe, pomysl o tych ktore sa, bo watpie, zeby ktos wpadl tu na jeszcze genialniejszy pomysl, niz te, ktore sa.

Wole przyjsc spozniona
niz niezadbana
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości