Wyrolować problem, czyli dermaroller - Strona 29 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-01, 14:47   #841
marcindriver
Przyczajenie

Dot.: Wyrolować problem, czyli dermaroller

Dzięki katja. Rozumiem żeby taka mieszankę rozprowadzić w tych miejscach które były rolowane czyli na blizny i przebarwienia tak??a czy taka mieszanka będzie bezpieczna, żebym czasem nie pogorszył....?a jak ze słońcem czy po rolowaniu można wychodzić na słońce czy po jakimś czasie i czy w trakcie kilkutygodniowej przerwy od rolownia też trzeba unikać słońca?
marcindriver jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 15:44   #842
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez marcindriver Pokaż wiadomość
Dzięki katja. Rozumiem żeby taka mieszankę rozprowadzić w tych miejscach które były rolowane czyli na blizny i przebarwienia tak??a czy taka mieszanka będzie bezpieczna, żebym czasem nie pogorszył....?a jak ze słońcem czy po rolowaniu można wychodzić na słońce czy po jakimś czasie i czy w trakcie kilkutygodniowej przerwy od rolownia też trzeba unikać słońca?
Marcin, ja Ci powiem tak: zakladam, ze usuwanie blizn to to samo, co usuwanie zmarszczek, bo chyba i jedno i drugie odbywa sie poprzez wzmozona produkcje kolagenu w skorze. Jesli tak, witamina C jest niezbedna, ale przydalaby sie tez A i E. I jakis olej, ktory bylby nosnikiem dla tych witamin. Jesli sie myle, to niech mnie poprawi ktos, kto zna sie na bliznach.
Co do slonca, to uzywaj kremu z filtrem, dzien-dwa po to nawet i 50-tki, potem wystarczy slabszy. Mysle, ze w przerwie nie musisz, chociaz zaraz ktos Ci powie, ze skory w ogole nie powinno sie opalac, bo robia sie zmarszczki, ale ja bym nie traktowala tego az tak smiertelnie serio. Filt w trakcie rolowania niezbedny, potem bym odpuscila.
katja_24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 17:24   #843
fiasco
Wtajemniczenie

witamina C, ta w proszku (kwas askorbinowy) rozpuszcza się w wodzie, więc ją akurat wystarczy zmieszać z czymś na bazie wody, jak żel hialuronowy Za to do witamin A i E (jakbyś już je stosował) rzeczywiście przydałby się jakiś olej, moze olej tamanu? jest to droższy olej, ale świetnie wspomaga gojenie się skóry, na świeże rozstępy też pomaga, to może na twoje blizny też by pomógł. Witaminy A i E kupisz w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, np mazidla, ale możesz zapytać w aptece o maść witaminową - tylko najważniejsze, żeby była bez konserwantów (ja się roluję tylko pod oczami i po rolowaniu skórę smaruję maścią VitaPos z wit. A, to maść do oczu właściwie, nie jest konserwowana). Ogólnie taka maść jest dobrym pomysłem do pielęgnacji skóry po rolce, bo zawarte w niej wazelina, parafina, lanolina tworzą dobrą okluzję, czyli jakby warstewkę zabezpieczającą skórę przed nadmierną utratą wody, na którą skóra po rolce jest szczególnie narażona.

a może takie serum? wydaje się być łatwe w przygotowaniu
Stary 2013-05-01, 17:37   #844
klotylda abc
Raczkowanie

Cytat:
Dziękuje klotyldo za linki, znalazłem "OLEJOWA" WIT. C - Tetraizopalmitynian Askorbylu czy coś takiego będzie dobre po rollowaniu?? przepraszam że tak wypytuje i męcze ale jako chłopak jestem zupełnie zielony w kwestii doboru kosmetyków.
Ależ ja rozumiem, sama do niedawna się wypytywałam bo nie miałam zielonego pojęcia.
klotylda abc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 20:37   #845
marcindriver
Przyczajenie

A czy jeśli bym zamówił żel hialuronowy i wit. C to warto kupić już w tej większej ilośći??
Stary 2013-05-02, 00:20   #846
klotylda abc
Raczkowanie

A ja z innej beczki - gdzieś mi mignęło, że niektóre osoby zauważają powrót do stanu pierwotnego albo wręcz pogorszenie po rolowaniu. Są to raczej osoby młode - to jak to jest? Przestanie się rolować i zmarchy wracają na swoje miejsce, czy jak?
klotylda abc jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 10:42   #847
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
A czy jeśli bym zamówił żel hialuronowy i wit. C to warto kupić już w tej większej ilośći??
30g witaminy C starczy Ci na kilkaset ml zelu, wiec mozesz kupic od razu 100ml. Wiecej nie ma sensu, przy 100 zobaczysz, czy dziala.
Stary 2013-05-02, 11:30   #848
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Najpierw sprawdz czy bez rolera cię nie podrażnia. Mnie początkowo podrażniała , a rolera nigdy nie uzywałam. Ojejowa nie podrażnia ale nie rozpusci sie w zelu...Postawiłabym jednak na bezolejową zmieszaną z olejkiem np. avocado czy z dynii- b duzo witaminek.

Własnie ja jestem równiż zielona jesli chodzi o rolowanie, czy ktoś moze polecić dobre certyfikowane rolery na twarz i pod oczy, oraz na ciałko,:uda, brzuszek.

Wyczytałam ze zle profilowane mogą pozostawiać blizny
Czy pod oczy uzywamy cienszego rolera czy normalnego?
Lui1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 12:05   #849
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
ja po rolerze i wit c ( nalozonej dopiero nastepnego dnia!) dostalalam masakrycznego uczulenia z ktorym meczylam sie 2 tyg. pierw zapuchly mi oczy a pozniej skora nosorozca.
Stary 2013-05-02, 13:10   #850
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
ja po rolerze i wit c ( nalozonej dopiero nastepnego dnia!) dostalalam masakrycznego uczulenia z ktorym meczylam sie 2 tyg. pierw zapuchly mi oczy a pozniej skora nosorozca.
A jaki miałaś rolerek?

Wiesz co, własnie sobie doczytuję o tych rolerach na necie. Opuchnięcia mogą sie zgarzyc tez po uzyciu niewłaściwego rolera. Ze pełno podrób na allegro, ze rdzewieją, ze uzycie max do 15 razy bo sie tepią. Na angileskich srtonach ze nie boli, na innych ze boli. Poleca sie zele do stosowania w czesie rolowania i po, do znieczulania... full tego jest.

Tu znalazłam sklepowe rolery:
http://www.luxusnatury.pl/index.php?...tion=328&str=3

Podobne znalazłam tez na allegro ale czy to nie podróbki?... ale tansze...
Chyba sie skuszę na ktoryś.

Co do wit C, kwasu askorbinowego to nie nalezy uzywac na ranki, nawet po 2 dniach. Na biochemii nawet pisza ze skóra buzi musi sie najpierw wygoić...Moze stęzenie za duze?
Stary 2013-05-02, 13:30   #851
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
A jaki miałaś rolerek?
wlasciwie nie rollerek a stempel 0.5 mm z tytanowymi iglami. dodam ze dnia gdy sie smarowalam moja twarz byla uspokojona nawet bez opuchniec pod oczami . dostalam uczulenia nie tylko tam gdzie sie stemplowalam ale tez w innych miejscach . skonczylo sie u lekarza i z dropsami na alergie( dodam ze juz kiedys wit uzywalam i nic takiego nie mialo miejsca) . stezenie mialam cos kolo 10-13 %

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-05-02 o 13:31
olkie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 13:35   #852
marcindriver
Przyczajenie

Już zamówione 20g wit. C oraz 100ml żelu hialuronowego, mam nadzieję że nie będzie mnie to podrażniać, używałem różnych maści i kremów przepisanych od dermatologa i nie podrażniały mnie więc jestem dobrej myśli.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

.....czyli nie nanosić tego od razu po rolowaniu tylko po 2 dniach???
Stary 2013-05-02, 13:37   #853
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
A jaki miałaś rolerek?

Wiesz co, własnie sobie doczytuję o tych rolerach na necie. Opuchnięcia mogą sie zgarzyc tez po uzyciu niewłaściwego rolera. Ze pełno podrób na allegro, ze rdzewieją, ze uzycie max do 15 razy bo sie tepią. Na angileskich srtonach ze nie boli, na innych ze boli. Poleca sie zele do stosowania w czesie rolowania i po, do znieczulania... full tego jest.

Tu znalazłam sklepowe rolery:
http://www.luxusnatury.pl/index.php?...tion=328&str=3

Podobne znalazłam tez na allegro ale czy to nie podróbki?... ale tansze...
Chyba sie skuszę na ktoryś.

Co do wit C, kwasu askorbinowego to nie nalezy uzywac na ranki, nawet po 2 dniach. Na biochemii nawet pisza ze skóra buzi musi sie najpierw wygoić...Moze stęzenie za duze?
Do tej pory rollowalam sie dwoma podróbami z Allegro i nic mi nie bylo. Ze rdzewieja to chyba jakas bzdura, nigdy mi sie nie zdarzylo. Zreszta ani tytan ani stal chirurgiczna nie rdzewieja. Co do uzycia 15 razy, to wszystkie tak maja, te za 200 zeta tez.
Co do witC, to ja czytalam, ze nalezy nakladac zaraz po, zanim zamkna sie owe "ranki" bo w taki sposob wspomagamy produkcje kolagenu.
Stary 2013-05-02, 13:53   #854
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez katja_24 Pokaż wiadomość
Do tej pory rollowalam sie dwoma podróbami z Allegro i nic mi nie bylo. Ze rdzewieja to chyba jakas bzdura, nigdy mi sie nie zdarzylo. Zreszta ani tytan ani stal chirurgiczna nie rdzewieja. Co do uzycia 15 razy, to wszystkie tak maja, te za 200 zeta tez.
Co do witC, to ja czytalam, ze nalezy nakladac zaraz po, zanim zamkna sie owe "ranki" bo w taki sposob wspomagamy produkcje kolagenu.
Czyrałam tak na necie, ale moze opinie te wystawiaja sprzedający roznych rolerów by zniszczyć konkurencję. Zdecyduje sie na ten roler.

A co wit C to moze nakładać tę olejowa a nie kwas askorbinowy??
Kupiłam serum z BU flavo C, miałam lekko poraniona buzię i nałozyłam to serum, zaczeło strasznie szczypać, bable wyskoczyły. Dopiero doczytałam ze nie na ranki.
Teraz uzywam na zdrowa i jest ok... tez 15%.
A Ty sama robisz to serum?

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
wlasciwie nie rollerek a stempel 0.5 mm z tytanowymi iglami. dodam ze dnia gdy sie smarowalam moja twarz byla uspokojona nawet bez opuchniec pod oczami . dostalam uczulenia nie tylko tam gdzie sie stemplowalam ale tez w innych miejscach . skonczylo sie u lekarza i z dropsami na alergie( dodam ze juz kiedys wit uzywalam i nic takiego nie mialo miejsca) . stezenie mialam cos kolo 10-13 %
A co to był za stepelek? Gdzie kupowałaś?

Ktos napisał ze trojpepryd stymulowałby produkcję kolagenu.. zamiast wit C, na innych stronach znalazłam ze sam kolagen, ale ten podobno nie stymuluje (jesli sie mylę to prosze mnie poprawić )

Na youtubie wypatrzyłam ze jak uda czy brzuszek to są olejki Alverde w rosmanie. Nadaja sie pod rolkę.

Co moze jeszcze stymulować kolagen pod rolera? Tez nie chciałabym kupować gotowych rzeczy z konserwantami...

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-02 o 13:55
Stary 2013-05-02, 13:54   #855
maddie87
Rozeznanie

Moim zdaniem rollery z tego sklepu nie różnią się niczym od tych z allegro poza ceną

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że o wiele lepiej sprawdza się roller z mniejszą ilością igieł (taki jak ten http://allegro.pl/derma-roller-dns-tytanowe-igly-idealny-prezent-i3211227783.html) bo wtedy widzę, że igiełki naprawdę całe wchodzą w skórę, a nie jak w przypadku rollera z 540 igłami gdzie wchodziła zaledwie ich część, przez to że są tak ściśle ułożone.

Po rolowaniu polecam kapsułki Dermogal A+E

Edytowane przez maddie87
Czas edycji: 2013-05-02 o 13:55
maddie87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 14:11   #856
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maddie87 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem rollery z tego sklepu nie różnią się niczym od tych z allegro poza ceną

Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że o wiele lepiej sprawdza się roller z mniejszą ilością igieł (taki jak ten http://allegro.pl/derma-roller-dns-tytanowe-igly-idealny-prezent-i3211227783.html) bo wtedy widzę, że igiełki naprawdę całe wchodzą w skórę, a nie jak w przypadku rollera z 540 igłami gdzie wchodziła zaledwie ich część, przez to że są tak ściśle ułożone.

Po rolowaniu polecam kapsułki Dermogal A+E
Zgadzam sie, jak jest mniej igiel to jest lepsze dzialanie.
Choc ja ostatnio zrobilam sobie krzywde tym pod oczy, chyba za mocno dociskalam i w 5 minut pod oczami wyrosly mi dwa dorodne, purpurowe kalafiory Na szczescie po wypiciu 2 porcji wapna zeszly, a na nastepny dzien byly tylko czerwone kropeczki. One wlasnie maja malo igiel, podejrzewam, ze za gleboko mi weszly.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Czyrałam tak na necie, ale moze opinie te wystawiaja sprzedający roznych rolerów by zniszczyć konkurencję. Zdecyduje sie na ten roler.

Kupiłam serum z BU flavo C, miałam lekko poraniona buzię i nałozyłam to serum, zaczeło strasznie szczypać, bable wyskoczyły. Dopiero doczytałam ze nie na ranki.

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Ktos napisał ze trojpepryd stymulowałby produkcję kolagenu.. zamiast wit C, na innych stronach znalazłam ze sam kolagen, ale ten podobno nie stymuluje (jesli sie mylę to prosze mnie poprawić )

Na youtubie wypatrzyłam ze jak uda czy brzuszek to są olejki Alverde w rosmanie. Nadaja sie pod rolkę.

Co moze jeszcze stymulować kolagen pod rolera? Tez nie chciałabym kupować gotowych rzeczy z konserwantami...
Ja robie wszystko sama wedlug biezacych potrzeb
Nie uzywalam olejeowej, wiec nie wiem, czy sie nadaje. Na mazidlach jest przepis na "eliksir mlodosci", nadaje sie do rolowania. Na naturalisie jest serum 35+, wlasnie na pptydach, tez ponoc dobre pod rolke, choc ja musze je laczyc z olejami, bo samo za bardzo wysuszylo mi skore.
Stary 2013-05-02, 14:18   #857
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:

na all
teraz znow go stosuje i nic mi nie jest. ladnie przebija skore, pozniej uzywam tylko retimax 1500 ( wszystkiego innego sie teraz boje) i nastepnego dnia wlasciwie nawet opuchlizny nie ma. zaczerwienienie mija juz po 1,5h od klucia
Stary 2013-05-02, 17:21   #858
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Zgadzam sie, jak jest mniej igiel to jest lepsze dzialanie.
Choc ja ostatnio zrobilam sobie krzywde tym pod oczy, chyba za mocno dociskalam i w 5 minut pod oczami wyrosly mi dwa dorodne, purpurowe kalafiory Na szczescie po wypiciu 2 porcji wapna zeszly, a na nastepny dzien byly tylko czerwone kropeczki. One wlasnie maja malo igiel, podejrzewam, ze za gleboko mi weszly.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Ja robie wszystko sama wedlug biezacych potrzeb
Nie uzywalam olejeowej, wiec nie wiem, czy sie nadaje. Na mazidlach jest przepis na "eliksir mlodosci", nadaje sie do rolowania. Na naturalisie jest serum 35+, wlasnie na pptydach, tez ponoc dobre pod rolke, choc ja musze je laczyc z olejami, bo samo za bardzo wysuszylo mi skore.
Patrzyłam na ZSK ze do peptydow zalicza sie też kolagen i elastyna. Tylko tak kolagen jest rozpuszczalny w wodzie. Tworzy na skorze film ktory nie wypuszcza z nakłótej skóry wilgosci. Stad proponują na innych forach kolagen jako podkład pod rolkę...
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kolagen-i-elastyna/202

Czy ktoś wie cos na ten temat?

Nie mogę znaleść tego eliksiru młodosci na mazidłach... mogłabys wrzucić linka?

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Jesli chodzi o ten olejek na celulitis pod rolke to poszłam i kupiłam w rossmanie za 23 zł
"olejek do ciała brzoza i pomarancza" Alterra Cellullite, podobno nadaje sie pod rolera (oczywiscie bez tez ).

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Cytat:
na all
teraz znow go stosuje i nic mi nie jest. ladnie przebija skore, pozniej uzywam tylko retimax 1500 ( wszystkiego innego sie teraz boje) i nastepnego dnia wlasciwie nawet opuchlizny nie ma. zaczerwienienie mija juz po 1,5h od klucia
Terimax 1500 rozumiem ze stosujesz po a nie w trakcie kłocia?

Moze głupie pytanie ale widziałam tez masc na znieczulenie skóry,
czy to "rolowanie" boli??
Stary 2013-05-02, 18:55   #859
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
Patrzyłam na ZSK ze do peptydow zalicza sie też kolagen i elastyna. Tylko tak kolagen jest rozpuszczalny w wodzie. Tworzy na skorze film ktory nie wypuszcza z nakłótej skóry wilgosci. Stad proponują na innych forach kolagen jako podkład pod rolkę...
http://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/Kolagen-i-elastyna/202

Czy ktoś wie cos na ten temat?

Nie mogę znaleść tego eliksiru młodosci na mazidłach... mogłabys wrzucić linka?

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Jesli chodzi o ten olejek na celulitis pod rolke to poszłam i kupiłam w rossmanie za 23 zł
"olejek do ciała brzoza i pomarancza" Alterra Cellullite, podobno nadaje sie pod rolera (oczywiscie bez tez ).

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

Moze głupie pytanie ale widziałam tez masc na znieczulenie skóry,
czy to "rolowanie" boli??
http://mazidla.com/receptariusz/olej...zajow-cer.html
Mowiac o peptydach mialam na mysli dipeptyd i tripeptyd.
naturaliskosmetyki.pl/receptuariusz-ekspresowe-sera-c-120_137.html
Co do kolagenu z elastyna, to ponoc nie powinno sie go stosowac do rolowania, bo ma konserwanty.
Rolowanie boli, ale da sie wytrzymac. Mnie najbardziej boli na czole.
Stary 2013-05-02, 19:28   #860
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
http://mazidla.com/receptariusz/olej...zajow-cer.html
Mowiac o peptydach mialam na mysli dipeptyd i tripeptyd.
naturaliskosmetyki.pl/receptuariusz-ekspresowe-sera-c-120_137.html
Co do kolagenu z elastyna, to ponoc nie powinno sie go stosowac do rolowania, bo ma konserwanty.
Rolowanie boli, ale da sie wytrzymac. Mnie najbardziej boli na czole.
Bardzo dziękuję
W tym przepisie z maideł jest wit A w formie tego cięzszego retinolu... a tu lato idzie.. Nakładasz to serum na noc ?
Czy te ranki moga zostać następnego dnia pokryte kremem z filtrem czy np, jakimś serum z BU? Wogole czy te ukłucia są widoczne?
Ja przepraszam , ze moze głupie pytania ale dla mnie to kosmos, wyobrażam sobie twarz w strupkach)

I jakiej długosci igieł używacie?
Stary 2013-05-02, 20:38   #861
katja_24
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo dziękuję
W tym przepisie z maideł jest wit A w formie tego cięzszego retinolu... a tu lato idzie.. Nakładasz to serum na noc ?
Czy te ranki moga zostać następnego dnia pokryte kremem z filtrem czy np, jakimś serum z BU? Wogole czy te ukłucia są widoczne?
Ja przepraszam , ze moze głupie pytania ale dla mnie to kosmos, wyobrażam sobie twarz w strupkach)

I jakiej długosci igieł używacie?
nie kupuje witA na mazidlach. W ogole prawie nic tam nie kupuje, bo to jeden z najdrozszych sklepow
Uzywam i na noc i na dzien, tylko ze rano rozcienczam z HA i przy wyjsciu z domu uzywam filtrow.
Uklucia nie sa widoczne,roluje sie od 2 lat i moze raz mi farba poszla, ale to byla doslownie kropeczka, a nie zaden krwotok. Niektore dziewczyny pisza, ze im krew leciala, ja mam cere naczynkowa, wrazliwa i u mnie nic sie nigdy nie działo.
Jesli cos bedzie widac, to buraka na celej twarzy, ewentualnie male kropeczki.

Edytowane przez katja_24
Czas edycji: 2013-05-02 o 20:40
Stary 2013-05-02, 23:25   #862
chromek
Przyczajenie

Hej Dziewczyny, czy myślicie, że krem rozjaśniający Azelo/BHA z BU nadaje się pod/po rolce? Mam blizny potrądzikowe, przymierzam się do rolki. Może któraś z Was też walczy z tym problemem i mogłaby mi coś doradzić? Raczkuję w kwestii półproduktów i kosmetyków naturalnych, póki co próbuję tych z BU. Zastanawiam się nad jakimś serum ze strony,ale obawiam się, że mogą być za silne.
Jeszcze dodam,że pozostały mi problemy z wągrami na policzkach. Czy myślicie, że "eliksir młodości" mógłby się sprawdzić? Mam 24 lata,więc póki co nie potrzebuje rolki na zmarszczki.Byłabym wdzięczna za wskazówkę na jakiś konkretny przepis, produkt z BU, mazideł etc.

Edytowane przez chromek
Czas edycji: 2013-05-02 o 23:37
chromek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:32   #863
YadhiraCarillo
Przyczajenie

Ja mam przebarwienia pozapalne po wydłubywanych igłą włoskach na nogach a mama przebarwieniaposłoneczne na twarzy. Obie używamy rollera 0,3 i serum White Balance. Po 3 tyg. obie widzimy rezultaty w postaci rozjaśnienia przebarwień. Wcześniej używałam No-scar i Melacerin i efektu nie było. Mama ma też przebarwienia na rękach i te zaczęła smarować olejkiem Khadi anti-agening ale dopiero co, więc na rezultaty za wcześnie.
YadhiraCarillo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:50   #864
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:

nie terimax tylko RETIMAX 1500. uzywam po kluciu. jest tak tlusty ze stempelka pewnie bym nie domyla .
Stary 2013-05-03, 12:52   #865
Lui1234
Zadomowienie

Natknęłam się na taki oto blog o derma rollerach..., jakie, co pod nie itd. Moze się komuś przyda

http://mybeauty-y.blogspot.com/2012/...dowiskowy.html

---------- Dopisano o 12:52 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

Cytat:
Napisane przez YadhiraCarillo Pokaż wiadomość
Ja mam przebarwienia pozapalne po wydłubywanych igłą włoskach na nogach a mama przebarwieniaposłoneczne na twarzy. Obie używamy rollera 0,3 i serum White Balance. Po 3 tyg. obie widzimy rezultaty w postaci rozjaśnienia przebarwień. Wcześniej używałam No-scar i Melacerin i efektu nie było. Mama ma też przebarwienia na rękach i te zaczęła smarować olejkiem Khadi anti-agening ale dopiero co, więc na rezultaty za wcześnie.
A jakiej firmy macie roleczki? i jakie długie igły?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-03 o 11:15
Stary 2013-05-03, 13:57   #866
maddie87
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chromek Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, czy myślicie, że krem rozjaśniający Azelo/BHA z BU nadaje się pod/po rolce? Mam blizny potrądzikowe, przymierzam się do rolki. Może któraś z Was też walczy z tym problemem i mogłaby mi coś doradzić? Raczkuję w kwestii półproduktów i kosmetyków naturalnych, póki co próbuję tych z BU. Zastanawiam się nad jakimś serum ze strony,ale obawiam się, że mogą być za silne.
Jeszcze dodam,że pozostały mi problemy z wągrami na policzkach. Czy myślicie, że "eliksir młodości" mógłby się sprawdzić? Mam 24 lata,więc póki co nie potrzebuje rolki na zmarszczki.Byłabym wdzięczna za wskazówkę na jakiś konkretny przepis, produkt z BU, mazideł etc.
Ten krem z BU zawiera konserwant, co prawda naturalny, ale jednak konserwant, więc bezpośrednio po rolce bym go nie stosowała.
Ja z BU miałam serum z wit C, serum na blizny, serum z granatem i serum azelo-oliwkowe i stosowałam przed lub po rolowaniu któreś z nich. (Oczywiście stosowałam je też na codzień, a nie tylko do rolowania) I nigdy nie miałam po nich jakich efektów ubocznych, podrażnienia itp., więc myślę, że możesz je spokojnie stosować Przed rolowaniem możesz nałożyć któreś z tych serum, a po np. kapsułkę dermogalu a+e.

Edytowane przez maddie87
Czas edycji: 2013-05-03 o 14:04
maddie87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 19:47   #867
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
(...) mam pytanie do bardziej obeznanych z rozszyfrowywaniem składów. Czy ta maść nada się do pielęgnacji skóry po rolce? Niby nie ma konserwantów, barwników ani kompozycji zapachowej, ale czy nie ma tam czegoś innego, czego po rolce lepiej nie nakładać?
Możesz stosować tę maść po rolce dla złagodzenia podrażnienia, jeśli dodasz do niej olejową witaminę C oraz witaminkę A - niezbędne do odbudowy kolagenu, uzyskasz super mazidełko porolkowe

Cytat:
Napisane przez katja24
No to ladnie, ja robilam zupelna przerwe Czy 31 lat to cera dojrzala?
W kazdym razie tez zauwazylam pogorszenie, a nie wiedzialam dlaczego

Bez przesady - 31 lat to jeszcze okres młodości , dopiero po 35 roku zaczyna się problem, chyba że ktoś często korzystał z solarium albo nadużywał słoneczka .
Inaczej jest w przypadku cery dojrzałej np. po 40-tce - wtedy każdy dzień to pogłębianie obwisów, zmarszczek dlatego w przerwie w rolowaniu 0,5 mm, dobrze jest stosować krótkie igiełki, żeby podtrzymywać efekty rolowania.

Cytat:
Napisane przez klotylda abc
Albo kup jakieś ampułki przeznaczone do jonoforezy czy sonoforezy, czyli takie które producent zaleca do aplikowania w głąb skóry. Ale taką ampułkę z witaminą C musisz użyć od razu, bo po otwarciu ampułki ona się psuje. Czyli 1 ampułka na 1 rolowanie.

Trzeba jeszcze sprawdzić czy w ampułce jest witamina C w formie kwasu askorbinowego lub innej postaci, która gwarantuje zwiększenie produkcji kolagenu. Niestety najczęściej jest to palmitynian ascorbylu, który działa głównie jako antyoksydant.
Ampułki do sonoforezy zazwyczaj są mocno zakonserwowane, dlatego nie nadają się pod rolkę, ale dzięki temu mogą być użyte więcej niż raz, trzeba tylko je zabezpieczyć przed dostępem bakterii z powietrza i utlenianiem. Pani z Naturalisa podpowiedziała mi, żeby ampułki wlewać do strzykawki z apteki, zabezpieczyć igłą z nasadką i tak można przechowywać w lodówce przez kilka dni - u mnie się to sprawdza

Cytat:
Napisane przez marcindriver
Już zamówione 20g wit. C oraz 100ml żelu hialuronowego, mam nadzieję że nie będzie mnie to podrażniać, używałem różnych maści i kremów przepisanych od dermatologa i nie podrażniały mnie więc jestem dobrej myśli.

Jeśli chcesz stosować witaminę C w formie kwasu askorbinowego pod rolkę to koniecznie dodaj argininę albo inny składnik do podniesienia pH - przy rolowaniu nie potrzebne jest niskie pH, bo kwas askorbinowy i tak doskonale przenika przez dziurki. Niskie pH niepotrzebnie dodatkowo podrażnia skórę.
Jeśli będziesz nakładać mieszankę witaminy C i żelu hialuronowego między zabiegami, to pH może być bardzo niskie - witamina będzie lepiej przenikała.

Cytat:
Napisane przez Lui1234
(...)

Dla mnie Tripeptyd to podstawa serum stosowanego pod rolkę, ale też dodaję olejową witaminę C, która nie podrażnia a z pewnością wspiera odbudowę kolagenu.
Acetylowana glukozamina lub siarczan glukozaminy zwiększają produkcję kolagenu, glukonian magnezu jest także bardzo dobry, witamina A lub retinol (mocniejszy) to obok witaminy C podstawowy składnik, koenzym Q10, niacynamid (tylko z niskim stężeniem kwasu nikotynowego, bo zwykły robi "sieczkę" ze skóry), dla skóry 45+ genisteina, roślinne komórki macierzyste, hydrolizowany kolagen, resweratrol, cynk, kwas liponowy - ostrożnie, bo przy wyższych stężeniach może podrażnić, krzem - podobno genialnie działa na rozstępy i blizny, miedź.

Jest w czym wybierać
geraldine2030 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 20:58   #868
Lui1234
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość

Dla mnie Tripeptyd to podstawa serum stosowanego pod rolkę, ale też dodaję olejową witaminę C, która nie podrażnia a z pewnością wspiera odbudowę kolagenu.
Acetylowana glukozamina lub siarczan glukozaminy zwiększają produkcję kolagenu, glukonian magnezu jest także bardzo dobry, witamina A lub retinol (mocniejszy) to obok witaminy C podstawowy składnik, koenzym Q10, niacynamid (tylko z niskim stężeniem kwasu nikotynowego, bo zwykły robi "sieczkę" ze skóry), dla skóry 45+ genisteina, roślinne komórki macierzyste, hydrolizowany kolagen, resweratrol, cynk, kwas liponowy - ostrożnie, bo przy wyższych stężeniach może podrażnić, krzem - podobno genialnie działa na rozstępy i blizny, miedź.

Jest w czym wybierać
Geraldine jesteś absolutnie genialna!!! Starałam sie doczytać o tyle o ile wątek i Twoja widza jest ogromna

Dzieki

A powiedz mi czy mozna po zabiegu połozyć retinol? Ten mocniejszy? Nie podrażni?

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-03 o 21:00
Stary 2013-05-03, 21:02   #869
fiasco
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
Możesz stosować tę maść po rolce dla złagodzenia podrażnienia, jeśli dodasz do niej olejową witaminę C oraz witaminkę A - niezbędne do odbudowy kolagenu, uzyskasz super mazidełko porolkowe
tylko mi na odbudowie kolagenu akurat specjalnie nie zależy, swojego mam pod dostatkiem bo mam 19 lat Roluję rolką 0,2 tylko po to, żeby wspomóc Voluplus, który pomaga mi w wypełnianiu doliny łez
Witaminę C mam w formie proszkowej (kw. askorbinowy), w witaminę A się nie zaopatrzyłam jeszcze, ale mam zamiar ją nabyć przy najbliższej okazji, choć bardziej dla mamy
Ten kwas askorbinowy (jako dodatek do żelu hialuronowego) użyłam 2 razy dzień po rolce - na szczęście nie było większego podrażnienia, ale też tradycyjnie wspomagam się alantoiną

btw, podziwiam cię i twoją wiedzę na temat biochemii przy tobie jestem dopiero raczkująca w tej dziedzinie

Edytowane przez fiasco
Czas edycji: 2013-05-03 o 21:03
fiasco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 12:18   #870
sylle
Raczkowanie

olkie, widze, że tak jak ja próbujesz pozbyć się wypukłej blizny, która jest jaśniejsza od reszty twarzy. powiedz mi, jak się spisuje dermaroller, którego na nią używasz? widzisz jakieś efekty? wygładziła się? przybrała trochę ciemniejszy odcień? ja na moje blizny stosowałam i kwasy i laser i retinoidy, a i tak efekt jest marny dermaroller kupiłam z półtora roku temu, ale najpierw chciałam spróbować innych metod, które jak widać nie usunęły problemu w takim stopniu, jak bym chciała.
ktokolwiek w ogóle zauważył jakieś efekty stosując dermaroller na wypukłe blizny? pozdrawiam
sylle jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości