Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne > Wspólne zakupy kosmetyczne

Notka

Wspólne zakupy kosmetyczne Tutaj organizowane są wspólne zamówienia dotyczące kosmetyków mineralnych.

Pokaż wyniki sondy: Jakie watki powinny powstać na forum?
Dla każdej firmy 116 69,05%
Dla każdej organizatorki 31 18,45%
Dla każdej organizatorki oddzielny z daną firmą 29 17,26%
Inne- napisz post jakie 2 1,19%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 168. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-01-09, 22:45   #1561
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Dot.: Pytania odnośnie zamówień; zgłaszanie chęci udziału w zamówieniu

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość

Wszystkie miłe osoby korespondujące z Astro zapraszam do wypowiedzenia się tutaj.
Czuję się wezwana do tablicy bo to zdaje się o mnie mowa była

Coby nie było, że gadam za plecami, wklejam część mojego PW dotyczącą powyższej dyskusji:

Cytat:
Ano zrobiło się gorąco, ale jednak zbiorowe zamówienia to duża odpowiedzialność i nieraz nieciekawe sytuacje wynikają, więc się nie dziwię
Ja też solo raczej zamawiam, chyba, że potrzebuję drobnej rzeczy, to wtedy na zbiorowych
To tyle napisałam
Ja powiem tyle - stałam kiedyś po drugiej stronie barykady i byłam moderatorką sporego forum (graficznego) i wiem, że jest to masa pracy, którą niestety musiałam zarzucić przez pracę - po prostu już nie miałam kilku godzin dziennie
Dlatego argument o nie braniu takiej odpowiedzialności przez moderatorki rozumiem aż nadto

Dlatego też nie prowadzę tutaj zażartej dyskusji Pamiętam tworzenie się podforum zakupowego i ilość zamieszania z tym związanego. I osobiście uważam, że wątek z nieoficjalnymi zamówieniami nie przyniósłby nic dobrego

Natomiast cieszę się, że organizowanie zamówienia prywatnie przez PW nie jest niezgodne z regulaminem - bo czasami jest tak, że znam kilka chętnych osób (włącznie ze mną), a organizatorce jest nie po drodze - o co zresztą pretensji nie mam. W końcu to ich wolna wola i wolny czas poświęcony innym Wizażankom.
Stary 2010-01-09, 23:06   #1562
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

Właśnie zaświtał mi w mojej pustej łepetynie pewien pomysł, w tej sytuacji jaka teraz ma miejsce do puki oczywiście nie będzie oficjalnego komunikatu z góry i do puki nie zostaną poczynione konkretne kroki to pomyślałam że w razie czego powinno zostać zamknięte podforum zakupowe a chęć organizacj zamówienia konkretnie z danej firmy etc powinna być ogłaszana na odpowiednim forum mam tu na myśli "pytania odnośnie zamówień" a reszta powinna odbywać się przez wymianę PW.Chodzi mi o kwestie tego aby było wiadomo kto organizuje zamówienie, z jakiej firmy etc.Aby nie było miejsca na sytuację w któej nie będzie szansy teraz dostać się na spólne zakupy.Bo biorąc pod nóż choćby EDM to ja osobiście nie zrobię zamówienia na 12 produktów pełnowymiarowych jednorazowo bo mnie na to nie stać.

SugaMama1988 jest offline  
Stary 2010-01-09, 23:40   #1563
vril
Zakorzenienie

SugaMama1988 sugerujesz, by wrocono do dzikich zamowien bez jakiejkolwiek kontroli z naszej strony? To podforum powstalo, by wlasnie takie praktyki ukrocic, a potem domagac sie od nas polowania na czarownice i wkraczania z oddzialem pod bronia. Szefostwo nigdy sie na takie rozwiazanie nie zgodzi, nie mowiac o tym, ze Ja uwazam je za zle.

Astro zdaje sobie sprawe, ze wierzysz w swoje racje ale prosze powstrzymaj sie w oskarzeniach i zarzucaniu kiludziesieciu osobom na tym podforum nieuczciwosci i zapedow do wyzyskiwania innych. Sprawa, ktora nam opisujesz na PW miala miejsce zanim powstalo podforum zakupowe, a zamowienia byly robione na dziko, nie ma juz na forum "dowodow pisanych" z tamtego okresu, tak jak ma to miejsce teraz.
Nie pisz tez, ze nie chcesz juz "robic afery" - pociagnelas temat, ostro i dosadnie, wiec sie z niego nie wycofuj. Zarzucilas (jako pierwsza) nieuczciwosc jednej z Organizatorek, wiec badz konsekwentna i wraz z modami wyjasnij ta sytuacje do konca. Nie pozwole rzucac oskarzen, a potem wycofywac sie cichcem, bo zrobilo sie "za glosno".
vril jest offline  
Stary 2010-01-09, 23:47   #1564
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

Vril, same to sugerujecie mówiąc o organizowaniu zamówien poza forum przez PW, tylko jak ktoś ma sie o takim zamówieniu dowiedzieć?Pisać nagminnie prywatne wiadomości do każdej wizażanki do której ma się jakieś tam zaufanie czy aby nie organizuje takiego a takiego zamówienia?
Bo ja innego rozwiązania nie widze, a odebranie możliwości wspólnych zamówień myśle,że było by krzywdzące bardzo.

Stary 2010-01-09, 23:48   #1565
deneb3
Zadomowienie

tak sobie czytam i czytam

uważam, że jest wystarczająca ilość organizatorek

jak można mieć pretensje, o to, że nikt nie chce złożyć jakiegoś tam zamówienia? nie ma wystarczającej ilości chętnych - tylko jedna osoba
to całkowicie rozumiem, że nikt nie chce zamówienia zorganizować

organizatorka nie ma obowiązku organizowania zamówienia na żądanie innych - to jej dobra wola

dwa
po co nam organizatorki, które organizują sporadycznie zamówienia? później nikt do zamówień nie chce dołączać i ciągną się one tygodniami czasami z tego co widziałam
po co jeszcze rozmnażać ilość organizatorek

chylę czoła przed naszymi modkami bo wiem ile to pracy wymaga
aby forum działało tak sprawnie jak to nasze
deneb3 jest offline  
Stary 2010-01-09, 23:51   #1566
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Cytat:
Napisane przez SugaMama1988 Pokaż wiadomość
Vril, same to sugerujecie mówiąc o organizowaniu zamówien poza forum przez PW, tylko jak ktoś ma sie o takim zamówieniu dowiedzieć?Pisać nagminnie prywatne wiadomości do każdej wizażanki do której ma się jakieś tam zaufanie czy aby nie organizuje takiego a takiego zamówienia?
Bo ja innego rozwiązania nie widze, a odebranie możliwości wspólnych zamówień myśle,że było by krzywdzące bardzo.
to byla odpowiedź na pytanie czy to nielegalne- nie, karać za to nikogo nie będziemy, ale w razie problemów nie pomożemy. Nie sugerujemy, że popieramy takie praktyki. Wszelkie ogłoszenia o zamówieniach przez osoby spoza listy będa karane punktami za łamanie regulaminu.

Pomysł zamykania podforum na pewno nie przejdzie
rozwielitka jest offline  
Stary 2010-01-09, 23:55   #1567
Astro
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
SugaMama1988 sugerujesz, by wrocono do dzikich zamowien bez jakiejkolwiek kontroli z naszej strony? To podforum powstalo, by wlasnie takie praktyki ukrocic, a potem domagac sie od nas polowania na czarownice i wkraczania z oddzialem pod bronia. Szefostwo nigdy sie na takie rozwiazanie nie zgodzi, nie mowiac o tym, ze Ja uwazam je za zle.

Astro zdaje sobie sprawe, ze wierzysz w swoje racje ale prosze powstrzymaj sie w oskarzeniach i zarzucaniu kiludziesieciu osobom na tym podforum nieuczciwosci i zapedow do wyzyskiwania innych. Sprawa, ktora nam opisujesz na PW miala miejsce zanim powstalo podforum zakupowe, a zamowienia byly robione na dziko, nie ma juz na forum "dowodow pisanych" z tamtego okresu, tak jak ma to miejsce teraz.
Nie pisz tez, ze nie chcesz juz "robic afery" - pociagnelas temat, ostro i dosadnie, wiec sie z niego nie wycofuj. Zarzucilas (jako pierwsza) nieuczciwosc jednej z Organizatorek, wiec badz konsekwentna i wraz z modami wyjasnij ta sytuacje do konca. Nie pozwole rzucac oskarzen, a potem wycofywac sie cichcem, bo zrobilo sie "za glosno".
Nie wycofuję się z niczego co powiedziałam - już od kilkunaście minut temu udzieliłam modce wyjaśnień, a pociągnęłam temat bo tak jak już pisałam sądziłam, że to zjawisko masowe, to po pierwsze, a po drugie tak jak pisałam uważam, że niektóre organizatorki powinno się sprawdzić. A po trzecie to co piszę na PW do Hexx i rozwielitki nie powinno chyba wychodzić na forum ogólnym, wg mnie nie powinno to nawet trafić do Ciebie słowo w słowo - chyba jest jakieś zachowanie tajemnicy korespondencji jeśli już piszę na PW prawda

Ale jeżeli już chcesz wiedzieć, chociaż na pewno zostało Ci to już przekazane, że napisałam wyraźnie do Hexx, że udzielę wszelkich niezbędnych informacji i pomocy łącznie ze screenami wiadomości PW. Myślałam, że dyskusja odnośnie konkretnej osoby przeniesie się na PW, jednak jeśli chcesz pisać tutaj... A to że sprawa miała miejsce zanim powstało to podforum - ja wyraźnie pisałam, że sprawa miała miejsce w lipcu.
Stary 2010-01-09, 23:56   #1568
vril
Zakorzenienie

Zamowienia off-line, wsrod znajomych. Nie sugeruje, ze maja byc tworzone dzikie zamowienia na PW, jedynie zaznaczam, ze nie mamy wplywu na wasze dzialania na PW - tyle.

Daneb3 - fakt, czesc osob, ktore sie do nas zglaszala chcialo zostac Organizatorkami, bo wtedy im to bylo na reke - szukaly chetnych do dolaczenia sie, bo same nie byly w stanie uzbierac duzego zamowienia dla samych siebie, badz chcialy obnizyc sobie koszty przesylki.
Chocby teraz, w obecnym tygodniu porzadkujac podforum skasowalam trzy anulowane zamowienia z powodu braku chetnych. Wy tego nie widzicie, natomiast kazda ogladana przeze mnie strona jest usiana skasowanymi postami - istny mlyn offtopow, anulowanych zamowien, uczestnictwa, itp.
Dziekuje za zrozumienie

Edit.
Astro - skoro uwazasz tak jak piszesz czemu to tlamsisz w sobie zamiast napisac do modow? A fakt, ze znam twoja korespondencje wyslana do modow - to chyba oczywiste?! Jestem moderatorem tego forum, wszelkie sprawy sa rozwazane w granie moderatorow, a nie przez jedna osobe i kazdy zwracajac sie z jakimkolwiek problemem ma obowiazek napisac do KAZDEGO moderatora forum, ktorego dana sprawa dotyczy. Ta kwestia jest tak oczywista, ze az smieszna. Chyba nie sadzilas, ze kwestia wyjasnienia sprawy twoich oskarzen zostanie zalatwiona poza mna, bo nie raczylas zwrocic sie rowniez do mnie?
Kolejny raz dalas dowod na to, ze nie znasz podstaw funkcjonowania forum, a tym samym nie nadajesz sie na organizatora.
Co do odpowiedzi na wczesniejszy post - piszac o zaprzestaniu rzucania oskarzen i wycofywaniu sie mialam na mysli twoje posty przed moim o "o 5 uczciwych organizatorkach i nie robieniu afery", to tez musze wykladac lopatologicznie? W ktorym zdaniu odnioslam sie do jakiejs konkretnej twojej wypowiedzi na PW? Odpisalam na to, co sama napisalas wczesniej na tym watku - zamowienie jest z lipca, sprawdzamy to (to ja zrebie w watek sprzed pol roku szukajac zamowienia psujac wzrok o polnocy, wiec nie zarzucaj mi braku checi w wyjasnieniu tej sprawy). Prosze ochlon zanim cos napiszesz, bo wyraznie nakrecasz sie negatywnymi emocjami.

Przykro mi ale ja wysiadam - wyjasnilismy jasno jakie jest nasze stanowisko, dalsze powtarzanie tych samych argumentow, powielanie tematu bez konca i ladowanie forum zlymi emocjami mija sie z celem. Dalsza dyspute w tym tonie uznam za trollizm i tak tez potraktuje.
Sprawa oskarzen zostanie wyjasniona na PW w kregu moderatorow, o ewentualnych naduzyciach poinformujemy ogol.

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-01-10 o 00:27
vril jest offline  
Stary 2010-01-10, 00:02   #1569
cathy
Organizatorka

GG do cathy

a ja od siebie napiszę tylko tyle, że przykro się robi czytając niektóre wypowiedzi...

Raz, że napisanie o nieuczciwości jednej z organizatorek rzuca cień podejrzeń na wszystkie, a dwa, że stwierdzenie, że "może nowe będą lepsze" po prostu boli...
cathy jest offline  
Stary 2010-01-10, 00:11   #1570
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

Astro, na każdej części wizażu jest zaznaczone kto jest odpowiedzialny za jej moderację, więc zostaw Hexx w spokoju i zerknij w prawy dolny róg- zawracaj głowę mnie i Vril- PW pisz proszę na raz do nas obu, wszelkie sprawy omawiamy wspólnie. Sprawa zostanie wyjaśniona, obiecuję to wszystkim a jej wynik zostanie podany do wiadomości publicznej, gdyż jak cathy zaznaczyła oskarżenie dotyka wszystkie organizatorki.

Zaczynam się zastanawiać czy to nie jest sprytna prowokacja trolla...

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2010-01-10 o 00:12
rozwielitka jest offline  
Stary 2010-01-10, 00:17   #1571
Astro
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Astro - skoro uwazasz tak jak piszesz czemu to tlamsisz w sobie zamiast napisac do modow? A fakt, ze znam twoja korespondencje wyslana do modow - to chyba oczywiste?! Jestem moderatorem tego forum, wszelkie sprawy sa rozwazane w granie moderatorow, a nie przez jedna osobe i kazdy zwracajac sie z jakimkolwiek problemem ma obowiazek napisac do KAZDEGO Moderatora forum, ktorego dana sprawa dotyczy. Ta kwestia jest tak oczywista, ze az smieszna. Chyba nie sadzials, ze kwestia wyjasnienia sprawy twoich oskarzen zostanie zalatwiona poza mna, bo nie raczylas zwrocic sie rowniez do mnie?
Kolejny raz dalas dowod na to, ze nie znasz podstaw funkcjonowania forum, a tym samym nie nadajesz sie na organizatora.
Co do odpowiedzi na wczesniejszy post - piszac o zaprzestaniu rzucania oskarzen i wycofywaniu sie mialam na mysli twoje posty przed moim o "o 5 uczciwych organizatorkaach i nie robieniu afery", to tez musze wykladac lopatologicznie? Prosze ochlon zanim cos napiszesz, bo wyraznie nakrecasz sie negatywnymi emocjami.

To, że wiesz o tym co piszę z innymi modkami to jest dla mnie oczywiste (sama przez długi czas byłam adminem jednego z motoryzacyjnych forum i wiem jak to działa) natomiast o tym co piszę na PW nie masz wg prawa pisać na forum ogólnym bez mojej zgody, a ja takiej nie udzieliłam.

Ja się nie nakręcam, a pisząc o 5 uczciwych organizatorkach wyraźnie napisałam, że fajnie że się sprawa wyjaśni i że nie musi być wg mnie rozwijana lista organizatorek, byle żeby te co były były uczciwe. Cyfra 5 była przenośnią - myślę, że nikt nie miał problemu ze zrozumieniem.

Rozwielitko wybacz ale wolę pisać z Hexx, gdyż ona sposód Waszej trójki modek jako jedyna okazała mi zrozumienie i podeszła do sprawy z pomocą, bez naskakiwania na mnie. Nie wiem czy można sprowokować wystąpienie zamówienia, przelewu itd. z lipca zeszłego roku...

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2010-01-10 o 00:27 Powód: literówka
Astro jest offline  
Stary 2010-01-10, 00:30   #1572
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
a ja od siebie napiszę tylko tyle, że przykro się robi czytając niektóre wypowiedzi...

Raz, że napisanie o nieuczciwości jednej z organizatorek rzuca cień podejrzeń na wszystkie, a dwa, że stwierdzenie, że "może nowe będą lepsze" po prostu boli...
to samo chciałam napisać
adusiadu jest offline  
Stary 2010-01-10, 01:12   #1573
cotka
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Miciel Pokaż wiadomość
ja z aroma na pewno brałabym jeden pełnowymiarowy cień i pewnie dobrałabym trochę drobiazgów
No to jest nas 3
nie wiem jak wysylka sie ma, ale jutro powoli zaczne sie oglaszac to mzoe sie zbirze 4-5 osob

Co do zamowien, to ja np chcialam zorganizowc zamowienie z EDMu i nie bylo chetnych, wiec sama sie do kogos dolacze
Tak to jest. z EDMu sa zamowienia nieustannie, a np z Meow sporadycznie no i tyle. zycie.

Edytowane przez cotka
Czas edycji: 2010-01-10 o 01:52
cotka jest offline  
Stary 2010-01-10, 12:13   #1574
EmilaDz78
Zadomowienie

Współczuję organizatorkom-są odpowiedzialne za kasę,przesyłki,biegają na pocztę i stoją tam czasem w gigantycznych kolejkach,często dzielą w domu kosmetyki według życzenia wizażanek,martwią się że w trakcie przesyłki coś się poodkrecało i będzie na nie,jak paczka zaginie korespondują z firmą-chyba jest wystarczająco roboty i zachodu ,trochę szacunku im się należy!!!
Astro nie bij piany bo to robi się nudne.
Jestem tu nowa ale naprawdę panuje tu ład i porządek,a uczestnicząc w kilkunastu zamówieniach miałam same miłe doświadczenia.

Jeżeli Astro chcesz by zorganizowano jakieś zamówienie to wystarczy dodać- bardzo proszę,ja tez w grudniu kilka razy prosiłam o pędzlowe Lumier,wystarczyło napisać grubszą czcionką i bardzo ładnie poprosić i po problemie.
Przy Twoim tonie wypowiedzi też by mi się nie chciało organizować zamówienia.

Pisałaś że na innym forum też Cię tak przyjęto a pózniej zafundowałaś nowy serwer,z pewnością tu tez mogłabyś zrobic wiele dobrego bo zapału Ci nie brakuje ale dziwię się że nie masz refleksji nad sobą,bo ten pretensjonalny ton niweluje wszystkie Twoje starania.

Edytowane przez EmilaDz78
Czas edycji: 2010-01-10 o 22:13
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-01-10, 12:32   #1575
fluxus9
A cobra on my left...

Cytat:
Napisane przez cotka Pokaż wiadomość
No to jest nas 3
nie wiem jak wysylka sie ma, ale jutro powoli zaczne sie oglaszac to mzoe sie zbirze 4-5 osob

Co do zamowien, to ja np chcialam zorganizowc zamowienie z EDMu i nie bylo chetnych, wiec sama sie do kogos dolacze
Tak to jest. z EDMu sa zamowienia nieustannie, a np z Meow sporadycznie no i tyle. zycie.

co do MEOW, to ja na przykłada otworzyłam takie zamówienie jakiś tydzień temu, a mimo wczesniejszych deklaracji zgłosiła się póki co tylko jedna osoba...
Problem w tym, ze wiele uczestniczek z lenistwa nie kotroluje tego, jakie zamówienia są w danym momencie organizowane, kiedy mogłyby się bez problemu podłączyć, tylko nagle sobie w pewnym momencie przypomina i wówczas prawie żąda, zeby takie zamówienie zostało jak najszybciej zorganizowane...

_________________________ ___
fluxus9 jest offline  
Stary 2010-01-10, 12:38   #1576
SugaMama1988
Zadomowienie

GG do SugaMama1988

Cytat:
Napisane przez EmilaDz78 Pokaż wiadomość
Współczuję organizatorkom-są odpowiedzialne za kasę,przesyłki,biegają na pocztę i stoją tam czasem w gigantycznych kolejkach,często dzielą w domu kosmetyki według życzenia wizażanek,martwią się że w trakcie przesyłki coś się poodkrecało i będzie na nie,jak paczka zaginie korespondują z firmą-chyba jest wystarczająco roboty i zachodu ,trochę szacunku im się należy!!!
Astro nie bij piany bo to robi się nudne.
Jestem tu nowa ale naprawdę panuje tu ład i porządek,a uczestnicząc w kilkunastu zamówieniach miałam same miłe doświadczenia.

Jeżeli Astro chcesz by zorganizowano jakieś zamówienie to wystarczy dodać- bardzo proszę,ja tez w grudniu kilka razy prosiłam o pędzlowe Lumier,wystarczyło napisać grubszą czcionką i bardzo ładnie poprosić i po problemie.
Przy Twoim tonie wypowiedzi też by mi się nie chciało organizować zamówienia.
Ja mogę się wypowiadać tylko i wyłącznie za siebie, niejednokrotnie brałam udział w zamówieniach na mineralnym a wcześniej też na innych wątkach i mam ogromny szacunek, że któraś z wizażanek chce poświęcać na to swój czas.Pakowanie, wysyłanie czy chociażby adresowanie i dzielenie wszystkeigo zajmuje dużo czasu ale przecież nikt nie robi tego na siłę tak?
Każda wizażanka decydująca się na bycie organizatorką wiedziała czego może się spodziewać,że jest to dużo babrania się często okupione jest to nerwową atmosferą bo zamówienie nie jest kompletne,bo czas jego dostarczenia się wydłuża,bo coś przyleciało zepsute, rozwalone, bo ktoś ma pretensje etc. i wszystko jest na głowie organizatorki bo tylko ona może to załatwić walcząc z konkretną firmą.Ale kurcze no przecież każdy świadomie sie zdecydował na to bez korzyści majątkowych a jedynie dla chęci pomocy innym i dzieleniu się swoją wiedzą i zarażaniu coraz większej rzeczy wizażanek minerałami i naturalną pielęgnacją.Za co ja osobiście jestem wdzięczna wielu wizażankom z którymi miałam do czynienia bo są to same pozytywne odczucia i wiele mnie dziewczyny nauczyłyście.Ale też nie chcę byc traktowana z łaską bo jednak jakaś odpowiedziałność na organizatorkach spoczywa i nie bez kozery usyskały takie miano.Mnie się na szczęście zadna nie fajna sytuacja nie zdarzyła i mam bardzo pozytywne odczucia do dziewczyn szczególnie(Cathy, Farraige ,Islindil,Wiedzma86 czy Insane) bo z nimi mam największy kontak i najwięcej do czynienia.
Szacunek do siebie na wzajem przede wszystkim, bo inaczej zapanuje niezdrowa atmosfera i stracimy coś fajnego co i tak zostało już nadszarpnięte, bo ja mam chwilową niechęć do oddzywania się w ogóle.

Edytowane przez SugaMama1988
Czas edycji: 2010-01-10 o 12:39
Stary 2010-01-10, 12:49   #1577
vril
Zakorzenienie

Cytat:
Każda wizażanka decydująca się na bycie organizatorką wiedziała czego może się spodziewać,że jest to dużo babrania się często okupione jest to nerwową atmosferą bo zamówienie nie jest kompletne,bo czas jego dostarczenia się wydłuża,bo coś przyleciało zepsute, rozwalone, bo ktoś ma pretensje etc. i wszystko jest na głowie organizatorki bo tylko ona może to załatwić walcząc z konkretną firmą.Ale kurcze no przecież każdy świadomie sie zdecydował na to bez korzyści majątkowych a jedynie dla chęci pomocy innym i dzieleniu się swoją wiedzą i zarażaniu coraz większej rzeczy wizażanek minerałami i naturalną pielęgnacją.
Nie, tak nie jest.
Powtarzam jeszcze raz - podforum powstalo by usystematyzowac nisze powstala wiele miesiecy temu i tylko tyle. Wyraznie zaznaczylismy w regulaminie, ze zamowienia sa realizowane przez Organizatorki tylko i wylacznie dzieki ich dobrej woli i checi - nie maja i nigdy nie beda mialy obowiazku tego robic, stad mowienie o jakiejkolwiek lasce lub jej braku jest nieporozumieniem. Niestety wciaz wiele osob blednie rozumie istnienie tego dzialu. Organizatorka robi zamowienie gdy to Jej jest na reke, nie odwrotnie - to sa prywatne osoby, uzytkownicy forum, tacy jak cala reszta, poswiecaja swoj czas, bo maja taka chec czy fanaberie - tyle. Pisanie wciaz o "laskawym" traktowaniu jest uwlaczajace skoro nigdy funkcja organizatora nie byla poddawana wymaganiom, o ktorych piszesz.

Cala reszte bardzo prosze o powstrzymanie sie od komentarzy odnosnie wczorajszej dyskusji. Rozumiem, ze czesc z was mogla sie poczuc urazona, jednak nie moge pozwolic na krucjaty miedzy Wizazankami. Z gory dziekuje

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2010-01-10 o 12:53
vril jest offline  
Stary 2010-01-10, 13:05   #1578
Astro
Zadomowienie

Nie chciałam już więcej odpisywać na pewne tematy w tym wątku, ale czuję się nijako wywołana do tablicy.

EmilaDz78 kilkukrotnie były spokojne prośby z mojej strony o pędzlowe zamówienie Lumiere:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1483
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1486
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1490

wg mnie nie muszę chyba pisać wielkimi literami czy grubszą czcionką, bo każda organizatorka czytać umie. Praktyka pokazała, że to zamówienie będzie realizowane (są 4 osoby) przez *Insane na PW. Więc czasami zdarzy się tak, że nie wystarczy jak piszesz ładnie poprosić i znajdzie się organizatorka (z oficjalnej listy).
Ponadto pisaniem, że mam nie bić piany, bo to robi się nudne - jak widzisz ja już nie wypowiadałam się w tym temacie - jedynie Twój post, który jest bezpośrednio kierowany w moją stronę zmusza mnie, żeby sklecić parę słów.
Piszesz, że uczestniczyłaś w kilkunastu zamówieniach i masz same miłe wspomnienia - to super, bo ja niestety nie miałam tego szczęścia i moje pierwsze pozostawiło mieszane uczucia (czy było coś nie tak to się mam nadzieję wyjaśni) i wybacz, ale dlatego został poruszony ten temat, kiedy rozwielitka napisała, że nie będą przyjmowane nowe organizatorki, nie będzie też zmieniana lista tych starych to pomyślałam sobie, że bardzo szkoda, bo uważam że zawsze można coś poprawić, zawsze może być ktoś lepszy, zwłaszcza, że tak jak napisałam spotkałam się z taką i taką sytuacją... i z mojej strony nie było to bicie piany, a jedynie zwrócenie uwagi na fakt, że modki nie chcą nic zmieniać, mimo że wg mojej opinii nie wszystko jest na tyle super, żeby nie zmieniać. Świat się zmienia, my się zmieniamy, nie można być skostniałym na zmiany wg mnie.

Chciałam się też odnieść do wypowiedzi cathy i adusiadu. Tak jak odniosłam się w moich postach do braku możliwości przyjmowania nowych organizatorek, że nowe mogą być lepsze, to niestety, ale tak jest świat zbudowany, że zawsze może przyjść ktoś nowy lepszy, bo nie ma ludzi niezastąpionych, i wg mnie nie ma się tu czemu dziwić. Zawsze może znaleźć się ktoś kto będzie lepszy od nas. Przykro mi, że poczułyście się urażone, ale niestety fakt jest taki, że sprawa jest rozpatrywana przez modki i być może nastąpiło zdarzenie, które zwraca uwagę na uczciwość jednej spośród Was i wg mnie należy w tym przypadku doprowadzić do wyjaśnienia sprawy, ale nie było więcej takich podejrzeń. W każdym środowisku mogą się zdarzyć pewne niejasności i wg mnie Wam też powinno zależeć na oczyszczeniu sytuacji i wyjaśnieniu sprawy. Również uważam, że niektóre z Was robią kawał dobrej roboty - moje drugie zamówienie z Faa przebiegło już bez ekscesów (wczoraj zajrzałam w arkusz, było piękne rozliczenie kursu dolara także - o czym wcześniej nie widziałam, bo niestety w moim pierwszym zamówieniu tego nie było), dopłaciłam po sprawie, ale niestety przy pierwszy zamówieniu nawet nie widziałam takiego rozliczenia...

Wiele z nowych osób naprawdę uwierzcie mi, że nie wie skąd się biorą kwoty z zamówień (zwłąszcza EDM), nie umieją tego policzyć (widać to chociażby po ilości błędów w wyliczeniach i częstych pytaniach o podliczenie, bo same nie wiedzą jak to zrobić). To do organizatorki, która i tak to liczy powinno należeć wg mnie "zaopiekowanie" się taką początkującą osobą - podanie jej kwoty jaką ma wpłacić, a później zasugerowanie że jest już wyliczenie. W moim pierwszy zamówieniu ani nie znałam kwoty, ani nie widziałam wyliczenia i nie mówcie mi, że to nie ma znaczenia, że o tym piszę. Dla mnie i dla osób nowych (bo teraz to ja już umiem sobie wyliczyć) ma to znaczenie, a niestety jestem osobą, która mimo, iż wieszają na mnie psy napiszę co myślę, bo zawsze się łudzę, że może to coś zmieni na lepsze, a nie zależy mi na opinii na temat mojej osoby, chociaż trochę mi przykro, że to na mnie wiesza się psy mimo, iż moim błędem było tylko to, że sama nie umiałam policzyć. I nadal uważam, że zamykanie się modek na zmiany nie jest dobre, bo owszem zamówienia są organizowane, wśród niektórych nawet wzorcowo, ale zawsze może być lepiej.

I proszę o nie odpisywanie osób, które nie miały nic wspólnego z dyskusją (postami typu że niepotrzebnie biję pianę itd.), bo niepotrzebnie tylko ciągną tę dyskusję w nieskończoność. Tak jak napisałam ja sprawę uważam za zamkniętą, powiedziałam swoje zdanie, którego nie zmieniłam do tej pory.

I chciałam się jeszcze odnieść do tego, że doskonale wiem, że organizatorka nie ma przymusu zamówienia, jednak ja wyraźnie pisałam, że chodzi nam o to, że są organizatorki, które chcą organizować dane zamówienia, ale nie mają takiej możliwości bo zamknięto listę organizatorek.

Edytowane przez Astro
Czas edycji: 2010-01-10 o 13:15 Powód: dopisanie ostatniego akapitu.
Astro jest offline  
Stary 2010-01-10, 13:34   #1579
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
Nie chciałam już więcej odpisywać na pewne tematy w tym wątku, ale czuję się nijako wywołana do tablicy.

EmilaDz78 kilkukrotnie były spokojne prośby z mojej strony o pędzlowe zamówienie Lumiere:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1483
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1486
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1490

wg mnie nie muszę chyba pisać wielkimi literami czy grubszą czcionką, bo każda organizatorka czytać umie. Praktyka pokazała, że to zamówienie będzie realizowane (są 4 osoby) przez *Insane na PW. Więc czasami zdarzy się tak, że nie wystarczy jak piszesz ładnie poprosić i znajdzie się organizatorka (z oficjalnej listy).
Ponadto pisaniem, że mam nie bić piany, bo to robi się nudne - jak widzisz ja już nie wypowiadałam się w tym temacie - jedynie Twój post, który jest bezpośrednio kierowany w moją stronę zmusza mnie, żeby sklecić parę słów.
Piszesz, że uczestniczyłaś w kilkunastu zamówieniach i masz same miłe wspomnienia - to super, bo ja niestety nie miałam tego szczęścia i moje pierwsze pozostawiło mieszane uczucia (czy było coś nie tak to się mam nadzieję wyjaśni) i wybacz, ale dlatego został poruszony ten temat, kiedy rozwielitka napisała, że nie będą przyjmowane nowe organizatorki, nie będzie też zmieniana lista tych starych to pomyślałam sobie, że bardzo szkoda, bo uważam że zawsze można coś poprawić, zawsze może być ktoś lepszy, zwłaszcza, że tak jak napisałam spotkałam się z taką i taką sytuacją... i z mojej strony nie było to bicie piany, a jedynie zwrócenie uwagi na fakt, że modki nie chcą nic zmieniać, mimo że wg mojej opinii nie wszystko jest na tyle super, żeby nie zmieniać. Świat się zmienia, my się zmieniamy, nie można być skostniałym na zmiany wg mnie.

Chciałam się też odnieść do wypowiedzi cathy i adusiadu. Tak jak odniosłam się w moich postach do braku możliwości przyjmowania nowych organizatorek, że nowe mogą być lepsze, to niestety, ale tak jest świat zbudowany, że zawsze może przyjść ktoś nowy lepszy, bo nie ma ludzi niezastąpionych, i wg mnie nie ma się tu czemu dziwić. Zawsze może znaleźć się ktoś kto będzie lepszy od nas. Przykro mi, że poczułyście się urażone, ale niestety fakt jest taki, że sprawa jest rozpatrywana przez modki i być może nastąpiło zdarzenie, które zwraca uwagę na uczciwość jednej spośród Was i wg mnie należy w tym przypadku doprowadzić do wyjaśnienia sprawy, ale nie było więcej takich podejrzeń. W każdym środowisku mogą się zdarzyć pewne niejasności i wg mnie Wam też powinno zależeć na oczyszczeniu sytuacji i wyjaśnieniu sprawy. Również uważam, że niektóre z Was robią kawał dobrej roboty - moje drugie zamówienie z Faa przebiegło już bez ekscesów (wczoraj zajrzałam w arkusz, było piękne rozliczenie kursu dolara także - o czym wcześniej nie widziałam, bo niestety w moim pierwszym zamówieniu tego nie było), dopłaciłam po sprawie, ale niestety przy pierwszy zamówieniu nawet nie widziałam takiego rozliczenia...

Wiele z nowych osób naprawdę uwierzcie mi, że nie wie skąd się biorą kwoty z zamówień (zwłąszcza EDM), nie umieją tego policzyć (widać to chociażby po ilości błędów w wyliczeniach i częstych pytaniach o podliczenie, bo same nie wiedzą jak to zrobić). To do organizatorki, która i tak to liczy powinno należeć wg mnie "zaopiekowanie" się taką początkującą osobą - podanie jej kwoty jaką ma wpłacić, a później zasugerowanie że jest już wyliczenie. W moim pierwszy zamówieniu ani nie znałam kwoty, ani nie widziałam wyliczenia i nie mówcie mi, że to nie ma znaczenia, że o tym piszę. Dla mnie i dla osób nowych (bo teraz to ja już umiem sobie wyliczyć) ma to znaczenie, a niestety jestem osobą, która mimo, iż wieszają na mnie psy napiszę co myślę, bo zawsze się łudzę, że może to coś zmieni na lepsze, a nie zależy mi na opinii na temat mojej osoby, chociaż trochę mi przykro, że to na mnie wiesza się psy mimo, iż moim błędem było tylko to, że sama nie umiałam policzyć. I nadal uważam, że zamykanie się modek na zmiany nie jest dobre, bo owszem zamówienia są organizowane, wśród niektórych nawet wzorcowo, ale zawsze może być lepiej.

I proszę o nie odpisywanie osób, które nie miały nic wspólnego z dyskusją (postami typu że niepotrzebnie biję pianę itd.), bo niepotrzebnie tylko ciągną tę dyskusję w nieskończoność. Tak jak napisałam ja sprawę uważam za zamkniętą, powiedziałam swoje zdanie, którego nie zmieniłam do tej pory.

I chciałam się jeszcze odnieść do tego, że doskonale wiem, że organizatorka nie ma przymusu zamówienia, jednak ja wyraźnie pisałam, że chodzi nam o to, że są organizatorki, które chcą organizować dane zamówienia, ale nie mają takiej możliwości bo zamknięto listę organizatorek.
Jeżeli chodzi o wyliczenia to wszystko jest w 1 poście zawsze można spytać lub zajżeć w arkusz.
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-01-10, 14:27   #1580
Malinn
Zakorzenienie

Astro...co do bledow... to po pierwsze zapisujac sie do jakiegos zamowienia mysle, ze trzeba miec na tyle rozeznanie aby potrafic samemu sobie policzyc, jesli nie potrafilas moglas zapytac, za to nie bija... to podobne do ulubionego pytania na watku EDM o przesylke albo zestawy probek, wszystko jest napisane a nikomu sie nie chce zajrzec i doczytac...Z reszta w lipcu zamowienia byly na tyle rozwiniete, ze mozna bylo samemu doczytac, popatrzec na schematy innych... to taka sama wina organizatorki, ze niezwrocila na to uwagi jak i Twoja

Co do listy oranizatorek... mysle, ze widzisz to wsyztsko z twojej perspektywy... zadna organizatorka nie miala potrzeby zorganizowania zamowienia( a to zaden obowiazek organizatoek) wiec stwierdzilas, ze nie sa na tyle dobre... i na pewno znajda sie lepsze... np. nowa ktora organizatorka, ktora tez chce TO zamowienie... tylko wez prosze pod uwage, ze teraz moderatorki, zgodza sie na nowa organizatorke.. za pare dni, ktos inny wyjdzie z propozycja zamowienia ze sklepu X, nie bedzie organizatorki, znajdzie sie inna-nowa... pozniej ta sytuacja znowu sie potworzy...i pozniej kolejny raz i tak w nieskonczonosc... i znowu pojawia sie organizatorki, ktore organizuja rzadko zamowienia...i znowu znajdzie sie ktos kto bedzie narzekal tak jak Ty w tej chwili... i zrobi sie wielki niekontorlowany balagan...

Z reszta mysle, ze moglas napisac bezposrednio do ktorejs z organizatorek prosbe o organizacje takiego zamowienia... i pewnie z tych 23 znalazlo by sie kilka, ktore nie robily by problemu... nie kazda organizatorka sledzi ten watek....
Stary 2010-01-10, 14:33   #1581
EmilaDz78
Zadomowienie

Cytat:
Ja mogę się wypowiadać tylko i wyłącznie za siebie, niejednokrotnie brałam udział w zamówieniach na mineralnym a wcześniej też na innych wątkach i mam ogromny szacunek, że któraś z wizażanek chce poświęcać na to swój czas.Pakowanie, wysyłanie czy chociażby adresowanie i dzielenie wszystkeigo zajmuje dużo czasu ale przecież nikt nie robi tego na siłę tak?
Każda wizażanka decydująca się na bycie organizatorką wiedziała czego może się spodziewać,że jest to dużo babrania się często okupione jest to nerwową atmosferą bo zamówienie nie jest kompletne,bo czas jego dostarczenia się wydłuża,bo coś przyleciało zepsute, rozwalone, bo ktoś ma pretensje etc. i wszystko jest na głowie organizatorki bo tylko ona może to załatwić walcząc z konkretną firmą.Ale kurcze no przecież każdy świadomie sie zdecydował na to bez korzyści majątkowych a jedynie dla chęci pomocy innym i dzieleniu się swoją wiedzą i zarażaniu coraz większej rzeczy wizażanek minerałami i naturalną pielęgnacją.Za co ja osobiście jestem wdzięczna wielu wizażankom z którymi miałam do czynienia bo są to same pozytywne odczucia i wiele mnie dziewczyny nauczyłyście.Ale też nie chcę byc traktowana z łaską bo jednak jakaś odpowiedziałność na organizatorkach spoczywa i nie bez kozery usyskały takie miano.Mnie się na szczęście zadna nie fajna sytuacja nie zdarzyła i mam bardzo pozytywne odczucia do dziewczyn szczególnie(Cathy, Farraige ,Islindil,Wiedzma86 czy Insane) bo z nimi mam największy kontak i najwięcej do czynienia.
Szacunek do siebie na wzajem przede wszystkim, bo inaczej zapanuje niezdrowa atmosfera i stracimy coś fajnego co i tak zostało już nadszarpnięte, bo ja mam chwilową niechęć do oddzywania się w ogóle.
Masz absolutną rację ale należy pamiętac że w życiu każdego z nas zdarzają sie różne sytuacje np:chorujące dziecko lub inne problemy osobiste,może wtedy brakować czasu na inne mniej ważne sprawy,to nie znaczy że od razu trzeba wymienić organizatorkę.
EmilaDz78 jest offline  
Stary 2010-01-10, 14:46   #1582
vril
Zakorzenienie

Podsumowujac - chcecie zmian ale jak wy to sobie wyobrazacie? Ze teraz wyjde z batem do Organizatorek i zaczne je poganiac zadajac organizowania zamowien na akord, bo jak nie, to wypad z listy?
JA TEGO NIE ZROBIE.

Fakt jest taki, ze TO JEST FORUM, NIE SKLEP!
Foum udostepnia miejsce do "spotkan", okienka postow sluza do kontaktowania sie i TYLE.
Zamowienia USYSTEMATYZOWANO w takiej formie, w jakiej istnialy wtedy, zmiany jak powyzej nie byly naszym celem, a na pewno Ja do nich nie przyloze reki.
Chcecie wiecej i wiecej - macie prawo "chciec" ale nie wymagac od forum, by stalo sie czyms innym niz jest z zalozenia.
vril jest offline  
Stary 2010-01-10, 14:47   #1583
majade
Zakorzenienie

ale przikro dziewczyny... chciałam tylko przypomnieć, ze wszystkie jesteśmy to dobrowolnie, prywatnie, nieodpłatnie (zielone żaby też), dla przyjemności i dysponujemy własnym rozumem. A jeśli coś idzie nie tak, szczególnie w sprawach finansowych to decydując się na wydawanie tu pieniędzy bierzemy kłopot na własnego garba działając zgodnie ze swoim sumieniem i mając pełną świadomość "zasad" które tu przyjęto (głupich czy mądrych, nieważne).

Kluczem do sukcesu jest zrozumienie słowa "forum" i umiejętne odróżnienie jego znaczenia od słowa "sklep" , wraz ze wszelkimi konsekwencjami prawnymi.

Edytowane przez majade
Czas edycji: 2010-01-10 o 14:49
majade jest offline  
Stary 2010-01-10, 21:52   #1584
Viollet87
Zakorzenienie

Gdyby ktoś zechciał zorganizować LAURESS... to ja chętnie i Blusche...

310813
Viollet87 jest offline  
Stary 2010-01-10, 22:01   #1585
adusiadu
Wtajemniczenie

GG do adusiadu

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
ja na pewno bede robic Blusche (podejrzewam, ze nawet wiecej niz jedno), ale dopiero jak skończą urlopować
adusiadu jest offline  
Stary 2010-01-10, 22:16   #1586
cotka
Zadomowienie

Zainteresowane aromaleigh zapraszam
Stary 2010-01-10, 22:34   #1587
aljaka
szyciowa specjalistka :)

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
no proszę bardzo

pialjaka to kraina taka
a tu ja, sama ja
aljaka jest offline  
Stary 2010-01-11, 10:18   #1588
andesigne
Raczkowanie

Jak będzie organizowane zamówienie CS to ja chętnie się dołączę

wziełabym : pędzle, fluid i palete

pozdrawiam
andesigne jest offline  
Stary 2010-01-11, 11:04   #1589
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)

Astro, a może Twoja niemiła sytuacja z pierwszym zamówieniem dotyczyła czasu, kiedy to podforum nie było takie usystematyzowane ?

Sama pamiętam jego początki, nie było arkuszy rozliczeń, tylko do każdego słałam PW albo pisałam na wątku po kilka razy, jak aktualizowałam - arkusze to rewelacyjny pomysł z całą pewnością zdarzało się wtedy więcej wpadek. Nie było tylu podfor, nie było "stron głównych" wątków. Wydaje mi sie, że to przez to takie niemiłe pierwsze zamówienie
Stary 2010-01-11, 11:09   #1590
Chaigata
Zakorzenienie

Dot.: Heavenly Natural Beauty - wspólne zakupy

Powinno dojscjuz dawno... ;/
nie wiem co sie dzieje
drygi raz wysylalam juz

Nowe wątki na forum Wspólne zakupy kosmetyczne

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości