Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Wszystko o kosmetykach mineralnych.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-15, 22:37   #4651
WhiteInnocent
Wtajemniczenie

Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część III

O matko- cóż za rozmowa
Wracając do tematu pracy w niedziele zgodze się z Vril- Polski na to nie stać. Poza tym według mnie Krystle ma rację- każdy powinien mieć prawo wyboru.
Dla mnie niedziela to normalny dzień ale może dlatego, że jestem ateistką już X lat. Na religie się zalapałam ale chodziłam na nia do 5 klasy podstawówki a niestety etyki nie było...

Ev udzielaj sie, no!

Moja wyprawa na Rodos nie dojdzie do skutku... Walczę jeszcze o Kretę albo Korfu. Jestem zła! O!

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:41   #4652
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...

Wpisy w blogu: 2

Mariolu ja też córę na religię posłałam, bo chciałam żeby w życiu miała łatwiej na starcie, a potem sama zdecyduje. Sama jak już kiedyś mówiłam swoją znajomość z kościołem skończyłam na etapie pierwszej komunii. Całe szczęście rodzice mnie do niczego nie zmuszali.

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:42   #4653
Miciel
Wpisz tu zomzing

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny oburzajace sie lekcjami religii- NIE TRZEBA NA NIE CHODZIC
Zamiennie jest etyka i wowczas sie uczeszcza na nia (rowniez wliczana do sredniej).
no! zapis glupi, ale zadnego ateisty czy buddysty sila nauczac praw kosciola katolickiego nie beda, zeby byla jasnosc
cotko, w praktyce to wychodzi zupełnie odwrotnie - szkoły nie robią lekcji etyki (bo za mało chętnyh, bo nie ma nauczycieli itp, itd), więc w rezultacie zamiast etyki która miała być zamiast religii, jest religia
Miciel jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:47   #4654
braworka
Zakorzenienie

Selen- niedziela- popieram twoje poglądy.

Religia- dużo zalezy od nauczyciela/katechety, nasz ks. mówił o innych religiach/wiarach dokładnie.(czas szkoły sred.)

Cathy- miałam pytanko odnośnie lukrecji na pielęgnacji.
braworka jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:49   #4655
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

nie chodziłam na religię całe LO, nie wiem co teoretycznie miałam wtedy robić, praktycznie siedziałam z panią z bufetu i gadałyśmy o płynach do płukania i tym co na obiad.
Rodzice dawali karteczkę, ze biorą za mnie wtedy odpowiedzialność.
rozwielitka jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:50   #4656
Miciel
Wpisz tu zomzing

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
nie chodziłam na religię całe LO, nie wiem co teoretycznie miałam wtedy robić, praktycznie siedziałam z panią z bufetu i gadałyśmy o płynach do płukania i tym co na obiad.
fajnie miałaś
Miciel jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:52   #4657
Dominkab

U mnie w liceum też religia była już w szkole, ale wtedy nie trzeba było żadnych karteczek od rodziców całe szczęście. Po prostu było oczko, które spędzało się różnie

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:56   #4658
selene211
Zakorzenienie

GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211

Cytat:
Napisane przez batkab Pokaż wiadomość
Patrz na rozmiar UK
Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Mariolu ja też córę na religię posłałam, bo chciałam żeby w życiu miała łatwiej na starcie, a potem sama zdecyduje. Sama jak już kiedyś mówiłam swoją znajomość z kościołem skończyłam na etapie pierwszej komunii. Całe szczęście rodzice mnie do niczego nie zmuszali.
No ja chyba jedyno miło wspominam religię...Pamietam jak na pierwszą strone zeszytu się wklejało obrazek i dookoła malowało się kwiatki i wzorki...później już nuda w sumie była po Komunii Świętej...
Stary 2009-09-15, 22:56   #4659
WhiteInnocent
Wtajemniczenie

U mnie religia to nie kwestia ani katechety ani księdza czy kogokolwiek innego. Nie wierzę albo wierzę- dla mnie dośc prosty wybór. Pochodze z wierzącej rodziny i tak tez byłam wychowywana. Dość szybko jednak zaczęłam wątpić i na szczeście rodzice uszanowali moje zdanie. Nie czuję tego wszystkiego w sobie, a robic czegoś bo "tak wypada" albo z powodu większościowych nie zamierzam
A zamiast na religię w LO chodziłam do babci na obiady

W gimnazjum zostałam nazwana przez księdza "wysłannikiem szatana" No wybaczcie, ale do tej pory mnie to bawi

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są

Edytowane przez WhiteInnocent
Czas edycji: 2009-09-15 o 22:59
WhiteInnocent jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:58   #4660
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
Napisane przez braworka Pokaż wiadomość
Cathy- miałam pytanko odnośnie lukrecji na pielęgnacji.
zaraz tam zerknę, sporadycznie tam wpadam ostatnio

Czy tylko ja lubiłam lekcje religii w szkole? W liceum mieliśmy fantastycznego młodego księdza, który naprawdę potrafił poprowadzić naukę w taki sposób, że aż chciało się tam być
To, co się dzieje z Kościołem w Polsce obecnie, to zupełnie inna kwestia i już kiedyś wyrażałam swoje zdanie w tym temacie

Gdyby więcej było takich osób jak Szymon Hołownia, który moim zdaniem jest rewelacyjnym przykładem na to, iż można mówić o wierze w sposób naprawdę ujmujący, to pewnie więcej młodych osób by nie dostawało gęsiej skórki na słowo "kościół"....
cathy jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:58   #4661
Krystle Carrington
Rozeznanie

może gdyby w szkole był dostęp do pełnej wiedzy o religiach świata struktura wyznaniowa naszego kraju byłaby inna (Mariola, Twoja rodzina jest świetna )

jeśli ktoś może niech włączy TVN i Kubę Wojewódzkiego, kim jest tren gość w skórze???

Edytowane przez Krystle Carrington
Czas edycji: 2009-09-15 o 23:06
Krystle Carrington jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:59   #4662
batkab
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
U mnie na religię mogły nie chodzić tylko osoby innego wyznania.
Reszta chcąc, nie chcąc musiała być obecna.
batkab jest offline  
Stary 2009-09-15, 22:59   #4663
Dominkab

A ja nie wierzę po prostu w kościół I to kwestia wielu rzeczy które widziałam i księży, których w życiu spotkałam No i ogólnych obserwacji i przemyśleń oczywiście

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:01   #4664
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny oburzajace sie lekcjami religii- NIE TRZEBA NA NIE CHODZIC
Zamiennie jest etyka i wowczas sie uczeszcza na nia (rowniez wliczana do sredniej).
no! zapis glupi, ale zadnego ateisty czy buddysty sila nauczac praw kosciola katolickiego nie beda, zeby byla jasnosc
Cytat:
Cotko problem jest w tym że w większości szkół nie ma etyki, ponieważ szkoły nie mają na to pieniędzy więc olewają
Druga sprawa, to wiadomo, dzieci to postrzegają trochę inaczej. Nie trzeba daleko szukać, żeby się dowiedzieć jak są traktowane pojedyncze osobniki, które na religię nie uczęszczają
Właściwie właśnie stąd wynika problem braku lekcji etyki. Ze względu na niechęć wyłamywania się, nie ma zainteresowania tymi lekcjami po prostu i dlatego szkoły ich nie prowadzą.

No właśnie , nie trzeba ale alternatywy nie ma. Ja nie chodziłam na religię tylko w ostatniej klasie liceum - nie wytrzymałam już tych głupot, które paplał uczący nas ksiądz. Sama sobie wypisałam zwolnienie z religii bo byłam już dorosła. Nie uczęszczałam na etykę bo nie miał kto uczyć, na koniec roku był problem bo jaką ocenę wystawić - ostatecznie przepisano mi ocenę z religii z klasy wcześniejszej.
Uważam, że religia powinna być nauczana w kościele - takie szkółki niedzielne, a nie w szkole. Niestety u nas lekcje religii to albo kucie na blachę bez sensu albo klepanie wierszyków.
Lemirka jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:04   #4665
Dominkab

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
może gdyby w szkole był dostęp do pełnej wiedzy o religiach świata struktura wyznaniowa naszego kraju byłaby inna (Mariola, Twoja rodzina jest świetna )
o właśnie właśnie. To podstawa wolnego wyboru!

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Uważam, że religia powinna być nauczana w kościele - takie szkółki niedzielne, a nie w szkole. Niestety u nas lekcje religii to albo kucie na blachę bez sensu albo klepanie wierszyków.
Zresztą ludzie w kościele na mszy też klepią modlitwy z pamięci, nie skupiając się na nich, a myśląc raczej co będą robić po południu i co zjedzą na obiad.

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:04   #4666
marioladabr
Zakorzenienie

A ja lubię poznawać nowe rzeczy I chodziłam na religię, aczkolwiek niewiele z niej wyniosłam. Dużo więcej nauczyłam się o katolicyzmie już jako prawie 30 latka. Troszkę przez szwagra z którym rozmawiałam o islamie i okazało się, że niewiele wiem o swojej religi. Wielu rzeczy nie uczą w szkołach, zazwyczaj religia sprowadza się do wykucia modlitw, a chodzi o historię, o interpretację i wiele innych rzeczy. Nie rozumiem też stwierdzenia "wierzę, ale..." bo to nie jest wiara. Wierzyć to przyjmować coś bez dowodów, bo z dowodami to już nauka.

Eh, wyjdzie na to, że jakiś ortodox jestem - a nie jestem...
marioladabr jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:07   #4667
batkab
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marioladabr Pokaż wiadomość
Wielu rzeczy nie uczą w szkołach, zazwyczaj religia sprowadza się do wykucia modlitw, a chodzi o historię, o interpretację i wiele innych rzeczy.
I tego mi właśnie brakuje Głębszego zastanowienia się nad wypowiadanymi słowa, interpretacji czy ukrytego znaczenia.
Dziecko przygotowujące się do komunii ma wykuć na blachę modlitwy. Pani przepyta i sprawa załatwiona. Dziecko ma znać słowa, a nie rozumieć modlitwę

Edytowane przez batkab
Czas edycji: 2009-09-15 o 23:09
batkab jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:07   #4668
aljaka
szyciowa specjalistka :)

a ja wspominam religię w szkole obojętnie (może po za jednym rokiem w LO, to był ksiądz, matko z córką, ideał...ale wyjechał do Watykanu) i zastanawiam się jak podejdzie do niej moja córcia. Na religię ją poślę, bo nie chcę by była odszczepieńcem, ale na pewno nie przez przekonania....

ciekawostka
Moja Ala poszła właśnie do przedszkola i:
-kupujemy wszystko od pościeli po papier toaletowy
-wszystko dodatkowo płatne:
rytmika 22zł/mieś
angielski 27zł/mieś
taniec 25zł/mieś
plastyka itp
religia 1zł/rok
i wszystkie dzieci chodzą na religię

a teraz z innej beczki, muszę wam opowiedzieć, bom szczęśliwa. Mój synek Pieetrula ma dysplastykę małżowiny usznej (prawe ucho to połowa lewego) kanał słuchowy jest bardzo malutki i nie dało się go zbadać po porodzie. Identyczne badanie jw miał robione w szpitalu gdy miał miesiąc (wyszło że słyszy) i gdy miał trzy miesiące (wyszło że nie słyszy) nie wiadomo co tam jest w środku. Dzisiaj miał badanie BERA, zapodali usypiacza do pupy (ale mu się podobało) i odpłyną, poprzyczepiali mu diody do głowy, założyli słuchawki wyglądał jak astronauta. Wyszło że SŁYSZY słabiej niż w drugim uchu ale słyszy. Jakiego stopnia ma ten "niedosłuch" okaże się jak mądra pani (masakryczne ładna - intrygująco, no gapiłam się na nią całe badanie) przeanalizuje wszystkie odczyty

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja

Edytowane przez aljaka
Czas edycji: 2009-09-15 o 23:09
aljaka jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:11   #4669
Lemirka
Zakorzenienie

Cytat:
Zresztą ludzie w kościele na mszy też klepią modlitwy z pamięci, nie skupiając się na nich, a myśląc raczej co będą robić po południu i co zjedzą na obiad.
to jest najsmutniejsze

Cytat:
A ja lubię poznawać nowe rzeczy I chodziłam na religię, aczkolwiek niewiele z niej wyniosłam. Dużo więcej nauczyłam się o katolicyzmie już jako prawie 30 latka. Troszkę przez szwagra z którym rozmawiałam o islamie i okazało się, że niewiele wiem o swojej religi. Wielu rzeczy nie uczą w szkołach, zazwyczaj religia sprowadza się do wykucia modlitw, a chodzi o historię, o interpretację i wiele innych rzeczy. Nie rozumiem też stwierdzenia "wierzę, ale..." bo to nie jest wiara. Wierzyć to przyjmować coś bez dowodów, bo z dowodami to już nauka.

Eh, wyjdzie na to, że jakiś ortodox jestem - a nie jestem...
o właśnie przeciętny katolik w życiu biblii nie przeczytał

Cytat:
Napisane przez aljaka Pokaż wiadomość
a ja wspominam religię w szkole obojętnie (może po za jednym rokiem w LO, to był ksiądz, matko z córką, ideał...ale wyjechał do Watykanu) i zastanawiam się jak podejdzie do niej moja córcia. Na religię ją poślę, bo nie chcę by była odszczepieńcem, ale na pewno nie przez przekonania....

ciekawostka
rytmika 22zł/mieś
angielski 27zł/mieś
taniec 25zł/mieś
plastyka itp
religia 1zł/rok

a teraz z innej beczki, muszę wam opowiedzieć, bom szczęśliwa. Mój synek Pieetrula ma dysplastykę małżowiny usznej (prawe ucho to połowa lewego) kanał słuchowy jest bardzo malutki i nie dało się go zbadać po porodzie. Identyczne badanie jw miał robione w szpitalu gdy miał miesiąc (wyszło że słyszy) i gdy miał trzy miesiące (wyszło że nie słyszy) nie wiadomo co tam jest w środku. Dzisiaj miał badanie BERA, zapodali usypiacza do pupy (ale mu się podobało) i odpłyną, poprzyczepiali mu diody do głowy, założyli słuchawki wyglądał jak astronauta. Wyszło że SŁYSZY słabiej niż w drugim uchu ale słyszy. Jakiego stopnia ma ten "niedosłuch" okaże się jak mądra pani (masakryczne ładna - intrygująco, no gapiłam się na nią całe badanie) przeanalizuje wszystkie odczyty
to trzymam kciuki żeby było jak najlepiej
Lemirka jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:11   #4670
pastereczka
Organizatorka

alajka, no to fantastyczna wiadomosc! to chyba najwazniejsze rzeczy...

bardzo lubie Twoje posty

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:13   #4671
Krystle Carrington
Rozeznanie

ja pojmuję wiarę jako system wartości, masz być dobrym człowiekiem i już! nie chodzę co tydzień do kościoła bo jest tam nudno, kazania już dawno przestały inspirować wiernych a siedzenie godzinę w niemalże bizantyjskiej scenerii to nie dla mnie. Wiarę, moim zdaniem, powinno się przeżywać przede wszystkim w sobie.
Stary 2009-09-15, 23:14   #4672
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Cytat:
ciekawostka
rytmika 22zł/mieś
angielski 27zł/mieś
taniec 25zł/mieś
plastyka itp
religia 1zł/rok
U mnie było podobnie, też większość rzeczy kupowaliśmy
A ceny i tak masz niezłe, bo u mnie były od 30 zł w zwyż.. A mała chodzić na wszystko chciała oczywiście
Ale religię za to mieli darmową... Kto nie chciał, nie musiał być- pani przejmowała tą grupkę i robiła z nimi coś innego.
Cytat:
Wyszło że SŁYSZY słabiej niż w drugim uchu ale słyszy. Jakiego stopnia ma ten "niedosłuch" okaże się jak mądra pani (masakryczne ładna - intrygująco, no gapiłam się na nią całe badanie) przeanalizuje wszystkie odczyty

Potrafię sobie wyobrazić, jaką radość czujesz
cathy jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:16   #4673
cotka
Zadomowienie

Ja wiem,ze w praktyce bywa roznie ale jednak kiedy chodzilam do SP nie bylo problemu z tym aby na religie nie chodzic. No ale wtedy jeszcze nie bylo obowiazku.. (i mialam w klasie osoby ktore nie chodzily i problemu nie bylo.. szczerze to ja mialam wiecej problemow z powodu ciemniejszej karnacji ktora wcale nie jest taka ciemna kurcze no)
W gimnazjum to ja mialam etyke obowiazkowa ale byla akurat strasznie nudna (z religia nie pamietam jak bylo, ale chodzilam tak sobie. ksiadz byl ok. nie krzyczal jak nie szlam sie bierzmowac itp)
w liceum to juz mi sie wydaje, ze mozliwosc wyboru miedzy religia a etyka byla standardem (acz zajecia akurat w mojej szkole byly w roznych godzinach i np przez rok chodzilam i na to i na to (nie wiem czemu nadgorliwa bynajmniej nie jestem ale babke od etyki mialam wowczas niesamowita) a w maturalnej klasie chodzilam na religie, bo bylo mi wygodniej )

przykro mi jezeli ja zylam w jakiejs utopii, w takim razie absolutnie sie nie zgadzam na obowiazkowa lekcje religii. chyba ze beda jakies fundusze na zatrudnienie tego nauczyciela etyki x2 w tyg
Stary 2009-09-15, 23:16   #4674
Krystle Carrington
Rozeznanie

gość w TVN właśnie powiedział "Pan w swej nieskończonej mądrości wybrał mnie na ateistę"
Stary 2009-09-15, 23:21   #4675
marioladabr
Zakorzenienie

Cytat:

ciekawostka
rytmika 22zł/mieś
angielski 27zł/mieś
taniec 25zł/mieś
plastyka itp
religia 1zł/rok

U mnie w przedszkolu podobne ceny a religia za darmo Nie wiem kto chodzi nie dopytywałam młodego.

Co do Twojego synka, to gratuluję, nie ma to jak dobre nowiny!
marioladabr jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:21   #4676
Miciel
Wpisz tu zomzing

Cytat:
Napisane przez Krystle Carrington Pokaż wiadomość
gość w TVN właśnie powiedział "Pan w swej nieskończonej mądrości wybrał mnie na ateistę"
Krystle, coś pod Billa Mahera, Pata Condella, czy bardziej pod Richarda Dawkinsa?
Miciel jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:22   #4677
gadmarka
Zakorzenienie

GG do gadmarka

Ło matko jak się poważnie zrobiło
Mówię nie dodatkowym wolnym dniom - jestesmy biednym krajem, którego nie stać na taki luksus a tłumaczenie tego, khm, potrzebami duchowymi, to przepraszam, ale jakoś takoś obłudą wieje (proszę nie brać tego do siebie, mówię ogolnie).
Ostatnio mam baardzo bojowy nastrój w stronę "czarnych" więc pozwólcie, że przemilczę, co by gromów nie ciskać Powiem tyle, że wiara tak, ale instytucja już nie.
Jestem z pokolenia, gdy religia była w kościele i krzyże też były w kościele. I po co to było ulepszać
Niby jest wybór chodzić nie chodzić, lekcja religii-lekcja etyki, ale jest jedno małe ale: małe miejscowości cechuje duża kontrola społeczna, tu każdy każdego zna, nie ma etyki, bo przecież wszyscy wierzą, no nie

Aljka, och to cieszę się razem z Tobą, wspaniała wiadomość
zeta za religię łał poszaleli (takie co łaska ) w tamtym roku płacilismy 10 za książkę, która potem służyła za kolorowankę, bo przecież 5-latki nie czytają jeszcze
ceny mamy podobne

Edytowane przez gadmarka
Czas edycji: 2009-09-15 o 23:26
gadmarka jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:27   #4678
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

omg 5 stron od godziny 18? nieźle wam się temat kręci, widzę. to idę czytać co naskrobałyście

evelinek maźnij w wątku MAD chociaż jedno zdanie o cieniach

---------- Dopisano o 23:27 ---------- Poprzedni post napisano o 23:25 ----------

Cytat:
JWięc o co kaman... Może nieliczne z Was
o co kaman o co come on yeah mariolko

I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline  
Stary 2009-09-15, 23:28   #4679
selene211
Zakorzenienie

GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211

Cytat:

ciekawostka
rytmika 22zł/mieś
angielski 27zł/mieś
taniec 25zł/mieś
plastyka itp
religia 1zł/rok

My też sie cieszymy , miło słyszeć dobre nowiny Zapewne jesteś bardzo szczęśliwa
Stary 2009-09-15, 23:29   #4680
Krystle Carrington
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
Krystle, coś pod Billa Mahera, Pata Condella, czy bardziej pod Richarda Dawkinsa?
o matko! aleś mnie zaskoczyła, nie znam tych Panów ale sobie wygooglowałam i wiem co ich łączy
w TVN u Kuby był Titus z Acid Drinkers niezły gość, lubię takie poczucie humoru
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości