Maksymalna długość włosów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-08-31, 14:20   #31
poziomkakj
Rozeznanie

Dot.: Maksymalna długość włosów

Maksymalnie tak ok 10-15 cm pod biustem. Sama chcialabym miec dlugosc mniej wiecej do biustu.
poziomkakj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 12:43   #32
Eowina1818
Wtajemniczenie

Kiedyś na pewno były jej ozdobą, znakiem rozpoznawalności.
Teraz są objawem dziwactwa i niestandardowości tej osoby.

Najsłynniejsza Polka długowłosa - Violetta Villas.

Jak się Wam podobają takie włosy? Gdzie została przekroczona granica?

Zawsze mi się kojarzyła z Bridget, ale jej włoski to już nie tylko "kłębowisko loczków".

Dodaje link do filmu o najdłuższych włosach na Litwie --> http://patrz.pl/filmy/najdluzsze-wlosy-litwy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (20,5 KB, 102 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (37,3 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (25,5 KB, 121 załadowań)

Zapraszam na bloga:
http://eowinymakijaze.blogspot.com/

Edytowane przez Eowina1818
Czas edycji: 2009-09-01 o 12:45 Powód: dodałąm link
Eowina1818 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 13:29   #33
weegirl
Zakorzenienie

Ja myślę, że to nie jest kwestia długości (przedłużanych czy doczepianych zresztą) włosów, tylko fakt, iż taka bujna czupryna w takim kolorze wygląda kiczowato u starszej pani. Do tego te stroje i mocny makijaż Sztuczne włosy u młodej osoby jeszcze ujdą, ale nie u starszej damy...
Swoją drogą, co ona w ogóle ma tak naprawdę na głowie
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 14:10   #34
Eowina1818
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Swoją drogą, co ona w ogóle ma tak naprawdę na głowie
Kiedyś gdzieś słyszałam, że to jej własne włosy. Kiedyś ścięte, a później zrobiono z nich treski, które ona sobie doczepia. Ale nie zdziwiłabym się jakby okazały się sztuczne.

Zapraszam na bloga:
Stary 2009-09-09, 09:56   #35
Eowina1818
Wtajemniczenie

Aby nie tylko "straszyć" długimi włosami, poszukałam kilka zdjęć z naprawdę pięknymi i długimi włosami

Zapraszam na bloga:
Stary 2009-09-22, 20:29   #36
tworcza_biedronka
Raczkowanie

Ja ostatnio byłam u fryzjera i obcięłam swoje włosy do ramion. Ponieważ szybko mi rosną, mogłam sobię pozwolić na tak radykalne ścięcie (jak piszecie, w połowie od zapięcia stanika do spodni). Ale moje wlosy były bardzo zniszczone prostowaniem.. Myślę, że za rok bd miała włosy do łopatek. Moim marzeniem są takie jak u Sereny z Plotkary... .

Edytowane przez tworcza_biedronka
Czas edycji: 2009-09-23 o 00:57
tworcza_biedronka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 08:00   #37
KarolinaK
Zakorzenienie

Re: Dot.: Maksymalna długość włosów

Ja toleruje do zapięcia stanika. Ewentualnie przed pas ale jedynie jesli sa falujce lub krecone i ładnie ułożone. Calkiem proste do pasa wygladaja jak babcine. No a jesli ktos ma dlugie i nosi ciagle warkocz to juz zupelnie nie rozumiem po co mu takie , wiecej zachodu niż to warte.
Ja również jestem na etapie zapuszczania. Teraz sa prawie do zapięcia stanika
KarolinaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 21:56   #38
malvin
Raczkowanie

Ja lubię długie włosy. Ostatnio obcięłam 20cm i mam teraz w połowie między łopatkami a pasem obcięte 'od linijki' Wcześniej miałam na półokrągło ale przy takiej długości brzydko to wyglądało. Teraz zapuszczam do pośladków i potem sobie mocno ścieniuję tak do łopatek i zakończone takim szpicem [widziałam na ulicy dziewczynę z takimi i wyglądały super i się na takie napaliłam] - ale to za jakiś rok dopiero. Krótsze niż do łopatek włosy nie wchodzą u mnie w grę

Z fotek które wstawiłyście to tak niezbyt mi się podobają fryzury. Jedyne na które nie mogę się napatrzeć to włosy tej azjatki na plaży są takie zwiewne i naturalne - bo reszta jest strasznie przytłaczająca jakby nałożyć zbroję.
malvin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-24, 22:26   #39
Eowina1818
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malvin Pokaż wiadomość
Ja lubię długie włosy. Ostatnio obcięłam 20cm i mam teraz w połowie między łopatkami a pasem obcięte 'od linijki' Wcześniej miałam na półokrągło ale przy takiej długości brzydko to wyglądało. Teraz zapuszczam do pośladków i potem sobie mocno ścieniuję tak do łopatek i zakończone takim szpicem [widziałam na ulicy dziewczynę z takimi i wyglądały super i się na takie napaliłam] - ale to za jakiś rok dopiero. Krótsze niż do łopatek włosy nie wchodzą u mnie w grę

Z fotek które wstawiłyście to tak niezbyt mi się podobają fryzury. Jedyne na które nie mogę się napatrzeć to włosy tej azjatki na plaży są takie zwiewne i naturalne - bo reszta jest strasznie przytłaczająca jakby nałożyć zbroję.
Aż do pośladków? O wow!
Będę trzymać kciuki aby Ci się udało. widzę, ze bardzo odważna z Ciebie dziewczyna, bo po pierwsze aż 20cm ścięłaś,a po drugie Twój plan na fryzurkę wydaje mi się bardzo ciekawy i oryginalny.
A może masz jakieś zdjęcie swoich włosów? Bardzo ejstem ciekawa jak wyglądają!

Zapraszam na bloga:
Stary 2009-09-25, 09:49   #40
malvin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Eowina1818 Pokaż wiadomość
Aż do pośladków? O wow!
Będę trzymać kciuki aby Ci się udało. widzę, ze bardzo odważna z Ciebie dziewczyna, bo po pierwsze aż 20cm ścięłaś,a po drugie Twój plan na fryzurkę wydaje mi się bardzo ciekawy i oryginalny.
A może masz jakieś zdjęcie swoich włosów? Bardzo ejstem ciekawa jak wyglądają!
dzięki myślę że się uda Jak byłam młodsza to ścięłam raz włosy z długości właśnie do pośladków i skróciłam do ramion - to była odwaga a nie 20 cm :P Postaram się zrobić jakąś fotkę i wrzucić później
Stary 2009-09-25, 12:12   #41
Mandarynkia
Zadomowienie

Może i ja się dołączę?
Mam włosy do pasa - naturalnie proste, ciemny blond. Farbowałam je już kilka razy i teraz żałuję, okropnie się zniszczyły! Przed farbowaniem były gęstsze i takie lśniące teraz pracuję nad ich odbudową

właśnie tak!

Mandarynkia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 19:06   #42
malvin
Raczkowanie

dla Eowiny wrzucam fotkę p.s. normalnie mam całkiem proste ale dzisiaj miałam cały dzień spięte takim szponem i się pofalowały ciut
Stary 2009-09-25, 19:09   #43
Eowina1818
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez malvin Pokaż wiadomość
dla Eowiny wrzucam fotkę p.s. normalnie mam całkiem proste ale dzisiaj miałam cały dzień spięte takim szponem i się pofalowały ciut
Oooo!!
Jakie piękne!! Błyszczące, zdrowe i jaka długość
oto właśnie moja wymarzona długość !

Zapraszam na bloga:
Stary 2009-09-30, 16:28   #44
Little miau miau
Rozeznanie

Słyszałam, że u niektórych osób możliwa jest okreslona długośc i nigdy nie udałoby im się miec dłuższych niż np do stanika (niszczą się, wypadają itp). Co o ty myślicie?

Ja chciałabym miec najdłuższe pasma do zapięcia stanika.
Stary 2009-09-30, 23:47   #45
malvin
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość
Słyszałam, że u niektórych osób możliwa jest okreslona długośc i nigdy nie udałoby im się miec dłuższych niż np do stanika (niszczą się, wypadają itp). Co o ty myślicie?

Nie zgadzam się. Jeśli się nie obcina bardzo długo to wiadomo ze niszczą się [np gdy nie obcinałam kiedyś przez 2 lata to miałam zniszczone końcówki a po lecie od słońca tak 10 końcowych cm wypłowiało więc kompletnie się 'zdziadziły'] - trzeba trochę podcinać [ja to robie raz na pół roku - kiedyś raz na rok ale wtedy pod koniec sa już nieładne]. Istnieje za to taka długość gdy zaczynają się kołutunić i wtedy jest problem [choć to raczej kwestia gestości na końcach bo gdy miałam przerzedzone włosy to zero stresu natomiast teraz jak mam na równo scięte to mimo ze krótsze już miewam problemy z rozczesaniem]. Najlepszy na to sposób to właśnie przerzedzone włosy albo jakieś odżywki. Myslę że każdy może mieć każdą długość a podstawa to podcinanie co jakiś czas końcówek żeby ładnie wyglądały. Nie zaobserwowałam innych przeciwwskazań żeby miec dowolnie długie.
Stary 2009-10-01, 09:25   #46
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Little miau miau Pokaż wiadomość

U wszystkich osób możliwa jest określona długość włosów, a jest to spowodowane tym, iż włosy rosną ok. 5-6 lat (jest to kwestia indywidualna), później wypadają. Cykl ten powtarzać się może 10-12 razy w ciągu życia.

Oto link do źródła:
http://www.laboratoriumurody.pl/foru...ow,t10721.html

Co to oznacza? Np. to, iż osoba, która ma 150 cm wzrostu może wyhodować włosy, które będą się jej wiły po ziemi, a ktoś, kto ma 190 cm może nie być w stanie zapuścić włosów do kolan. Jeśli włosy rosną 1 cm na miesiąc, to w ciągu roku da to wynik 12 cm. Przez 5 lat będzie można w ten sposób zapuścić 70 cm włosów (bez podcinania). Oczywiście, są osoby, którym szybciej rosną włosy.

Jeśli chodzi o niszczenie się włosów- jest to tylko wynik złej pielęgnacji włosów. Długie włosy są narażone np. na ocieranie się o ubranie czy przygniatanie paskiem od torebki. Dlatego lepiej na co dzień związywać je w warkocz lub kok, jeśli są wrażliwe na urazy mechaniczne.
Raczej należy unikać wysokich kucyków, bo mogą być one przyczyną wypadania włosów (przy długich włosach ciężar takiego kucyka jest naprawdę spory).
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-01, 11:59   #47
Malaika85
Zadomowienie

Długie włosy są fajne. Ale zadbane. Kobieta, która ma włosy długości nawet ponad metr, ale dba o nie, utrzymuje w czystości, podcina - jest dla mnie kobietą a niesamowicie piękną. Można mieć krótkie włosy i wyglądać jak ostatnia dupa nie dbając o nie, a można mieć włosy do ziemii i wyglądać jak bogini.
W wielu kulturach zapuszczanie włosów to norma, coś co się robi i dąży do tego przez całe życie. Nie ma sensu tego krytykować.

Dla mnie włosy są ok, jeżeli nie dotykają ziemi. Co to za estetyka jak idziesz po chodniku i twoje włosy zbierają wszystkie kupy i śmieci po drodze.

Ja miałam kiedyś włosy do pasa, ale zniszczyłam je trwałą i farbowiem, musiałam przyciąć do szyji. Teraz znowu zapuszczam, tym razem bez farb i trwałej. Jednak nie są już tak moce i grube jak wtedy kiedy byłam młodsza... (a mam 24 lata).

Mam tylko problem, bo lubię długie włosy, ale nie mam pomysłu jak je łądnie obciąć, tak, żeby nadal je zapuszczać, ale żeby przybrały fajny kształt...tak to wyglądam taka zapuszczona....
Stary 2009-10-01, 13:17   #48
optyma
Raczkowanie

to zalezy równiez od wieku

nie tylko od rodzaju włosów i dbałości o nie ale, moim zdaniem, równiez od wieku (ale sa wyjatki )
- dziewczynki - nawet za pupę, jesli mycie i czesanie nie stanowi dla nich problemu,
- młode kobiety - do zapięcia stanika,
- dojrzałe kobiety - do ramion,
ale znam wyjątki, bo np. Iwona Pavlowic ma chyba prawie 50 a w długich wygląda super
alw widziałam raz w autobusie kobiete (ogólnie zadbaną), w wieku powyżej 50 lat, włosy miała rozpuszczone, do pasa, siwe (nie białe, tylko siwe) do tego matowe, no sorry, ale wyglądała jak czarownica i wszyscy sie jej przyglądali i po ich minach mozna było sie domyslic, ze budziła ta fryzura raczej niesmak, ale jesli ona tak lubi ...
optyma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 22:03   #49
Eowina1818
Wtajemniczenie

http://hair-cutter.com/

Polecam zajrzeć!!
Jak kliknie się w pojedynczą fotkę, można zobaczyć wersję w krótkich włosach.
Cześć Pań dobrze zrobiły ścinając ten baldachim włosów, ale dla niektórych to naprawdę strata!
Ale niektóre miały cudne włoski!!!

Zapraszam na bloga:
Stary 2009-10-27, 22:41   #50
Katarynka1
Raczkowanie

Kobiety z linka pewnie ścinały włosy żeby je sprzedać, bo większość ma potem równo obcięte +/- do brody, jakby ktoś założył im garnek na głowę i równo ciął Szkoda że nie ma też zdjęć po tym jak doprowadziły się do porządku. Według mnie ta dziewczyna miała najładniejsze (i w dodatku pasujące do niej, bo o tym dosyć często dziewczyny zapominają...) włosy, oprócz ostatnich centymetrów http://hair-cutter.com/lindsey/lindsey.html

Edytowane przez Katarynka1
Czas edycji: 2009-10-27 o 22:42
Katarynka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 23:02   #51
wilczex
Zadomowienie

Moja długość włosów - zakrywająca biust ( ale mam kręcone więc wyprostowane są troszkę dłuższe)

Moje maximum - za tyłek

Mój cel - do pasa
Mój cel 2 - do tyłka
Cel 3 ( czyt. nieosiągalny) - patrz moje maxium

Mam koleżankę, która miała włosy do kolan, ale ścięła do połowy pleców i jak dla mnie teraz wygląda zwyczajnie, wtedy wyglądała zjawiskowo.

Jak jutro znajde czas to wstawię foto moich kudłów.
wilczex jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 06:10   #52
katebury
Raczkowanie

moim zdaniem wlosy wiecej jak za pas to wygladja jak babcine, i jeszcze do twego proste , nie ulozone jak "maryna". podobja mi sie wloski max do talii, wycieniowane, okropnie to wyglada jesli wlosy sa dlugie a zniszzone i niezadbane
sama rowniez zapuszczam, jeszcze ok 15 cm
katebury jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 08:41   #53
Eowina1818
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Moja długość włosów - zakrywająca biust ( ale mam kręcone więc wyprostowane są troszkę dłuższe)

Moje maximum - za tyłek

Mój cel - do pasa
Mój cel 2 - do tyłka
Cel 3 ( czyt. nieosiągalny) - patrz moje maxium

Mam koleżankę, która miała włosy do kolan, ale ścięła do połowy pleców i jak dla mnie teraz wygląda zwyczajnie, wtedy wyglądała zjawiskowo.

Jak jutro znajde czas to wstawię foto moich kudłów.
Zdjęcia kudełków mile widziane!!!
Czekam z niecierpliwością

Zapraszam na bloga:
Stary 2009-10-28, 10:15   #54
wilczex
Zadomowienie

ojojoj.... właśnie zmyłam olej kokosowy pozostawiony na noc na włosach i coś mi się wydaje, ze nie będą takie puszyste jak zwykle tylko takie "cięższe". Może dla moich włosów wystarczy godzinka... W każdym razie jak wyschną to wrzucę foto, najwyżej innym razem się zrehabilituję, jeśli nie wyjdzie zbyt ładnie. Mogłabym w sumie wstawić jakieś stare zdjęcie, ale tam nie widać całych włosów zwykle
Stary 2009-10-28, 11:55   #55
wilczex
Zadomowienie

Włoski świeżo po umyciu, troszkę przyklapnięte, bo próbuję sił z olejem kokosowym i eksperymentuję. Planuję w następnym miesiącu przefarbować się na ciemno, ponieważ z natury mam ciemne włosy ( widać odrosty) i uważam, ze z czarnymi/ bardzo ciemnymi wyglądałabym najlepiej. walczę z siankiem, rozdwajającymi się końcówkami i w ogóle do zadowalającego efektu mi daleko, ale cały czas działam Zapuszczam Trochę kiepska jakość zdjęcia, ale kiepski ze mnie fotograf

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
Stary 2010-03-30, 21:06   #56
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Włoski świeżo po umyciu, troszkę przyklapnięte, bo próbuję sił z olejem kokosowym i eksperymentuję. Planuję w następnym miesiącu przefarbować się na ciemno, ponieważ z natury mam ciemne włosy ( widać odrosty) i uważam, ze z czarnymi/ bardzo ciemnymi wyglądałabym najlepiej. walczę z siankiem, rozdwajającymi się końcówkami i w ogóle do zadowalającego efektu mi daleko, ale cały czas działam Zapuszczam Trochę kiepska jakość zdjęcia, ale kiepski ze mnie fotograf
śliczny skręt i jaka talia!!
uważam że długość włosów jaką maksymalnie może mieć kobieta to do PASA. i muszą być zadbane, wypielęgnowane, bez połamanych końcówek, zreperowane na maxa takie które do stanika są w miare, a dalej sieczka, rzadkie, cienkie, połamane i na siłę trzymane są odrażające... takie jest moje zdanie
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 22:52   #57
madziocha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Cassi Pokaż wiadomość
Włosy za tyłek, strasznie ma ich mało i momentami wygląda jak zarośnięty gollum
padłam

Wg mnie dłuzsze niz do pasa juz nie wygladaja za fajnie.
W zalaczniku zapodaje kilka ewenementów
Link do artykulu: http://deser.pl/deser/1,97052,760080..._ZDJECIE_.html
i rekord quinessa dlugosci włosow: 5m 63 cm http://www.guinnessworldrecords.com/...gest_hair.aspx
madziocha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 09:26   #58
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ja toleruje do 15 cm za biust i takie sa najpiekniejsze
Stary 2010-03-31, 11:08   #59
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Ja najdluzsze mialam takie do biustu wlasnie. Jeszcze 2 miesiace temu mialam do polowy plecow i to juz bylo nie wygodne. Mimo dosc cienkich wlosow suszenie naturalne (bez suszarki znaczy sie) trwalo 2 godziny. Z suszarka 20 nawet 30 min, ale to wiadomo moglam sobie sprawic sprzet z wieksza moca. Poza tym w zimie takie wlosy albo wplatywaly mi sie do plaszcza, co utrudnialo ruchy glowa, albo wyjmowalam je na plaszcz to z kolei ciagle ladowaly po pasek od torebki co je tez niszczylo. W sumie to sporo zachodu.

Na poczatku lutego scielam na krotkie, bo chcialam wygladac powazniej i odpoczac od dlugich (takie mialam z 6 ostatnich lat). Ale nie jestem zadowolona z efektow wizualnych i z powrotem zapuszczam. Teraz juz mam dlugosc do brody taki klasyczny bob co juz zaczyna wygladac fajnie, a za pol roku moze ciut dluzej mam nadzieje, ze beda do ramion. I nie wiem czy chce miec juz duzo dluzsze.

Nigdy nie mialam wlosow do pasa, nie wiem czy umialabym takie wyhodowac i komplikacje z pielegnacja wraz az takich nie super efektem mysle ze nie warto.

Wlosy do kolan, piet, czy jeszcze dluzsze to juz w ogole jakas abstrakcja. Ani to wygodne ani ladne. No i jak to obciaza cebulki? Przeciez to wazy... a i w upal miec taki zbedny plaszcz... brrr. Ja jak mialam dlugie to stale nosilam rozpuszczone no chyba ze do sportow czy wlasnie na najwieksze upaly robilam z nich koka i to przy dlugosci do biustu jest ok, ale dluzsze i wiecej? Taki kok tez jest za wielki i za ciezki.
Rena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 11:17   #60
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
śliczny skręt i jaka talia!!
uważam że długość włosów jaką maksymalnie może mieć kobieta to do PASA. i muszą być zadbane, wypielęgnowane, bez połamanych końcówek, zreperowane na maxa takie które do stanika są w miare, a dalej sieczka, rzadkie, cienkie, połamane i na siłę trzymane są odrażające... takie jest moje zdanie
zgadzam się w 100%, moim zdaniem to też ochydne jak dziewczyna ma włosy "niby" do pasa ale od wysokości stanika wisza już takie "mysie ogonki", a włosy dłużesze niż do pasa (no ew.do pupy) wyglądają w większości wypdków jak jakaś dziwaczna peleryna, ani nie mają fory ani kształtu, wyglądają tak nijako...
Odpowiedz

Tagi
długie włosy, maksymalna długość

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości