AKRYL na poznokciu, POMOCY! ;( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-29, 12:36   #1
aaniolekk
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 5
Unhappy

AKRYL na poznokciu, POMOCY! ;(

hej;*
dziewczyny prosze was o pomoc bo zaraz zwariuje
zaczne od poczatku...
kiedys uderzyłam sie o ten największy paznokieć u stopy i pół odpadło byłam u dermatologa i niby wszystko ok ale nie chciało odrosnąć
więc miałam wybór albo zerwanie u chirurga albo dorobienie sztucznego
i wybrałam to drugie oczywiscie...

pani w salonie kosmetycznym położyła mi AKRYL na cały paznokieć i wszystko ślicznie, pięknie... całe wakacje tak przechodziłam, byłam raz na dopełnieniu nawet...ale ostatnio szłam w japonkach i uderzyłam sie o tego paznokcia i aż cały sie rusza, normalnie moge go troche podniesc i zauwazyłam ze mój wcale nie odrasta albo taki bardzo słaby ze razem z tym akrylem odchodzi i wogóle razem ze skóra;/ krew leciała jak sie uderzyłam, teraz to samo dlatego juz nie ruszam pazurka...w pon. mam iśc do tej samej babki, a ledwo chodzic moge tak boli

i teraz sie boje, zdecydowałam ze chce najpierw zdjąć to całkiem i teraz pytania...

1.JAK TO SIE ROBI? czy ona bedzie mi to piłować? czy ten akryl rozpuści czymś...bo jak piłowac to nie wytrzymam
2.CZY MOGE POWIEDZIEC ZE CHCE TERAZ ŻEL? po w sumie ona sama wtedy zdecydowała ze akryl na to połozy...a juz nie chce akryl jest brzydki taki biały i żółty sie robi
3. jeszcze jedno...jak byłam na dopełnieniu to myślałam że mam tipsa akrylowego na tym paznokciu, a ona mówi, że nie...że to sam akryl CZYM TO SIĘ RÓŻNI od tipsa???

z góry dzieki za pomoc

Edytowane przez aaniolekk
Czas edycji: 2009-08-29 o 12:38
aaniolekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 13:03   #2
poweredbyangel
Przyczajenie

GG do poweredbyangel Send a message via Skype™ to poweredbyangel
Dot.: AKRYL na poznokciu, POMOCY! ;(

Tips to jest ten plastik, który się przykleja do naturalnej płytki. Akryl jest to masa którą można położyć na tipsa ( plastik) lub naturalną płytkę.
Jeśli chodzi o rekonstrukcje paznokci u stóp, zawsze uczono mnie aby używać akrylu ale specjalistą nei jestem więc nie chce się wypowiadac.
Co do zdjęcia akrylu to jest taki płyn, który rozpuszcza akryl i nie ma potrzeby piłowania - ale jeśli leciałą krew to nie wiem czy nei będzie szczypac...
poweredbyangel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 13:40   #3
Veela1
Raczkowanie

Absolutnie zmień stylistkę! Akryl nie powienien być "dziwny biały i żółty", to znak, że uzywa złej jakości produktów, albo, że nie umie ich odpowiedznio zabezpieczyć.

Ja jednak polecam akryl, z tego względu, że można go rozpuścić w acetonie. Żel niestety trzeba piłować.

Teraz ja na Twoim miejscu poszukałabym dobrej stylistki (z jakiego jesteś miasta? Może ktoś Ci kogoś doradzi) i poprosiła o zdjęcie starego akrylu przy pomocy acetonu i oględziny płytki. Jeśli uzna, że nie ma przeciwskazań do rekonstrukcji - jedziem. A jeśli paznokieć jest w kiepskim stanie po działaniavh tamtej nieudolnej "stylistki"... to będziesz musiała przecierpieć Współczuję.

Cytat:
zauwazyłam ze mój wcale nie odrasta albo taki bardzo słaby ze razem z tym akrylem odchodzi i wogóle razem ze skóra;/ krew leciała jak sie uderzyłam, teraz to samo
OJ! Kochana, zmień stylistkę! Natychmiast!

Edytowane przez Veela1
Czas edycji: 2009-08-29 o 13:42
Veela1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 15:12   #4
Kasienkagall
Raczkowanie

A ja Ci radze jednak przejsc sie do chirurga. Niech on oceni co i jak. Przeciez nie bedzie od reki robil zabiegu. Nie wiem na ile przy pierwszym wypadku uszkodzilas sobie macierz, ale jak piszesz ze paznokiec nie odrasta, to raczej porzadnie. W obecnej chwili gdy ranki sa swieze to nie wyobrazam sobie traktowac tego paznokcia plynami acetonowymi lub 100% acetonem, aby zdjac akryl, przeciez to nie sekunda, rozpuszczanie troche trwa. Mnie sie to w tym stanie paznokcia jawi jako tortura. Odczekaj troche niech sie wszystko zagoi po tym drugim uderzeniu. Zdejmij akryl, daj odsapnac i odetchnac rankom, paznokciowi i macierzy, niech to jeszcze raz oceni lekarz i dopiero za jego zgoda, porzadna, sprawdzona stylistka, taka co pomoze, a nie zaszkodzi.
Kasienkagall jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 17:30   #5
Veela1
Raczkowanie

Kasienko, ale jeśli teraz "akryl na paznokciu sie rusza" to lepiej go zdjąć, niż czekać, aż w jakiś drastycznych okolicznościach sam odpadnie
Stary 2009-08-29, 17:45   #6
aaniolekk
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 5

Cytat:
Napisane przez Veela1 Pokaż wiadomość
Kasienko, ale jeśli teraz "akryl na paznokciu sie rusza" to lepiej go zdjąć, niż czekać, aż w jakiś drastycznych okolicznościach sam odpadnie
oj dziewczyny juz sama nie wiem...jak ma to tak bardzo boleć
moze chociaz poczekam, aż ranka sie zagoi żeby ten aceton ze świeżą krwią sie nie zetnkął..
i macie racje koniecznie inna stylistka, że tamta mi ładnie paznokcia zrobiła to nie musze sie jej trzymać...co z tego, że ładnie jak źle bo teraz takie rzeczy się dzieją
a jestem ze Szczecina...hmm zaraz przeszukam forum może kogoś znajde
aaniolekk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 18:08   #7
Veela1
Raczkowanie

O tutaj - http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=64048
Stary 2009-08-29, 22:10   #8
Kasienkagall
Raczkowanie

Veela1 masz racje. Jezeli sie rusza to ryzyko pogorszenia sytuacji jest wieksze ale lepiej ten paznokiec unieruchomic np. plastrem i poczekac na zagojenie. Ja nie odwazylabym sie dawac go do acetonu, chyba ze na odpowiedzialnosc klientki informujac ja o bolesnych konsekwencjach. Nie. Nie zdecydowalabym sie i tak, chyba ze przedstawilaby mi jakies zaswiadczenie od lekarza ze nie ma przeciwskazan. Juz raz kiedys mialam sytuacje ze wyslalam klientke po zaswiadczenie, bo nie zaryzykowalam bez tego pracy na jej paznokciach. Pomarudzila, pomarudzila i za tydzien po leczeniu antybiotykami, wrocila z zaswiadczeniem. Zostala moja stala klientka
Kasienkagall jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 22:37   #9
Adziullenna
Raczkowanie

Ja bym tez unieruchomila ten akryl plastrem przez okres 7-14 dni i po tym czasie, by miec pewnosc zdjecia akryl i ew. nałożyla nowy świezy. Myśle, ze w czasie 'unieruchomienia' warto byloby odkazac regularnie ranke oraz ew. smarowac tribiotic'iem.

Ale specjalistą nie jestem. Najlepiej do lekarza pójść.

Edytowane przez Adziullenna
Czas edycji: 2009-08-29 o 22:48
Adziullenna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości