Testowanie kosmetyków na zwierzetach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-02-22, 14:27   #61
asiav01
BAN stały

Angry Dot.: Testowanie kosmetyków na zwierzetach

Trzeba szukać w aptekach, sprawdzać, a jak zbierze nas się więcej to pogrążyć tych niegodziwców!
asiav01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:14   #62
nessa4
Przyczajenie

Dot.: Testowanie kosmetyków na zwierzetach

Witam,
Cieszę się że trafiłam na to forum (bądź co bądź na stronie nie związanej ze zwierzętami itp)
Czytając Wasze posty uświadamiam sobie że świat nie jest aż tak zły i przez to trochę mniej go nienawidze. Okazuje się ze jest garstka osób która przejmuje się losem bezbronnych zwierząt...

Ja od 4 lat jestem wegetarianką, pomagam jako wolontariusz w schronisku dla bezdomnych zwierząt, staram się robić wszystko aby zapobiec cierpieniu zwierząt ale jednocześnie jestem bezradna. To tak jak kropla w morzu... Z moich znajomych nie ma ani jednej osoby która ma podobne poglądy...
To przerażające, że większość dziedzin naszego życia związana jest z okrutnych traktowaniem a co za tym idzie cierpieniem zwierząt. Począwsze od jedzenia i wszystko co jest z tym związane...(farmy zwierząt, sztuczna i bezludzka hodowla,ubój,i cały przemysł mięsny), odzież (skórzane buty, torebki, galanteria, futra), kosmetyki, środki czystości, produkty farmaceutyczne (jak wyżej- testowanie), rozrywka (cyrk, zoo) która rozrywką dla zwierząt napewno nie jest...
Takich przykładów można mnożyć setki i myślę że są takie o których nawet nie mamy pojęcia.

Czasami zastanawiam się dlaczego tak się dzieje...czy człowiek na tyle czuje się istotą lepszą, ważniejszą iż może tak zadawać ból innym żyjącym istnieniom??
W cierpieniu ludzkim człowiek zawsze może znaleźć jakieś pocieszenie, usłyszeć słowa "nie martw się, wszystko będzie dobrze" a zwierzę? Gdy leży okaleczone i cierpiące w laboratorium nie powiesz mu że to tylko bezsens tego okrutnego świata... ono w żaden sposób nie może się sprzeciwić i obronić. Może być bite, torturowane, oblewane żrącymi substancjami i jest w tym wszystkim bezradne!

Staram się kupować kosmetyki ze znaczkiem ale po przeczytaniu wszystkich Waszych postów, zajrzałam do swojej łazienki i zobaczyłam że część z nich jednak była testowana... min. mój ulubiony(już nie) Garnier, który oczywiście odstawiłam na zawsze i to z dużą satysfakcją Jak dotąd nie wiedziałam o istnieniu takich list kosmetyków nie testowanych, dziękuję Wam za podanie linków do nich. to mi bardzo pomoże świadomie wybierać kosmetyki nietestowane(nie będę już musiała godzinami stać przy półkach w sklepie i sprawdzać czy jest znaczek). Szczerze mówiąc nie spodziewałam się że nawet marki produkujące pasty do zębów, proszków do prania, a nawet żywności testują...to smutne

Echh rozpisałam się, ale myślę że są osoby które podzielają moje poglądy i także staraja się by jak najmniej szkodzić zwierzętom.
Najważniejsze żeby uświadamiać ludzi, aby otworzyli wreszcie oczy i zobaczyli że większość kosmetyków są wyrokiem dla zwierząt...
Odpowiedzmy sobie na pytanie... Co jest ważniejsze- nasza delikatna i cudownie nawilżona skóra czy życie milionów istnień ?? Dla mnie odpowiedź jest prosta.

Pozdrawiam.
nessa4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:41   #63
asiav01
BAN stały

Właśnie wywalam wszystko co stoi tak niewinnie w mojej łazience. Po tym co zobaczyłam brzydziłabym się użyć l'oreal -a albo rexony. Mam ochotę na nich nawyklinać....
PS: a wiecie jak to jest z kosmetykami AA?
asiav01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-22, 19:43   #64
nessa4
Przyczajenie

No właśnie i ja się dopisuję do pytania o kosmetyki AA, i chciałabym też się dowiedzieć czy Soraya testuje?
nessa4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-23, 16:33   #65
patch75
Raczkowanie

nessa, podzielam |Twoje poglady calkowicie i smutne jest to, ze takich ludzi ni jest wiele... mam kolezanke z pracy, ktora keidys info na temat jej ulubionego kosmetyku (testowany) skwitowala: A tam! Najwazniejesze, ze sincow pod oczami nie mam jak tego uzywam. Bardzo pusta i biedna osobka...
patch75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:38   #66
Damiana
Przyczajenie

GG do Damiana

No i po tym to moje kosmetyki leca do smietnika. Troche kasy na nie poszlo ale wole smierdziec niz uzywac takich "kosmetykow".To powinno byc zabronione! Jka patrze na mojego szczurka i pieska to to nie moge sobie wyobrazic ze na nich...Brak mi slow. Juz sie wybieram na strony tych firm zeby im napisac pare zdan. Myslalam ze przynajmniej Dove takie nie jest. A jonsons baby jest tesowane? Pozdrawiam wszystkich
P.S-Zgadzam sie ten temat trzeba jakas rozpowszechnic!!!!!
Damiana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 15:40   #67
Damiana
Przyczajenie

GG do Damiana

A w aptekach sa nie testowane czy tez sa testowane? Aha i na niektorych kosmetykach nie pisze ze sa testowane
Stary 2008-02-25, 16:35   #68
Malwina 22
Raczkowanie

Damiana jonsons jest od P&G.
Jest na czarnej liście PETY.
Malwina 22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-25, 19:24   #69
titina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
A wiecie czy np Ziaja testuje kosmetyki na zwierzętach?
Ziaja jest ok

z polskich firm jeszcze ok są Pollena Eva, świetne produkty do włosów - INTER FRAGRANCE,

Jak narazie jedyne co można zrobić to nie kupować kosmetyków tych firm.

Nistety okrucieństwo wobec zwierząt jest tak powszechne że często nie zdajemy sobie z tego sprawy i nawet nie zwracamy na to uwagi.
Na stronie - vivy można za darmo zamówić ulotki i plakaty za akcji przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt:

http://www.viva.org.pl/index.php?id=co_mozesz

I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.

Edytowane przez titina
Czas edycji: 2008-02-25 o 20:34
titina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:21   #70
Damiana
Przyczajenie

GG do Damiana

Jejciu jakie te ludzie sa glupi.Jak tak mozna?;( Zawiodlam sie. Myslalam ze jonsons baby nie testuja,bo sa takie....dzieciece. Fajne kosmetyki ale jesli takim kosztem to dziekuje. Juz cos zrobilam i zamowilam kosmetyki w Avonie. Ale to malo.To nic nie daje... Trzeba zrobic cos jeszcze ale co? A tak ogolnie to bardzo fajna stronka
Stary 2008-03-03, 12:40   #71
Malwina 22
Raczkowanie

Damiana jedyne co mozesz zrobić to UŚWIADOMIĆ swje kolezanki,znajomych i rodzine.Mozesz tez (jak ja) wydrukować 2,3 plakaty (nie mowie o 60) i zamieścić tam foty.Przykleić gdzieś na widoku.Niech zobaczyą to przynajmiej 2 osoby ktore sie tym zainteresują i juz 2 osoby wiecej.Te 2 osoby niech UŚWIADOMIĄ inne i tak stopniowo mozna coś robić.Małymi kroczkami do celu.Wielkich nie zrobisz bo zawsze znajdzie sie pusta lalka ktora kocha jedynie samą siebie a na inne istoty leje z wyskoka.
Malwina 22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 11:09   #72
patch75
Raczkowanie

ja staram sie uswiadamiac delikatnie inne osoby, jesli takie suwiadamianie do siebie dopuszcza...aczkolwiek widze np. ze moja bratowa np. czy reszta rodziny wiedzac o tym, ze ksmetyki, ktore uzywa sa testowane, nie zmienia do nich swojego nastawienia ale mysle, ze np. mozna wydrukowac plakaciki i tak sobie jak gdyby nic powiesic w centralnym punkcie w pokoju, gdzie przesiaduja goscie... zerkna, moze sie zianteresuja, moze zaczna rozmawiac, kto wie..
Stary 2008-03-04, 17:06   #73
Damiana
Przyczajenie

GG do Damiana

Tak moge ale... Mieszkam we wsi. Takie glupie zadupie,ktorego nie nawidze. Tych ludzi. ich to nie wzruszy. Ale za niedlugo pojade gdzies dalej rowerkiem z siostra to napewno sie zatrzymam i co nieco poprzyklejam. Na szczescie w moim domuto nie jest obojetne. Ostatnio zrobilysmy duze zamowienie w Avonie jakas rozglosilam ten temat w domu. Ale wiem co by bylo gdybym powiedziala o tym w szkole. Komentarze o mnie to psychiczna itp. Nie rozumiem niektorych ludzi. Nie moge tego ze nic nie mozemy zrobic. Zostaje nas tu coram mniej- przynajmniej mi sie tak wydaje...:/
Stary 2008-03-10, 14:06   #74
Damiana
Przyczajenie

GG do Damiana

Hmmm....Nikt juz nic nie pisze....Co jest?? Przeciez w koncu nic nie zrobimy...To ze my nie uzywamy tych smieci to nie znaczy ze nikt nie uzywa...Myslalam ze akurat to forum bedzie dlugo trwac...No coz chyba sie mylilam...
Stary 2008-03-12, 15:00   #75
patch75
Raczkowanie

damiana,to nie jest tak, ze osoby tu zagladajac enie maja nic innego do roboty, tylko tu pisac posty, dzialaja tez na innych forach, watkach, wiec teraz ucichlo...a to, ze my tych swinst nei uzywamy, nei oznacza, ze to cor robimy nei ma sensu, to jest poczatek zmian
Stary 2008-03-13, 01:28   #76
beata11
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Damiana Pokaż wiadomość
Hmmm....Nikt juz nic nie pisze....Co jest?? Przeciez w koncu nic nie zrobimy...To ze my nie uzywamy tych smieci to nie znaczy ze nikt nie uzywa...Myslalam ze akurat to forum bedzie dlugo trwac...No coz chyba sie mylilam...
Nie martw się ciszą w wątku. To w końcu nie polega na gadaniu, ale wystarczy, że osoby które tu zajrzały, uzyskały informacje i wykorzystują je np. nie kupując "złych" kosmetyków, czy zwracając uwagę innych na ten problem.
Każdy, kto się przejmuje losem zwierząt, może, gdy coś znajdzie w temacie wrzucić to na forum i podzielić się informacjami.
I chyba po to wątek istnieje.
Pozdrawiam serdecznie
beata11 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 01:50   #77
Kattarina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Damiana Pokaż wiadomość
Dziewczyny- zapraszam do watku na WiZOOzu Tu poczatek: KLIK , a tutaj ostatnia strona: KLIK
Tam mozna zawsze zapytac, w razie watpliwosci lub podyskutowac z osobami, ktorym rowniez los zwierzat nie jest obojetny
Kattarina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-21, 16:42   #78
Damiana
Przyczajenie

GG do Damiana

Hmmm ktos no chyba patch75 zasugerowal zeby napsac na ich stronach ze juz nigdy nie uzyjemy tego swinstwa. Fajny pomysl No i poszlam na ten Klub Normaderm i napisalam ze wiecej nie wezme tych swinstw itp dalam link do tego filmiku i wiecie co?Pani() Renata napisala mi:Witaj,w zwiazku z obrazliwym slowami uzywanymi przez Ciebe wobec innych klubowczek zostalas usuneta z klubu za lamane regulaminu. Tak bo oswiecilam ludzi. Moje komentarze pewne tez wykasoway zeby ldze ne ogadali filmiku. tak wecej tam nie chcialam wchodzic. No ale coz tak tak bede robic i tak Tak szybko sie mnie nie pozbeda
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości