Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pytania do kosmetyczki

Notka

Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-16, 18:42   #1
Katelicious
Zadomowienie

Tabletki na piękne włosy, skórę i paznokcie. Które wybrać? POMOCY!

Mam dylemat - posiadam w domu Silicę, Salfazin i Lewitan. Który z tych preparatów najbardziej pomoże mi na trądzik (bo na tym mi najbardziej zależy)? Wypiszę składy i mam nadzieję że ktoś mi pomoże, bo nie znam się na tym jakie witaminy itd. pomagają na cerę . I jeszcze jedno czy mogłabym je połączyć? np. sotoswać jednocześnie i silice i lewitan?

Salfazin: (1 tabl. dziennie)
wit. C 75mg 125 % RDA
cynk 25mg 166%
wit. E 16,66mg 166%
wit B6 10mg 500%
wit.A 150qg (jakiś dziwny znaczek jest zamiast q któego nie mogłam znaleźć) 18%

Silica: (1 tabl. dziennie)
niacyna 10mg 55,5%
kwas pantotenowy 7,5mg 125%
biotyna 0,16mg 106,6%
wapń 46mg 5,75%
fosfor 37mg 4,6%
krzem 5mg, żelazo (II) 3mg 21,4%
L'lizyna 21mg
L'metionina 10mg
skrzyp polny 30mg
pokrzywa zwyczajna 20mg
workoliść członkowaty 20mg

Lewitan: (dzieci od 7 lat 1-2 tabl. 3x dziennie, dorośli 2-4 tabl. 3x dziennie - i ja będę brała 2 tabl.)
potas 8,76mg ---------- ---------
fosfor 4,02mg 0,50%RDA 6,00 (%RDA dla max. dwaki dziennej)
magnez 0,9mg 0,30 3,60
wapń 0,44mg 0,06 0,66
niacyna 0,177mg 0,98 11,89
wit. B1 0,012mg 0,86 10,32 (tiamina)
wit. B2 0,011mg 0,69 8,28 (ryboflawina)
+ drożdże

Który skład jest najlepszy, po któym będą najlepsze efekty (chodzi mi szczególnie o twarz) . Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże : ).

PS. Jeżeli umieściłam wątek w złym dziale proszę o przesunięcie a nie zamykanie/kasowanie ;d

---------- Dopisano o 19:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:38 ----------

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!

walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-16, 21:30   #2
Katelicious
Zadomowienie

Dot.: Tabletki na piękne włosy, skórę i paznokcie. Które wybrać? POMOCY!

Nikt nie odpisze ?

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!

Stary 2009-08-17, 17:17   #3
bziczek70
Raczkowanie

Z tych, które wypisałaś chyba najlepsza Silica, bo ma najwięcej aminokwasów, w tym L-metioniny, która jest odpowiedzialna za detoksykację szkodliwych związków, które wchłaniamy z otoczenia, a z nich najczęściej powstają pryszcze. Z innych rzeczy mogę Ci polecić to, co sama brałam, czyli Onozis. Co prawda bierze się dziennie 4 tabletki (2 rano i 2 wieczorem), ale za to w większym stopniu uzupełnia braki aminokwasów. Skład:
L-metionina 120mg
L-cysteina 40mg
Kwas pantotenowy 12mg (50%)
Żelazo 10mg (17,6%)
Cynk 9mg (15%)
bziczek70 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:06   #4
paulinka1919
Raczkowanie

suplementy diety moga wspomoc walke z tradzikiem ale ze bez zadnych masci zelow itd. samo ci to wystarczy to watpie, wiem z doswiadczenia. musialabys miec jakis mega niedobor np. cynku.
ale z tych trzech mysle ze silica, choc lepsza chyba belissa. aaa i efekty jakiekolwiek widac dopiero po 3 miesiacach niestety
paulinka1919 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:18   #5
Katelicious
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paulinka1919 Pokaż wiadomość
suplementy diety moga wspomoc walke z tradzikiem ale ze bez zadnych masci zelow itd. samo ci to wystarczy to watpie, wiem z doswiadczenia. musialabys miec jakis mega niedobor np. cynku.
ale z tych trzech mysle ze silica, choc lepsza chyba belissa. aaa i efekty jakiekolwiek widac dopiero po 3 miesiacach niestety
Wiem, chodzę do dermatologa (ostatnio używałam Duac a teraz Brevoxyl) i dbam o moją twarz . A mogłabym połączyć Silice i Lewitan?

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

Cytat:
Napisane przez bziczek70 Pokaż wiadomość
Z tych, które wypisałaś chyba najlepsza Silica, bo ma najwięcej aminokwasów, w tym L-metioniny, która jest odpowiedzialna za detoksykację szkodliwych związków, które wchłaniamy z otoczenia, a z nich najczęściej powstają pryszcze. Z innych rzeczy mogę Ci polecić to, co sama brałam, czyli Onozis. Co prawda bierze się dziennie 4 tabletki (2 rano i 2 wieczorem), ale za to w większym stopniu uzupełnia braki aminokwasów. Skład:
L-metionina 120mg
L-cysteina 40mg
Kwas pantotenowy 12mg (50%)
Żelazo 10mg (17,6%)
Cynk 9mg (15%)
A ile Onozis kosztuje ; >?

Stary 2009-08-17, 22:09   #6
kaasiunia
Raczkowanie

jesli pytasz o jakies tabletki na wlosy i paznokcie to polecam tabletki skrzypu
kaasiunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 22:44   #7
Katelicious
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaasiunia Pokaż wiadomość
jesli pytasz o jakies tabletki na wlosy i paznokcie to polecam tabletki skrzypu
Mnie bardziej interesują tabletki które skupią się najbardziej na cerze .

Stary 2009-08-21, 10:55   #8
bziczek70
Raczkowanie

Onozis to jakieś 20zł za pudełko. Ja brałam tak bardziej na włosy i paznokcie i mi bardzo pomógł, ale skóra też chyba trochę lepiej wyglądała, chociaż z cerą akyrat problemów szczególnych nie mialam, więc też aż tak nie zwróciłam uwagi.
bziczek70 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 13:53   #9
paulinka1919
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Wiem, chodzę do dermatologa (ostatnio używałam Duac a teraz Brevoxyl) i dbam o moją twarz . A mogłabym połączyć Silice i Lewitan?
co do polaczenia ja bym zdecydowanie odradzila, niby to tylko witaminki , magnez, wapn itd. ale z tym tez mozna przesadzic. ja bralam Humavit ze skrzypem. teraz biore nord acno pharma i z tego jestem bardzo zadowolona, ale cena mnie dobija i chce przerzucic sie na belisse bo slyszalam ze jest najlepsza z suplementow diety.

a probowalas benzacne? dziala podobnie jak brevoxyl tylko mniej podraznia skore (w moim przypadku bynajmniej) sprobuj tego leku kosztuje jakies 8zł a w moim przypadku okazal sie jakims cudem na ktorego zawsze moge liczyc tylko 5% a nie 10% bo bedzie masakra

aaa i co do tych suplementow nie nalezy ich stosowac w nieskonczonosc bo to tez niedobrze wplywa na organizm
Stary 2009-08-21, 14:31   #10
Katelicious
Zadomowienie

Cytat:
co do polaczenia ja bym zdecydowanie odradzila, niby to tylko witaminki , magnez, wapn itd. ale z tym tez mozna przesadzic. ja bralam Humavit ze skrzypem. teraz biore nord acno pharma i z tego jestem bardzo zadowolona, ale cena mnie dobija i chce przerzucic sie na belisse bo slyszalam ze jest najlepsza z suplementow diety.

a probowalas benzacne? dziala podobnie jak brevoxyl tylko mniej podraznia skore (w moim przypadku bynajmniej) sprobuj tego leku kosztuje jakies 8zł a w moim przypadku okazal sie jakims cudem na ktorego zawsze moge liczyc tylko 5% a nie 10% bo bedzie masakra

aaa i co do tych suplementow nie nalezy ich stosowac w nieskonczonosc bo to tez niedobrze wplywa na organizm
Teraz dostałam od dermatologu znowu duac i na razie będę się tego trzymać ... Ale kto wie, może niedługo się na niego skuszę ? W ogóle postanowiłam nie używać żadnych suplementów gdyż nie jestem ostatnio zbytnio systematyczna i wolę witaminy itd. które znajdują się w jedzeniu

Stary 2009-08-21, 19:16   #11
paulinka1919
Raczkowanie

Katelicious swieta racja naturalne witaminki w jedzeniu sa najlepsze ja pije tylko soki z marchewka i owocami (zero napojow gazowanych, herbaty, kawy), nie jem chipsow, pieczonego, fast food-ow, czekolady. probuje sie zdrowo odzywiac od jakiegos pol roku i mimo ze to nie jest potwierdzone nautkowo to wydaje mi sie ze cera sie poprawila odrobine a nawet jezeli to tylko zludzenie to bardzo przyjemne przy okazji mam lepsze samopoczucie ze nie zasmiecam sobie zoladka

a co do leku to kiedys tam sprobuj bo jest tani
Stary 2009-08-21, 20:01   #12
Katelicious
Zadomowienie

Cytat:
Katelicious swieta racja naturalne witaminki w jedzeniu sa najlepsze ja pije tylko soki z marchewka i owocami (zero napojow gazowanych, herbaty, kawy), nie jem chipsow, pieczonego, fast food-ow, czekolady. probuje sie zdrowo odzywiac od jakiegos pol roku i mimo ze to nie jest potwierdzone nautkowo to wydaje mi sie ze cera sie poprawila odrobine a nawet jezeli to tylko zludzenie to bardzo przyjemne przy okazji mam lepsze samopoczucie ze nie zasmiecam sobie zoladka

a co do leku to kiedys tam sprobuj bo jest tani
Też niedługo wyrzucę ze swojego menu 'śmieciowe' jedzenie gdyż przechodzę na dietę South Beach .

Stary 2009-12-04, 22:11   #13
justynka1032
Raczkowanie

GG do justynka1032

spam!

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2009-12-05 o 06:52
justynka1032 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pytania do kosmetyczki

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości