Garnier Czysta Skóra Active - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-10-13, 17:59   #121
Cocoamore
Raczkowanie

Dot.: Garnier Czysta Skóra Active

To nie zaczęło się dziać po 3 dniach używania - pisałam, że on od trzech dni już tego żelu nie stosuje Wcześniej mył nim buzię przez ok. 2-3 tygodnie i to chyba natychmiastowo się zrobiło. Ciężko mi stwierdzić czy to trądzik czy reakcja uczuleniowa. Może to drugie, nie wiem Wyszły mu na twarzy takie okropne czerwone, bolące syfy i tak jak zawsze jak mu coś wyszło, to smarował Penatenem i na drugi dzień po kłopocie, tak tego ten krem w ogóle chyba nie rusza. Ciężko się to goi i co chwilę pojawia się coś nowego. Wykluczam raczej taką możliwość, żeby to było spowodowane czymś innym. Tż już się nawet teraz codziennie nie golił, żeby tego nie podrażniać :/ Chyba jednak odstawiamy na stałe ten żel i zobaczymy. Dzięki dziewczyny za rady!

Dodam, że wcześniej używał jakiegoś innego żelu z Garniera i był zadowolony. To co mu powychodziło na twarzy przypomina mi teraz trochę to, co miałam po balsamie z hydro urea (eh, również Garniera...) na całym ciele - masakra, zaczęło się w styczniu i jeszcze to leczę, ale już chyba końcówka tych cierpień.

https://www.siepomaga.pl/tomekcieciorko
https://www.siepomaga.pl/ratunekdlaadasia
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon/?lang=pl

Edytowane przez Cocoamore
Czas edycji: 2009-10-13 o 18:02
Cocoamore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 18:30   #122
Agna
Zadomowienie

to niech odstawi ten żel i wróci do tego który mu służył. dobrze by było prześledzić skłądy tych 3 kosmetyków garniera, żeby zobaczyć czym się różnią. Może coś powodować wysyp, może to uczulenie na salicyl

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Agna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-14, 11:34   #123
Cocoamore
Raczkowanie

Ok, dzięki Sprawdzę składy i porównam

https://www.siepomaga.pl/tomekcieciorko
https://www.siepomaga.pl/ratunekdlaadasia
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/szymon/?lang=pl
Cocoamore jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 19:34   #124
veeetu
Przyczajenie

Cześć, jestem jednym z nielicznych facetów na tym forum, ale trafiłem tu właśnie przez ten temat, bo miałem zamiar kupić krem Active. "Miałem" bo po przeczytaniu tych historii o filtrach i przebarwieniach już chyba go nie kupię Mam skórę suchą i bardzo wrażliwą, często zaczerwienioną no i z dużą ilością przebarwień, skłonną do wyprysków. Nigdy wcześniej nie używałem żadnego kremu, teraz zacząłem szukać jakiegoś który przede wszystkim nawilżyłby skórę, ale także zredukował przebarwienia. Dlatego właśnie trafiłem na Garniera Active, jednak wolę nie ryzykować jeszcze ze stosowaniem filtru - nie chciałbym stosować dwóch preparatów jednocześnie. Znalazłem jeszcze wspomnianą tu wcześniej Perfectę No Problem, tę gruszkową. Co o niej myślicie. Mogłybyście mi coś lepszego polecić? Wy tyle tutaj wiecie ^^ Z góry dzięki
veeetu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 20:02   #125
dodus89
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Cool Dot.: Garnier Czysta Skóra Active

Cytat:
Napisane przez veeetu Pokaż wiadomość
Cześć, jestem jednym z nielicznych facetów na tym forum, ale trafiłem tu właśnie przez ten temat, bo miałem zamiar kupić krem Active. "Miałem" bo po przeczytaniu tych historii o filtrach i przebarwieniach już chyba go nie kupię Mam skórę suchą i bardzo wrażliwą, często zaczerwienioną no i z dużą ilością przebarwień, skłonną do wyprysków. Nigdy wcześniej nie używałem żadnego kremu, teraz zacząłem szukać jakiegoś który przede wszystkim nawilżyłby skórę, ale także zredukował przebarwienia. Dlatego właśnie trafiłem na Garniera Active, jednak wolę nie ryzykować jeszcze ze stosowaniem filtru - nie chciałbym stosować dwóch preparatów jednocześnie. Znalazłem jeszcze wspomnianą tu wcześniej Perfectę No Problem, tę gruszkową. Co o niej myślicie. Mogłybyście mi coś lepszego polecić? Wy tyle tutaj wiecie ^^ Z góry dzięki
Hej,
ja tez jestem tu jednym z nielicznych.
Jak masz suchą skórę to ten garnier nie będzie zapewne odpowiedni,
jeśli potrzebujesz dobrego nawilżenia/ukojenia skóry polecam Ci biodermę sebium hydra-sam używam , jest bardzo ok.
Co to perfecty no problem - jest w miarę dobrym kremem,ale suchej skórze napewno nie da odpowiedniego nawilżenia/odżywienia.
Poza tym skoro masz sucha skórę z przebarwieniami myślę że filtr powinieneś koniecznie stosować, przecież ochrona przed szkodliwym promieniowaniem zapobiegnie dalszym przebarwieniom no i starzeniu skóry.
Jak masz jakieś pytania to pisz,postaram się odpowiedzieć.
dodus89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 18:08   #126
kapelanka56
Przyczajenie

GG do kapelanka56

Witam !
Również jak kolega veeetu : mam skórę suchą i bardzo wrażliwą, często zaczerwienioną no i z dużą ilością przebarwień, skłonną do wyprysków. Nigdy wcześniej nie używałem żadnego kremu.

Kupiłem ostatnio : Loreal Men Expert PURE&MAT, po 2 zastosowaniach strasznie wysuszył mi skóre, do tego zrobily sie takie ciemne płaty skóry (skora ktora schodzila zrobila sie taka ciemna). Na szczescie po paru umyciach udało sie pozbyć tego naskórka. Nie wiem czy tak ma to działać czy też zły kupiłem środek. Przestałem go używac w obawie że codziennie tak mi zrobi ze skóra.

Pracuję jako pracownik budowlany i całe dnie spędzam na słońcu. Możecie mi polecić jakiś dobry zestaw aby moja skóra wkońcu była bez przebarwień. wągrów, porów itp. byłbym dozgonnie wdzięczny za pomoc !
Pozdrawiam serdecznie !
kapelanka56 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 08:02   #127
Agna
Zadomowienie

wydaje mi się, że prawdopodobnie masz skórę wrażliwą. Nie używaj żadnych agresywnych i silnych kosmetyków. Staraj się wybierać hypoalergiczne do skóry wrażliwej. Musisz ją zdecydowanie nawilżać. Mogę polecić Humektan lub Physiogel obydwa do kupienia w aptece. Jeśli warunki pracy narażają twoją skórę na zbyt długie i intensywne działanie promieni UV , to koniecznie smaruj twarz kremem z filtrem. Mogę polecić krem sopot sun firmy Ziaja z SPF 30, ale jak uda ci się trafić wyższy SPF to nawet lepiej. Skóry skłonnej do wyprysków nie wolno wysuszać, a nawilżać. Jeśli skóra ma tak częsty i długi kontakt ze słońcem , to unikaj kosmetyków z kwasami (m.in. garniera do skóry trądzikowej np. seria activ).
P.S. z autopsji wiem, że na zaskórniki skuteczne jest tylko oczyszczanie twarzy, nic nie wskórasz kosmetykami

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:53 ----------

Cytat:
Napisane przez veeetu Pokaż wiadomość
Perfekta podobno działa wybielająco na blizny. Przebarwienia usuwają kremy w kwasami - stosowałam effeclar K firmy LRP , nic złego się ze skórą nie działo. Jest to zdecydowanie jeden z łagodniejszych kremów z kwasami, ale wiadomo na każdego może działać inaczej. Tylko wtedy obowiązkowo filtr - zawsze możesz kupić SPF 50 (dla skóry wrażliwej ) i na pewno nie powinieneś mieć po nim reakcji uczuleniowej. No i takim kremikiem trzeba smarować się w okresie późnej jesieni i zimy, gdy promieniowanie UV nie jest takie intensywne. Jeśli chodzi o Garnier activ - to kompletnie nic nie robi nie polecam, jeśli masz wrażliwą skórę to tobie może zaszkodzić.

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2010-09-06 o 07:56
Stary 2010-09-09, 15:23   #128
kapelanka56
Przyczajenie

GG do kapelanka56

Humektan lub Physiogel stosowac tak jak jest na opakowaniu ?
Krem z filtrem powinienem uzywac podczas pracy czy wystarczy aby zrobic to rano.
Oczyszczanie twarzy co jaki okres powinno sie robic, po kilkunastu wizytach zaskorniki calkowicie znikna ?

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz !
kapelanka56 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 08:00   #129
Agna
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kapelanka56 Pokaż wiadomość
Humektan lub Physiogel stosowac tak jak jest na opakowaniu ?
generalnie humektan i Physiogel są kremami aptecznymi. Możesz smarować twarz kiedy tylko chcesz . Możesz też zapytać panią w aptece o jakiś inny krem dobrze nawilżający może ci coś poleci, ale pytaj o te tańsze, bo zapewne zaraz zaproponuje z Vichy .

Cytat:
Krem z filtrem powinienem uzywac podczas pracy czy wystarczy aby zrobic to rano.
wystarczy posmarować się przed wyjściem do pracy.

Cytat:
Oczyszczanie twarzy co jaki okres powinno sie robic, po kilkunastu wizytach zaskorniki calkowicie znikna ?
oczyszczanie twarzy powinno się robić systematycznie. Zależy od stanu twarzy. Przynajmniej raz w miesiącu. Generalnie u kosmetyczki wszystkiego się dowiesz. Poinformuje cię jakich kosmetyków należy używać. Podczas takiego zabiegu , kosmetyczka otworzy ci pory, wyczyści je i zamknie z powrotem. Nie wiem w jakim stanie jest twoja cera, bo dobre jest jeszcze chemiczne złuszczanie. Ale to radzę tylko u lek. dermatologa.....i tylko zimą!/Polega to na tym , że naskórek jest usuwany poprzez poparzenie kwasem w odpowiednim stężeniu - nie wolno wtedy wystawiać twarzy na działanie promieni UV. Należy powtórzyć ten zabieg chyba 3-krotnie z przerwami. Generalnie - miałam kiedyś robiony - polecam. Najpierw jest straszny wysyp, bo wszystko zaczyna wychodzić spod skóry, ale potem masz spokój.

Cytat:
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz !

nie ma za co również pozdrawiam

JEST 70kg
MA BYĆ 60kg

~25.06.2012~

Edytowane przez Agna
Czas edycji: 2010-09-10 o 08:09
Stary 2011-03-11, 23:19   #130
nikisa
Zakorzenienie

Hej, przeczytałam wątek od a do z i zastanawiam się, o którym peelingu piszecie... Brusher ze szczoteczką czy tym na zaskórniki ? ;| Mam strasznie dużo wyprysków, a roll-on wogóle nie działa! Tylko alko czuje i nic poza tym... Pomoże ktoś?

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data
nikisa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 12:15   #131
DamianoMaxx
Przyczajenie

GG do DamianoMaxx

Witam!

jestem nowy, używam peelingu dwa dni o muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony, używam tylko na noc..

I teraz chciałbym przedstawić moje pytanko:

mam zamiar dokupić jeszcze tonik ,Aktywny krem przeciw niedoskonałościom 24h nawilżenie oraz Żel myjący odblokowujący pory.
czy warto stosować wszystkie cztery specyfiki ? jeśli tak to jak?..
a może polecacie coś innego?

był bym wdzięczny za odpowiedź.

pozdrawiam!
DamianoMaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 19:00   #132
DamianoMaxx
Przyczajenie

GG do DamianoMaxx

pomoże ktoś?
DamianoMaxx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 22:10   #133
Fuzukatsu
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DamianoMaxx Pokaż wiadomość
pomoże ktoś?
Sprawdź i się przekonaj albo nie. Skąd mam wiedzieć jak zachowa się Twoja skóra?
Ach idzie lato, przypominam wam o filtrach albo odstawianiu kwasów i peelingów

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 00:52   #134
Kajeczkaa
Raczkowanie

Hej dziewczyny!
Specjalnie zalogowałam się na tym forum, by zapytać o dosyć dziwną sprawę. Od jakichś 2 tyg. używam żelu do mycia twarzy GARNIER CZYSTA SKÓRA ACTIVE i.. dostałam takiego wysypu, że głowa mała!

Kilka faktów:
- mam skórę raczej suchą, po całym dniu zbiera mi się dosyć gruba wartswa sebum, ale w ciągu dnia jest ok
- nie używam podkładów
- nie używam kremów
- nie kładę na buzię podczas codziennego makijażu nic poza pudrem (a i to nie zawsze)
- nie zmieniłam gwałtownie diety

Podsumowując: nie mam pojęcia czym poza tym żelem mogłoby być to spowodowane. Początkowo myślałam, że chodzi o zbliżający się okres, ale okres minął, a problem pozostał. Jak nigdy.
Do tej pory pryszcze pojawiały mi się jedynie przed okresem - mam tutaj na myśli ok. tygodnia przed i były to pojedyńcze krostki (3,4..) znikające średnio na 2 lub 3 dniu miesiączki.
Teraz? Nic nie pomaga.

Słyszałam gdzieś opinię, że wszelkie dobrze działające produkty do oczyszczania twarzy mają to do siebie, że najpierw powodują wysyp (muszą wszystko powyciągać) i dopiero wtedy buzia staje się w pełni czysta.
ALE:
Czy możliwe jest, że niekóre żele po prostu same w sobie nie są dla kogoś dobre?
Może to ja robię błąd nie stosując bezpośrednio po użyciu kremu nawilżającego? (Dlaczego tego nie robię? Mam wrażenie, że najgorsze, co mogę zrobić swojej skórze to napchać w jej, dopiero co otwarte i oczyszczone pory, tony jakiegoś kremu + nienawidzę wszelkiego rodzaju masek, mazideł, krótko pisząc - uczucia "czegoś" na twarzy)

Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Co myślicie?
Co robię źle?

I na koniec: alergię także zdążyłam już wyeliminować.
Ręcę opadają, bo żel daję świetne "uczucie oczyszczenia" na twarzy.. tylko.. czy naprawdę bardziej pomaga niż szkodzi?

Kajeczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości