Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Na ślubnym kobiercu > Jeszcze Przed

Notka

Jeszcze Przed O zaręczynach, prezentach, wieczorach panieńskich.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-17, 18:03   #1
paulix20
Przyczajenie

Pierścionek zaręczynowy: Ważne na którym palcu?

Hej. Mój ukochany chce mi się oświadczyć ( tak, wiem o tym, bo nie lubię niespodzianek, a on mnie już dobrze zna, więc o tym wie). Na razie jesteśmy na etapie wybierania pierścionka i tu pojawił się ogromy problem. Jestem bardzo szczupła i mam bardzo chude palce i nie robią pierścionków w moim rozmiarze.

Jubiler mówi, że może zmniejszyć, ale oprócz palca wskazującego mam dość duże kostki, więc nawet jak pierścionek ledwo się wciśnie na palec, to i tak jest luźny i mi się na nim czały czas kręci, a kamień chowa się od strony dłoni.

Zastanawiam się, czy nie kupić pierścionka na palec wskzujący, bo to jedyny, na którym mie sie nie obraca. No ale to takie nietradycyjne Chociaż koleżanka mówi, że ludzie różnie noszą - na palcu środkowym prawej reki, lub na serdecznym lewej. Ale na wskazującym to chyba raczej nikt nie nosi.

Myślicie, ze to dobry pomysł kupić właśnie na wskazujący. Pasowałby, a najważniejsze żebyśmy to my wiedzieli, że to zaręczynowy. Co o tym myślicie?

Edytowane przez paulix20
Czas edycji: 2009-08-17 o 18:05
paulix20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 19:00   #2
eloe
Przyczajenie

Dot.: Pierścionek zaręczynowy: Ważne na którym palcu?

Pierścionek zręczynowy nosi się na palcu serdecznym lewej ręki. Jeśli w jednym sklepie nie ma Twojego rozmiaru na pewno znajdzie się jubiler, który zrobi pierścionek na miarę. Mój był o 4 rozmiary za duży, bo narzeczony troszkę źle zmierzył. Niespodzianka się udała a romiar dopasowaliśmy w ciągu 2 tygodni.
eloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 20:15   #3
madmuazelle
BAN stały

Smaczny profil madmuazelle
Smaczne przepisy3

Pierścionek się nosi na serdecznym palcu prawej ręki,tam gdzie będzie obrączka.Na lewej noszą w innych krajach. Choć,z tego co wiem to niektore narzeczone noszą nawet na środkowym palcu.
madmuazelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:02   #4
can't be perfect
Wtajemniczenie

wg mnie nie jest ważne na którym palcu się nosi.. teraz każdy nosi tak jak mu się podoba ja np noszę na serdecznym palcu lewej ręki od serduszka, bo prawy serdeczny jest zarezerwowany dla obrączki a że te 2 palce róznią się rozmiarem to tym bardziej moja kolezanka nosi na środkowym lewej ręki
can't be perfect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 21:03   #5
azakowana
Zakorzenienie

A według mnie nie ma znaczenia. To jest symbol dla Ciebie i Ty będziesz wiedziała, ze to pierścionek zaręczynowy. Co za różnica czy będzie noszony na wskazującym, kciuku, czy serdecznym?
Stary 2009-08-17, 23:02   #6
aniaa22
Zakorzenienie

ja noszę na środkowym prawej ręki a to dlatego że nie podoba mi się pierścionek i obrączka na jednym palcu. ale wskazujący... nie wiem chyba dziwnie kazdy pierscionek by na nim wygladał
aniaa22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-17, 23:47   #7
motley
Zadomowienie

ja sobie przekładam pierścionek na różne palce u obu dłoni... dla mnie nie ma większego znaczenia, na którym palcu nosi się pierścionek. Przecież to, że go przełożysz na wskazujący czy nawet na stopę nie zmienia faktu, że ciągle będzie to pierścionek zaręczynowy Natomiast co do tego okręcania się to może pooglądaj pierścionki, które są zdobione z każdej strony albo przynajmniej mają zdobienia do połowy - wtedy to nie będzie miało znaczenia, że się obraca.

"W sercu dziewczyny, gdy położysz je na dłoń,
na pierwszym miejscu chłopak,
a przed nim tylko koń !!!!"
motley jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 06:53   #8
michel82
Wtajemniczenie

A ja swój pierścionek noszę na środkowym palcu prawej dłoni, a to tylko dlatego, że tak jak ania22 nie lubię nosić pierścionka i obrączki (na razie srebrnej, ale już niedługo złotej) na jednym palcu, nie podoba mi się to.

Maja jest już z nami
08.04.2012
michel82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:01   #9
paulix20
Przyczajenie

Dzięki dziewczyny Dla mnie osobiście też nie ma to znaczenia na którym palcu on będzie, ale nie chciałabym, by ludzie zamiast pogratulować, będa ciągle mnie uświadamiali, że noszę na złym palcu. To będzie wkurzające każdemu tłumaczyć.

Ale rozmawiałam z moim przyszłym narzeczonym i jemu ten pomysł bardzo się spodobał i mówi, że jak trochę przytyję, to może go zacznę nosić na właściwym A póki co, to najważniejsze, że problem z rozmiarem pierścionka zniknął i mogę teraz wybrać taki jak mi sie podoba
paulix20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:31   #10
mysiak
Wtajemniczenie

Na pewno da się znaleźć dobry pierścionek dla Ciebie
Nie jesteśmy przesądne, prawda dziewczyny? Bo gdybyśmy były, powiedziałybyśmy że pierścionek powinien być na serdecznym lewej lub prawej (w Polsce raczej prawej), byleby nie na środkowym bo to wróży zdradę

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
mysiak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:35   #11
michel82
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez mysiak Pokaż wiadomość
Na pewno da się znaleźć dobry pierścionek dla Ciebie
Nie jesteśmy przesądne, prawda dziewczyny? Bo gdybyśmy były, powiedziałybyśmy że pierścionek powinien być na serdecznym lewej lub prawej (w Polsce raczej prawej), byleby nie na środkowym bo to wróży zdradę

Ok. Na palcu serdecznym. A jak po ślubie dojdzie obrączka, to co, mam nosić pierścionek i obrączkę na jednym palcu??? Dla mnie to dziwnie wygląda, nie podoba mi się Ja od dnia, kiedy dostałam pierścionek (już ponad rok) noszę go na środkowym palcu prawej ręki, bo na palcu serdecznym znajduje się srebrna obrączka. Już niedługo będzie tam obrączka ślubna

Maja jest już z nami
08.04.2012
Stary 2009-08-18, 11:42   #12
azakowana
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez michel82 Pokaż wiadomość
Ok. Na palcu serdecznym. A jak po ślubie dojdzie obrączka, to co, mam nosić pierścionek i obrączkę na jednym palcu??? Dla mnie to dziwnie wygląda, nie podoba mi się Ja od dnia, kiedy dostałam pierścionek (już ponad rok) noszę go na środkowym palcu prawej ręki, bo na palcu serdecznym znajduje się srebrna obrączka. Już niedługo będzie tam obrączka ślubna
Ja nosiłam na serdecznym prawej dłoni a po ślubie przerzuciłam go na serdeczny lewej dłoni i nie ma problemu. Mi się z kolei nie podoba jak na jednej dłoni są pierścionki na serdecznym i środkowym. Za dużo tego wszystkiego.
Stary 2009-08-18, 11:50   #13
UrbanWarrior
Zakorzenienie

Cytat:
Oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnych gustow, wiec nie odbieraj tego, co napisze jako krytyke. Moim zdaniem noszenie pierscionka oraz obraczki na jednym palcu jest bardzo symboliczne i oznacza, ze zareczyny zostaly "przypieczetowane" slubem. Poza tym mozna sobie ladnie dobrac obraczke tak, by pasowala do pierscionka. Ja napewno tak zrobie!

A piersionek nosze na serdecznym lewej reki. Tam mi go TZ wlozyl, tam tez zostanie
UrbanWarrior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 11:52   #14
michel82
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Ja nosiłam na serdecznym prawej dłoni a po ślubie przerzuciłam go na serdeczny lewej dłoni i nie ma problemu. Mi się z kolei nie podoba jak na jednej dłoni są pierścionki na serdecznym i środkowym. Za dużo tego wszystkiego.
Tak Aga, tylko że ja na serdecznym palcu (zanim jeszcze dostałam pierścionek), nosiłam obrączkę, więc u mnie nie wchodzi w grę przerzucenie pierścionka po ślubie na inny palec. Ja innych pierścionków nie noszę, bo nie lubię biżuterii

Maja jest już z nami
08.04.2012
Stary 2009-08-18, 11:53   #15
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
W USA nosi się je razem. Widziałam na żywo i w wielu przypadkach naprawdę mi się to podoba
U nas najczęściej albo razem, albo pierścionek ląduje na serdecznym lewej dłoni.

Słyszałam nawet ciekawe uzasadnienie:
Prawa = rozsądek i świadome decyzje - stąd obrączka, symbolizująca małżeństwo na prawej. Bo to poważna decyzja, wymagająca rozsądku.
Lewa = uczucia.
Przed ślubem mężczyzna z miłości daje Ci pierścionek, ale zobowiązuje się przy tym do małżeństwa. To takie przypieczętowanie rezerwacji Stąd pierścionek na prawej. Gdy już dostajesz właściwą "pieczątkę", pierścionek ląduje na lewej, żebyś pamiętała, że to było z miłości a nie tylko z rozsądku

Mnie się to uzasadnienie bardzo podoba A Wam?

ADOPTUJ wirtualnie FRETKĘ- tak wiele za tak niewiele http://fretek.org/adopcje/showlist/37
Stary 2009-08-18, 11:56   #16
michel82
Wtajemniczenie

Cytat:
W USA nosi się je razem. Widziałam na żywo i w wielu przypadkach naprawdę mi się to podoba
U nas najczęściej albo razem, albo pierścionek ląduje na serdecznym lewej dłoni.

Prawa = rozsądek i świadome decyzje - stąd obrączka, symbolizująca małżeństwo na prawej. Bo to poważna decyzja, wymagająca rozsądku.
Lewa = uczucia.
Przed ślubem mężczyzna z miłości daje Ci pierścionek, ale zobowiązuje się przy tym do małżeństwa. To takie przypieczętowanie rezerwacji Stąd pierścionek na prawej. Gdy już dostajesz właściwą "pieczątkę", pierścionek ląduje na lewej, żebyś pamiętała, że to było z miłości a nie tylko z rozsądku

Podobać mi się podoba, ale pierwsze o tym słyszę. Po ślubie i tak nie będę niczego zmieniać. Pierścionek zostanie na tej ręce i na tym palcu, na którym jest od dnia zaręczyn.

Maja jest już z nami
08.04.2012
Stary 2009-08-18, 12:50   #17
molly18
Raczkowanie

Kazdy niech nosi, jak mu sie podoba. To przeciez nie ma byc na pokaz, tylko dla nas
Ja nosze pierscionek na serdecznym prawej, ale czasami przekladam na srodkowy lewej, bo na ten tak naprawde on pasuje. TZ zwiekszal pierscionek niepotrzebnie, bo taki rozmiar podala mu moja przyszla swiadkowa, ktora myslala ze mamy takie same rozmiary. A jednak nie, no trudno. Nie bede sie o to na nich zloscic. Mi palce czesto puchna, szczegolnie rano mam grubsze, no i wtedy pierscionek jest na serdecznym prawej hihihi, ale jak cos robie takiego, ze boje sie, ze moglabym go zgubic to przekladam po prostu na srodkowy lewej i tyle. A do sprzatania (srodki czystosci) czy pracy w ogrodku w ogole zdejmuje, bo sie boje zeby sie nie zniszczyl.
molly18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:34   #18
aniolekKB
Zadomowienie

GG do aniolekKB

Cytat:
Napisane przez can't be perfect Pokaż wiadomość
wg mnie nie jest ważne na którym palcu się nosi.. teraz każdy nosi tak jak mu się podoba ja np noszę na serdecznym palcu lewej ręki od serduszka, bo prawy serdeczny jest zarezerwowany dla obrączki
Mam identyczne zdanie na ten temat. Normalnie wyjęłaś mi to z ust (albo z... klawiatury )
aniolekKB jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 19:40   #19
mysiak
Wtajemniczenie

Ja generalnie jestem zdania, że w dzisiejszych czasach panuje bardzo duża dowolność w kwestiach ślubnych. I bardzo dobrze! Ale fajnie tak porozmawiać z innymi Wizażankami, powymieniać się spostrzeżeniami... Prawda? Przynajmniej mnie sprawia to dużą frajdę.

Stary 2009-08-18, 22:44   #20
LadySith
Zakorzenienie

GG do LadySith

Cytat:
ja tez się spotkałam z dwoma trendami po slubie:
- albo razem na prawej ręce
- albo obraczka na prawej, pierscionek na lewej [serdeczny palec tez]
LadySith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:34   #21
ClaudineG
Raczkowanie

moje zareczyny to byla niepodzianka moj narzeczony zle zmierzyl piersionek i kupil za duzy i niestety nie pasowal na serdeczny palec, powiedzial, ze bez problemu mozna zamienic na rozmiar mniejszy no ale jak juz go dostalam to nie chcialam go oddac i postanowilam, ze bede nosic na srodkowym moze przez to nie wszyscy kojaza, ze jest to zareczynowy tymbardziej, ze jest z bialego zlota i wyglada jak srebrny ale juz trudno wazne, ze ja wiem.
ClaudineG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-18, 23:34   #22
ClaudineG
Raczkowanie

moje zareczyny to byla niepodzianka moj narzeczony zle zmierzyl piersionek i kupil za duzy i niestety nie pasowal na serdeczny palec, powiedzial, ze bez problemu mozna zamienic na rozmiar mniejszy no ale jak juz go dostalam to nie chcialam go oddac i postanowilam, ze bede nosic na srodkowym moze przez to nie wszyscy kojaza, ze jest to zareczynowy tymbardziej, ze jest z bialego zlota i wyglada jak srebrny ale juz trudno wazne, ze ja wiem.

Edytowane przez ClaudineG
Czas edycji: 2009-08-19 o 00:40
ClaudineG jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 13:40   #23
maggie123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paulix20 Pokaż wiadomość
Hej. Mój ukochany chce mi się oświadczyć ( tak, wiem o tym, bo nie lubię niespodzianek, a on mnie już dobrze zna, więc o tym wie). Na razie jesteśmy na etapie wybierania pierścionka i tu pojawił się ogromy problem. Jestem bardzo szczupła i mam bardzo chude palce i nie robią pierścionków w moim rozmiarze.

Jubiler mówi, że może zmniejszyć, ale oprócz palca wskazującego mam dość duże kostki, więc nawet jak pierścionek ledwo się wciśnie na palec, to i tak jest luźny i mi się na nim czały czas kręci, a kamień chowa się od strony dłoni.

Zastanawiam się, czy nie kupić pierścionka na palec wskzujący, bo to jedyny, na którym mie sie nie obraca. No ale to takie nietradycyjne Chociaż koleżanka mówi, że ludzie różnie noszą - na palcu środkowym prawej reki, lub na serdecznym lewej. Ale na wskazującym to chyba raczej nikt nie nosi.

Myślicie, ze to dobry pomysł kupić właśnie na wskazujący. Pasowałby, a najważniejsze żebyśmy to my wiedzieli, że to zaręczynowy. Co o tym myślicie?
najczęściej nosi się na serdecznym prawej ręki, (ewentualnie środkowym). na wskazującym boję się, że nie będzie wyglądać zbyt ładnie.
mój był dużo za duży. Tż kupił 11 i zmiejszaliśmy do rozmiaru... 6,5 nawet nie przypuszczałam, ze takie szczuplutkie paluszki mam

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:36 ----------

Cytat:

Lewa = uczucia.

bardzo fajne uzasadnienie - podoba mi się
maggie123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 21:19   #24
Soleilka
Zakorzenienie

Smaczny profil Soleilka
Smaczne przepisy4

Ja nosze na srodkowym prawej reki. Pierscionek nie jest w typie obraczki, dlatego nie chce go zmniejszac. A rownie dobrze wyglada i na srodkowym. Zreszta to Ty powinnas decydowac gdzie chcesz nosic, a nie patrzec na to co mowia inni. To tylko i wlacznie dla Twojej wygody
Soleilka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-20, 21:32   #25
july89
Raczkowanie

ja mam ten sam problem co Ty... mam bardzo szczuple palce a kostki sa dosc duze i jak juz sie przecisnie przez kosteczke to i tak mi sie obraca i zrobilam tak ze nosze go na prawej rece razem z obraczka (bo obraczka ma mniejszy rozmiar- wcisnelam ja i podtrzymuje lekko pierscionek zareczynowy) nie obraca sie juz tak jak wczesniej gdy byl na lewej
Stary 2009-08-20, 22:17   #26
cobra115
Wtajemniczenie

Ja zrobię tak jak moja mama, że najpierw zaręczynowy mam na czwartym palcu prawej ręki, a przed ślubem założę go na lewą, bo na prawej wyląduje obrączka. Ale tak naprawdę to nie powinno mieć żadnego znaczenia gdzie się go nosi
Stary 2009-08-23, 22:04   #27
jolkajp
Rozeznanie

Nie ważne na którym sie nosi,ważne co dla nas oznacza. Jednak ten palec wskazujący i pierścionek to nie za dobry pomysł. jakos dziwnie pierścionki wyglądają na tym palcu.
A ja noszę na srodkowym prawej reki,od poczatku na tym chciałam żeby później nie było problemu z rozmiarem jak bym chciała przełozyć z serdecznego na środkowy-różnią się o rozmiar. i mi się podoba zaręczynowy obok obraczki.A jak juz mi kochany założyl na srodkowy to nie zdejmujebo mi palce spuchły i teraz nie da się sciagnąć. jest na wielki wieków amen

Rozmiar 6,5? Ale maciupeńki! Ja myślałam,że ja mam problem bo mam 7-8 serdeczny (rozmiarówka Apart). Ale 6,5 to juz naprawde malutki paluszek
jolkajp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 22:25   #28
mysiak
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez jolkajp Pokaż wiadomość
Rozmiar 6,5? Ale maciupeńki! Ja myślałam,że ja mam problem bo mam 7-8 serdeczny (rozmiarówka Apart). Ale 6,5 to juz naprawde malutki paluszek
Ja mam chyba 12 (w zwykłej (?) rozmiarówce)

Stary 2009-08-23, 22:33   #29
UrbanWarrior
Zakorzenienie

A ja 5 !!!
UrbanWarrior jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 23:13   #30
mysiak
Wtajemniczenie

Oł maj gad, może to jakaś inna rozmiarówka? Ja do potężnych ciałem kobiet raczej nie należę , choć smukłych dłoni pianistki nie mam (nomen omen byłam pianistką i skrzypaczką).

Odpowiedz

Tagi
palec, pierścionek, rozmiar, zaręczyny

Nowe wątki na forum Jeszcze Przed

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości