nadmierne pocenie - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-08-25, 16:33   #1
Jovanna
Przyczajenie

nadmierne pocenie

Drogi Panie Doktorze. Moim problemem jest nadmierne pocenie sie, zwlaszcza w okolicach pachwin. Sytuacja ta jest bardzo krepujaca i nie wiem co mam zrobic aby nie pocic sie tak bardzo. Korzystalam z pomocy wielu lekarzy dermatologow, uzywalam roznych kosmetykow, ale nie dalo to zadnych rezultatow. Poczatkowo myslalam ze moj problem zwiazany jest z dojrzewaniem ( mam dopiero 16 lat), ale patrzac na moje rowiesniczki wydaje mi sie ze to jednak nie to. Bardzo, bardzo prosze o rade.
Jovanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 17:09   #2
Czkasia
Raczkowanie

Re: poce się

Cześć Jovanno!
Wiele osób się z tym problemem męczy a czy używałaś może ETIAXILU? To rewelacyjny regulator pocenia wielu Wizażankom (i nie tylko) - mnie między innym też - "uratował życie". Wpisz w wyszukiwarke i poczytaj na Wizażu, w KW - ten preparat jest wspaniały, ma naprawdę świetne notowania.
Pozdrawiam już nie pocąca się pod paszkami Dalida
Czkasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-25, 18:29   #3
maleńka
Gość

Zgadzam sie z przedmowczynia Niejeden czlowieczek dzieki Etiaxilowi czy Antidralowi zapomnial co to znaczy sie spocic, ale te preparaty (przynajmniej w moim przypadku) problem rozwiazuja tylko czesciowo, gdyz mozna nimi potraktowac paszki, ewewntualnie dlonie lub stopy a ja poce sie 'ogolnie' tzn tez np. na plecach Po Antidralu owszem, mam suche paszki ale poza nimi w upale dalej cala sie lepie Jesli ktos poci sie glownie pod paszkami to polecam te antyperspiranty, bo swietnie wywiazuja sie ze swego zadania, jednak mnie to nie starcza

Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-04, 08:50   #4
Jankowiak
Raczkowanie

Najpierw trzeba wyjaśnić przyczynę. Być może jesteś dotknięta samoistną nadpotliwością, która ujawnia się w okresie dojrzewania. Ale nawet wtedy można pomóc, choć nie jest to łatwe. Konieczne jest wyraźne określenie stref nadmiernej potliwości, gdyż od tego zależy sposób leczenia. Myślę, że miałaś wykonany test Minora (malowanie skóry na brązowo, która robi się później granatowa w miejscach nadmiernego pocenia). Jeśli te strefy są wyraźne można pomóc dość wyraźnie, lecz jeśli bardzo pocisz się cała, będzie to trudniejsze. Niestety od tego badania zawsze trzeba zacząć. Warto zrobić wtedy zdjęcia, by po pewnym czasie ocenić jak przebiega le