Brak mi stylu. Ktoś ma pomysł ;)? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-08, 16:06   #1
trupiegi
Zadomowienie

Brak mi stylu. Ktoś ma pomysł ;)?

Cześć! To mój pierwszy post na Wizażu i zdecydowałam się na zamieszczenie go tutaj, ponieważ chciałabym, żeby doradził mi ktoś, kto mnie nie zna, bo takie opinie są zazwyczaj szczere
Rzecz w tym, że chciałabym nieco zmodyfikować mój styl. Najczęściej chodzę w czarnych lub czerwonych rurkach, bluzkach i topach w tej samej tonacji. Lubię tuniki. Bardzo podobają mi się szpilki, ale jestem wierna adidasom, bo mi w nich wygodnie.
Mam długie blond włosy, naturalne, chcę, by były prawie do pasa (zawsze można ściąć). Oczy zielone, cera blada i trochę za duży nos ;( Jestem szczupła i mam 166 cm wzrostu. Mam 22 lata.
Proszę więc o poradę - jak czesać te długie pióra (grzywka odpada, bo wyglądam w niej jak potwór ;P), jak się malować, w jakich ubraniach mnie widzicie? Jaki styl mi pasuje? Elegancki, sportowy, sexy? A może w ogóle się nie zmieniać?
Z góry dziękuję Wam za porady. Pozdrawiam, Mari
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Kopia P1020874.jpg (40,5 KB, 305 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Kopia P1030788.jpg (48,7 KB, 383 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Marika.jpg (68,6 KB, 225 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_0482.jpg (73,1 KB, 428 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dach na Jeżycach i ja.jpg (127,3 KB, 307 załadowań)
trupiegi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:20   #2
butterfly008
BAN stały

Dot.: Brak mi stylu. Ktoś ma pomysł ;)?

Ja proponuje, zeby sciąc te wlosy do ramion na prosto (zadnego cieniowania) i przemalowac na blond!
Bo obecnie wyglądasz jak taka milutka dziewczyneczka, dobra wnuczka. nudno i bez polotu!
makijaz musi byc mocny. ja mysle, ze jakas czarna kredka, mocno wytuszowane rzesy, roz w naturalnym odcieniu i bedziesz fajna lala
i zmien styl na bardziej nowoczesny. nie wiem jaki masz gust, ale ja Cie widze w czerni, brązie i czerwieni. Koniecznie obcasy, rurki czarne (a nie czerrwone, bo w nich wygladasz jak z gimnazjum) i fajny top.
butterfly008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:27   #3
kurczak31
Raczkowanie

Podoba mi się przedostatnie zdjęcie, oprócz tych butów. Rozumiem, że chcesz się czuć wygodnie i nosić płaskie buty, ale adidasy średnio tu pasują. Może jakieś baleriny albo trampki (kolorowe, w kwiatki lub coś podobnego)? Teraz jest tego duży wybór. Co do włosów - oszałamiające! Nie farbuj, podcinaj regularnie końcówki i zapuszczaj dalej. Takie włosy to skarb!

---------- Dopisano o 16:27 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Nie zgodzę się z przedmówczynią. Farbowanie to śmierć dla włosów i ciągła walka z odrostami. Zresztą po co farbować naturalny blond z refleksami na wyglądający sztucznie blond? Chyba lepiej już podkreślić naturalny kolor szamponem ziołowym i płukankami (jest o tym cały wątek). Na wizażu jest też wątek o powrocie do naturalnego koloru. Warto przeczytać zanim sięgnie się po farbę i wyrządzi krzywdę zdrowym włosom
Stary 2009-08-08, 16:30   #4
trupiegi
Zadomowienie

Dzięki, dziewczyny, za pierwsze porady. Chodzi przede wszystkim o to, że nijaka się czuję. Wyglądam na nastolatkę i te adidasy już mnie wkurzają. A baleriny to mi się rozlatują po miesiącu. Chciałabym kupić jakieś fajne buty na obcasie, ale nie wiem, jakie będą wygodne.
Glupio mi tak jakoś z obecnym wyglądem... Może trochę elegancji, sex-appealu ? Z chęcią posłucham dalszych opinii, wezmę je pod uwagę przy zakupach i zabawach przed lustrem z makijażem.
Włosów nie zetnę
Stary 2009-08-08, 16:35   #5
kurczak31
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Włosów nie zetnę
Całe szczęście
Stary 2009-08-08, 16:42   #6
trupiegi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kurczak31 Pokaż wiadomość
Całe szczęście
To moj największy atut i naturalny blond Teraz się rozjaśnił. Używam często Timotei dla blondynek.
No dobra, włosy już mamy załatwione, a co z resztą? Chciałabym już wyglądać jak panna na wydanie, a nie jak uczennica gimnazjum
Załączam zdjęcie z poczatku liceum - niewiele się zmieniło...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06865.jpg (42,3 KB, 239 załadowań)
Stary 2009-08-08, 16:45   #7
Syringa
Zakorzenienie

GG do Syringa

Cytat:
Napisane przez trupiegi Pokaż wiadomość
Włosów nie zetnę
Uff...! Są naprawdę piękne!

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć

Syringa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:52   #8
trupiegi
Zadomowienie

Dziękuję, dziękuję, ale proszę wreszcie o słowa krytyki - co z resztą :P?
Komplementy później, jak już się "przerobię" ;P
Muszę się zmienić adekwatnie do zmian w moim życiu, muszę więc wyglądać bardziej kobieco.
Stary 2009-08-08, 16:54   #9
hula_hula
Zakorzenienie

GG do hula_hula

Włosy piękne, nie ścinaj, ale może pomyśl o innym uczesaniu? Z takimi włosami masz wiele możliwości; lekkie koczki splątane nad karkiem, luźne warkocze, figlarne kucyki - tego jest mnóstwo, a szkoda ciągle chodzić w rozpuszczonych i zasłaniać ładną buzię
hula_hula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-08, 16:56   #10
butterfly008
BAN stały

no, ale wlasnie przez te wlosy wyglądasz nijako! maja mysi kolor, nudne cięcie... naprawde zrob cos z nimi, a bedizesz kompletnie inaczej wyglądac.
zreztą jak zawsze chcesz byc taką szara myszka to okej twoja sprawa.
Stary 2009-08-08, 16:57   #11
hula_hula
Zakorzenienie

GG do hula_hula

A co do ubioru, proponowałabym Ci poeksperymentować ze spódnicami. Do kolan, tuż nad nie, kwieciste, gładkie, falbaniaste, tu to samo co wyżej - multum możliwości. Jesteś zgrabna, a spódnice są bardzo kobiece Do zwiewnej spódniczki jakieś zgrabne szpilki, lekki makijaż i już wyglądasz inaczej
hula_hula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 00:55   #12
sweetish
Zakorzenienie

Kilka propozycji wyszperanych gdzies w sieci...
Co do włosków-nie zmieniaj koloru.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4e0322d8002a2c544a6242f5.jpg (26,7 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19.jpg (36,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg img-set.jpg (34,2 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jeansy+i___.jpg (100,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg porady1_ss09_31_03.jpg (29,6 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg whistles.jpg (58,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zestaw1_03.jpg (102,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zestaw5.jpg (45,7 KB, 40 załadowań)

Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 01:23   #13
SweetPea
Raczkowanie

Ciesze się, że nie masz zamiaru ścinać włosów. Są PRZEPIĘKNE !!!! : - te emotki oznaczają pomieszanie zazdrości z podziwem )
Nie farbuj ich absolutnie!!!!
Bardzo podobają mi się też Twoje usta (mają przepiękny wykrój - możesz zdecydować się na jakieś mocniejsze malinowo - amarantowe akcenty na nich).

No i ZMIEŃ STYL !!!! Tak jak Ty, ubiera się połowa dziewczyn w Polsce. Zainwestuj w obcasy, może jakieś balerinki (nawet jak się rozlecą po miesiącu to warto - balerinki nie są drogie), noś sie bardziej elegacnko. Poszukaj jakichś ciekawych bluzek, tunik, dopasowanych żakietów... no i skus się od czasu do czasu na jakąś sukienkę. Jesteś przecież zgrabna.

Informuj nas o swoich metamorfozach
Powodzenia!!
SweetPea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 10:24   #14
trupiegi
Zadomowienie

Dzięki za kolejne rady.
Sweetish, zamieściłaś fotki ubrań i dodatków i dopiero teraz do mnie dotarło, że moja szafa (a raczej dwie szafy ;O) pęka od takich ładnych bluzek, których nie miałam odwagi założyć. Kupowałam ich dużo,a na co dzień chodzę w takich zwykłych. A moje ukochane czarne wąskie spodnie z House'a podarły się... Szykuje się nowa inwestycja. W tygodniu idę po buty ;P
SweetPea - z tego, co wyliczyłaś, to tylko sukienek mi brakuje.
A jakiś styl na zimę? Wtedy mam dopiero problem... długi golf jako sukienka, rajstopy, kozaki?
A makijaż? Najaktualniejsze jest zdjęcie nr 2, w szarej sukience.
Dziś obejrzę "Czarny mary Goka", może mnie zainspiruje :P
Stary 2009-08-09, 10:40   #15
trupiegi
Zadomowienie

To jeszcze raz ja Postanowiłam wrzucić fotki ciuchów, które mam ze sobą (wpadłam do domu na parę dni, reszta fajnych jest w mieszkaniu studenckim). I te ukochane Ś.P. spodnie z House'a ;( Chyba kupię sobie takie same.
Co sądzicie o tych ubraniach? Z czym je nosić? A może trochę dodatkow India, jak te moje koraliki (najnowszy zakup - uwielbiam je)?
Dobra, przyznam się - wyglądem zaczęłam przejmować się po pierwszym roku studiów, cały czas się uczę i jest mi źle z tym, że nadal wyglądam na dużo młodszą Chyba kupię sobie jakieś pstrokate pismo dla kobiet dla samej mody I oczywiście czekam na Waszą pomoc, Wasze oko jest dla mnie najlepszym kryterium przy doborze ubrań, makijażu i całej reszty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2148.jpg (171,4 KB, 61 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2150.jpg (155,0 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2151.jpg (154,8 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_2152.jpg (157,6 KB, 37 załadowań)
Stary 2009-08-09, 14:04   #16
butterfly008
BAN stały

ajj jak to nei masz odwagi? wlacz sobie jkakis teledysk z fajnymi babkami (np. The Pussycat Dolls i Buttons)
i potem jak bedziesz szla przez miasto niech CIe nie obchodzi o inni pomyslą. Nuć sobie tą piosenke

Dla mnei te ciuchy co pokazalas nie sa jakies niezwykle odwazne
Stary 2009-08-09, 15:33   #17
dance makabre
Wtajemniczenie

Ja widzę Ciebie we włosach do pasa, delikatnym szarym makijażu, w eleganckich ciuchach. Podoba mi się ta szara sukienka z guzikami, którą masz na sobie na zdjęciach. Fajnie byś wyglądała na szpilkach Plus sukienki w tym stylu, bluzki z żabotem, dyskretna biżuteria- no i mamy dorośle wyglądającą Mari

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Aha, i z tym golfem+rajstopy+kozaki to dobry pomysł, tylko rajstopy muszą być jakieś ciekawe (np. takie jakby szydełkowane), a kozaki- byle nielakierowane, wysokie i dość przylegające do łydki.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Aha, i z tym golfem+rajstopy+kozaki to dobry pomysł, tylko rajstopy muszą być jakieś ciekawe (np. takie jakby szydełkowane), a kozaki- byle nielakierowane, wysokie i dość przylegające do łydki.
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 15:54   #18
Kiti
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez butterfly008 Pokaż wiadomość
no, ale wlasnie przez te wlosy wyglądasz nijako! maja mysi kolor, nudne cięcie... naprawde zrob cos z nimi, a bedizesz kompletnie inaczej wyglądac.
zreztą jak zawsze chcesz byc taką szara myszka to okej twoja sprawa.
ja się zgodze ,że ciecie jest nudne,może jakieś cieniowanie na całej długości?,ale kolor włosów masz...boskii myslę,że właśnie tą naturalnością(a kolor przepiękny)się możesz wyrózniac na tle pofarbowanych dziewczyn,więc określenie"szara myszka"jest nieadekwatne.Zmień co chcesz ,ale kolor włosów to twój atut.

pomóż,nic Cię to nie kosztuje
Kiti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 17:05   #19
trupiegi
Zadomowienie

butterfly008, z tym brakiem odwagi chodzi o to, że boję się, że mi stanik wystaje albo kawałek brzucha ;P
A co do włosów - zapuszczam i jak już będą dostatecznie długie, postopniuję. Bo jakby teraz mi fryzjerka coś popsuła, z zapuszczania nici.
Dużo już wiem. Wielkie dzięki, dziewczyny. Cieszę się, że moje włosy mogą się podobać, są dla mnie b. ważne. Została tylko jedna sprawa - kolorystyka makijażu i ubrań.
Gdy tuszuję rzęsty, stają długaśne i oczy wydają się dziwnie wielkie. Czasem ludzie mi mówią, że wyglądam na przestraszoną A kolor cienia? Eyeliner nie wchodzi w grę, bo w moim przypadku daje efekt żabiego oka. Załączam fotę.
A co do ubrań - noszę czarny, czerwony, biały, czasem trochę jasnego różu (np.zimą szalik) i trawiastej zieleni.
Czy pasowałby mi połyskujący granat? Albo chińska sukienka jak ta, którą daję w załączniku?
Ciesze się z każdej odpowiedzi i pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_2131.jpg (136,7 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 691097117_2.jpg (36,9 KB, 41 załadowań)
Stary 2009-08-09, 18:22   #20
dance makabre
Wtajemniczenie

Wg mnie ładnie by Ci było w delikatnych, pastelowych kolorach- kremowym, pudrowym różu, jasnej szarości, bieli.
A długie rzęsy i duże oczy to atut, wiele bym dała, żeby takie mieć Co do koloru cieni, radziłabym Ci określić swój typ urody (wiosna, lato, jesień czy zima- gdzieś na wizażu był artykuł w tym pomagający) i stosować się do tamtych rad.
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 00:11   #21
trupiegi
Zadomowienie

Postanowiłam powrócić tutaj dopiero po niemalże roku. Nie da się zmienić swojego wizerunku w ciągu kilku dni bez profesjonalnej obsługi i sztabu stylistów.
Zacznę od tego, że przerzuciłam się na niski obcas, ale jednak obcas, baczniej dobieram ubrania (wymieniłam połowę szafy), zaczęłam malować paznokcie i bardzo spodobały mi się sukienki w stylu z przełomu lat 80-90. Uparcie tkwię przy czerni, czerwieni, bieli, ostatnio polubiłam chabrowy.
Mój największy błąd to radykalne wycieniowanie włosów. Z przodu wyglądają jakby były do ramion. Zapuszczam od nowa. Załączam poniżej zdjęcia. W kolejności chronologicznej.

1. impreza u znajomych połączona z przebierankami i fotosesją - sierpień/wrzesień 2009
2. mała przechadzka po mieście z aparatem - dzień po tej imprezie
3. Erasmus Party - październik 2009
4. szkoła - luty 2010 już po wycieniowaniu włosów
5. wycieczkowo - marzec 2010.

Co sądzicie o przemianie?
Wiem, wiem, obcięłam włosy dla ich zdrowia i dużo na tym straciłam.
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
Stary 2010-04-29, 14:56   #22
justinka19
Raczkowanie

teraz wygladasz bardziej elegancko, podoba mi sie ten jasny plaszczyk a wlosy moim zdaniem o niebo lepsze bo dzieje sie cos
12.07.2013- 49cm

cel: 60 cm
justinka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 11:40   #23
trupiegi
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez justinka19 Pokaż wiadomość
teraz wygladasz bardziej elegancko, podoba mi sie ten jasny plaszczyk a wlosy moim zdaniem o niebo lepsze bo dzieje sie cos
Dziękuję. Myślałam, że nikt nie zauważy tej subtelnej różnicy.
Śmieciowata telewizja, śmieciowate reklamy, śmieciowate sklepy, śmieciowate sławy, śmieciowate jedzenie, śmieciowata cywilizacja, śmieciowate umowy, śmieciowata sytuacja w kraju, śmieciowate umysły. A ja tak lubię porządek.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości