"kurzajki" - Strona 3 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-03, 11:29   #61
Agaluk
Raczkowanie

Dot.: "kurzajki"

Kilka lat temu próbowałam wielu domowych sposobów. I nic się z nimi nie działo, wciąż siedziały na swoim miejscu. W końcu zaczęły mnie tak irytować, iż odruchowo gryzłam je, bo mi przeszkadzały na palcu. Nie było to bezbolesne, ale po jakimś czasie je wygryzłam całe Teraz już bałam się wygryzać i jak napisałam wyżej użyłam Wartix.
Agaluk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:12   #62
Marika83
Przyczajenie

Od dwóch tygodni stosuję verrumal. Mam pytanie: jaka powinna być "reakcja ". Bo u mnie kurzajka jakby znika, ale wokół pojawiło się coś białego (jakby ...pęcherz) i strasznie boli.. :-(
Nie wiem czy powinnam dalej stosować verrumal czy może zrobić przerwę...
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Marika83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 17:45   #63
klaudia844
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Cytat:
Napisane przez Marika83 Pokaż wiadomość
Od dwóch tygodni stosuję verrumal. Mam pytanie: jaka powinna być "reakcja ". Bo u mnie kurzajka jakby znika, ale wokół pojawiło się coś białego (jakby ...pęcherz) i strasznie boli.. :-(
Nie wiem czy powinnam dalej stosować verrumal czy może zrobić przerwę...
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam

Płyn ten jest płynem silnym, żeby nie użyć, że żrącym Z kolei analogicznie - kurzajka jest twarda i aby ją usunąć musi podziałać duża "siła". Niemniej jednak ja tego środka bym nie polecała, ponieważ jest on według mnie niezbyt skuteczny.
Lekarze oraz gabinety kosmetyczne w których usuwane są kurzajki traktują je ciekłym azotem. Zabieg ten nie jest tani ale za to skuteczny. Ja z mojej strony polecam zakupienie takiego "domowego wymrażacza", o nazwie Wartix. Jego cena oscyluje w granicach 25-30zł (zależy w jakim zakątku polski i w jakiej aptece) i zapewniam, że jest to skuteczny środek, ponieważ za jego pomocą sama pozbyłam się kurzajki.
W TV reklamują również Wartnera, jednak jest on drogi i o wiele mniej wydajny (Wartix wystarcza na więcej aplikacji).
klaudia844 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 09:00   #64
Agaluk
Raczkowanie

Używałam również kiedyś Wartnera i niestety poza pieczeniem nic nie zadziałał, dlatego z ciekawości kupiłam Wartix, pomimo wcześniejszych niemiłych doświadczeń z tego typu preparatami. I jak dla mnie nie dość, że tańszy i łatwiejszy w użyciu, to c najważniejsze jest skuteczny. Sama byłam bardzo takim efektem zaskoczona.
Agaluk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 15:08   #65
catterina
Przyczajenie

Najgorsze co można zrobić to drapać skubać czy w ogóle "majstrować" przy kurzajkach bo wtedy się przenoszą i pojawiają się nowe. Wiem bo sama tak robiłam w dzieciństwie. Teraz polecam Wartix sama się przekonałam że działa.
catterina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 10:15   #66
marcelka1212
Przyczajenie

Przesyłam artykuł z domowymi sposobami na kurzajki i brodawki. http://www.ochoroba.pl/2615-brodawki...sie-ich-pozbyc Warto zaglądnąć
marcelka1212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-10, 12:34   #67
catterina
Przyczajenie

No jest tych sposobów trochę ale ja pozostanę przy Wartixie jeśli jeszcze kiedyś będzie trzeba walczyć z kurzajką bo się przekonałam że działa
catterina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:44   #68
klaudia844

Ja jestem dosłownie wniebowzięta, że zakupiłam Wartix i, że wystarcza go aż na kilkanaście aplikacji, bo po tym jak się uporałam z wredną kurzajką, które się zagniezdziła na wewnętrznej stronie kciuka, to kilka dni później zrobiła mi się następna na najmniejszym palcu - tuż przy paznokciu
To jest jakiś koszmar - wymroziłam jedną pojawiła się druga - jak to możliwe?
Czy ktoś jest w stanie wytłumaczyć czemu te cholerne kurzajki wyskakują? Czemu przenoszą się z miejsca na miejsce? Ja wiem, że one są zaraźliwe, ale jak to możliwe, że pozbyłam się jednej, a za kilka dni wyskoczyła druga?
Stary 2009-09-19, 21:52   #69
akinom8004
Raczkowanie

Widze że piszecie o preparacie Wartix czy ktoś z was może stosował go u małych dzieci bo widziałam reklame że można go stosować u dzieci od 4 roku życia?
akinom8004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-22, 17:20   #70
Marika83
Przyczajenie

a jednak verrumal pomógł
trochę bolało, ale liczy się efekt końcowy
polecam
Marika83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 15:03   #71
klaudia844

No właśnie Verrumal jest mocno inwazyjny i jak ja to mówię, ma efekty żrące O ile co dorosła osoba cierpi jak go stosuje o tyle broń Boże nie stosujcie go u maluchów, bo byłby płacz i krzyk murowany, a przecież nie o to chodzi.
Z tego co pamiętam z ulotki, Wartix może być stosowany chyba u maluszków od 3 roku życia, a jego aplikacja nie boli. Płacz może spowodować jedynie strach dziecka przed czymś nieznanym, bo z pewnością nie będzie malucha to boleć. Ostatnio bylam miło rozczarowana, bo widziałam nawet reklamę Wartixu w gazecie Mamo to ja :P
Stary 2009-12-03, 11:17   #72
edytka8787
Rozeznanie

Hej, ja mam jakby mala brodawke okolpaznokciowa tz jest pod plytka paznokcia , bralam to Brodacitem wypali na jakis czas i znow sie pojawia co mam zrobic? Ona jest plaska i tego nie widac , a jak naciskam na taki minimalny precik to boli
Stary 2009-12-10, 19:52   #73
vilya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez edytka8787 Pokaż wiadomość
Hej, ja mam jakby mala brodawke okolpaznokciowa tz jest pod plytka paznokcia , bralam to Brodacitem wypali na jakis czas i znow sie pojawia co mam zrobic? Ona jest plaska i tego nie widac , a jak naciskam na taki minimalny precik to boli

J amiałam właśnie przypaznokciowa płaską, nie było jej widać i to na małym palcu, opisałam wczesniej że mi pomógł duofilm ale napradę nakładałam go grubo i czekałam 24 godziny potem lekko naciskałam i schodziło mi z kawałkiem skóry, następnie nakładałam ponownie, później gdy bardzo bolało robiłam 12 godzin przerwy między oderwaniem a aplikacją. Aby całą zniszczyć to sobie z boku paznokieć obcinałam aby tam pod płytka zaaplikować. Udało się ale po pewnym czasie już nie pamiętam chyba do miesiąca. Długo w każdym bądź razie ale się pozbyłam a wcześniej wymrażanie u dermatologa nie pomogło. Ja uważam, że na ten wartex szkoda pieniędzy (potwierdziła to dermatolog). To jest jakby azot ale w małej dawce, i niekiedy za małej aby pomógł. U dermatologa wymrażanie jest pewniejsze. W ogóle jak ktoś ma normalną kurzajkę nie przy paznokciu to najlepiej u dermatologa ją wymrozić. Być może Wartex działa na świeżej, małej kurzajce.
vilya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:27   #74
delicjapeppa
Przyczajenie

Hej ; )) . Mam spory problem.. Niedawno na prawej stopie pojawiły mi się dwa jakby 'bąble' (dosyć małe) , które w środku mają jakby ciemnozielony kolor.. Nie miałam pojęcia co to może być, więc rozdrapałam jedno. Teraz pojawiło mi się ich o wiele więcej. Są blisko siebie.. Ohydne paskudztwo !! Ze stron internetowych wynika, że to właśnie kurzajki, ale nie jestem pewna .. Boję się, ponieważ jestem nastolatką, a moi rodzice nic o tym nie wiedzą (boję się im to powiedzieć).. Wiem, że w końcu będę jednak musiała... Proszę, pomóżcie !! Co mam zrobić ?

Edytowane przez delicjapeppa
Czas edycji: 2010-03-03 o 16:59
delicjapeppa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 22:54   #75
edytka8787
Rozeznanie

vilya dziekuje za odpowiedz moze sprobuje , ja tez robilam w podobny sposob jak Ty , ale brodacidem efekt krotkotrwaly , moze za szybko zaprzestalm kuracji , ale po niektorych preparatach czytam , ze maja ten sam sklad, tylko cena inna i moze dawka, ale na kazdego cos innego dzaila , ale moze pomoc mi czemu nie sprobuje jeszcze raz
Stary 2010-03-06, 10:03   #76
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
Napisane przez Agaluk Pokaż wiadomość
Kilka lat temu próbowałam wielu domowych sposobów. I nic się z nimi nie działo, wciąż siedziały na swoim miejscu. W końcu zaczęły mnie tak irytować, iż odruchowo gryzłam je, bo mi przeszkadzały na palcu. Nie było to bezbolesne, ale po jakimś czasie je wygryzłam całe Teraz już bałam się wygryzać i jak napisałam wyżej użyłam Wartix.
mylisz ze WARTIX bedzie dobry na takie malutkie brodawki na ciele??nie na stopach ani dłoniach
myszunia124 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:19   #77
jelonki
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny, idzie do dermatologa, nie trzeba mieć skierowania i on tam w chwilę ciekłym azotem usunie problem, czasem wypalanie trzeba powtórzyć jeszcze raz lub dwa, zależnie od wielkości kurzajki i naprawdę macie kłopot z głowy.
jelonki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:58   #78
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Dziewczyny, idzie do dermatologa, nie trzeba mieć skierowania i on tam w chwilę ciekłym azotem usunie problem, czasem wypalanie trzeba powtórzyć jeszcze raz lub dwa, zależnie od wielkości kurzajki i naprawdę macie kłopot z głowy.
miałam wymrażane malutkie brodawki na szyi i niestety co wymroze i ładnie sie zagoi to pojawia sie kilka nowych i tak chodze co miesiac
Stary 2010-03-06, 12:50   #79
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez myszunia124 Pokaż wiadomość
miałam wymrażane malutkie brodawki na szyi i niestety co wymroze i ładnie sie zagoi to pojawia sie kilka nowych i tak chodze co miesiac
Hej ja tez mam takie malutkie brodawki , ale tj wkurzajce sa takie malutkie i sporo ich , ja mysle ze dobrym sposbem jest ich wypalenie. Wlasnie ide na taki zbaieg do dermatologa na wiosne, przy okazji zapytam o to .
Stary 2010-03-06, 13:06   #80
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
Hej ja tez mam takie malutkie brodawki , ale tj wkurzajce sa takie malutkie i sporo ich , ja mysle ze dobrym sposbem jest ich wypalenie. Wlasnie ide na taki zbaieg do dermatologa na wiosne, przy okazji zapytam o to .
denerwuje mnie to bo za kazdym razem jak wyjde od dermatologa mysle sobie o jak super mam juz to z głowy a za jakis czas robia mi sie nowe ;(
duzo ich masz??moje sa prawie niewidoczne ale i tak nie chce miec tymbardziej ze boje sie zeby nie przeniesc ich na twarz
Stary 2010-03-06, 15:54   #81
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
denerwuje mnie to bo za kazdym razem jak wyjde od dermatologa mysle sobie o jak super mam juz to z głowy a za jakis czas robia mi sie nowe ;(
duzo ich masz??moje sa prawie niewidoczne ale i tak nie chce miec tymbardziej ze boje sie zeby nie przeniesc ich na twarz
O kurcze nie pomyslalam o tym zeby nie przeniesc ;/ Musze uwazac , wiesz co z 10 mam tego dziadostwa , i tj wirusowe , to jakis ten Dermatolog lewy , ze nie potrafi temu zapobiec moze podpowiedz mu to? a Ty chodzisz na fundusz? Boli ten zabieg? Ale ja tego nigdy nie mialam , od jakiegos czasu sie zrobilo tez musze z tym porzadek zrobic, ale ja ide na laser chyba , bo pieprzyki usuwam to zapytam jak to usunac , niektorzy to nitak przywiazauja i samo odpada, ale ja mam za male

Edytowane przez edytka8787
Czas edycji: 2010-03-06 o 15:58
edytka8787 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 19:06   #82
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
O kurcze nie pomyslalam o tym zeby nie przeniesc ;/ Musze uwazac , wiesz co z 10 mam tego dziadostwa , i tj wirusowe , to jakis ten Dermatolog lewy , ze nie potrafi temu zapobiec moze podpowiedz mu to? a Ty chodzisz na fundusz? Boli ten zabieg? Ale ja tego nigdy nie mialam , od jakiegos czasu sie zrobilo tez musze z tym porzadek zrobic, ale ja ide na laser chyba , bo pieprzyki usuwam to zapytam jak to usunac , niektorzy to nitak przywiazauja i samo odpada, ale ja mam za male
ja mam wymrażane azotem,troche boli ale da się wytrzymac,tak chodze na NFZ
Stary 2010-03-07, 12:36   #83
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
ja mam wymrażane azotem,troche boli ale da się wytrzymac,tak chodze na NFZ
Ahas to fajnie masz , ja tez musze przejsci zapytac , a co bede wiecznie placic moge akurat na to poczekac , a Ty chodzisz do typowe poradni dermatlogicznej?
Stary 2010-03-07, 12:40   #84
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
Ahas to fajnie masz , ja tez musze przejsci zapytac , a co bede wiecznie placic moge akurat na to poczekac , a Ty chodzisz do typowe poradni dermatlogicznej?
Tj. wojewódzka przychodnia skórno-wenerologiczna,odrazu na pierwszej wizycie pani doktor nawet nic nie wspominala o lekach tylko odrazu wymrażanie,a Ty płacisz za to??
Stary 2010-03-07, 20:11   #85
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
Tj. wojewódzka przychodnia skórno-wenerologiczna,odrazu na pierwszej wizycie pani doktor nawet nic nie wspominala o lekach tylko odrazu wymrażanie,a Ty płacisz za to??
Za usuwanie pierzykow tak- jeden 100zl ;/ tj prywatnie + badanie przedtym zabiegiem czy nie jest cos rakowe , no zapytam o te male brodaweczki jak cos to pojde na fundusz
Stary 2010-03-08, 17:01   #86
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
Za usuwanie pierzykow tak- jeden 100zl ;/ tj prywatnie + badanie przedtym zabiegiem czy nie jest cos rakowe , no zapytam o te male brodaweczki jak cos to pojde na fundusz
jestem taka zła ze wrrrciagle robi mi sie po kilka nowych,jak ktos partzy to nawet ich nie widzi ale ja je widze i dostaje nerwicy;/
Stary 2010-03-09, 12:50   #87
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
jestem taka zła ze wrrrciagle robi mi sie po kilka nowych,jak ktos partzy to nawet ich nie widzi ale ja je widze i dostaje nerwicy;/
Ja tez tak mam i wkurza mnie to , ostatnio mojej mamie nawet wyskoczylo to dziadostwo , ale zla jestem , bo wkurzajace tj a dlugo czekalas na taki zabiegna fundusz?
Stary 2010-03-10, 15:00   #88
aneczka90-90
Raczkowanie

kiedys mialam mnostwo kurzajek na dloniach. chodzilam na zamrazanie, dlonie mialam cale w wielkich, bolesnych bablach, w aptekach wydawalam majatek na rozne specyfiki, ale nic nie poskutkowalo. w koncu kolezanka, wspomniala o 'jaskółczym zielu' sa to ziolka, ktore sie zaparza i wacikiem kilka razy dziennie smaruje kurzajke przysiegam, kilka dni i wszystkich sie pozbylam!!
aneczka90-90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:35   #89
myszunia124
Raczkowanie

GG do myszunia124

Cytat:
Ja tez tak mam i wkurza mnie to , ostatnio mojej mamie nawet wyskoczylo to dziadostwo , ale zla jestem , bo wkurzajace tj a dlugo czekalas na taki zabiegna fundusz?

zabiegi miałam na wizytach normalnie
Stary 2010-03-11, 17:31   #90
edytka8787
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aneczka90-90 Pokaż wiadomość
kiedys mialam mnostwo kurzajek na dloniach. chodzilam na zamrazanie, dlonie mialam cale w wielkich, bolesnych bablach, w aptekach wydawalam majatek na rozne specyfiki, ale nic nie poskutkowalo. w koncu kolezanka, wspomniala o 'jaskółczym zielu' sa to ziolka, ktore sie zaparza i wacikiem kilka razy dziennie smaruje kurzajke przysiegam, kilka dni i wszystkich sie pozbylam!!
Tez czytalam o tym gdzies , ze komus zniknelo, no nic moze narwe tego w lesie za poltem , bo rosnie u mnie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości