Help!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-25, 22:39   #1
Nadz
Przyczajenie

Help!!

Znacie jakiś szybki sposób, żeby poznać się strupków? Mam ich bardzo dużo w okolicach ramion, muszę sie ich pozbyć niedługo randka ;( Nie mam pojęcia od czego, ale mam je odkąd pamiętam. Czasem są mneijsze, czasem jest ich mniej, czasem takie.. suche..ale nie mam pojęcia od czego to zależy??
Nadz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 23:34   #2
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125
Dot.: Help!!

Może to kwestia braku odpowiedniego złuszczania? Bo rozumiem, że nie jest to trądzik?

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-25, 23:51   #3
Candy Supcio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nadz Pokaż wiadomość
Znacie jakiś szybki sposób, żeby poznać się strupków? Mam ich bardzo dużo w okolicach ramion, muszę sie ich pozbyć niedługo randka ;( Nie mam pojęcia od czego, ale mam je odkąd pamiętam. Czasem są mneijsze, czasem jest ich mniej, czasem takie.. suche..ale nie mam pojęcia od czego to zależy??

Strupki...czy raczej takie drobne,suche krosteczki???Masz wrazenie,ze Twoje ramiona sa szorstkie jak tarka???
Byc moze to rogowacenie mieszkowe,ale ciezko cokolwiek stwierdzic...
Moze szorstka gabka kapielowa lub rekawica plus jakis dobry nawilzajacy balsam???
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 11:43   #4
yamakasi84
Raczkowanie

Nadz spróbuj ŻELU DO MYCIA CIAŁA, Z AA - THERAPY do skóry trądzikowej i łojotokowej. Zawiera climbazol i d-pantenol i fajnie goi wszelkiego rodzaju krosteczki i strupeczki
yamakasi84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 13:48   #5
Nadz
Przyczajenie

to są strupki część od komarów, reszte nie mam pojęcia! możliwe, że to z trądziku bo drapałam mają wielkość około.. hm pół centymetra? może ciut więcej..
Stary 2009-07-26, 14:03   #6
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

No to nie drap. Jak Cię swędzi, poklep swędzące miejsca, bo jak rozdrapiesz, to nie dośc, żę się nie zagoi szybko, to jeszcze możesz roznieśc sobie te krosty po całych plecach.

W ogole, masz problemy z trądzikiem? Obejrzyj uwaznie te krostki, czy to są takie same wypryski jak trądzik? Jeśli tak, to nie rób sobie groboziarnistego peelingu, bo rozniesiesz to świństwo po plecach, spróbuj punktowo wysuszać krostki, np. na noc smarując je pastą do zębów. Bardzo wysusza, ale w przypadkach awaryjnych przyspiesza wysychanie. Ja w czasach nastoletnich w ten sposób wspomagałam walkę z trądzikiem i pomogło, do dziś mam gładką cerę, a trądziku pozbylam się raz na zawsze.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-26, 14:47   #7
Nadz
Przyczajenie

To są strupki od drapania trądzika mam też na twarzy trądzik (policzki i broda, czasem nos ale to wtedy takie bardzo maleńkie) więc czy można tą pastę do zębów także na twarz?

Aha, ktoś tutaj pisał, że rozniosę sobie to po plecach. Ja nie mam tego na plecach, mam od ramion do łokci

Edytowane przez Nadz
Czas edycji: 2009-07-26 o 14:59
Stary 2009-07-26, 16:37   #8
Candy Supcio
Zadomowienie

Napewno to jest tradzik???Masz takie krosty typowo tradzikowe,czy takie male,ktore latwo sie wyciska???Moze faktycznie masz rogowacenie okolomieszkowe....Bedac nastolatka tez myslalam,ze mam jakis tradzik na ramionach(od lokci w gore) i tak wyciskalam te grudki i krostki...
Teraz wiem,ze mam rogowacenie...

Co przyspiesza wysychanie-moszesz punktowo stosowac tonik antybakteryjny,polecam Afrodyta (tak sie chyba nazywa) do kupienia w aptece za grosze.Dziala sciagajaco i napewno przyspieszy gojenie sie takich krostek.Ramiona mozesz myc rowniez czyms antybakteryjnym,chociazby zelem,ktorego uzywasz do twarzy.Dobrze sie spisze w Twoim przypadku pasta cynkowa,rowniez dostaniesz ja w aptece.Wiem,ze mozna kupic masc cynkowa,ale podobno pasta jest lepsza w dzialaniu.Taka kuracja napewno przyspieszy gojenie sie tych ranek.Aha...no i sloneczko tez troche pomaga.W zadnym wypadku nie zrywaj stupkow,musisz uzbroic sie w cierpliwosc,az same odpadna.Nie chcesz miec blizn prawda...tak wiec nie dotykaj,nie drap.Pozdrawiam.
Stary 2009-07-26, 18:44   #9
Nadz
Przyczajenie

Mam to już od dłuższego czasu, raz było tego mniej, raz więcej. Teraz to wygląda straszniej. Zaczelo sie od tego ze mialam takie biale punkciki, ktore dalo sie wycisnąc. Więc to robiłam,...drapałam..itd. .aż pojawiły się te strupki.. Robiłam różne peelingi, myłam żelem do twarzy <siarkowym, under 20, nivea dla nastolatek> nic
Stary 2009-07-26, 19:40   #10
Candy Supcio
Zadomowienie

W takim razie to nie jest tradzikTo jest rogowacenie okolowmieszkowe,ktorego rowniez jestem posiadaczka.Wiem jak ciezko powstrzymac sie od wyciskania,ale napewno nie bedzie lepiej jesli bedziesz meczyla swoje ramiona wyciskaniem,dlubaniem itp.
Zaraz znajde Ci linka do watku o rogowaceniu.Oto link:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=48344

Edytowane przez Candy Supcio
Czas edycji: 2009-07-26 o 19:47 Powód: dopisek
Stary 2009-07-26, 21:43   #11
Nadz
Przyczajenie

Dziękuję. Pierwsze słysze o tym rogowaceniu, nie mam pojęcia jak to wygląda a na zdjęciach w necie wygląda tragicznie, nie tak jak u mnie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości