Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-07-05, 10:33   #1
anetamilosz
Raczkowanie

GG do anetamilosz
Cepan, Contractubex, Alcepalan, Tointex... stosowanie

Witam,

Panie Doktorze mam pytanie odnosnie stosowania wyżej wymienionych preparatów na blizny po trądziku, w przypadku gdy karmie piersią swoje dziecko???? Dodam tylko, że blizny jakie mam są w małych ilościach, małe powierzchniowo, proszę napisać coś więcej o tych specyfikach, jeżeli będzie możliwość zastosowania ich nieszkodliwie dla zdrowia dziecka to się skuszę jesli nie to sobie daruję, bo zdrowie mojejgo dzidziusia jest najważniejsze.
Pozdrawiam cieplutko.
anetamilosz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-05, 11:00   #2
anetamilosz
Raczkowanie

GG do anetamilosz
Re: Cepan, Contractubex, Alcepalan, Tointex... stosowanie

Jeszcze jedna prośba do pana doktora, mieszkam w Warszawie, na Kabatach lub Ursynowie jak kto woli, może poda mi Pan namiary na jakiegoś dermatologa, który pomoże mi w walce z tym trądzikiem.
Pozdrawiam
Stary 2003-07-05, 22:47   #3
kb
Raczkowanie

http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...attern=tointex

W opisie maści Cepan podano -"brak doniesień na temat negatywnych skutków stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią". Co oczywiście nie daje 100% pewności, że takowe nie istnieją.
kb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-06, 09:38   #4
anetamilosz
Raczkowanie

GG do anetamilosz

Dzięki Basiu, rzeczywiście ja też spotkałam się z takową opinią, dlatego piszę na forum by doradzali mi eksperci, w końcu zdrowie mojego malca jest na pierwszym miejscu...
Pozdrawiam http://www.wizaz.pl/w-agora/icons/icon40.gif
Stary 2003-07-23, 23:31   #5
Jankowiak
Raczkowanie

Jeśli blizny już są to wymienione preparaty ich nie zmniejszą. Szkoda wysiłku. Proponuję poczekąć do zakończenia okresu karmienia i zabrać się za walkę z bliznami bardziej radykalnie. Stosowanie jakichkolwiek preparatów w ciąży i okresie karmienia należy ograniczyć do minimum. I problem nie tkwi nawet w bezpośredniej szkodliwości danej substancji. Po prostu ilośc uczulę u dzieci jest tak znaczne a konsekwencje tak długotrwałe, że nie warto ryzykować. Formułka o "braku doniesień" jest zwykłym wybiegiem. To znaczy, że nie udowodniono takiego negatywnego wpływu, ale przecież u kobiet w ciąży się takich badań nie robi i trzeba dużych kłopotów by ktoś skojarzył stosowanie jakiegoś preparatu z późniejszymi w sumie nieznacznymi problemami zdrowotnymi dziecka.
Jankowiak jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości