Pierścionek zaręczynowy: Ważne na którym palcu? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu, przygotowania do ślubu > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich, wszystko przed ślubem.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-17, 17:03   #1
paulix20
Przyczajenie

Pierścionek zaręczynowy: Ważne na którym palcu?

Hej. Mój ukochany chce mi się oświadczyć ( tak, wiem o tym, bo nie lubię niespodzianek, a on mnie już dobrze zna, więc o tym wie). Na razie jesteśmy na etapie wybierania pierścionka i tu pojawił się ogromy problem. Jestem bardzo szczupła i mam bardzo chude palce i nie robią pierścionków w moim rozmiarze.

Jubiler mówi, że może zmniejszyć, ale oprócz palca wskazującego mam dość duże kostki, więc nawet jak pierścionek ledwo się wciśnie na palec, to i tak jest luźny i mi się na nim czały czas kręci, a kamień chowa się od strony dłoni.

Zastanawiam się, czy nie kupić pierścionka na palec wskzujący, bo to jedyny, na którym mie sie nie obraca. No ale to takie nietradycyjne Chociaż koleżanka mówi, że ludzie różnie noszą - na palcu środkowym prawej reki, lub na serdecznym lewej. Ale na wskazującym to chyba raczej nikt nie nosi.

Myślicie, ze to dobry pomysł kupić właśnie na wskazujący. Pasowałby, a najważniejsze żebyśmy to my wiedzieli, że to zaręczynowy. Co o tym myślicie?

Edytowane przez paulix20
Czas edycji: 2009-08-17 o 17:05
paulix20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 18:00   #2
eloe
Przyczajenie

Dot.: Pierścionek zaręczynowy: Ważne na którym palcu?

Pierścionek zręczynowy nosi się na palcu serdecznym lewej ręki. Jeśli w jednym sklepie nie ma Twojego rozmiaru na pewno znajdzie się jubiler, który zrobi pierścionek na miarę. Mój był o 4 rozmiary za duży, bo narzeczony troszkę źle zmierzył. Niespodzianka się udała a romiar dopasowaliśmy w ciągu 2 tygodni.
eloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:15   #3
madmuazelle
BAN stały

Smaczny profil madmuazelle
Smaczne przepisy3

Pierścionek się nosi na serdecznym palcu prawej ręki,tam gdzie będzie obrączka.Na lewej noszą w innych krajach. Choć,z tego co wiem to niektore narzeczone noszą nawet na środkowym palcu.
madmuazelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:02   #4
can't be perfect
Wtajemniczenie

wg mnie nie jest ważne na którym palcu się nosi.. teraz każdy nosi tak jak mu się podoba ja np noszę na serdecznym palcu lewej ręki od serduszka, bo prawy serdeczny jest zarezerwowany dla obrączki a że te 2 palce róznią się rozmiarem to tym bardziej moja kolezanka nosi na środkowym lewej ręki
can't be perfect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:03   #5
azakowana
Zakorzenienie

A według mnie nie ma znaczenia. To jest symbol dla Ciebie i Ty będziesz wiedziała, ze to pierścionek zaręczynowy. Co za różnica czy będzie noszony na wskazującym, kciuku, czy serdecznym?