Łozysko a paznokiec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-26, 15:16   #1
michal22226
Przyczajenie

Łozysko a paznokiec

Witam drogie Panie z ciekawosci sie tutaj zerejstrowalem . Otoz mam 28 lat... i miesiac temu ucielo mi pol cm - 2/3 paznokcia reki prawej wraz z kawalkiem paliczka - palec wskazujacy Widze ze Panie maja problemy ze cos zle rosnie a mi lekarz powiedzial iz nie urosnie mi juz paznokiec ... i tu jest problem.... mozna gdzies zrekonstruowac kawalek paznokcia ?? czy tez nawet ten kawalek palca z paznokciem?? jezeli chcecie wrzuce tutaj link ze zdjeciem zycze udanych wakacji! urody usmiechu oraz mniej problemow. Caluski w sliczne noski .
Pozdrawiam Michal
michal22226 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 18:10   #2
Albertyna
Zakorzenienie

Dot.: Łozysko a paznokiec

Samego palca, niestey, nie da się zrekonstruować.
Można natomiast ten jeden paznokcieć przedłużyć, tak by patrząc z góry był długości pozostałych. Niestey, patrząc "od spodu", będzie widać, ze jest on przedłzon, to, raz, a dwa- trzeba będzie to uzupełniać co ok 3-4 tygodnie, bo zakładam, że paznokcieć będzie rósł....
Stary 2009-08-26, 21:08   #3
anick88
Wtajemniczenie

samego palca niestety nie zrekonstuujesz.
mozna bylo probowac szczyc ten kawalek, ktory ci ucielo, ale tylko na swiezo..
nie wiem w jakich okolicznosciach mialo to miejsce, ale szkoda, bo zazwyczaj zrasta sie bez problemu wiekszego..
zrekonstuowac mozna
nawet niedawno rekonstruowalam paznokiec koledz, byl baaardzo mocno uszkodzony
i mowiac szczerze bylo nie do odroznienia
natomiast u ciebie zapewne jest jaskis kat zalamania- wiec i paznokiec bedzie tak jakby lecial w dol.. jednak mysle, ze bedzie wygladalo to lepiej niz teraz.
i tak jak albertyna pisze - bierz pod uwage, ze paznokiec bedzie trzeba co jakis czas poprawiac..
jesli mozesz wstawic zdjeciem to mysle, ze moze pomoc

pozdrawiam!
anick88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:30   #4
michal22226
Przyczajenie

Dziekuje za odpowiedz wrzucam 2 zdjecia :
http://www.sendspace.com/file/cuxcv6
http://www.sendspace.com/file/fcbj24

obcielo mi to w pracy - pracuje na kopalni... nasi lekarze to sadysci i goscia nie iteresowalo ze mlody jestem wiec nie szyl a jeszcze mi bardziej skrocil palca... mowil cos ze lozysko jest rozwalone wiec chyba nie bedzie mi rosl paznokiec. Rana jak widac do konca jeszcze nie wygojona bleee pozdrawiam i czekam na jakies info...
Stary 2009-08-27, 21:02   #5
anick88
Wtajemniczenie

eee tam blee.. widzialam juz gorsze rzeczy..
powiem ci szczerze, ze nie mam pomyslu w jaki sposob mozna by bylo pomoc..
tam w sumie nie ma co rekonstruowac, bo paznokiec po przedluzeniu wystawalby nazwijmy to za opuszek..
nie wiem skad jestes wiec nie podpowiem do kogo sie udac, ale poszukaj u siebie w miescie jakiejs dobrej stylistki, mysli, ze jak zobaczy to na zywo, to zadecyduje co z tym zrobic
jednak wczesniej radzilabym sie udac jeszcze do dermatologa, on powie, czy taki zabieg jest w ogole wskazany.
Stary 2009-08-27, 22:09   #6
michal22226
Przyczajenie

hehe mi sie nie podoba mysle ze moze udam sie do
http://www.solpolska.com.pl/new/
i tam moze mi zrobia kawalek palca z paznokciem za kilka tysiecy zlotych hehe kurde mam 3 zgiecie w palcu ale to wyglada ochydnie a w dodatku prawa reka hehe wygladam jak mutant ale co tam nie ma co plakac zycie jest piekne i mniej paznokci do obcinania zarcik ... kurde brakuje mi go POZDRAWIAM SERDECZNIE
Stary 2009-08-28, 00:59   #7
anick88
Wtajemniczenie

nie otwiera mi sie strona w linku

powiem ci, ze w porownaniu z chlopcem, ktoremu amputowano obie nogi, bo mu na wsi spadla betonowa plyta i calkowicie zmaizdzyla, amputacja paliczka jest niczym..
a maluch byl taki dzielny.. dlatego mowie, ze to jest drobiazg w porownaniu z tym co juz widzialam
ale wracajac do tematu. ja bym nie inestowala kilku tys zl przez wzglad na estetyke. powiem ci czemu- otoz efekt jest niewspolmierny do wkladu
ale oczywiscie jesli ci to mocno przeszkadza, to dzialaj
Stary 2009-08-29, 10:06   #8
Albertyna
Zakorzenienie

Focie, niestety i mi sie nie otwierają.
Na pewno najpierw to sie musi zagoic, jak sie zagoi i pozostanie choc kawałeczek paznokcia- da sie to zrekonstuowac- ze 2 tygodnie temu rekonstuowałysmy w salonie paznokcia, który miał ze 2mm długości, a łożysko wyglądało mocno dziwnie (dziewczyna ma pewną chorobe- nie będę to wnikała jaką i po prostu naturalny paznokcieć jej odpadł, gdy nim mocmo uderzyła). Dorobiony paznokietek wyglądał ładniej niz jej naturalny (naturalny ma zawsze zdrformowany).

Zatem- jest szansa, ale- to musi byc wprawiona stylistka, gdyż to nie jest łatwyi banalny zabieg. A jego wykonanie by był trwały- jest trudne.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości