Kochane z doświadczeniem poradźcie... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-15, 22:45   #31
byliczka
Zakorzenienie

Dot.: Kochane z doświadczeniem poradźcie...

Szybka piłka- DLACZEGO NIE PRZEDŁUŻYŁAŚ WSZYSTKICH NA SZABLONACH?
Stary 2009-08-15, 23:33   #32
blond bunny
Zakorzenienie

Prosta i szczera odpowiedź- ponieważ moja instruktorka uczyła mnie że płaskich i szerokich paznokci nie można przedłużać na szablonie, a już zwłaszcza rosnących w górę. Ona zalecała w takich sytuacjach tips, ale już nie powiedziała co zrobić jak tipsy okażą się za małe...
No i przez nią tkwię w przekonaniu, że przedłużenie na formie jest mniej trwałe niż na tipsie. Wiem że wiele z Was twierdzi że jest odwrotnie ale ja już po prostu głupieje
No i ja pracuję na żelu jednofazowym a on jest dość ciężki na formę, w sensie za rzadki...
To w końcu jak powinnam przedłużać takie paznokcie???
Bo jak podłożyłam formę pod te kciuki to też był tego typu problem że przez to że paznokcie szły w górę nie mogłam ładnie dogiąć tunelu w formie i na łączeniu paznokcia z formą zrobiła mi się górka akrylu, którą oczywiście potem piłując zrównałam, ale ze stresu myślałam że oszaleję...
blond bunny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 00:10   #33
byliczka
Zakorzenienie

Owszem na paznokcie rosnące do góry pomoże jedynie tips, ale to już w wypadku kiedy płytka ma kształt łyżeczki, jeśli tylko paznokieć od wolnego brzegu idzie do góry (w sensie ta biała część ) to piłujemy do końca tak żeby paznokieć był minimalnie krótki i robimy formę. Płaskość paznokci w niczym nie przeszkadza..
I na formach są bardziej trwałe ze względu na to że żel jest na całej płytce a nie jak w przypadku tipsów- na kleju który się wypłukuje po jakimś czasie.
Stary 2009-08-16, 00:41   #34
blond bunny
Zakorzenienie

Byliczka dzięki za zainteresowanie i rady !
Już znalazłam na gimbli taki samiutki problem- dziewczyny tam poradziły tipsy w rozmiarówce Maxi, tylko gdzie takie dostać?Pisały że SF ma takie, ale sprawdziłam że już ich nie mają...
Właśnie te paznokcie były całe rosnące ku górze a nie tylko wolny brzeg... jak skróciłam i podłożyłam formę to nawet jak ją podtrzymywałam palcem ku górze od spodu to i tak robiła mi sie przerwa...i bałam się żeby tylko akryl mi się nie dostał między pazura a formę. Cudowałam 4,5godz. i efekt jakiś był na pewno, mnie nie zadowolił, ale na bank lepiej niż te paznokcie na starcie. Tylko się teraz modlę żeby nic nie odpadło...
Byliczko kochana ty pracowałaś trochę na żelach DR, pamiętam że gdzieś je chwaliłaś, miałaś może te super builder? One chyba na formę będą dobre? Boję się że jednofazówka da za słaby szkielecik...Napisz mi proszę...
Stary 2009-08-16, 09:57   #35
byliczka
Zakorzenienie

BB niestety tego żelu nie miałam przyjemności próbować jednak słyszałam o nim same pozytywy.
Stary 2009-08-16, 11:15   #36
SMAKUSIA
Rozeznanie

Ja robię szkielety na jednofazówce od DR i się wszystko ładnie trzyma. Robię szkielet, oglądam potem jak wyjdą z lampy i dla pewności jeszcze daję cieniutką warstwę na wszystkie.

SMAKUSIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 16:02   #37
blond bunny
Zakorzenienie

Kurczę dziewczyny, czemu ja wcześniej nie wiedziałam, że można zrobić szkielecik jednofazówką... A tak porobiłam cuda- kciuki akrylowo żelowe, a reszta żel na tipsie
Przynajmniej teraz będę wiedzieć na przyszłość co zrobić w takim wypadku...Dzięki za rady.
Smakusia a jak robisz szkielecik to z ilu warstw zanim oderwiesz formę? Bo jak nie ma tipsa to rozumiem że tego żelu powinno być troszkę więcej niz 3 warstwy...
Stary 2009-08-16, 19:19   #38
paula211
Rozeznanie

BB w sumie najważniejsze jest to że klientka była zadowolona z tego co jej zrobiłaś. Wiem jak to jest bo mnie nieraz też efekt końcowy nie zadowala ale co zrobić cieszę się że klientce się podoba bo tak to bym chyba zamiast 2 godziny robiła 5 jakby mi się nie podobało więc za fajnie by nie było. Ja jak pracuję na formie to najpierw robię szkielecik i potem zdejmuję formę i robię do końca pazurki już bez szabloniku. Nie martw się BB będzie dobrze początki zawsze są trudne ja też miałam stresa przez pierwsze 2 - 3 miesiące zwłaszcza jak trafił mi się jakiś ciężki przypadek i kompletnie nie wiedziałam jak się zabrać do przedłużania. Teraz już jest ok a przede wszystkim klientki są zadowolone bo od uzupełnienia do uzupełnienia nic im się nie dzieje jak zrobią u mnie i to jest dla nich najważniejsze Pozdrowionka i powodzenia nie martw się na zapas
paula211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 19:35   #39
SMAKUSIA
Rozeznanie

BB ja robię sobie szkielecik tak: pierwsza warstwa cienko na paznokciu grubiej robię odrobinę wolny brzeg , później sprawdzam czy gdzieś nie jest za mało czy się nie skurczyło i w zależności jak mi coś na jakimś paznokciu nie pasuje to cienką warstwę jeszcze daję po całości pazurka. Ściągam foremkę robię frenchyk, daję cover, buduję paznokieć i nabłyszczam

SMAKUSIA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 07:38   #40
chubka
Rozeznanie

GG do chubka

Mnie uczono ,,skocznie" przedłużać właśnie na tipsie, no ale jak tips za mały... ja miałam identyczna sytuację z wielkością pazurka i tipsa, ale miałam jakies stare mega wielkie tipsy i jakos tam dopasowałam na szczęście, ale też juz byłam w stresie...
chubka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości