trądzik- porada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-01-27, 19:09   #1
fiołek
Przyczajenie

trądzik- porada

Mam przewlekły tradzik od 2 lat stosowalam różne antybiotyki w tym tetracyklinę przez pół roku, żel dawercin i płyn, acnosan 10%,differin,i wiele innych leków tzw. robionych, poprawa była do momentu odstawienia leków (antybiotyku).W tej chwili moj tradzik przybiera postac bolacych guzów, tak wogóle to mam skórę tlustą i wrażliwa. Nie wiem już co robic!!! panie doktorze od prawie dwóch lat mam przewlekła anginę i jestem ciekawa czy to może miec coś wspólnego z trądzikiem i jak mam sobie pomóc???bolesne guzy umiejscawiają sie najczęsciej na rzuchwie i na szyi w okolicy węzłow chłonnych na skroniach iczole występuja drobne krostki i od czasu do czasu rowniez guzy, prosze o pomoc!!!!
fiołek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 21:04   #2
maziao
Przyczajenie

GG do maziao
Re: trądzik- porada

Mam nadzieję, że to, co napiszę jakoś pomoże. Otóż ja jakiś czas temu miałam sytuację podobną. Obecnie mam spokój jeśli chodzi o wypryski. Najtańszą metodą i dość skuteczną jest udanie się do laboratorium, w którym pobiorą wymaz z krosty i ocenią jaka bakteria powoduje problemy - wtedy dermatolog wie, jaki antybiotyk przepisać. Mnie najpierw nic nie wyszło, a to dlatego, że w przypadku guzków trzeba przebić się dosyć głeboko, a jest to bolesne. W moim przypadku był to gronkowiec złocisty i z bliznami walczę kosztowną dermabrazją do tej pory. Dlatego jak najszybciej zrób ten antybiogram. Drugi sposób, działający we wszelkich przypadkach, gdy skóra jest tłusta, to kuracja roacuttanem (ja jestem bardzo zadowolona, ale miesieczny koszt to okolo 800-900zł w moim przypadku przez 10 miesiecy). Mam nadzieję, że moje przykre doświadczenia pomogą Tobie. Pozdrawiam
maziao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-26, 21:13   #3
maziao
Przyczajenie

GG do maziao
Re: trądzik- porada

Przeczytałam to, co napisałaś dokładnie i z przyrością stwierdzam, że to wskazuje na gronkowca złocistego. Ja miałam kilka nawrotów a chyba za trzecim razem przybrało to postać guzków. Ta Twoja angina tez mi śmierdzi gronkowcem. Jesli okaże się, że to gronkowiec złocisty, to poproś dermatologa o skierowanie do labolatorium i niech zrobią Ci szczepionkę z pobranego wymazu - podobno jest to jedyny a i tak nie zawsze skuteczny sposób pozbycia się tego "zwierzątka". STan skóry się pogorszy, ale wydaje mi się, że warto. Ja najpierw leczylam się antybiotykami a potem nie było już z czego zrobić szczepionki. Życzę powodzenia i najlepiej jeśli jednak nie będzie to gronkowiec złocisty.
maziao jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości