Depilacja? To mój koszmar! :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-18, 00:27   #31
Wodesia
Raczkowanie

Dot.: Depilacja? To mój koszmar! :(

Tak czytam i czytam... i mam tak samo. Goliłam nogi i przez noc juz miałam kaktusa. A rano? Koszmar jak ogole te krótkie włoski to podrażnienia. Teraz depiluje Veet - em. Też efekt na krótko ale trzeba sobie radzić, a jeśli chodzi o depilator to u mnie to nie przeszło. Za bardzo bolesne. Wosk też. Chyba że ta pasta cukrowa. Nigdy nie próbowałam.

Kurde kobitki mają ciężkie życie.
Wodesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 08:07   #32
dusiaaa
Rozeznanie

ja depilatora sie juz nie tkne,maszynki zwyklej tez....od 5 lat nie mialam na sobie nic co byloby krotsze niz spodnie 7/8 dla mnie najlepszym wyjsciem jest maszynka elektryczna ....meska nogi moze nie sa gladziusienkie po niej ale wloskow nie widac, podraznien brak i moge powtarzac golenie nawet 5 razy dziennie jakbym miala kaprys
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 18:09   #33
tuhkaa
Przyczajenie

Użyłam pianki Nivea dla mężczyzn. Było super. Żadnych podrażnień podczas, jednak..

NIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Minął jeden dzień po depilacji i już mam 1mm kłujące czarne włoski. Niech to szlag.
Skóra mnie swędzi jak cholera, i ciągle muszę się drapać. Ale nie mam zaczerwienionej skóry czy krost które miałam zawsze.
Nie wytrzymam tego pieczenia i swędzeniaaa.. i skóra jest szorstka i kłująca.
Alantan nie pomaga.

A ja już nie wytrzymuje .... wypróbowałam wszystko! co jest dostępne w sklepach i nic. Na zabieg laserowy nie wiem czy bym się odważyła - i tak, nie wiadomo czy to by się sprawdziło w moim przypadku. I że jest to cholernie drogie, to już swoją drogą.

Coś na uśmieżenie bólu?
Czy też ktoś ma taki 'mały problemik' z depilacją?

Edytowane przez tuhkaa
Czas edycji: 2009-08-25 o 23:02
tuhkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 22:49   #34
Gucia333
Przyczajenie

depilacja-podgrzewacz do wosku;)

witam, chciałabym kupić podgrzewacz do wosku, do samodzielnego stosowania w domu. Nie wiem czym się kierować przy zakupie(jakie woski, firma podgrzewacza itp). np. >http://allegro.pl/zestaw-do-depilacj...229829107.html nie mam pojęcia co dobre a co nie....:mu r:
Gucia333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 00:22   #35
doleek
Raczkowanie

Dot.: depilacja-podgrzewacz do wosku;)

Gucia, mam podobny podgrzewacz o naziwe Simple, mój jest firmyLabor , tez zakupiony na allegro, ale myślę,że jest to na tyle proste urządzenie (ma za zadanie tylko się nagrzewać od środka), że firma nie gra zbyt wielkiej roli- ja mój mam już ponad rok i jestem zadowolona co do wosków- to chyba bardzo indywidualna kwestia, ja osobiście kupowałam na innej aukcji wosk miodowy,który spisał się najlepiej, nie polecam czekoladowego( jest trochę zbyt miękki i zostaje na skórze). Jeśli masz więcej pieniędzy, możesz zainwestować w lepszą maszynkę, niestety nie znalazłam jej na allegro,ale jej mechanizm mogę opisać tak:
jest to pojemnik podgrzewany od środka, do którego wkładamy tzw. twardy wosk w tabletkach, ktory rozpuszcza się i nabierany jest zwykłą szpatułką. nad częscią pojemnika zamontowane jest metalowe,podgrzewane sitko, więc raz użyty wosk można przecedzić i użyć go ponownie,a włoski zostają na sitku Daaawno temu miałam coś tkaiego i wspominam z sentymentem ile razy używam obecnego podgrzewacza Niestety takie pudełeczko nie jest chyba dostepne w Polsce...
doleek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 15:41   #36
TETELINA
Raczkowanie

GG do TETELINA

Witam,

jesli myslisz o podgrzewaczu do rolek polecam o mocy nie wiekszej niz 50w.

Moim zdaniem-takie sa idealne- przy 95 w wosk podgrzeje sie b.szybko ale potem bedziesz go musiala co chwila wlaczac i wylaczac by podgrzac wosk.
" Pierwszy kieliszek przytłumiał nadmierną spostrzegawczość, drugi blokował zbyt czułe uszy, trzeci uspokajał powonienie, przy czwartym zmysły […] przypominały wrażliwością zmysły większości ludzi, ale nawet piąty kieliszek nie radził sobie z nadmiarem myśli. "

TETELINA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 17:27   #37
weraa11
Zadomowienie

Depilacja woskiem-jak naciągać skórę?

Mam podgrzewacz do wosku i mój chłopak chce żebym usunęła mu woskiem włosy z klaty...tylko mam pytanie...jak naciągnąć skórę na klatce, żeby nie zrobiły mu się żadne siniaki? ciągnąć ją u góry i w tym kierunku odrywać plaster, czy na dole i plaster w przeciwnym kireunku odrywać? Czy może jakoś od boku ją naciągnąć??

weraa11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 00:03   #38
xblackxshadowx
Rozeznanie

Dot.: Depilacja woskiem-jak naciągać skórę?

Ja naciągam zawsze w przeciwnym kierunku
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:49   #39
gsk
Zakorzenienie

GG do gsk

Tak jak mówi Black, w przeciwnym kierunku do zrywania, czyli np. smarujesz wosk do dołu a zrywasz do gory czyli naciągasz do dołu.
Stary 2011-07-18, 10:47   #40
Hosz
Raczkowanie

Po małym kawałku i dasz radę (:
Swoją drogą zazdroszczę Ci, że Twój facet CHCE żebyś to zrobiła mój się zapiera że nie, bo on jest MĘSKI
Stary 2011-07-19, 13:01   #41
xblackxshadowx
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Hosz Pokaż wiadomość
Po małym kawałku i dasz radę (:
Swoją drogą zazdroszczę Ci, że Twój facet CHCE żebyś to zrobiła mój się zapiera że nie, bo on jest MĘSKI
Mój facet się daje, bo jest dość owłosiony (plecy, pośladki, brzuch i klata), a ja prawde mówiąc nie znoszę wswzelkich włosów na ciele i u siebie, i u niego
xblackxshadowx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-13, 18:52   #42
tenebris
Zakorzenienie

GG do tenebris

Odgrzebuje temat. Jest ktoś tu w stanie polecić jakiś fajny podgrzewacz i wosk z allgero?
Przeglądam te działy od miesiąca, ale to czytam w komentarzach, że woski klejące, a to podgrzewacze do bani...

Poradzi mi ktoś coś w rozsądnej cenie?

tenebris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 23:47   #43
fish187
Raczkowanie

Moja droga,
ja kupiłam podgrzewacz, którego nazwy nie pamiętam, wyrzuciłam opakowanie, a na samym sprzęcie nic nie ma. Mam podgrzewacz z taką niebieską pokrywką (nakładką, pokrywką? :P ). Kosztował z całym zestawem ok 80-90 zł. Ale jak na niego teraz patrzę to wart jest może z 20 zł :P Woski, które były dodane do zestawu były beznadziejne, więc wywaliłam wszystkie już po pierwszym użyciu Po kolejne poszłam do hurtowni kosmetycznej. Kupiłam tam na próbę kilka różnych i wybrałam swoje ulubione Depiluję ręce i nogi, więc używam głównie dwóch. Czekoladowy wosk do nóg i aloesowy do rąk! Naprawdę rewelacja! Oba z arcocere, niestety są trudno dostępne trzeba się czasami nabiegać
fish187 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 23:00   #44
mmm3m
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Ja mam ten sam podgrzewacz + do zestawu były dołączone woski tej firmy co ty. Ale ja mam jakiś inny rodzaj, nie aloesowe czy czekoladowe tylko jakieś inne. Jeszcze nie używałam, ale zdam relację jak to wszystko się sprawuje. I takie głupie pytanie:
te paski można używać podczas jednej depilacji kilka razy czy raz nałożony na miejsce depilowane jest już do wyrzucenia i co chwilę trzeba sięgać po nowy pasek? Mam ich tylko 100 :|
mmm3m jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 12:44   #45
fish187
Raczkowanie

Talking Dot.: depilacja-podgrzewacz do wosku;)

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
I takie głupie pytanie:
te paski można używać podczas jednej depilacji kilka razy czy raz nałożony na miejsce depilowane jest już do wyrzucenia i co chwilę trzeba sięgać po nowy pasek? Mam ich tylko 100 :|
Możesz użyć jednego paska kilka razy. Sama zauważysz, że warstwa wosku na pasku jest za gruba i nie będą wychodziły włoski. Polecam wykorzystać zestaw fizelinowych i stworzyć swoje własne z prześcieradła
Wychodzi taniej, paski są bardziej elastyczne i sama decydujesz o ich rozmiarze Ja robię sobie giganty na nogi, dzięki którym już przy 3-4 pociągnięciach wyrywam wszystko od kostki do kolana

Stary 2012-03-20, 19:34   #46
mmm3m
BAN stały

Cytat:
Napisane przez fish187 Pokaż wiadomość
Możesz użyć jednego paska kilka razy. Sama zauważysz, że warstwa wosku na pasku jest za gruba i nie będą wychodziły włoski. Polecam wykorzystać zestaw fizelinowych i stworzyć swoje własne z prześcieradła
Wychodzi taniej, paski są bardziej elastyczne i sama decydujesz o ich rozmiarze Ja robię sobie giganty na nogi, dzięki którym już przy 3-4 pociągnięciach wyrywam wszystko od kostki do kolana
Co do prześcieradeł - kiedyś sobie takie zrobiłam gdy testowałam pastę cukrową. Z pasty nici więc paski z prześcieradeł wyrzuciłam. Ale pewnie jeszcze kiedyś spróbuję (czy można je jakoś prać i używać wielokrotnie?).
Mam jeszcze pytanie na temat pieprzyków z których wyrastają włoski - można je woskować czy obowiązkowo pomijać? Jedne są większe inne mniejsze, ciężko będzie mi między nimi manipulować
Stary 2012-03-21, 11:26   #47
fish187
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Co do prześcieradeł - kiedyś sobie takie zrobiłam gdy testowałam pastę cukrową. Z pasty nici więc paski z prześcieradeł wyrzuciłam. Ale pewnie jeszcze kiedyś spróbuję (czy można je jakoś prać i używać wielokrotnie?).
Mam jeszcze pytanie na temat pieprzyków z których wyrastają włoski - można je woskować czy obowiązkowo pomijać? Jedne są większe inne mniejsze, ciężko będzie mi między nimi manipulować
Niestety paski do wyrzucenia. Poszukaj prześcieradeł na lumpeksie, ostatnio kupiłam za 9,90 w Realu A co do pieprzyków.... podobno nie wolno wyrywać z nich włosków Może w międzyczasie umów się na usunięcie pieprzyków? To jest refundowane. Moja mama miała taki problem, trwało to podobno chwilę i teraz nie ma żadnego śladu!

Stary 2012-04-27, 13:01   #48
mmm3m
BAN stały

Cytat:
Napisane przez fish187 Pokaż wiadomość
Moja droga,
ja kupiłam podgrzewacz, którego nazwy nie pamiętam, wyrzuciłam opakowanie, a na samym sprzęcie nic nie ma. Mam podgrzewacz z taką niebieską pokrywką (nakładką, pokrywką? :P ). Kosztował z całym zestawem ok 80-90 zł. Ale jak na niego teraz patrzę to wart jest może z 20 zł :P Woski, które były dodane do zestawu były beznadziejne, więc wywaliłam wszystkie już po pierwszym użyciu Po kolejne poszłam do hurtowni kosmetycznej. Kupiłam tam na próbę kilka różnych i wybrałam swoje ulubione Depiluję ręce i nogi, więc używam głównie dwóch. Czekoladowy wosk do nóg i aloesowy do rąk! Naprawdę rewelacja! Oba z arcocere, niestety są trudno dostępne trzeba się czasami nabiegać
Gdzie swój wosk kupujesz? Na allegro jest drogi, bo kurierem nawet +25 zł ((
Stary 2013-05-22, 18:09   #49
Olandia94
Raczkowanie

Depilacja wrażliwej skóry

Hej nie wiem za bardzo czego użyć do depilacji. mam wrażliwą skóre i golenie maszynka odpada a kremy do depilacji mi nie pomagają wogóle
Stary 2013-05-24, 00:08   #50
zielona89
Raczkowanie

GG do zielona89
Dot.: Depilacja wrażliwej skóry

Ha! Sama chciałabym to wiedziec. Przez całą zime goliłam się maszynką - nie było krostek, wrastających włosków więc dlaczego teraz gdy jest lati i trzeba wskoczyć w bikini mam z tym ogromny problem. Po goleniu mam podrażnienia. Depilator nie wchodzi w gre bo włosy wrastają na potęge. Kremy nie dają takich efektów no a maszynka robi mi podrażnienia. Może znacie jakiś krem łagodzący na tzw. zapalenie mieszków włosowych?? Pomocy

Razem od 13.10.2005 r.
Zaręczona od 06.01.2011
Ślub: 12.10.2013 r.
zielona89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 16:05   #51
zielona89
Raczkowanie

GG do zielona89

Cytat:
Napisane przez Alicja_w_krainie_czarow_ Pokaż wiadomość
może dlatego że w zimę nie używałaś jakiś balsamów, kremów po depilacji których teraz używasz? Możesz spróbować tribiotic – mi pomaga o ile to nie jest jakiś większy problem.

Skoro nic się nie sprawdza to może pomyślcie o zainwestowaniu w trwałą depilację żeby tak nie "męczyć" skóry codziennie.. laser odpada raczej bo jest za mocny ale jest jeszcze IPL - działa trochę podobnie jak laser ale jest delikatniejsze dla skóry, nie podrażnia i nie spowoduje poparzeń. Widziałam że jest w ogóle teraz możliwość testowania takiego depilatora z philipsa i jakby co można zwrócić do 3 miesięcy.
Dzieki już sie nad tym zastanawiałam

Razem od 13.10.2005 r.
Zaręczona od 06.01.2011
Ślub: 12.10.2013 r.
zielona89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 18:31   #52
mikimiyoshi
Raczkowanie

Ja też mam z tym problem niestety ;( Ale był poruszony taki wątek ostatnio jak depilować się maszynką z kremami... Może warto spróbować.. Wystarczy to miejsce, które depilujemy posmarować warstwą kremu, a później depilować... Nie wiem na ile to skuteczne, ale sama mam problem z tymi krostkami więc warto spróbować. Sama bym chciała znać taki sposób na "przyjemną depilację". Pozostaje jeszcze pasta cukrowa
mikimiyoshi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości