Dziwna cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-10, 16:24   #1
Ligiya
BAN stały

Dziwna cera

Witam. Mam problem związany z moją cerą. Otóż jest to zabójcze złożenie:

a) nos = cera tłusta(?) świeci się już po 15 minutach od "przetarcia" twarzy tonikiem, tendencja to zaskórników, krostek itd., ale (co dziwne) stale jest czerwony, tak jakby były to prześwitujące naczynka, a przecież cera tłusta jest słabo ukrwiona

b) policzki i okolice ust = cera naczynkowa(?), rumień i widoczne naczynka włosowate, pajączki

c) czoło i broda= cera normalna, czasem zdarzą się jakieś krostki, ale brak tendencji do przetłuszczania się

Jakby tego było mało, pod oczami mam takie sińce jakbym ćpała z tydzień i to bez względu na ilość snu, godzin na powietrzu, kremów i tysiąca innych rzeczy. Myślę, że moja skóra pod oczami jest zbyt cienka i to dlatego. Za to nie mam worków.
Co więcej, między policzkami a obszarem pod okiem (w miejscu łączenia) zaobserwowałam dziwną rzecz, mianowicie jakby niedokończone ziarninowanie skóry. Aby lepiej to opisać, można sobie wyobrazić dwie warstwy skóry- jedna z nich nagle się kończy zostawiając w tym miejscu "ziarenka skóry". I zostaje tylko warstwa pod nią.
Ponieważ jak już pisałam wcześniej, już na policzkach prześwitują mi naczynka, można więc sobie wyobrazić, co jest pod oczami.

1. Jakie kremy stosować? Różne do różnych części twarzy?
2. Jaki dobry i mocny korektor pod oczy? Czy istnieją preparaty (w kremie, żelu), którymi można pogrubić skórę pod oczami? Czy coś takiego jak "Alliogel" może pomóc?

Z góry dziękuję za pomoc.
Ligiya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 20:36   #2
Adulina
Raczkowanie

Dot.: Dziwna cera

Na cienie pod oczami to korektor Artdeco (żółty) bądź Kryolan ten trzy kolorowy, żółty, fiolet i zieleń, na cienie stosuj ten żółty. Dość drogi ale wydajny i zakrywa niedoskonałości.
Na cienie pod oczami można również stosować kremy dotleniające.
Co do cery wychodzi na to, że popwinnaś stosować conajminiej dwa typy kremów matujący do nosa oraz do cery z naczynkami na resztę twarzy.
Adulina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 09:44   #3
Ligiya
BAN stały

Dot.: Dziwna cera

Miałam ten Kryolan i efekt nie był zbyt zadowalający. Poza tym te korektory "kolorowe" raczej wypadałoby pod podkład, a ja podkładów raczej nie używam.
A co do kremów dotleniających miałam chyba ze 2 i też niezbyt pomogły. Już naprawdę wielu rzeczy próbowałam. Teraz zastanawiam się nad Vanilyxem, może on pomoże.
Myślisz, że faktycznie trzeba 2?Kiedyś coś mi się obiło o uszy o matujących kremach do cery mieszanej naczynkowej czy trądzikowej naczynkowej... Jest coś takiego?
Chyba już taka moja "uroda". Ale dzięki za pomoc

Edytowane przez Ligiya
Czas edycji: 2009-08-11 o 10:06
Ligiya jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości