Bardzo bolesne miesiączki-co robić? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-25, 11:39   #1
Nimfa20
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 85
Exclamation Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

Szukałam, ale nie znalazłam takiego wątku...Jeżeli taki jest, to proszę o link

Mam ogromny problem z bardzo bolesnymi miesiączkami...
Mam je mniej-więcej co drugi miesiąc od 4 lat. W czerwcu br. nie wiedziałam nawet, że dostałam, a dzisiaj... Myślałam, że umrę!!!
Miesiączkuje od 12. rż. i do tej pory nie miałam takich problemów.Czy to może być winą stresu?

-mam niesamowite bóle brzucha, dosłownie się zwijam
-nie mogę chodzić, ani leżeć
-jak się położę i wstanę, to od razu mam wymioty
-wymiotuję 2-3 razy jakąś żółcią
-jestem biała (nie blada) i bardzo osłabiona

Czy mogę w trakcie miesiączki jechać do ginekologa, czy poczekać, jak miesiączka się skończy?

Ma ktoś takie problemy?
Nimfa20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 11:51   #2
paulka990
Raczkowanie

Dot.: Bardzo bolesne miesiączki-co robić?

no coz ja mialam podobnie tylko bez wymiotów i lekarz kazal mi zrobic badania hormonalne , dokladnie byla to tarczyca ( TSH,FT4) oraz prolaktyna. u mnie nie wykazaly one nic i postawilismy na pierwotna bolesnosc miesiaczek i "leczymy: to luteiną a pozniej tabletkami antykoncepcyjnymi. zobaczymy . a co do srodkow przeciwbolowych to polecam Aulin i no-spa mi pomogly od razu , jednak Aulin wydawany jest na recepte wiec radze szybko do lekarza
3maj sie

Matura ---> MAJ 2010

Egzamin zawodowy ---> CZERWIEC 2010

...slodko-gorzka czekolada spijana z ust zycia...
paulka990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 12:34   #3
w_isienka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paulka990 Pokaż wiadomość
no coz ja mialam podobnie tylko bez wymiotów i lekarz kazal mi zrobic badania hormonalne , dokladnie byla to tarczyca ( TSH,FT4) oraz prolaktyna. u mnie nie wykazaly one nic i postawilismy na pierwotna bolesnosc miesiaczek i "leczymy: to luteiną a pozniej tabletkami antykoncepcyjnymi. zobaczymy . a co do srodkow przeciwbolowych to polecam Aulin i no-spa mi pomogly od razu , jednak Aulin wydawany jest na recepte wiec radze szybko do lekarza
3maj sie
Może spróbuj najpierw brać przez 3-4 dni przed miesiączką Aspirynę? Rozrzedza krew i może pomóc przetrwać ten dzień na zwykłych lekach przeciwbólowych i No-spie...
Wszystko zależy od czego te bóle - jeśli przez tyłozgięcie - jest szansa, że Aspiryna (polopiryna) pomoże, bo przy tyłozgieciu jest problem z odpływaniem krwi miesiączkowej i stąd bóle...
w_isienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 16:11   #4
ojejka89
Zadomowienie

ja mialam podobne bole kiedys, prawie mdlalam z bolu, dostawalam rozwolnienia, bralo mnie na wymioty, tata musial zabierac mnie ze szkoly bo nie bylam w stanie wytrzymac.. rowniez bylam bardzo blada, podejrzewano u mnie anemie- jednak badania wyszly w porzadku. nospa ani ibuprom nie pomagaly, zaczelam brac solpadeine czy jakos tak i lykalam tabletki od razu jak zaczynalam krwawic/plamic, zanim bol sie jeszcze 'rozhustal'. w ten sposob poradzilam sobie z tymi problemami. pozniej przyszly tabletki anty wiec juz bole nie powrocily.
teraz moja kuzynka podobne katorgi przezywa i ciocia pielegniarka daje jej zawsze ibuprom i nospe razem, podobno ibuprom pomaga szybko, natmiast nospa jako ze jest rozkurczowa daje efekty na dluzej, a zanim zacznie dzialac pomaga ibuprom...
w kazdym razie warto udac sie do lekarza, ja nawet nie bylam z tym problemem u ginekologa tylko przy jakiejs wizycie u rodzinnego miedzy miesiaczkami wspomnialam o tym problemie i lekarka zlecila mi badania krwi.
ahh btw, ja nie mam tylozgiecia;p
ojejka89 jest offline   Odpowiedz cytując