Lidl - zakupy kosmetyczne - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-11-27, 00:01   #601
ouuGlamour
Wtajemniczenie

Dot.: Lidl

dziewczyny, a czy któraś z was testowała pomadkę ochronną?
widziałam, mialam na nią nawet ochotę, bo lubię takie mazidła, ale bałam się, że będzie to totalna kiszka i nie kupiłam.

chyba są 4 wersje, kosztują ok. 5zł
ouuGlamour jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 21:33   #602
marryme21
Zakorzenienie

Tak długo czekałam na Suhadę!
Super,że pojawia się w nowej odsłonie.
Z serii ryżowo-bambusowej jestem bardzo zadowolona,nadal zużywam wakacyjne zapasy. Pędzę jutro na zakupy.

Ciekawi mnie również Cien-Med,szczególnie balsam do ciała z mocznikiem.
znacie jego skład?
marryme21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 23:35   #603
lemka
Zakorzenienie

marryme, a do jakiego Lidla Ty chodzisz? Bo ja nigdy w żadnym nie byłam i zastanawiam się, czy do któregoś się nie przejechać.
Stary 2010-11-28, 23:39   #604
cristilla
Raczkowanie

Ja chcę zdobyć krem do twarzy suhady z zieloną herbata i tonik, nie wiem jak składy, jutro sobie poczytam. Nie wiem czy będą się nadawać do trądzikowej skóry. Jak macie produkty z poprzedniego rzutu to może wkleicie skład kremu do twarzy tak dla zorientowania?
cristilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 23:51   #605
Shee'naz
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ouuGlamour Pokaż wiadomość
widziałam, mialam na nią nawet ochotę, bo lubię takie mazidła, ale bałam się, że będzie to totalna kiszka i nie kupiłam.

Dobry produkt Wysuwane opakowanie jest jest bardzo wygodne, poza tym maja naprawde porządne składy i swietnie pielęgnują usta. Miałam wersję neutalną i grejpfrutową - ta druga daje delikatny poblask koloru, podobnie jak bodajze truskawkowa nivea. Polecam
Shee'naz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-28, 23:53   #606
ouuGlamour
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Dobry produkt Wysuwane opakowanie jest jest bardzo wygodne, poza tym maja naprawde porządne składy i swietnie pielęgnują usta. Miałam wersję neutalną i grejpfrutową - ta druga daje delikatny poblask koloru, podobnie jak bodajze truskawkowa nivea. Polecam
dziękuje bardzo
a czy ten poblask to jakiś intensywny efekt?
ouuGlamour jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-29, 01:49   #607
Kachnaaaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Ja chcę zdobyć krem do twarzy suhady z zieloną herbata i tonik, nie wiem jak składy, jutro sobie poczytam. Nie wiem czy będą się nadawać do trądzikowej skóry. Jak macie produkty z poprzedniego rzutu to może wkleicie skład kremu do twarzy tak dla zorientowania?
Może uda Ci się zrobić szybkie zdjęcie składu tego kremu jak będziesz w lidlu?
Kachnaaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 11:54   #608
antunka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cristilla Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że tej serii z granatem i zieloną herbatą jeszcze nie było więc i poprzedniego rzutu nie było. Ale pewna nie jestem bo kosmetykami z Lidla interesuję się od ponad roku.

Nabyłam żel z aloesem 98%. Bardzo fajny do łagodzenia podrażnień
Zastanawiam sie też nad kremem pod oczy. Może ktoś go już używał i ma swoją opinię?

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

antunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 12:28   #609
cristilla
Raczkowanie

Mam krem pod oczy, ale jeszcze nie używałam, więc nie mam opinii. Jeżeli chodzi o Suhadę to wszystkie kosmetyki mają alcohol w składzie, nie kupiłam nic.
Zdjęcia nie zrobiłam, bo się forum popsuło i nie widziałam prośby
Stary 2010-12-01, 13:32   #610
marryme21
Zakorzenienie

Byłam w Lidlu w poniedziałek,już z samego rana.
Niestety,trochę się rozczarowałam.
W kremach na drugim miejscu alkohol,a na trzecim gliceryna.
Na glicerynę muszę uważać,średnio mi służy.

Zastanawiam się nad olejkiem do ciała,ciekawe czy można go będzie używać na twarz. Jak myślicie,będzie zapychać?

Mydełka mozna powąchać,bo mają wycięte okienka.
Pewnie podobnie pachną pozostałe produkty z serii.
Stary 2010-12-01, 14:38   #611
monik@_monik@
Zadomowienie

A tak się napaliłam na te kosmetyki Rozczarowali mnie tym alkoholem.
Wiecie może, czy tonik jest wart uwagi ?
monik@_monik@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 14:53   #612
cristilla
Raczkowanie

Alkohol na drugim miejscu. Ja też się napaliłam, a nie mam już kremu do twarzy, czekam na przesyłkę z esentii.pl. Ogólnie tragedia bez kremu Wiedziałam, że z tą naturą w LIDLU to za pięknie by było
Stary 2010-12-01, 14:53   #613
Charlotta11
Rozeznanie

Ja miałam tonik z poprzedniej serii ale szybko się go pozbyłam bo wysuszał i do tego zostawiał na skórze jakąś tłustą warstwę...
Stary 2010-12-01, 14:54   #614
cristilla
Raczkowanie

W toniku na drugim miejscu alkohol. Ja się rozczarowałam, wiedziałam, że to zbyt piekne, aby było możliwe
Stary 2010-12-01, 16:15   #615
Drippy
Wtajemniczenie

Taaaa, ja oczywiście w poniedziałek poleciałam do Lidla i się obkupiłam:
2 szampony, krem do twarzy na noc i na dzień, krem do rąk, tonik, żel do twarzy i żel aloesowy.
A potem, na spokojnie w domu poczytałam sobie składy... W ogóle nie pomyślałam o alkoholu w tych kosmetykach, szczególnie na drugim miejscu, matko! No cóż, muszę to zużyć, może akurat nie będzie źle, bo zapachy są NIEZIEMSKIE!
Drippy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 16:34   #616
Shee'naz
Wtajemniczenie

Dołączam do grona rozczarowanych... Poprzedni rzut Suhady był super, składy kremów do twarzy bardzo dobre, a teraz taka wtopa z tym alkoholem na poczatku składu. Oczywiscie nic już z tej serii nie nabyłam. Kupilam za to z Cien Med: żel z aloesem, żel z urea, odżywke i krem pod oczy by powetować sobie rozczarowanie Suhada
Krem jest niezły składowo, tresciwy i fajny na te pore roku przez olejek rycynowy wysoko w składzie, ktory działa mocno ochronnie i natłuszczajaco. Nie jest to jakas rewelacja, ale wyprobować można za te cene
A kremy to twarzy przyjdzie mi w takim razie z Fitomedu zamawiać (od dawna mam na nie chrapke ) - moze to lepiej

Cytat:
dziękuje bardzo
a czy ten poblask to jakiś intensywny efekt?
Jest prawie niewidoczny

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-12-01 o 16:40
Shee'naz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 21:37   #617
Vegusia
Rozeznanie

GG do Vegusia

Faktycznie porażka z tym alkoholem w suhadzie...ale z drugiej strony to natuealny konserwant, więc nie musieli ładować innych nienaturalnych. Ja i tak od suhady się trzymam z daleka, a miałam tylko dwa kremy do twarzy z serii ryż i bambus bodajże i mnie uczliły po dwóch użyciach.

Dzięki Waszym namowom zakupiłam aloesową odżywkę do włosów I oczywiście po raz drugi mój ukochany żel do nóg i stóp z Urea, tym razem dla mamy
Vegusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 22:39   #618
dudkaaa
Raczkowanie

Mam to wrzuce składy:

Krem do twarzy na dzien Day Cream Papaya & Green tea

AQUA, ALCOHOL, GLYCINE SOJA OIL, GLYCERIN, GLYCERYL STEARATE CITRATE, VITIS VINIFERA SEED OIL, MYRISTIL MYRISTATE, CETEARYL ALCOHOL, SORBITOL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL, PARFUM, XANTAN GUM, P-ANISIC ACID, TOCOPHEROL, LINALOOL, ALCOHOL, HALIANTUS ANNUUS SEED OIL, SODIUM HYDROXIDE, LIMONENE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CARICA PAPAYA FRUIT EXTRACT, GERANIOL

krem do twarzy na noc Night cream Pomegranate seed oil & Avocado Oil

AQUA, GLYCINE SOJA OIL, ALCOHOL, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERINE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, THEOBOMA CACAO SEED BUTTER, CETEARYL LUCOSIDE, SORBITOL, OLEA EUROPEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, PARFUM, XANTAN GUM, PERSEA GRATISSIMA OIL, TOCOPHEROL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, SODIUM LACTATE, LINALOOL, PHYTOSTEROLS, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LACTIC ACID, LIMONENE, OLEA EUROPEA OIL UNSAPONIFIABLES, BENZYL BENZOATE

Maseczka do twarzy Face Mask Pomegranate seed oil & avocado oil

AQUA, GLYCINE SOJA OIL, ALCOHOL, GLYCERINE, CETEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CERA ALBA, CETEARYL GLUCOSIDE, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, PARFUM, XANTHAN GUM, PERSEA GRATISSIMA OIL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, SODIUM LACTATE, TOCOPHEROL, PHYTOSTEROLS, LINALOOL, LACTIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LIMONENE, ODIUM HYDROXIDE, OLEA EUROPAEA OIL UNSAPONIFIABLES, BENZYL BENZOATE

Body Oil Pomegranate seed oil & avocado oil

ZEA MAYS GERM OIL, GLYCINE SOJA OIL, ELAEIS GUINEENSIS OIL, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, OLEA EUROPEA FRUIT OIL, PERSEA GRATISSIMA OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, PARFUM, TOCOPHEROL, LINALOOL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, LIMONENE, BENZYL BENZOATE

Edytowane przez dudkaaa
Czas edycji: 2010-12-02 o 08:34
dudkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 23:01   #619
marryme21
Zakorzenienie

Troszkę pokręciłam z tym alkoholem i gliceryną,sorry dziewczyny.Pisałam z pamięci.
Ale to nie zmienia faktu,że ten alkohol jest tak wysoko.

Bardzo proszę o analizę składu olejku.
Czy on będzie odpowiedni do twarzy?
Stary 2010-12-02, 08:02   #620
gothika
Zakorzenienie

GG do gothika

a czy ten alkochol w składzie nie będzie normalizowany przez reszte nawilzających/natłuszczajacych składników których jest w tych kremach dużo?
gothika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 08:22   #621
marina7
Raczkowanie

A ja mysle, ze ten alkohol to nie jest zadna wielka tragedia. Alkohol moze zwiekszac wchlanialnosc niektorych skladnikow, jak np w przypadku serum z witC. Poza tym wychodze z zalozenia, ze to, co mozemy jesc/pic nam nie zaszkodzi. Jesli ktos chce miec 100procent naturalny kosmetyk to polecam oliwe z oliwek

Mnie rozczarowala seria Cien Med - kremy z aloesem zawieraja methylparaben a do tego nieziemsko smierdza. No coz...
marina7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 08:40   #622
dudkaaa
Raczkowanie

Też bym chciala wiedziec czy ten olejek nadaje sie do twarzy
Nie wzielam toniku bo tam byl alkohol chyba na drugim miejscu wlasnie Mydla mialy chyba jakis kiepski sklad: mam jakies mydlo naturalne i w skladzie jest pelno roznych olejkow, a w lidlowych gdzies daleko, no ale ja sie nie znam, moze tak mam byc.
A poza tym cuuuuuuuuuuuuudnie pachna!
dudkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 08:59   #623
Drippy
Wtajemniczenie

Okej, a więc ja już mogę troszeczkę napisać: Przeraził mnie ten alkohol ale i tak muszę jakoś zużyć wszystko co nakupiłam, jednak teraz widzę, że chyba nie będę z tym miała jakiegoś wielkiego problemu...
Tonik jest całkiem fajny, miło odświeża, może po dłuższym stosowaniu mnie zasuszy, ale na razie jest ok. ;p
Krem na noc sprawuje się bardzo dobrze, aż wczoraj przyjaciółka zachwycała się jaką mam ładną, gładką cerę ;O
Krem do rąk jest ok, na dzień nawet lekko matuje.
Ale najlepszy i tak jest żel aloesowy Cien! Posmarowałam sobie nim dzisiaj ręce na noc i są cudowne.
Drippy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 09:24   #624
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Cytat:

Szczerze? Lepiej kupić Isanę różaną z Rossmanna niż to badziewie z Lidla
Lubię niektóre ich kosmetyki, ale te pomadki to totalny niewypał, a niestety mama mi narobiła zapasów
Mam błękitną, miód z mlekiem i grapefruit, ale wszystkie są tak samo beznadziejne.
Jedyne co w nich jest dobre, to fakt, że można z nich skorzystać używając 3 palców, wystarczy przesunąć suwaczek i pomadka się wysuwa

Minusy:
- sztyft jest bardzo krótki, może 3/4 normalnej pomadki,
- jest bardzo twarda i to trzymana w domu, chcąc się nimi posmarować na mrozie, ma się wrażenie jakby smarowało się usta starym, zaschniętym klejem w sztyfcie,
- do użytku nadaje się jedynie noszona w kieszeni,
- miodowo-mleczna nie pachnie miodem i mlekiem, ale śmierdzi takim babcinym kosmetykiem i to z kiosku, strasznie chemiczny smak, mnie osobiście robi się od niego niedobrze

Pozostałe plusy:
- zostawiają fajną gęstą i tępą warstwę na ustach, która długo się utrzymuje,
- chronią przed mrozem i wiatrem (nie mam żadnych suchych skórek, żadnego szczypania itp. dolegliwości związanych z pękającymi ustami).

Ps U mnie kosztują 3,99zł, nie wiem czy to jakaś promocja, czy stała cena, acz właśnie wracam z Lidla i po tyle stoją

Ps 2 Pytałaś o kolor na ustach jaki nadaje grapefruitowa - pomadka jest mocno różowa, ale ze względu na to, że jest strasznie tępa, nie można jej nałożyć zbyt wiele na usta, a przez to praktycznie jej nie widać Masz taki baaaardzo delikatny efekt wzmocnienia koloru Twoich ust, ale o żadnej buraczanej czerwieni (jak pomadkach Nivea) nie ma mowy

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez biala Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem tych kosmetyków. Szkoda, że nasze kwc ich nie zawiera ;(
Trzeba zwrócić się z tym do Babci Bo niby z czym są gorsze kosmetyki z Rossmanna czy Natury, od tych z Biedronki i Lidla? Żeby było zabawniej, wiele kosmetyków dyskontowych jest produkowanych przez najlepsze polskie firmy kosmetyczne A czy rzeczywiście zmienia się producent po wygaśnięciu umowy? W Biedronce z pewnością tak, zaobserwowałam to na balsamach do ciała w tubce Ale w Lidlu? Kupuję te same rzeczy/kosmetyki od 2 lat i ani producent się nie zmienia, ani opakowanie

---------- Dopisano o 09:24 ---------- Poprzedni post napisano o 09:21 ----------

Cytat:
Napisane przez trooskava Pokaż wiadomość
ja też jestem fanką tych tamponów
ja też!!! kupuję je namiętnie od kilkunastu miesięcy

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2010-12-02 o 09:31
Robaczywka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 09:58   #625
Agol03
Przyczajenie

Witam!

I ja stałam się posiadaczką kosmetyków Suhada, jestem już po trzech "użyciach" i................. jestem bardziej zadowolona z tej serii, niż z poprzedniej.
Mam żel do mycia twarzy Papaja i zielona herbata oraz krem na noc Granat i awokado.

Co do żelu, to do tej pory myłam twarz żelem do higieny intymnej Facelle z Rossmana, a próby z Suhadą zakończyły się powodzeniem Suhady. Po Facelle mam bardzo ściągniętą skórę, po Suhadzie nie mam takiego problemu, buzie mam miękką i gładką.

Z kremu też jestem zadowolona, rano buzia jest j.w. gładka i miękka.

Cerę mam tłustą, ale bardzo przesuszoną, problematyczną, z bliznami po trądziku, przebarwieniami, wypryskami i skłonną do zapychania.
Póki co, nie widzę pogorszenia stanu skóry, nie mam jakiegoś wysypu czy jeszcze bardziej przesuszonej buzi. Na razie jestem bardzo zadowolona.

Co do tego alkoholu w składzie, to tam jest taki odnośnik i pod składem jest wyjaśnienie "produced to organic standards". Nie wiem czy to coś zmienia jeśli chodzi od negatywne działanie alkoholu na skórę, może któraś z Was będzie wiedziała.
I ponieważ jestem raczej laikiem jeśli chodzi o składy, to chciałabym zapytać, jak (pomijając ten alkohol) wygląda ten krem i żel pod względem "czystości" składników, czy dużo jest chemii i konserwantów, czy też skład w miarę OK.
Agol03 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 12:05   #626
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Właśnie wróciłam z najazdu na Lidl Oto co kupiłam z serii Suhada i Cien:
- żel do mycia twarzy z ekstraktem z papai i zielonej herbaty (11zł),
http://www.lidl.pl/static_content/li...58014_01_b.jpg
- mydła - dwa rodzaje (10zł)
http://www.lidl.pl/static_content/li...58036_01_b.jpg
- krem do rąk z ureą (7,77zł)
http://www.lidl.pl/static_content/li...58014_01_b.jpg

Korci mnie jeszcze żeby kupić coś z granatem, bo pachnie cudownie... Jak dobrze, że w moim mieście nie ma chętnych na te kosmetyki...
Nareszcie znalazłam wątek dla siebie
Stary 2010-12-02, 21:15   #627
lemka
Zakorzenienie

A ja zakupiłam krem na noc i jestem zadowolona. Szybko się wchłania i pięknie załagodził mi masakrę na twarzy po retinoidach. Alkoholu w nim w ogóle nie czuć, a przy ilości innych nawilżających składników, nie sądzę by zrobił krzywdę.
Stary 2010-12-02, 21:49   #628
Charlotta11
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Szczerze? Lepiej kupić Isanę różaną z Rossmanna niż to badziewie z Lidla
Lubię niektóre ich kosmetyki, ale te pomadki to totalny niewypał, a niestety mama mi narobiła zapasów
Mam błękitną, miód z mlekiem i grapefruit, ale wszystkie są tak samo beznadziejne.
Dziękuję za tę opinię, przynajmniej zaoszczędziłam 5 zł, które wydam na sprawdzoną Alterrę z Rossmanna
Stary 2010-12-03, 00:34   #629
Vegusia
Rozeznanie

GG do Vegusia

Cytat:
Napisane przez Robaczywka Pokaż wiadomość
Trzeba zwrócić się z tym do Babci Bo niby z czym są gorsze kosmetyki z Rossmanna czy Natury, od tych z Biedronki i Lidla? Żeby było zabawniej, wiele kosmetyków dyskontowych jest produkowanych przez najlepsze polskie firmy kosmetyczne A czy rzeczywiście zmienia się producent po wygaśnięciu umowy? W Biedronce z pewnością tak, zaobserwowałam to na balsamach do ciała w tubce Ale w Lidlu? Kupuję te same rzeczy/kosmetyki od 2 lat i ani producent się nie zmienia, ani opakowanie
[COLOR=Silver]
O właśnie! Gdzieś już też poruszałam ten problem. KWC jest bez tego biedne, a nieświadome tylu wspaniałych kosmetyków Wizażanki jeszcze biedniejsze! Ja bym zaczęła właśnie od wprowadza do bazy kosmetyków z Lidla, bo tam producent się nie zmienia, a przynajmniej/bynajmniej (wybaczcie, ale nie wiem nigdy jakiego zwrotu powinno się użyć, bo na polskim mnie tego nie uczyli :/ ) na opakowaniu nic o tym nie pisze.
Naprawdę szkoda, że nie można umieszczać kosmetyków marketowych.

Jeśli wystąpisz do Babci z jakąś petycją, to daj znać, a chętnie się dopiszę
Vegusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-04, 07:59   #630
Robaczywka
Rozeznanie

GG do Robaczywka

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
O właśnie! Gdzieś już też poruszałam ten problem. KWC jest bez tego biedne, a nieświadome tylu wspaniałych kosmetyków Wizażanki jeszcze biedniejsze! Ja bym zaczęła właśnie od wprowadza do bazy kosmetyków z Lidla, bo tam producent się nie zmienia, a przynajmniej/bynajmniej (wybaczcie, ale nie wiem nigdy jakiego zwrotu powinno się użyć, bo na polskim mnie tego nie uczyli :/ ) na opakowaniu nic o tym nie pisze.
Naprawdę szkoda, że nie można umieszczać kosmetyków marketowych.

Jeśli wystąpisz do Babci z jakąś petycją, to daj znać, a chętnie się dopiszę
Przynajmniej Bynajmniej oznacza tyle co "wcale"
Z petycją?Yyyy ja tu jestem świeżak

---------- Dopisano o 07:59 ---------- Poprzedni post napisano o 07:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Dziękuję za tę opinię, przynajmniej zaoszczędziłam 5 zł, które wydam na sprawdzoną Alterrę z Rossmanna
Alterra? To jest ta biała z rumiankiem (czy czymś tam innym)? Niestety nie działa mi wyszukiwarka KWC... Ale ta biała jest świetna
Odpowiedz

Tagi
cien, iseree, lidl

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości