Nakładanie kolorowych żeli - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-13, 23:30   #31
potty
Wtajemniczenie

GG do potty
Dot.: Nakładanie kolorowych żeli

Monia wybacz ale z czescia Twoich teorii jakos jakos trudno mi sie zgodzic

jesli gloss sie nie swieci to znaczy ze gloss jest do bani
jesli po przemyciu warstwy dyspresyjnej sie nie swieci to znaczy ze nie nalezy jej przemywac, a jesli sie klei gdy nie przemujesz to za malo utwardzony

a gorka przy skorce nie powstaje gdy polozysz zel mniej niz 2mm od skorki tylko gdy nieodpowiednio opracujesz mase... przynajmniej mi sie tak zawsze robi

ale... i to wszyscy wiedza... JA SIE NIE ZNAM

Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 23:57   #32
Monikaach
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
Monia wybacz ale z czescia Twoich teorii jakos jakos trudno mi sie zgodzic

jesli gloss sie nie swieci to znaczy ze gloss jest do bani
jesli po przemyciu warstwy dyspresyjnej sie nie swieci to znaczy ze nie nalezy jej przemywac, a jesli sie klei gdy nie przemujesz to za malo utwardzony

a gorka przy skorce nie powstaje gdy polozysz zel mniej niz 2mm od skorki tylko gdy nieodpowiednio opracujesz mase... przynajmniej mi sie tak zawsze robi

ale... i to wszyscy wiedza... JA SIE NIE ZNAM
Potty – Żaden nabłyszczacz w żelu nie świeci się tak jak lakier do paznokci a glossy, które się tak świecą to są żele, które nie zostawiają warstwy dyspersyjnej ale one się bardzo szybko rysują i wygląda to tylko ładnie po wyjściu z gabinetu.

Moim zdaniem jeżeli starannie i precyzyjnie opracujesz masę przy skórkach to po odroście będzie „górka „ Spowodowane jest to iż nakładasz najpierw clear (który opracowujesz) następnie około 2 warstwy kolorowego żelu a potem na to wszystko jeszcze jedną nabłyszczającą to fizyczna ilość tych warstw powoduje „górkę”. Tego nie widać jak klientka wychodzi z gabinetu ale gdy klientak chce uzupełnić odrost lakierem uskok staje się widoczny.

Wypracowałam sobie tą metodę w czasie pracy z klientkami, pracują tą metodą wszystkie moje dziewczyny i w 100% zdaje to egzamin.
Ale dzielę się tym z wami nie dla tego, że wiem wszystko najlepiej tylko jestem pewna co do skuteczności tej metody.
Jutro postaram się wkleić zdjęcia jak to się wszystko kolejno robi.

Edytowane przez Monikaach
Czas edycji: 2009-10-14 o 00:06
Monikaach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 09:49   #33
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

potty, jeśli nakładasz kolor pod cleara to uskoku nie b/edzie, pod warunkiem, że dobrze opracujesz masę. Jeśli jednak kładziesz kolor na już zbudowany i opracowany pazurek to uskok się zrobi. Ja sobie zafundowałam taki uskok :P robiłam 3 warstwy koloru (bo przy 2 były prześwity), na to jednofazówka..... Nie tylko zrobił się uskok, ale i paznokieć był gruby na wolnym brzegu.... Jak sobie poradzić z brzegiem wykombinowałam, ale z uskokiem miałam problem :P Wypróbuję zatem metodę Moni

Mój pazurkowy blog: KLIK

Moja biżuteria: KLIK

Magali jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 15:50   #34
Monikaach
Raczkowanie

Witam!
Zrobiłam zdjęcia aby Wam to pokazać ale niestety na zdjęciach tego tak nie widać… może Wam to coś pomoże.

1. Na pierwszym zdjęciu położyłam żel budujący zostawiając mm od skórek.

2. Drugie zdjęcie opracowałam paznokcia. Bardzo ważne jest aby przy opracowaniu paznokcia "spłaszczyć" żel przy skórkach czyli wypiłować bardziej niż normalnie ponieważ będą tam jeszcze dwie warstwy koloru. Chodzi o to aby kąt nachylenia był maksymalnie niski.

3. Na trzecim zdjęciu kąt nachylenia jest za duży. Ja wiem, że z wielu z Was może się wydawać, że to tylko milimetry ale niestety w naszej pracy to właśnie milimetry świadczą o jakości.

4. Na czwartym zdjęciu zminimalizowałam kąt nachylenia.

5. Piąte zdjęcie to już nałożony kolor (dwie warstwy).

Dodatkowo na ten kolor, ponieważ jest z drobinkami, nałożyłam BARDZO cienko jakiś rzadki żel (ale naprawdę rzadki - jak nie macie rzadkiego to obojętnie jaki ale nałóżcie go tak jakbyście go chciały "wcisnąć" w ten paznokieć) aby przy zmyciu warstwy dyspersyjnej nie zmył się kolor tylko warstwa dyspersyjna tego ostatniego przeźroczystego żelu.

Nie trzeba tego robić przy kolorach – emaliach, chyba że są gorszej jakości. U mnie dziewczyny nakładają ten rzadki żel zawsze dla bezpieczeństwa. Ja znam kolory których używam więc wiem które mogę bezpośrednio zmyć a które nie.

6. Na tym zdjęciu macie gotowy paznokieć przemalowany lakierem aby się ładnie świecił.
Stary 2009-10-14, 19:13   #35
Joanna_W
Przyczajenie

Ja osobiście na pewno spróbuję tej metody i dziękuję za tak szczegółowy opis "krok po kroku" ze zdjęciami.
pozdrawiam,
Asia.
Joanna_W jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:40   #36
mariolka_
Raczkowanie

Hej, a ja znów z innej beczki
Próbowałście kiedyś używać żeli kolorowych jako covera??
chodzi mi o pastelowe kolory typu pastel peach czy np pastel rose??
Ciekawe jaki efekt dają, nigdy nie bawiłam się z kolorami, może któraś z Was podzieli się doświadczeniami w tym temacie??
Buźka
mariolka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:25   #37
RoksiSK
Zadomowienie

Ja nie nakładałam, ale widziałam dużo prac, gdzie zamiast covera był granat, fiolet lub czerwień a końcówka brokatowa lub w inny sposób wykończona. Efekt naprawdę śliczny, ale tylko dla odważnych
Stary 2010-01-09, 12:40   #38
lauracrow
Rozeznanie

to prawda...efekt piekny ale moze dziwnie wyglądac gdy odrośnie
Stary 2010-01-09, 13:42   #39
AmazingStudio
BAN stały

to tak samo jak z nalozeniem jednego kolorku na cala plytke ,ok2 tyg i uzupelnienie -(nie ma w tym nic dziwnego)
AmazingStudio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:12   #40
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Dziewczyny jak Wy robicie kolorowego frencha z kamuflażem? Bo żele i-nails płatają mi figle kiedy kładę je na warstwę dyspresyjną - french faluje, nawet jeśli go idealnie przetrę (żel się przemieszcza...), kurczy sie na wolnym brzegu... Natomiast świetnie sie zachowują na zmatowionym żelu. Ale jak najpierw zbuduję paznokcia i później zrobie frencha, to przecież pazurek będzie gruby :/ Czy nie?

Stary 2010-06-14, 13:43   #41
blond bunny
Zakorzenienie

Ja tam robię jak normalnego frencha i jest ok i też wszystko daję z i-nails.
Podkład jednofazówką, potem jajo z covera, i kolor końcówka. Ona się może lekko skurczyć ale ja ją robię sondą i dokładnie zalewam kolorem wszystkie brzeżki i w razie jak kolor lekko zwieje z góry to potem na koniec skracam pazurki o te setne milimetra bez żelu. Daję jedną warstwę koloru. Wszystko robię na lepkich warstwach no i french po jednym pazurku, góra po dwa.
blond bunny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:05   #42
DariannaKrak.
Raczkowanie

GG do DariannaKrak. Send a message via Skype™ to DariannaKrak.

Magali,jesli french się "maże" to po prostu usuń nadmiar warstwy dyspersyjnej czystym ,suchym(!!) wacikiem.
Pamiętaj,ze nie chodzi o to aby w 100% zetrzeć cały lepki film,a jedynie usunąć jego nadmiar.
DariannaKrak. jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:09   #43
Magali
Wtajemniczenie

GG do Magali

Cytat:
Napisane przez blond bunny Pokaż wiadomość
Ja tam robię jak normalnego frencha i jest ok i też wszystko daję z i-nails.
Podkład jednofazówką, potem jajo z covera, i kolor końcówka. Ona się może lekko skurczyć ale ja ją robię sondą i dokładnie zalewam kolorem wszystkie brzeżki i w razie jak kolor lekko zwieje z góry to potem na koniec skracam pazurki o te setne milimetra bez żelu. Daję jedną warstwę koloru. Wszystko robię na lepkich warstwach no i french po jednym pazurku, góra po dwa.
Robię tak samo, a często sie zdarza, że żel 'pełza' po warstwie dyspersyjnej i nieraz przecieram 5 razy, a wystarczy tych kilka sekund zanim się utwardzi i znów jest piękna fala :/ Że się skurczy to pół biedy, opiłuję, tak jak Ty, gorzej ten french.

Cytat:
Napisane przez DariannaKrak. Pokaż wiadomość
Magali,jesli french się "maże" to po prostu usuń nadmiar warstwy dyspersyjnej czystym ,suchym(!!) wacikiem.
Pamiętaj,ze nie chodzi o to aby w 100% zetrzeć cały lepki film,a jedynie usunąć jego nadmiar.
Hmmm, spróbuję Dzięki

Stary 2010-06-21, 18:15   #44
Sieciunia
Zadomowienie

Magali i jak Ci wyszlo? Bo ja zauwazylam ze kiedy robilam frencza bez szkieletu, masked i czernowy i-nails wyszlo ladnie, ale juz na szkielecie usmiechy takie krzywe mi wyszly mimo, ze robione prawa reka... Teraz skojarzylam, ze moze dlatego takie krzywe, bo mi sie rozlaly w lampie pewnie...;/
Stary 2011-10-07, 20:36   #45
orchids999
Przyczajenie

Dziewczyny, chciałabym się upewnić, czy na pewno wszystko dobrze zrozumiałam odnośnie aplikacji kolorowych żeli:

Na przygotowanego już paznokcia i zmatowionego nakładamy:
-żel podkładowy – do lampy
-po wyjęciu przemywamy płynem
-żel budujący – do lampy
- przemywamy płynem, matowimy płytkę, piłujemy do kształtu
- żel kolorowy [ 1 cienka warstwa - do lampy, 2 cienka warstwa - do lampy ]
- przemywamy płynem
- żel wykończeniowy - do lampy i nie przemywamy lub bezbarwny lakier do paznokci?

będę wdzięczna za odpowiedź i wskazówki
orchids999 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 14:15   #46
justys29
Raczkowanie

GG do justys29 Send a message via Skype™ to justys29

Kurcze-ciezko sobie wyobrazic to o czym pisala wyzej Monikaach o aplikacji kolorowuch zeli,szkoda ze na zdjeciach nie da sie zobaczyc. Ja dzis zrobilam kolor przed glossem,niestety nie pokrywal wogole i musialam walnac 3 warstwy,no i pazurki stracily ksztalt,a po opilowaniu zrobily sie przeswity..Ehh,do tego musza byc b,dobrze kryjace rzadkie zele chyba nie?
justys29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 16:52   #47
sunniva2007
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez justys29 Pokaż wiadomość
Kurcze-ciezko sobie wyobrazic to o czym pisala wyzej Monikaach o aplikacji kolorowuch zeli,szkoda ze na zdjeciach nie da sie zobaczyc. Ja dzis zrobilam kolor przed glossem,niestety nie pokrywal wogole i musialam walnac 3 warstwy,no i pazurki stracily ksztalt,a po opilowaniu zrobily sie przeswity..Ehh,do tego musza byc b,dobrze kryjace rzadkie zele chyba nie?
nie musza byc rzadkie - mi na przyklad doskonale pracuje sie gestymi kolorowkami-rzadkie "uciekaja" od skorek i z wolnego brzegu, no i mam wrazenie, ze gestsze lepiej kryja.. a to, ze zel kolorowy nie kryje przy jednej warstwie to niestety nie ma na to rady-jesli sprzedawca pisze, ze kryje juz jedna, max dwie warstwy to mozna reklamowac, ale z doswiadczenia i z moich zbiorow ponad 50 kolorow z roznych firm, moge z czystym sumieniem zapewnic cie, ze chyba nie ma firmy, w ktorej nie znalazlby sie chociaz jeden kolor niekryjacy nawet przy3 warstwach...Poza tym - laczego opracowujesz paznokcia po nalozeniu kolorowki? Powinnas zrobic to przed jej nalozeniem, pozniej zelem kolorowym malujesz tak, jakbys malowala lakierem, mozna przed zmatowieniem zabezpieczyc clearem i dajesz glossa..
aha, ja przeszlam na hybrydy u klientek, ktore chca miec jeden kolor na calym paznokciu - maluje zazelowany pazurek hybryda...
sunniva2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 14:41   #48
grazi1
Przyczajenie

Pierwszy raz i to na zepsutym kompie wklejam zdjęcie. wybaczcie jak coś pokićkam. Paznokieć zbudowany, opiłowany i na to 2 cienkie warstwy żelu. Po utwardzeniu bezpośrednio bez przemywania nabłyszczacz w pędzelku. Po 4 minutach gotowe. Ten żel jest takiej konsystencji, która na to pozwala. Pracowałam na różnych żelach i niektóre trzeba zmatowić wcześniej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16.jpg (40,0 KB, 202 załadowań)
grazi1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 22:11   #49
tusia1976
Raczkowanie

grazi1, co to za żel? jest piękny!
tusia1976 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 16:51   #50
Ea89
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez grazi1 Pokaż wiadomość
Pierwszy raz i to na zepsutym kompie wklejam zdjęcie. wybaczcie jak coś pokićkam. Paznokieć zbudowany, opiłowany i na to 2 cienkie warstwy żelu. Po utwardzeniu bezpośrednio bez przemywania nabłyszczacz w pędzelku. Po 4 minutach gotowe. Ten żel jest takiej konsystencji, która na to pozwala. Pracowałam na różnych żelach i niektóre trzeba zmatowić wcześniej.
Pięknie wykonane pazurki i faktycznie cudowny kolor Dasz namiary na niego? ;p Z jakiej firmy? Musi być fajna konsystencja, że tak bez problemu sobie kładziesz 2 cienkie warstwy, choć widać też niezłe umiejętności, pewnie masz już duże doświadczenie
Ea89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 11:23   #51
grazi1
Przyczajenie

Jest to żel metallic red. W tej chwili można tylko osobiście kupić u Doroty Zawiszy, ponieważ nie działa jeszcze jej sklep internetowy. Są to jej produkty firmowe i nie znalazłam takiego żelu jeszcze z innej jakiejś firmy. Jakby ktoś miał taki podobny, to proszę o namiar.
grazi1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-30, 22:58   #52
Mangdzia23
Rozeznanie

GG do Mangdzia23 Send a message via Skype™ to Mangdzia23

Cytat:
Napisane przez grazi1 Pokaż wiadomość
Ale piękny
cel - 69kg

Instruktor Przedłużania Paznokci Metodą Żelową, Magdalena Jasionowska
Mangdzia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 00:25   #53
adula107
Przyczajenie

hej wszystkim mam pytani odnosnie kolorowych zeli bo mam problemy z ich nakladaniem... po kolei wwymienie czynnosci
1 przygotowuje plytkee
2 nakladam 2 warstwy jednofazowego
3 przemywam cleanerem
4 wyrownuje
5 nakladam kolor
i tu wlasnie mam dylemat bo nakladam np czerwony i 1 warstwa jest rozowa jak naloze 2 ..3 warstwe jest ok.. ale nie za duzo? bo robilam tez tak ze 1 warstwe nalozylm i z duza iloscia zelu i plynelo mi ale nie bylo zle... generalnie nie powinno byc tak ze po 1 warstwie powinien juz byc super kolor a ni meczyc sie z kilkoma warstwami? bo nie wiem czy dobrze robie..
6. na kolor nakladam jednofazowke... ale wczesniej przemyc? chyba nie trzeba juz nie? a moze cos innego zamiast niej? jakis nablyszczacz czy cos...

moze dziewczyny macie jaies spr zele ktore daja kolor odrazu..?

mam jeszcze pytanie..jesli widze male babelki na paznokciu juz utwardzonym na plytce to znaczy ze odpadnie raczej ? bo generalnie nie mieszam zelu ani nic...odrau nakladam tez nie wykonujac duzo ruchow i sa babelki...nie wiem ;/
adula107 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-05, 10:43   #54
DobraDusza88
Zakorzenienie

Kolorowy żel musisz przemieszać przynajmniej te pół godziny przed stylizacją, żeby wymieszać pigment, który lubi opadać na dno.

Jednak trudno jest znaleźć kolorowe żele, które kryją w 100% już przy pierwszej warstwie.
Stary 2013-06-05, 18:34   #55
adula107
Przyczajenie

i wg na paznokciu juz utwardzonym widze takie male babelki..moze to skutkuje tym ze miejsce przedluzenia sie lamie...bo lamie sie;/ .

moze ten zel jest jakis dziwny w co watpie bo co druga dziewczyna poleca mi activ.. ja mam ten w zlotej kuli chyba seria gold.. sprawdza sie Wam dziewczyny? dokladnie to ta aukcja...

http://allegro.pl/zel-activ-bezbarwn...210049037.html
Stary 2013-06-05, 19:30   #56
DobraDusza88
Zakorzenienie

Bąble są na warstwie budującej czy już kolorowej?

Może za bardzo "dziabiesz" pędzlem w opakowaniu żelu i w ten sposób wtłaczasz powietrze? Musisz na to uważać. Co do powodu łamania się paznokci to ciężko odpowiedzieć na podstawie tylko tylu informacji, poza tym to nie miejsce na tego typu rozważania Załóż swoją galerię, wstaw zdjęcia i dziewczyny może pomogą w czym rzecz.
Stary 2013-06-05, 21:30   #57
adula107
Przyczajenie

juz na warstwie budujacej ...nie dziabie wlasnie.. ok dzieki
Stary 2014-10-22, 12:42   #58
beata1578
Przyczajenie

Ja ułatwiam sobie zadanie. Najpierw buduję paznokcia zelem Clear,opiłowuję,nadaję kształt a na koniec nakładam dwie cienkie warstwy kolorowego żelu,nakładam go jak lakier a efekty są super. Jak niżej. Pozdr.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0835.jpg (67,1 KB, 45 załadowań)
beata1578 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 18:48   #59
ania604
Przyczajenie

Utleniający się żel...

Witam, moje drogie mam problem z żelami kolorowymi. Otóż najczęściej pastele koszmarnie mi się utleniają z soczystego łososiowego wychodzi mega "mdły" jakby wyblakły pomarańcz, albo z różu jasnego ecru.. itd Oczywiście chodzi o te bezczelne pastele. A neony...cóż niektóre jakby ciemnieją. Macie jakąś firmę godną polecenia? Może jakiś podział neony zamawiać z jednej firmy pastele z innej a "standardowe" z jeszcze innej..tylko z jakiej?
ania604 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 09:04   #60
asik G
Raczkowanie

ania604
a może zrezygnujesz z żeli na rzecz hybryd?
Hybryda na żelu czy akrylu to w sumie to samo co kolorowy żel a ile mniej problemów.
asik G jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości