Starzejaca sie skóra dłoni. Co robć?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-29, 19:57   #1
laponka
Raczkowanie

Starzejaca sie skóra dłoni. Co robć??

Cześc dziewczyny. Szukałam podobnego wątku, żeby nie powtarzać. Mam 34 lata i niestety widzę coraz wiecej oznak starzenia. Jedną z nich i bardzo denerwujacą mnie jest wiotczenie skóry dłoni. Nie jest już taka naiąta jak kiedyś. Wciąz patrze na te moje dłonie i drażni mnie że już nigdy nie będa takie jak kiedyś. Wiem... takie zycie.... ale czy macie jakieś ciekawe, sprawdzone zabiegi, kosmetyki? Wiem, że czasu się nie da zatrzymać, ale może chociaż troszeczkę zatrzymam ten proces?
laponka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-29, 22:21   #2
All_that_jazz
Zakorzenienie

Dot.: Starzejaca sie skóra dłoni. Co robć??

No dobre kremy do rąk-z witaminami, retinolem, ceramidami a nie tylko z gliceryną, chodzenie w rękawiczkach to podstawa.Ręce trzeba często kremować, unikać kontaktu dłoni z ostrą chemią czy lodowatą wodą (rękawice do robót domowych) i można dbać o dłonie. Pocieszę Cię.Widziałam na nartach w kolejce linowej pewną 60 letnią Niemkę.Dłonie miała piękniejsze niż twarz i lepsze niż niejedna nastolatka, widocznie o nie dbała.
All_that_jazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 01:18   #3
MiYo
Raczkowanie

Witaj!! Dobre kremy, rękawiczki do prac domowych, maseczki z ciepłej oliwy. Trzeba bardzo dbać o dłonie, bo po nich, jak i po dekolcie, najlepiej widać wiek. Niestety u szczupłych pań bardzo często szybciej, niż u pulchniejszych. Życzę powodzenia - ja także staram się dbać o dłonie jak mogę.
MiYo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 11:40   #4
loss_lauri
Zakorzenienie

Przede wszystkim - ochrona przeciwsłoneczna, czyli filtry spf 50+ (a nie jakiś krem do rąk z filtrem) przed każdym wyjściem z domu!
na noc - złuszczanie kwasami (np AHA lub PHA), potem serum z wit C (np z z Biochemii Urody lub zwykłe krople z wit C) lub z retinolem i na to gruba warstwa kremu z olejami, wazeliną, parafiną i wit A.
opcjonalnie - regularne kąpiele parafinowe lub w ciepłym oleju (lnianym, migdałowym, jojoba lub oliwie z oliwek).
no i wszelkie prace domowe/ogrodowe w rękawiczkach.
w gabinetach dostępne są już takie zabiegi na dłonie jak np mocne kwasy czy mezoterapia, ale przy stosowaniu się do powyższego będzie to można zrobić później
Stary 2009-08-30, 12:22   #5
dezire
Zakorzenienie

Heh.. mam ten sam problem. Pracuje 8godzin an komputerze piszac i stukajac i moje dlonie wygladaja jak 50latki :/. dramat. Tak jakby wszystkie zmarszczki 'mimiczne' wyszly mi w wieku 25 lat :/

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.

dezire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 13:59   #6
Justy
Zakorzenienie

dla szybkiego efektu- mezoterapia, ostrzykiwanie kwasem hialuronowym
do tego stale krem z porządnym filtrem UV.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 23:38   #7
allllma
Przyczajenie

Po pierwsze nieprawdą jest,ze u szczupłych kobiet bardziej widac efekty starzenia, w tym wyp. dłoni. Mam 33 l.jetsem szczupła, dłonie tez mam szczupłe i niezauważyłam żadnych oznak starzenia. Gdyby nie ten topik to nawet niewiedziałabym,ze mozna w tym wieku mieć starzejące się dłonie.
Wcieram w nie jedynie zwykły krem Nivea, co wieczór regularnie przed snem. Może to jest powód,że nie mam zadnych problemów z dłońmi. Po zmywaniu soczek z cytrynki na minutkę i Nivea oczywiście.
Moja mama ma 60 lat całe życie zmywa, pierze i ma dłonie jak nie jedna 40 latka,tez uzywa tytlko nivei wszyscy jej zazdroszczą bo ma takie zadbane. Dodam,że ma drobne i szczupłe. Mam nadzieję,że to dziedziczne :p
allllma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 16:04   #8
laponka
Raczkowanie

Ja zapomniałam dodać, że pracuję na bloku operacyjnym i na co dzień mam docvzynienia z silnymi środkami dezynfekcyjnymi
laponka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 19:04   #9
loss_lauri
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez allllma Pokaż wiadomość
Po pierwsze nieprawdą jest,ze u szczupłych kobiet bardziej widac efekty starzenia, w tym wyp. dłoni. Mam 33 l.jetsem szczupła, dłonie tez mam szczupłe i niezauważyłam żadnych oznak starzenia. Gdyby nie ten topik to nawet niewiedziałabym,ze mozna w tym wieku mieć starzejące się dłonie.
Wcieram w nie jedynie zwykły krem Nivea, co wieczór regularnie przed snem. Może to jest powód,że nie mam zadnych problemów z dłońmi. Po zmywaniu soczek z cytrynki na minutkę i Nivea oczywiście.
Moja mama ma 60 lat całe życie zmywa, pierze i ma dłonie jak nie jedna 40 latka,tez uzywa tytlko nivei wszyscy jej zazdroszczą bo ma takie zadbane. Dodam,że ma drobne i szczupłe. Mam nadzieję,że to dziedziczne :p
najprawdopodobniej wygląd swoich dłoni zawdzięczasz dobrym genom, ale niestety faktem jest, iż i szczupłych osób, u których podściółka tłuszczowa jest cieńsza, efekty starzenia są dużo szybciej widoczne. chodzi właśnie o ten tłuszcz, dzięki któremu skóra osób puszystych dłużej pozostaje jędrna i gładka.
Cytat:
Napisane przez laponka Pokaż wiadomość
Ja zapomniałam dodać, że pracuję na bloku operacyjnym i na co dzień mam docvzynienia z silnymi środkami dezynfekcyjnymi
a nie możesz używać lateksowych rękawiczek jednorazowych? takie rękawiczki nie pozwalają skórze oddychać, ale przynajmniej zabezpieczają przed bezpośrednim kontaktem dłoni ze szkodliwymi substancjami.
Stary 2010-01-31, 23:54   #10
ziken
Przyczajenie

Mam 19 lat... a moje dłonie wyglądają na prawdę staro, są pomarszczone między palcami mam tak suchą skórę, że się złuszcza. Staram się regularnie używać tego kremu nivea uniwersalnego, ale nic się nie zmienia. Stosowałam też inne kremy do rąk i bez zmian To strasznie przygnębiające. Może faktycznie zaniedbałam je wcześniej nie używając rękawiczek do pracy ze środkami chemicznymi w domu, ale od dawna walczę z objawami tego bezskutecznie. Spróbuję teraz skorzystać z rad umieszczonych wcześniej. Może zna ktoś jeszcze jakieś "domowe" metody? Albo konkretny produkt, który mógłby mi pomóc?
ziken jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-01, 23:16   #11
Dualstar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez allllma Pokaż wiadomość
ja może coś napiszę
zarówno u młodszych jak i starszych może być widać oznaki starzenia, ale to zalezy z czym w życiu te ręce " miały do czynienia"

wszystko też zależy od cech genetycznych, ręce tak czy inaczej się zestarzeją w mniejszym bądź większym stopniu niekoniecznie mając 33 lata,20 czy inny wiek lecz można te procesy opóźniacz pielęgnacją itp.
komórka ma swoją "apoptozę"

ja dodam poza tymi wszystkimi składnik mocznik ! idealny do skóry rąk
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości