Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-15, 17:39   #1
anetta9991
Raczkowanie

osad na ustach???

Witam! często wysychają mi usta i używam pomadek ochronnych niestety często zdaża mi się oblizywać usta, gdy nie mogę użyć pomadki bo są takie suche. taki brzydki nawyk ale niecierpię suchych ust. dodatkowym problemem jest to, że w kącikach ust a nawet na całej lini warg zbiera mi sie taki biały osad i jest jeszcze gorzej kiedy oblizuję usta. zastanawiam się skąd bierze sie ten nalot na ustach, który muszę potem zetrzeć, może od pomadki ochronnej? wygląda to mało estetycznie i przez to trudno mi w ogóle używać błyszczyków i innych kosmetyków do ust bo wszystko mi się jakoś tak ściera na ustach. Nie wiem czy to problem dermatologiczny ale jak ktoś ma sposób na taki problem to prosze o radę.
anetta9991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 21:20   #2
tennyo4
Zadomowienie

Dot.: osad na ustach???

Też tak miewam

Wg mnie to nie kwestia dermatologiczna. Taki "urok" i już.
Są takie kosmetyki, które mi się "warzą" na ustach mocniej (typowe szminki, sztyfty ochronne) a są takie, które mniej lub wcale (błyszczyki bezbarwne, balsam tisane). Czy to będzie tisane czy nivea (klasyczna) - nałożone na noc warzą się koszmarnie. Może to zależy od kształtu ust, może od składu śliny - diabli wiedzą

Musisz chyba zrezygnować z bardzo gęstych mazideł do ust i poszukać czegoś delikatniejszego.
No i nie nakładać kolejnej warstwy na poprzednią (tylko usunąć delikatnie resztki chusteczką) bo takie nawarstwienie też przyspiesza powstawanie brzydkich śladów
tennyo4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 14:18   #3
choochoo1
Raczkowanie

też miałam ten problem- pomogło regularne masowanie szczoteczką.
choochoo1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 16:50   #4
anetta9991
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tennyo4 Pokaż wiadomość
Też tak miewam

Wg mnie to nie kwestia dermatologiczna. Taki "urok" i już.
Są takie kosmetyki, które mi się "warzą" na ustach mocniej (typowe szminki, sztyfty ochronne) a są takie, które mniej lub wcale (błyszczyki bezbarwne, balsam tisane). Czy to będzie tisane czy nivea (klasyczna) - nałożone na noc warzą się koszmarnie. Może to zależy od kształtu ust, może od składu śliny - diabli wiedzą

Musisz chyba zrezygnować z bardzo gęstych mazideł do ust i poszukać czegoś delikatniejszego.
No i nie nakładać kolejnej warstwy na poprzednią (tylko usunąć delikatnie resztki chusteczką) bo takie nawarstwienie też przyspiesza powstawanie brzydkich śladów
Dzięki za porady

---------- Dopisano o 17:50 ---------- Poprzedni post napisano o 17:47 ----------

Cytat:
Napisane przez choochoo1 Pokaż wiadomość
też miałam ten problem- pomogło regularne masowanie szczoteczką.
Z tym masowaniem szczoteczką to też pewnie niezły pomysł, zobaczę może pomoże, dzięki
anetta9991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-19, 13:30   #5
paspartu
Wtajemniczenie

Oj, miałam to samo. I też oblizywałam ;P dokuczliwe było to białe coś, ale własnie zaczęłam co wieczór masować usta szczoteczką... poprawił mi się ich wygląd, no i własnie tego 'osadu' nie mam. Jednak bez pomadki ochronnej dnia nie przezyję.

a oblizywanie ust wysusza je jeszcze bardziej.
Stary 2009-08-19, 22:34   #6
Madelie
Zadomowienie

Też mam ostatnio problemy z takim białym nalotem, ale myślałam że to od błyszczyka (chociaż od dłuższego czasu używam tego samego). Mówicie, że masowanie szczoteczką pomaga? Spróbuję, chociaż ja mam elektryczną.
Madelie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-26, 18:39   #7
Vintae
Przyczajenie

Witam,

Miałam (mam?) podobny problem. Zawsze winą za pojawiający się osad/nalot obarczałam stosowane kosmetyki.

Ostatnio pewna pani w drogerii stwierdziła, iż wynika to z faktu, że widocznie mam "tłuste" (?) usta, a ponieważ niektóre pomadki zawierają więcej substancji natłuszczających niż inne to efektem połączenia obu elementów jest właśnie owo białe "coś".

Sądzę, że skład pomadki ma tu największe znaczenie. Przynajmniej w moim przypadku.
Nie mam problemów ze stosowaniem błyszczyków.
Niestety sytuacja wygląda inaczej z pomadkami ochronnymi. Te z Nivei zdecydowanie nie są moimi przyjaciółkami. :| Kupiłam jednak ostatnio różaną pomadkę bebe i jak na razie po białym nalocie nie ma śladu.
Vintae jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 17:02   #8
zebrawpaskidwa
Przyczajenie

Witam, mam to samo :/

Jak dotąd walczyłam z tym kredką ochronną. I jest OK, ale klapa jeśli jestem cały dzień na spotkaniach i nie mogę za bardzo korzystać z mojej kredki bebe. Wtedy usta wysychają i z czasem robi się ten okropny biały nalot.

wg mnie ten nalot to złuszczający się naskórek, który przy braku pomadki ( u mnie po kilku godzinach!) . Staje się biały bo suche usta są oblizywane i martwy naskórek wchłania wilgoć i się "rozmiękcza". Ohyda

zamierzam spróbować codziennych delikatnych pilingów. o których piszecie.
Dzięki.
Pozdrawiam.
zebrawpaskidwa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości